Control

پلتفرم: Xbox One, PS4 و PC
سازنده: Remedy
ناشر: 505 Games
تاریخ انتشار: 27 August 2019

بررسی بازی Control

پیش‌نمایش بازی‌سنتر:
معرفی بازی Control - بازی سنتر
نگاهی به دموی بازی کنترل در نمایشگاه E3 2019 - اختصاصی بازی سنتر - بازی سنتر
بازی جدید خالقان «Alan Wake» و «Quantum Break» با عنوان «Control» در طول کنفرانس «E3» شرکت «سونی» معرفی شد. عنوان کنترل شباهت‌های فراوانی به عنوان Quantum Break دارد.

داستان:
بعد از آن که یک آژانس امنیتی در شهر «نیویورک» مورد حمله قرار می‌گیرد، شما تبدیل به مدیر برای کنترل اوضاع می‌شوید. عنوان کنترل داستان «Jesse Fadens» را بازگو می‌کند. پلات اصلی بازی، به دنبال جواب سوال Jesse به عنوان مدیر این گروه است. جهان عنوان کنترل دارای ماموریت‌های فرعی، شخصیت‌های مختلف و راز های گوناگونی است. همچنین در طول بازی شما با بقیه اعضا آژانس امنیتی و آزمایش های علمی گوناگون سر و کار دارید.

گیم‌پلی:
همانند عنوان کوانتوم‌بریک، کنترل یک شوتر سوم شخص بر پایه استفاده از قدرت‌های گوناگون است. البته در این بازی شما قابلیت تغییر و آپگرید این قابلیت‌ها را خواهید داشت.

ویژگی‌ها:
محیط داینامیک که با توجه نحوه بازی شما دچار تغییر خواهد شد.
یک دنیا تاریک و بی‌رحمانه که توسط یک گروه فاسد کنترل می‌شود.
بازی در یک ساختمان در شهر نیویورک جریان دارد که مدام تغییر می‌کند و شرایط و محیط های غیر قابل پیش‌بینی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سم‌لیک در خصوص معرفی بازی گفت:
« کنترل پیوستن رویا به حقیقت است. به رمدی و کارگردان بازی «Mikael Kasurinen» افتخار می‌کنم.»

اسکرین‌شات:

officeoffice-1300x731.jpg takeoverdot-1300x731.jpg Security_team_bodies-1300x731.jpg Ritual_Point_combat_2-1300x731.jpg Jesse_levitating_tunnel-1300x731.jpg FaceOff-1300x731.jpg Drifter_combat-1300x731.jpg Bad_day_at_the_offce-1300x731.jpg bweiss-1300x731.jpg circle-1300x731.jpg different_things-1300x731.jpg haunting-1300x731.jpg
DfdQ25aVMAAhide (1).jpg

Attachments

• photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    51.3 KB · مشاهده: 17,734
Last edited by a moderator:

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,944
نام
امین پاشاپور
این تروفی رو باید چطور بگیریم تو بازی هر کاری میکنم راه به جای نمیبرم
War Games اسم تروفی اینه تیک فعال بودنش رو هم تو بازی میکنم اما بازم نمیدونم چیکار کنم
وار گیمز مگه همون چالش ها نبود

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

-7-

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,052
دوستان این نسخه Ultimate که برای Plus رایگان شده، فایل هاش همون فایل های نسخه معمولی بازی هست؟
قصد داشتم دانلود کنم ولی نسخه Ultimate به چشمم نخورد

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,640
نام
hamid
دوستان این نسخه Ultimate که برای Plus رایگان شده، فایل هاش همون فایل های نسخه معمولی بازی هست؟
التميت شامل تمام دى ال سى هاست بسته كامله و خوبيش اينه كه قابليت ابگريد به نسخه PS5 رو داره در صورتيكه نسخه استانداردش نميشه اپگريد كرد فقط التيميت

• Like
Reactions: stanley

-7-

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,052
التميت شامل تمام دى ال سى هاست بسته كامله و خوبيش اينه كه قابليت ابگريد به نسخه PS5 رو داره در صورتيكه نسخه استانداردش نميشه اپگريد كرد فقط التيميت
ممنون از اطلاعات، سوال من این بود من اگر نسخه موجود بازی توی سایت های داخلی (که آلتیمیت نیست) رو دانلود کنم، می تونم ازشون استفاده کنم؟

• Like
Reactions: noorihamid99

EL-BARTO

کاربر سایت
Nov 30, 2017
657
عزیز من هم مثل تو همین سوال رو دارم ولی کسی جواب نمیده. چک کردم کد بازی در نسخه معمولی و آلتیمیت یکی هست. من که دانلود کردم تا ببینم موقعی که اومد میخوره بهش یا نه.

• Like
Reactions: -7-

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,517

عزیز من هم مثل تو همین سوال رو دارم ولی کسی جواب نمیده. چک کردم کد بازی در نسخه معمولی و آلتیمیت یکی هست. من که دانلود کردم تا ببینم موقعی که اومد میخوره بهش یا نه.

بله یکیه....ریجن 1 هر دوتا نسخه کدشون CUSA11461 هست

• Like
Reactions: -7-

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
با ذهنیت بسیار منفی که از بازی داشتم و همینطور یکبار تجربه ی چند ساعته ی ناامید کننده ای که از بازی داشتم ، حالا نسخه ی نسل جدید بازی رو دانلود کردم و با اکراه بازی شروع کردم و به ناگه بطرز غیرمنتظره ای از بازی خوشم اومد و شدیدا فاز بازی رو گرفتم و با دنیای بازی همراه شدم :D
برخلاف تصورم بازی یک اثر جمع جور نیست و حرف های زیادی برای گفتن داره و داستان هم تا به اینجا با اینکه شروع داستان برام اصلا جذاب نبود و بنظرم بد هم بود و میتونست بهتر مخاطب رو وارد داستان بکنه اما حالا بنظرم کلیت داستانی که قراره تعریف بشه اثر جذابیه و ادم رو با خودش همراه میکنه اما در رابطه با داستان همینکه باید بخش اعظمی رو از دست نوشته هایی که جاجای نقشه پخش شده متوجه بشی یکم برای ادم بی حوصله ای مثل من اذیت کننده است. من احساس میکردم طراحی خشک محیط بازی رو نتونم تحمل کنم ولی خب الان بنظرم یونیکه و به داستانی که روایت میکنه میخوره و محیط با حال و هوای بازی خیلی جفت و جوره. بزرگترین نکته ی منفی بازی طراحی نقشه ی بازی یه. دوستانی که بازیهای مترویدوانیا انجام میدن حتما میدونن بخاطر ماهیت تودرتو بودن محیط بازی و اینکه بسیاری از مکان ها بعد از قابلیت جدید باز میشه و باید دوباره برگردی سربزنی ، نقشه خونی توی بازی یکی از مهمترین رکن اصلی بازیهای مترویدوانیا هست و باید بگم یکی از ناکارامد ترین طراحی نقشه ی بازیهای رایانه ای رو میشه به کنترل نسبت داد. عملا تو بازی نمیشه نقشه خونی کرد، با اینکه تمام مسیرها بازه ولی نمیفهمی باید از کدوم طرف بری تا به مقصد برسی! به بدترین شکل ممکن اختلاف طبقات رو توی نقشه نشون داده که اصلا نمیشه فهمید توی کدوم level از نقشه قرار داری ، یعنی واقعا این موردش بده، خیلی بده. با اینحال تا به اینجا حسابی دارم از بازی لذت میبرم و اینکه بنظر میرسه یکجورهایی اتفاقات دنیای الن ویک رو داره توضیح میده ( فکر کنم البته مطمعن نیستم ) که بنظرم برای فن دو انیشه ی الن ویک نکته ی مثبتیه. و البته یادم رفت بگم گان پلی بازی هم خوبه ، درگیری با دشمنها لذت بخشه.

• Like
Reactions: m1647

MU30YO

کاربر سایت
Mar 21, 2021
50
با ذهنیت بسیار منفی که از بازی داشتم و همینطور یکبار تجربه ی چند ساعته ی ناامید کننده ای که از بازی داشتم ، حالا نسخه ی نسل جدید بازی رو دانلود کردم و با اکراه بازی شروع کردم و به ناگه بطرز غیرمنتظره ای از بازی خوشم اومد و شدیدا فاز بازی رو گرفتم و با دنیای بازی همراه شدم :D
برخلاف تصورم بازی یک اثر جمع جور نیست و حرف های زیادی برای گفتن داره و داستان هم تا به اینجا با اینکه شروع داستان برام اصلا جذاب نبود و بنظرم بد هم بود و میتونست بهتر مخاطب رو وارد داستان بکنه اما حالا بنظرم کلیت داستانی که قراره تعریف بشه اثر جذابیه و ادم رو با خودش همراه میکنه اما در رابطه با داستان همینکه باید بخش اعظمی رو از دست نوشته هایی که جاجای نقشه پخش شده متوجه بشی یکم برای ادم بی حوصله ای مثل من اذیت کننده است. من احساس میکردم طراحی خشک محیط بازی رو نتونم تحمل کنم ولی خب الان بنظرم یونیکه و به داستانی که روایت میکنه میخوره و محیط با حال و هوای بازی خیلی جفت و جوره. بزرگترین نکته ی منفی بازی طراحی نقشه ی بازی یه. دوستانی که بازیهای مترویدوانیا انجام میدن حتما میدونن بخاطر ماهیت تودرتو بودن محیط بازی و اینکه بسیاری از مکان ها بعد از قابلیت جدید باز میشه و باید دوباره برگردی سربزنی ، نقشه خونی توی بازی یکی از مهمترین رکن اصلی بازیهای مترویدوانیا هست و باید بگم یکی از ناکارامد ترین طراحی نقشه ی بازیهای رایانه ای رو میشه به کنترل نسبت داد. عملا تو بازی نمیشه نقشه خونی کرد، با اینکه تمام مسیرها بازه ولی نمیفهمی باید از کدوم طرف بری تا به مقصد برسی! به بدترین شکل ممکن اختلاف طبقات رو توی نقشه نشون داده که اصلا نمیشه فهمید توی کدوم level از نقشه قرار داری ، یعنی واقعا این موردش بده، خیلی بده. با اینحال تا به اینجا حسابی دارم از بازی لذت میبرم و اینکه بنظر میرسه یکجورهایی اتفاقات دنیای الن ویک رو داره توضیح میده ( فکر کنم البته مطمعن نیستم ) که بنظرم برای فن دو انیشه ی الن ویک نکته ی مثبتیه. و البته یادم رفت بگم گان پلی بازی هم خوبه ، درگیری با دشمنها لذت بخشه.
برای اینور و اونور رفتن بهتره از تابلوهایی که تو خود بازی هست، استفاده کنی

کنترل و آلن ویک هر دو، تو یک جهان هستن و در واقع اینجا سازمانی هست که اتفاقات ماورائی رو بررسی میکنه که یکی از اون اتفاقات مربوط به آلن ویک میشه که بررسیش کردن

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
من دیگه از رمدی و شخص سم لیک کاملا ناامید شدم. تعجب میکنم از اینا که همیشه میبینم توی همایش های مختلف حضور پیدا میکنن و بعنوان استدیو تاثیر گذار کنفرانس میذارن! بعد اینجوری بازی می...
... 49FBBC4A-39B2-458C-A679-D0F3FB3DF0B2.jpeg
:D بازی رو تموم کردم و اکسپنشن AWE رو هم رفتم و عجب بازی ای بود عجب داستان خوب و درگیر کننده ای داشت و پایانش هم با اینکه سوالاتی رو باقی میذاره و باید خیلی از مسائل رو تئوری وار بهش جواب بدیم ولی کلیتش خیلی خوب بود. تنها نکته ی منفی بازی این بود که بخش بزرگی از داستان رو باید از روی پرونده هایی که توی محیط بازی پخش هستند بفهمیم که گاهی ممکنه بخاطر کم حوصلگی خیلی از نوشته ها رو اسکیپ کنید که عواقبا باعث میشه بخشی از داستان رو متوجه نشید و نامفهوم بمونه. به هرحال شدیدا بازیه عالی ای بود چند روزه یه بند دارم بازی میکنم و هنوزم دارم بازی میکنم و شدیدا فاز بازی رو گرفتم جوری شده که امروز وسایل خونه رو بصورت object of power میدیدم :D. درکل اگر با داستان های پر رازو رمز و بقولی mystery و همچنین پدیدهای ماوراءالطبیعی علاقه دارید حتما از داستان بازی کیف میکنید و الحق سم لیک توی این مورد بی نظیره. اها و تا یادم نرفته مرحله Maze فوق خفن و بی نظیر بود شدید کیف داد مخصوصا با موزیک بازی و صدای مارکو سارستو و گروه potf که بعد از یه مدت طولانی منتشر کردن البوم های پاپ، توی این قطعه موزیک بازی به اصل خودشون که الترنیتیو-راک بودن برگشتن و دوباره موسیقیشون با همون حس شیرین گذشته همراه شده بود و اینو هم بگم که چقدر سم لیک استعداد ذاتی و خفنی توی دیزاین راه رو های اتمسفریک و خفن داره :D از همون مکس پین بگیر تا همین کنترل :D

آخرین ویرایش:

MU30YO

کاربر سایت
Mar 21, 2021
50
... View attachment 202039
:D بازی رو تموم کردم و اکسپنشن AWE رو هم رفتم و عجب بازی ای بود عجب داستان خوب و درگیر کننده ای داشت و پایانش هم با اینکه سوالاتی رو باقی میذاره و باید خیلی از مسائل رو تئوری وار بهش جواب بدیم ولی کلیتش خیلی خوب بود. تنها نکته ی منفی بازی این بود که بخش بزرگی از داستان رو باید از روی پرونده هایی که توی محیط بازی پخش هستند بفهمیم که گاهی ممکنه بخاطر کم حوصلگی خیلی از نوشته ها رو اسکیپ کنید که عواقبا باعث میشه بخشی از داستان رو متوجه نشید و نامفهوم بمونه. به هرحال شدیدا بازیه عالی ای بود چند روزه یه بند دارم بازی میکنم و هنوزم دارم بازی میکنم و شدیدا فاز بازی رو گرفتم جوری شده که امروز وسایل خونه رو بصورت object of power میدیدم :D. درکل اگر با داستان های پر رازو رمز و بقولی mystery و همچنین پدیدهای ماوراءالطبیعی علاقه دارید حتما از داستان بازی کیف میکنید و الحق سم لیک توی این مورد بی نظیره. اها و تا یادم نرفته مرحله Maze فوق خفن و بی نظیر بود شدید کیف داد مخصوصا با موزیک بازی و صدای مارکو سارستو و گروه potf که بعد از یه مدت طولانی منتشر کردن البوم های پاپ، توی این قطعه موزیک بازی به اصل خودشون که الترنیتیو-راک بودن برگشتن و دوباره موسیقیشون با همون حس شیرین گذشته همراه شده بود و اینو هم بگم که چقدر سم لیک استعداد ذاتی و خفنی توی دیزاین راه رو های اتمسفریک و خفن داره :D از همون مکس پین بگیر تا همین کنترل :D
بازی های سم لیک فوق العاده هستند مخصوصا 3 تا بازی آخرش (آلن ویک، کوانتوم بریک و کنترل) فقط حیف که ادامشون رو نمی سازه، امیدوارم این شایعات اخیر درست باشه و حداقل ادامه یکیشون رو ببینیم مخصوصا آلن ویک یا کنترل (آلن ویک هم که دیگه کلا در اختیار خودشه)
برای من که واقعا سخته بخوام انتخاب کنم که ادامه آلن ویک رو بسازه یا کنترل :D، خیلی جالب میشه یه بازی بسازه از ترکیب هر دوشون و داستانشون رو به هم گره بزنه 8->

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
بازی های سم لیک فوق العاده هستند مخصوصا 3 تا بازی آخرش (آلن ویک، کوانتوم بریک و کنترل) فقط حیف که ادامشون رو نمی سازه، امیدوارم این شایعات اخیر درست باشه و حداقل ادامه یکیشون رو ببینیم مخصوصا آلن ویک یا کنترل (آلن ویک هم که دیگه کلا در اختیار خودشه)
برای من که واقعا سخته بخوام انتخاب کنم که ادامه آلن ویک رو بسازه یا کنترل :D، خیلی جالب میشه یه بازی بسازه از ترکیب هر دوشون و داستانشون رو به هم گره بزنه 8->
‌خودم بخوام بازیهای سم لیک رو اولویت بندی کنم به این صورت لیست میکنم
1. Max payne1&2
2. Alan wake
3. Conrtol
4. Quantum break
اینکه گفتی کدومش رو بسازه من شدیدا دوست دارم ادامه الن ویک رو برن حالا بهم مستقیما ربط بدن که فبها و اینکه با کنترل نشون دادن دنیایی که برای بازی ساختن اونقدر قوی و پرمحتواست که راحت دستشون بازه که از این دنیا فرنچایز های متفاوت با دنیای مشترک خلق کنن. اگه expansion AWE رو بازی کرده باشی بهتر میتونی به ارتباط دوبازی الن ویک و کنترل پی ببری (اخر بازی هم به روشنی به ادامه ی الن ویک اشاره میکنه)خود سم لیک توی مصاحبه ای که چندین سال پیش داشت میگفت بهترین ip ای که خلق کردم الن ویک بوده و توی گفتگوهای متفاوتی هم علاقه ی خودشون رو به این بازی نشون دادن حتی یه دموی تکنیکی هم برای الن ویک ٢ ساختن که قبلتر از طرف xbox رجکت شده بود. قضیه اینه بین کنترل و الن ویک ، الن ویک براشون بازی اماده تریه و ایده های بازی کاملا اماده است و تنها منتظر یک ناشر هستن که بتونن اجراش کنن.

• Like
Reactions: MU30YO

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,833
نام
علی متالیکا
نسخه ی معمولیش اون آپدیت PS5 رو نداره؟
حتما باید آلتیمت رو بگیرم واسه پلی روی 5؟
نه.
واسه بازی کردن که نسخه ی معمولی PS4 روی PS5 قابل اجراست ولی برای آپدیت گرافیکی مخصوص PS5 حتما باید نسخه ی آلتیمت رو بگیری.

• Like
Reactions: AM!R

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,062
نام
AmiR
نه.
واسه بازی کردن که نسخه ی معمولی PS4 روی PS5 قابل اجراست ولی برای آپدیت گرافیکی مخصوص PS5 حتما باید نسخه ی آلتیمت رو بگیری.
من هم گفتم تا حالا که بازی ش نکردم میخوام که با اون قابلیت پنجش برمش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر