Cliff Bleszinski دیگر بازی نخواهد ساخت

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
پس از تعطیلی Boss Key که Cliff Bleszinski یکی از موسسین آن بود، اعلام کرد که مدتی را به دور از صنعت خواهد گذراند تا شاید روزی با ایده ای جدید بازگردد. موضوعی که شاید دیگر اتفاق نیفتد. روز گذشته اکانتی در توییتر انگشت انتقاد را با حالتی تهاجمی به سمت او گرفت که که به دلیل عدم موفقیت Lawbreakers باید هزینه های انجام شده را به پلیر ها بازگرداند. زیرا بازی تنها 1 سال به ارائه خدمات مشغول بوده و سپس تعطیل شده. Cliff Bleszinski در جواب این توییت گفت:

3zbo_cliff-bleszinski-1129733.jpeg

"من باید هزینه حقوق های کارمندان، بیمه و ... آنها را پرداخت میکردم و حتی پس از تعطیلی استودیو به این مساله ادامه دادم چون باید از خانواده های خود (تا شغل جدید پیدا میکنند) مواظبت کنند. من تمام پول این دو سال را برای خودم برنداشتم. میدانم که ناراحت هستین، اما خدایا این افتضاحات دلیلی هستن که من دیگر هیچوقت بازی نخواهم ساخت"

GamesIndustry در ادامه از او پرسید که از این حرف چه هدفی واقعا داشته و Cliff Bleszinski گفت که صرفا "دیگر کارش تمام شده و بازی نخواهد ساخت"

Source

آخرین ویرایش:

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
هر چی تو اپیک گیمز درآورده بود اینجا باید بزاره یه وامم بگیره روش که این رنگ قهوه ای تمیز بشه...:D

پ ن : حس میکنم کوجیما هم در آینده یه همچین سرنوشتی در انتظارشه:-?

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
بزرگترین اشتباه کلیف بی این بود به جامعه ایی که بهش وفادار بودند پشت کرد و رفت برای پلی استیشن بازی ساخت. وگرنه lawbreakers هرچی بود قطعا از بازیهایی مثل SoD 2 و Sot کمتر نبود که اینجوری شکست تجاری بخوره

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
هر چی تو اپیک گیمز درآورده بود اینجا باید بزاره یه وامم بگیره روش که این رنگ قهوه ای تمیز بشه...:D

پ ن : حس میکنم کوجیما هم در آینده یه همچین سرنوشتی در انتظارشه:-?

فعلا که سونی زیر پر و بالش رو گرفته !! امیدوارم که امثال کلیف بی و دیوید جفی و و و بر اشون درس عبرت شده باشن و جوگیر بازی در نیارن !!! من همین نگرانی رو بیشتر برای بروس استرلی دارم ، هر چند اون به نظرم ذهنش باز تر و سبک بازی سازیش همه پسنده ! اما ترجیح میدم به مایکروسافت بپیونده تا اینکه بره سراغ ایندی

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
اون توییت مد نظر رو خوندید؟ واقعا منم جاش بودم حتی اگه Lawbreakers الان موفق ترین بازی دنیا بود هم خداحافظی می کردم از این صنعت. مرتیکه گوسفند اومده می گه باید ریفاند بدی:))

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
اون توییت مد نظر رو خوندید؟ واقعا منم جاش بودم حتی اگه Lawbreakers الان موفق ترین بازی دنیا بود هم خداحافظی می کردم از این صنعت. مرتیکه گوسفند اومده می گه باید ریفاند بدی:))
دقیقا همین جمله طرفم باعث شده بدبخت کلیف قاطی کنه بگه دیگه بازی نمیسازم

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
خیلی حاشیه الکی درست می‌کنه. هزارتا دولوپر تا حالا شکست خوردن باز یجوری برگشتن فقط این یکی 200 بار خداحافظی کرده از دنیای بازی و باز هم برگشته. LB خیلی خوب بود بنظر من، واقعا لذت بخش بود بازیای که خودش درآورد خراب کرد کار رو. دوست دارم یه مدت توی دنیای ایندی ببینم کلیف بی رو

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
بزرگترین اشتباه کلیف بی این بود به جامعه ایی که بهش وفادار بودند پشت کرد و رفت برای پلی استیشن بازی ساخت. وگرنه lawbreakers هرچی بود قطعا از بازیهایی مثل SoD 2 و Sot کمتر نبود که اینجوری شکست تجاری بخوره

:-?
یعنی اگه انحصاری بود میترکوند بازیش :D

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
:-?
یعنی اگه انحصاری بود میترکوند بازیش :D

ببین به شخصه State of decay 2 یکی از بدترین بازیهایی بود که به عمرم تجربه کردم، بازی اصلا چیزی به اسم طراحی مرحله نداره! گرافیک و انیمیشن ها از بازیهای اول نسل هفتم هم ضعیف تر هست(برای مثال AC1 که این روزها دارم با بکوارد دوباره تجربه اش میکنم)، داستان و باقی رو که هیچی اصلااا حرفش رو نزن

ولی همین بازی به واسطه اینکه انحصاری مایکروسافت بود، با مارکتینگ قوی میاد در ماه اول انتشار با یک اثر با کیفیت مثل دیترویت تو درامدزایی در امریکا رقابت میکنه و حتی پیشی میگره

همچین بازی بیخودی در عرض چند ماه کمتر به 5 میلیون پلیر میرسه، در حالی که lawbreakers اواخر عمر یک ساله و خرده ایی ش حتی چند تا پلیر برای اجرای یک مچ نداشت. خیلی مهمه جایی فعالیت کنی که مردم ارزشت رو قدر بدونند، کوجیما وقتی میاد روی استیج سونی میگه im back ملت از شادی دیوانه میشن نه روی استیج اکس باکس

کلیف بی اگر برای اکس باکس یک دیسک خالی به عنوان انحصاری منتشر میکرد فروشش از مجموع فروش lawbreakers روی استیم و PS4 بیشتر میشد. (حتی با توهین هایی که به جامعه Xbox بازها کرد برو ببین هنوزم چقدر خاطرشو میخوان)

حالا اینکه Xbox با اینکه اینستال بیس کمتری داره ولی مخاطب هاش خیلی شوتر پسند تر هستند و باقی بماند

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
815
واقعا حیف کلیف که خودش ، خودش رو به اینجا رسوند که یه مشت اسکول بیان بهش بگن ریفاند می خوان و در واقع یه جورایی نمک رو زخمش بپاشن
کلیف یه آدم کله شق و بچه پرو بود و اینکه اینجوری ببینمش ناراحتم می کنه ولی اشتباه خودش بود و حتی اینکه پروژه جدیدش رو مایکرو قبول نکرد به نظرم درست بود چون کلیف واقعا خودش رو خرج کرد
البته ممکنه چند سال دیگه طول بکشه تا برگرده ولی در حال حاضر کسی که یکی از بهترین فرنچایز های سوم شخص شوتر دو نسل اخیر رو ساخته در اصطلاح burnout شده :(

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
ببین به شخصه State of decay 2 یکی از بدترین بازیهایی بود که به عمرم تجربه کردم، بازی اصلا چیزی به اسم طراحی مرحله نداره! گرافیک و انیمیشن ها از بازیهای اول نسل هفتم هم ضعیف تر هست(برای مثال AC1 که این روزها دارم با بکوارد دوباره تجربه اش میکنم)، داستان و باقی رو که هیچی اصلااا حرفش رو نزن

ولی همین بازی به واسطه اینکه انحصاری مایکروسافت بود، با مارکتینگ قوی میاد در ماه اول انتشار با یک اثر با کیفیت مثل دیترویت تو درامدزایی در امریکا رقابت میکنه و حتی پیشی میگره

همچین بازی بیخودی در عرض چند ماه کمتر به 5 میلیون پلیر میرسه، در حالی که lawbreakers اواخر عمر یک ساله و خرده ایی ش حتی چند تا پلیر برای اجرای یک مچ نداشت. خیلی مهمه جایی فعالیت کنی که مردم ارزشت رو قدر بدونند، کوجیما وقتی میاد روی استیج سونی میگه im back ملت از شادی دیوانه میشن نه روی استیج اکس باکس

کلیف بی اگر برای اکس باکس یک دیسک خالی به عنوان انحصاری منتشر میکرد فروشش از مجموع فروش lawbreakers روی استیم و PS4 بیشتر میشد. (حتی با توهین هایی که به جامعه Xbox بازها کرد برو ببین هنوزم چقدر خاطرشو میخوان)

حالا اینکه Xbox با اینکه اینستال بیس کمتری داره ولی مخاطب هاش خیلی شوتر پسند تر هستند و باقی بماند
والا این حرفا رو ما هم همیشه زدیم !! ولی روشن فکرا میپرن وسط که چرا شما از بازی کردن و لذت بردن بقیه نارحت میشید !! یه چهار صد تا لایکم میخورن !!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر