ChatGPT

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,284
نام
محمدرضا
اموزش فارسی خوب برای پایتون ندارید
ببین بستگی داره چه مدلی دوست داری یاد بگیری،
اگه مثل من کتاب کاغذی می پسندی، این کتاب رو پیشنهاد میکنم، خودم از رو همین یاد گرفتم پایتون رو (3تا مینی پروژه هم داره : گیم، Data Visualization و Back-end Django)
اگه ویدئو می پسندی کانال مش همدانی تو یوتیوب آموزشاش خیلی خوبه و به زبان ساده است : Programming with Mosh

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
507
به نظرم مترجمین جز از اولین گروهایی باشند از هوش مصنوعی ضربه بخورن و کلا یادگیری زبان مثلا انگلیسی نیاز نباشه ، الان همین گوگل ترنسلیت درب داغونم خیلی بهتر شده قشنگ پیشرفتشو میشه احساس کرد ، حالا فرضا پای هوش مصنوعی با این قدرت بیاد وسط که دیگه هیچی :|

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
بهش گفتم یک داستان مفهومی ، زاده ذهن خودت بگو..اینو گفت.

روزی روزگاری مردی بود که در دنیای بی رنگ زندگی می کرد. او برای یافتن منبع رنگ به سفری رفت و سرانجام به معبدی رسید که پیرمرد خردمندی در آن زندگی می کرد. مرد از پیرمرد خردمند پرسید که چگونه به دنیای خود رنگ بیاورد؟

پیرمرد خردمند پاسخ داد: رنگ چیزی نیست که بتوانید پیدا کنید، چیزی است که خودتان خلق می کنید. از درون، از احساسات و افکار شما می آید.» مرد گیج شده بود اما تصمیم گرفت آن را امتحان کند.

همانطور که او به خانه بازگشت، شروع به تمرکز بر احساسات و افکار خود کرد و به آرامی دنیای او شروع به تغییر کرد. آسمان آبی شد، چمن ها سبز شدند و گل ها در رنگین کمانی از رنگ ها شکوفا شدند. او متوجه شد که حق با پیرمرد خردمند است و دنیا همان چیزی است که شما از آن می سازید.

از آن روز به بعد، مرد در دنیایی پر از رنگ زندگی کرد و خردی را که آموخته بود به دیگران منتقل کرد و به آنها آموخت که با ضربه زدن به احساسات و افکارشان به زندگی خود رنگ بیاورند. و به این ترتیب، جهان مکانی روشن تر و زیباتر، پر از شادی و امید شد.

اینم پرسیدم همینجوری ببینم چجوری جواب میده..عالیه این

Which game has more graphics? THE LAST OF US PART 2 or Gears 5

«The Last of Us Part 2» و «Gears 5» هر دو بازی‌های بصری خیره‌کننده‌ای هستند و هر دو دارای گرافیک باکیفیتی هستند، اما «The Last of Us Part 2» معمولاً گرافیک بهتری نسبت به «Gears 5» دارد.

"The Last of Us Part 2" دارای مدل های شخصیتی بسیار دقیق، محیط های واقع گرایانه و نورپردازی پیشرفته و جلوه های ویژه است که همه آنها با جزئیات خیره کننده ارائه شده اند. این بازی با استفاده از آخرین تکنولوژی ساخته شده است و در سطح واقعی گرایی و جزئیات در گرافیک خودنمایی می کند.

«Gears 5» همچنین دارای گرافیک چشمگیر با شخصیت ها، محیط ها و جلوه های ویژه خوب طراحی شده است، اما کاملاً با سطح جزئیات و واقع گرایی که در «The Last of Us Part 2» دیده می شود، مطابقت ندارد.

در نهایت، تفاوت گرافیکی بین دو بازی به پلتفرم بازی و سخت افزار خاصی که برای اجرای بازی ها استفاده می شود بستگی دارد.

آخرین ویرایش:

armandiss

کاربر سایت
Mar 19, 2020
17
حتما همونجور که همتون تا الان متوجه شدید هوش مصنوعی قرار هست تاثیر بسیار بزرگی روی زندگی همه انسان ها بذاره و اینکه می بینید به قول جو روگان اولین سیگنال هایی هست که ما داریم دریافت می کنیم. از نظر من این لحظه، لحظه تولد بزرگترین اختراع بشر در طول تاریخ هست. در حال حاضر مهمترین هدف Openai رسیدن به AGI (هوش مصنوعی عمومی) هست که بعد از رسیدن به این مرحله تقریبا هیچکس نمیتونه پیش بینی کنه که قرار هست چه اتفاقی بیفته. حداکثر زمان رسیدن به این مرحله از قول خیلی از افراد فعال در این زمینه 10 سال آینده هست. به قول سم آلتمن در یکی از خوش بینانه ترین حالت ها انسان میتونه به کمک هوش مصنوعی پیشرفته در طی یک سال به اندازه تمام عمر حضورش روی سیاره زمین پیشرفت کنه.

من چند سال هست اخبار هوش مصنوعی رو دنبال می کنم و برام جالب هست ولی هنوز هم هر روز از قابلیت هایی که داره و سرعت پیشرفتی که داره شگفت زده میشم. در مورد chatgpt یه نکته ای که اکثر افراد تازه کار دقت نمی کنن، prompt engineering یا تنظیمات اولیه چت هست، به این صورت که شما همون اول کار باید اطلاعات کامل و باجزئیات به چت بات بدید تا تنظیم بشه و دقیقا در محدوده مورد نظر شما جواب بده. نکته دیگه jailbreak هست، یعنی شما در ابتدا چت بات رو به نحوی تنظیم می کنید که بدون در نظر گرفتن هرگونه قوانین و سانسور به سوالات شما جواب میده، تو این حالت پاسخ هایی که به سوالاتتون میده واقعا ترسناک هست.

یکی از مواردی که خودم تازه باهاش آشنا شدم این هست که شما می تونید از خود chatgpt درخواست کنید که براتون در یک موضوع خاص prompt بنویسه و مثلا ازش بخواید خودش رو به عنوان یک شخصیت تاریخی تنظیم کنه و بعد شما با اون شخصیت مکالمه داشته باشید، مثلا با لئوناردو داوینچی در مورد اثرهای هنری که خلق کرده مکالمه کنید و در مورد هرکدوم از جزئیات زندگیش ازش سوال کنید. این موضوع می تونه با هر شخصیت مرده و زنده و کاراکتر فیلم و خلاصه هرکسی که chatgpt در موردش آموزش دیده باشه انجام بشه.

Untitled.jpg

آخرین ویرایش:

BALALEHABASHI

کاربر سایت
Feb 4, 2023
116
حتما همونجور که همتون تا الان متوجه شدید هوش مصنوعی قرار هست تاثیر بسیار بزرگی روی زندگی همه انسان ها بذاره و اینکه می بینید به قول جو روگان اولین سیگنال هایی هست که ما داریم دریافت می کنیم. از نظر من این لحظه، لحظه تولد بزرگترین اختراع بشر در طول تاریخ هست. در حال حاضر مهمترین هدف Openai رسیدن به AGI (هوش مصنوعی عمومی) هست که بعد از رسیدن به این مرحله تقریبا هیچکس نمیتونه پیشبینی کنه که قرار هست چه اتفاقی بیفته. حداکثر زمان رسیدن به این مرحله از قول خیلی از افراد فعال در این زمینه 10 سال آینده هست. به قول سم آلتمن در یکی از خوشبینانه ترین حالت ها انسان میتونه به کمک هوش مصنوعی پیشرفته در طی یک سال به اندازه تمام عمر حضورش روی سیاره زمین پیشرفت کنه.

من چند سال هست اخبار هوش مصنوعی رو دنبال می کنم و برام جالب هست ولی هنوز هم هر روز از قابلیت هایی که داره و سرعت پیشرفتی که داره شگفت زده میشم. در مورد chatgpt یه نکته ای که اکثر افراد تازه کار دقت نمی کنن، prompt engineering یا تنظیمات اولیه چت هست، به این صورت که شما همون اول کار باید اطلاعات کامل و باجزییات به چت بات بدید تا تنظیم بشه و دقیقا در محدوده مورد نظر شما جواب بده. نکته دیگه jealbreak هست، یعنی شما در ابتدا چت بات رو به نحوی تنظیم می کنید که بدون در نظر گرفتن هرگونه قوانین و سانسور به سوالات شما جواب میده، تو این حالت پاسخ هایی که به سوالاتتون میده واقعا ترسناک هست.

یکی از مواردی که خودم تازه باهاش آشنا شدم این هست که شما میتونید از خود chatgpt درخواست کنید که براتون در یک موضوع خاص prompt بنویسه و مثلا دزش بخواید خودش رو به عنوان یک شخصیت تاریخی تنظیم کنه و بعد شما با اون شخصیت مکالمه داشته باشید، مثلا با لئوناردو داوینچی در مورد اثرهای هنری که خلق کرده مکالمه کنید و در مورد هرکدوم از جزئیات زندگیش ازش سوال کنید. این موضوع میتونه با هر شخصیت مرده و زنده و کاراکتر فیلم و خلاصه هرکسی که chatgpt در موردش آموزش دیده باشه انجام بشه.

View attachment 284406
از پست مفید شما ممنونم
لطفا راهنمایی کنید که چطوری این جلبریک رو تو چت جی پی تی خاموش کنیم پیداش نمیکنم
OpenAI API

• Like
Reactions: avands

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر