PlayStation Bloodborne

سازنده
From Software
تاریخ انتشار
March 2015
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
Bloodborne

بازی جدید FROM SOFTWARE به کارگردانی خود میازاکی معرفی شد .
بازی به صورت انحصاری برای PS4 عرضه خواهد شد .

======================================

بازی توسط
SCE Japan Studio
From Software
توسعه و ساخته میشود.

سال عرضه ی بازی 2015 اعلام شده است .

=========

توجه:
در این تاپیک بحث:

درمورد داستان و مراحل بازی فقط در تگ اسپویلر!
در مورد ریجن ممنوع!
در مورد قیمت بازی ممنوع!
در مورد کدام فروشگاه بازی رو آورده و کدام فروشگاه معتبره ممنوع!

آخرین ویرایش:

MAKEDREAM

کاربر سایت
Dec 21, 2013
367
مرسی از راهنمایی خیلی خوبت
فقط اینکه وقتی پیش آون مقبره ها که از لول یک تا پنج هست میدم فرضا اولی گفته گوی مقدس بیار
اینو تا حالا تو بازی ندیدم هنوز
...
یه چیز دیگه:
حول حوش تمام منطقه آون لامپ Cathedral ward رو که میگردم آدم گونی به دست نمیبینم
فقط از اون یارو قد بلندها که عصا دارن هست و کلاغ و شغال و همون موجودات همیشگی
البته من فکر میکنم همون اول سمت راست یه در کوچک هست که باز نشده یعنی باز نکردم انگار
ممکنه شما منظورتون از سمت راست همون بعد چراغ اینه که از اینجا برم درسته؟
اگه همین در قفل شده مسیره رفتن پیش گونی به دست ها هست که هرچی گشتم راهی بهش پیدا نکردم
...
یه سوال دیگه:
آقا این قسمت شاپ که میگین کلا فقط کوکتل و زنگوله داره!
یعنی Twin blood stone shard نمیفروشه من بخرم خودمو راحت کنم
...

1-برای اون قبرها باید به ترتیب شروع کنی . آیتمهای مورد نیاز برای قبر بعدی رو معمولا داخل هر مرحله بدست میاری ولی باید یادت باشه خوب تمام جاها رو بگردی و آیتمها رو پیدا کنی . اگر هم چیزی کم داشتی طبق پیشرفتت در بازی آیتم های مورد نیاز در شاپ های داخل هانتر دریم ظاهر میشه

2-در مورد اون گونی بدست وقتی ظاهر میشه که اول باس Blood-starved Beast که در آخر منطقه old yharnam ظاهر میشه رو بزنی . بعد از اینکه زدی بیا Cathedral Ward اون دری که میگی قفله البته الان باز شدست ولی تو برای پیدا کردن گونی بدست نباید از اون در بری بلکه همون مسیری که بهت گفتم مستقیم برو جایی که یه کالسکه اولش میبینی و بعد میرسی به پله ها . قبل پله ها سمت راست بری گونی بدست اونجاست . قبل از اینکه باس Blood-starved Beast رو بزنی وقتی اونجا میری چند تا کلاغ میبینی ولی بعد از زدن اون باس به جای کلاغ ، گونی بدست ظاهر میشه

3-در مورد مسئله سوم هم به طور کلی بگم که با پیشرفت تو در بازی و پیدا کردن آیتم ها و پیشروی در مراحل کم کم آیتم های بازی در شاپ های هانتر دریم ظاهر میشه . پس برای اینکه اینارو در بازی ببینی در بازی پیشرفت کن و کوچکترین آیتمی رو فراموش نکن و بخش های مختلف بازی رو بدقت جستجو کن که خیلی بخش های مخفی در بازی هستش که آیتمهای خیلی خوبی در اون پیدا میکنی

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
مرسی از راهنمایی خیلی خوبت
فقط اینکه وقتی پیش آون مقبره ها که از لول یک تا پنج هست میدم فرضا اولی گفته گوی مقدس بیار
اینو تا حالا تو بازی ندیدم هنوز
...
یه چیز دیگه:
حول حوش تمام منطقه آون لامپ Cathedral ward رو که میگردم آدم گونی به دست نمیبینم
فقط از اون یارو قد بلندها که عصا دارن هست و کلاغ و شغال و همون موجودات همیشگی
البته من فکر میکنم همون اول سمت راست یه در کوچک هست که باز نشده یعنی باز نکردم انگار
ممکنه شما منظورتون از سمت راست همون بعد چراغ اینه که از اینجا برم درسته؟
اگه همین در قفل شده مسیره رفتن پیش گونی به دست ها هست که هرچی گشتم راهی بهش پیدا نکردم
...
یه سوال دیگه:
آقا این قسمت شاپ که میگین کلا فقط کوکتل و زنگوله داره!
یعنی Twin blood stone shard نمیفروشه من بخرم خودمو راحت کنم
...
1-با کشتن Blood starved beast اولین chalice رو بدست میاری (برای فعال کردن دانجن ها)
2-جوابت رو گفته اون دوست بالایی . . .
3- توی bath messenger ، باید Badge پیدا کنی تا آیتم های جدید برات باز کنه ، مثلا Saw hunter badge یا Crow hunter badge !!! این نشان ها رو با کشتن هانتر ها یا باس ها بدست میاری یه نعداد خیلی کمی رو هم روی زمین یا توی صندوق ها هستن .... وقتی این نشان ها رو میگیری Weapon ها یا Armor set ها باز میشن ، مطمئن نیستم که بقیه ی آیتم ها رو هم همین ها باز میکنن یا نه . . . اون یکی bath messenger هایی که بالا هستن هم Insight رو بعنوان پول استفاده میکنن و آیتم های کم یاب تری دارن مثل blood stone chunk یا آخرهای بازی blood rock . . . اگر دشمن های آدم رو هم بکشی مثل father gascoigne توی این bath messenger لباس هاش آزاد میشه . . . سعی کن به هیچ عنوان Insight هات رو مصرف نکنی چون هر چقدر Insight هات بیشتر بشه دنیای بازی هم تغییر میکنه یه چیز هایی که قبلا نمیتونستی ببینی رو الان میتونی ببینی ، من زمانی که بازیم داشت تموم میشد اونقدر Insight داشتم که تونستم دوتا Blood rock بخرم (Blood rock قوی ترین Blood stone ها هستن و برای 10+ کردن سلاح هات نیازشون داری و توی بازی هم پیدا نمیشن ، فقط باید بخریشون که 60 تا insight هم نیاز دارن !!!)

کلا Blood Stone ها رو نخر ، برو فارمشون کن ! من اینقدر Blood stone های مختلف داشتم که نمیدونستم چیکارشون کنم !!!! سرچ کن "bloodborne twin bloodstone farming" بهت میگه کجا و کدوم دشمن ها (من خودم یه جا رو سراغ دارم که توی 5 دقیقه 50 تا میتونی جمع کنی اما هنوز نرسیدی و برات هم خیلی سخته (5 تا werewolf با چشم های آبی داره که هر کدوم 2-3 تا Twin دراپ میکنن و توی 40 ثانیه هم میشه همشون رو کشت ؛ ولی توی منطقه Upper Cathedral Ward هست که فعلا دست رسی نداری . . .

×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

ویرایش : اینو یادم رفت بگم ، همون Snacher ها هم توی موارد خیلی کمی Twin blood stone دراپ میکنن . . .
Gargoyle ها هم Twin دراپ دارن (معمولا همین دراپ رو دارن) اما به اونا هم دست رسی نداری فعلا !

آخرین ویرایش:

Mahthenewgamer

کاربر سایت
Mar 26, 2013
114
نام
AMINEDGE
سلام به همه دوستان من بازی رو با لول ۸۵ تموم کردم باس رو هم زدم ولی هنوز chalice ها رو نرفتم
حالا رفته اول بازی ک احتمالا هممون ng+ هست. دوستان توی بازی من چند جا عنکبوت دیدم ک حس خوبی ندارم بهشون ولی حالا بزور ردشون کردم :D حالا میخواستم ببینم توی این chalice ها هم عنکبوت هست یا ن اگه آره کجاها؟ مرسی

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: voldmort

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
سلام به همه دوستان من بازی رو با لول ۸۵ تموم کردم باس رو هم زدم ولی هنوز chalice ها رو نرفتم
حالا رفته اول بازی ک احتمالا هممون ng+ هست. دوستان توی بازی من چند جا عنکبوت دیدم ک حس خوبی ندارم بهشون ولی حالا بزور ردشون کردم :D حالا میخواستم ببینم توی این chalice ها هم عنکبوت هست یا ن اگه آره کجاها؟ مرسی

توی لول های بالا هست ، نگران پایینی ها نباش . . .

Hero Man

کاربر سایت
May 29, 2013
744
نام
MamaD!
[

اول اینکه اگه میخوای چلیس ها رو برای تروفی بری لولت رو به 150 حداقل برسون چون توی Cursed and Defiled Chalice پدرت در میاد با این لول !
بعد اینکه این عنکبوت چندش ها تو همه چلیس ها هستن کلا ! :D نمیتونی کاریشون کنی !

Mahthenewgamer

کاربر سایت
Mar 26, 2013
114
نام
AMINEDGE
درود
سوالم شاید عجیب باشه ولی: چه طور میشه تو بلاد hardcore شد؟

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

سلام روشی که من تا الان پیش گرفتم این بوده ک باید چهارچشم به دوروبر حواست جمع باشه چون اکثر جاها دشمنا قایم میشن و اگه مراقب نباشی توی درگیری ها از پشت میان میزننت اینه ک همیشه اطراف رو خوب چک کن

مورد دیگه هم اینکه برای دشمنا و باس های جدید ممکنه اولش بکشنت چن بار ولی باید حرکت هاشونو در نظر بگیری که بعدا بدونی چجوری جاخالی بدی

مورد بعدی اینکه عجله نکن که سریع به مناطق جدید بری چون اگه خوب خودتو آپگرید نکنی جلوتر بازی برات سخت میشه

و در آخر باید عادت کنی سریع باشی
برای دشمن های تکی با فشار دادن آنالوگ سمت راست روشون لاک کن ک راحت تر بتونی بزنیشون

mahdi-kool

کاربر سایت
Jun 2, 2013
301
نام
AMIR MAHDI
سلام روشی که من تا الان پیش گرفتم این بوده ک باید چهارچشم به دوروبر حواست جمع باشه چون اکثر جاها دشمنا قایم میشن و اگه مراقب نباشی توی درگیری ها از پشت میان میزننت اینه ک همیشه اطراف رو خوب چک کن

مورد دیگه هم اینکه برای دشمنا و باس های جدید ممکنه اولش بکشنت چن بار ولی باید حرکت هاشونو در نظر بگیری که بعدا بدونی چجوری جاخالی بدی

مورد بعدی اینکه عجله نکن که سریع به مناطق جدید بری چون اگه خوب خودتو آپگرید نکنی جلوتر بازی برات سخت میشه

و در آخر باید عادت کنی سریع باشی
برای دشمن های تکی با فشار دادن آنالوگ سمت راست روشون لاک کن ک راحت تر بتونی بزنیشون
برای باس ها هم لاک کردن کاربرد داره؟

• Like

mahdi-kool

کاربر سایت
Jun 2, 2013
301
نام
AMIR MAHDI
بستگی داره اگه باس هم قد خود کارکتر هست مثل باس دومی آره ولی برای باس های غولپیکر نه
۱.اسکیل رو که آپگرید کنم سلاح قوی تر میشه؟
۲.ست هانتر های اصلی قوی کلا پیدا نمیشه؟

• Like

Hero Man

کاربر سایت
May 29, 2013
744
نام
MamaD!

1- Power مثلا دست راستت یا چپت قوی میشه که درواقع اره اضافه میشه به قدرت اسلحه
2- ما کلا ست ای نداریم که خیلی قوی باشه و نسبت به بقیه برتری خاصی داشته باشه هر کدوم توی زمینه خاصی برای خودشون خاص هستن
مثلا یه لباس دفاعش در برابر اتیش خوبه و ...

Mahthenewgamer

کاربر سایت
Mar 26, 2013
114
نام
AMINEDGE

یه لباس هست به اسم Hunter من خودم استفاده میکنم اول بازی توی اون فاضلابه هست باید بری پایین یه جا حالت آبشار داره که یکی ازین گرگنما ها هم قبل از آبشار پشت دیوار قایم شده ست اونجاست

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433

متاسفانه hero man این مورد رو ناقص گفت بهت . . .
ببین بستگی داره به سلاحت ؛ توی سلاح ها چند تا مورد هست که باعث قوتر شدنشون میشه ، من برای مثال این سلاح رو با عکس میزارم :
w0wm_vuwd5rn.jpg

اگر به ترتیب برات بگم از سمت چپ به راست Strength داره و Skill و Bloodtinge و Arcane ، این سه تا مورد قدرت سلاح رو زیاد میکنه اما بستگی به سلاحت داره ، اگه دقت کنی این سلاحی که گذاشتم برپایه ی Strength و Skill و Arcane هست ، چون بالای اون Require هاش (که 16 و 12 هست) برات درجه بندی کرده ، بنابر این اگه Bloodtinge ت رو بالا ببری تاثیری روی قدرت سلاحت نداره ، اما بالا بردنArcane و Skill و Strength قدرت سلاح رو بالا میبره ، اما اونا هم فرق دارن ، اگه دقت کنی برای Strength درجه ی A گذاشته یعنی بالا بردن Strength قدرت سلاح رو خیلی بیشتر میکنه تا Skill که درجش E هست و Arcane که B هست ! درجه ها A هستن تا E ؛ A بالاترین هست و E پایینترین(البته S هم هست که عالی ترین هست و من ندیدم) . . . تقریبا تمام سلاح های گرم قدرتشون بر اساس Bloodtinge هست و من فقط یک شمشر کاتانا دیدم که قدرتش با Bloodtinge بالا میرفت ، البته هر چقدر سلاحت رو Upgrade کنی این درجه بندی ها هم بهبود پیدا میکنه (البته یک یا دو درجه) بینا بر این باید ببینی چه سلاحی رو استفاده میکنی و اون سلاح چه Scaling ای داره ؟!
سعی کن Attribute هات رو براساس یک سلاح بالا نبری بعدا اگه سلاح دیگه ای خواستی استفاده کنی Attribute لازمش رو نداری !
من خوم همیشه از این سلاح استفاده میکنم برای همین عکسش رو برات میزارم که بر اساس سه تا Attribute کار میکنه :

xyym_a4wtjl.jpg

توی اون قسمت Physical ATK دمیج استاندارد سلاح رو نوشته و جلوش هم دمیج اضافه ای که بر اساس Attribute هات و همینطور Blood gem هات هست رو نوشته . . . توی این عکس طرف 569 تا دمیج اضافه فقط برای Blood gem هاش و Attribute هاش از این سلاح میگیره . . .

ببین لباس ها تفاوت چندانی توی قدرت ندارن ، قویترینشون دفاع 120 داره و ضعیف ترینشون هم فکر کنم 40 بود ، بقیشون هم 5 تا یا 10 تا با هم فرق دارن تو باید بیشتر روی Resistance هاشون تمرکز کنی ، من بیشتر بازی رو با ست Hunter و yahar'gul رفتم چون بالانس خوبی بین دفاع و Resistance داشتن ، بنظرم از همه بهتر هم ست Crow هست که اگه یه کوئست رو تموم کنی میتونی بخریش (یا اگه حوصله ی تموم کردن کوئست eileen the crow رو نداری بکشش و Crow Hunter badge رو بگیر رو بخرش البته eileen the crow خیلی NPCی قویی هست)

این بازی آیتم های خیلی خیلی کمی از لباس و سلاح داره نسبت به بقیه RPG ها . . .

ویرایش :
سوال لاک برای باس هات رو هم الان دیدم ، بستگی داره به باس ها ؛ اونایی که خیلی بزرگ هستن معمولا لاک کردن به ضررت هست چون دوربین خیلی خراب میشه و آزادی عمل رو ازت میگیره ، اون تمرکزی که روی محیط باید داشته باشی رو از دست میدی . . .

آخرین ویرایش:

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
1-با کشتن Blood starved beast اولین chalice رو بدست میاری (برای فعال کردن دانجن ها)
2-جوابت رو گفته اون دوست بالایی . . .
3- توی bath messenger ، باید Badge پیدا کنی تا آیتم های جدید برات باز کنه ، مثلا Saw hunter badge یا Crow hunter badge !!! این نشان ها رو با کشتن هانتر ها یا باس ها بدست میاری یه نعداد خیلی کمی رو هم روی زمین یا توی صندوق ها هستن .... وقتی این نشان ها رو میگیری Weapon ها یا Armor set ها باز میشن ، مطمئن نیستم که بقیه ی آیتم ها رو هم همین ها باز میکنن یا نه . . . اون یکی bath messenger هایی که بالا هستن هم Insight رو بعنوان پول استفاده میکنن و آیتم های کم یاب تری دارن مثل blood stone chunk یا آخرهای بازی blood rock . . . اگر دشمن های آدم رو هم بکشی مثل father gascoigne توی این bath messenger لباس هاش آزاد میشه . . . سعی کن به هیچ عنوان Insight هات رو مصرف نکنی چون هر چقدر Insight هات بیشتر بشه دنیای بازی هم تغییر میکنه یه چیز هایی که قبلا نمیتونستی ببینی رو الان میتونی ببینی ، من زمانی که بازیم داشت تموم میشد اونقدر Insight داشتم که تونستم دوتا Blood rock بخرم (Blood rock قوی ترین Blood stone ها هستن و برای 10+ کردن سلاح هات نیازشون داری و توی بازی هم پیدا نمیشن ، فقط باید بخریشون که 60 تا insight هم نیاز دارن !!!)

کلا Blood Stone ها رو نخر ، برو فارمشون کن ! من اینقدر Blood stone های مختلف داشتم که نمیدونستم چیکارشون کنم !!!! سرچ کن "bloodborne twin bloodstone farming" بهت میگه کجا و کدوم دشمن ها (من خودم یه جا رو سراغ دارم که توی 5 دقیقه 50 تا میتونی جمع کنی اما هنوز نرسیدی و برات هم خیلی سخته (5 تا werewolf با چشم های آبی داره که هر کدوم 2-3 تا Twin دراپ میکنن و توی 40 ثانیه هم میشه همشون رو کشت ؛ ولی توی منطقه Upper Cathedral Ward هست که فعلا دست رسی نداری . . .

×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

ویرایش : اینو یادم رفت بگم ، همون Snacher ها هم توی موارد خیلی کمی Twin blood stone دراپ میکنن . . .
Gargoyle ها هم Twin دراپ دارن (معمولا همین دراپ رو دارن) اما به اونا هم دست رسی نداری فعلا !
مرسی از راهنماییتون هم شما هم کاربر MAKEDREAM~o)
من باس DARK BEAST PAAL رو کشتم
و به قولی کلی توین بلود شارد هم به دست اوردم و اسلحه تا جایی که راه داشت قوی کردم(از حالا باید یه مدل دیگه پیدا کنم که احتمالا در ادامه بهشون میرسم)
حالا سوالم اینه توی زیرزمین اون قسمت یه دختره بود که ترسیده بود.
من همه دشمنان از همون باس اصلی و ... رو کشتم و پاکسازی کردم اما بازم وقتی بر میگردم پیشش این می ترسه!
باید چکارش کنم؟(فکر کنم کمک بهش یه تروفی داشته باشه خخ)
...
سوال بعد:
من فکر کنم از باس سوم پریدم رو باس پنجم رو کشتم(یعنی اون باس که مسموم میکرد و باس برقی رو کشتم)
باس چهارم فکر کنم VICAR AMELIA باشه که ندیدمش!
البته حالا کل منطقه رو باید بگردم هنوز ولی سوال اصلی من همون دختره هست
ممنون

Masta_killa

کاربر سایت
Feb 10, 2016
364
نام
Masta_killa
بعد از مدت ها رفتم سراغ bloodborne رسیدم به این باس micolash .خیلی خیلی رو اعصابه این باس مسخره دقیق یادم نیس وقتی میره تو اینه باید چکار کنم ...
تا میرم نزدکیش فرار میکنه میره تو اینه ....لطفا کامل راهنمایی کنید یادم نیست چطور باید بزنمش

MAKEDREAM

کاربر سایت
Dec 21, 2013
367
مرسی از راهنماییتون هم شما هم کاربر MAKEDREAM~o)
من باس DARK BEAST PAAL رو کشتم
و به قولی کلی توین بلود شارد هم به دست اوردم و اسلحه تا جایی که راه داشت قوی کردم(از حالا باید یه مدل دیگه پیدا کنم که احتمالا در ادامه بهشون میرسم)
حالا سوالم اینه توی زیرزمین اون قسمت یه دختره بود که ترسیده بود.
من همه دشمنان از همون باس اصلی و ... رو کشتم و پاکسازی کردم اما بازم وقتی بر میگردم پیشش این می ترسه!
باید چکارش کنم؟(فکر کنم کمک بهش یه تروفی داشته باشه خخ)
...
سوال بعد:
من فکر کنم از باس سوم پریدم رو باس پنجم رو کشتم(یعنی اون باس که مسموم میکرد و باس برقی رو کشتم)
باس چهارم فکر کنم VICAR AMELIA باشه که ندیدمش!
البته حالا کل منطقه رو باید بگردم هنوز ولی سوال اصلی من همون دختره هست
ممنون

1-در مورد اون دختره باید لباس کلیسا تنت باشه تا باهات صحبت کنه برای اینکار فقط کافیه یکی از بخش های لباست رو با لباس کلیسا عوض کنی و باهاش صحبت کنی اسمشم White Church Set هستش . فقط کافیه مثلا لباس اصلیتو با این مورد عوض کنی یعنی White Church Garb . اگه نداریش تو منطقه Forbidden Woods همونجایی که گرگ ها توی قفس هستند در بالای یه سقف هستش یعنی جلوتر که رفتی یه نردبون هستش میری بالا و اونجا پیداش میکنی ولی یادت باشه اول گرگای توی قفس رو بزنی چون نزنی یک دفعه همه میپرن بیرون میریزن سرت ! .وقتی لباستو عوض کردی و با اون دختره صحبت کردی بهت blood of adela رو میده و اگر به صحبت کردن باهاش ادامه بدی ازت در مورد یه جای امن میپرسه که میتونی بفرستیش کلینیک یا تمب اف اودیون

2- این بازی طوریه که زدن باس ها هیچ ترتیبی نداره و هر طوری که خودت دوست داری میتونی باس ها رو بزنی و پیش بری . در مورد باس vicar amelia در اخر پله های منطقه Grand Cathedral باهاش روبرو میشی . در مقابل آتش بسیار ضعیفه

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر