BioShock: The Collection

دروود؛

95dvehiy09dvnwc9e39r.jpg

امروز یعنی 13 سمپتامبر 2016، مجموعه بایوشاک شامل سه بازی BioShock، BioShock 2 و BioShock Infinite به همراه تمامی DLC هایی که برای این عناوین ساخته شده (مهمترین اونها Burial at the Sea و Minerva's Den هست)، منتشر شد.
هر سه بازی با بهبود گرافیکی و بهبود بافت ها باز سازی شده اند و هر سه در 1080p و 60fps اجرا می شوند.

قیمت این مجموعه که مجموع ارزش محتویاتش بیش از 100 دلار تخمین زده شده است، 59.99 دلار می باشد.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,380
نام
محمد
چرا؟؟؟
بایوشاک ۱ رو بازی کرده بودی؟
خیلی خوب بودن جفتشون به نظرم
اره قبل بازی کردن این یک رو تمام و کمال بردم و حتی 2 هم بازی کردم.
کوتاه بودن به کنار
تغییراتی که توی داستان اینفینیت توی اپیزود دوم دادن مخصوصا برای ربط دادن دو دنیا اصلا خوشم نیومد.
واقعا طوری که دو دنیا بهم وصل شدن بنظرم توضیح اش توی بازی اصلی خیلی بهتر بود.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
اره قبل بازی کردن این یک رو تمام و کمال بردم و حتی 2 هم بازی کردم.
کوتاه بودن به کنار
تغییراتی که توی داستان اینفینیت توی اپیزود دوم دادن مخصوصا برای ربط دادن دو دنیا اصلا خوشم نیومد.
واقعا طوری که دو دنیا بهم وصل شدن بنظرم توضیح اش توی بازی اصلی خیلی بهتر بود.
نمیدونم راستش
من خیلی خوشم اومد.
کلا داستان اینفینیت و بسته های الحاقیش خیلی پیچیده و عالی بود. اما به خاطر همین پیچیدگی، روایتی که تو ۱ داشتیم رو نتونست اینجا ارائه بده.
تو ۱ داستان سر راست تری داشتیم و برا هپیت روایتش هم خیلی تر و تمیز درومد.
شخصیت پردازی ها هم البته خیلی از اینفینیت بهتری بود. مثلا قیاس اندرو رایان و کامستاک.
یه مقدار ویدیو های تحلیل داستانی ببینی تو یوتیوب شاید نظرت عوض شه چون به نظر من خیلی جالب این سه گانه رو به هم مرتبط کرد تو burial at the sea...

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,380
نام
محمد
نمیدونم راستش
من خیلی خوشم اومد.
کلا داستان اینفینیت و بسته های الحاقیش خیلی پیچیده و عالی بود. اما به خاطر همین پیچیدگی، روایتی که تو ۱ داشتیم رو نتونست اینجا ارائه بده.
تو ۱ داستان سر راست تری داشتیم و برا هپیت روایتش هم خیلی تر و تمیز درومد.
شخصیت پردازی ها هم البته خیلی از اینفینیت بهتری بود. مثلا قیاس اندرو رایان و کامستاک.
یه مقدار ویدیو های تحلیل داستانی ببینی تو یوتیوب شاید نظرت عوض شه چون به نظر من خیلی جالب این سه گانه رو به هم مرتبط کرد تو burial at the sea...
سه گانه که نمیشه گفت چون نسخه دوم رو من که اصلا حساب نمیارم ولی خب مشکلی توی فهم داستان نداشتم... مشکلم مسیری بود که برای داستان رفته بودن.
یکی از کرکتر هایی هم که سعی کردن تغییر بودن به نسبت به اینفینیت واقعا برام اون صحنه Turning Point الیزابت رو خراب کرد...
واقعا نمیدونم وقتی بازی اصلی بی طرفانه میخواست نشون بده، چرا باید اینطوری مسخره بازی توب این در بیارن.
ارتباط دنیا ها هم میتونست موازی باشه نه اینطوری....

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
منم تو تعطیلات عید یه بار دیگه سراغ کالکشن رفتم و هر ۳ بازی با بسته های الحاقیشون رو مجددا تموم کردم.
قبلش بگم بایوشاک ها به هیج عنوان تاریخ انقضا نداره گیم‌پلیشون و اصلا حس قدیمی و دمده بودن نمیدن. هنوزم به همون اندازه زمان ریلیز بی نقص هستن.
حتی گرافیک بایوشاک ۱ هم تو این نسخه کالکشن اصلا تو دوق نمیزد. اصولا وقتی ارت استایل شاهکار باشه، اثر گذشت زمان تو گرافیک بازی کمتر به چشم میاد.
بایوشاک ۱ که شاهکار ابدیه منه.
کلاس درس لول دیزاین.
بهترین روایت تاریخ ویدیو گیم(بله بهترین در تاریخ :D).
بهترین آنتاگونیستی که تاحالا دیدم(اندرو رایان). مکانیزم گیم‌پلی فوق العاده‌. گان‌پلی عالی.
دشمنان متنوع با هوش مصنوعی خیلی خوب.
یه ایمرسیو سیم خیلی خوب با کلی باز گزاشتن دست گیمر برا نحوه پیشبرد بازی.
اتمسفر مخوف و شکوه فوق العاده رپچر.
بیگ ددی و لیتل سیستر... :x
بی نقص.

بایوشاک ۲ خیلی ریسک نکرده و همون موارد ۱ رو باز پیاده سازی کرده و کاملا موفق هم بوده. حتی یه مقدار گیم‌پلی بازی رم روون تر کرده(استفاده همزمان از اسلحه و پلازمید) ولی خب تو داستان، روایت و شخصیت پردازی فرسنگ ها عقب تر از بایوشاکه. در کل این هم یه تجربه کم نظیر بودولی نه به خوبی ۱.

بسته الحاقی بایوشاک ۲( مینزواز دن) از خود بازی جلو تر هستش. اینبار باز هم همون گیم‌پلی ولول دیزاین و اتمسفر در قالب یه داستان بسیار زیباتر از بازی اصلی ارائه شده که واقعا لذت بخش بود.

اما میرسیم به بایوشاک اینفینیت. در کل بایوشاک اینفینیت کاملا بازی متفاوتی بود و از ارتباط داستانی که بگذریم، تقریبا شباهت دیگه ای نمیبینیم با ۲ بازی اصلی. به خودی خود این موضوع خیلی خوبه و بیانگر ریسک پذیری استاد کن لوین هستش. ولی خب یه کم تفاوت هارو باز میکنم:
مهم ترین تفاوت اینجا اینه که اینفینیت برخلاف ۱ و ۲ به هیچ وجه ایمرسیو سیم نیست. این به خودی خود نکته منفی حساب نمیشه ولی خب یه کم هم ناامیدکننده است. خصوصا ک تو ۲ نسل اخیر تقریبا غیر از دیسانرد ۱ و ۲ و پری و دیاس اکس ها(که تازه اصلا در حد بازی های اولیه نبودن) و بایوشاک ۱ و ۲ تقریبا بازی دیگه ای تو این شاخه نداشتیم یا خیلی کم داشتیم. من ترجیح میدادم لوین به عنوان یکی از پدران این سبک، اینفینیت هم تو همون سبک لول دیزاین جا بده ولی خب تصمیم گرفت ببرتش سمت شوتر های روتین اول شخص بازی رو. گرچه گان پلی و جابجا شدن بین طبقات مختلف با زپلاین و استفاده از الیزابت تو مبارزات و ... واقعا عالی بودن و در کل نمیشه گفت که خراب کرد کارش رو لوین. تغییری داد تو لول دیزاین که گرچه شخصا ترجیح میدم نمیداد، ولی نتیجه کار باز هم عالی بود.
تغییر دوم ، تبدیل کردن اتمسفر مخوف و مرده و خفقان اور رپچر به فضای باشکوه و رنگارنگ کلمبیا بود که فوق العاده لذت بخش بود برام و گرچه هیچی جای رپچر رو نمیگیره، ولی این تغییر کاملا ضروری بود و جلوی تکراری شدن بازی رو گرفت. به نحو احسن هم انجام شد و کلمبیا درست مثل رپچر افسون کننده بود.
تغییر سوم هم توی روایت بود که یه مقدار طولانی میشه اگه بخوام باز کنم بحث رو ولی خب همین که تو بایوشاک ۱ یه شخصیت بدون چهره و صامت رو کنترل میکردیم، با توجه به هماهنگی این ویژگی های شخصیت با داستان بازی، باعث شده بود یه روایت کاملا یکپارچه و بی نقص رو ببینیم.
اینجا بوکر دویت هم چهره اش چند جا مشخص میشه. هم حرف میزنه. و هم سبک روایی طوریه که برخلاف بایوشاک ۱ (از ۲ حرف نمیزنم چون به خاطر نبود لوین کلا روایت و داستان خاصی نداره) همیشه یه فاصله ای بین گیمر و شخصیت بوکر میبینیم و انگار از زاویه سوم شخص داریم به داستان نگاه میکنیم. قطعا تکنیک روایی اینفینیت ساده تر از بایوشاک ۱ هستش ولی خب درنهایت اینفینیت اصلا نتونست روایت یکپارچه بایوشاک ۱ رو داشته باشه که دلیلش هم به نظر من داستان بسیار پیچیده تر اینفینیت نسبت به ۱ بود. در همین حد هم باید افرین گفت به سازنده ها که چنین داستانی که اصولا برای مدیوم گیم ساخته نشده رو تونستن در حد خوبی روایت کنن ولی خب بازی درنهایت تو روایت عقب تر از ۱ قرار میگیره.
بزرگترین ایراد اینفینیت ساده بودن فوق العاده زیادش بود که رو درجه نرمال فک کنم ۵ ساعت اول رو بدون باخت پیش رفتم که واقعا ایراد بزرگی حساب میشه و همین ایراد بازی رو از ۲ میاره پایین تر برام یه مقدار.

و اخر از همه هم‌ Burial at sea که نمیگم بد بود، خصوصا از نطر داستانی مثل چسبی بود که سه گانه رو به هم چسبوند ولی خب لول دیزاینش از همه بازی های اصلی پایین تر بود. باز قسمت دوم که یه تم مخفی کاری داده بود به بازی، تنوع جالبی داده بود. باز هم خصوصا برای داستان و ارتباط رپچر و کلمبیا و خصوصا قدم زدن تو رپچر، قبل از سقوطش، لذت بخش بود برام ولی خیلی کمتر از بقیه.

درنهایت و برای جمع بندی، به ترتریب از بهترین به بعد:
Bioshock -10
Bioshock 2-Minerva's den -9.7
Bioshock 2 -9.5
Bioshock infinite -9.3
Bioshock infinite- Burial at sea -8.5

(براق نمره دادن، بایوشاک ۱ رو ملاک قرار دادم وگرنه در قیاس با بازی های دیگه، شاید هر ۳ فازق نمره ۱۰ بتونن بگیرن)

بایوشاک بعدی که صد در صد خراب میکنه ولی خب در انتظار بازی بعدی کن لوین خواهیم بود همچنان. :x

تاپیک زیرخاکی محسوب میشه ولی خب گفتم بگم نظرمو. :D

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
دوستان لطفا داستان اینفینیت روبرای من بگین....فهمیدم الیزابت کیه و این چیزا اما جایی که الیزابت داره توضیح میده(آخر بازی ) نمیهمم ینی چی؟
دنیاهای موازی منظورشه؟

faraz_n

کاربر سایت
Oct 26, 2007
831
نام
فراز
دوستان لطفا داستان اینفینیت روبرای من بگین....فهمیدم الیزابت کیه و این چیزا اما جایی که الیزابت داره توضیح میده(آخر بازی ) نمیهمم ینی چی؟
دنیاهای موازی منظورشه؟
دوست من پیشنهاد میکنم توی گوگل به فارسی نقد و برزسی داستان بازی رو بخونی چند تا سایت گذاشتن چون با یه توضیح ساده نمیشه همه چیز رو گفت پایان بندی این بازی از بهترین پایان بندی های تاریخ بازیهاست

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

• Like
Reactions: mac man

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
دنیاهای موازی منظورشه؟
من یوتیوب رو پیشنهاد میکنم
در کل توضیح داستان و پایان اینفینیت واقعا از یه پست و ... فراتره.

من ماه قبل تصمیم گرفتن داستان ۳ گانه رو با خط زمانی درست و توضیح کامل تاریخچه و ... بنویسم ولی یه براورد کردم دیدم از توانم خارجه.
مجموعه ویدیو های یوتیوب که داستات سه گانه رو کامل و با جزییات توضیح میدن مجموعا چهار یا پنج ساعت میشن. همونا بخواد مقاله بشه واقعا طولانی میشه.

• Like
Reactions: mac man

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر