Bioshock Infinite | PC [پست اول خوانده شود]

تذکر : تمام مسائل مربوط به داستان ، اتفاقات و مراحل بازی حتماً داخل تگ اسپویلر قرار داده شود. در غیر اینصورت برخورد خواهد شد

bioshock-infinite.jpg

Developer : Irational Games
Publisher : 2K Games
Gener : Sci-Fi FPS

کن لیواین شما را یاد چه چیزی می اندازد؟

اسلحه های عجیب وگیم پلی سریع Tribes: Vengeance ؟ یا خاطرات خوش وبدیعی که از Thief دارید؟

یا حتی دنیای مخوف و هوش مصنوعی مرموز System Shock ?

ویا مهمتر از همه اندرو رایان وافکار جاهطلبانه اش ؟ یا صدای سنگین گام های Big daddy ها؟

همه ی این ها گوشه ای از نبوغ این بازمانده از دوران طلایی بازیسازی است!

شاید Looking Glass نابود شده باشد یا حتی در بر مقطعی Irational میرفت تا در غولی به نام 2K حل شود اما

تفاوت KEN با بازیسازان Black Isle و Interply در اینجاست که Levine هیچ وقت تسلیم هیچ کس نشد.

نه تصمیم ناشران سودجو و نه حتی تسلیم Gamer هایی که مزاجشان دیگر نوآوری را هضم نمیکرد!

او BioShock را در جواب همه ی نامهربانی های این صنعت ساخت و باز هم موفق شد !

موفق شد تا سلیقه ی ساده شده ی ما را پس از سال ها دوری از دوران درخشان Looking glass ها تغییر دهد.

Icarus وعده داده شده ی Levine اینجاست!

Infinite نهایت Levine خواهد بود...

----------------------------

Infinite راوی انحطاط بشر از زاویه ای دیگر است.
آسمان های 1900 بستر وقوع همه چیز است.
بار دیگر لجام گسیختگی همیشگی انسان او را به ورطه ی نابودی خواهد کشاند.
و در این آسمان های منحط شمایید که برای نجات عشق خود منجر به تعیین همه چیز میشوید...

Last edited by a moderator:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
وا مصیبتا !!! عجب بازی ای بود جداً ! فعلاً توی شوک عجیبی هستم و مغزم داره میپُکه.
اسپویلر مربوط به پایان بازی :

آنا که خب مشخص شد همون الیزابت هست. ولی بوکر هم همون کامستاک بود ؟!! یعنی توی یکی از دنیاهای موازی بوکر بعد از غسل تعمید تبدیل میشه به کامستاک و بعدش هم اون اتفاقات ؟
بعد اون قضیه ای که بوکر آنا رو به اون خواهر و برادر میده ، فقط توی همین دنیای بوکر خودمون اتفاق می افته دیگه ؟ یعنی اون بوکری که تبدیل به کامستاک میشه ، خودش آنا رو بزرگ میکنه ولی این یکی آنا رو تحویل اونا میده و بعدش قضیه رو فراموش میکنه و میره سراغ آنا (یا همون الیزابت) ؟
البته کامستاک که بچه دار نمیشد. قاطی کردم کلاً ! :D یعنی بوکر (یا همون کامستاک) توی اون دنیای موازی بچه دار نمیشده و برای همین رفتن بچه ای که توی یه دنیای موازی دیگه داره رو جایگزینش کردن ؟! :D
کلاً پایان عجیبی داشت. یکی از جالب ترین پایان هایی که توی بازی ها دیدم. غوغا بود !!!
Songbird ... :((

نه آنا الیزابت بود و نه بوکر کامستاک!

توی این بازی فرضیه‌ی به وجود اومدن دنیاهای موازی رو به صورت درختی فرض کرده. یعنی شما در دنیاهای مختلفی وجود دارید که ناشی از تصمیمات متفاوت شما در ورژن‌های مختلف دنیاهاست.
وقتی که کار بوکر به غـــسل کردن می‌کشه، در بعضی دنیاها بوکر غــسل رو می‌پذیره و در بعضی دنیاها غسـل کردن رو نمی‌پذیره.
اون ورژنی که غــسل کردن رو پذیرفت، تبدیل به بی‌نهایت کامستاک در بی‌نهایت دنیای موازی دیگه شد. دقت کن که ابتدا یه کامستاک به وجود میاد، همون کامستاک در دنیاهای مختلف تصمیمات متفاوتی می‌گیره که همین باعث می‌شه به صورت درختی کامستاک‌های مختلفی به وجود بیاد. واسه همینم در انتهای بازی الیزابت به بوکر می‌گه که کشتن کامستاک در یک دنیا فایده‌ای نداره و باید به صورت ریشه‌ای‌تر کامستاک رو از بین ببریم. واسه همین هم بلافاصله که بوکر غـسل رو می‌پذیره(و در واقع کامستاک بالغـوه می‌شه) الیزابت اونو خفه می‌کنه. در نتیجه منشاء اصلی کامستاک‌ها از بین می‌ره و دیگه کامستاکی در هیچ دنیایی به وجود نخواهد آمد.

کسی که بچه رو به اون خـواهر و برادر می‌ده، بوکـری هست که کامستاک نمی‌شه. بوکـر و الیزابت وقتی که از این قضیه مطلع می‌شن، می‌‌فهمن که اگه کامتساکی به وجـود نیاد، کسی هم به دنبال بچه‌ی بوکر نمیاد که بخواد بچه رو به اون‌ها بفروشه واسه همین کامستاک رو از ریشه نابود می‌کنن.:d
در راستای همین کار هم الیزابت‌ها از بین می‌رن، چون دیگه کامستاکی وجود نداشته که آنا رو تبدیل به اون الیزابت منحصر به فرد کنه. با توجه به برداشت شخصی من، سکانس آخر بازی که بعد از Creditـه انتهای بازی نشون داده می‌شه به این معنی هست که آنا دیگه فروخته نمی‌شه و توسط بوکر بزرگ می‌شه. البته من یه مشکلی هم با این فرضیه دارم، اونم اینه که چطور بوکر با اون همه تعجب بعد از شنیدن صدای گهواره اسم آنا رو صدا می‌زنه. بوکر عملاً نباید خاطره‌ای از اتفاقات رخ داده توی ذهنش باشه. به هر حال پیچیدگی داستان این مشکلات رو هم به همراه داره دیگه :d

در مورد آنا درست گفتی، بوکـر کسی بود که آنا رو تحـویلشون داد و بعد از 20 سال عذاب روحی به این نتیجه رسید که باید بچشو پس بگیره، که واسه پس گرفتنش مجـبور بود با کامستاک مبارزه کنه. توی این 20 سال الیزابت به دست کامستاک بزرگ شده بود و تبدیل به اون بچه‌ی استثنایی شده بود که نیروهای خارق‎العاده داشت.

علت کامستاک هم برای گرفتن آنا دقیقاً همون چیزی بود که خودت گفتی، کامتساک برای ادامه‌ی حکومتش احتیاج داشت که یکی از هم‌خون‌های خودشو جای‌گزین کنه، اما چون بچه‌دار نمی‌شد رفت و بچه‌ی بوکر رو خرید. علت این که ملکه همیشه به الیزابت می‌گفت تو بچه‌ی من نیستی همین بود.

آخرین ویرایش:

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
من هم این بازی را تموم کردم و یه سری سوال هم برام پیش اومد:
الیزابت چه جوری به اون نیروها دست پیدا کرده بود؟
و اینکه مادر الیزابت کی بود و چرا هیچ اشاره ای بهش نشده بود؟
چرا وقتی الیزابت ها همشون محو شدن یه دونه شون موند؟ مگه کامستاک نمرد؟ خوب دیگه هیچ الیزابتی نباید وجود داشته باشه دیگه.

hosseincode

کاربر سایت
Dec 15, 2007
832
من هم این بازی را تموم کردم و یه سری سوال هم برام پیش اومد:
الیزابت چه جوری به اون نیروها دست پیدا کرده بود؟
و اینکه مادر الیزابت کی بود و چرا هیچ اشاره ای بهش نشده بود؟
چرا وقتی الیزابت ها همشون محو شدن یه دونه شون موند؟ مگه کامستاک نمرد؟ خوب دیگه هیچ الیزابتی نباید وجود داشته باشه دیگه.

سوال اول به نقل از امضام!

تنها حرفی که در طول بازی در این مورد زده می‌شود یک Voxophone است:

«چی باعث میشه این دختره [الیزابت] خاص باشه؟ …بخش کوچیکی از اون توی دنیایی که ازش اومده باقی مونده…»
- روزالیند لوتس، 1909، 3 سال قبل از آمدن بوکر به کلمبیا
این بخش کوچک همان انگشت الیزابت است که موقع بسته شدن Tear قطع شد. البته این دلیل زیاد قانع کننده نیست زیرا هر کسی میتوانست قسمت های به درد نخور (!) بدنش را بین Tear ها بگذارد تا با قطع شدنش قدرتمند شوند. به نظر می‌آید همانطوری که در متن داستان اشاره کردم هنگامی که الیزابت بچه بود لوتس ها روی او آزمایشاتی انجام داده اند تا بتواند قدرت های سایفون را داشته باشد که البته یک تئوری است و جایی از بازی به آن اشاره مستقیمی نشده است.

+++++++++++

فقط گفته ميشه موقع به دنيا اومدن آنا ميميره.

+++++++++++

اون هم ميميره. اگه دقت كني هر اليزابت كه ناپديد ميشه يدونه پيانو ميزنه و بعد از سياه شدن صفحه هم يدونه پيانو زده ميشه. يعني اون هم ناپديد ميشه.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,338
نام
Majid
دوستان نسخه BlackBox مشکلی نداره که ؟ اگه باگی چیزی داره نسخه عادی رو دانلود کنم
اینجا جاش نیست
نه مشکلی نداره
هیچ مشکلی نداره راحت دانلود کن
بازی از روی نسخه FLT فشرده شده و کاملا سالمه
خودم BB گرفتم برا دومین بار دارم بازی رو تموم میکنم کوچک ترین مشکلی ندیدم

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
BioShock: Infinite گذشته از داستان فوق العاده ، کاراکترهای محشر و فراموش نشدنی ، موسیقی های زیبا و صداگذاری درجه یک و گیم پلی عالی ، از نظر گرافیک هنری هم واقعاً بی نقص بود.
بعضی جاها بازی دست کمی از یه تابلوی نقاشی زیبا نداشت. برای همین از اول تا آخر بازی رو با Fraps انجام دادم و نتیجه این شد که حدود 400 تا عکس از بازی گرفتم ! :D بعد از حذف کردن عکس های اضافه ، حدود 300 تا باقی موند. شاید زبونم لال یه مشکلی برای ویندوز پیش اومد و عکس ها منهدم شد ، میخوام بعضی هاشون رو اینجا بذارم تا همیشه خاطره بازی برام حفظ بشه.

خطر فراوان برای لو رفتن داستان
آغاز یا پایان ؟

عروج !

Welcome to Columbia

بهشتی بر فراز آسمان. البته بهشتی پوشالی.

برای ورود به بهشت آماده هستین ؟ بهشتی که پشت چهره زیبای خودش ، دست کمی از یک جهنم نداره.

داشتم توی محیط می چرخیدم و دیدم یه چیزی اون دورها توی هوا تکون میخوره. گفتم ای بابا هنوز شروع نشده باگ پیدا کرده ! :D رفتم جلوتر دیدم یه مرغ مگس داره کنار گل ها پرواز میکنه و بدجوری کیف کردم !

ورزش صبحگاهی (ظهرگاهی !) ، عکس یادگاری و رقص در ساحل ! :D

به Doom 3 خوش آمدید !!! در لحظه اول که این صحنه رو دیدم ، خیلی سریع یاد Doom 3 افتادم ! :D صحنه ای که Pinky توی دستشویی مشغول ور رفتن و خوردن یکی از زامبی های چاق هست ، به شدت شبیه این صحنه بود ! (از نظر شباهت خون و کف زمین و ...)

خوراک موش میل دارین یا دستپخت Elizabeth ؟! :(

یکی از زیباترین لحظه های بازی که هیچ وقت فراموشش نمیکنم ...

اینجا هم صحنه زیبا و تأثیرگذاری بود.

DeWitt ، شهید انقلاب. پوستر رو که دیدم شوکه شدم ! بعدش هم که عکس یادگاری با Handyman بدبخت و سایر قضایا.

طراحی Songbird با الهام از اثر معروف داوینچی یعنی Vitruvian Man.

اُه ! وقتی به این قسمت رسیدم ، یه لحظه فکر کردم بازی وارد ژانر وحشت شده ! :D واقعاً بخش عجیب و متفاوتی بود و به شدت سنگین ! اون ویلچر هم که دیگه آخرش بود !!

ملاقات با Elizabeth پیر و یکی دیگه از صحنه های شوکه کننده بازی.

The seed of the prophet shall sit the throne and drown in flame the mountains of man

Songbird ... :(( خیلی مظلومانه مُرد. :(

Welcome to Rapture ! شوکه شدن ها همچنان ادامه دارد ! :D چه کرد کن لوین در این قسمت !!

این هم یه عکس هنری دیگه از بخش های پایانی بازی که پشت سر هم سورپرایز می شدیم.

و رازها برملا می شوند ...

گذشته از طراحی هنری فوق العاده بازی ، طراحی Elizabeth هم واقعاً ایده آل و درجه یک بود. نه خبری از تکسچرهای سوپر اولترا واقع گرایانه بود ، نه تکنیک های موشن خفنکپچرینگ ، ولی به قدری این کاراکتر زیبا و بی نقص طراحی شده بود که بعید میدونم کسی پیدا بشه که دوستش نداشته باشه. تک تک حالاتش توی چهره ـش مشخص بود و غم و شادی و حیرت و ... رو میشد به راحتی توی صورتش دید. به راحتی یکی از بهترین کاراکترهای این نسل :

این پست یه جورایی برای دل خودم بود و دوست داشتم این عکس ها یه جایی باقی بمونه. :D امیدوارم پرشین گیگ حالا حالاها به مشکل نخوره ! :D

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
خوب من هم یه سری اسکرین شات گرفته بودم... سعی کردم اونهایی را بذارم که شباهت نداشته باشه به عکس هایی که آریا گذاشته.
عکس ها به صورت بند انگشتی هستن ولی برای لو نرفتن داستان بازی، تو اسپویلر گذاشتمشون :

برای ورود به کلمبیا باید غسل داده شوید :

صحنه هایی که در بدو ورود با کلمبیا مشاهده می کنیم. شهری با عظمت :

دختری که عاشق پاریسه:

در راه خانه کامستاک :

ملاقات کامستاک با الیزابت :

اینها هم بدون شرح :

لحظه های آخر بازی :

لحظه مرگ کامستاک اصلی!

Empyrium

کاربر سایت
May 9, 2011
1,025
دوستان کسی سیو کامل بازی رو داره؟بازی من یک مشکلی داره و ظاهرا راه حلی هم برای حلش نیست به همین خاطر یک قسمت از بازی رو نمی شه رد کرد.اگر زحمتی نیست آپ کنید.ممنون

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
بعضی جاها بازی دست کمی از یه تابلوی نقاشی زیبا نداشت. برای همین از اول تا آخر بازی رو با Fraps انجام دادم و نتیجه این شد که حدود 400 تا عکس از بازی گرفتم !
:biggrin1:
بعد از حذف کردن عکس های اضافه ، حدود 300 تا باقی موند. شاید زبونم لال یه مشکلی برای ویندوز پیش اومد و عکس ها منهدم شد ، میخوام بعضی هاشون رو اینجا بذارم تا همیشه خاطره بازی برام حفظ بشه.
یه اکانت Xfire خیلی شیک بساز هر چی SS دوست داری داخلش آپ کن هم خاطره ای میشه برای آینده هم این که هیچ وقت از بین نمیره و همیشه قابل دسترسه:d

GlaDOS

کاربر سایت
Jun 24, 2007
530
نام
محسن
یکی از قسمت های جالب بازی رفتن به rapture بود !
الیزابت توضیح میده که این یکی از دنیاهای ممکنه . یک برداشتی که میشه کرد اینه که رپچر و اتفاقات بایوشاک اصلی ، موازی و جای اتفاقات این نسخه باشه حتی شخصیت ها ! یعنی تو یک دنیا rapture به وجود اومده تو یکی دیگه Columbia.
تو بایوشاک بعد از ممنوعیت سفر با bathysphere فقط رایان بود که میتونست از اونا استفاده کنه و بعدا جک به خاطر شباهت ژنتیکی، حالا تو این نسخه بوکر هم تونست از اونا استفاده کنه و تابلو ممنوع بودن سفر هنوز رو دیواره !
شباهت ها هم بین دو دنیا زیاده : بوکر/کامستاک جای جک/رایان - ویگور / سالت جای پلاسمید/ایو یا حتی atlas/fontaine جای daisy fitzory و lutece جای tenenbaum !
شباهت بین الیزابت و little sister ها هم مشخصه !
در بازی یک record از سازنده handyman موجوده که میگه داشته یکی رو میدیده که یک ترکیب از ادم و ماشین ساخته بوده که میتونه اشاره به big daddy باشه !
یه جای بازی هم یک tear بود که ازش موسیقی پخش میشد که کسی تا حالا نشنیده بود بعدا یک رکورد هست که میگه البرت فینک موسیقی هاشو از همین tear ها مینوشته و به یک بایولوژیست هم اشاره میکنه که برادرش jeremiah زیر نظر داشته ! ممکنه شباهت ویگور و پلاسمید به همین دلیل باشه و فینک vigor رو از رپچر کپی کرده !!

Jason Brady

کاربر سایت
Feb 1, 2013
541
نام
محمد
خوب من هم یه سری اسکرین شات گرفته بودم... سعی کردم اونهایی را بذارم که شباهت نداشته باشه به عکس هایی که آریا گذاشته.
عکس ها به صورت بند انگشتی هستن ولی برای لو نرفتن داستان بازی، تو اسپویلر گذاشتمشون :

برای ورود به کلمبیا باید غسل داده شوید :

صحنه هایی که در بدو ورود با کلمبیا مشاهده می کنیم. شهری با عظمت :

دختری که عاشق پاریسه:

در راه خانه کامستاک :

ملاقات کامستاک با الیزابت :

اینها هم بدون شرح :

لحظه های آخر بازی :

لحظه مرگ کامستاک اصلی!

تو عکس اخر منظورتون از مرگ کامستاک اصلی چیه؟ اون بوکر هست که اومده 20 سال قبلو بعد از جنگ wounded knee و میخواهد غسل رو ادامه بده(یعنی بعد از غسل خودشو بکشه تا کامستاکی تو دنیای دیگه بوجود نیاد). در اصل بوکر خودش رو فدای انا یا همون الیزابت میکنه....نمیدونم شاید من اشتباه میکنم

---------- نوشته در 01:22 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:20 PM ارسال شده بود ----------

یکی از قسمت های جالب بازی رفتن به rapture بود !
الیزابت توضیح میده که این یکی از دنیاهای ممکنه . یک برداشتی که میشه کرد اینه که رپچر و اتفاقات بایوشاک اصلی ، موازی و جای اتفاقات این نسخه باشه حتی شخصیت ها ! یعنی تو یک دنیا rapture به وجود اومده تو یکی دیگه Columbia.
تو بایوشاک بعد از ممنوعیت سفر با bathysphere فقط رایان بود که میتونست از اونا استفاده کنه و بعدا جک به خاطر شباهت ژنتیکی، حالا تو این نسخه بوکر هم تونست از اونا استفاده کنه و تابلو ممنوع بودن سفر هنوز رو دیواره !
شباهت ها هم بین دو دنیا زیاده : بوکر/کامستاک جای جک/رایان - ویگور / سالت جای پلاسمید/ایو یا حتی atlas/fontaine جای daisy fitzory و lutece جای tenenbaum !
شباهت بین الیزابت و little sister ها هم مشخصه !
در بازی یک record از سازنده handyman موجوده که میگه داشته یکی رو میدیده که یک ترکیب از ادم و ماشین ساخته بوده که میتونه اشاره به big daddy باشه !
یه جای بازی هم یک tear بود که ازش موسیقی پخش میشد که کسی تا حالا نشنیده بود بعدا یک رکورد هست که میگه البرت فینک موسیقی هاشو از همین tear ها مینوشته و به یک بایولوژیست هم اشاره میکنه که برادرش jeremiah زیر نظر داشته ! ممکنه شباهت ویگور و پلاسمید به همین دلیل باشه و فینک vigor رو از رپچر کپی کرده !!

بله همه حرفاتون درسته و vox ها که تو محیط پخش بود رو اگه همشون رو شنیده باشید ابهامات در مورد این قضیه براتون به صفر میرسه

GlaDOS

کاربر سایت
Jun 24, 2007
530
نام
محسن
مثل اینکه صدای مردن songbird تو بایوشاک اصلی وجو داره !
این شناسه رو youtub کنید : watch?v=3CGPOsC_yN4

این رو هم یک نفر دیده :
I'm going back through BioShock (the first one), and in the area where you fight Cobb for Sander Cohen, specifically the room with the booby-trapped body, if you look at the wall along what was previously a set of stairs (now destroyed), you'll see a burned sign. If you hover over it, it will say "Songbird," and if you look carefully, you can actually see an image that is very obviously Songbird from Infinite.

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
تو عکس اخر منظورتون از مرگ کامستاک اصلی چیه؟ اون بوکر هست که اومده 20 سال قبلو بعد از جنگ wounded knee و میخواهد غسل رو ادامه بده(یعنی بعد از غسل خودشو بکشه تا کامستاکی تو دنیای دیگه بوجود نیاد). در اصل بوکر خودش رو فدای انا یا همون الیزابت میکنه....نمیدونم شاید من اشتباه میکنم

---------- نوشته در 01:22 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:20 PM ارسال شده بود ----------

واسه اینکه بتونم بهتر منظورمو برسونم، از جمله یکی از دوستان کمک می گیرم :
بلافاصله که بوکر غـسل رو می‌پذیره(و در واقع کامستاک بالغـوه می‌شه)
در حقیقت اونجا لحظه ای هست که بوکر قبول می کنه که غسل بشه و در حقیقت اونجا با کشتنش، ریشه همه کامستاک ها تو تمام دنیاها از بین میره. در حقیقت اگر بوکر غسل را قبول کنه، کامستاک هست و اگر بوکر غسل را قبول نکنه، همون بوکره. هر کامستاکی که بعد از غسل کشته می شد، هیچ فایده ای نداشت و باز هم کامستاک های دیگه، تو دنیاهای دیگه وجود داشتن. در حقیقت باید ریشه کامستاک سوزونده می شد تا دیگه هیچ کامستاکی وجود نداشته باشه.
شاید به جای گفتن مرگ کامستاک اصلی باید می گفتم که ریشه کامستاک سوزونده میشه:d. کلا این آخرش پیچیده میشه...کلا تعریف درست درمونی نمیشه کرد! مخصوصا اون صحنه که بعد از Credits میاد، کلی هنگ کردم8-|

Jason Brady

کاربر سایت
Feb 1, 2013
541
نام
محمد
واسه اینکه بتونم بهتر منظورمو برسونم، از جمله یکی از دوستان کمک می گیرم :

در حقیقت اونجا لحظه ای هست که بوکر قبول می کنه که غسل بشه و در حقیقت اونجا با کشتنش، ریشه همه کامستاک ها تو تمام دنیاها از بین میره. در حقیقت اگر بوکر غسل را قبول کنه، کامستاک هست و اگر بوکر غسل را قبول نکنه، همون بوکره. هر کامستاکی که بعد از غسل کشته می شد، هیچ فایده ای نداشت و باز هم کامستاک های دیگه، تو دنیاهای دیگه وجود داشتن. در حقیقت باید ریشه کامستاک سوزونده می شد تا دیگه هیچ کامستاکی وجود نداشته باشه.
شاید به جای گفتن مرگ کامستاک اصلی باید می گفتم که ریشه کامستاک سوزونده میشه:d. کلا این آخرش پیچیده میشه...کلا تعریف درست درمونی نمیشه کرد! مخصوصا اون صحنه که بعد از Credits میاد، کلی هنگ کردم8-|

بل درست میفرمایید.من اشتباه برداشت کردم.

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,176
نام
Matthew
دوستان بازی چند تاچپتر هست ؟ اگر کسی نمیدونه از کجا باید بگه، موقعی که میخواید Continue بزنید، آخرین گزینه توی اون ردیف فکر کنم نوشته Select Chapter اونو بزنید، و بی زحمت بشمارید :d

لطفا ....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر