Multi Platform Battlefield 4

سازنده
Dice
تاریخ انتشار
October 2013
ناشر
EA
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One

طی بیانیه ای از سوی DICE در پاسخ به سوالات سایت Joysiq اعلام شد که وقایع بازی بتیفیلد ۴ در دوره ی زمانی مدرن رخ خواهدداد یکی از مدیران شرکت DICE ، سازنده ی سری بازیهای Battlefield ، آقای Karl Magnus Troedsson در این رابطه توضیحاتی را بیان کرد
0813-BF4.jpg

تیم ساخت بسیاری از مسائل را با استفاده از رای گیری به عمل می رساند.نظرات مردم در روند شرکت ما تاثیرگذار است.ما با پرس وجو و نظر سنجی متوجه شدیم که بیشتر بازی باز ها برای عناوین Shoter به این دوره ی زمانی علاقه ی بیشتری دارند.البته ما هم برای ساخت این بازی دوره ی مدرن را در نظر داشتیم.
وی ادامه داد:
بازی بتیفیلد ۴ را به عنوان یک عنوان خلاقانه خواهید شناخت.من هیچ اطلاعات دیگری حول این مسائل اعلام نخواهم کرد چراکه تمام آن ، یک راز است.
وی در پایان سخنانش افزود:
ما می خواهیم سری بازیهای میدان نبرد فعلا در عصر مدرن باقی بمانند چرا که ما هم اکنون در این دوره زمانی هستیم و این بسیار هیجان انگیز است.بتیفیلد ۴ در این دوره زمانی رخ خواهد داد و بسیار موفق خواهد شد.
این بازی برای هرسه پلتفرم اصلی منتشر می شود.درمورد تاریخ انتشار هم فقط چندی پیش اعلام شده بود که این بازی بین آپریل ۲۰۱۳ تا مارس ۲۰۱۴ توسط EA به انتشار خواهد رسید.

5 days ago

5 days ago
300 × 250 - gamesradar.com

640 × 500 - whitegadget.com

2 days ago
2 days ago
850 × 467 - karmadecay.com

1 day ago
1 day ago
625 × 625 - comingsoon.net

به بزرگی خودتون ببخشید:)

• Like
Reactions: B20EAST
گرافیک killzone عالیه هیچ، اما اینو بدون که
1- ea باید کاری کنه که این بازی رو هر 3 پلتفرم اجرا شه!
اما killzone ، فقط واسه PS ـه
2- انصافا تو قسمت محیط و Details، نسبت به KZ، بتل فیلد بهتره
آقا فرمایش شما متین. درسته که bf4 قراره روی پلتفرم های مختلف اجرا شه ولی اینو نمیگین که از اونطرف اونا دارن همزمان دو تا بازی می سازن نه یکی. هم kz:sf و هم یه بازی دیگه که احتمالا تو e3 معرفی میشه.
البته اگه نخوایم kz:mercenary رو که توسط استدیوی cambridgeشون داره ساخته میشه در نظر بگیریم, وگرنه با این حساب میشه سه تا:>در ضمن فکر نکم ساختن یه بازی برای چند تا پلتفرم سخت تر از ساختن دو سه تا بازی باشه ها;)بعد من واقعا نمیفهمم تو details چه چیز bf از kz بهتره..:-/

آخرین ویرایش:
[h=1]امکان انتخاب جنسیت در بخش چندنفره BF4[/h]

عنوان BF4 دراین چند روز بسیار خبر ساز بوده و اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که Dice با تمام قدرت برای مقابله با COD:Ghosts پا به میدان خواهد گذاشت. به تازگی اطلاعاتی از بخش مولتی پلیر این عنوان در یک پست تبلیغاتی به بیرون درز کرده است که در ادامه مشاهده خواهید کرد. طبق تبلیغی که منتشر شده بازیکنان در بخش چند نفره BF4 قادر خواهند بود که ویژگی های شخصیتی مورد نظر خود را اعمال کنند که این ویژگی ها شامل جنسیت هم خواهد بود و این بدین معناست که بازیکنان خواهند توانست در نقش یک سرباز زن بازی کنند! همچنین پستی در Evil Avatar منتشر شد که نشان می دهد بازیکنان قادر خواهند بود شخصیت مورد نظر خود را شخصی سازی کرده و ویژگی های آن ها نظیر جنسیت و ویژگی های چهره و… شخصیت را از بین گزینه های متعددی انتخاب نمایند.

خب توی این مدتی که نمیتونستیم بیایم بازیسنتر منم بیکار ننشستم و همه لایو استریمهای BF4 رو که توی نمایشگاه E3 برگزار میشد هر روز نگاه میکردم.حالا میخوام اون چیزایی رو که توی این لایو استریمها دیدم واستون بگم
عمده ترین قابلیت اضافه شده وجود COMMANDER MODE هستش توی این حالت یکی از نفرات هر تیم به عنوان COMMANDER انتخاب میشه که حضور فیزیکی توی بازی نداره ولی در عوض میتونه یجورایی تیم رو کمک کنه مثلا میتونه از SCAN UAV بالای یکی از فلگها استفاده کنه تا همه چیز برای تیم خودی در اون قسمت روی مینی مپ مشخص باشه البته اگه دشمن اونجا UAV داشته باشه میتونه از EMP UAV استفاده کنه که تاثیر UAV رو از بین ببره.اگه تانک دشمن برای افراد تیم مشکل ایجاد کنه فقط کافیه تانک رو برای COMMANDER اسپات کنن تا تانک رو به همراه خدمه توسط یک عدد TOMAHAWK MISSILE بخار کنه و بفرسته هوا:dیکی دیگه از قابلیتهای COMMANDER اینه که میتونه DEPLOY GUNSHIP استفاده کنه یعنی با اینکار یک AC 130 رو بالای مپ میزاره که هر جنبنده ای رو با تیر غیب شکار کنه.یکی دیگه از قابلیتهای جناب COMMANDER استفاده از INFANTRY SCAN هستش که همونجوری که از اسمش پیداست فقط محل نفرات پیاده دشمن رو برای هم تیمیها مشخص میکنه و بالاخره میرسیم به بهترین و سرگرم کننده ترین قابلیتی که برای COMMANDER در نظر گرفته شده و اون چیزی نیست به غیر از SPECTATOR MODE توی این قابلیت که من قبلا تنها توی یکی از بازیهای کنسولی به اسم KZ2 دیدم میتونستید بازی دوستاتون رو بدون اینکه حضور فیزیکی توی بازی داشته باشید تماشا کنید یعنی یجورایی هم فضولی محسوب میشد و هم میتونستید تاکتیکهایی که افراد تیم خودی و دشمن استفاده میکنن رو به وضوح ببینید:dالبته SPECTATOR MODE توی BF4 فقط در اختیار COMMANDERهای هر دو تیم قرار داره.توی این حالت COMMANDER میتونه علاوه بر استفاده از تجهیزاتی که گفتم یکی از نفرات روی نقشه رو انتخاب کنه و در اول کار تصویر رو از دید اون شخص بصورت کوچیک در گوشه سمت چپ پایین صفحه به صورت سیاه و سفید ببینه البته اگه مایل باشه میتونه تصویر رو بصورت فول اسکرین و رنگی دنبال کنه یعنی یجورایی واسه خودش بشینه تخمه بشکونه و از دیدن بازی کردن نفرات تیم لذت ببره:dدوربینهایی که برای این حالت در نظر گرفته شده به 3 صورت هستش در حالت اول FIRST PERSON یا همون اول شخص هست که میشه بازی رو از دید همون نفری که انتخاب شده دنبال کرد حالت بعدی THIRD PERSON یا سوم شخص هست که احتیاج به توضیح نداره فقط تنها تفاوتی که من توی این حالت دیدم نمایش اطلاعات وسیله مورد استفاده نفر و همچنین K/D هستش حالت بعدی FREE CAM هست که توی این حالت COMMANDER میتونه دوربین رو هر جا که اراده کنه حرکت بده و بازی رو از زوایای مختلف تماشا کنه البته لازم به ذکر نیست که COMMANDER میتونه با زدن یک دکمه به حالت TABLE TOP رفته و بازی رو از بالا ببینه و از قابلیتهای در دسترس مثل قبل استفاده کنه.
توی BF4 ما شاهد همون کلاسهایی هستیم که توی BF3 هم حضور داشتن البته بعضیهاشون یک سری تفاوت دارن که توضیح میدم.مثلا کلاس RECON الان میتونه MOTION SENSOR رو مثل نارنجک پرتاب کنه و همچنین قابلیت استفاده از C4 هم به این کلاس اضافه شده.کسانی که BC2 رو بازی کردن میدونن که توی اون بازی هم کلاس RECON دقیقا همین قابلیتها رو داشت با این تفاسیر من توی این لایو استریمها قابلیت جدید که بتونه جایگزین C4 برای کلاس SUPPORT باشه ندیدم یعنی این کلاس فقط میتونست از AMMO BOX استفاده کنه.به نظر من مفید ترین و جدیدترین قابلیتی که نفرات میتونن ازش استفاده کنن قابلیت تیراندازی توی آب هستش.همونجوری که میدونید توی BF3 اگه شما با یکی از نفرات دشمن توی آب باشید هیچکاری به غیر از تماشا کردن همدیگه نمیتونید انجام بدید و یا اینکه مجبورید برای پیدا کردن پله و بالا رفتن از اون با هم مسابقه بدید:dولی توی BF4 اگه با نفر دشمن در حال شنا باشید فقط کافیه خودتون رو به PISTOL مسلح کنید و در حین شنا کردن تیراندازی و هم دیگه رو مورد عنایت قرار بدید:d

آخرین ویرایش:
خب به علت طولانی شدن پست نتونستم توی یک پست اطلاعات رو کامل بزارم واسه همین مجبور شدم ادامه اطلاعات رو توی یک پست جدید قرار بدم (مثل اینکه قبلا اینجوری نبود:|)
از تجهیزات جدیدی که بازی اضافه شده میتونم به یک نوع چاقوی جدید به اسم SHANK KNIFE اشاره کنم.حالا که اسم نایف اومد باید به قابلیت جذاب COUNTER کردن نایف دشمن هم اشاره کنم یعنی اگه دشمن از روبرو بخواد شما رو نایف کنه میتونید با زدن یک دکمه با چاقوی خود دشمن و با یک انیمیشن جذاب اونو بکشید و داگ تگش رو بگیرید:d
همچنین اسلحه ها و وسیله های جدیدی هم توی لایو استریم وجود داشت مثل اسلحه XM25 که یک نوع نارنجک انداز محسوب میشه.توی قسمت وسیله ها هم میتونم از تانک TYPE99 و هلیکوپتر ZW-10 اسم ببرم که توسط تیم چینیها مورد استفاده قرار میگیره البته قایقهای تندرو و جت اسکی هم به بازی اضافه شده.
قابلیت CUSTOMISE هم پیشرفت خوبی داشته مثلا قنداق اسلحه ها هم قابلیت تعویض دارن حتی رنگ وسیله های نقلیه مثل تانک و هلیکوپتر هم قابلیت تعویض بصورت دلخواه رو دارن و این مورد میتونه بازی رو واسه خیلیها جذابتر کنه.بر اساس چیزهایی که من دیدم BF4 یک سر و گردن از BF3 بالاتر هستش و میتونه تا مدتها طرفداران این سری رو بخوبی سرگرم کنه

لایو استریم چیه؟؟

خب توی این مدتی که نمیتونستیم بیایم بازیسنتر منم بیکار ننشستم و همه لایو استریمهای BF4 رو که توی نمایشگاه E3 برگزار میشد هر روز نگاه میکردم.حالا میخوام اون چیزایی رو که توی این لایو استریمها دیدم واستون بگم
عمده ترین قابلیت اضافه شده وجود COMMANDER MODE هستش توی این حالت یکی از نفرات هر تیم به عنوان COMMANDER انتخاب میشه که حضور فیزیکی توی بازی نداره ولی در عوض میتونه یجورایی تیم رو کمک کنه مثلا میتونه از SCAN UAV بالای یکی از فلگها استفاده کنه تا همه چیز برای تیم خودی در اون قسمت روی مینی مپ مشخص باشه البته اگه دشمن اونجا UAV داشته باشه میتونه از EMP UAV استفاده کنه که تاثیر UAV رو از بین ببره.اگه تانک دشمن برای افراد تیم مشکل ایجاد کنه فقط کافیه تانک رو برای COMMANDER اسپات کنن تا تانک رو به همراه خدمه توسط یک عدد TOMAHAWK MISSILE بخار کنه و بفرسته هوا:dیکی دیگه از قابلیتهای COMMANDER اینه که میتونه DEPLOY GUNSHIP استفاده کنه یعنی با اینکار یک AC 130 رو بالای مپ میزاره که هر جنبنده ای رو با تیر غیب شکار کنه.یکی دیگه از قابلیتهای جناب COMMANDER استفاده از INFANTRY SCAN هستش که همونجوری که از اسمش پیداست فقط محل نفرات پیاده دشمن رو برای هم تیمیها مشخص میکنه و بالاخره میرسیم به بهترین و سرگرم کننده ترین قابلیتی که برای COMMANDER در نظر گرفته شده و اون چیزی نیست به غیر از SPECTATOR MODE توی این قابلیت که من قبلا تنها توی یکی از بازیهای کنسولی به اسم KZ2 دیدم میتونستید بازی دوستاتون رو بدون اینکه حضور فیزیکی توی بازی داشته باشید تماشا کنید یعنی یجورایی هم فضولی محسوب میشد و هم میتونستید تاکتیکهایی که افراد تیم خودی و دشمن استفاده میکنن رو به وضوح ببینید:dالبته SPECTATOR MODE توی BF4 فقط در اختیار COMMANDERهای هر دو تیم قرار داره.توی این حالت COMMANDER میتونه علاوه بر استفاده از تجهیزاتی که گفتم یکی از نفرات روی نقشه رو انتخاب کنه و در اول کار تصویر رو از دید اون شخص بصورت کوچیک در گوشه سمت چپ پایین صفحه به صورت سیاه و سفید ببینه البته اگه مایل باشه میتونه تصویر رو بصورت فول اسکرین و رنگی دنبال کنه یعنی یجورایی واسه خودش بشینه تخمه بشکونه و از دیدن بازی کردن نفرات تیم لذت ببره:dدوربینهایی که برای این حالت در نظر گرفته شده به 3 صورت هستش در حالت اول FIRST PERSON یا همون اول شخص هست که میشه بازی رو از دید همون نفری که انتخاب شده دنبال کرد حالت بعدی THIRD PERSON یا سوم شخص هست که احتیاج به توضیح نداره فقط تنها تفاوتی که من توی این حالت دیدم نمایش اطلاعات وسیله مورد استفاده نفر و همچنین K/D هستش حالت بعدی FREE CAM هست که توی این حالت COMMANDER میتونه دوربین رو هر جا که اراده کنه حرکت بده و بازی رو از زوایای مختلف تماشا کنه البته لازم به ذکر نیست که COMMANDER میتونه با زدن یک دکمه به حالت TABLE TOP رفته و بازی رو از بالا ببینه و از قابلیتهای در دسترس مثل قبل استفاده کنه.
توی BF4 ما شاهد همون کلاسهایی هستیم که توی BF3 هم حضور داشتن البته بعضیهاشون یک سری تفاوت دارن که توضیح میدم.مثلا کلاس RECON الان میتونه MOTION SENSOR رو مثل نارنجک پرتاب کنه و همچنین قابلیت استفاده از C4 هم به این کلاس اضافه شده.کسانی که BC2 رو بازی کردن میدونن که توی اون بازی هم کلاس RECON دقیقا همین قابلیتها رو داشت با این تفاسیر من توی این لایو استریمها قابلیت جدید که بتونه جایگزین C4 برای کلاس SUPPORT باشه ندیدم یعنی این کلاس فقط میتونست از AMMO BOX استفاده کنه.به نظر من مفید ترین و جدیدترین قابلیتی که نفرات میتونن ازش استفاده کنن قابلیت تیراندازی توی آب هستش.همونجوری که میدونید توی BF3 اگه شما با یکی از نفرات دشمن توی آب باشید هیچکاری به غیر از تماشا کردن همدیگه نمیتونید انجام بدید و یا اینکه مجبورید برای پیدا کردن پله و بالا رفتن از اون با هم مسابقه بدید:dولی توی BF4 اگه با نفر دشمن در حال شنا باشید فقط کافیه خودتون رو به PISTOL مسلح کنید و در حین شنا کردن تیراندازی و هم دیگه رو مورد عنایت قرار بدید:d

لایو استریم فیلم اون هایی که داشتن بازی می کردن؟؟
از کجا گیر اوردی؟؟؟

[h=1]اطلاعات جدید از بخش چند نفره ی Battlefield 4[/h]
در قسمت Multiplayer بازی Battlefield 4 تعدادی تغییرات انجام شده است.برای مثال C4 ها اکنون به کلاس Recon انتقال یافته است درحالی که Grenade Luncher هایی مانند XM25 و M32 MGL به کلاس Support انتقال یافته است.
همینطور از این به بعد بازیکنان می توانند از Carbine ها و اسلحه های Marksman استفاده کنند و همینطور در بازی بازیکنان می توانند انتخاب کنند که در دفاع نقش داشته باشند یا حمله.
برای مثال الان Engineer ها می توانند با انتخاب خود از اسلحه ی M39 استفاده کنند تا نقش دفاع را انجام دهند و یا از یک Carbine برای حمله استفاده کنند.در گذشته Carbine ها فقط برای Engineer ها قابل استفاده بودند و Marksman ها فقط برای Recon ها قابل استفاده بودند اما الان بازیکنان می توانند این اسلحه ها و کلاس ها را با یکدیگر مخلوط کنند.
این تغییرات اکنون به بازیکنان آزادی بیشتری می دهد برای مثال اکنون کلاس Support می تواند یک Carbine و یک Grenade Luncher استفاده کنند و کلاس Assault می توانند از یک Marksman Rifle استفاده کنند.
و یک امکان جدید در بازی “Battle Pickup” می باشد. این امکان یعنی بعضی از اسلحه ها در نقشه پخش شده اند و بازیکنان در ابتدا نمی توانند آن ها را انتخاب کنند.این اسلحه ها اسلحه هایی مانند M82 می باشند.

آقا این استفاده از کیبورد و ماوس تو نسخه PS4 تایید بشه که تو مالتی پلیر اونایی که با کنترلر بازی میکنن هیچ شانسی در مقابل اونایی که ماوس کیبورد دارن نخواهند داشت که :| خرج میوفته رو دستمون که :دی

آقا این استفاده از کیبورد و ماوس تو نسخه PS4 تایید بشه که تو مالتی پلیر اونایی که با کنترلر بازی میکنن هیچ شانسی در مقابل اونایی که ماوس کیبورد دارن نخواهند داشت که :| خرج میوفته رو دستمون که :دی
من تو تاپيكشم گفتم جدا ميشن مثل Counter strike:d
بازي كردن با Mouse/keyboard براي يه سري كه مدت زيادي فقط با كنترلر بازي كردن خيلي سخته طول ميكشه تا عادت كنن، دايس اين كار رو بكنه و اگر سروراش جدا نباشن من bf4 نميخرم:d

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or