Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,796
نام
شیخ صدرا
من توصیه میکنم فایتش رو بزاری برای آخرین موقعیت ممکنه. وقتی همه کوئست های فرعی اکت ۳ رو رفتی و قبل Point of no return داستان اصلی بودی، اون موقع برو سراغش.
ولی در کل اینکه Crown of Karsus بیفته دست آدمی مثل رافائل، ایده جالبی نیست. :D

بابا خب ميتونه بره تو جهنم هم قراردادو پاره كنه هم خود رافائلو جر بده برگرده :D

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
bandicam 2024-01-01 19-12-57-500.mp4 - یو آپلود
Raphael بنده خدا تو یک دقیقه رو هانر مود :D

شرمنده کیفیت پایینه ، همینطوری با کیفیت پایین گرفتم کم حجم تر بشه :D (آهنگم نمی دونستم ضبط میشه)
یا خدا چه کردی...خیلی فاصله دارم تا بتونم به همچین سطحی برسم
مگه قرار نبود نوبتی باشه؟ :)) و هرکس یه حرکت داشته باشه؟ چجوری پشت هم اتک میدی؟:D

نفر پنجم companion چجوری اضافه میشه؟
سوال بعدی ٬ اون تبر متحرک shadow heart جریانش چیه؟
سوال زیاد دارم آقا!:D

• Smile
Reactions: just_p30

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
یا خدا چه کردی...خیلی فاصله دارم تا بتونم به همچین سطحی برسم
مگه قرار نبود نوبتی باشه؟ :)) و هرکس یه حرکت داشته باشه؟ چجوری پشت هم اتک میدی؟:D

نفر پنجم companion چجوری اضافه میشه؟
سوال بعدی ٬ اون تبر متحرک shadow heart جریانش چیه؟
سوال زیاد دارم آقا!:D

این ورژن اولیه بود که ضبط کردم که 450 مگ شد (ویندوز لعنتی حجم بالا ضبط می کنه) الان تونستم کم حجمش کنم (50 مگ) اینجا راحت ترم میمیره ! :D اون یکی باسم همون دست اول میمیره.

TT.mp4 - یو آپلود

کلس های Martial توی لول 5 یه Passive میگیرن به اسمه Second Attack که می تونن هر دست دوبار اتک بزنن ، یک سری کلس های دیگه مثل Bard هم ساب کلس Sword ـش توی لول 6 میگیرن اینو ، ولی در کل اولین جایی که خیلی قوی میشی برای کلس های فیزیکال لول 5 هست.از اونطرف کلس فایتر هم یک قابلیت داره به اسمه Action Surge که لول دو میگیره ، می تونی هر Short Rest یکبار استفادش کنی ، یعنی یکبار دیگه هم اتک بدی ! اون Second Attack رو اون Action Surge میشینه در نتیجه بعد از هر Long Rest می تونی 3 بار (با باره اول لانگ رست و دوتا شورت رست) در یک دست که نوبتت شد 4 بار اتک بدی :D از اونطرفم Feat Great Weapon Master که می تونی لول 4 بگیری ، باعث میشه Bonus Damage بگیری و جدای اون هروقت Critical بزنی یا یکیو بکشی ، بتونی به عنوان Bonus Action یک اتک مخصوص بدی ... حالا همه اینارو جمع کن تو این فایت روی Raphael اسپل Hold Monster رو زدم که باعث میشه به نوعی توی Stun Stance بره و هر کی هم از فاصله 1.5 می تری بزنتش ، Crit حساب بشه ! اینطوری میشه که با Karlach بهش 6 بار دمیج دادم تو یک دست :D
کلیپ اولی هم که گرفتم گذاشتم.این یکیو ببینی کیفیتش بیشتره ، یک سری از اسپل ها و پوشن هارو می تونی بخونی یکم جواب سوالاتت رو میگیری.

اون کمپانین 5 م فقط برای همونجاست ، موقت اضافه میشه در حده یک ساعت ، و بعد میره :D
تبر متحرک شدو هارت رو همینطوری مسخره بازی زدم ، اون جایه بازی دیگه به درد نمیخوره ، ولی تا اکت دو خیلی جوابه ، یه کمپانین می تونی حسابش کنی یا یه پت که میاد کمکت ، ولی اکت سه به بعد به دردت نمی خوره چون استتش خیلی میزون نیست.

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
این ورژن اولیه بود که ضبط کردم که 450 مگ شد (ویندوز لعنتی حجم بالا ضبط می کنه) الان تونستم کم حجمش کنم (50 مگ) اینجا راحت ترم میمیره ! :D اون یکی باسم همون دست اول میمیره.

TT.mp4 - یو آپلود

کلس های Martial توی لول 5 یه Passive میگیرن به اسمه Second Attack که می تونن هر دست دوبار اتک بزنن ، یک سری کلس های دیگه مثل Bard هم ساب کلس Sword ـش توی لول 6 میگیرن اینو ، ولی در کل اولین جایی که خیلی قوی میشی برای کلس های فیزیکال لول 5 هست.از اونطرف کلس فایتر هم یک قابلیت داره به اسمه Action Surge که لول دو میگیره ، می تونی هر Short Rest یکبار استفادش کنی ، یعنی یکبار دیگه هم اتک بدی ! اون Second Attack رو اون Action Surge میشینه در نتیجه بعد از هر Long Rest می تونی 3 بار (با باره اول لانگ رست و دوتا شورت رست) در یک دست که نوبتت شد 4 بار اتک بدی :D از اونطرفم Feat Great Weapon Master که می تونی لول 4 بگیری ، باعث میشه Bonus Damage بگیری و جدای اون هروقت Critical بزنی یا یکیو بکشی ، بتونی به عنوان Bonus Action یک اتک مخصوص بدی ... حالا همه اینارو جمع کن تو این فایت روی Raphael اسپل Hold Monster رو زدم که باعث میشه به نوعی توی Stun Stance بره و هر کی هم از فاصله 1.5 می تری بزنتش ، Crit حساب بشه ! اینطوری میشه که با Karlach بهش 6 بار دمیج دادم تو یک دست :D
کلیپ اولی هم که گرفتم گذاشتم.این یکیو ببینی کیفیتش بیشتره ، یک سری از اسپل ها و پوشن هارو می تونی بخونی یکم جواب سوالاتت رو میگیری.

اون کمپانین 5 م فقط برای همونجاست ، موقت اضافه میشه در حده یک ساعت ، و بعد میره :D
تبر متحرک شدو هارت رو همینطوری مسخره بازی زدم ، اون جایه بازی دیگه به درد نمیخوره ، ولی تا اکت دو خیلی جوابه ، یه کمپانین می تونی حسابش کنی یا یه پت که میاد کمکت ، ولی اکت سه به بعد به دردت نمی خوره چون استتش خیلی میزون نیست.
خیلی تو این بازی جایی برای فارم کردن نداریم؟ مثلا یه جا باشه فایت های معمولی داشته باشی تا زودتر لول اپ بشی
موضوع بعدی که هنوز نفهمیدم چی به چیه اینه که هرچی آرمورم خفن تر باشه دستم تو زدن اسپل بسته ست :D قفل میشه همه چی برام

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
580
این مساله Long Rest واقعا ویژگی جالبیه. من سعی میکنم کمتر ازش استفاده میکنم اونم بخاطر باف هایی میگیرم حیفم میاد با لانگ رست بپره 😁

چقدر این اکت دوم زیباست. محیط فوق العاده قشنگش که به کنار، عجب کاراکترهای جذاب و باحالی در کنار داستان های جذابشون داره.
کوئست ها هم همه جذاب.
تا حالا من یه کوئست دری وری ندیدم همه شون یه داستان و چالش خیلی جالبی دارند.
همه کاراکترها، مخصوصا اونهایی که تو اکت دوم دیدم فوق العاده جذاب بودن و این وسواس روی طراحی و انتخاب صدا پیشه هایی که دارن بی نظیر هست.

یه سری راهنمایی مختلفی تو اینترنت هست که چه بیلدی بسازید و... بنظر من در حد فقط مشاوره باید ازش استفاده بشه. هر کسی هر چیزی که تو فکرش هست و با هر مدل مبارزه ای که دوست داره میتونه اون بیلد رو درست کنه. با یکی مثلا میشه فینیشر زد، با یکی جمعیت رو کنترل کرد و با یکی ساپورت بازی کرد و... دقیقا من عین Dota بهش فکر میکنم و همون درمیاد و کومبوها فوق العاده میشه.

من بازم لازمه بگم سیستم دیالوگهای این بازی منو دیوانه کرده. باورم نمیشد که بعضی از باس فایت ها رو با دیالوگ بشه ردشون کرد و نتیجه رو به کل عوض کرد.
تو این مدت خیلی غرق دنیای بازی شدم و از الان میدونم بعدش چقدر اذیت میشم. یعنی به طور کل هر چی استرس و پریشونی و خستگی تو ذهنم هست میپره.

کارلاک شخصیت جذاب و جالبی داره و صدا پیشه اش فوق العاده کار کرده. همه شون خوبن، ولی این کارلاک عجیب خوب دراومده. حتی زبان بدن کاراکترها و حالت بدن و صورتشون تو بیان دیالوگ باورنکردنی هست.

اخرین باری که تو یه بازی همراه ها برام به یاد موندنی بودن، مس افکت ۲ بود.

اکت دوم رو تموم کردم، الله اکبر به این نایت سانگ. عجب نبرد باشکوهی بود. اونجا که نایت سانگ رو ازاد میکنیم و زرهش برمیگرده عجب صحنه سینمایی بود.
کاراکترهای مریض مثل بالتازار و اون یارو دکتره خیلی خوب بودن. خیلی برام جالب بود که ۳ تا باس رو فقط با دیالوگ و فریب رد کردم.

فقط یه چیزی، تو اکت دوم از یه جایی به بعد متوجه شدم که لیزل دیگه تو کمپ نیست و تو همون جاده بالدرز گیت وایساده. وارد اکت سوم که شدم هنوزم تو کمپ نیست. من ماموریت هاشو از قبل انجام دادم ولی نمیدونم چرا نیست. همه تو کمپ هستند جز این.
تا حالا همین دوتا اکت اینقدر محتوا و کامل بودن که میتونستند هر کودوم بازی مستقل باشند.
واقعا از اینجا به بعد بازیهای نقش افرینی رو باید به قبل و بعد بالدرز گیت تقسیم کنیم.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
خیلی تو این بازی جایی برای فارم کردن نداریم؟ مثلا یه جا باشه فایت های معمولی داشته باشی تا زودتر لول اپ بشی
موضوع بعدی که هنوز نفهمیدم چی به چیه اینه که هرچی آرمورم خفن تر باشه دستم تو زدن اسپل بسته ست :D قفل میشه همه چی برام

نه ، ولی من همیشه وقتی رسیدم اکت 3 یعنی دقیقا منطقه اول اکت 3 ، لولو 10-10.5 بوده ، تقریبا همه جارو شخم میزنم البته من ! توی منطقه اول اکت 3 هم لول 12 میشم و تمام :D در نتیجه نگران لول نباش تقریبا یک چهارم بازی رو فول لول میری !

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
580
اکت سوم چقدر شلوغه.
یه چندتا ماموریت فرعی انجام دادم، رافائل رو دیدم، باهاش قرارداد بستم که بعدا بزنم زیرش 😁 گورتاش رو هم ملاقات کردم. پیگیر قتل ها بودم که رفتم به یکی از افراد لیست هشدار بدم که جونت در خطره، ازم خواست موش های زیرزمین رو نابود کنم که اورین اومد. بهش گفتم حالا به پیشنهادت فکر میکنم ولی میخوام همینجا بزنمش، چیزی رو از دست میدم؟ اینقدر این فاضلاب بزرگ هست و توش چرخ زدم که به undercity ruin رسیدم.

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
اکت سوم چقدر شلوغه.
یه چندتا ماموریت فرعی انجام دادم، رافائل رو دیدم، باهاش قرارداد بستم که بعدا بزنم زیرش 😁 گورتاش رو هم ملاقات کردم. پیگیر قتل ها بودم که رفتم به یکی از افراد لیست هشدار بدم که جونت در خطره، ازم خواست موش های زیرزمین رو نابود کنم که اورین اومد. بهش گفتم حالا به پیشنهادت فکر میکنم ولی میخوام همینجا بزنمش، چیزی رو از دست میدم؟ اینقدر این فاضلاب بزرگ هست و توش چرخ زدم که به undercity ruin رسیدم.
تو اکت۳ هر دری دیدی برو داخل حتی اگه قفل بود.. اول کوئست های فرعی و origin characters رو کامل کن.کوئست jaheira رو کامل کردی ؟ بین gortash وorin فرقی نمیکنه کدومو اول بزنی ...اگه کوئست قتل ها رو کامل نکردی که نمیتونی به orin برسی ... قبل از اینکه بری سراغ gortash اول دوتا کوئست زیر مجموعش رو کامل کن

• Like
Reactions: DedSec88 and prop

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
580
تو اکت۳ هر دری دیدی برو داخل حتی اگه قفل بود.. اول کوئست های فرعی و origin characters رو کامل کن.کوئست jaheira رو کامل کردی ؟ بین gortash وorin فرقی نمیکنه کدومو اول بزنی ...اگه کوئست قتل ها رو کامل نکردی که نمیتونی به orin برسی ... قبل از اینکه بری سراغ gortash اول دوتا کوئست زیر مجموعش رو کامل کن
اقا دستت درد نکنه. اون سلاح که قبلا معرفی کردی تو اکت دوم خیلی به دردم خورد.
قتل ها تا همون جایی پیش رفت که رفتم اشپزخونه موش بکشم و جلوتر اورین اومد گفت که هالسین رو گروگان گرفته، پس اول این کوئست قتل رو کامل میکنم، ممنونم.
جاهیرا هم درسته کامل نکردم.
عالی عالی. ممنونم از راهنماییت.

• Like
Reactions: Erebor

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
اقا دستت درد نکنه. اون سلاح که قبلا معرفی کردی تو اکت دوم خیلی به دردم خورد.
قتل ها تا همون جایی پیش رفت که رفتم اشپزخونه موش بکشم و جلوتر اورین اومد گفت که هالسین رو گروگان گرفته، پس اول این کوئست قتل رو کامل میکنم، ممنونم.
جاهیرا هم درسته کامل نکردم.
عالی عالی. ممنونم از راهنماییت.
برای کوئست jaheira ، حتما astarion رو ببر (برای باز کردن قفل)و آیتم Thieves' Tools هم زیاد باهات باشه

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
خوب من باره دومم کامل بازی رو تمام کردم \m/دفعه اول Tav خوب رفتم ، ایندفعه Tav بد رفتم ، گیم پلی بد سریعتر تمام شد.سیو اولی که تمام کردم 133 ساعت طول کشید ، سیو دومی که تمام کردم 111 ساعت شد.
دوتا سیو جدید شروع کردم ، جفتشون Dark Urge اینم می خوام یکی راه مقاومت رو برم به نوعی خوب ، یکی هم بد برم و بشم نفر اصلی باهل خان :x
راه مقاومت رو High Elf ساختم کلس Monk و الان اکت 3 هستم ، بدرو تازه میخوام بسازم ولی نمیدونم چه Race ـی برم :( کلس که می خوام وارلاک برم ، ولی ریسشو موندم (Drow عالیه ولی یه بار تا اول اکت سوم باهاش رفتم)

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,587
نام
Alireza
خوب من باره دومم کامل بازی رو تمام کردم \m/دفعه اول Tav خوب رفتم ، ایندفعه Tav بد رفتم ، گیم پلی بد سریعتر تمام شد.سیو اولی که تمام کردم 133 ساعت طول کشید ، سیو دومی که تمام کردم 111 ساعت شد.
دوتا سیو جدید شروع کردم ، جفتشون Dark Urge اینم می خوام یکی راه مقاومت رو برم به نوعی خوب ، یکی هم بد برم و بشم نفر اصلی باهل خان :x
راه مقاومت رو High Elf ساختم کلس Monk و الان اکت 3 هستم ، بدرو تازه میخوام بسازم ولی نمیدونم چه Race ـی برم :( کلس که می خوام وارلاک برم ، ولی ریسشو موندم (Drow عالیه ولی یه بار تا اول اکت سوم باهاش رفتم)
نژاد Dwarf (Duergar) رو شدید توصیه میکنم.
از لحاظ RP برای یه کارکتر بد خیلی خوبه، از لحاظ گیم پلی هم racial ability هاشون فوق العاده قویه.

Invisibilityیش اسپل اسلات مصرف نمیکنه و خارج کمبت cooldown نداره، Enlargeشون concentration نمیخواد و مثل Drow ها هم Superior Darkvision دارن.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
نژاد Dwarf (Duergar) رو شدید توصیه میکنم.
از لحاظ RP برای یه کارکتر بد خیلی خوبه، از لحاظ گیم پلی هم racial ability هاشون فوق العاده قویه.

Invisibilityیش اسپل اسلات مصرف نمیکنه و خارج کمبت cooldown نداره، Enlargeشون concentration نمیخواد و مثل Drow ها هم Superior Darkvision دارن.

پیشنهادت خیلی خوب بود ، ولی چون میخوام بانو مینت رو رومانس کنم ، و هم اینکه Drow Lolth Sworn بهش میخوره خیلی منفی باشه :D Drow رفتم.

1704450117188.png

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر