Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
نیاز به کمک و راهنمایی :D چطوری Minthara رو به کمپ بیارم ؟:D چندتا ویدیو دیدم خیلی پیچیده بود فرایندش متوجه نمیشدم ٬ تو جنگ هم به شدت قویه یهو ۶ ۷ تا گوبلین بی پدر میان کمک
من که این سر داستانو گرفتم و تصمیم به نابودی پلن گابلینا گرفتم :D
با یه حرکت cheesy بشکه tnt رو گذاشتم کنارش ترکوندم نصف جونش رفت بعد از اون قسمت گوشه که سطحش بالاتر هس به عنوان High Ground استفاده کردم واسه ادونتیج گرفتن و موفق شدم فینیشش کنم، گابلینا خوب اذیت کردن ولی بالاخره تموم شد :D
البته هنوز یکی دیگه از لیدراشون مونده که نتونستم بزنم کلا ول کردم با لول بالاتر برگردم :D

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
من که این سر داستانو گرفتم و تصمیم به نابودی پلن گابلینا گرفتم :D
با یه حرکت cheesy بشکه tnt رو گذاشتم کنارش ترکوندم نصف جونش رفت بعد از اون قسمت گوشه که سطحش بالاتر هس به عنوان High Ground استفاده کردم واسه ادونتیج گرفتن و موفق شدم فینیشش کنم، گابلینا خوب اذیت کردن ولی بالاخره تموم شد :D
البته هنوز یکی دیگه از لیدراشون مونده که نتونستم بزنم کلا ول کردم با لول بالاتر برگردم :D
من شنیدم خیلی میتونه companion خوبی باشه برامون ٬ چه بسی یکی از قویترین ها :D چیز خوبیم هست کلن!
فهمیدم کدوم و میگی ٬ منم نرفتم سراغ اون هنوز ٬ لول چندی الان؟

• Like
Reactions: majidred2011

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
من شنیدم خیلی میتونه companion خوبی باشه برامون ٬ چه بسی یکی از قویترین ها :D چیز خوبیم هست کلن!
فهمیدم کدوم و میگی ٬ منم نرفتم سراغ اون هنوز ٬ لول چندی الان؟

خانومی که در موردش حرف میزنین ، میتونه یکی از قوی ترین کمپنین ها باشه ، هم اینکه پالادین ـه هم اینکه جزو سه تا کارکتری هستش که ابیلیتی مخصوص خودشو داره Soul Branding - Baldur's Gate 3 Wiki در نتیجه درست شنیدی :D
من توی آپدیت 5 خودم اینطوری گرفتمش ،
باید یک کاری کنین که توی Stance ی بره که میشه Temporarily Hostile ، می تونین جلوش یک دزدی بکنین یا صرفا فقط بهش یک اتک بزنین ، تا Attitude منفی بخوره و باهاتون شروع کنه به جنگیدن ، فقط اینکه حتما Stance که گفتم زیره اسمش بیاد ، بعد باید برین توی اسپل بوک و Non-Lethal رو بیارین توی اسپل هاتون و فعال کنین ، یعنی اتک هایی که میدین طرف رو نکشه و فقط بیهوش کنه ، توجه کنین که اگر اتکتون رنج باشه یا اسپل باشه ، میمیره ، فقط میلی (اونم بدون دمیج اضافه مثل Fire) که بعدش بیهوش میشه ، توی همون مرحله کله کمپ رو بکشین ، بدون رست (می تونین اول بیرونی هارو بکشین ، بعد Preistess Gut رو بکشین ، لانگ رست بزنین اگر نیاز داشتین ، بعد برین سراغ مینترا و راگلین) و تمام ! حالا لانگ رست بعدی وقتی برگردین میبینین که واستاده جلوتون همونجایی که بیهوشش کردین و کاری هم باهاتون نداره ! وقتی برین اکت 2 توی مون رایز تاور میبیننش.نکته اخر هم اینکه نه قبلش و نه بعدش که بیهوشش کردین ، کلا باهاش حرف نزنین ، یعنی کلا توی اکت یک باهاش حرف نزنین ، چون اگر حواستون نباشه جایه Grove رو بهش بگین ، خودش میره اونجا و حمله می کنه :D
اگر تونستم یک ویدئو پنجشنبه جمعه ازش میگیرم از اینکه چطوری بگیریمش ، چون میدونم خیلیا مشکل دارن.

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
خانومی که در موردش حرف میزنین ، میتونه یکی از قوی ترین کمپنین ها باشه ، هم اینکه پالادین ـه هم اینکه جزو سه تا کارکتری هستش که ابیلیتی مخصوص خودشو داره Soul Branding - Baldur's Gate 3 Wiki در نتیجه درست شنیدی :D
من توی آپدیت 5 خودم اینطوری گرفتمش ،
باید یک کاری کنین که توی Stance ی بره که میشه Temporarily Hostile ، می تونین جلوش یک دزدی بکنین یا صرفا فقط بهش یک اتک بزنین ، تا Attitude منفی بخوره و باهاتون شروع کنه به جنگیدن ، فقط اینکه حتما Stance که گفتم زیره اسمش بیاد ، بعد باید برین توی اسپل بوک و Non-Lethal رو بیارین توی اسپل هاتون و فعال کنین ، یعنی اتک هایی که میدین طرف رو نکشه و فقط بیهوش کنه ، توجه کنین که اگر اتکتون رنج باشه یا اسپل باشه ، میمیره ، فقط میلی (اونم بدون دمیج اضافه مثل Fire) که بعدش بیهوش میشه ، توی همون مرحله کله کمپ رو بکشین ، بدون رست (می تونین اول بیرونی هارو بکشین ، بعد Preistess Gut رو بکشین ، لانگ رست بزنین اگر نیاز داشتین ، بعد برین سراغ مینترا و راگلین) و تمام ! حالا لانگ رست بعدی وقتی برگردین میبینین که واستاده جلوتون همونجایی که بیهوشش کردین و کاری هم باهاتون نداره ! وقتی برین اکت 2 توی مون رایز تاور میبیننش.نکته اخر هم اینکه نه قبلش و نه بعدش که بیهوشش کردین ، کلا باهاش حرف نزنین ، یعنی کلا توی اکت یک باهاش حرف نزنین ، چون اگر حواستون نباشه جایه Grove رو بهش بگین ، خودش میره اونجا و حمله می کنه :D
اگر تونستم یک ویدئو پنجشنبه جمعه ازش میگیرم از اینکه چطوری بگیریمش ، چون میدونم خیلیا مشکل دارن.
خدا خیرت بده دنبال همین قضیه بودم اصلا ٬ دلم نیومد ازش بگذرم راستش :Laughing:
ممنونت میشم اگر بتونی ویدیو بزاری عالی میشه واقعا

• Like
Reactions: just_p30

Pedirahimzadeh

کاربر سایت
Jun 24, 2015
392
نام
پدرام
من خیلی وقته که تو بازی سنتر مطلبی (بلند) ننوشتم , برای همین فکر میکنم اون طرز ادا کردن شور و اشتیاق بازی هارو یادم رفته باشه ...

اما این بازی تقریبا از هر جهتی که بهش نگاه کنید شاهکاره (تجربه ی نسخه ی Ps5)
از نحوه ی شکل گیری شخصیت ها در روایات گرفته / تا هسته ی اصلی و مرکزی بازی / گرافیک / موسیقی و ...

سیستم دیالوگ گویی این بازی چنان پر جزئیات و عظیم ساخته شده که آدم پیش خودش میگه : پس اون بازییهایی که تا امروز به اسم نقش آفرینی عرضه شده بودن , چی بودن ؟!
میشه مگه یک ماجرایی که مشخصا در دنیای بالدرزگیت های قبلی روش کار شده - گذشته و تاریخ داشته رو من بتونم تغییر بدم ؟! بله!
در کمال تعجب شما آزادید تو این بازی تقریبا هر مسیری رو که دوست دارید پیش ببرید!
مییشه مگه اصلی ترین شخصیت های این نسخه که روی کاور بازی هستن رو جا انداخت و بازی ادامه داشته باشه ؟! بله!
میشه مگه با اونها دشمن شد و ناراحتشون کرد! بله!
میشه مگه با اونها دوست شد و رابطه عاطفی برقرار کرد ؟! بله!
هر میشه و نمیشه ی که شما فکر کنید در این بازی اتفاق میوفته و داستان طبق خواسته ی شما جلو میره .
استاد دیوید کیج با اون شاخه بندی ها یا اعضای سی دی پراجکت و بتزدا و ... باید جلوی این بازی در این بخش تعظیم کنن! تعظیم طولانی مدت!

همه ی این میشه نمیشه هارو گفتم ... همشون رو در این مدل تقسیم بندی کنید که شما میتونید با 4 تا از دوستاتون به طور همزمان 4 نقش آفرینی عالی رو در این بازی تجربه کنید!
حیرت انگیزه مدل پیاده سازی کو-آپ این بازی @-)
ما چهار نفریم و حدودا 80 ساعت بازی رو تجربه کردیم (به نظر میرسه چیزی کمتر از 50% بازی رو سپری کردیم) - اینقدر در نقش شخصیت هامون غرق شدیم که گاها تو کمپ یا مسیرهای بازی به طور شوخی خودمون روایت تولید می کنیم و احساساتمون رو بیان می کنیم :D داریم مگه این حجم از سرگرمی رو ...

از موسیقی / مدل ساختاری لوت کردن / نقش جادوها در گفتمان با حیوانات - جنازه ها و ... نگم ... تو هیچ عنوان دیگه ی نمیتونید نسخه ی دست چندمی همچین حجم عظیمی از محتوا رو در یک بازی ببینید - چه برسه به اینکه روایات کاملا در یک مسیر درست و عمیق پیش روی می کنن

دمشون گرم / هرچی در آمد دارن و خواهند داشت نوش جونشون باشه - امسال کمتر از حقشون جایزه دریافت کردن که بیشتر نکردن
کامیونیتی گیمینگ به قولی باید این توسعه دهنده هارو رو سرش بزاره و تا سالها ازشون یاد کنه ...
یادمون نمیره تو چند سال گذشته کمپانی های محبوب با منابع نا محدود مالی چه قول هایی در مارکتینگ بازی ها دادن و چه عنوان هایی رو عرضه کردن ...

خلاصه که اگر زبانتون به اندازه ی کافی خوب هست , اصلا از نوع مدل دوربین بازی / سیستم مبارزات نوبتی بازی و هر ترسی که از تصاویر بازی بهتون دست میده - نگران نباشید .
این بازی قطعا میتونه جزو بهترین تجربه های گیمینگ زندگیتون به حساب بیاد (10/10)

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
اگه از این روش خواستین استفاده کنین sazza رو هم نباید آزاد کنین چون بعد از بهوش اومدن minthara جای emerald grove رو بهش میگه و حمله انجام میشه (این مورد برای خودم اتفاق افتاده). اگه قبلا آزادش کردین توی همون کمپ گابلین بکشینش. توی این روش smokepowder & oil barrel هم خیلی بدردت میخورن البته بجز بخش minthara
ممنونت میشم اگر بتونی ویدیو بزاری عالی میشه واقعا

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
اون زنیکه رو برد منو داخل یکی ظاهر شد دخلش و اورد :D
بعد اینکه کدوما بیرونی حساب میشن دقیقن؟:D

بیرونیا ، اونایی حساب میشن که بیرون توی فضایی آزاد هستن :D اونجایی که یک Ogre گنده واستاده ، قبل اینکه از در بیای توی خوده مقبره ایی که هستن ، اون زنیکه هم میتونی بکشی که البته یکی آمده برات کشته (اونم داستان داره ، اسمش Korrilla ست)
مسئله اینکه وقتی اون یکی گوبلین باس رو بکشی Dror Ragzlin کله کمپ باهات دشمن میشن ، باسه همین میگم اول اونایی که بیرون مقبرن بکش ، بعد اون Gut و بعدش لانگ رست و اون دوتا باس دیگه.

• Like
Reactions: Erebor and Destro

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
بیرونیا ، اونایی حساب میشن که بیرون توی فضایی آزاد هستن :D اونجایی که یک Ogre گنده واستاده ، قبل اینکه از در بیای توی خوده مقبره ایی که هستن ، اون زنیکه هم میتونی بکشی که البته یکی آمده برات کشته (اونم داستان داره ، اسمش Korrilla ست)
مسئله اینکه وقتی اون یکی گوبلین باس رو بکشی Dror Ragzlin کله کمپ باهات دشمن میشن ، باسه همین میگم اول اونایی که بیرون مقبرن بکش ، بعد اون Gut و بعدش لانگ رست و اون دوتا باس دیگه.\
آقا گوبلین های مفت خور بیرون که ۱۴ تان :D چجوری بزنم؟

• Smile
Reactions: just_p30

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
آقا گوبلین های مفت خور بیرون که ۱۴ تان :D چجوری بزنم؟

مفت خورو قشنگ آمدی :D

برو تو Blighted Village ، اونجا سه تا Ogre هستن ، بگو از این به بعد باسه من کار می کنین ، اگر پالادین یا بربرین باشی گزینه مخصوص داری اگرم نه عادی به Charsima بالا گزینه Persuasion ـشو بزن ، اگرم مطمین نیستی 500 تا گولد بده :D نهایت تهش بهت یک شیپور میده که وقتی بزنی اینا میان (فقط تو اکت یک کارایی داره) برو توی جایه اون مفت خورا ، فایت شروع شد شیپورو بزن ، اینا میان :D فقط حواست باشه اگر Cub اونجاست اونو خودت Non-Lethal کنی.(جغده)

• Smile
  • Like
Reactions: Destro and Erebor

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
سلام اساتید و دوستان
یه سوال داشتم
من divinity original sin 2 رو تموم کردم و عالی بود و فقط یه مشکلی داشتم باهاش
تو divinity منویی یا تبی نداشت برا کوئست ها، البته داشت ها ولی خیلی گنگ بود و مثل بازی های دیگه نبود که مثلا کوئست های اصلی و فرعی مشخص بشه، یا مثلا بدونی باید تو فلان کوئست باید چیکار کنی، کلا سیستم نشون دادن کوئستش خیلی گنگ بود و پلیر گم میشد تو بازی و بعضا نمیفهمیدی باید چیکار کنی و اصلا کدوم کوئست رو بری،
ایا بالدرز گیت هم اینطوره؟

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,587
نام
Alireza
دوستان balthazaar رو چجوری شکست بدم؟ خیلی قویه :D
قبل از اینکه فایت شروع شه با کارکتریت که بیشترین Strength رو داره پرتش کن پایین. :D
جنگیدن باهاش همون بار اولی که میبینیش خیلی راحت تره (تو اتاقه)، ولی خب بعید میدونم از قبل اونجا سیو داشته باشی.

• Like
Reactions: Erebor

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
دوستان balthazaar رو چجوری شکست بدم؟ خیلی قویه :D
من سر این فایت حداقل ۵-۶ ساعت گیر بودم
کاری که کردم اخر این بود که darkness کست کردم رو خودم و بقیه اعضای پارتی این باعث شد که آرچر ها نتونن بزنن مارو که شدیدا کمک بزرگی کرد با شدوهارت اون حلقه اتیشی رو زده بودم انمی های melee مجبور بودن بیان داخل دارکنس ازون رد میشدن دمج میخوردن، درویدم هم رو owlbear بود تانک میکرد دمج هارو و همه اتک هاش انمی هارو از دارکنس پرت میکرد بیرون دوباره میخواستن بیان داخل سر لول شدوهارت دمج میخوردن،خلاصه با این کمبو کل انمی های melee رو زدم دیگه فایت راحت شد رفتم سر وقت خود باس و ارچر ها.نکته قابل توجه Darkness اینه که علاوه بر اینکه آرچر ها نمیتونن کسایی که داخل دارکنس هستن رو بزنن خود بالتازار هم نمیتونه هیچ دمجی به شما بده، داخل دارکنس هم نمیاددر نتیجه شما تا وقتی داخل دارکنس باشی فقط باید حواست به میلی دمج ها باشه.

• Like
Reactions: Erebor

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,468
نام
نیما
قبل از اینکه فایت شروع شه با کارکتریت که بیشترین Strength رو داره پرتش کن پایین. :D
جنگیدن باهاش همون بار اولی که میبینیش خیلی راحت تره (تو اتاقه)، ولی خب بعید میدونم از قبل اونجا سیو داشته باشی.
آقا با همین روش اوکی شد فقط نمیدونم آیتم مهمی داشت که از دست دادم یا نه :D

• Like
Reactions: DedSec88

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر