Multi Platform Assetto Corsa Competizione

سازنده
KUNOS-Simulazioni Srl
تاریخ انتشار
September 2018
ناشر
505Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
سرانجام بازی خوش ساخت Assetto Corsa Competizione به کنسول‌ها می‌آید

132049
برای کسانی که با AAC آشنايى ندارند، این بازی یک شبیه ساز از مسابقات Blancpain GT Series هستش که توسط کمپانی SRO اداره میشه. استودیوی kunos simulazioni که سال 2016 نسخه اول این سری رو برای کنسول ریلیز کرد موفق شد که 1.4میلیون نسخه کپی بفروشه که برای این استودیو یک موفقیت حساب میشه! حالا این استودیو با مذاکراتی که با SRO داشته تونسته لایسنس‌های زیادی رو از اون‌ها بگیره.
در نسخه اول AC بازی فاقد چرخه شب و روز، آب و هوای پویا یا حتی بعضی مواقع وجود افت فریم و لگ روی کنسول‌ها بود، وقتی که ماشین‌های زیاد در پیست‌هایی در امثال پیست‌هایی مثل brands hatch قرار می‌گرفتند افت فریم و لگ کاملا احساس میشد. حالا اینبار کنوس میخواد که با انجین قدرتمند و بهینه Unreal Engine 4 نه تنها آب و هوای داینامیک، چرخه شب و روز، اندورانس‌های سه،چهار،شش،دوازده،بیست‌وچهار ساعته رو به کنسول‌ها بیاره بلکه قراره قوی‌ترین گرافیک ممکن هم توی بازی‌های شبیه ساز هم واسه کنسول‌های همین نسل ریلیز بشه. نورپردازی، ریفلکشن بسیار قوی، مدلینگ‌های فوق العاده ماشین‌ها و پیست‌ها تو این بازی چیزی نیست که بشه نمونش روی بقیه بازی‌ها پیدا کرد!
توی این بازی تمامی پیست‌ها لیزراسکن شده هستند. با این تکونلوژی تمامی بخش‌های پیست از جمله کرب‌ها با نهایت دقت مدل‌سازی شدند

ترک لیست بازی هم به این صورته:
برای فیزیک بازی، فیزیک انجین استودیو از اول بازنویسی که خود اون در آنریل اجدا شده، تو دوره‌ای هم که بازی توی EA بود (یا حتی بعدش که کامل ریلیز شد) استودیو مداوم با آپدیت داشت تایرمدل، فیزیک بازی، FFB رو دستخوش تغییر میداد که تا الان هرکدومشون تو بالاترین سطح قرار دارن.
سیستم آنلاین هم از safety rating و driver rating ساپورت میکنه که مهم ترین چیز در سیستم آنلاین سیم‌ریسینگ همین دوتا مورده!
بخش سینگل پلیر بازی هم شامل کریری مشابه با سیستم کریر F1 و pcars میشه. در شروع کریر میرکو بورتولوتی راننده تیم GRT Grasser Racing بهتون آموزش بده بعدش هم با ماشین دلخواه تو یک تیم تخیلی میرین و ماسبقه میدین و امتیاز جمع میکنین تا فصل بعدی.
برای اولین بار تو تاریخِ سبک ریسینگ، راننده و pit crew از تکنولوژی موشن کپچر استفاده میکنن به همین خاطر راننده و حرکات دستش و pit crewها انیمیشن خیلی قوی‌ای دارند.

ماشین‌های بازی شامل تمامی ماشین‌های فصل 2018 و 2019 سری مسابقات Blancpain میشه.

car list:

از مزایای پیش خرید بازی بازی دسترسی به The Intercontinental GT Pack DLC هستش که شامل 4 پیست زیر میشه:
  • (Kyalami Grand Prix Circuit (South Africa
  • (Suzuka Circuit (Japan
  • (Weathertech ®️ Raceway Laguna Seca (USA
  • (Mount Panorama Circuit (Australia
قیمت بازی 40دلار هستش و در حال حاضر پیش خرید تنها برای نسخه فیزیکی در دسترسه و بازی روی استورهای PS و XB نیومده!

حالا میرسیم به برنامه DLCها!
کنوس همراه با معرفی نسخه کنسولی از دوتا DLC هم رونمایی کرد! یکی GT4 DLC PACK که شامل 10-12 ماشین GT4 میشه و British GT Pack که شامل سه تا پیسته!
حالا برنامه ریلیز این DLCها به چه صورته؟
اواخر تابستان The Intercontinental GT Pack DLC برای کنسول‌ها و همزمان با اون GT4 pack برای pc ریلیز میشه. توی پاییز 2020 هم GT4 Pack برای کنسول‌ها ریلیز میشه. و در نهایت هم بعد از اون استودیو بلاخره موفق میشه که DLCهارو همزمان رو سه تا پلتفرم ریلیز کنه و استارتش هم با British GT Pack توی زمستون 2021 میخوره!

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
در حد ایده‌های اولیه تو فکر درست کردن یه سیم ریگ بهتر هستم.. یعنی یه سیم ریگی که راحت بشه روش نشست. الان از صندلی چرخی ساده استفاده می‌کنم که فرمون رو روی یک میز مخصوص که قبلا دادم ساختم قرار دادم. اما سیم ریگ یه چیز دیگه هست. تو فکرش هستم که بتونم با پایین‌ترین بودجه و هزینه، یه سیم ریگ بدم برام بسازن. البته هر کار کنم هزینه‌ها بالا هست.
من یه چندسالی بود میخواستم اینکارو کنم، اصلا تو فکرم بود یه فرمون خفن ترجیحا Direct Drive بخرم، تو فکر آلومینیوم 8020 بودم که یه چیز پدرمادر دار ازش درآرم و صندلی ریسینگ بگیرم و... (زهی خیال باطل :)))
اینها مال دلار زیر 3 تومن بود، الان که آرزو شده.

خلاصه کم هزینه ترین روش پیدا کردم و همین پارسال یدونه با MDF ساختم، خیلی ساده و سرراسته.
این لینک ویدئو
نقشه و اندازه همش هست.
اینم چیزیه که من از رو ویدئو ساختم
WhatsApp Image 2020-07-18 at 11.17.24 PM.jpeg
نقشه رو دادم CNC، رو یک ورق سایز کوچیک MDF برام درآورد.
چون خیلی فعالیتم زیاد هست هنوز همینه و رنگ نزدمش :))
صندلی هم رفتم از اوراق فروشی یدونه صندلی 405 خریدم مفت (حدود 40-130 تومن).شستم مثل روز اولش شد.
خلاصه اینکه حتما اینکارو بکن، خیلی خیلی تاثیر داره، مخصوصا تو ACC که ریسهای Comp (رنک) حدود 45 دقیقه تا 1ساعت.
ریس های تایم بالا هم که هست.
دیگه شونه ها، کمر ، زانو و ... صداشون در میاد بعد یه مدت.
=================
اینو به درخواست چند نفر اضافه میکنم، شاید متن بالا خوب توضیح ندادم.
یک نکته مهم این که اگه ویدئو ببینید طرف برای برشکاری CNC نبرد، خودش با دست برش داد، من برای برش تروتمیزتر بردم CNC.
نجار یا MDFکارِ معمولی هم بدون CNC و... میتونه براتون خیلی راحت برش بده و کار جمع کنه.
یا اینکه اون فقط برش بده و شما خودتون با پیچ یا میخ جمعش کنین، مثل کاردستی.

تو این تایم ویدئو در مورد نقشه و ... صحبت میکنه.
watch?v=Q0G931g9e3U&feature=youtu.be&t=320

این شکل برش کلی ورق
1.JPG

این هم اندازه ها

2.JPG

آخرین ویرایش:

Red20Devils

کاربر سایت
Apr 17, 2011
688
نام
مصطفی
من یه چندسالی بود میخواستم اینکارو کنم، اصلا تو فکرم بود یه فرمون خفن ترجیحا Direct Drive بخرم، تو فکر آلومینیوم 8020 بودم که یه چیز پدرمادر دار ازش درآرم و صندلی ریسینگ بگیرم و... (زهی خیال باطل :)))

خلاصه کم هزینه ترین روش پیدا کردم و همین پارسال یدونه با MDF ساختم، خیلی ساده و سرراسته.
این لینک ویدئو
نقشه و اندازه همش هست.
View attachment 155084
صندلی هم رفتم از اوراق فروشی یدونه صندلی 405 خریدم مفت (حدود 40-130 تومن).شستم مثل روز اولش شد.
خلاصه اینکه حتما اینکارو بکن، خیلی خیلی تاثیر داره، مخصوصا تو ACC که ریسهای Comp (رنک) حدود 45 دقیقه تا 1ساعت.
=================
یک نکته مهم این که اگه ویدئو ببینید طرف برای برشکاری CNC نبرد، خودش با دست برش داد، من برای برش تروتمیزتر بردم CNC.
نجار یا MDFکارِ معمولی هم بدون CNC و... میتونه براتون خیلی راحت برش بده و کار جمع کنه.

این شکل برش کلی ورق
View attachment 155140

این هم اندازه ها

View attachment 155141
ممنونم ازت.. شرایطم اوکی بشه احتمالا به فکرش میفتم حتما. فقط تلوزیون رو چی کار می‌کنی؟ من تلوزیون 42 اینچ دارم و فک کنم اگر بخوام همچین چیزی رو اوکی کنم، تلوزیون را باید روی دیوار بزنم درسته؟ چون که میزها ارتفاع کمی دارند.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
ممنونم ازت.. شرایطم اوکی بشه احتمالا به فکرش میفتم حتما. فقط تلوزیون رو چی کار می‌کنی؟ من تلوزیون 42 اینچ دارم و فک کنم اگر بخوام همچین چیزی رو اوکی کنم، تلوزیون را باید روی دیوار بزنم درسته؟ چون که میزها ارتفاع کمی دارند.
مخلصیم.
من vr استفاده میکنم (تو ارزونی خریدم، فکر نکنین مرفه بی دردم :)))، اگر حسش نباشه یک مانیتور 21 اینچ از سیستم قدیمیم دارم که کارمو راه میندازه، مانیتور جدیدم سنگین، حوصله نمیکنم بیارم رو میز و ببرم.
در مورد تو من زیر میز چرخ نزاشتم، اگه چندتا چرخ زیرش بزاری راحت میتونی بیاری جلوی TV ، کارت که تموم شد فیش جدا کنی و ببری یک گوشه. (چرخ از ابزار یراق میتونی بخری)
اگه تو اتاق خودت میخوای استفاده کنی که چرخ نمیخواد، میتونی یک استند بخری یا همونطور که خودت گفتی رو دیوار نصب کنی.
اما اشتباه نکن TV روی میز فرمون نزار، FFB فرمون که شروع میکنه به کار TV هم میلرزه، کلا داغون میشه، چشم درد هم میگیری.
جایی بزار که ثابت باشه.
راحت ترین و ارزونترین کار اینه که بزاری روی 4پایه ارتفاع بلندتر نسبت به میز فرمون، ، حالا با چوب یا هرچی، بزار پشت میز فرمون.کمی هم فاصله بده که نچسبه.
71ZIXw-g28L._AC_SY450_.jpg
اگه تو خونه نداری بده نجاری با تیر تخته و جعبه پرتقال برات بسازه.
اگه میخوای بدی بسازن، پیشنهادم اینه که پایه هارو به هم وصل نکن برخلاف عکس بالا، عرض بیشتر بگیر که میز فرمون بره داخل 4پایه، که با جلو عقب بردن میز بتونی تنظیم فاصله تا مانیتور یا TV داشته باشی.

من خودم الان یکسال میخوام اینکارو بکنم هنوز فرصت نکردم بسازم.
همیشه میگن کوزه گر از کوزه شکسته آب میخوره، واقعا درسته :))
=====================
کاش استودیو میتونست 2تا نسخه کنسول و PC باهم توسعه بده و کراس پلی فعال میشد و امکانش فراهم میشد که با هم ریس بدیم ولابی بسازیم و...، خیلی خوب میشد این حرکت.
اما حیف که کلا 30 نفرن.

آخرین ویرایش:

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,658
نام
امین

این لینک ویدئو
نقشه و اندازه همش هست.
View attachment 155084
=================

این شکل برش کلی ورق
View attachment 155140

این هم اندازه ها

View attachment 155141
مخلصیم.
من vr استفاده میکنم (تو ارزونی خریدم، فکر نکنین مرفه بی دردم :)))، اگر حسش نباشه یک مانیتور 21 اینچ از سیستم قدیمیم دارم که کارمو راه میندازه، مانیتور جدیدم سنگین، حوصله نمیکنم بیارم رو میز و ببرم.
در مورد تو من زیر میز چرخ نزاشتم، اگه چندتا چرخ زیرش بزاری راحت میتونی بیاری جلوی TV ، کارت که تموم شد فیش جدا کنی و ببری یک گوشه. (چرخ از ابزار یراق میتونی بخری)
اگه تو اتاق خودت میخوای استفاده کنی که چرخ نمیخواد، میتونی یک استند بخری یا همونطور که خودت گفتی رو دیوار نصب کنی.
اما اشتباه نکن TV روی میز فرمون نزار، FFB فرمون که شروع میکنه به کار TV هم میلرزه، کلا داغون میشه، چشم درد هم میگیری.
جایی بزار که ثابت باشه.
راحت ترین و ارزونترین کار اینه که بزاری روی 4پایه ارتفاع بلندتر نسبت به میز فرمون، ، حالا با چوب یا هرچی، بزار پشت میز فرمون.کمی هم فاصله بده که نچسبه.
View attachment 155552
اگه تو خونه نداری بده نجاری با تیر تخته و جعبه پرتقال برات بسازه.
اگه میخوای بدی بسازن، پیشنهادم اینه که پایه هارو به هم وصل نکن برخلاف عکس بالا، عرض بیشتر بگیر که میز فرمون بره داخل 4پایه، که با جلو عقب بردن میز بتونی تنظیم فاصله تا مانیتور یا TV داشته باشی.

من خودم الان یکسال میخوام اینکارو بکنم هنوز فرصت نکردم بسازم.
همیشه میگن کوزه گر از کوزه شکسته آب میخوره، واقعا درسته :))
=====================
کاش استودیو میتونست 2تا نسخه کنسول و PC باهم توسعه بده و کراس پلی فعال میشد و امکانش فراهم میشد که با هم ریس بدیم ولابی بسازیم و...، خیلی خوب میشد این حرکت.
اما حیف که کلا 30 نفرن.

همین که به خرید Direct Drive فکر کردی نشون میده مرفه بی دردی دیگه.:D اصلا مگه تو بازار ایران هست اینا؟همون زمانم حتما زیر 4 5 میلیون نبوده.
من خیلی دوست دارم یک همچین چیزی بخرم یا بسازم ولی واقعا مشکل جا دارم.تو اتاقی که عرضش 3 4 متره و یک تلویزیون اینور و یک مبل هم روبروشه واقعا جای همچین چیزی نیست.باید هر بار اینو بکشم بیارم بزارم وسط اتاق و ببرم که شدنی نیست.والا همین هفته پیش یک صندلی tak vr تو دیوار مشهد دیدم حدود 3 میلیون بود و بدم نیومد بخرمش ولی...الان تو این بازار فکر کنم ساختنش هم کمتر از 1 میلیون هزینه نداشته باشه با این قیمتا و مزدای سنگین.همین که با vr میزنی خیلی خوبه.اینو گذاشتی اون کنار و دست و پاتو نگرفته وسط اتاق.
اینا رو گفتم که اینو بگم که من هر بار میرم تو این بازی انقدر بازی سنگینه که بعد نیم ساعت از درد کمر و شونه میفتم.فرمون رو روی یک 4 پایه میزارم که چند سال پیش دادم ساختن.جدیدا کوتاهشم کردم ولی فکر کنم بدتر شده:D خیلی دوست دارم بشینم پای بازی و یاد بگیرم و اگر خوشم اومد بخرمش ولی نمیتونم بازی کنم.خود بازیم اصلا راه نمیاد.کریر بازی که شدیدا گیج کننده ست.اصلا نمیدونم چی به چیه.تو این دو سه هفته اصلا پیشرفت نکردم تو بازی.به نظرت چیکار کنم؟ac رو هم دارم.اونو بازی کنم بهتر نیست واسه من تازه کار؟یکم راهنمایی کن

• Like
Reactions: Red20Devils

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
همین که به خرید Direct Drive فکر کردی نشون میده مرفه بی دردی دیگه.:D اصلا مگه تو بازار ایران هست اینا؟همون زمانم حتما زیر 4 5 میلیون نبوده.
من خیلی دوست دارم یک همچین چیزی بخرم یا بسازم ولی واقعا مشکل جا دارم.تو اتاقی که عرضش 3 4 متره و یک تلویزیون اینور و یک مبل هم روبروشه واقعا جای همچین چیزی نیست.باید هر بار اینو بکشم بیارم بزارم وسط اتاق و ببرم که شدنی نیست.والا همین هفته پیش یک صندلی tak vr تو دیوار مشهد دیدم حدود 3 میلیون بود و بدم نیومد بخرمش ولی...الان تو این بازار فکر کنم ساختنش هم کمتر از 1 میلیون هزینه نداشته باشه با این قیمتا و مزدای سنگین.همین که با vr میزنی خیلی خوبه.اینو گذاشتی اون کنار و دست و پاتو نگرفته وسط اتاق.
اینا رو گفتم که اینو بگم که من هر بار میرم تو این بازی انقدر بازی سنگینه که بعد نیم ساعت از درد کمر و شونه میفتم.فرمون رو روی یک 4 پایه میزارم که چند سال پیش دادم ساختن.جدیدا کوتاهشم کردم ولی فکر کنم بدتر شده:D خیلی دوست دارم بشینم پای بازی و یاد بگیرم و اگر خوشم اومد بخرمش ولی نمیتونم بازی کنم.خود بازیم اصلا راه نمیاد.کریر بازی که شدیدا گیج کننده ست.اصلا نمیدونم چی به چیه.تو این دو سه هفته اصلا پیشرفت نکردم تو بازی.به نظرت چیکار کنم؟ac رو هم دارم.اونو بازی کنم بهتر نیست واسه من تازه کار؟یکم راهنمایی کن
:)):))
اونموقع که میخواستم بخرم از اونور میشد آورد، کلا به پول اونموقع میشد 3 تومن یک چیز خفن گرفت.
با درآمد متوسط یک جوون که کار میکنه، بعد چندماه پس انداز کردن واقعا قابل دسترسی بود اما الان همون فرمون 25 تا 30 تومنه :Wallbash:
بگذریم.

قبل از هرچیز شرمنده که توضیح زیاد میدم و یه جاهایی خیلی دیگه ابتدایی حرف میزنم، این پست مینویسم که اون دوستی که حتی از ریسینگ هیچی نمیدونه هم بتونه استفاده کنه.

متوجه نشدم، رو PC بازی میکنی یا کنسول؟
نمیدونم اگه تو PC و استیم خریدی میتونیم یک لابی بسازیم و با هم تمرین کنیم.

اگه رو کنسولی:
کریر کلا بزار کنار چون هیچی بهت نمیده، بعدا که همه چی دستت اومد میتونی از این بخش هم لذت ببری.
احتمالا تنظیمات FFB فرمونت هم خیلی سفته، برو تو تنظیمات کنترل و Gain کمتر کن، چیزی بین 85 تا 90.
اینطوری فرمون سبک تر میشه و تو یک جاهایی نمیخواد دستت ازجا دراره :))
این تنظیمات من روی PC:
یک راه حل میانبر هست برای یادگیری سیم ریسینگ:
تمرین
تمرین
تمرین
همین و بس :D

راحت ترین کار اینه که پیستی که دوست داری انتخاب کن، ترجیحا سخت نباشه (پیستی انتخاب کن که دوست داری،اون پیست برای من نوربرگ رینگ هست)، تنهایی بزار روی مد Hotlap و همینطوری پشت هم تایم بزن.
سعی کن زیر نیم ساعت/45 دقیقه نباشه این دور تمرینی توی Hotlap.
بعدش دیدی داری خسته میشی، بیخیال شو برو یه بازیه دیگه بکن، یا پاشو از پای فرمون برو واسه خودت.
چند ساعت بعد اگه حسش داشتی دوباره همینکارو بکن یا اصلا بزار روز بعد.
وقتی اونقدر اعتماد به نفس پیدا کردی که میتونی حداقل 5-6 لپ بدون اینکه تایمت قرمز بشه تو پیست رانندگی کنی، برو مرحله بعد که ریس با AI هست.
با AI یکدونه ریس بساز، درجه سختی AI بیار پایین، پیست خودت انتخاب کن و فقط AI مسابقه بده.
اگه بعد یکی 2 لپ دیدی سرعت AI خیلی کمتر از تو و یا خیلی بیشتر بیا بیرون و دوباره تنظیم کن.
این مهم نیست که برنده بشی، مهم اینه که AI همیشه جلوت باشه و ببینی از چه مسیرهایی حرکت میکنن و بتونی نزدیک اونها بمونی.
اینم یادم رفت بگم میتونی Racing Line (اون راهنمای سبز رنگ روی آسفالت )هم روشن کنی که راحت تر باشه همه چی.

این خیلی مهمه که یکدفعه 2ساعت نشینی پای تمرین، حتما بینش استراحت کن و یا بزار چند ساعت بعد یا اصلا فرداش ادامه بده.
مغز تو این زمانهایی که فاصله میفته خودش تمرین میکنه.
روش کار همینه که فقط تمرین کنی، اولش شاید خسته بشی ولی بعد چند روز حتما پیشرفت میکنی.

بعد این مراحل پیشنهادم ویدئوهای آموزشی تو یوتوب هست که مثلا میگه تو این قسمت پیست ترمز کن،اینجا فرمون بده و...
خیلی خیلی کمک میکنه.
این مراحل اسمش تمرین هست ولی واقعا لذت بخش وقتی میبینی که به نسبت دیروز تایم بهتری میزنی، هیچ بخش کریری جای اینو نمیتونه بگیره.

این ویدئوها حتما بعد از مراحل Hotlap ببین، بهت میگه کجا ترمز کن و کجا گاز بده:
Unleashed Drivers

ِبعد این مراحل برو این پلی لیست از Aris ( عضو تیم فیزیک استودیوی سازنده ACC هست،) به ترتیب ببین و دوباره برگرد و تمرین کن و به چیزهایی که میگه خوب گوش کن.
Aris.Drives

سیم ریسینگ هماهنگی مغز، چشم و عظلات دست و پاهاست، یکشبه دستت نمیاد، زمان میخواد تا چیزی که میبینی با دست و پاهات هماهنگ بشن.
فقط ادامه بده و دنبال بازی ریسینگ دیگه ای نرو، بنظر من همین ACC انتخاب کن چون ماشینها TCو ABS دارن (کنترل راحتتری دارن) همینطور ستاپ دیفالت خوبی رو ماشین هست که برای شروع خیلی خوبه.

فکر نکن از کسی عقب موندی و درجا میزنی، منی که اینقدر فک میزنم خودم هنوز دارم یاد میگیرم و واقعا درمقایسه با ملت تو بخش آنلاین هنوز نوبم.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
اینهم اضافه کنم برای شروع یک ماشین که سریعترین نیست ولی کنترل متعادلی داره انتخاب کن مثل بنتلی 2018.
بهتر اینه که بچسبی یه یک ماشین تا اینکه پشت هم عوض کنی و نتونی وقت کافی برای هیچکدوم بزاری.

Red20Devils

کاربر سایت
Apr 17, 2011
688
نام
مصطفی
آپدیت جدید بازی برای پلی استیشن 4 پرو منتشر شده که لابی پرایوت و افزایش فریم ریت تا 60 فریم رو به همراه داشته. مشکلات فرمون و فیدبک هم گویا حل شده.. البته من نسخه پرو رو ندارم و نسخه‌ی فت پلی 4 رو دارم و هنوز تست نکردم که آيا فریم ریت توی این آپدیت برای نسخه عادی هم بهبود داشته یا نه.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
آپدیت جدید بازی برای پلی استیشن 4 پرو منتشر شده که لابی پرایوت و افزایش فریم ریت تا 60 فریم رو به همراه داشته. مشکلات فرمون و فیدبک هم گویا حل شده.. البته من نسخه پرو رو ندارم و نسخه‌ی فت پلی 4 رو دارم و هنوز تست نکردم که آيا فریم ریت توی این آپدیت برای نسخه عادی هم بهبود داشته یا نه.
60 فریم شدن مطمئنی؟
تو اهداف این پچ همچین چیزی نبود.
===========
در مورد فریم روی PS4 معمولی برخلاف نظر بچه ها مشکل زیر 30 بودن فریم نبود .
بلکه مشکل این بود برخلاف Ps4Pro ، فریم روی 30 لاک نیست و بالای 30 بود و تا 40 فریم میرفت و برمیگشت، این بود که شاهد افت فریم بودیم.
تو نقد DF کاملا توضیح داده.
خوبه که آپدیتها شروع شده، فکر کنم بازی یکی 2تا آپدیت دیگه میخواد تا شرایط متعادلی پیدا کنه.

Eazy-E

کاربر سایت
Aug 29, 2016
617
نام
امیرعلی
60 فریم شدن مطمئنی؟
آره واقعيه. هرچند هنوز ويديوهاى اناليز نيومده ببينيم چقدر استيبله يا وضعش رو PS4 استاندارد چيه

@Red20Devils
آقا جايى سراغ ندارى اكانت ظرفيتيش رو بفروشن؟ :D از يك طرف منم موخوام ولى از يك طرف سرم رو هم ببرن 1ميليون پول بازى نميدم :D

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
آره واقعيه. هرچند هنوز ويديوهاى اناليز نيومده ببينيم چقدر استيبله يا وضعش رو PS4 استاندارد چيه
این که باید گلیچ زد، فریم بره بالا :D
================
اما شروع خوبیه، مثل اینکه یه کارهایی دارن میکنن.

Red20Devils

کاربر سایت
Apr 17, 2011
688
نام
مصطفی
60 فریم شدن مطمئنی؟
تو اهداف این پچ همچین چیزی نبود.
===========
در مورد فریم روی PS4 معمولی برخلاف نظر بچه ها مشکل زیر 30 بودن فریم نبود .
بلکه مشکل این بود برخلاف Ps4Pro ، فریم روی 30 لاک نیست و بالای 30 بود و تا 40 فریم میرفت و برمیگشت، این بود که شاهد افت فریم بودیم.
تو نقد DF کاملا توضیح داده.
خوبه که آپدیتها شروع شده، فکر کنم بازی یکی 2تا آپدیت دیگه میخواد تا شرایط متعادلی پیدا کنه.
آره مطمئنم. خود پشتیبانی بازی توی توییتر تایید کرد که فریم ریت نسخه پرو 60 شده هر چند یکم از گرافیک بازی کاسته شده. روی نسخه‌ی معمولی تغییری نکرده اما من عادت کردم و مشکل زیادی ندارم ولی خب روی مسابقه و تایمی که می‌زنی مقداری تاثیر میگذاره.

امشب یه مسابقه توی سیلوراستون دادم.. مسابقه تایم گیریش روز بود اما خود مسابقه شب شد.. خیلی حس خوبی داد. اصلا حواسم نبود به تایم شب و خنک‌تر شدن پیست نبود. خلاصه لاستیک‌های دمای مناسبی نداشتن و از چهارم به ششم رسیدم..کلا بازی فوق‌العادست. خیلی خوب روش کار شده.. یعنی حتی فیزیک بازی روی برف‌پاک‌کن‌ها هم تاثیر می‌گذاره موقع ترمز یا شتاب گرفتن WOW...

@Red20Devils
آقا جايى سراغ ندارى اكانت ظرفيتيش رو بفروشن؟ :D از يك طرف منم موخوام ولى از يك طرف سرم رو هم ببرن 1ميليون پول بازى نميدم :D
من هر جا گشتم نتونستم پیدا کنم اکانت ظرفیتی رو..بازی اون‌قدار توی کشور ما طرفدار نداره. مجبور شدم روی اکانت خودم گرفتمش. اگر زودتر گفته بودی یه اکانت می‌ساختیم و با هم دیگه می‌گرفتیمش..البته من واجبه رو اکانت خودم بازی کنم :D

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,658
نام
امین
:)):))
اونموقع که میخواستم بخرم از اونور میشد آورد، کلا به پول اونموقع میشد 3 تومن یک چیز خفن گرفت.
با درآمد متوسط یک جوون که کار میکنه، بعد چندماه پس انداز کردن واقعا قابل دسترسی بود اما الان همون فرمون 25 تا 30 تومنه :Wallbash:
بگذریم.

قبل از هرچیز شرمنده که توضیح زیاد میدم و یه جاهایی خیلی دیگه ابتدایی حرف میزنم، این پست مینویسم که اون دوستی که حتی از ریسینگ هیچی نمیدونه هم بتونه استفاده کنه.

متوجه نشدم، رو PC بازی میکنی یا کنسول؟
نمیدونم اگه تو PC و استیم خریدی میتونیم یک لابی بسازیم و با هم تمرین کنیم.

اگه رو کنسولی:
کریر کلا بزار کنار چون هیچی بهت نمیده، بعدا که همه چی دستت اومد میتونی از این بخش هم لذت ببری.
احتمالا تنظیمات FFB فرمونت هم خیلی سفته، برو تو تنظیمات کنترل و Gain کمتر کن، چیزی بین 85 تا 90.
اینطوری فرمون سبک تر میشه و تو یک جاهایی نمیخواد دستت ازجا دراره :))
این تنظیمات من روی PC:
یک راه حل میانبر هست برای یادگیری سیم ریسینگ:
تمرین
تمرین
تمرین
همین و بس :D

راحت ترین کار اینه که پیستی که دوست داری انتخاب کن، ترجیحا سخت نباشه (پیستی انتخاب کن که دوست داری،اون پیست برای من نوربرگ رینگ هست)، تنهایی بزار روی مد Hotlap و همینطوری پشت هم تایم بزن.
سعی کن زیر نیم ساعت/45 دقیقه نباشه این دور تمرینی توی Hotlap.
بعدش دیدی داری خسته میشی، بیخیال شو برو یه بازیه دیگه بکن، یا پاشو از پای فرمون برو واسه خودت.
چند ساعت بعد اگه حسش داشتی دوباره همینکارو بکن یا اصلا بزار روز بعد.
وقتی اونقدر اعتماد به نفس پیدا کردی که میتونی حداقل 5-6 لپ بدون اینکه تایمت قرمز بشه تو پیست رانندگی کنی، برو مرحله بعد که ریس با AI هست.
با AI یکدونه ریس بساز، درجه سختی AI بیار پایین، پیست خودت انتخاب کن و فقط AI مسابقه بده.
اگه بعد یکی 2 لپ دیدی سرعت AI خیلی کمتر از تو و یا خیلی بیشتر بیا بیرون و دوباره تنظیم کن.
این مهم نیست که برنده بشی، مهم اینه که AI همیشه جلوت باشه و ببینی از چه مسیرهایی حرکت میکنن و بتونی نزدیک اونها بمونی.
اینم یادم رفت بگم میتونی Racing Line (اون راهنمای سبز رنگ روی آسفالت )هم روشن کنی که راحت تر باشه همه چی.

این خیلی مهمه که یکدفعه 2ساعت نشینی پای تمرین، حتما بینش استراحت کن و یا بزار چند ساعت بعد یا اصلا فرداش ادامه بده.
مغز تو این زمانهایی که فاصله میفته خودش تمرین میکنه.
روش کار همینه که فقط تمرین کنی، اولش شاید خسته بشی ولی بعد چند روز حتما پیشرفت میکنی.

بعد این مراحل پیشنهادم ویدئوهای آموزشی تو یوتوب هست که مثلا میگه تو این قسمت پیست ترمز کن،اینجا فرمون بده و...
خیلی خیلی کمک میکنه.
این مراحل اسمش تمرین هست ولی واقعا لذت بخش وقتی میبینی که به نسبت دیروز تایم بهتری میزنی، هیچ بخش کریری جای اینو نمیتونه بگیره.

این ویدئوها حتما بعد از مراحل Hotlap ببین، بهت میگه کجا ترمز کن و کجا گاز بده:
Unleashed Drivers

ِبعد این مراحل برو این پلی لیست از Aris ( عضو تیم فیزیک استودیوی سازنده ACC هست،) به ترتیب ببین و دوباره برگرد و تمرین کن و به چیزهایی که میگه خوب گوش کن.
Aris.Drives

سیم ریسینگ هماهنگی مغز، چشم و عظلات دست و پاهاست، یکشبه دستت نمیاد، زمان میخواد تا چیزی که میبینی با دست و پاهات هماهنگ بشن.
فقط ادامه بده و دنبال بازی ریسینگ دیگه ای نرو، بنظر من همین ACC انتخاب کن چون ماشینها TCو ABS دارن (کنترل راحتتری دارن) همینطور ستاپ دیفالت خوبی رو ماشین هست که برای شروع خیلی خوبه.

فکر نکن از کسی عقب موندی و درجا میزنی، منی که اینقدر فک میزنم خودم هنوز دارم یاد میگیرم و واقعا درمقایسه با ملت تو بخش آنلاین هنوز نوبم.
دمت گرم توضیحات عالی بود.
من رو پیسی کرک شده اش رو گرفتم ببینم خوشم میاد یا نه که واسه کنسول بخرم.که رو کنسولم جالب نیست و باید از رو استیم بخرم اگر بخوام.
باشه این تنظیمات رو انجام میدم.من ترسیدم اینا رو کم کنم مثل فورزا هورایزن فرمون کلا بی تاثیر بشه.ویئو ها رو هم میبینم.

ولی باید قبول کرد این ها مشکلات بازیه.چون بازیای ریسینگ نباید طوری طراحی بشن که از لحظه اول بپری بری تو آنلاین و بهتره سازنده ها کم کم با بازی آشنات کنن.مثلا من عاشق اون license های سری GT هستم .قشنگ با پیست و نوع رانندگی تو بازی آشنا میشی و حسابی هم چالش برانگیزه.تو کریر هم همیشه با ماشین های ساده شروع میکنی و کم کم میای بالاتر.بازی هم بهت آموزش میده تو این مسیر.فورزا هورایزن هم میدونم علاقه ای بهش نداری و شبیه ساز نیست ولی واقعا تو زمینه فان بودن خیلی خیلی عالی عمل کرده.ولی ACC رو بخوای ازش لذت ببری اول باید چند روز خودت بری تو پیست خالی رانندگی کنی؟:D حیفه این شبیه ساز فوق العاده نیست بخش به این مسخره ای رو به اسم کریر گذاشته تو بازیش و تمرزی رو آفلاین و آموزش نداره؟
البته GTS هم همین مشکل رو باهاش دارم و دو سه ساله تو بازیش نرفتم.البته اون زورش رو آنلاین بود که اونجا هم بیشتر شبیه میدون جنگ بود.اصلا خوشم نیومد و آپدیتای سنگینش باعث شد فراموش بشه.البته تو برنامه ام هست دوباره آپدیتش کنم ببین چجوریه الان.

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
دمت گرم توضیحات عالی بود.
من رو پیسی کرک شده اش رو گرفتم ببینم خوشم میاد یا نه که واسه کنسول بخرم.که رو کنسولم جالب نیست و باید از رو استیم بخرم اگر بخوام.
باشه این تنظیمات رو انجام میدم.من ترسیدم اینا رو کم کنم مثل فورزا هورایزن فرمون کلا بی تاثیر بشه.ویئو ها رو هم میبینم.

ولی باید قبول کرد این ها مشکلات بازیه.چون بازیای ریسینگ نباید طوری طراحی بشن که از لحظه اول بپری بری تو آنلاین و بهتره سازنده ها کم کم با بازی آشنات کنن.مثلا من عاشق اون license های سری GT هستم .قشنگ با پیست و نوع رانندگی تو بازی آشنا میشی و حسابی هم چالش برانگیزه.تو کریر هم همیشه با ماشین های ساده شروع میکنی و کم کم میای بالاتر.بازی هم بهت آموزش میده تو این مسیر.فورزا هورایزن هم میدونم علاقه ای بهش نداری و شبیه ساز نیست ولی واقعا تو زمینه فان بودن خیلی خیلی عالی عمل کرده.ولی ACC رو بخوای ازش لذت ببری اول باید چند روز خودت بری تو پیست خالی رانندگی کنی؟:D حیفه این شبیه ساز فوق العاده نیست بخش به این مسخره ای رو به اسم کریر گذاشته تو بازیش و تمرزی رو آفلاین و آموزش نداره؟
البته GTS هم همین مشکل رو باهاش دارم و دو سه ساله تو بازیش نرفتم.البته اون زورش رو آنلاین بود که اونجا هم بیشتر شبیه میدون جنگ بود.اصلا خوشم نیومد و آپدیتای سنگینش باعث شد فراموش بشه.البته تو برنامه ام هست دوباره آپدیتش کنم ببین چجوریه الان.
خواهش میکنم.
اون توضیحاتی که من دادم که تو پیست تنهایی تایم بزن مربوط به این بود که بخوای کمی خودت به چالش بکشی و تو سبک ریسینگ بخوای کمی حرفه ای تر بشی.
وگرنه میتونی مسابقات Championship بسازی، خودت کریر خودت بسازی و مسابقه با AI بدی.

اما اگه بخوای پیشرفت کنی که خب مثل دنیای واقعی باید تمرین کنی و با نحوه درست رانندگی تو پیست آشنا بشی.
اما خب اگه از فورتزا لذت میبری ، همه اینکارارو میتونی تو اون هم انجام بدی و پیشرفت کنی، اصولا نحوه درست رانندگی و... اگه یاد بگیری تو همه ریسینگها به کارت میاد.
ACC وبازیهایی ازاین دست مرحله بعدی هستن، تو هر زمینه ای درجات بالاتری از واقعیت شبیه سازی میکنن.
مثل دوستمون که بالا گفت تمرین و تایم گیری تو روز انجام داد ولی مسابقه شب بود، فشار باد لاستیکها بدلیل سرمای هوا تو شب افت کرد و خب تو چسبندگی لاستیکها تاثیرگذار بود و تایم هر لپ کمتر شد، نکاتی مثل این شما نمیتونی تو GT/Forza پیدا کنی.

پیشنهاد من اینه با بازیهایی مثل PCars1-2 و Forza شروع کن، اگه از اونها خسته شدی و خواستی ادامه بدی همیشه زمان هست.

=================
Pcars3 هم این تابستون منتشر میشه، اون هم فکر کنم دقیقا چیزی باشه که میخوای.
چیزی بین NFS Shift و فورتزاست که خب تو سبک خودش باید سرگرم کننده باشه و کریر خوبی داشته باشه.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
چقدر خوب شده روی Pro ، اصلا فکر نمیکردم روی این نسل منتشر بشه، چه بسا حالا 60 فریم یا کمی کمتر باشه.
watch?v=WyN2Rca2A5w

اما خب هنوز باید یکی2تا بزنی تو سر کنسول که فریم آنلاک بشه، تا حالا همچین چیزی ندیده بودم :))
حتما تو آپدیت بعدی بطور رسمی آنلاک میشه.
در مورد Private Lobbies هم تو ویدئو توضیح میده که کدهاش تو آپدیت همه پلیرها دریافت کردن و نیاز به کمی کار از سمت استودیو هست که فعال بشه.
مثل اینکه امروز خیلیها بعد آپدیت مشکل کرش داشتن، برای همین غیرفعال کردنش.
پس تو چند روز آینده احتمالا یک آپدیت دیگه داشته باشیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر