Multi Platform Assetto Corsa Competizione

سازنده
KUNOS-Simulazioni Srl
تاریخ انتشار
September 2018
ناشر
505Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
سرانجام بازی خوش ساخت Assetto Corsa Competizione به کنسول‌ها می‌آید

132049
برای کسانی که با AAC آشنايى ندارند، این بازی یک شبیه ساز از مسابقات Blancpain GT Series هستش که توسط کمپانی SRO اداره میشه. استودیوی kunos simulazioni که سال 2016 نسخه اول این سری رو برای کنسول ریلیز کرد موفق شد که 1.4میلیون نسخه کپی بفروشه که برای این استودیو یک موفقیت حساب میشه! حالا این استودیو با مذاکراتی که با SRO داشته تونسته لایسنس‌های زیادی رو از اون‌ها بگیره.
در نسخه اول AC بازی فاقد چرخه شب و روز، آب و هوای پویا یا حتی بعضی مواقع وجود افت فریم و لگ روی کنسول‌ها بود، وقتی که ماشین‌های زیاد در پیست‌هایی در امثال پیست‌هایی مثل brands hatch قرار می‌گرفتند افت فریم و لگ کاملا احساس میشد. حالا اینبار کنوس میخواد که با انجین قدرتمند و بهینه Unreal Engine 4 نه تنها آب و هوای داینامیک، چرخه شب و روز، اندورانس‌های سه،چهار،شش،دوازده،بیست‌وچهار ساعته رو به کنسول‌ها بیاره بلکه قراره قوی‌ترین گرافیک ممکن هم توی بازی‌های شبیه ساز هم واسه کنسول‌های همین نسل ریلیز بشه. نورپردازی، ریفلکشن بسیار قوی، مدلینگ‌های فوق العاده ماشین‌ها و پیست‌ها تو این بازی چیزی نیست که بشه نمونش روی بقیه بازی‌ها پیدا کرد!
توی این بازی تمامی پیست‌ها لیزراسکن شده هستند. با این تکونلوژی تمامی بخش‌های پیست از جمله کرب‌ها با نهایت دقت مدل‌سازی شدند

ترک لیست بازی هم به این صورته:
برای فیزیک بازی، فیزیک انجین استودیو از اول بازنویسی که خود اون در آنریل اجدا شده، تو دوره‌ای هم که بازی توی EA بود (یا حتی بعدش که کامل ریلیز شد) استودیو مداوم با آپدیت داشت تایرمدل، فیزیک بازی، FFB رو دستخوش تغییر میداد که تا الان هرکدومشون تو بالاترین سطح قرار دارن.
سیستم آنلاین هم از safety rating و driver rating ساپورت میکنه که مهم ترین چیز در سیستم آنلاین سیم‌ریسینگ همین دوتا مورده!
بخش سینگل پلیر بازی هم شامل کریری مشابه با سیستم کریر F1 و pcars میشه. در شروع کریر میرکو بورتولوتی راننده تیم GRT Grasser Racing بهتون آموزش بده بعدش هم با ماشین دلخواه تو یک تیم تخیلی میرین و ماسبقه میدین و امتیاز جمع میکنین تا فصل بعدی.
برای اولین بار تو تاریخِ سبک ریسینگ، راننده و pit crew از تکنولوژی موشن کپچر استفاده میکنن به همین خاطر راننده و حرکات دستش و pit crewها انیمیشن خیلی قوی‌ای دارند.

ماشین‌های بازی شامل تمامی ماشین‌های فصل 2018 و 2019 سری مسابقات Blancpain میشه.

car list:

از مزایای پیش خرید بازی بازی دسترسی به The Intercontinental GT Pack DLC هستش که شامل 4 پیست زیر میشه:
  • (Kyalami Grand Prix Circuit (South Africa
  • (Suzuka Circuit (Japan
  • (Weathertech ®️ Raceway Laguna Seca (USA
  • (Mount Panorama Circuit (Australia
قیمت بازی 40دلار هستش و در حال حاضر پیش خرید تنها برای نسخه فیزیکی در دسترسه و بازی روی استورهای PS و XB نیومده!

حالا میرسیم به برنامه DLCها!
کنوس همراه با معرفی نسخه کنسولی از دوتا DLC هم رونمایی کرد! یکی GT4 DLC PACK که شامل 10-12 ماشین GT4 میشه و British GT Pack که شامل سه تا پیسته!
حالا برنامه ریلیز این DLCها به چه صورته؟
اواخر تابستان The Intercontinental GT Pack DLC برای کنسول‌ها و همزمان با اون GT4 pack برای pc ریلیز میشه. توی پاییز 2020 هم GT4 Pack برای کنسول‌ها ریلیز میشه. و در نهایت هم بعد از اون استودیو بلاخره موفق میشه که DLCهارو همزمان رو سه تا پلتفرم ریلیز کنه و استارتش هم با British GT Pack توی زمستون 2021 میخوره!

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
هوش مصنوعی خیلی بد و یک نواخته . الان دیگه تو همه ریسینگ ها هوش مصنوعی الگویی میگیره از رفتار پلیر که باعث یکنواختی هم نمیشه . جلوش ترمز کنی ترمز نمیکنه و با همون فرمولی که براش تعریف شده ادامه میده:))

تو کریر هم خبری باران نیست و جلوه بصری زیبایی هم نداره

در کل چیزی که دست یافتم تو این مدت مشکلات نسخه قبل نه تنها حل نشده بلکه مشکلات پیچیده دیگه ای هم بهش اضافه شده .کریر هم مثل نسخه قبل چیز خاصی نداره و ب زودی تکراری میشه

تو بحث بصری هم هنوز اون شکستگی نور ها تعداد پالیگان های به شدت کم تو نسل 8 آبجکت های دو بعدی و به شدت بَد همه اون موراد بصری نسخه قبل عینا مثل هم دیگه ست . البته استفاده از آنریل برای این ریسینگ خودش یکم جای سواله

حداقل این بازی به این قیمت نمیارزه
بازی نباید این نسل برای کنسول‌ها ریلیز میشد، ولی از اسم بازی یعنی competition میاد یعنی رقابت، رقابت آنلاین، بازی تمرکزش توی آنلاین هست توی بخش خاله و کریر نیست که هی گیر میدی بهش اگه دنبال کریری این بازی محتوای موردنظرشمارو نداره میتونی بری سروقت بقیه خاله بازی‌ها

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
بازی نباید این نسل برای کنسول‌ها ریلیز میشد، ولی از اسم بازی یعنی competition میاد یعنی رقابت، رقابت آنلاین، بازی تمرکزش توی آنلاین هست توی بخش خاله و کریر نیست که هی گیر میدی بهش اگه دنبال کریری این بازی محتوای موردنظرشمارو نداره میتونی بری سروقت بقیه خاله بازی‌ها

حالا ک میبینیم برای این نسل ریلیز شده و کم لطفی کردن با شما هماهنگ نکردن! حالا که میبینیم کریر هم داره! به خوده نقد بازیسنتر هم بگو بره دنبال خاله بازی ش:D

به شما ارتباطی نداره ملت میخوان در مورد بازی نظر بدن یا نقد ش کنن نظری داره بفرما وعلا این حرفارو باید ببری سرکوچه بزنی یعنی اینجور که ادبیاتت نشون میده جایگاه ت در همین حد و حدوده . خاله بازی همون چیزی ـه که تفکرت ازش نشات گرفته و توهر تاپیکی باید بپاشیش !

سطح ادبیات و تفکراتت خودش یه تاپیک نیاز داره اومدی در مورد نظر مردم نظر میدی:D

• Like
Reactions: Red Ѵ

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
حالا ک میبینیم برای این نسل ریلیز شده و کم لطفی کردن با شما هماهنگ نکردن! حالا که میبینیم کریر هم داره! به خوده نقد بازیسنتر هم بگو بره دنبال خاله بازی ش:D

به شما ارتباطی نداره ملت میخوان در مورد بازی نظر بدن یا نقد ش کنن نظری داره بفرما وعلا این حرفارو باید ببری سرکوچه بزنی یعنی اینجور که ادبیاتت نشون میده جایگاه ت در همین حد و حدوده . خاله بازی همون چیزی ـه که تفکرت ازش نشات گرفته و توهر تاپیکی باید بپاشیش !

سطح ادبیات و تفکراتت خودش یه تاپیک نیاز داره اومدی در مورد نظر مردم نظر میدی:D
شما اشتباه اومدی تاپیک رو، از این بازی توقع کریر درست و حسابی داری، والا رقابت با Cpu توی هیچ بازی ای چالشی تر از رقابت آنلاین نیست بخاطر همین بیشتر استودیو های ریس سعی میکنن تمرکزشونو روی آنلاین بذارن تا هوش مصنوعی

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,347
نام
مــاکــان
@B-King
خداروشکر اشما بازیو نخریدی که اینقدر تو نت میگردی دنبال ضعفهایی که مطرح میشه و میای اینجا نتیجه گیری میکنی.
خوبه کسی اجبارت نکرده که بازیو بخری، این چندمین کامنتت در مورد ضعیف بودن کریر بازی و گرون بودن اون هست، خب عزیزم بازی که دوست نداری نخر ، نیاز به کامنت تکراری نداری.

شما یک AI درست تو یک بازی ریسینگ روی کنسول مثال بزن که همه جوره از هوش مصنوعی ACC بهتر باشه.
یعنی خوب دفاع کنه، خوب ثبقت بگیره، شمارو ببینه، لاین عوض کنه و...
مهمتر اینکه از طرز رانندگی شما یاد بگیره (این مورد آخر فقط Raceroom داره، شما کجا این تجربه کردی که برای ما مثال میزنی؟؟؟)

این که همه قبول دارن بازی برای این نسل نباید منتشر میشد، خب بالطبع بازی از لحاظ گرافیکی خیلی نمیتونه رو نسلی که براش ضعیف هست قوی ظاهر بشه، همه میدونن که گرافیک بازی آوردن پایین که قابلیت اجرا داشته باشه.

در مورد کریر هم من صفحه های پیش صحبت کردم، اگر دنبال کریر میگردی تو تاپیک اشتباهی اومدی دنبالش.
شما که از نقد بهرام استفاده کردی کاش میخوندی که اشاره شد که انگاری کریر لحظه آخری به بازی اضافه شده.
اینم من اضافه میکنم ACC اصلا در مورد کریر نیست که شما بخوای برجستش کنی ، ایراد بگیری و بکوبی تو سر بازی.
این بازی برای طرفداران مسابقه آنلاین طراحی شده، همین و بس.

نقاط قوتش هم فیزیک عالی، صداگذاری فوق العاده، سیستم رده بندی و امتیازگیری پیشرفته، چرخه شب و روز، آب و هوای داینامیک، تایر مدل پیشرفته و خیلی دیگه که تو صفحات قبل به اندازه کافی توضیح دادم.
شما اگر میخوای ایراد بگیری بیا از این موارد که تمرکز بازی روی اون هست ایراد بگیر.

این مثل این میمونه شما بری تو تاپیک ARMA3 از کریر بازی ایراد بگیری، در آخر هم بگی بازی افتضاح هست، چرا گرونه و...
یکی 2باری که بگی مشکلی نداره، اما شما چندکامنت آخر خودت بخون، ببین چندبار این 3-2 مورد تکرار کردی؟!

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
@B-King
خداروشکر اشما بازیو نخریدی که اینقدر تو نت میگردی دنبال ضعفهایی که مطرح میشه و میای اینجا نتیجه گیری میکنی.
خوبه کسی اجبارت نکرده که بازیو بخری، این چندمین کامنتت در مورد ضعیف بودن کریر بازی و گرون بودن اون هست، خب عزیزم بازی که دوست نداری نخر ، نیاز به کامنت تکراری نداری.

شما یک AI درست تو یک بازی ریسینگ روی کنسول مثال بزن که همه جوره از هوش مصنوعی ACC بهتر باشه.
یعنی خوب دفاع کنه، خوب ثبقت بگیره، شمارو ببینه، لاین عوض کنه و...
مهمتر اینکه از طرز رانندگی شما یاد بگیره (این مورد آخر فقط Raceroom داره، شما کجا این تجربه کردی که برای ما مثال میزنی؟؟؟)

این که همه قبول دارن بازی برای این نسل نباید منتشر میشد، خب بالطبع بازی از لحاظ گرافیکی خیلی نمیتونه رو نسلی که براش ضعیف هست قوی ظاهر بشه، همه میدونن که گرافیک بازی آوردن پایین که قابلیت اجرا داشته باشه.

در مورد کریر هم من صفحه های پیش صحبت کردم، اگر دنبال کریر میگردی تو تاپیک اشتباهی اومدی دنبالش.
شما که از نقد بهرام استفاده کردی کاش میخوندی که اشاره شد که انگاری کریر لحظه آخری به بازی اضافه شده.
اینم من اضافه میکنم ACC اصلا در مورد کریر نیست که شما بخوای برجستش کنی ، ایراد بگیری و بکوبی تو سر بازی.
این بازی برای طرفداران مسابقه آنلاین طراحی شده، همین و بس.

نقاط قوتش هم فیزیک عالی، صداگذاری فوق العاده، سیستم رده بندی و امتیازگیری پیشرفته، چرخه شب و روز، آب و هوای داینامیک، تایر مدل پیشرفته و خیلی دیگه که تو صفحات قبل به اندازه کافی توضیح دادم.
شما اگر میخوای ایراد بگیری بیا از این موارد که تمرکز بازی روی اون هست ایراد بگیر.

این مثل این میمونه شما بری تو تاپیک ARMA3 از کریر بازی ایراد بگیری، در آخر هم بگی بازی افتضاح هست، چرا گرونه و...
یکی 2باری که بگی مشکلی نداره، اما شما چندکامنت آخر خودت بخون، ببین چندبار این 3-2 مورد تکرار کردی؟!
توی تمام ریسینگ های کنسولی ai ضعیف و رقابت باهاش خاله بازیه کسی دنبال رقابت درست هست باید بره آنلاین، توی GT دقیقا میدیدم که وقتی فاصله ام با نفر اول کم میشد راننده جلویی استرس می‌گرفتش اشتباه می‌کرد خودم سبقت میگرفتم راننده عقبی فاصله اش کم میشد سعی می‌کردم کمتر ریسک کنم و محتاطانه رفتار کنم، این موارد رو اصلا نمیتونن توی ai بگنجونن بنظرم کریرسنتی منسوخ شده است دیگه مگه کسی مهارت‌ اینقدر پایین باشه نتونه توی آنلاین رقابت کنه

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,347
نام
مــاکــان
توی تمام ریسینگ های کنسولی ai ضعیف و رقابت باهاش خاله بازیه کسی دنبال رقابت درست هست باید بره آنلاین، توی GT دقیقا میدیدم که وقتی فاصله ام با نفر اول کم میشد راننده جلویی استرس می‌گرفتش اشتباه می‌کرد خودم سبقت میگرفتم راننده عقبی فاصله اش کم میشد سعی می‌کردم کمتر ریسک کنم و محتاطانه رفتار کنم، این موارد رو اصلا نمیتونن توی ai بگنجونن بنظرم کریرسنتی منسوخ شده است دیگه مگه کسی مهارت‌ اینقدر پایین باشه نتونه توی آنلاین رقابت کنه
بودن کریر خیلی خوبه، مثلا اگه ACC کریر خیلی قوی داشت، خب چه بهتر، منم میومدم ازش تعریف میکردم.
اما کریر چقدر میتونه گیمر سرگرم کنه؟
10ساعت؟
20 ساعت؟
اما چی باعث میشه یک نفر 4 سال پای یک بازی ریسینگ بمونه؟
فقط بخش آنلاین و رقابت با دیگران
همونطور که بچه ها هنوز دارن تو GTS رقابت میکنن.

حالا ACC یک بخش کریر نصفه نیمه داره، من خودم تو این 2سال بیشتر از 2 ساعت وقت نزاشتم پاش.

کلا بحث کریر بحثی که تو شبیه سازهای PC سالهاست حل شدست، چون استودیوهای سازنده به علت کوچک بودن و کمبود بودجه نمیتونستن وارد این حیطه بشن که بخوان با بزرگهایی مثل فورتزا/GT و تازگیها سری فرمول1 کدمسترز رقابت کنن.
بنابراین بازاری انتخاب کردن که کوچیکتر بود ولی میتونستن توش حرف اول بزنن، اونم شبیه سازهاست، نقاطی هم که میتونستن درش مانور دادن جاهایی هست که فورتزا/جی تی کاملا ضعف دارن، اینطوری میتونستن دیده بشن و طرفدارهای این سبک جذب کنن.

بنابراین کسی که میاد از این نوع بازی نقد کنه، باید قبلش این چند خط بالا رو بهش واقف باشه و بدونه که با چی طرفه، دست رو نکاتی نزاره که بازی برای اون طراحی نشده.
که البته اکثر منتقدهایی که با دید ریسینگ کنسولی میان سمت این بازیها هیچکدوم به این موارد توجه نمیکنن، چون جور دیگه ای ندیدن تا حالا.
اما کسی نقد منصفانه میکنه که از قبل با این موارد آشنایی داشته باشه.

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
چه ربطی داره گرنتوریسمو هم با محوریت آنلاین کریر پرمحتوا و هوش مصنوعی خوب و تغییرات آب و هوایی و.. داره

کریر رو نمیخواستن بهش دستی بکشن چرا قرار دادن تو بازی!

عجب وضعی شده باید از ملت اجازه بگیریم نظر بدیم! همه این ایراداتی که عرض کردم از نقد بازیسنتر هست تا آی جی ان و.... یه اشتباهی کردیم پری اوردرش کردیم بعد میگم این ضعف هارو تو نت خوندی بازی نداره:))

تو پی سی بازی کردی در مورد کنسول نظر میدی که زمین تا آسمان متفاوت هست!

• Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,347
نام
مــاکــان
فکر کنم کامل توضیح دادم، اگر درست میخوندی، تفاوت نسخه PC بازی با کنسول فقط تو 30 فریم بودن و کاهش گرافیکی اون هست، در مورد کریر هم که طومار نوشتم.
بقیه مسایل همه چی یک به یک همونیه که روی PC هست

من بیخود دارم باهات وارد بحث میشم.
شما همونی که 2 صفحه قبل گفتی کنترل ماشینها با گیم پد به چالش نمیکشه و راحت میشه کنترل کرد، پس فیزیک بازی خیلی ضعیفه!!!
=============================
تیزر معرفی Audi R8 LMS GT4

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
چیزی که اشاره کردم در پست اخیر در نقد بازیسنتر هم نگارش شده عینا هم به هوش مصنوعی هم به مسائل دیگه. بعد نمیدونم استدلال شما از پشت مانیتور از کجا میاد که خبر داری کسی این بازی رو خریده یا نه! با همچین استدلالی فقط با پست چندتا بالاتر از خودت برخرد داشتم:D خوبه صفحات قبل گفتم بازی حتی اینپوت لگ هم داره درمورده g29 و امثال اعهم حتی لگ شیفتینگ میتونی بری هزار اندی مورد ش رو ببینی در یوتیوب اوناهم لابد بازی رو نخریدن !

شما میگی 2ساله دارم تو پی سی بازی میکنم پس چرا در مورد کنسول نظر میدید که آیا ملت اصن بازی رو خریدن یا نه! شک ندارم بازی رو تو کنسول حتی از یوتیوب هم دنبال نکردی ببین چه وضعیه و توجیه مشکلات بازی به جای پورت غیر حرفه ای فیزیک پیشرفته ست در یک پستی بعد پست بعدی علت ش 505 گیمز هست !

چرا تو نقد بازیسنتر و دیگر سایت ها به هوش مصنوعی اشاره شده در نسخه کنسولی؟ چیزی که خودمون میگیم ملاک نیست ویدئو میگه ملاک نیست نقد میگه ملاک نیست پس ملاک چیه!

نظر من در مورد پرجکت کارز2 و قیاس فیزیک ش با نسخه قبل استو کورسا چه ربطی ب بحث فعلی داره! حتی همون پست هم درست نخووندی که الان داری از چالش با گیم پد حرف میزنی ! ماهم میتونیم بگیم شما هم همونی هستی که میگه همه این ایراداتی که به بازی گرفتن مسخره ست طبق پست صفحه قبل! به هر حال همه نقد ها و متا و... این بازی گویا ست در چه سطحی به سر میبره

Assetto Corsa Competizione - PS4 and Xbox One review · RaceFans

بررسی بازی Assetto Corsa Competizione - بازی سنتر

بیخود وارد بحث میشی یا نه دردی از بازی دوا نمیکنه این چیزایی که اینجا اعلام میشه تو بطن بازی وجود داره نظر شما هم چیزی از مشکلات بازی رو حل نمیکنه

• Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,347
نام
مــاکــان
شما مشکلت اینه که خیلی چیزهارو باهم قاطی میکنی.
بازی مشکلات گرافیکی، افت فریم داره روی کنسول ، کسی گفته نداره؟
من خودم از صفحه اول دارم میگم خودم بودم نسخه کنسولی نمیگرفتم، حداقل بخاطر 30 فریم بودنش.
میگم اطلاعات نداری بیخود باهات وارد بحث میشم همینه،اینپوت لگ دلیلش وجود Vsync هست که تو جفت GT/Forza هست، اونم وقتی متوجه میشی که با فرمون بازی کنی و PC گیمر باشی که تفاوت حس کنی.
اینپوت لگ جزو جدایی نشدنی ریسینگ روی کنسول هست.

در مورد AI بحث تخصصی میشه، توضیح دادم که شما بخوای AI مقایسه کنی باید چه مواردی مقایسه کنی، وجود یک موقعیت که شما ترمز کنی، AI نکرد که نمیشه دلیل مقایسه با ریسینگ دیگه.
میخوای تا صبح میتونم برات از AI فورزا، GT و هر بازی دیگه ای مثال نقض بیارم.

پورت بازی تو زمینه گرافیک و فریم ضعیفه، مخصوصا از دید کسی که روی PC بازی کرده باشه، اما شما در مورد کلیت بازی نتیجه گیری میکنی که فیزیک ضعیفه، کنترل چرا چالش نداره و...
منم میگم باقی موارد با نسخه PC یک به یک هست.
همه چی با هم قاطی نکن،ضعف خود شما از درک درست بازی نباید به پای بازی بزاری.
اطلاعاتت در این موارد کم و ناقص هست.
این کامنت آخر من بود، از اول هم نباید باهات وارد بحث میشدم.
گفتم شاید با دلایلی که میارم بتونیم بحث خوبی داشته باشیم، اما شما هنوز کار داری که بخوای حداقل تو زمینه ریسینگ باهات وارد بحث شد.

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
حداقل 5دقیقه وقت بذار اون لینکی رو که گذاشتیم بخون :D

بله اینپوت لگ داریم تو کنسول درحد3-4میلی ثانیه اینپوت لگ داریم تو استوکورسا در حد ارقام 2 رقمی . شیفیتنگ لگ هم اخیرا تو استو کورسا آشنا شدیم

من کی در مورد فیزیک این نسخه نظر دادم بعد شما میگی من همه چی رو قاطی میکنم:D بی خیال بابا:D

سایت هست مقاله هست ویدئو هست و... نظراتشون با نظراتی که اینجا رویت میشه متفاوته در کل

در حالی نظر میدی که کلا به کنسول دست نزدی میگه ما هم بازی رو نخریدیم پس دیگه کش دادن این نظر چیه!

به قول حاجی خفن مون باید بریم سراغ خاله بازی

شب خوش

• Like

Red20Devils

کاربر سایت
Apr 17, 2011
688
نام
مصطفی
خب بازی رو هفته‌ی پیش روی PS4 خریداری کردم و تقریبا ده ساعت تجربش کردم تا بتونم نظر بهتری رو بدم هرچند هنوز هم به نظر کمی زوده.

اول از همه فیزیک بازی یا بهتر بگم شبیه‌ساز، باورنکردنیه. یکی از بهترین فیزیک‌هایی هست که تا به حال دیدم! پیست رو با تمام وجود حس می‌کنم! در اوایل مشکل ترمزگیری داشتم اما پدال ترمز G29 رو باز کردم و ماد داخلش رو برداشتم تا بتونم ترمزگیری بهتری انجام بدم و اون حالت سفت بودن از بین بره. کلا فیزیک فیزیک فوق‌العاده‌ای هست که نه توی Raceroom، نه GT، نه LFS و نه PC2 شاهدش بودیم. به نظر من فیزیک این شبیه‌ساز به قدری خوبه که تمامی ایراداتش رو برطرف می‌کنه. تنظیمات ماشین به بهترین منو مجهز شده. تاثیر تنظیمات به راحتی توسط فیزیک فوق العاده محسوسه. توی این قسمت هیچ ایرادی نمیشه ازش گرفت.

نکته‌ی دوم، صداگذاریش هست! کافیه یه هدست با کیفیت بزارید روی سرتون تا متوجه صدای بی‌نظیر اون بشید! به عنوان مثال، وقتی وارد چمن می‌شید، کثیفی تایرها نه تنها با فیزیک، بلکه با صداگذاری هم کاملا مشخصه! تعویض دنده، شتاب‌گیری و همگی توی صداگذاری با کامل‌ترین جزئیات مشخص هستند. من که بیش از 300 ساعت GTS بازی کردم و انتقاد اصلیم به صداگذاریش بود، حالا خیلی خیلی بیشتر این شبیه‌ساز بهم می‌چسبه!

نکته‌ی سوم، گرافیک و فریم ریت. خب طبیعتا سخت‌افزار هفت سال پیش کنسول- برای من سری اول هست- نمی‌تونه به طور کامل نیازهای موتور این شبیه‌ساز رو برطرف کنه. در اوایل فریم ‌ریت خیلی تو ذوق زد و حتی باعث شد یکم سرگیجه بگیرم! اما بعد از گذشت یک هفته، کاملا بهش عادت کردم و هیچ مشکلی باهاش ندارم. یه مقدار اینپوت لگ هست اما به نظرم در آپدیت‌های بعدی این مشکل برطرف می‌شه. به نظر من، نقاط قوت این شبیه‌ساز به قدری زیاد هست که شما در حین تایم‌گیری و مسابقه اصلا حواس‌تون به فریم‌ریت نباشه، مگر این که بخوایید از قصد بهش توجه کنید.

نکته‌ی چهارم، بخش کریر و هوش مصنوعی بازی هست. من راستیتش هیچ علاقه‌ای به بخش آفلاین ندارم. کلا یا در حال تایم زدن و تمرین هستم، یا مسابقات آنلاین و ترجیح می‌دم کلا در این مورد صحبت نکنم. بخش آنلاین خیلی خوب تهیه شده. قسمت Join Server به راحتی شما رو وارد سروری می‌کنه که پینگ بهتری دارید. از یه طرفم، بخش رنک هست که تنها با بالابردن رنک سیفتی خودتون می‌تونید وارد اون بخش بشید و مسابقات تر و تمیزی درونش شکل می‌گیره.

و اما در نهایت به نظرم کسی که براش فیزیک بازی مهم باشه، به واقعی بودن یک شبیه ساز اهمیت بده، چاره‌ای جز خرید نسخه‌ی کنسولی مثل من نداشته باشه، این شبیه‌ساز در حال حاظر بهترین گزینه هست و بعید می‌دونم تا چند سال آینده مورد بهتری پیدا بشه. انتظارات خودتون رو بسنجید و بعد این شبیه‌ساز رو خریداری کنید.

پ.ن: 505 Games گفته بود تا 7 جولای هرکسی بازی رو خریداری کنه،‌ DLC چهار پیست بهش تعلق می‌گیره. من هم دقیقا عصر 7 جولای به وقت خودمون، و صبح 7 جولای به وقت اون‌ها خریداری کردم. اما نسخه‌ی لانچ باندل کامل حذف شده بود و نسخه‌ی عادی قرار گرفته بود و هیچ گونه DLC به من تعلق نگرفت. با پشیتبانی سونی تماس گرفتم هیچ کمکی نکردند و فعلا با پشتیبانی 505 Games در حال تماسم! امیدوارم به DLC برسم!‌

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر