Multi Platform Assassin's Creed: Valhalla

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
November 10, 2020
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
https___forum.bazicenter.com_attachments_1633365649901-png.227035_.jpg

Publisher: Ubisoft
Developer: Ubisoft Montreal
Genre: Open-World RPG
Release Date: Holiday 2020
Platforms: PS4-PS5-X1-XSX-PC-Stadia​
اطلاعات کلی
  • تیم Black Flag و Origins مسیئولیت ساخت بازی را بر عهده دارد.
  • علاوه بر استودیو مانتریال، 12 استودیوی دیگر یوبیسافت و همچنین استیودی Sperasoft در ساخت بازی همکاری دارند.
  • بازی بین نسلی بوده و برای اکثر پلتفرم های موجود منتشر میشود.
  • بازی یک نفره بوده و قابلیت Co-Op وجود ندارد.
  • همچون ادیسه، قابلیت انتخاب جنسیت کرکتر وجود دارد
  • وقایع بازی در انگلستان و نروژ اتفاق می افتد.
  • انگلستان شامل 3 شهر بزرگ می شود: London، Winchester وJórvík
  • نقشه ی بازی مقداری از ادیسه بزرگ تر است.
داستان
  • وقایع بازی در سال 873 آغاز میشود.
  • شخصیت اصلی Eivor نام دارد.
  • بازی مناطق مختلفی همچون نروژ و اسکاتلند را شامل می شود.
  • Hidden Ones و Order of the Ancients نقش بسیار مهمی در بازی دارند و از این نظر بازی با AC4 مقایسه شده است.
  • بازی در نروژ آغار میشود، Eivor به دلیل سختی های داخل کشور و به منظور یک شروع تازه به همراه افرادش راهی انگلستان میشود.
  • Eivor در مقطعی از داستان، با اساسین ها ملاقات و از آن ها هیدن بلید را دریافت میکند.
  • دلیل نصب هیدن بلید بالای مچ، ترساندن دشمنان است.
  • باور بر این است که اساسین ها ارتباطاتی با ادین دارند.
  • Eivor در ابتدا به دلیل اهداف مشترک با اساسین ها همکاری میکند اما در ادامه و با پیشرفت داستان به صورت کامل به آن ها میپیوندد.
  • فیگور های تاریخی همچنین المان های ماورایی مرتبط با اساطیر نورث در بازی وجود دارد.
  • قابلیت انتخاب دیالوگ تا حدودی در بازی وجود دارد. برخی از آن ها مرتبط با تصمیم های داستانی داخل Settlement می باشد.
  • با این حال تایید شده که Eivor یک شخصیت مشخص و پابرجا داشته و همانند یک صفحه ی سفید نبوده که توسط بازیکن پر شود.
  • از این رو سازندگان Eivor رو با Geralt نزدیک تر میدانند تا Dragonborn.
  • شخصیت داخل تریلر، شاه آلفرد، در ابتدا یکی از ویلن های بازی می باشد، اما در ادامه همه چیز ممکن است تغییر کند.
  • ساکسون ها دشمنان اصلی می باشند، با این حال برخی از وایکینگ ها ممکن است در مقابل بازیکن قرار بگیرند.
  • هر 2 حالت مذکر و مونث برای شخصیت اصلی Canon می باشد، اما چگونگی آن مشخص نیست با این حال سازندگان اطمینان داده اند که با انجام بازی این سوال رفع خواهد شد.
  • بخش مدرن بازی، ماجرای لیلا حسن را دنبال میکند. سازندگان اذعان داشته اند که ایده ای که مدت ها برای این بخش در نظر داشته اند در این نسخه انجام داده اند.
  • از لفظ "خاتمه" برای داستان بازی استفاده شده و گفته شده پلات های داستانی مهمی در این شماره به سرانجام میرسد.
گیم پلی
  • تمرکز بیشتر روی المان های RPG
  • بازگشت سپر
  • مشابه سری سولز، قابلیت Dual-Wield با هر ترکیبی از سلاح ها، حتی ۲ سپر!
  • قابلیت شخصی سازی مو، لباس، ریش، تتو و War Paint وجود دارد.
  • تمامی Gear ها منحصر به فرد هستند.
  • Gear ها قابلیت آپگرید دارند، با این حال امکان اتمام بازی با Gear های آغازین وجود دارد.
  • Ability ها برمیگردند و انواع مختلفی همچون پرتاب تبر را شامل می شود.
  • مهارت ها از Skill Tree وسیع بازی که اینبار Skill Graph نامیده میشود، قابل دریافت هستند.
  • سیستم لول بندی از بازی حذف شده و سیستمی بر مبنای قدرت جایگزین آن شده است.
  • بر خلاف لول، اینبار اسکیل و Gear راه های اصلی ارتقا و پیشرفت کرکتر هستند.
  • سیستم مبارزات بازی خشن، سنگین و پر سر وصدا توصیف شده.
  • سلاح ها با استفاده از Rune ها قابل شخصی سازی هستند. (مشابه سیستم Engraving در ادیسه)
  • سیستم قطع عضو در بازی وجود دارد.
  • تیم تمرکز ویژه ای روی تنوع و شکه کننده بودن مبارزات داشته است.
  • دشمنان جدید در سرتاسر بازی ظاهر میشنود تا از حس یکنواختی جلوگیری شود.
  • هر نوع از دشمنان دارای نقاط ضعفی هستند که با شناسایی آن ها میتوان سرنوشت مبارزه را تغییر داد.
  • دشمن سرسختی که در تریلر توسط Eivor کشته میشود یک Ring Leader است.
  • Longboat ها ابزاری برای حمل و نقل سریع می باشند، نه مبارزه.
  • همچنین Raid ها با استفاده از Longboat صورت میگیرد.
  • خدمه ی Lonboat قابل شخصی سازی هستند.
  • Eivor میتواند Raid هایی علیه سایر گروه ها همچون، تمپلارها، ساکسون ها، وایکینگ های رقیب و "یک گروه مرموز" هدایت کند.
  • علاوه بر Raid ها، Assault ها نیز وجود دارند که شامل ست-پیس های بزرگ هستند.
  • نفرات استخدام شده، در Settlement مشغول میشوند.
  • Settlement هاب بزرگ بازی میباشد که نقش حیاطی در روند داستانی خواهد داشت.
  • با پیشرفت در بازی قابلیت ساخت Tavern، انواع خانه ها و همچنین Black Smith در هاب، جهت ارتقای سلاح ها وجود دارد.
  • برخی از المان های UI جهت تشویق بیشتر به گشت گذار، حذف شده است.
  • قابلیت رومنس در بازی وجود دارد.
  • مینی گیم های مختلفی از جمله تاس بازی، ماهی گیری، رجز خوانی و مسابقات نوشیدن در بازی وجود دارد.
  • کلاغ ادین نقش عقاب در نسخه های قبلی را خواهد داشت.
  • بازگشت Social Stealth!
  • هیچ اجباری برای انجام ساید کوئست ها به منظور پیش روی در داستان وجود ندارد و بازیکن می تواند به هر ترتیبی که میخواد محتوای بازی را مصرف کند.
نسخه های مختلف

Last edited by a moderator:

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
کلا کنسول بازا مخصوصا ps بازا چون دسترسی به تنظیمات گرافیکی بازی ندارن محدوده فکرشون و سلیقشون به صورت تنظیمات رندوم که سازنده بازی انجام میده هستش حتی بیشتر بازیهای گرافیکیشون که فریمشون روی ۳۰ قفله از اون هم لذت میبرن چون کسایی که سلیقشون فقط با کارت گرافیکه عمرا کسی از سمت pc به کنسول بره
خود من ۳ بار خواستم از pc به سمت ps برم (صرفا بخاطر بازیهای انحصاریش) اما یه ساعتی با ps بازی کردم سرگیجه گرفتم با ۳۰ فریم
اصلا اون لذتی که pc با کیبورد و موس داره حالا حالاها دوال سنس سهله دو نسله بعد کنترل هم نمیتونه داشته باشه
الانم بازیهای اوایل نسل رو ps5 نهایت بتونه با ۶۰ فریم اجرا کنه یه سال بعد همون اش و همون کاسه ۳۰ فریم کلا ذات کنسوله
فقط و فقط انحصاریای ps خوبن اونم که رفته رفته سونی مجبور میشه برای pc هم تاییدش کنه

تجربه بازی شاید رو PC به علت توانایی دسترسی به فریم ریت بالاتر لذت بیشتری داشته باشه (اونم بسته به جیب طرف و سخت افزاری که داره، چه بسا خیلی افراد نشه همون کیفیت کنسول رو روی PC تجربه کنند). در مورد 30 فریم قبول دارم که وقتی چشم آدم به فریم ریت های بالا عادت می‌کنه تجربه بازی براش مثلا رو استاندارد 30 کمی حتی آزار دهنده میشه، خودم مثلا با اینکه Ghost of Tsushima رو PS4 30 FPS بود با اینکه پیشخرید کرده بودم نمی‌تونستم تحملش کنم و خدا رو شکر که به نظر رو PS5 الان میشه روی 60 فریم لذت واقعی اون بازی رو برد.

ولی در مورد موس و کیبورد صحبت شما رو قبول ندارم و مقدار زیادی فن بازی دارید تو این مورد. شاید تو سبک FPS و RTS موس و کیبورد تجربه بهتری بده، ولی تو سبک های دیگه مثلا همین AC:Valhalla، سری سولز، RDR2، یا به طور کلی تر بازی های ماشینی آرکید یا سیم کید و شوتر های سوم شخص دسته به مراتب تجربه بهتری داره برای بازی. به شخصه هر دو نسخه های قبلی AC رو روی PC با دسته تمام کردم و به نظرم خیلی کنترل بیشتر و راحت تری با دسته میشه آدم تو این سبک بازیا رو کارکتر داشته باشه. اصلا همین که میشه آنالوگ رو کم تکون داد که کاراکتر آهسته راه بره خیلی برای من لذت داره! دیگه چه برسه یک کنترلی مثل دوال سنس که با توجه به نقدا خیلی Immersive تر هم شده!!!

در کل اینکه محدود نباشید به هیچی، اینا همه وسلیه تفریحه، حالا فلان بازی انحصاری اون کنسوله، اون فروشگاه هست، دسته بهتر یا کیبورد و موس...
این Ubi هم با حذف بازی هاش از Steam بیشتر سر Regional Pricing من رو اذیت کرده...
خیلی زور داره 100$ بدی برای نسخه Gold این بازی الان، باید صبر کرد تخفیف بخوره، نامردا همون اپیک هم که Regional Pricing چون ریجن من روسیه هست به نظر زبان انگلیسی ساپورت نمی‌کنه! وگرنه فن استور خاصی نیستم و پیشخرید می‌کردم....

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
فروشش هم که تو همین بازه ای که اومده، 2 برابر فروش اودیسه بوده

باز حالا هی بیاید غر بزنید و غم باد بگیرید که از یونیتی به اینور مرده فرنچایز و فلان و بهمان :D
حالا خوبه سر هر نسخه هم fail میشن هیترا، ولی سر نسخه بعدی بدتر میخوره تو ذوقشون :D

چیزی که خوب می‌فروشه =/= چیزی که خوبه

با این منطق Avengers End Game و Titanic و Avatar بهترین فیلم‌های تاریخ سینمان

اتفاقا تو ریست ارا و نقدهای یوتوب دوباره داره به بازی ایراد گرفته میشه که بیش‌ازاندازه طولانیه و ساختار بازی خیلی زود به ورطه تکرار میافته

• Like
Reactions: mamad2010

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
منم دارم این مشکلو
راه حلی پیدا نکردم

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
یکی توی ردیت نوشته بود که وقتی یوپلی آنلاین هست باید کلود سینک بزارید انجام بشه بعد خاموش کنید! بازی کنید سیو کنید بعد بیاید آفلاین کنید.
متاسفانه کسی که ازش اشتراکی گرفتم گفت نوبت دوباره 10 روز دیگه میوفته از بس همه پیش خرید کردن اگه تونستی یه تست بکن.
وگرنه فکر کنم تنها راهش ویندوزه!
جالبه ملت که رسمی خریدن هم با آفلاین مد همین مشکل رو دارن : ( ...

----------
یک سوالی یک ورژن ویندوزت چیه؟ و اینکه این یوبی سافت کانکت رو نو دانلود کردی یا یوپلی گذاشتی اپدیت بشه؟

• Sad
Reactions: kamyy

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
یکی توی ردیت نوشته بود که وقتی یوپلی آنلاین هست باید کلود سینک بزارید انجام بشه بعد خاموش کنید! بازی کنید سیو کنید بعد بیاید آفلاین کنید.
متاسفانه کسی که ازش اشتراکی گرفتم گفت نوبت دوباره 10 روز دیگه میوفته از بس همه پیش خرید کردن اگه تونستی یه تست بکن.
وگرنه فکر کنم تنها راهش ویندوزه!
جالبه ملت که رسمی خریدن هم با آفلاین مد همین مشکل رو دارن : ( ...

----------
یک سوالی یک ورژن ویندوزت چیه؟ و اینکه این یوبی سافت کانکت رو نو دانلود کردی یا یوپلی گذاشتی اپدیت بشه؟
من آخرین ورژن ویندوزو دارم و یوپلی و همه چیو واسه همین بازی نصب کردم روی این ویندوز

میشه درمورد راه حل ردیت بیشتر توضیح بدی که باید چیکار کنم
تا تستش کنم

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
من آخرین ورژن ویندوزو دارم و یوپلی و همه چیو واسه همین بازی نصب کردم روی این ویندوز

میشه درمورد راه حل ردیت بیشتر توضیح بدی که باید چیکار کنم
تا تستش کنم

خب پس با من خیلی فرق داری. گفتم شاید مربوط به این گزینه ها باشه!
------------
والا یکی نوشته بود که مشکل از این هست که میزارید آنلاین سینک بشه بعد وقتی افلاین میکنید بازی میکنید میخواد وصل بشه ادامه سینک انجام بده نمیتونه.
2 تا روش نوشته بود گفته بود تست کنید یکیش برای خودش جواب داده بود الان هرچی میگردم لینکشو پیدا نمیکنم
نوشته بود که یوپلی بیارید بالا، برید تو بازی، یک کم بازی کنید بعد بیاید بیرون بزارید بازی سینک بشه براتون، بعد که شد کلود سینک خاموش کنید یوپلی رو آفلاین کنید.
برای من مثلا ارور سینک شدن داد من توجه نکردم یوپلی آفلاین کردم! حس میکنم شاید به این خاطر وبده . نمیدونم والا
حالا اگه میتونی یک تست بکن!
خیلی ها مشکل رو دارن خیلی ها! حتی دیروز دیدم یه تیکت تو خود یوبی باز شده بود که میگفت هرکی مشکل داره سیوشو برای ما بفرسته! نکته جالب ترش اینه که طرف روی Xbox series x این مشکل داره میگه قابلیت Resume رو توی ای نبازی وقتی اجرا میکنم سیو هام میپره :|

• Like

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
خب پس با من خیلی فرق داری. گفتم شاید مربوط به این گزینه ها باشه!
------------
والا یکی نوشته بود که مشکل از این هست که میزارید آنلاین سینک بشه بعد وقتی افلاین میکنید بازی میکنید میخواد وصل بشه ادامه سینک انجام بده نمیتونه.
2 تا روش نوشته بود گفته بود تست کنید یکیش برای خودش جواب داده بود الان هرچی میگردم لینکشو پیدا نمیکنم
نوشته بود که یوپلی بیارید بالا، برید تو بازی، یک کم بازی کنید بعد بیاید بیرون بزارید بازی سینک بشه براتون، بعد که شد کلود سینک خاموش کنید یوپلی رو آفلاین کنید.
برای من مثلا ارور سینک شدن داد من توجه نکردم یوپلی آفلاین کردم! حس میکنم شاید به این خاطر وبده . نمیدونم والا
حالا اگه میتونی یک تست بکن!
خیلی ها مشکل رو دارن خیلی ها! حتی دیروز دیدم یه تیکت تو خود یوبی باز شده بود که میگفت هرکی مشکل داره سیوشو برای ما بفرسته! نکته جالب ترش اینه که طرف روی Xbox series x این مشکل داره میگه قابلیت Resume رو توی ای نبازی وقتی اجرا میکنم سیو هام میپره :|
مشکلت حل نشد؟
من دیگه نمیتونم آنلاین بشم چون پشتیبان عزیز فرمودن اکانت شما گارانتی نداره :D
چه قوانینی هم دارن عزیزان

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
مشکلت حل نشد؟
من دیگه نمیتونم آنلاین بشم چون پشتیبان عزیز فرمودن اکانت شما گارانتی نداره :D
چه قوانینی هم دارن عزیزان

اوه! نه اینی که من ازش میگیرم بنده خدا همیشه تا یک سال بعد عرضه، میشه مسیج بدی فعال کنی ولی الان میگه چون هر روز رو نوبت فروختم باید یه چند روزی صبر کنی نوبت فعال سازیا تموم بشه بعد.

نه والا، وایسادم دیگه ببینم چی میشه، گفت میخوای ویندوز عوض کن بهم مسیج بده منم راستش دلم نمیاد ویندوز عوض کنم :|!
مثلا پیش خرید کرده بودم اشتراکیه رو دقیقا روز عرضه نصب کنم بازی کنم :| ...

• Like

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
اوه! نه اینی که من ازش میگیرم بنده خدا همیشه تا یک سال بعد عرضه، میشه مسیج بدی فعال کنی ولی الان میگه چون هر روز رو نوبت فروختم باید یه چند روزی صبر کنی نوبت فعال سازیا تموم بشه بعد.

نه والا، وایسادم دیگه ببینم چی میشه، گفت میخوای ویندوز عوض کن بهم مسیج بده منم راستش دلم نمیاد ویندوز عوض کنم :|!
مثلا پیش خرید کرده بودم اشتراکیه رو دقیقا روز عرضه نصب کنم بازی کنم :| ...
منم خیلی منتظرش بودم و پیش خریدم کردم اشتراکیو
از یه فروشنده دیگه پرسیدم گف مشکلو میتونم رفع کنم با anydesk
ولی چون ازش نگرفتم اکانتو موندم چه کنم

• Like

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
دقیقا به همین خاطر تا الان مانیتور 4k نخریدم چون شدیدا رزولیشن 4k اگه دسترسم باشه بخاطر اون مجبورم کارت گرافیکو زود به زود عوض کنم چون خودمو میشناسم به یه چیزی پیله کنم دس برنمیدارم
اما این رزولیشن اسکیل اینطوریه که روی رزولیشن 1080 میتونی تا 4k یا 2k آپ اسکیل کنی
الان ارزونترین مانیتور 4k بخای بخری ۱۲ ۱۳ تومنه

کلا 4k اکثر بازی ها فریم نمی ده مگه 3090 باشه که اونم شاید 1 سال دیگه کم بیاره 4k بیش از حد سنگین
برای مانیتور هم 2k کاملا عالیه و بالاترش عملا پول مفت هست.
اسکیل رزولوشن برای شما هیچ فایده ای نداره(جز از بین بردن لبه ها) باید مانیتور 2k بخرید تا چگالی پیکسل ها افزایش پیدا کنن.
به نظرم شما بهتری tv 4k بخری سایز 40 یا 43 که اگرم بهت فریم نداد بیای روی 2k یا 1080p بازی کنی برای tv های خوب اپ اسکیل سخت افزاری وجود داره که 1080p به خوبی اپ می کنه سونی ها بهترین اپ اسکیل دارن. می شه گفت فرق 1080p در سری های رده بالا 4k ها مخصوصا سونی که قابلیت تنظیم دستی هم داره کار سختیه
در نهایت لذت 120 هرتز یا 144 هرتز به مراتب بالاتر از رزولوشن بیشتر هست پس اگه 1080p 120hz بازی کنی خیلی لذت بیشتری می بری تا 2k 60hz

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
منم خیلی منتظرش بودم و پیش خریدم کردم اشتراکیو
از یه فروشنده دیگه پرسیدم گف مشکلو میتونم رفع کنم با anydesk
ولی چون ازش نگرفتم اکانتو موندم چه کنم

فکر میکنم باید وایسیم فیکس بیاد اینا هم کاری کنن یهو وسط بازی سیو میپره :|

• Sad

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
نه قطعا یه راهی هست خیلیا دارن بازی میکنن

آره، خیلی ها مشکل ندارن خیلی ها مشکل دارن! احتمالا یه باگی چیزی هست.
من احتمال میدم همین مشکل سینک شدنه باشه! ولی به هر حال باگه دیگه. باری یک سری میشه برای یک سری نه ...
ببین حالا من و تو ابتدای بازی سیومون میپره! الان یکی نوشته 13 ساعت بازی کردم بستم برگشتم دیگه سیوم کار نکرد!
خیلی ضده حاله این :|

الان دیدم حتی توی واچ داگز جدیده هم مثل اینکه همچین چیزی هست!

• Sad

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,140
فروشش هم که تو همین بازه ای که اومده، 2 برابر فروش اودیسه بوده

باز حالا هی بیاید غر بزنید و غم باد بگیرید که از یونیتی به اینور مرده فرنچایز و فلان و بهمان :D
حالا خوبه سر هر نسخه هم fail میشن هیترا، ولی سر نسخه بعدی بدتر میخوره تو ذوقشون :D

البته تعداد پلیرها توی روز لانچ(بدون احتساب نسخه PS5) دو برابر ادیسی بوده که این لزوما برابر با تعداد نسخه های فروخته شده بازی و مجموع فروش نیست. اما خب چون بازی توی چارت UK رتبه اول بوده قطعا از نظر فروش وضعیت خوبی داشته و تو بازه زمانی مشابه فروشش از ادیسی بهتر بوده. البته از این نکته هم نمیشه گذشت بازی روی پلتفرهای بیشتری هم منتشر شده. با اومدن اپدیت های بعدی و بهتر شدن وضعیت بازی از نظر فنی حتما فروش لایف تایم بازی از اوریجینز و ادیسی هم بیشتر میشه.

امیدوارم با فروش خوب بازی همین روند رو برای بازی های بعدی هم ادامه بدن :D هرچند بعد از تجربه سندیکیت و یونتی زیاد با اون استایل کلاسیک گیم پلی سری هم مشکلی ندارم اما در کل این شیوه رو خیلی بیشتر میپسندم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر