Multi Platform Assassin's Creed: Valhalla

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
November 10, 2020
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
https___forum.bazicenter.com_attachments_1633365649901-png.227035_.jpg

Publisher: Ubisoft
Developer: Ubisoft Montreal
Genre: Open-World RPG
Release Date: Holiday 2020
Platforms: PS4-PS5-X1-XSX-PC-Stadia​
اطلاعات کلی
  • تیم Black Flag و Origins مسیئولیت ساخت بازی را بر عهده دارد.
  • علاوه بر استودیو مانتریال، 12 استودیوی دیگر یوبیسافت و همچنین استیودی Sperasoft در ساخت بازی همکاری دارند.
  • بازی بین نسلی بوده و برای اکثر پلتفرم های موجود منتشر میشود.
  • بازی یک نفره بوده و قابلیت Co-Op وجود ندارد.
  • همچون ادیسه، قابلیت انتخاب جنسیت کرکتر وجود دارد
  • وقایع بازی در انگلستان و نروژ اتفاق می افتد.
  • انگلستان شامل 3 شهر بزرگ می شود: London، Winchester وJórvík
  • نقشه ی بازی مقداری از ادیسه بزرگ تر است.
داستان
  • وقایع بازی در سال 873 آغاز میشود.
  • شخصیت اصلی Eivor نام دارد.
  • بازی مناطق مختلفی همچون نروژ و اسکاتلند را شامل می شود.
  • Hidden Ones و Order of the Ancients نقش بسیار مهمی در بازی دارند و از این نظر بازی با AC4 مقایسه شده است.
  • بازی در نروژ آغار میشود، Eivor به دلیل سختی های داخل کشور و به منظور یک شروع تازه به همراه افرادش راهی انگلستان میشود.
  • Eivor در مقطعی از داستان، با اساسین ها ملاقات و از آن ها هیدن بلید را دریافت میکند.
  • دلیل نصب هیدن بلید بالای مچ، ترساندن دشمنان است.
  • باور بر این است که اساسین ها ارتباطاتی با ادین دارند.
  • Eivor در ابتدا به دلیل اهداف مشترک با اساسین ها همکاری میکند اما در ادامه و با پیشرفت داستان به صورت کامل به آن ها میپیوندد.
  • فیگور های تاریخی همچنین المان های ماورایی مرتبط با اساطیر نورث در بازی وجود دارد.
  • قابلیت انتخاب دیالوگ تا حدودی در بازی وجود دارد. برخی از آن ها مرتبط با تصمیم های داستانی داخل Settlement می باشد.
  • با این حال تایید شده که Eivor یک شخصیت مشخص و پابرجا داشته و همانند یک صفحه ی سفید نبوده که توسط بازیکن پر شود.
  • از این رو سازندگان Eivor رو با Geralt نزدیک تر میدانند تا Dragonborn.
  • شخصیت داخل تریلر، شاه آلفرد، در ابتدا یکی از ویلن های بازی می باشد، اما در ادامه همه چیز ممکن است تغییر کند.
  • ساکسون ها دشمنان اصلی می باشند، با این حال برخی از وایکینگ ها ممکن است در مقابل بازیکن قرار بگیرند.
  • هر 2 حالت مذکر و مونث برای شخصیت اصلی Canon می باشد، اما چگونگی آن مشخص نیست با این حال سازندگان اطمینان داده اند که با انجام بازی این سوال رفع خواهد شد.
  • بخش مدرن بازی، ماجرای لیلا حسن را دنبال میکند. سازندگان اذعان داشته اند که ایده ای که مدت ها برای این بخش در نظر داشته اند در این نسخه انجام داده اند.
  • از لفظ "خاتمه" برای داستان بازی استفاده شده و گفته شده پلات های داستانی مهمی در این شماره به سرانجام میرسد.
گیم پلی
  • تمرکز بیشتر روی المان های RPG
  • بازگشت سپر
  • مشابه سری سولز، قابلیت Dual-Wield با هر ترکیبی از سلاح ها، حتی ۲ سپر!
  • قابلیت شخصی سازی مو، لباس، ریش، تتو و War Paint وجود دارد.
  • تمامی Gear ها منحصر به فرد هستند.
  • Gear ها قابلیت آپگرید دارند، با این حال امکان اتمام بازی با Gear های آغازین وجود دارد.
  • Ability ها برمیگردند و انواع مختلفی همچون پرتاب تبر را شامل می شود.
  • مهارت ها از Skill Tree وسیع بازی که اینبار Skill Graph نامیده میشود، قابل دریافت هستند.
  • سیستم لول بندی از بازی حذف شده و سیستمی بر مبنای قدرت جایگزین آن شده است.
  • بر خلاف لول، اینبار اسکیل و Gear راه های اصلی ارتقا و پیشرفت کرکتر هستند.
  • سیستم مبارزات بازی خشن، سنگین و پر سر وصدا توصیف شده.
  • سلاح ها با استفاده از Rune ها قابل شخصی سازی هستند. (مشابه سیستم Engraving در ادیسه)
  • سیستم قطع عضو در بازی وجود دارد.
  • تیم تمرکز ویژه ای روی تنوع و شکه کننده بودن مبارزات داشته است.
  • دشمنان جدید در سرتاسر بازی ظاهر میشنود تا از حس یکنواختی جلوگیری شود.
  • هر نوع از دشمنان دارای نقاط ضعفی هستند که با شناسایی آن ها میتوان سرنوشت مبارزه را تغییر داد.
  • دشمن سرسختی که در تریلر توسط Eivor کشته میشود یک Ring Leader است.
  • Longboat ها ابزاری برای حمل و نقل سریع می باشند، نه مبارزه.
  • همچنین Raid ها با استفاده از Longboat صورت میگیرد.
  • خدمه ی Lonboat قابل شخصی سازی هستند.
  • Eivor میتواند Raid هایی علیه سایر گروه ها همچون، تمپلارها، ساکسون ها، وایکینگ های رقیب و "یک گروه مرموز" هدایت کند.
  • علاوه بر Raid ها، Assault ها نیز وجود دارند که شامل ست-پیس های بزرگ هستند.
  • نفرات استخدام شده، در Settlement مشغول میشوند.
  • Settlement هاب بزرگ بازی میباشد که نقش حیاطی در روند داستانی خواهد داشت.
  • با پیشرفت در بازی قابلیت ساخت Tavern، انواع خانه ها و همچنین Black Smith در هاب، جهت ارتقای سلاح ها وجود دارد.
  • برخی از المان های UI جهت تشویق بیشتر به گشت گذار، حذف شده است.
  • قابلیت رومنس در بازی وجود دارد.
  • مینی گیم های مختلفی از جمله تاس بازی، ماهی گیری، رجز خوانی و مسابقات نوشیدن در بازی وجود دارد.
  • کلاغ ادین نقش عقاب در نسخه های قبلی را خواهد داشت.
  • بازگشت Social Stealth!
  • هیچ اجباری برای انجام ساید کوئست ها به منظور پیش روی در داستان وجود ندارد و بازیکن می تواند به هر ترتیبی که میخواد محتوای بازی را مصرف کند.
نسخه های مختلف

Last edited by a moderator:

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,338
نام
امیر
دوستان این dlc های جدید شامل حال کسایی که season pass خریدن نمیشه و جداگانه فروخته میشه ؟
و تکلیف اینا که نسخه ultimate را خریدن چی میشه ؟
بله شامل سیزن پس و گلد ادیشن و آلتیمیت ادیشن نمی‌شه و باید جدا خریداری بشه.
احتمال زیاد بعدا یه نسخه کلی معرفی میکنن که شامل این دی ال سی هم بشه.

Amir-Splinter

کاربر سایت
Apr 24, 2021
230
دوستان منم بعد از تقریبا ۱۵۰ ساعت خط اصلی بازی رو تموم کردم و همه مراحل جانبی و ایتم هارو گرفتم، بازی خوبی بود، تم خوبی هم داشت، اما خب به شدت از ویتچر الهام گرفته، یه بدی بزرگ بازی اینه ک کارای جانبی بازی ک باید انجام بدین به قدری زیاد و البته تکراری هست ک بین داستان بازی فاصله میندازه و خیلی وقتا داستان رو یادتون میره. منم از یه جایی به بعد رفتم کل نقشه رو باز کردم و همه مراحل جانبی رو رفتم ک از شرشون خلاص شم و بتونم خط داستانی اصلی رو بدون وقفه تموم کنم.

یه نقد بزرگی ک ب بازی دارم اینه ک سری داستان محوری مثل اساسین به شدت تو داستان داره به ورطه چرت و پرت بودن میره، این ۳ گانه اخر رو ک با نسخه های قدیمی مقایسه میکنین کاملا به این نتیجه میرسین ک اصلا هیچ ربطی جز اسم و هیدن بلید به اساسین ندارن. اودیسه ک دیگه اوجش بود ک حتی هیدن بلید رو هم حذف کردن :/

تو پیج خود بازی هم یبار گفتم ک دیگه این سبک بسه و لطفا به ریشه های خود بازی برگردین و بیخیال ار پی جی بشین، بچسبین به همون اپن ورد اکشن ادونچر ک چند نفری اومدن گفتن ک اگه اون سبک رو دوست داری برو همونا رو بازی کن، خب جواب من خیلی سادس، این بازی یه اصالت زمان خودش داشت، همه ما با اون سبکش طرفدارش شدیم، الان چرا باید یه سبک و شاید یه بازی دیگه رو به اسم اساسین بمون بدن؟ همون کاری ک با اسپیلینتر سل کردن و ۸ساله نسخه جدید ندادن ،با این بازی میکردن بهتر بود، این سگانه اخیر به نظرم به راحتی میشد اسمشو یه چیز دیگه جز اساسین گذاشت.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
قراره یه مدت یوبی استراحت بده به این ip ?
نه سیستمش رو به کل میخوان تغییر بدن، میشه یه لایو سرویس که به مرور محتوای جدید اضافه میشه بهش، مثلا تو یه hub میتونی انتخاب کنی از بین زمان ها و داستانای مختلف، هنوز کاملا رو نمایی نشده فعلا تیزر کوچیک نشون دادن.

• Like
Reactions: Destro

KingFisher

کاربر سایت
Jun 6, 2021
226
من چطور میتونم این ماموریت رو بگیرم(

Valka's hut) نود درصدبازی رو تموم کردم ولی این شخص و‌ماموریت برام ظاهر نمیشه گفته مپ نوروی برم که بازم اون valka hut برام آزاد بشه ولی برای من یه نقطه سیاه هست اکه این مرحله برام ظاهر نشه نمیتونم وارد مپjotunheim بشم لطفا کسی میدونه راهنمایی کنه من رو پلی ۵ دارم بازی میکنم تموم اپدیتهایی بازی رو گرفتم.​

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
من چطور میتونم این ماموریت رو بگیرم(

Valka's hut) نود درصدبازی رو تموم کردم ولی این شخص و‌ماموریت برام ظاهر نمیشه گفته مپ نوروی برم که بازم اون valka hut برام آزاد بشه ولی برای من یه نقطه سیاه هست اکه این مرحله برام ظاهر نشه نمیتونم وارد مپjotunheim بشم لطفا کسی میدونه راهنمایی کنه من رو پلی ۵ دارم بازی میکنم تموم اپدیتهایی بازی رو گرفتم.​

کلبه شو ساختی؟؟
یه سری گیاه باید بری جمع کنی اونارو جمع کردی؟؟

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
آقا اون باس معمار تو آزگاردو چجوری باید بزنم ؟ یه کم بد قلقه اعصابمو خورد کرده انگار نه انگار اساسینه ، قشنگ دارک سولز شده 😑

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
آقا اون باس معمار تو آزگاردو چجوری باید بزنم ؟ یه کم بد قلقه اعصابمو خورد کرده انگار نه انگار اساسینه ، قشنگ دارک سولز شده 😑
با تیرکمون بزنش با اون ابیلیتی که زمان آهسته میکنه

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,726
نام
وحید
کلا این 3 گانه جدید خیلی سلیقه‌ای شده خودم به شخصه عاشق ادیسی هستم بعد از رد دد ردمپشن 2، ویچر 3 و سابناتیکا بهترین اپن ورلد نسل میدونمش از اون ور والهالا رو بزور بردم جلو و وسط کار هم دراپش کردم اصلا باهاش ارتباط نگرفتم. یا مثلا دوستم اریجینز دوست نداشت ادیسی خوشش اومد یا دیدم مثلا خیلیا تو 3 گانه جدید فقط اریجینز رو قبول دارن. فکر کنم تو تاریخ ویدیو گیم سابقه نداشته یه 3 گانه انقدر نظرات در موردش فرق کنه و بعضا متضاد باشه.
اگر قبل این سه گانه رو در نظر نگیریم(از دید من اساسینز اصلی بعد از یونیتی به لقاالله پیوست)
من با اورجینز بیشتر حال کردم هم گیم پلی و هم داستان و طراحی محیط زیبا و جذاب بود
اودیسی هم با ارفاق دوست داشتم و تا اخر ادامه دادم اساسینز حسابش نکردم ولی بازی فانی بود و اماکن و رویدادهای تاریخی رو خوب دراورده بودن و تمومش کردم حتی خیلی از ماموریت فرعی شکار و اینها رو هم رفتم با اینکه معمولا از این کارها نمیکنم چون وقتم محدوده
اما نگم براتون از والهالا
یه هفت هشت ساعتی بازی کردم با هر کراهتی بود چند ساعتم توی انگلستان رسوندمش ولی واقعا غیر قابل تحمل شده بود برام
اکشن نابود- افت فریم و باگ فراوان - داستان بی ربط به سری اساسینز-مراحل تکراری و الکی -مکانیزم اپگرید الکی و سردرگم و از همه رو مخی تر این لودینگهای طولانی (قشنگ تایم شام و نهار بود وسط لودینگاش) کافی بود با این سیستم مبارزات خشک و داغون وسط ماموریت کشته باشی دیگه باید یه ساعت صبر میکردی از اول بیاد:-??خلاصه اینکه دیگه نتونستم ادامه ش بدم
جزو معدود بازیهایی هست که نصفه دراپش کردم با اینکه از عشاق سری اساسینز هستم نسخه بعدی هم اگر سیستم مبارزاتیش برگرده به سری قدیم بازی میکنم وگرنه سمتش نخواهم رفت بین ار پی جی و اکشن گیر کرده یه شتر گاو پلنگی شده برا خودش ........
نمیدونم دوستان چطوری این زباله رو با ویچر مقایسه میکنن همون شمشیر کوچیکه گرالت می ارزه کل این بازی رو :))

آخرین ویرایش:

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,481
نام
Nightwing
چه dlc مسخره ای دادن این چیه اخه کجاش به اسسین میخوره؟ :-?? ماشالا یوبی و EA تو نابود کردنIP های معروف کل انداختن.
آخرین عنوان درست حسابی سری که میشد گفت اسسینه سیندیکیت بود بعدش رفت تو خط rpg و روز به روز دور تر شد از ریشه هاش..

• Like
Reactions: Amir-Splinter

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,338
نام
امیر
a25014ae-8eba-43f3-8e4b-3208bc6d8925.png

0d128c30-2a11-4b2a-9a4f-4136b7840c4a.png

b844d50e-a1e2-4da0-b542-4a976c620ded.png

6eb575f9-b759-4281-b6a5-2d4fad030d09.png

6d4bdf9c-460e-415b-aee2-be01fba16c09.png

پ.ن: وقتی لباس باسم رو انتخاب کنید، هیدن بلید بجای روی دست به زیرش منتقل می‌شه و انگشت حلقه هم طبق نیاز و رسم اساسین های اون دوره برای استفاده از هیدن بلید بصورت قطع شده هست.

Amir-Splinter

کاربر سایت
Apr 24, 2021
230
چه dlc مسخره ای دادن این چیه اخه کجاش به اسسین میخوره؟ :-?? ماشالا یوبی و EA تو نابود کردنIP های معروف کل انداختن.
آخرین عنوان درست حسابی سری که میشد گفت اسسینه سیندیکیت بود بعدش رفت تو خط rpg و روز به روز دور تر شد از ریشه هاش..
کلا این سه گانه اخیر به شدت از ریشه ها دور شدن، اوریجینز باز تا حدودی وفاداری داشت به عنوان اصلی، اما این دوتای آخر، خیلی دیگه اساسین نیستن :D
من هنوز این دی ال سی آخر رو بازی نکردم، اما اینجوری ک شنیدم،خیلی دیگه چرت و تخیلی شده، کلا یه بازی دیگس ک به اسم اساسین دارن به ما میدن،همه اینم با خاطر موفقت ویتچر هست و بس

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر