Assassin's Creed: Odyssey

NaRiiMaN

کاربر فعال
Jun 5, 2010
2,489
9,811
نام
نریمان


Developer: Ubisoft Sofia
Publisher: Ubisoft
Genre: Open-World RPG
Release Date: October 5, 2018


پس از شایعات فراوان بالاخره نسخه ی جدید AC معرفی شد. وقایع بازی در حدود 400 سال قبل از Origins بوده و محوریت آن "تمدن اولیه" می باشد. از این رو شاهد حضور "اساسین ها" در این نسخه نخواهیم بود!! همچنین در این نسخه شاهد گسترش بیشتر المان های نقش آفرینی خواهیم بود بطوریکه برای اولین بار در سری شاهد انتخاب کرکتر قبل از شروع بازی خوایم بود. بازیکنان میتوانند در نقش Alexios یا Kassandra از نوادگان Leonidas بازی را آغاز کنند. سلاح اصلی بازی نیزه ی شکسته ی Leonidas می باشد که یک Piece Of Eden بوده و جایگزین Hidden Blade شده است.از دیگر ویژگی های جدید بازی، اتتخاب دیالوگ بوده که در روند داستان تاثیرگذار می باشد بطوریکه داشتن چندین پایان مختلف برای بازی تایید شده. همچنین بازیکن میتواند قدرت و مهارت های مختلف را روی دکمه های دلخواه Assign کند.

مانند سایر نسخه ها شاهد شخصیت های تاریخی یا خیالی مختلفی در قالب متحد و دشمن هستیم در ادیسه هستیم.حضور شخصیت های زیر تاکنون تایید شده است:

 
آخرین ویرایش:

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر فعال
Sep 17, 2006
2,124
588
نام
یاسر
دوستان توی این نسخه نمیشه سپر دست گرفت؟ اتفاقا من با سیستم مبارزات اوریجین حالتی که یه دست شمشیر و یه دست سپر میگرفت خیلی حال کردم اما گویا این قضیه توی اودیسه حذف شده. جالبه دشمنای بازی اکثرا سپر دارن ولی ما نمیتونیم داشته باشیم. خیلی بده که اینجوری! ممنون میشم دوستانیکه بازیو تجربه کردن در این مورد و بطورکلی سیستم مبارزات بازی توضیح بدن.
خیر نمیتونی ولی یه اسکیل داره که میتونی هر سپری که دشمن داره رو از دستش بگیری بندازی البته برای دشمنهای لول بالا و قویتر باید اسکیلش رو ارتقا بدی تا بتونی سپر اونا رو هم بگیره خیلی هم کاربردی ه
جز اسکیل های اصلی من بود
با داج کردن به موقع حین دریافت ضربه میره تو حالت صحنه اهسته که تو اون تایم میتونی کلی دمیج وارد کنی
نحوه استفاده از اسکیل ها خیلی مهمه :Dمثل اسکیلی که جونت رو پر میکنه یا اسکیلی که قدرت اتش یا سم رو به شمشیرت اضافه میکنه
همزمان اسکیل ریج رو هم بزنی دیگه کسی جلودارت نیست :D
 

amirhosine

کاربر سایت
Jul 5, 2008
369
1,032
نام
امیر حسین
بعد از 78 ساعت بازی (طی 12 روز) بازیو پلات کردم. قبلا در مورد بازی توضیح کامل دادم چند صفحه پیش. اما الان که پلات شد واقعا دلم براش تنگ شد. 78 ساعت زیبایی مطلق رو تجربه کردم. همراه داستان خندیدم, پشمام ریخت و گاهی هم فاز احساسی برداشتم :D داستان بازی ترکیبی از همه چیز بود. به قدری زیبا و مرموز و عمیق بود که تا بازی نکنین نمیفهمین.
مخصوصا سورپرایز بازی در مورد پدر اصلیمون و لیدر CULT OF KOSMOS ها.
به جرات میتونم بگم از تمام کوئست ها و ساید کوئست های بازی لذت بردم . طراحی محیط ها هنوزم هوش از سرم میبره.
قبلا به بازی 9 دادم فک کنم. ولی الان که پلات شد میگم واقعا "10" برازندشه. نه تاحالا از سری بازیهای اساسینس خوشم اومد و نه جز شماره ی اول و اوریجینز (که نصفه رفتم و ول کردم) هیچ کدومو بازی کردم. اما واقعا این بازی یه جهش فوق العاده بود برای این سری. بعضی جاهای بازی حتی از ویچر 3 هم بیشتر خوشم اومد.
امیدوارم این روند برای یوبی سافت ادامه پیدا کنه.
 
آخرین ویرایش:

METRO_2034

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,728
1,334
بازی پلات شد :D جنبه های مثبت زیادی داشت مثل بخش داستانی و گرافیک و طراحی هنری و گیم پلی از مخفی کاری تا مبارزات نفس گیرش تازه لول بالاتر اسکیل ها رو فعال میکردی قشنگ مبارزات از این رو به اون رو میشد :Dطراحی هنری بازی واقعا پرفکت ه \m/ اسکیل ها هم کاربردی تر شده بودن نه مثل ارجینز که خیلی هاش استفاده نمیشد. نکته مثبت بعدی در مورد کوئست هاست. انقدر کوئست در بازی هست که برای بالا بردن لول اصلا نیازی به گریدینگ نبود فقط باید کوئست میرفتین این موردش به نظرم خیلی خوب بود ولی ایرادی که داشت این بود که به هیچ وجه نمیتونستی یه لول یا دو لول بالاتر از دشمن باشی حتی کوئست ها هم با لول شما تغییر میکرد و هم لول شما میشد احتمال به خاطر RPG بودنش بوده البته انتهای بازی یکم شرایطش فرق میکرد ولی خب تا قبلش این مورد خیلی اذیتم میکرد.تو کل سری فکر کنم بهترین کوئست ها رو داره.بخش کشتیرانیشم خیلی لذت بخش بود منو یاد بلک فلگ مینداخت :D تنوع سلاح های بازی هم خیلی خوب بود تا دلتون بخواد سلاح های مختلف داشت یه موردی دیگه که بود نمیتونستی همینطوری سلاحها رو اپگیرد کنی که باید میرفتی چوپ و پوست و... جمع میکردی و برای هر کدوم یه مقدار از این ایتم ها رو میخواست که خودش باعث میشه بری کلی گشت و گذار انجام بدی که اینم از تاثیرات RPG شدن بازی ه :D نکته مثبت دیگه تغییر چهره بیشتر کرکتر ها بود تو ارجینز که خیلی این مورد کم بود و همش شخصیت های تکراری میدیدی ولی اینجا خیلی بیشتر شده دیگه برای هر کوئست چهره های جدید تری میبینی البته در انتها به موارد تکراری بر میخوری ولی به نظرم ناچیز بود :D این بخش mercenaries هم نکته مثبتی بود که نمیذاشت مبارزات خیلی راحت باشه همیشه هم ترس این رو داشتی که یهو خفت نشی و مجبور بودی جانب احتیاط رو رعایت کنی البته میتونستی یه پولی هم اون وسط بدی که دنبالت نیان ولی اینطوری اصلا حال نمیداد :-"
اما به نظرم نکات منفی که داشت:
روی پرو لودینگ به شدت زیاد بود برای هر چیزی بازی لود میکرد حالا نمیدونم رو PS4 چطور بود ولی این مورد خیلی رو اعصاب بود
حتی وقتی با ایکاروس مناطق دور دست رو برسی میکردی موقع برگشت لودینگ طولانی داشت
در مورد هوش مصنوعی چندان تعریفی نداشت به راحتی میتونستی بدون دیده شدن از کنار سرباز ها رفت و امد کنی ولی تو بخش رو در رو در مبارزات به نظرم قابل قبول بود :D
بخش سک* رو هم که به زور گذاشتن توی بازی فکر کنم اینم به خاطر RPG بودن بازی بوده. به نظرم این قسمت رو فقط یه بار تو یه کات سین یا در غالب یه کوئست قرار میدادن خیلی بهتر بود تا اینکه بخوان پلیر رو مجبور کنن کاری رو انجام بدون اونم بدون تغییر در حرکات کرکتر :-":D
مورد دیگه به نظر خودم از بخش پارکور بازی کم شده بود بیشتر تو محیط های باز ازادانه میچرخیدیم

در پایان جدا از بحث وفادار نبودن به ریشه و این حرفا و ایراداتی که به بازی وارده من خودم به عنوان فن بازی از این بازی لذت بردم :D
واقعا منفی ترین نکته بازی همین لودینگ های بازی بود. البته اون اول شروع بازی عادی بود اما از ایکاروس دیگه خیلی رو اعصاب بود. اینکه مناطق قدیمی بازی هم بعدا باز دو لول پایین تر از تو میشدن هم منطقی نبود. سیستم مسخره ای بود کلا این یه مورد. مثلا یه قسمت مپ میبنی زده لول 35 اما اخر بازی که شدی خودت 50 اونا شدن 48 که مثلا بالانس باشه بازی :|
یه مورد دیگه واسه من هم انیمیشن اسب بود که رو اعصاب بود معلومه قشنگ از برادرهود کپی پیست شده بعد این همه سال هیچ تغییری ندادن.

من دوشنبه کامل شد اچیومنتاش:D باید اینو قبل RDR برید که دیگه بعدش اصلا لذتی نداره :D
 

ASHKAN KING

King in The North
کاربر سایت
Oct 29, 2013
503
96
نام
اشــــکـــــان
بعد از 78 ساعت بازی (طی 12 روز) بازیو پلات کردم. قبلا در مورد بازی توضیح کامل دادم چند صفحه پیش. اما الان که پلات شد واقعا دلم براش تنگ شد. 78 ساعت زیبایی مطلق رو تجربه کردم. همراه داستان خندیدم, پشمام ریخت و گاهی هم فاز احساسی برداشتم :D داستان بازی ترکیبی از همه چیز بود. به قدری زیبا و مرموز و عمیق بود که تا بازی نکنین نمیفهمین. مخصوصا سورپرایز بازی در مورد پدر اصلیمون و لیدر CULT OF KOSMOS ها.
به جرات میتونم بگم از تمام کوئست ها و ساید کوئست های بازی لذت بردم . طراحی محیط ها هنوزم هوش از سرم میبره.
قبلا به بازی 9 دادم فک کنم. ولی الان که پلات شد میگم واقعا "10" برازندشه. نه تاحالا از سری بازیهای اساسینس خوشم اومد و نه جز شماره ی اول و اوریجینز (که نصفه رفتم و ول کردم) هیچ کدومو بازی کردم. اما واقعا این بازی یه جهش فوق العاده بود برای این سری. بعضی جاهای بازی حتی از ویچر 3 هم بیشتر خوشم اومد.
امیدوارم این روند برای یوبی سافت ادامه پیدا کنه.

عزیز کاش تو اسپویل میذاشتی خط دوم رو
قشنگ ته بازی رو برای من که وسطاشم لو دادی رفت :):|
 

amirhosine

کاربر سایت
Jul 5, 2008
369
1,032
نام
امیر حسین
عزیز کاش تو اسپویل میذاشتی خط دوم رو
قشنگ ته بازی رو برای من که وسطاشم لو دادی رفت :):|
یعنی من اسم یه گروه به اسم cult of kosmos که توی پست اول این تاپیک (توی خط اخر پست اول تاپیک عکس cultist رو اورده) هم اسمشو اورده یعنی اخر بازیو قشنگگگگگ لو دادم؟ اصا چه ربطی به اخر بازی داره؟ توی پست اول این تاپیک هم توی قسمت شخصیت هایی که تا الان تایید شدن اسم CULT OF KOSMOS اورده شده. ولی چون کلا جدیدا عادت شده که تا اسم یه چیزیو میاری باید همه بگن اسپویل کردی باشه ویرایش میکنم الان.
 
  • Like
Reactions: soltanmasoud

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,019
4,061
نام
احسان
خب بعد 20 ساعت بازی کردن تو دو روز:D میتونم بگم جرو یکی از لذت بخش ترین بازیایی هست که تا حالا انجام دادم، همه جا ، هر گوشه ای یه کاری برای انجام دادن هست. نمیذاره نفس بکشین، مثل Origins هم نیست که بیشتر فچ کوئست باشه، نه اینکه نداره ها :D ولی خیلی کمتره و با روند روایی کلی بازی پیوستگی خیلی محکمی داره.
گیم پلی تو نظر اولیه خیلی شبیه Origins عه ولی ریز بشی تو جزییات میبینی که خیلی خیلی عمیق شده و چالش برانگیز تر هم هست. upgrade و engrave کردن سلاح ها واقعا بازی رو به سمت هرچی بیشتر شدن rpg پیش برده. گفتم rpg، اوایل همش میزد تو صورتت که اره اگه قلان کاری کنی ممکنه رو همه چی تاثیر بزاره و فلان و منم با خوئم میگفتم باشه خب، دهنتو ببند :D ولی هر چی دارم میرم جلو تر داره اثر انتخابا عمیق تر میشه و هرچه بیشتر نقش آفرینی طور شده، البته بازم کاملا نمیشه گفت نقش آفرینی خالصه. xp دادن اش هم بر اساس کارایی که تو طول ماموریت یا قضه اصلی انجام میدی بهت میده که البته یکم هنوز گیج کننده است و انگار آزمون خطایی گذاشتن تا بببینن بعدا چی پیش میاد برا بازیای بعدیشون.
سیستم war خیلی گسترده است و نمود هاش همه جای نقشه بازی پراکنده است. البته بازم میشد عمیق ترش کرد، مثلا با دیپلماسی از طریق همین سیستم انتخاب دیالوگ که خب کامل تو این زمینه ولش کردن.خود سیستم انتخاب دیالوگ ها هم اونقدر پیچیده نیست ولی برای شروع توی این فرانچایز قدم رو به جلویی بوده.
از داستان هم چیزی نگفتم چون تازه به اون جایی که رسیدم همه چی داره تو هم میپیچه و تازه قضیه داره جالب میشه:D
به طور کلی تا این 20 ساعت واقعا حال داده و مطمئنم کلی کلی چیز دیگه هم مونده تا کشف شه و برمشون=P~:D
پ.ن: آها راستی این کاساندارا هم بسیار cute عه و بدجور خوشم اومده ازش، در این حد که چیزی رو سرش نمیذارم که بتونم گل روی ماهشو ببینم همیشه و توی فوتو مد خوب بیوفته عزیز دلم:D
 

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
1,241
910
نام
davood
مشکل من با بازی اینه که هنوز یه اسب خوش رنگ گیرم نیومده همشون بریخت~X(
 

Ramin-SR

کاربر سایت
Jan 29, 2014
210
31
نام
Ramin
بازی رو با alexios تموم کردم
فکر کنم بدترین انتخاب هارو کردم ، هم مادرش مرد هم خواهرش
 

Horror

کاربر سایت
Mar 16, 2010
3,442
1,564
نام
Mohammad
این مزرعه منو یاد آخر فیلم گلادیاتور انداخت :D حس میکردم مردم دارم میرم بهشت

 

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
305
107
بازی پلات شد :D جنبه های مثبت زیادی داشت مثل بخش داستانی و گرافیک و طراحی هنری و گیم پلی از مخفی کاری تا مبارزات نفس گیرش تازه لول بالاتر اسکیل ها رو فعال میکردی قشنگ مبارزات از این رو به اون رو میشد :Dطراحی هنری بازی واقعا پرفکت ه \m/ اسکیل ها هم کاربردی تر شده بودن نه مثل ارجینز که خیلی هاش استفاده نمیشد. نکته مثبت بعدی در مورد کوئست هاست. انقدر کوئست در بازی هست که برای بالا بردن لول اصلا نیازی به گریدینگ نبود فقط باید کوئست میرفتین این موردش به نظرم خیلی خوب بود ولی ایرادی که داشت این بود که به هیچ وجه نمیتونستی یه لول یا دو لول بالاتر از دشمن باشی حتی کوئست ها هم با لول شما تغییر میکرد و هم لول شما میشد احتمال به خاطر RPG بودنش بوده البته انتهای بازی یکم شرایطش فرق میکرد ولی خب تا قبلش این مورد خیلی اذیتم میکرد.تو کل سری فکر کنم بهترین کوئست ها رو داره.بخش کشتیرانیشم خیلی لذت بخش بود منو یاد بلک فلگ مینداخت :D تنوع سلاح های بازی هم خیلی خوب بود تا دلتون بخواد سلاح های مختلف داشت یه موردی دیگه که بود نمیتونستی همینطوری سلاحها رو اپگیرد کنی که باید میرفتی چوپ و پوست و... جمع میکردی و برای هر کدوم یه مقدار از این ایتم ها رو میخواست که خودش باعث میشه بری کلی گشت و گذار انجام بدی که اینم از تاثیرات RPG شدن بازی ه :D نکته مثبت دیگه تغییر چهره بیشتر کرکتر ها بود تو ارجینز که خیلی این مورد کم بود و همش شخصیت های تکراری میدیدی ولی اینجا خیلی بیشتر شده دیگه برای هر کوئست چهره های جدید تری میبینی البته در انتها به موارد تکراری بر میخوری ولی به نظرم ناچیز بود :D این بخش mercenaries هم نکته مثبتی بود که نمیذاشت مبارزات خیلی راحت باشه همیشه هم ترس این رو داشتی که یهو خفت نشی و مجبور بودی جانب احتیاط رو رعایت کنی البته میتونستی یه پولی هم اون وسط بدی که دنبالت نیان ولی اینطوری اصلا حال نمیداد :-"
اما به نظرم نکات منفی که داشت:
روی پرو لودینگ به شدت زیاد بود برای هر چیزی بازی لود میکرد حالا نمیدونم رو PS4 چطور بود ولی این مورد خیلی رو اعصاب بود
حتی وقتی با ایکاروس مناطق دور دست رو برسی میکردی موقع برگشت لودینگ طولانی داشت
در مورد هوش مصنوعی چندان تعریفی نداشت به راحتی میتونستی بدون دیده شدن از کنار سرباز ها رفت و امد کنی ولی تو بخش رو در رو در مبارزات به نظرم قابل قبول بود :D
بخش سک* رو هم که به زور گذاشتن توی بازی فکر کنم اینم به خاطر RPG بودن بازی بوده. به نظرم این قسمت رو فقط یه بار تو یه کات سین یا در غالب یه کوئست قرار میدادن خیلی بهتر بود تا اینکه بخوان پلیر رو مجبور کنن کاری رو انجام بدون اونم بدون تغییر در حرکات کرکتر :-":D
مورد دیگه به نظر خودم از بخش پارکور بازی کم شده بود بیشتر تو محیط های باز ازادانه میچرخیدیم

در پایان جدا از بحث وفادار نبودن به ریشه و این حرفا و ایراداتی که به بازی وارده من خودم به عنوان فن بازی از این بازی لذت بردم :D
داداش یه سوال داشتم این اپگرید حرکات را من که انجام میدم روشون دو بار اپگرید کردم ولی برای سومین بار میخام اپگرید کنم میگه باید لول 5 باشی در صورتی که من لول 30 هستم میشه بگین چیکار باید بکنم ممنون
 

Horror

کاربر سایت
Mar 16, 2010
3,442
1,564
نام
Mohammad
داداش یه سوال داشتم این اپگرید حرکات را من که انجام میدم روشون دو بار اپگرید کردم ولی برای سومین بار میخام اپگرید کنم میگه باید لول 5 باشی در صورتی که من لول 30 هستم میشه بگین چیکار باید بکنم ممنون
دوست عزیز اون لول ۵ که میگه در حقیقت سطح Spear (نیزه) مخصوص شماست نه لول شخصیت شما
با کشتن اعضاء فرقه و بدست آوردن اون Artifact Fragmentها (که مثلثی شکل هستن) و سپس رفتن به Ancient Forge در جزیره Andros و آپدیت کردن نیزتون میتونید به اون سطح از Ability های مورد نظرتون دسترسی داشته باشید
 
آخرین ویرایش:

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
305
107
دوست عزیز اون لول ۵ که میگه در حقیقت سطح Spear (نیزه) مخصوص شماست نه لول شخصیت شما
با کشتن اعضاء فرقه و بدست آوردن اون Artifact Fragmentها (که مثلثی شکل هستن) و سپس رفتن به Ancient Forge در جزیره Andros و آپدیت کردن نیزتون میتونید به اون سطح از Ability های مورد نظرتون دسترسی داشته باشید[/QUOTE
ممنون از جوابتون من سراغ اون قسمت اصلا نرفته بودم الان فهمیدم دستت درد نکنه
 

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر فعال
Sep 17, 2006
2,124
588
نام
یاسر
داداش یه سوال داشتم این اپگرید حرکات را من که انجام میدم روشون دو بار اپگرید کردم ولی برای سومین بار میخام اپگرید کنم میگه باید لول 5 باشی در صورتی که من لول 30 هستم میشه بگین چیکار باید بکنم ممنون
باید Cultists ها رو بکشی و نیزه لیونیداس رو اپگرید کنی.یه جزیره هست که بار اول واردش میشی و نیزت رو اونجا ارتقا میدی .بعدا بهت یه کوئست میده مربوط به همین نیزه هست بهت میگه باید چندتا کالتیست بکشی که بتونی نیزه رو اپ کنی بعد از اپ کردن نیزه میتونی لول اسکیلت رو بالا ببری
 

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
305
107
باید Cultists ها رو بکشی و نیزه لیونیداس رو اپگرید کنی.یه جزیره هست که بار اول واردش میشی و نیزت رو اونجا ارتقا میدی .بعدا بهت یه کوئست میده مربوط به همین نیزه هست بهت میگه باید چندتا کالتیست بکشی که بتونی نیزه رو اپ کنی بعد از اپ کردن نیزه میتونی لول اسکیلت رو بالا ببری
من تا الان نصفه اونها را کشتم بقیه یا لول بالای 45 میخان یا جاشون معلوم نیست یه راه سریع وجود نداره بتونی اون نیزه را لول 5 برسونی
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟