Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

cloud _ strife

کاربر سایت
Aug 8, 2009
460
نام
کاوه
فصل دوم برج خدا تموم شد. بعد از یک وقفه‌ی سه ماهه فصل سوم شروع می‌شه. سیو (SIU)، نویسنده منهوا، کاملا شایستگی همچین استراحتی را داشت. فضل اول منهوا، حتی خارج از مدیوم مانگا و انیمه، یکی از منسجم‌ترین شروع‌هایی را داره که در یک کار فانتزی دیدم. نحوه معرفی دنیایِ داستان، شخصیت‌ها، مطرح کرده گره‌های داستانی و تعلیق نهایی داستان، همه و همه در بهترین حالت ممکن کنار هم چیده شده‌اند. به خاطر همین هم طبیعیه که فصل دوم در مقایسه با فصل اول ضعیف‌تر به نظر بیاد، اما این ضعیف‌تر بودن به معنایِ بد بودن نیست. فصل دوم مانگا هم به راحتی عالیه.

بیایم یک مقدار در مورد خودِ برج خدا و داستانش حرف بزنیم. داستان در مورد پسری به نام «بام بیست و پنجم» است که از دلِ ناکجا آبادی، جایی شبیه به یک غار، از خواب بیدار می‌شه و هیچ کسی را نداره. تا اینکه دختری به نام راشل می‌یاد و بام را از دل این غار نجات می‌ده. راشل به بام حرف زدن، نوشتن، خواندن و به صورت کلی زندگی کردن را یاد می‌ده. تا اینکه یک روزی راشل برایِ اینکه ستاره‌ها را ببینه تصمیم می‌گیره وارد برجی بشه و بام را ترک می‌کنه. بام هم که نمی‌خواد راشل را از دست بده، به دنبالش وارد برج می‌شه. داستان حول بام و برج می‌گذره. خلاصه داستان گنگ و عجیبه. و خوب، دقیقا هم همین طوره، تک تک سوالاتی که به ذهن‌ می‌رسه، اینکه بام چرا توی غار بوده، چرا راشل یه دفع ترکش می‌کنه، چطور از وجود بام با خبر بوده و...، همه سوال‌هایی هستند که قراره جواب داده بشن.
برج به صورت خلاصه خیلی شبیه به دنیایِ خود ماست. یک دنیایِ خاکستری و در خیلی از اوقات حتی تاریک، دنیایی که پر شده از گروه‌هایِ مختلفی که هر کدام به دنبال رسیدن به هدفِ خودشان هستند. آنتاگونیست اصلی داستان هم نه یک شحص مشخص، بلکه به نظر من برجه. چیزی که شخصیت ها باهاش پیوسته در تقابل‌اند سیاست‌ها و اتفاقات درون برجه، نه یک شخص خاص. شخصیت‌های داستان تک بعدی نیستند. توی روایت داستان، هر شخصیت با توجه به گذشته‌ای که داشته و اتفاقاتی که براش داره می‌افته، رشد پیدا می‌کنه. این موضوع برای همه شخصیت‌ها، نه فقط همراهان بام، صدق می‌کنه، به خصوص در مورد افرادی که شخصیت اصلی داستان باهاشون تقابل داره.

اما مهمترین نکته داستان، طرح منسجم و نوآورانه‌اش است. برای این که بدون اسپویل شدن داستان این مورد را توضیح بدم، یک مثالی می‌زنم که شبیه به یکی از آرک‌های داستان هست. تجسم کنید که تویِ یک جامعه‌ای هستید که یک نظام دیکتاتوری برش حاکمه. فردی برای آزادی قیام می‌کنه، آیا این فرد یک قهرمانه؟ طبیعتا جواب بله هست. و این موضوع، تِمِ متداول خیلی از کارهای فانتزی و علمی تخیلی هست. حالا بیایم یه جور دیگه به این موضوع نگاه کنیم، اگر در این جامعه توتالیتر، مردم به ثباتی که در جامعه هست عادت کرده باشند و مخالف تغییر باشند، تویِ چنین شرایطی فردی که برای آزادی قیام می‌کنه چه طور آدمیه؟ این موضوع کم و بیش مشابه اتفاقاتی هست که تویِ یکی از آرک‌های داستان می‌افته. خلاصه مطلب این که نویسنده خیلی خوب بلده به زوایایِ مختلفِ یک موضوع بپردازه و در طرح داستان نوآوری ایجاد کنه.

اما در مورد انسجام طرح...این موضوع را بدون اسپویل کردن نمی‌شه خیلی توضیح داد، اما به صورت خلاصه یکی از مفاهیم که در داستان مطرح می‌شه این هست: «چه کسی شایستگی داشتن قدرت را داره؟ و این فرد چطور باید ازش استفاده کنه؟». این موضوع به صورت پیوسته در طرح داستان وجود داره و هر بار به قسمتی ازش پرداخته می‌شه. هیچ وقت یک موضوع تکرار نمی‌شه، بلکه توسعه پیدا می‌کنه، دقیقا همون چیزی که لازمه‌ی وجودِ یک پلات منسجم هست.
داستان ضعف‌هایی هم داره. به خاطر حجم بالای کار، آرت داستان کیفیت یکسانی نداره. بعضی قسمت‌ها کیفیت پنل‌ها افت می‌کنه. بعضی وقت‌ها هم فوق‌العاده است. با توجه به اینکه کیفیت آرت‌ها نقش کلیدی توی روایت داستان دارند، بعضی وقت‌های کیفیت روایت پایین می‌یاد. به خاطر همین هم آدم بیشتر دلش می‌سوزه که چرا دوستان کره‌ای این لعنتی را انیمه نمی‌کنند! :Dبرج حدا هم مثل هانتر و کیمیاگر تمام فلزی، از اون کارهایی هست که اگر درست تبدیل به انیمه بشه، انیمه از کار اصلی هم بهتر درمی‌یاد.

آخرین ویرایش:

mansour2023

کاربر سایت
Feb 9, 2015
1,248
Golden Kamuy 2nd Season - e12
فصل دومش تموم شد در حالی که رفته رفته خوب میشد، در واقع بدجایی هم تموم شد شدیدا میخوام ادامه شو ببینم (دقیقا حس سوگیموتو رو دارم :D)

Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai - e13
اینم تموم شد قسمت آخرشم خوب بود، دسر خوبی بود برای مونوگاتاری فقط مونده پخش کنن ادامه شو که فعلا خبری نیست :D
من اون کائده رو بیشتر دوس داشتم :(

چند انیمه دیگه هم تموم شدن منتها زیرنویس نشدن تا اتمام زیرنویسش صبر می‌نماییم

OP فصلی که گذشت هم Baki (نیمه دومش از قسمت 15) و Hinomaru Sumo رو دوست داشتم، EN هم Karakuri Circus به دلم نشست(البته این هنوز پخش میشه)، بریم پیشواز فصل جدید

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
JoJos Bizarre Adventure - Golden Wind - E13
چقدر خوبه این انیمه....همینطور داره بهتر و بهتر میشه :-bd

Sword Art Online - Alicization - E12
هنوز نتونستم با این فصلش درست حسابی کنار بیام...داستان هم جدی نشده...این دنیایی هم که توشن با این قوانینی که داره...اصلاً باهاش حال نمیکنم.
فعلاً نگاش میکنم تا ببینم تو ادامه چی میشه.

Karakuri Circus - E12
هیچ معلوم هس که دارن چی کار میکنن....چرا این همه عجله دارن....
تو این سه قسمت اخر...چرا اینقدر پرش زدن..والا راضی ام که انیمه نیمه کاره تموم بشه...ولی اینطور jump نزنن تو داستان که @#$ بشه بهش.

Tensei Shitara Slime Datta Ken - E13
هر چقدر اون انیمه ی بالایی حرصم رو در اورده....این یکی...عاشقش شدم.
شخصیت هاش رو خیلی دوست دارم...داستانش رو هم خوب داره روایت میکنه.
دوبلورهای خوبی هم داره که از شنیدن صداشون تو انیمه نهایت لذت رو میبرم.

Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru - E11
تا اینجاش که با هر بدبختی بود باهاش کنار امدم....فعلاً هم ادامش میدم

نظرم درباره ی انیمه هایی که تموم شدن

Goblin Slayer
واقعاً حیف وقت که حروم این انیمه شد...نه به اون قسمت اولش که خون بار شروع کرد....نه به بعدش بینهایت که خسته کننده شد
اصلاً معلوم نبود که با خودش چند چند ـه....ریتم انیمه واقعاً بیخود بودش.

Uchi no Maid ga Uzasugiru
چند قسمت اول خیلی خوب شروع کرد...ولی بعدش به شدت تکراری شد....تمام شوخی ها و حرکات و دیالوگ هاشون خسته کننده شد...
از پایانش هم که راضی نبودم...هر چند هیچ انتظاری هم ازش نداشتم...نگاش کردم که فقط یه چیزی دیده باشم....

Golden Kamuy - S2
وسط های انیمه یه مقدار حس و حال انیمه پایین امده بود که چند قسمت اخرش...حسابی جبران کرد....لامصب بد جایی تموم شد...

Irozuku Sekai no Ashita kara
هیچ با داستانش حال نکردم، کلاً لول داستان و شخصیت های اون خیلی پایین بودش....polygon loveـش هم که خیلی آبکی بودش.
پایانش هم که اصلاً خلیل پسند نبودش....خودتون دیگه تا تهش رو برید..منظورم رو :D

Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai
لول انیمه برام پایین بودش...اینگار یه چیز کوچیک شده از یه چیز دیگه بودش.
بعضی از قسمت هاش...دیدنش واقعاً برام خسته کننده بودش...نمیگم که انیمه ی بدی بودش..سلیقه ی من چیزی دیگه ای رو طلب میکنه :D

+++++++++++++++++

Kimi no Suizou wo Tabetai (Movie).jpg

Kimi no Suizou wo Tabetai

همه چیز انیمه خوب بودش....انیمیشن های اون اینقدر خوب بودش احساس کردم دارن از Rotoscoping استفاده میکنن 8-|
دوس داشتم بجای دوبلوره دختره که Lynn جاش صحبت میکرد...صدای Seto Asami رو بشنوم...ولی خوب صدای Lynn که انتخاب کردن...هم خیلی بد نبودش

در کل قشنگ بودش ولی متاسفانه ذره ای نتونست رو من تاثیری بزاره.....الخصوص پایانش که برای من ضعیف بودش.

میتونم بگم که حیف این همه وقت که صب کردم....که اول انیمه ـش رو نگا کنم بعدش Live-Action ـش رو

Let_Me_Eat_Your_Pancreas_poster.jpg

خیلی دوست داشتم بازی Keiko Kitagawa و Shun Oguri رو کنار هم نگا کنم...هر دوشون از بازیگرهای خوب ژاپن ـن.
بعد ظاهراً داستان Live-Action یه تفاوت هایی با انیمه تو پایان بندی داره....

++++++++++++

Nanatsu no Taizai - Tenkuu no Torawarebito (Movie).jpg

راستی فیلم Nanatsu no Taizai - Tenkuu no Torawarebito هم امده...برم نگاش کنم :D

الان Seikaisuru KAdo رو تموم کردم. کلا انیمه خوبی بود اما آخرش یهو خیلی خر تو خر شد و تف مال جمش کردن. کس دیگه ای دیده ایشون رو؟
من این رو ندیدم...ولی بعضی از انیمه ها خیلی تابلو ـن...که میرن تو دیوار...
اینم از همون تیپ انیمه ها بودش که بهار امدش

آخرین ویرایش:

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,356
نام
محمد
من تموم انیمه های بالای 50 قسمت رو دیدم جز ناروتو.خداییش هیچ رقمه با سری اولش کنار نمیام.راهی هست که بدونه دیدنش برم سراغ شیپودن ؟
نه
خوشت نیومد نگاش نکن!
تلف کردن وقته:D:D:D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
عالی بود:D:D:D:D:D:Dیعنی طرفداراش رو به خاک وخون کشیدی
چینی یا کره ای بلند چیزی سراغ داری خوب باشه ارزش دیدن داشته باشه
خوبه که فصل اولشم:D یه عالمه آرک و مبارزه به یادموندنی داره:D
بشین ببین، فیلرهاش رو نبین، خودش باعث میشه نصف بشه:-"

هیچ انیحه بلندی هم تلف کردن وقت نیست! :-" مخصوصا کاری مثل ناروتو:D 100% ارزش دیدن داره:D

اگر با حذف فیلر بازم به نظرت سری اول زیاده، مانگا رو بخون، سریع تر از انیمه دیدنه و کمتر وقت میگیره :D ولی کلا قبل شیپودن باید ببینی:-"

Kaizoku

کاربر سایت
Dec 6, 2018
15
سلام.
کسانی که مانگای وان پیس را دیده اند، جواب سوال زیر را بدهند.

آیا لوفی کاتاکوری را شکست میدهد؟! لامصب عجب چیزیه!! فقط با بله یا خیر جواب دهید تا برای سایرین اسپویل نگردد.

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: m.a.t and zack fair

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
من این رو ندیدم...ولی بعضی از انیمه ها خیلی تابلو ـن...که میرن تو دیوار...
اینم از همون تیپ انیمه ها بودش که بهار امدش

شروعش خوب بود. تم فلسفی داشت، ولی آخرش یهو به طرز اسفناکی (واقعا اسفناک!) تفمال شد و تمومش کردن! قشنگ سازنده انگار نمیدونست داره چیکار میکنه و باید چطوری جمش کنه. البته به دیدنش می ارزید در کل ولی میتونست خیلی بهتر باشه.

Max Blood

کاربر سایت
Feb 17, 2016
805
نام
پویا
Grand Blue
94882.jpg

دیشب تونستم گرند بلو رو تموم کنم و همینجا از @Arima Kishou که اصرار کرد بشینم نگاهش کنم تشکر میکنم:x
بعد از پریزن اسکول خیلی وقت بود که همچین کار خنده داری ندیده بودم و بیشتر کارها نهایتا در حد یه لبخند گذرا بودن ولی گرند بلو خیلی عالی کار شده بود... با اینکه شخصا نمیتونم با کارهای اپیزودیک ارتباط برقرار کنم(یکی از دلایل عقب انداختنش) ولی گرند بلو ریتم خیلی خوبی داشت و همراه با شخصیت جالب که هرکدوم داستان و شخصیت خاص خودشون رو داشتن تونست تا آخر کار منو همراه خودش کنه و خیلی زیبا هم تموم شد فقط امیدوارم خبری از فصل بعدش هم باشه:(
درکل اگه دنبال یه انیمه هستین که تا سر حد مرگ بخندین و هنوز گرند بلو رو ندیدین همین الان برید سراغش:D
نمره ی کل: 9/10

پ.ن: تشکر ویژه از بچه های انیم لیست بابت اون زیرنویس فوق العاده شون:))

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
Grand Blue
94882.jpg

دیشب تونستم گرند بلو رو تموم کنم و همینجا از @Arima Kishou که اصرار کرد بشینم نگاهش کنم تشکر میکنم:x
بعد از پریزن اسکول خیلی وقت بود که همچین کار خنده داری ندیده بودم و بیشتر کارها نهایتا در حد یه لبخند گذرا بودن ولی گرند بلو خیلی عالی کار شده بود... با اینکه شخصا نمیتونم با کارهای اپیزودیک ارتباط برقرار کنم(یکی از دلایل عقب انداختنش) ولی گرند بلو ریتم خیلی خوبی داشت و همراه با شخصیت جالب که هرکدوم داستان و شخصیت خاص خودشون رو داشتن تونست تا آخر کار منو همراه خودش کنه و خیلی زیبا هم تموم شد فقط امیدوارم خبری از فصل بعدش هم باشه:(
درکل اگه دنبال یه انیمه هستین که تا سر حد مرگ بخندین و هنوز گرند بلو رو ندیدین همین الان برید سراغش:D

هیناماتسوری هم ببین :D
اونم پاره می کنه

و خب اگه به من باشه بهترین پیشنهادی که تو سبک کمدی می تونم کنم Yotsubato ـه که خب انیمه نداره و مانگاست
ولی خب Legendary Manga است...یه چیز در حد برسرک بی شوخی :D

Max Blood

کاربر سایت
Feb 17, 2016
805
نام
پویا
هیناماتسوری هم ببین :D
اونم پاره می کنه

و خب اگه به من باشه بهترین پیشنهادی که تو سبک کمدی می تونم کنم Yotsubato ـه که خب انیمه نداره و مانگاست
ولی خب Legendary Manga است...یه چیز در حد برسرک بی شوخی :D
لیست انیم هام که فعلا اصلا جا برای اضافه کردن نداره همینجوریشم خیلی عقبم از برنامه ام:D
ولی سعی میکنم Yotsubato رو در کنار برج خدا جلو ببرمش اتفاقا چند روز پیش همینجوری چپتر اولشو خوندم خیلی جالب بود:D

• Like
Reactions: m.a.t and zack fair

Kaizoku

کاربر سایت
Dec 6, 2018
15
Grand Blue
94882.jpg

سلام و عرض درود.
به نظر من اگر انیمۀ Sayonara No Asa Ni Yakusoku No Hana Wo Kazarou را ندیده‌اید، حتماً ببینید، بسیار انیمۀ جذابی است و داستان عمیقی دارد.

با تشکر.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
با سلام خدمت خوره های انیمه <:-P
اقا یـ چند تا انمیه سینمایی در حد A Silent Voice خانمان سوز با همین جو تینجیری معرفی کنید واقعا از دیشب تا حالا مغزم داره ارور میده از بعد دیدنش یـ فیکسی چیزی واسه مرحمش لطفا :((

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
با سلام خدمت خوره های انیمه <:-P
اقا یـ چند تا انمیه سینمایی در حد A Silent Voice خانمان سوز با همین جو تینجیری معرفی کنید واقعا از دیشب تا حالا مغزم داره ارور میده از بعد دیدنش یـ فیکسی چیزی واسه مرحمش لطفا :((
نمیشه سریالی بگم؟ :-"
Ano Hana (سریالیش، اگر سرچ کردی با یک اسم 2خطی رو به رو شدی، آره همون خودشه:D )
و Shigatsu wa Kimi no Uso ! :D
اگر پرهام اجازه بده هم... Gosick :D متفاوت تره از اون دوتا...ولی دبیرستانین،رومنس خوبی هم داره:x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• nzone
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر