Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

چند درصد از کیفیت ساخت انیمه One Piece راضی هستید؟

• 100%

• 80%-90%

• 60%-70%

• 40%-50%

• 20%-30%

• 10%

• فاقد ارزش گذاری

• وان پیس نگاه نمی کنم "دیدن نتایج"

Results are only viewable after voting.
سلام
آره این رو دیدم ولی خوب فرقی نمیکنه!
:d
وقتی بالای اسپویلر توی هر پست بنویسی فلان چیز-فلان قسمت، همون عمل انجام میشه و اونم باهاش نقل قول میشه!
:d

بالاخره توی کادر اسپویلر هم باید همیشه بنویسیم دیگه! اینم میشه مثل اون،فقط چون مثلا من عادت دارم اول موضوع رو بنویسم،بعد بقیه ی پست رو، اینجوری راحت ترم
:-"
مشکلی هم در مورد اسپویل پیش نمیاد
:(
(جون من گیر نده پرهام!
اگر یادم رفت هر پست بنویسم،اخطاری ، بنی چیزی نثارم کن
)
خلیل جوابتو داد دیگه :دی
-----
مدیر بازنشسته ! :دی پیشنهادهای خلیل به شدت توصیه میشن ؛ و البته خودم هم GoSick رو اضافه میکنم بهشون :دی

@امیر حسین سان، جان خلیل بیخیال...یه خارج SP رو عوض کردم، گذاشتم عنوان SP که خیالت راحت بشه :d

+++++++++++++

@آریا

درود بر آریا خان بزرگ...نیستی برادر، سالی یکبار میای تو تاپیک پست میدی :d
Fate ⁄ Zero برای من بیشتر شبیه به یه خواب بودش، مجموعه ای از شاهکارهای دبلور ژاپن، تو انیمه صحبت میکردند، دیوانه کننده بودش
من بهت پیشنهاد میکنم که Shingeki no Kyoujin و الخصوص Steins;Gate رو نگاه کنی
گرافیک، طراحی، دوبله، موسیقی، داستان، شخصیت ها، روند داستان، جزء شاهکارها بحساب میان
:-s:-s:-s:))
---
جفت اینا رو تو برنامه ی معرفی داشتم! :-" ولی جزو برنامه های آینده بود:-" (البته منم با Stein's ; Gate رو موافق ترم :d )

سلام

خلیل جوابتو داد دیگه :دی
-----
مدیر بازنشسته ! :دی پیشنهادهای خلیل به شدت توصیه میشن ؛ و البته خودم هم GoSick رو اضافه میکنم بهشون :دی
:-s:-s:-s:)) [2]
ولی جان خودم فرقی نمیکرد در اصل ماجرا! :d
---
اتفاقا Gosick در کنار P-P و FMA:BH ( و Usagi Drop برای تصفیه ی روح و روان :d ) جزو پیشنهادهای اوله! >:)
و این رو هم گفتم،بیای تاپیک اسم Gosick بیاری،پرهام پیداش میشه! =)) :d

---
اصلا من این وسط چی میگم؟ :-" مدیر برنامه های آریا میباشم مگه؟ :))

Ano Hana:
:x
عالی بود. خلیل دمت گرم که این انیمه رو معرفی کردی!! خیلی قشنگ بود....
2-3 تا صحنه بود داشت اشکم در میومد....
همون طور هم که قبلا گفتم: آهنگش عالی بود. مخصوصا Ending...
بهش 9 دادم

Ore No Imouto1-8:
این انیمه رو واسه فان بودن شروع کردم. بد نیست!! چند تا صحنه داشت که کلی خندیدم . ولی به نظرم زیاد کشش نداره!! نمیدونم چرا اینقدر طرفدار داره!!
کلا این ژاپنیا با چه چیزایی حال میکننااا....

از فردا هم Gosick و Full Metal Al.... رو شروع میکنم:d(میدونم خیلی زشته!!:-s چند ساله انیمه ببینی بعد FMA رو ندیده باشی...)
شرمندم به خدا:d نزنین منو....:d

در مورد ماجرای اسپویلر: یعنی الان از بین دو حالت زیر، حالت اول دیگه ممنوع شده؟؟؟
نکته ی جالب اینجاست که اگر واقعا هدف اینه که چیزی ناخواسته برای کسی اسپویل نشه، حالت دوم کلا باید ممنوع بشه. چون فقط وقتی کار میکنه که بخوای انجمن رو تحت وب چک کنی. در صورتی که دیگه تو این دوره زمونه خیلی ها هستن که مثلا ممکنه با یه app مثل Tapatalk بیان به انجمن و این مدل دوم (گذاشتن عنوان اسپویلر) توی تاپاتاک (حداقل این ورژن رایگانی که من دارم!!) کار نمیکنه.

هانتر قسمت 2000
این توی تاپاتاک هم کار میکنه.
این توی تاپاتاک کار نمی کنه و تگ نمیشه.

اینکه ممکنه بعد از چند بار نقل قول کردن مشخص نباشه که بحث در مورد چه چیزیه، هرچند منطقی، اما اینقدری ضروری نیست که بگیم به خاطرش دیگه کسی نباید از Tapatalk واسه اومدن به انجمن استفاده بکنه!!! در ضمن، مثلا وقتی من با یه پستی مواجه میشم که عنوان اسپویلر (چه داخلش، چه خارجش) نداره، مجبور نیستم که بازش کنم حتما! می تونم تا مطمئن نشدم که بحث در مورد چه چیزیه اصلا بازش نکنم!!

کلا این مورد آخر که به پست اول اضافه شد، به نظر من به عنوان یه عضو معمولی، سخت گیری بی مورده و حتی ممکنه تا حدی باعث بشه اعضای جدیدی که تو این تاپیک کم کم پیدا کردیم رو فراری بده. بخصوص که به نظر میرسه این قانون فقط تو این تاپیک به این صورت الزامی شده!

از این موارد توی شینگکی زیاد بود متاسفانه :

Shingeki_no_Kyojin_18_Fail_Scene.jpg

SOA: Sword Art Online عایا؟=))
اوه اوه! عجب سوتی خفنی دادم. اگر واقعا نوشته بودم SAO خودم رو نمی بخشیدم :دی

ما همین جوری توی قسمت 4 در حال درجا زدنیم و منتظر ساب فارسی
خداییش این یه مورد تقصیر من نیست. قبلا زیاد شده که یه کاری رو همینطوری یهو نصفه ول کرده باشم (چیهایا 2 ، یورمونگاند، لوپین 3 و حتی همین هانتر) و تو همه ی اونا من مقصر بودم (البته خوشبختانه هر کدومشون بعدا توسط یه جوانمرد دیگه ای ادامه پیدا کردن :دی) ولی سر فلامنکو من مقصر نیستم. حتی قبل از اینکه فصل پاییز شروع بشه اطلاع داده بودم که این اتفاق میفته و من نمی تونم اینو تکمیل کنم. منتهی شاید نگفته بودم سر قسمت 4 !:whistling: ایشالا یه جوانمردی هم واسه این پیدا بشه هر چه زودتر.
اما به هر حال، من از همه ی بچه های این تاپیک که شاید به خاطر من دیگه این کارو دنبال نمی کنن عذر میخوام. هرچند در حقتون لطف کردم در واقع . خیلی مزخرف شده :دی
سلام.
انیمه Neppu Kairiku Bushi Road چند وقت یه بار قسمت جدید براش میاد ؟
من با اینکه دانلودش کردم، هنوز فرصت نشده ببینمش ولی تا اونجایی که اخبارشو پیگیری می کردم همین یه فیلم تلویزیونی بود. جزو برنامه هایی هم بود که به عنوان Special سال نو از یکی از شبکه های ژاپن پخش شده بود.
فکر کنم آهنگ op و پری ویو هانتر رو برای این عوض نمیکنن که دیگه جزوی از مشخصه های سری شده و با اون میشناسنش ( اینجا که نه تو ژاپون :d )
جالب اینجاست که اون سنجاقکه نه حرف میزنه ، نه کسی در موردش حرف میزنه ، نه انگیزه اش معلومه و نه اصلا نقشش توی حمله مشخصه :d کلا انگار یه چیز اضافه ایه :d دوبلرش هم فکر کنم مرخص کردن :d احتمالا بعد از یه سال که مانگاکا برگشته سراغ کارش و میخواسته ادامه ی داستان رو بنویسه کلا یادش رفته بوده که قبلا این شخصیت چیکاره بیده :d
مانگاکا که یه چیزیش هست ، یه داستان رو به سرانجام نرسونده میره سراغ بعدی :d
میدونی من از کی تا حالا منتظر ادامه آرک گنی ریودانم :d
ولی موندم قسمت آخر قراره چی بشه : یعنی گون باباشو پیدا میکنه ؟ گون با هیسوکا مبارزه میکنه ؟ کوراپیکا ( کلا این بشر رو یادم رفته بود :d) میتونه انتقامش رو بگیره یا نه ؟ یا همین آرک آخر هم نصفه نیمه میمونه؟
بعید نیست که مانگاکاش به بن بست ذهنی خورده باشه :d
متاسفانه این آرک هانتر، آرک یکی مونده به آخرشه و قطعا خیلی چیزا حل نشده باقی میمونه تو کل داستان. مگر اینکه مجددا مانگا ادامه پیدا کنه.

اما در مورد توگاشی (مانگاکا) و قضیه ی تاخیرهای چند ساله ای که هر چند وقت یه بار داره، به نظر بن بست ذهنی درست نیست. بخصوص واسه کسی که فقط تو یکی از کاراش (همین هانتر) اینقدر تنوع و تفاوت و خلاقیت دیده میشه. بیشتر تنبلیه متاسفانه و شونن جامپ هم هیچی نمیتونه بهش بگه :دی

فقط و فقط یه مشکل باهاش داشتم و اونم کوتاه بودنش بود. :( این همه انیمه 500 قسمتی و 1800 قسمتی و ... میسازن ، چرا این فقط 25 قسمت ؟! :( به نظرم خیلی جا داشت که بیشتر از اینا باشه.
بـَـــــه، آریا خان. آقا من هنوز عادت نکردم به بنفشیت :دی
اتفاقا برعکس چیزی که داری فکر میکنی، بالای 95 درصد انیمه ها زیر 50 قسمت هستن. درواقع اینایی که طولانی میشن استثنا هستن. این طولانی ها معمولا اقتباس از مانگا ، Light Novel و همچین چیزایی هستن که داستان های دنباله دار و طولانی دارن و اینقدری محبوبیت دارن که یه انیمه ی بالای 50 قسمت رو توجیه کنن.
تازه خیلی از انیمه ها همین 25 یا 12 قسمت هم واسه ی محتوایی که دارن زیاده!

فیت زیرو یه اقتباس از یه Novel ـه درواقع. با یه اول و آخر مشخص و حتی اگه میخواستن هم نمی تونستن طولانی ترش کنن. منتهی منم موافقم که بهتر بود که 3-4 قسمت دیگه هم اضافه میکردن بهش. البته نه برای اینکه طولانی تر بشه، برای اینکه همه ی نکات داستانی رو توش جا میدادن. اما متاسفانه سیستم پخش شبکه های تلویزیونی تو ژاپن اینجوری نیست که یه انیمه بتونه مثلا 30 یا 31 قسمت بشه(مگر در موارد استثنا). چون انیمه ها باید یه فصل رو پر کنن. در نتیجه هر فصلی بین 10 تا 13 قسمت معمولا باید باشه و یه انیمه ای مثل فیت زیرو که دو فصل پخش میشه باید بین 20 تا 26 قسمت باشه و اگر میخواست ادامه پیدا کنه باید یه فصل دیگه رو هم پر میکرد و F/Z هم داستانش اینقدر پتانسیل کش دادن نداشت و قطعا کیفیتش کم میشد.

به نظر من اگر انگیزه و فرصتش رو داری، حتما رمانش رو بخون. بخصوص که الان ترجمه های انگلیسی خیلی خوب و منظمی ازش موجوده. اونموقع که من می خوندمش فن ترنسلیشن های پراکنده بود فقط! اما اگه حال خوندن رُمانش رو نداری، این دو تا اسپویلر زیر که از پستای خودم که موقع پخش F/Z و بین بحث با بچه ها تو همین تاپیک گذاشته بودم رو بخون. خیلی از نکات ضروری که توی انیمه بهشون اشاره نمیشه، یا واضح نیست رو توش گفتم.

همونطور که حتما مي دونيد، سه تا خانواده ي اصل و نسب دار جادوگري هست که اين مراسم رو زير نظر کليسا برگزار مي کنن. توساکا، آيزنبرن و ماتو!خانواده ي آيزنبرن به طور سنتي مسئول آماده سازي Vessel براي جام مقدس هستن. اون vessel در واقع آيرسويل هست! دليل اينکه آيرسويل يه هومونکلوسه هم همينه. به طور دقيق قلب آيري vessel هست و حتما بايد بميره تا جام بتونه در اختيار برنده قرار بگيره. (اونجا که آيري سعي داشت با مقايسه ي کريتسوگو با کوتومينه، کوتومينه رو عصباني و مجبور بکنه تا بکشتش، تا اينکه بعدا کريتسوگو مجبور نباشه آيري رو بکشه واقعا (واقعا) ناراحت شده بودم! چون عشق آيري به کريتسوگو خيلي زياده و توي انيمه اصلا نشون داده نشده (فقط توي ED دوم يکم اينا رو با هم نشون ميده))
اون همه آيرسويل مُرده هم که آيرسويل تو روياش ديد، مربوط به جنگ هاي قبلي و آزمايش ها مختلف آيزنبرن ها بوده تا بتونن به Vessel مناسب برسن . هر بار که يه آيري بميره، بلافاصله تمام خاطرات و تجربه هاي آيري هاي قبلي که مربوط به جام باشن بهش منتقل ميشن که تجربه ی خیلی دردناکیه.

يه نکته ي ديگه در مورد کريتسوگو و آيزنبرن ها که باز تو انيمه فقط بهش اشاره شده ولي تو کتاب خيلي مفصل بهش پرداختن. خانواده ي آيزنبرن به طور سنتي تو مبارزه خوب نيستن و در واقعا بيشتر کيمياگر (آلکميست) هستن! به خاطر همينه که اينبار تصميم گرفتن يه نفر، خارج از خانواده رو استخدام کنن که توي جنگ هم خبره باشه. در واقع قرارداد کريتسوگو با آيزنبرن ها اينه که اونا به کريتسوگو توانايي احضار يه سرونت فوق العاده قدرتمند رو ميدن، در عوض کريتسوگو براشون يا جام رو بدست مياره يا اگه موفق نشد هم از طريق اون و ايرسويل ، VESSEL بعدي بوجود بياد (بچه ي کريتسوگو و آيري که اسمش رو هم ايليا گذشتن. اگه يادتون باشه توي اين قسمت ايليا ميگه که خواب ديده که يه ظرف شده.) که يه روش جديد براي درست کردن و آزمايش VESSEL هاست. ماجراهاي ايليا توي F/SN هست. اينا همه تو انيمه بوده ولي چيزي که بهش اصلا اشاره نشده، ناراحتي و اختلاف خيلي زياديه که بين اعضای خاندان آيزنبرن به خاطر آوردن يکي که همخونشون نيست، هست.
در واقع آيزنبرن ها با اينکه نزديک ترين ها به جام هستن ، اما تو سه دوره ی قبلی موفق نشده بودن جام رو بدست بیارن. دليلش هم ضعف مبارزه بوده! اينبار ريسک کردن و خواستن به هر طريقي شده جام رو به اسم خانواده ي خودشون بدست بيارن و اعتبار خدشه دار شده شون رو ترميم کنن، حتي اگه شده توسط يه خارجي!

يه چيز ديگه که الان به ذهنم رسيد، ويور هست. اون بچه انگليسيه و وقتي به ژاپن اومد (واسه جنگ) يه جادو روي اون پيرمرد و پيرزنه زد که فکر کنن نوه شونه. هرچند که تو قسمت 22 معلوم شد که جادو خيلي قوي نبوده و پيرمرده فهميده!

يه چيز ديگه هم اينکه توي کتاب در مورد روابط ماتو کاريا و زن توساکا توضيحات خيلي زيادي دادن ولي تو انيمه خيلي کم بود. بازم اينجا اگر در مورد اين روابط بيشتر ميدونستيد، اتفاق ناراحت کننده ي آخر قسمت 21 رو بهتر متوجه ميشيد. تو انيمه هر وقت کاريا رو نشون دادن مشغول نفرت از توکيومي و غصه خوردن واسه ساکورا بوده ولي به دلايل اينا زياد اشاره نشد. کلا کاريا محبوب ترين مَستر توي F/Z هست بين مردم ژاپن.

يه چيز ديگه در مورد قسمت 21! اون صحنه ي تعقيب و گريز موتور سيبر، واقعا و بدون هيچ اغراقي بهترين ترکيب CG و انيميشن دو بعدی بود که تا حالا تو بيشتر از 250 انيمه اي که ديدم بوده. به مراتب بهتر از اون صحنه اي که کستر تبديل به هيولا شده بود و هواپيماي آرچر و مدل هاي فوق العاده ي برسرکر (اينا همه CG ان در صورتي که بقيه ي محيط انيميشن هاي دو بعدي ان. F/Z تو طبيعي نشون دادن CG ها بهترين انيمه ي تاريخه به نظر من)

يه نکته ی فوق العاده مهم ديگه توی قسمت 21 که توي کتاب بهش اشاره شده بود، اونجاکه سيبر با عصبانيت و بدون برنامه به رايدر و ويور حمله کرد و رايدر اينو متوجه شد و توي کتاب قشنگ اومده که اگه رايدر ميخواست ميتونست سيبر رو اونجا نابود کنه، اما نخواست و به جاش حاضر شد ارابه ي جادويي رو فدا کنه.

يه چيز ديگه، اونايي که F/SN رو ديدن شايد تعجب کنن که چطور سيبر توي F/Z اين همه از سول کاليبور استفاده مي کنه اما توي ...
اما توي F/SN نمي تونه زياد استفاده کنه، دليلش اينه که توي F/SN شيرو نيروي جادويي خيلي کمي داره و نميتونه ماناي زيادي براي سيبر جور کنه، اما اينجا کريتسوگو هست که خیلی قویتره و تازه آيري هم کمکش ميکرده!

يه چيز کلي هم در مورد خود جام بگم که شايد دقيق ندونيد. يعني خود من که تا نخوندم نمي دونستم. نحوه ي کار جام اينجوريه که در آخر، شش تا سرونتي که شکست خوردن، vessel جام مقدس روحشون رو جذب مي کنه و تبديل ميشه به ماناي خالص که براي برآورده کردن آرزوها لازمه. حالا جام ميتونه آرزوهاي در محدوده ي زمين رو برآورده کنه. مثلا آرزوي رايدر که ميخواد آدم بشه تا دوباره کل دنيا رو فتح کنه، آرزوي کريتسوگو که ميخواد تمام درد و رنجاي دنيا رو تموم کنه، آرزوي سيبر که ميخواد برگرده و تاريخ کشورش رو درست کنه و بقيه آرزويهاي اينجوري که در محدوده ی ماده و دنیای ما هستن. اما براي بدست آوردن Spiral of Origin یا منبع حیات یا منبع جادو، به ماناي بيشتري احتياج هست و بايد هر هفت تا سرونت قرباني بشن. اگه يادتون باشه کوتومينه يه جا به گيلکمش گفت که هدف اصليه توساکا توکيومي بدست آوردن Spiral of Origin هست و يکي از علامت هاي فرمانش رو نگه داشته تا آخرش که 6 تا سرونت دیگه کشته شده بودن، به گيلکمش دستور بده خودشو بکشه تا هر هفت روح قهرمان وارد Vessel بشن. اين موضوع رو هيچکدوم از سرونت ها نمي دونن و مسترهايي که از سه خانواده ي اصلي نباشن هم نمي دونن (يعني کريتسوگو هم نمي دونه). دليل اينکه کوتومينه ميدونست اين بود که اعتماد توساکا بهش خيلي زياد بود و بهش گفته بود.

ديگه چيز خاصي يادم نمياد : دي

به نظرم این قسمت ممکنه واسه خیلی ها مبهم بوده باشه. من خودم اگه اطلاعات اضافی نداشتم حداقل 3 تا نکته واسم ابهام داشت.
اولیش:
اولیش قضیه ی برسرکر. تو این قسمت اصلا علت ناراحتی لنسلات از آرتور و اینکه چی شده که باعث شده لنسلات توی کلاس برسرکر احضار بشه، توضیحی داده نشد. ضمنا مبارزه ی سیبر و لنسلات هم تقریبا نشون داده نشد که توی کتاب اشاره میشه که یه مبارزه ی خیلی طولانی میشه! خیلی ها میگن کل قضیه ی لنسلات و مبارزه ی کاملش بعدا توی نسخه ی BD میاد. همونطور که از فصل اول، نسخه ی تلویزیونی قسمت 11 (همون قسمت قرار ملاقات پادشاها) بعدا توی نسخه ی BD بهش 6-7 دقیقه ای اضافه شد. کلا توی BD های فصل اول نزدیک به 40 دقیقه به قسمتای مختلف اضافه شده. من در حال دانلود نسخه ی BD از BakaBT هستم :دی . توی کتاب توضیحات زیادی در مورد سیبر و برسرکر و مبارزه شون هست که جاش توی قسمت 24 بود که نشون داده بشه. چون ممکنه بعدا توی BD بیاد یا یه OVA از قضیه ی برسرکر بدن، من چیزی نمیگم. ولی یه سر برید به ویکیپدیا و افسانه ی شاه آرتور رو نگاه کنید، قضیه ی لنسلات و آرتور تقریبا همونه. منتهی با این فرق که توی F/Z آرتور رو مونث فرض کردن.

دومیش:
دومیش قضیه ی خود جام هست. اصلا توضیحی داده نشد که چرا اینجوری شد! در صورتی که خیلی مهمه. به هر حال بدونید که تو جنگ سوم یه اتفاقی میفته که باعث میشه جام، آرزوها رو به بدترین شکل ممکن برآورده کنه.

تو این قسمت 2 بار اسم آنگرا مانیو اومد، اگر یادتون باشه. اگر با اساطیر قدیمی ایرانی و زرتشتی آشنا باشید یا مثلا Prince of Persia نسخه ی 2008 رو بازی کرده باشید، میدونید که آنگرا مانیو همون چیزیه که ما بهش میگیم اهریمن! توی کتاب دقیقا اینجوری توصیف شده آنگرا مانیو : Persian god of darkness که حالا نمی خوام بهش بپردازم اینجا. ربطش به قضیه ی جام رو می خوام بگم.

قضیه ی جام و مبارزات جام مقدس، کلا به خاطر رسیدن به ریشه ی منبع (Spiral of Origin) بوده. یعنی سه خانواده ی جادوگری معروف و قدرتمند (آیزنبرن، ماتو و توساکا)، بعد از شکست خوردن های پیاپی برای رسیدن به منبع یا origin یا ریشه یا حقیقت یا هر چیز دیگه ای که بهش میگید، تصمیم گرفتن با راه اندازی این مسابقات یجور بسترسازی بکنن تا نسل های آینده شون راحت تر بتونن برای رسیدن به منبع تلاش کنن. با راه اندازی این مسابقات، مانا (منبع جادو) ی خیلی زیادی که برای رسیدن به منبع احتیاج هست تامین میشه (با استفاده از 7 روح قهرمان) و کار برای آیندگانشون راحت تر میشه. ضمن اینکه هر دوره به غیر از این 3 خانواده، 4 تا شرکت کننده هم خارج از اینا میان که چیزی از منبع و نحوه ی رسیدن بهش نمیدونن و فکر میکنن که جام فقط برای برآورده کردن یه آرزو هست. اکثر آرزوهای همچین آدمایی به مانای کمتری احتیاج داره و چند روح قهرمان هم کافیه. قبلا در این مورد توضیح دادم.

ساز و کاری که برای مبارزات در نظر میگیرن اینه که هر شرکت کننده یه "روح قهرمان" رو احضار میکنه تا بهش خدمت کنه و سرونتش بشه. "روح قهرمان" یه وجود جادوییه. یعنی میتونه یه شخصیت افسانه ای باشه (آرتور، لنسلات و ...) و یا یه شخصیت تاریخی واقعی باشه (اسکندر، گیلکمش، حسن صباح و ...). 7 کلاس مبارزه ی اصلی وجود داره که هر شرکت کننده، "روح قهرمانش" رو بر اساس توانایی هاش توی یه کلاس احضار میکنه. 7 کلاس اینان : سیبر، آرچر، رایدر، لنسر، کستر، برسرکر و اسسین . مثلا توی این مبارزات که چهارمین دوره ی مبارزات جام هست، اینا توی کلاس ها احضار شدن (به ترتیب) : شاه آرتور، گیلکمش، اسکندر، درمود، ژیل در ره ، لنسلات و حسن صباح و یارانش. همونطور که گفتم هر کس دیگه ای هم میتونه احضار بشه. همونطور که توی F/SN بعضی از کلاس ها، قهرمان های دیگه ای توشون احضار شدن. اما حضور قهرمانا توی کلاس ها بر اساس توانایی هاشونه. یعنی مثلا آرتور به غیر از کلاس سیبر و لنسر ، توی کلاس دیگه ای نمی تونه احضار بشه. (توی کتاب یه بخش اضافی هست پُر توضیحات در مورد این چیزا که از خود داستان واسه من جذاب تره ولی ترجمه اش رو کامل پیدا نکردم)

حاشیه زیاد گفتم. مسئله اینجاست که یه کلاس مخفی وجود داره به اونجر (Avenger) یا انتقام گیرنده. این کلاس چون احتمال این وجود داره که توش شخصیت های بدی احضار بشن، استفاده نمیشه و فقط واسه مواقع ضروری گذاشته شده. همونطور که قبلا هم اشاره کرده بودم خانواده ی آیزنبرن توی این جنگ ها به شدت عقب میفتن (جنگ اول و دوم رو خانواده های ماتو و توساکا پیروز میشن، در صورتی که ایده ی اصلی مسابقات جام مال آیزنبرن ها بوده) و تصمیم میگیرن توی جنگ سوم از کلاس اونجر استفاده کنن. و حدس بزنید چه کسی رو میخوان برای این کلاس احضار کنن ؟ آنگرا مانیو یا همون اهریمن یا امروزی ترش خود شیطان. اهریمن توی اساطیر ایرانی یعنی تجسم کامل بدی. یعنی هر چیزی، به بدترین شکل ممکنش! دلیل این تصمیم آیزنبرن ها هم این بوده که فکر میکردن فوق العاده قدرتمند میشن. برای بدست آوردن جام توی جنگ سوم، حاضر میشن ننگ تقلب رو به جون بخرن (توی جنگ چهارم ننگ استفاده از یه خارجی (کریتسوگو) رو قبول میکنن). اما، بعد از احضار مشخص میشه که آنگرا مانیو، یه فرد معمولی و رندوم بوده که توی یه روستای کاملا معمولی زندگی میکرده و اتفاقا آرزوش این بوده که یه مدینه ی فاضله ی واقعی درست کنه و خوبی رو همه جا گسترش بده! در واقع این آدم خیلی مظلومی بوده و نمی تونسته از خودش دفاع کنه. توی زمان اون، بزرگان روستا تصمیم میگیرن که برای کنترل ذهن مردم باید یه "چیز بد" درست کنن. این میشه که تصمیم میگیرن این یارو رو به عنوان آنگرا مانیو (اهریمن) لقب بدن و همه چیزو مینداختن تقصیر این. مثلا خشکسالی میشده و زمین ها محصول نمیدادن، مینداختن تقصیر این! مریضی میومده، مینداختن تقصیر این! دزدی میشده و ... . الان یجورایی برعکسش تو کشور ما هست. یه روستایی من یه بار رفته بودم که وسط یه بیایون خشکی یه درخت بود. مردم اون روستا هر اتفاق خوبی رو به اون درخت نسبت میدادن! مثلا اگه محصولشون خوب بود میگفتن به خاطر این درخته بود و ... . در نهایت اون یارو توی اون روستا زجرهای زیادی میکشه و با تنفر مطلق از همه چیز میمیره.

خلاصه، خانواده ی آیزنبرن از این موضوع خبر نداشت. اونا فکر میکردن آنگرا مانیو، واقعا خدای بدیه. در صورتی که توی اساطیر اومده که اهریمن، یه لقبه. اسمه برای بدی در مقابل خوبی. بدی خالص در مقابل خوبی خالص! بعد از اینکه آنگرا مانیو رو احضار میکنن، جام میگرده و میبینه تنها کسی که تو تاریخ و افسانه ها به این اسم بوده همون یاروئه ست که وصفش کردم و اونو احضار میکنه! اینم که قدرتی نداشته و خیلی زود توی نبردها شکست میخوره. بعد از اینکه روحش به جام وارد میشه، به خاطر کینه و تنفر فوق العاده قدرتمندی که داشته، جام اشتباها کینه ی اونو به عنوان آرزو تفسیر میکنه! آرزوی کسی که همه ی بدی های دنیا رو طلب میکنه! و این آرزو یعنی اینکه جام باید همیشه بدی ها رو برای این فرد بیاره. این میشه که اون فرد تو جام میمونه از اون به بعد و در واقع با جام یکی میشه. یعنی جام همون آنگرا مانیو هست از اون به بعد و همیشه سعی خواهد کرد بدی ها رو کسب کنه و همه ی آرزوهایی که از جام میشه رو به بدترین روش ممکن برآورده بکنه، ضمن اینکه خودش هم میخواد برگرده به زمین برای انتقام گیری (کلاس اونجر)!

توی قسمت 24 ، این فرد از کالبد آیرسویل استفاده کرد تا بتونه توی ذهن کریتسوگو باهاش ارتباط برقرار بکنه. اونجا که کریتسوگو داشت خفه اش میکرد، اون داشت کریتسوگو رو نفرین می کرد که تشبیهی به نفرین هاییه که موقعی که زنده بوده و شکنجه میشده، میکرده .

سومیش:

سومیش اقدامات کریتسوگو هست! آرزوی کریتسوگو این بود که دنیا رو از درد و رنج نجات بده. چون آرزوش یه آرزو در محدوده ی مادی و زمینیه، جام فقط میتونه به روشی که خود کریتسوگو بلد باشه، اون رو برآورده کنه و همونطور که گفتم میل جام به اینه که بدترین روش رو هم انتخاب کنه. تنها راهی که کریتسوگو میشناخت برای هر مشکلی، ترجیح اکثریت به اقلیت بوده که همیشه هم اکثریت رو نجات داده(یادتونه که مثلا واسه نجات مسافرای اون هواپیما، حاضر شد کسی که بزرگش کرده بود رو بکشه). با این روش، در نهایت خود کریتسوگو تبدیل میشده به تنها دشمن و بدبختی بشریت، درست مثل خود آنگرا مانیو. کریتسوگو که میفهمه جام ایراد داره و این آرزو رو به بدترین شکل ممکن برآورده میکنه، تصمیم میگیره که جام رو پس بزنه و آرزویی نکنه. کشتن عزیزانش نمادی از پس زدن جام بود (این نماد گرایی این تیکه اش منو یاد Mawaru PenguinDrum انداخت ) و اونجا هم که آیرسویل و درواقع آنگرا مانیو رو خفه میکرد، آنگرا مانیو نفرینش کرد تا آخر عمرش هیچوقت از شر حسرت و اندوه خلاص نشه!

این پست رو هم بخون :
http://forum.bazicenter.com/thread1740/page181/#post2078907

در مجموع Fate/Zero خیلی راحت تبدیل شد به یکی از بهترین چیزهایی که دیدم. چیز منظورم سریال ، فیلم ، انیمه و ... هست !
خب، به عنوان یکی از فن های F/Z از این بابت خوشحالم :دی خوشبختانه F/Z جزو معدود کارایی هست که سر خوب بودنش بین تقریبا همه ی بچه های این تاپیک، توافق هست.
هر چند تا همین الانش هم کلی انیمه بهت معرفی شده که ببینی و احتمالا تا همین جاش هم گیج شدی، ولی منم یکی توصیه می کنم. Monster. یه کار معمایی/تریلر که فقط دیدت نسبت به انیمه رو عوض نمیکنه، دیدت کلا به fiction رو عوض میکنه. نسبتا طولانی هم هست.

ناروتو اسپویل تا اخرین قسمت انیمه

مبارزه اوروچیمارو و ه‌سوم ادوتنسه میزنه که در اخرین لحظه ه‌سوم جلوی حظور ه‌چهارم رو میگیره. پارادوکس. کابوتو میگه چون روح و دوم و سوم در مبارزه با اروچیمارو اسیره خدای‌مرگ شد نمیشه احضارشون کرد. پس چطور اوروچیمارو داشت ‌ه‌چهارم رو ادوتنسه میکرد؟ چون ه‌چهارم از تکنیک خدای‌مرگ برای مهر کردن 9دم استفاده کرده بود!!.

مادارا هم تقریباً خداست. درحدی که 9دم Petش بود و بدلهاش هم میتونستن سوسانو بزنن و سوسانوی خودش ماکسیموم لوله که میتونه سیاره رو بفرسته هوا!. مشکل اینجاست که یه جانوری بینهایت قدرتمند تر از خودش وجود داشته که این بابا رو له کرده (ه‌اول). پارادوکس. ولی در مبارزه اوروچی با ه‌سوم، سنجو انچنانم قدرتمند نبود چون سوم یک تنه جلوی اورچی و دوم و اول در اومد !! درحالی که باید توی یک ثانیه توسط ه‌اول پودر میشد (با توجه به اینکه ایشون هیولای مثل مادارا رو شکست داده بود و ه‌سوم در بهترین حالت یه کاگه نرمال بود).
قربونش برم هرجای این شاهکار رو دست بزنی وا میره. خالص %30ش فیلره و بعضی قسمتهاش هم که نیست، %80ش فلش بک قسمت قبلی یا خیلی قبلترهاست !!.

از این موارد توی شینگکی زیاد بود متاسفانه :

Shingeki_no_Kyojin_18_Fail_Scene.jpg
منظور اوت تصویر یخ و بیحالت بودن levi بود :دی.

آخرین ویرایش:
ممنون از همه دوستان بابت صحبت ها و راهنمایی ها !
تشکر ویژه و اساسی از محمد علی عزیز بابت اون مطلب فوق العاده خفن !!! خیلی عالی بود ! کاش این اطلاعات رو داخل انیمه هم میدادن. :( پتانسیل F/Z از چیزی که فکر میکردم هم بیشتر بوده. به امید سری های بعدی Fate با همین حال و هوا و طراحی های فوق العاده ! :دی

در مورد انیمه بعدی هم خیلی انتخاب ریخته سرم ! البته فعلاً که باید یه کم مغزم خالی بمونه تا به F/Z آسیبی نبینه و بعد از یه مدت برم سراغ انیمه بعدی.
Gosick رو که زیاد شنیدم و به نظر میرسه چیز جالبی باشه و پرهام هم که تبلیغ کرده !
Attack on Titan هم احتمالاً با سلیقه ـم جور باشه و تازه هم شروع شده. شهاب هم چند وقت پیش در موردش گفته بود.
Steins;Gate استاد خلیل رو هم تا حالا نشنیده بودم و باید برم ببینم چیه.
Psycho-Path و FMA: BH رو هم امیر و علی خیلی تبلیغش رو میکنن و مثل اینکه پول گرفتن بابت تبلیغات ! :دی
Monster که محمد علی گفت رو هم گذاشته بودم توی لیست انتظار !
Usagi Drop هم که هیچی ! :-" چند نفر پیشنهاد دادن ولی خب با سلیقه ـم 180 درجه فرق میکنه !
Kill La Kill هم توی سایت های خارجی زیاد در موردش میشنوم و بعید نیست ازش خوشم بیاد ! :دی جدید هم هست و میشه راحت دنبالش کرد.
Ergo Proxy و Berserk هم جالب به نظر میرسن.
چقدر شلوغ شد ! :| باید از هر کدوم 2،3 قسمت ببینم و بعد انتخاب کنم. :دی

++++++++++++++++++

یه خورده در مورد انیمه هایی فصلی بگم (:

Chuunibyou Demo Koi ga Shitai! Ren - E01
برای قسمت اول، خیلی خوب بودش....حسابی حال کردم، از اینطور شخصیت ها خیلی خوشم میاد D:

Buddy Complex - E02
واقعاً یه زباله ی به تمام معنا، داستان مسخره...طراحی زشت، موسیقی داغون، صدا گذاری الکی، تو بعضی از صحنه های جنگ ربوت ها، احساس میکردم که هیچی نمیشنوم، صدای های انفجار، موشک، تیر، برخوردها، همه ضعیف بودش...حتی با این وجود که چندتا دوبلور خوب هم داره، هیچ ازشون خوب استفاده نکردند و دوبله واقعاً سطح ـش پایینه. معلوم نیست که تکلیف ـش با خودشه چیه.
صد درصد درآپ میشه

Gin no Saji S2 - E01
این فصل فک کنم حسابی بهمون خوش بگذره D: قسمت اولش خیلی بود

Hunter X Hunter - E112
شاهکار بودش...امیدوارم همینطور از این صدای راوی تو روند داستان استفاده کنند، خیلی باهاش حال میکنم، صدایش عالیه

Kill La Kill - E13
من نمیدونم چرا به جای اینکه فن Ryuuko تو انیمه باشم، فن Harime Nui ـم LOL
از صدای دوبلورش خیلی خوشم امده، سابقاً هم صدای Yukari Tamura رو تو سه چهارتا انیمه شنیدم، ولی این صداش، با اون صدا های دیگش، خیلی قرف داره. امیدوارم که همینطور تو انیمه باهاشه و حذف نشه.

Nobunaga the Fool - E02
این صد در صد از Buddy Complex خیلی بهتره...دوبله ی خیلی خوب، طراحی عالی، صداگذاری واقعاً بهتر، داستانش هم قشنگ تره.

Nobunagun - E01
نه، واقعاً چی بودش...به تمام معنا، زباله بودش...حاظر بودم با همین شرایط داستان تو همون عصر Nobunaga پیش میرفت. خیلی بهتر بود.
صد در صد درآپ میشه.

Noragami - E01
برای قسمت اول، بد نبودش...قسمت دوم ـش رو هم دانلود کردم، ولی فرصت نکردم نگاش کنم...ولی به احتمال زیاد دنبالش میکنم، با همین یه قسمت میشه بهش امیدوار بود.

Space Dandy - E01
واقعاً چی بودش...معلوم نیست انیمه با خودش چند چنده...واقعاً نمیدونم قراره که چی تو آینده نگا کنم....انیمه به کجا قراره برسه!!!
هیچ حس خوب و بدی نسبت بهش ندارم، فقط از شخصیت روبات ـه خوشم امده. دوبلورش هم از اون آدماس که همه کار کرده، گفته چرا دبلور نیستم، آمده تو کار دوبله LOL

Toaru Hikuushi e no Koiuta - E02
قشنگه D: فقط امیدوارم که داستان درگیر کننده تر بشه...چون تا الان زیاد از روند انیمه خوشم نیومده و فقط امیداورم که بتونم تا آخرش هفتگی دنبالش کنم
فقط نکته جالب توجه برام صدای Aoi Yuuki چان ـه D: که خیلی وقته بودش صداش رو اینطور بجای شخصیت main نشنیده بودم...فک کنم آخرین بار تو Ben-Tou بودش که بجای اون دختر نویسنده، شاهکار کرده بود، دیگه صداش رو خوب نشنیده بودم...الان تو این انیمه، بنظرم صداش بالغ تر شده، یه دوسالی صداش رو نشنیده بودم، اصلاً نشناختمش LOL

Yowamushi Pedal - E13
پسر چقدر خفن شده!!! اصلاً فکرش رو نمیکردم اینقدر جالب بشه...این شخصیت عجیبی که تو این قسمت معرفی کرد، اسمش رو هم فک کنم نگفت، خیلی باحاله :d یکبار تم انیمه تغییر کرد.!

One Piece - E628
خدا رو شکر از اون فیلر مسخره در آمد، امیدوارم که آب بندی نکنه که واقعاً امید بیخودی ـه، حالا اینقدر فلش-بک میزنه که @#$@

در مورد Chuunibyou Demo Koi ga Shitai! Ren فکر مبکنم میخواد همون رویه فصل اول رو پیش بگیره نه اینکه فصل اولش بد باشه نه ولی برای بهتر شدن باید فکر های جدیدی برای انیمه داشته یاشه و گرنه فقط یه کار تکراری میشه

از بین Buddy Complex و Nobunaga the Fool من دومی رو بیشتر دوست دارم کاراکتر های جالب تری دازه فضای بهتری داره ولی خب میگم هیچکدونشون هم سبک من نیست

Nobunagun منتظر بودم یکی از دوستان ببینه نظرش رو بگه ببینم چجوری اخه من یه ذره با انیمه هایی که شخصیت اولشون زن باشه مشکل دارم و باید کار خیلی خوب باشه که بشینم ببینم خب شد اصلآ دانلودش نکردم:d

Noragami خوراک انیمه هفتگی دیدنه من خیلی باهاش حال میکنم

Space Dandy رو هم از بس محمد علی تعریف کرد رفتم دانلودش کردم دیدم دقیق نمیدونم در موردش چی باید بگم منتظر میشم یکم جلوتر بره بعدآ در موردش نظر میدم:d

Toaru Hikuushi e no Koiuta از شروغ تا اواسط قسمت دوم یه انیمه معمولی بود که شاید واسه خیلی های خسته کننده باشه ولی اخر قسمت دوم که تقریبآ هسته داستان رو مشخص میکرد انیمه جالبی شد

Yowamushi Pedal - E13 در مورد شخصیتی که نشون داد :

از قیافش که معلومه چه جورشخصیتی هستش طرز فکرشم اینه که همه برای یکی که حودش باشه هست و البته تو دوچرخه سواری تیمی کار اشتباهی نیست قیافشم منو یاد اوگا تاتسومی موقع شیطانیش میندازه

وان پیس از فیلر در اومده ؟ من از موقعی که رفت فیلر ندیدم اگه در اومده برم ببینم

سلام
کلا این مورد آخر که به پست اول اضافه شد، به نظر من به عنوان یه عضو معمولی، سخت گیری بی مورده و حتی ممکنه تا حدی باعث بشه اعضای جدیدی که تو این تاپیک کم کم پیدا کردیم رو فراری بده. بخصوص که به نظر میرسه این قانون فقط تو این تاپیک به این صورت الزامی شده!
این مشکل تاپاتالک رو نمیدونستم .
ولی این قاونو رو تو تاپیکهایی که سریالی چیزی رو دنبال کنن داریم . مثل همین تاپیک یا تاپیک سریال .
بقیه کاربرا لازم نیست خیلی دقیق شن ، نهایتش اینه که میگن ولش کن و اسپویلر رو باز نمیکنن . ولی به فکر من و خلیل هم باشین .
بعضی وقتا 2 - 3 تا بحث مختلف با هم قاطی میشه و یه دفعه با چندتا پست با اسپویلرهای " متن پنهان " روبرو میشیم که معلوم نیست توشون چه خبره و مال کدوم انیمه ، مانگا ، فیلم یا سریال هستن .
مطمئنم هر کدومتون اقلاً 1 بار رو با همچین چیزی مواجه شدید .

خب Hotarubi no Mori e رو دیدم.
به نظرم خیلی قشنگ بود ولی دو تا مشکل داشت:
1) کوتاه بود که باعث شد شخصیت پردازی زیاد قوی نباشه و ارتباط شخصیت ها رو با آدم کم کنه.
2) پایانش می‌تونست خیلی بهتر از این ها باشه.
ولی در برای کل انیمه 45 دقیقه ای که HD ـش 150 مگ بیشتر نیست خوب بود :دی

خب Hotarubi no Mori e رو دیدم.
به نظرم خیلی قشنگ بود ولی دو تا مشکل داشت:
1) کوتاه بود که باعث شد شخصیت پردازی زیاد قوی نباشه و ارتباط شخصیت ها رو با آدم کم کنه.
2) پایانش می‌تونست خیلی بهتر از این ها باشه.
ولی در برای کل انیمه 45 دقیقه ای که HD ـش 150 مگ بیشتر نیست خوب بود :دی

کم کم باید بری سراغ Natsume Yuujinchou. تمام این چیزهایی که از Hotarubi no Mori e توق داشتی داشته باشه توش هست :دی

کم کم باید بری سراغ Natsume Yuujinchou. تمام این چیزهایی که از Hotarubi no Mori e توق داشتی داشته باشه توش هست :دی
از داستانش خوشم اومد فقط یه چیزی :دی
اکشن و فایتینگ که نیست؟! :دی یعنی روندش مثل همون Death Note و Hotarubi پیش می‌ره دیگه؟! :دی
فقط فصل دومش رو چه کار کنم؟! :دی Animworld فصل 1 و 3 و 4 داره فقط :|

آخرین ویرایش:
Hunter X Hunter - E112
شاهکار بودش...امیدوارم همینطور از این صدای راوی تو روند داستان استفاده کنند، خیلی باهاش حال میکنم، صدایش عالیه

Kill La Kill - E13
من نمیدونم چرا به جای اینکه فن Ryuuko تو انیمه باشم، فن Harime Nui ـم LOL
از صدای دوبلورش خیلی خوشم امده، سابقاً هم صدای Yukari Tamura رو تو سه چهارتا انیمه شنیدم، ولی این صداش، با اون صدا های دیگش، خیلی قرف داره. امیدوارم که همینطور تو انیمه باهاشه و حذف نشه.
منم صدای دوبلور هانتر رو خیلی دوست دارم :دی صداش خیلی به فضای اینجای داستان میاد. ولی یکم زیادی داره حرف میزنه :دی

من توی KLK کلا طرفدار ریوکو نبودم از اولش :دی ساتسوکی یا ماکو شخصیت اول بود خیلی بهتر بود :دی
Space Dandy رو هم از بس محمد علی تعریف کرد رفتم دانلودش کردم دیدم دقیق نمیدونم در موردش چی باید بگم منتظر میشم یکم جلوتر بره بعدآ در موردش نظر میدم:d
من خفن ترین کلمه ای که در مورد SD گفتم "سرگرم کننده" بود. اتفاقا الان رفتم پستم دوباره خوندم. بیشتر توش ابراز ناامیدی کردم از اینکه اون چیزی که میخواستم نبوده :دی هرچند از نظر انیمیشن با اختلاف از بقیه بهتره. بهترین OP فصل رو هم داره. البته از بین انیمه هایی که من دیدم :دی

بهترین ED فصل هم مال Tonari no Seiki kun هست :دی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or