جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

erfank96

کاربر سایت
Jan 20, 2015
299
نام
عرفان
برا شکست نیاز به نسل بعد نداره انویدیا همین کارتهای های اند الانشم شکست میده کنسولای نسل بعد رو
سل بعدش هم قرار نیس با کنسولا رقابت کنه وقتی خیلی قویتره فقط امیداروم کارتهای لپ تاپش رو هم به همین میزان قوی کنه
راجع به قیمت هم ک چیزی اعلام نشده هنوز
کارت قوی تر که داره بله اما قیمتش فوق العاده بالاس ... کارت ۲۵۰۰ یا ۱۲۰۰‌ دلاری رقیب کنسولا محسوب نمیشه حالا هر چقدرم قوی باشه ...:|
در شایعاتم عنوان شده که امکانش زیاده که به دلیل رقابت با ای می دی قیمت ها کاهش پیدا میکنه که البته قطعی نیست و در حد شایعس و البته نسل جدید کارت های لپ تاب هم قراره به راحتی کنسولای نسل بعد رو شکست بدن ... بازم الان لپ تابی که قوی تر باشه از نسل بعد الان داریم ام قیمت اونم میره بالای ۲۰۰۰ دلار پس قطعا به نسل بعد احتیاج داریم.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
NVIDIA Next Generation GPUs With Up To 7552 Cores Benchmarked - 40% Faster Than TITAN RTX

The first GPU is one with 7552 CUDA cores and 118 SMs. Interestingly, the performance and the Geekbench read would mean that the rumored 128 cores per SM theory is wrong and the GPUs do have the standard 64 cores per SM. This particular GPU was clocked at 1.11 GHz which would make this a 16.7 TFLOPs part at current speeds. Of course, if these leaks are legit (and I have a feeling they are) then this isn't the top tier part - which would have 8192 CUDA cores. This GPU has 24GB of memory (although we aren't sure if Geekbench is detecting this properly).
This particular NVIDIA GPU scores an astounding 184096 points on Geekbench - almost 40% more than the TITAN RTX. Keep in mind these are almost certainly not the final clocks of the graphics card - which would mean overclocking potential is waiting just around the corner. It is also likely that what we are looking at is the data center parts (as NVIDIA almost always launches those first) and not the gaming variants.

The second GPU is one with 6912 CUDA cores and 108 SMs. This lower-powered variant is clocked at 1.01 GHz and clocks in at roughly 13.9 TFLOPs (about the same level as a RTX 2080 Ti). Interestingly this card is being shown as having 47GB of memory, which makes this likely that we are seeing a misread of some sort as far as the memory specifications go. The 6912 CUDA core variant scores 141654 points on Geekbench - slightly higher than an RTX TITAN.

The specifications shown in the Geekbench details do check out so the chances of this being spoofed are quite low. Considering NVIDIA has been planning to launch a new series of cards for quite some time now, this leak is going to be met with some serious excitement. The clocks almost certainly indicate that we are looking at the 7nm node - any older mature node would yield much higher clock speeds.​

نسخه های اولیه با کلا 1110 به 16.7 رسیده این کلاک برای انویدیا شوخیه در نسخه های نهایی حداقل 1600
20 تا 30 ترافلاپ =D>

1 چیزی هست به اسم شایعه اینم فعلا شایعس بعدم 40 درصدش 30 ترا نمی شه اصلا شایعش هم مسخرس

Last edited by a moderator:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
1 چیزی هست به اسم شایعه اینم فعلا شایعس بعدم اگر سواد داشته باشید 40 درصدش 30 ترا نمی شه اصلا شایعش هم مسخرس
:-??نسخه های اولیه با کلا 1110 به 16.7 رسیده این کلاک برای انویدیا شوخیه در نسخه های نهایی حداقل 1600 :-??
مگه خودت 1080ti نداشتی ؟ کلاکش چند بود ؟
در نسخه نهایی با فرکانس حداقل 1700حدود 26 ترافلاپ فرکانس 2000 30 ترافلاپ

• Like
Reactions: {ehsan}

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
:-??نسخه های اولیه با کلا 1110 به 16.7 رسیده این کلاک برای انویدیا شوخیه در نسخه های نهایی حداقل 1600 :-??
مگه خودت 1080ti نداشتی ؟ کلاکش چند بود ؟
در نسخه نهایی با فرکانس حداقل 1700حدود 26 ترافلاپ فرکانس 2000 30 ترافلاپ

نمی دونم چرا ایرانی ها اصرار دارن که بگن با نخریدن و صبر کردنشون برد کردن در حالی که همیشه در حال باختن هستن.

انویدیا اینقدر احمق نیست که بیاد کنسول نسل بعدی که به زور 12 ترافلاپس باشه که معادل 11 تا انویدیا هم نمی شه با 30 تا بیادش مگه فرکانس 1 استاندارد هست؟ نه عزیزم اون زمان 12 نانو بود مجبور بود فرکانس زیاد کنه الان با کم شدن نانوش فرکانس هم کم می کنه تا برای نسل های بعدیش باز با افزایش فرکانس اختلاف ایجاد کنه. البته تکنولوژی 1 نانو روز قیامت تکنولوژی هست و دیگه گفتن عملا کمتر کردنش محاله ضمن اینکه هزینه ی 5 به پایین هم به شدت زیاد می شه پس برای بازی دادن احمق نیستن هر چی دارن 1 جا روش کنن.

این کرونا تا بیاد کنترل بشه باعث افزایش شدید اینجور چیزا می شه اما حتی اگرم نشه با شرایط فاجعه ایران با نخریدن فقط حسترش براتون می مونه اینقدر فکر نکنید باهوشید باهوش کسایی هستن که قدرت دستشونه

حرف اخرم اینکه شایعات انویدیا اکثرا دروغ بوده

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
نمی دونم چرا ایرانی ها اصرار دارن که بگن با نخریدن و صبر کردنشون برد کردن در حالی که همیشه در حال باختن هستن.

انویدیا اینقدر احمق نیست که بیاد کنسول نسل بعدی که به زور 12 ترافلاپس باشه که معادل 11 تا انویدیا هم نمی شه با 30 تا بیادش مگه فرکانس 1 استاندارد هست؟ نه عزیزم اون زمان 12 نانو بود مجبور بود فرکانس زیاد کنه الان با کم شدن نانوش فرکانس هم کم می کنه تا برای نسل های بعدیش باز با افزایش فرکانس اختلاف ایجاد کنه. البته تکنولوژی 1 نانو روز قیامت تکنولوژی هست و دیگه گفتن عملا کمتر کردنش محاله ضمن اینکه هزینه ی 5 به پایین هم به شدت زیاد می شه پس برای بازی دادن احمق نیستن هر چی دارن 1 جا روش کنن.

این کرونا تا بیاد کنترل بشه باعث افزایش شدید اینجور چیزا می شه اما حتی اگرم نشه با شرایط فاجعه ایران با نخریدن فقط حسترش براتون می مونه اینقدر فکر نکنید باهوشید باهوش کسایی هستن که قدرت دستشونه

حرف اخرم اینکه شایعات انویدیا اکثرا دروغ بوده
من کی گفتن کسی کارت نخره ؟
البته one x بر اساس GCN بود عملکردی در حد 1070 داشت GCN که 30 درصد ضعیف تر از Pascal بود
این که RDNA 2
الان RX 5700XT اختلاف زیادی با 2070SUPER نداره هر دو حدود 9 ترافلاپ
به نظر من با توجه به اینکه xbox series x 12 ترافلاپ بالارده های AMD بر اساس لیک که معمولا در مورد AMD درسته بیش از 18 ترافلاپ
انویدیا هم قطعا یه کارت قدرتمند تر از عرضه خواهد کرد

در نهایت باید دید چند ماه دیگه چه اتفاقی می افته

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SHAYAN1999

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
من دستی بر بازار دارم و خیلی از دوستان میخواستن 2080ti بگیرند و همرو منصرف کردم به دو دلیل :
1- waste of money
2- مشخص نبود سطح نسل بعدی و vram اون
تهیه این کارت و 2080 هیج توجیهی نداشت
به زودی با عرضه نسل بعدی بازار gpu تکون میخوره و فاکتورها تغییر میکنه
پیشنهاد من به دوستان تا آمدن نسل بعدی اگر gpu نیازدارید از مدل های دست دوم ماین شده در بازار مثل rx 470-580 هشت گیگ با قیمت خدودی 1500 تهیه کنید و نسل رو تا انتها به سر کنید و سپس در نسل بعد آگاهانه و با مشورت خرید اساسی انجام دهید.

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
من دستی بر بازار دارم و خیلی از دوستان میخواستن 2080ti بگیرند و همرو منصرف کردم به دو دلیل :
1- waste of money
پیشنهاد من به دوستان تا آمدن نسل بعدی اگر gpu نیازدارید از مدل های دست دوم ماین شده در بازار مثل rx 470-580 هشت گیگ با قیمت خدودی 1500 تهیه کنید و نسل رو تا انتها به سر کنید و سپس در نسل بعد آگاهانه و با مشورت خرید اساسی انجام دهید.
نسل بعد با خرید 3080 به مبلغ 40 میلیون ناقابل به سر میکنن

• Like
  • Smile
Reactions: IMANOKA and s.1

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,162
نام
سبحان
شک نکنید که انویدیا بیکار نمیشینه و قصد داره کارت گرافیکای خیلی قوی به بازار عرضه کنه که از کنسولا قوی تر باشن
احتمالا نسخه های کاستوم 3080 ti قدرتی معادل ۲۰ ترافلاپ داشته باشن ولی خب برچسب قیمت ۸۰۰ دلاری هم خواهند داشت
نسخه هایی مثل ۳۰۷۰ و ۳۰۸۰ هم قدرت های پایینتر
احتمالا ۳۰۷۰ قدرتی در حد ۱۲ خواهد داشت با قیمت حدود ۴۰۰ دلار و ۳۰۸۰ هم حدود ۱۷ ترافلاپ
دیگه نسخه هایی مثل ۳۰۶۰ و پایینتر هم ۱۰ به پایین

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
1- waste of money

برای کسی که تا الان نخریده اره خریدن اکبندش چندان عاقلانه نیست اما جای 2080ti گفتی rx470 بخرن؟ wtf?

پیشنهاد عاقلانه تر خرید دست دوم کارت های 1080ti 2080 2080ti هست نسل جدیدم تا بیاد ایران قیمتش یکم متعادل بشه 1 سالی حداقل طول می کشه 1 سال طرف با 470 بازی کنه؟ بعدشم کسی که پول خرید 2080ti داره قاعدتا این پولا براش اهمیتی نداره ضرر 4 5 یا حتی 10 ملیونی هم برای این افراد پول خرده

همین 2080ti هم کسی بخره نسل بعد رو براش جوابه

• Like
Reactions: IMANOKA

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
شک نکنید که انویدیا بیکار نمیشینه و قصد داره کارت گرافیکای خیلی قوی به بازار عرضه کنه که از کنسولا قوی تر باشن
احتمالا نسخه های کاستوم 3080 ti قدرتی معادل ۲۰ ترافلاپ داشته باشن ولی خب برچسب قیمت ۸۰۰ دلاری هم خواهند داشت
نسخه هایی مثل ۳۰۷۰ و ۳۰۸۰ هم قدرت های پایینتر
احتمالا ۳۰۷۰ قدرتی در حد ۱۲ خواهد داشت با قیمت حدود ۴۰۰ دلار و ۳۰۸۰ هم حدود ۱۷ ترافلاپ
دیگه نسخه هایی مثل ۳۰۶۰ و پایینتر هم ۱۰ به پایین
من فک میکنم از این قویتر باشه تا 25 و 30 جا داره

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
۲۵ و ۳۰ برای سری ۴۰ محتمل تره از نظر من
البته تا اون موقع کنسولای بین نسلی هم میان با قدرتی معادل همین ۱۷ ۱۸
اخه این 17-18-20 هم به نظر کم میاد میدونی باید یه چیزی باشه کلا بزنه بترکونه کنسولارو مثلا 25 باشه :D

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
نسل بعد با خرید 3080 به مبلغ 40 میلیون ناقابل به سر میکنن
برای کسی که تا الان نخریده اره خریدن اکبندش چندان عاقلانه نیست اما جای 2080ti گفتی rx470 بخرن؟ wtf?

پیشنهاد عاقلانه تر خرید دست دوم کارت های 1080ti 2080 2080ti هست نسل جدیدم تا بیاد ایران قیمتش یکم متعادل بشه 1 سالی حداقل طول می کشه 1 سال طرف با 470 بازی کنه؟ بعدشم کسی که پول خرید 2080ti داره قاعدتا این پولا براش اهمیتی نداره ضرر 4 5 یا حتی 10 ملیونی هم برای این افراد پول خرده

همین 2080ti هم کسی بخره نسل بعد رو براش جوابه
1- عاقل هرگز ریال نگه نمیداره میره همین 1000 دلار رو یا دلار کاغذی میخره یا تتر
2- بله یک rx580 8 گیگ کلیه نیاز های شما در نسل 8 رو رفع میکنه با کیفیت کمی پایینتر در عوض 6-8 ماهه دیگه درست سیستم رو میبنده حداقل دور من 4 نفر خواستند 2080ti بگیریند که به این روش منصرف کردم. این 1000 دلار نه مسئله مالیش بلکه پول آتش زدنه و اصلا عاقلانه نیست! بله برای خیلی از افراد هم 1080ti پیشنهاد دادم و عاقلانه ترین انتهاب الان بازار است حتی بهتر از 2080 اما کسی که وان شاته رو نگه داشتم با همین ترکیب تا 2020 خودم gpu رو مستقیم بیارم و...

• Like
Reactions: SHAYAN1999

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
از لحاظ قدرت حداقل در بین فلگ شیپ ها در نسل بعد باید 50% بوست رو در نسخه های کاستوم و 40-45% در نسخه پایه شاهد باشیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر