Multi Platform Alan Wake II

سازنده
Remedy
تاریخ انتشار
27 October
ناشر
Epic Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S

Alan Wake II

FGNa5MZXwAErZAM.png
This story is a monster. And monsters wear many faces.

پس از 11 سال انتظار سرانجام Remedy Entertainment در طی مراسم The Game Awards 2021 با انتشار تریلر سینماتیک از Alan Wake 2 رونمایی کرد.
بعد از نمایش تریلر Alan Wake 2 سم لیک خالق و نویسنده بازی اعلام کرد که Alan Wake 2 اولین عنوان در سبک وحشت و بقای استودیو Remedy خواهد بود. Sam Lake در ادامه بیان کرد که در حین توسعه قسمت اول همزمان بر روی Alan Wake 2 هم کار میشده، و در طول این سالیان بارها ایده ها و کانسپت دنیای Alan Wake 2 تغیر کرده که هر بار بهتر از ایده قبلی در مسیر مثبتی تغیر کرده. Sam Lake در ادامه افزود، در طی 10 سال گذشته Remedy Entertainment بر روی هر پروژه ای که کار کرده اند همیشه مشتاقانه با یک تیم اصلی کوچک در حال توسعه Alan Wake 2 بوده. از آنجایی Control 2019 و Alan Wake در یک جهان جریان دارند بسته الحاقی AWE دنیای Alan Wake و Control را به هم متصل کرد و اشاره هایی به Alan Wake 2 شد. Sam Lake همچنین اعلام کرد برای لذت بردن از Alan Wake 2 نیازی به تجربه عناوین قبلی (Control و Alan Wake) نیست، ولی کسانی که مشتاق باشند با تجربه عناوین قبلی با پس زمینه Alan Wake 2 بیشتر آشنا خواهد شد. در حالیکه قسمت اول Alan Wake المان های "ترس" داشت ولی یک بازی اکشن ماجراجویی بود، Alan Wake 2 اولین ساخته survival horror ( وحشت و بقا) Remedy Entertainment خواهد بود به گفته Sam Lake عنوان Alan Wake 2 برداشت آنها از ژانر وحشت بقا است که نوید یک تجربه خاص و محصر به فرد را میدهد.
Sam Lake در نهایت اعلام کرد که در تابستان سال 2022 اطلاعات بیشتری از بازی به اشتراک گذاشته خواهد شد.
Alan Wake 2 در سال 2023 برای کنسول های نسل 9( PlayStation 5, Xbox Seris X/S) و PC منتشر خواهد شد.

تاپیک آپدیت خواهد شد...

آخرین ویرایش:

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,544
بازی رو بالاخره تموم کردم، به یک سری مشکلات عجیب مثل بریک شدن بازی و جمع آوری کالکتیبل ها برخوردم و نتونستم قبل از آپدیت 1.12 طی هفته قبل تمومش کنم
به لحاظ روایی سم لیک سنگ تموم گذاشت و برای هر چپتر این هنر رو در حین گیم پلی با ظرافت و امضا خاص خودش به نمایش گذاشت و این احساس که در هزارتوی ویک غوطه ور شدی در سرتاسر بازی رهات نمی کرد. برگه ها به عنوان مکمل داستانی بخش جدایی ناپذیر از این عنوان هستند و در هر گوشه نقشه دلیل منطقی برای حضورشون وجود داره و به این پیچیدگی عمق می بخشن. لایواکشن ها معرکه بود
گیم پلی در مورد الن با POWER و واقعیت چندگانه و در مورد ساگا Mind Place و کشف مدارک تجربه متفاوت ولی آشنایی ایجاد می کنه که همین امر باعث می شه بازیکن در کنار اجزا اصلی (نور) از این بخش ها لذت ببره. به این دلیل که بازی مثل یک کتاب مصوره تمام قسمت های گیم پلی با بخش روایی چه تصویر چه متن و همچنین صوت پیوند خورده و حتما باید از جزییات این موارد آگاه باشید وگرنه در پایان همه چیز از نطرتون گنگ بنظر میاد، گان پلی بازی و مکانیزم ها و منابعی که در نظر گرفته شده خوبه ولی نسبت به باقی موارد اونطور که بایدوشاید به چشم نمیاد، بخش پازل و معماها کشش زیادی برای وقت گذاشتن داره وسرگرم کنندست
گرافیک بازی برای استودیویی مثل رمدی و به عنوان یک عنوان نسل 9ـی خوبه، ولی تعریفات در حد بهترین گرافیک نسل تا الان رو قبول ندارم چون مشخصا در بخش هایی بصورت محسوس ضعف داره. لول دیزاین به لحاظ هنری خوب کار شده ولی یک سری موارد با بزرگ شدن محیط ها انتظار داشتم که از این بخش ها استودیو برای تعامل بیشتر بازیکن با محیط پیرامون بهره بیشتری ببره که اینطور نبود و حتی محدودیت هایی وجود داشت مثل قدیم. به لحاظ فنی مخصوصا فیزیک و انیمیشن ها ضعف هایی وجود داره ولی اونطور نیست که به تجربه بازیکن لطمه بزنه
صداپیشه ها و همچنین بازیشون حرف نداشت، موسیقی ها در عین زیبایی رابطه تنگاتنگی با عنوان دارن و در پایان هر چپتر حس رستگاری بهم دست می داد
جامپ اسکرها در بازی اعصاب خورد کن نیست و به حق! در جای درست استفاده شده. موسیقی ها دلهره آوره ولی عنصر ترس بعد از صحنه خوفناک اوایل بازی در طول گیم پلی رنگ می بازه و فقط یک باس تونست نظرمو مثل ایشون به خودش جلب کنه. کلا اگر بخاطر ترس سراغش نرفتید بهتره بدونید که اینطور نیست
پس از سال ها انتظار سم لیک دنباله ای قابل احترام و شایسته به فن ها هدیه داد و تجربه فراموش نشدنی بود

امتیاز من به بازی
9/10​

آخرین ویرایش:

mahdisedaghi1367

کاربر سایت
Dec 27, 2022
67
نام
مهدی
تا الان دو ساعتی بازی کردم با اینکه سیستم قوی دارم اما تا قبل از آپدیت 12 واقعا افت فریم و مشکلات گرافیکی آزاردهنده بود اما به جرات میتونم بگم بازی شاهکاره فضاسازی نیویورک عالیه چه قدر دلم به شخصه برای یه بازی تو فضای شهری تنگ شده بود ولی آپدیت 12 بازی واقعا خوب شده با 4070ti تا قبل از آپدیت به 40 فریم هم نمیرسید روی تنظیمات اولترا و پد تریسینگ و ری تریسینگ روی رزولیشین 2k اما الان تا 60 و 70 فریم هم میره
زیرنویس فارسی بازی هم عالیه جتما بخرید استفاده کنید
فقط یه مشکلی داره من با دسته elite 2 بازی میکنم روی شلیک ها ویبره نداره اصلا

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان

این ویدیو یک ایستر اگ بود تو کوانتوم بریک.
دو تا مامور FBI به نام های ساگا اندرسون و الکس کیسی به برایت فال اعزام میشن تا به دنبال الن ویک که پنج سالی میشه مفقود شده، بگردن. در همین حال با یک قاتل به نام Mr. Scratch که همون ورژن روانی، دارک و قاتل از الن ویک مواجه میشن.

اون طوری که به نظر میرسه، تو شماره دوم دقیقاً همین داستان رو قراره پیگیری کنه.
حالا که بازی تموم شده دیدن دوباره این ویدیو خیلی جالب بود که سم لیک از اون زمان ایده بازی رو داشته 8->
فقط اگه ساگا رو سفید پوست نگه میداشتن به داستان بازی هم بیشتر میخورد :D

• Like
Reactions: stanley and all4u

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
حالا که بازی تموم شده دیدن دوباره این ویدیو خیلی جالب بود که سم لیک از اون زمان ایده بازی رو داشته 8->
نه تنها شماره دوم بلکه شماره سوم هم حتی ایدشو از همون زمان دادن و قبل ساخت کوانتوم بریک برای مایکروسافت، دنبال ساخت الن ویک ۲ و ۳ بودن.
ولی خب اون زمان نه مایکروسافت دنبال الن ویک بوده و ناشر دیگه ای حاضر شده پول کافی به رمدی بده.
البته ایده الن ویک ۳ به شدت شبیه به بازی کنترل در اومده و اصلا میشه گفت کنترل همون ایده اولیه نسخه سوم الن ویک محسوب میشه.
منبع:
کتاب Quantum Break The secret history of time travel.
1000016943.jpg

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
نه تنها شماره دوم بلکه شماره سوم هم حتی ایدشو از همون زمان دادن و قبل ساخت کوانتوم بریک برای مایکروسافت، دنبال ساخت الن ویک ۲ و ۳ بودن.
ولی خب اون زمان نه مایکروسافت دنبال الن ویک بوده و ناشر دیگه ای حاضر شده پول کافی به رمدی بده.
البته ایده الن ویک ۳ به شدت شبیه به بازی کنترل در اومده و اصلا میشه گفت کنترل همون ایده اولیه نسخه سوم الن ویک محسوب میشه.
منبع:
کتاب Quantum Break The secret history of time travel.
View attachment 319413

خب این ایده‌ای که داشته در نهایت شده آی‌پی جدید که همون کنترله و الان آینده الن ویک معلوم نیست!

Sent from my iPad using Tapatalk

• Like
Reactions: Bahram

simplexcomic96

کاربر سایت
Jun 12, 2014
689
یه مصاحبه قبل از انتشار quantum break که میگه چطور alan wake 2 به American nightmare تبدیل شده . رمدی ایده بازی دوم رو از زمان ساخت نسخه اول داشته و نمیخواستن اشتباه مکس پین رو انجام بدن .
Introducing the Alan Wake 2 you will never play

آخرین ویرایش:

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
ویدیو های پایان NG+ بازی لیک شده.
به نظرم نگاه نکنید. چهار تا ویدیو اومده. سه تا از ویدیو ها گویا مربوط به dlc هستند. (البته مشخص نیست).
ولی خب چیز هایی دارند که بهتره تا وقتی آپدیت و دی ال سی های بازی نیومده، نرید سراغشون.

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
این منم خیلی برام سوال بود چون هیچ توضیحی تو بازی نمیدن و از طرفی یک چیزهایی در نهایت از گذشته ی ساگا میگن که هیچ جوره بهش نمیخوره سیاه پوست باشه. منتها
مثل اینکه mr door یا همون سیاه پوسته مجری برنامه in between باباشه. میگن همین اقای door همون mr hatch تو بازی کوانتوم بریکه و اگه دقت هم کنی بسیار شخصیت ها شبیه به همن
من همین امشب بازی رو تموم کردن و هنوز نرفتم ببینم مدرکشون دقیقا برای این تئوری چیه ولی احتمالا باید همین قضیه باشه.

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,804
نام
شیخ صدرا
این منم خیلی برام سوال بود چون هیچ توضیحی تو بازی نمیدن و از طرفی یک چیزهایی در نهایت از گذشته ی ساگا میگن که هیچ جوره بهش نمیخوره سیاه پوست باشه. منتها
مثل اینکه mr door یا همون سیاه پوسته مجری برنامه in between باباشه. میگن همین اقای door همون mr hatch تو بازی کوانتوم بریکه و اگه دقت هم کنی بسیار شخصیت ها شبیه به همن
من همین امشب بازی رو تموم کردن و هنوز نرفتم ببینم مدرکشون دقیقا برای این تئوری چیه ولی احتمالا باید همین قضیه باشه.

منم از توى حرفاى بازى به همين نتيجه رسيدم.

• Like
Reactions: stanley

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
آره اینم ممکنه یه چیزی که هست توی بازی کنترل اون داداشه میگه یکی رو دیدم به اسم door که توی دنیاهای مختلف سفر میکنه ولی اونجا که میگه تو کسی رو وارد اینجا کردی که برام مهمه نزدیکترین شک همون ساگا میشه

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
آره اینم ممکنه یه چیزی که هست توی بازی کنترل اون داداشه میگه یکی رو دیدم به اسم door که توی دنیاهای مختلف سفر میکنه ولی اونجا که میگه تو کسی رو وارد اینجا کردی که برام مهمه نزدیکترین شک همون ساگا میشه
واقعا جوری دیگه هم نمیشه. طرف پدرش سفید ، مادرش سفید ، خاندانش اهل نورث! یهو نمیشه خودت سیاه از اب در بیای.:D

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,518
حدود دو ساعت بازی کردم. بازی گرافیک خوبی داره ولی افت فریم هم توی ذوق میزنه ( PS5) بنظرم بخش کارآگاهی بازی غالب هست بر اکشن بازی چون توی این مدت همش در حال راه رفتن توی جتگل و صحبت با بقیه بودم! فعلا گذاشتمش کنار تا بعدا سروقت از اول بازی کنم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر