مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
نظرتون درمورد موس a4tech bloody V3M چیه ؟ اسکرولش زود خراب نمیشه ؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
بین این ۲ تا دسته کدوم بهتره ؟اگر کسی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه (بیشتر برای بازی های ریسینگ میخوام)
دسته بازی مایکروسافت مدل x17-1544-03 مناسب برای ایکس باکس 360 و ویندوز
https://www.lioncomputer.com/comput...&-gamepad/logitech/logitech-f310-gamepad.html

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
بین این ۲ تا دسته کدوم بهتره ؟اگر کسی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه (بیشتر برای بازی های ریسینگ میخوام)
https://www.lioncomputer.com/comput...&-gamepad/logitech/logitech-f310-gamepad.html

من معمولا محصولات A4Tech رو تایید نمی‌کنم، حتی مدلهای رده بالاش رو، کیفیت ساخت پایینی دارند. در هر حال سلیقه ای هست و خیلی ها این مدلها رو دارن و راضی هم هستن.
اون دو مدل گیم پد هم هر دو عالی هستن و کیفیتشون بالاست، استاندارد مدل لاجیتک هم همون گیم پد Xbox 360 هست. دسته‌ی خود مایکروسافت طراحی کم نقصی داره از نظر من.

• Like
Reactions: s.1 and omid_13

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

من یکی خیلی زمان های پیش برای دم دستیم خریدم نسبت به قیمتش خیلی خوب بود درسته که پلاستیکش جنس نداره یا بخش گریپش بیشتر حالت لیزی داره تا چسبندگی اما هم دقتش خوبه به نسبت قیمتش هم اینکه چند سالیه که داره کار می کنه و هیچ مشکلی پیدا نکرده البته روز به روز کیفیت اجناس داره افت می کنه.

• Like
Reactions: omid_13

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
261
سلام. واسه خرید یه سیستم نیاز به مشاوه داشتم، ممنون میشم راهنماییم کنید. سیستم رو بیشتر واسه نرم افزارهای معماری میخوام و این چیزیه خودم بهش رسیدم.
AMD Ryzen 7 2700X
ASUS ROG CROSSHAIR VI EXTREME AM4
ASUS ROG-STRIX-RTX2060-O6G-GAMING Graphics Card یا ASUS ROG-STRIX-GTX1070TI-A8G-GAMING Graphics Card
G.SKILL RipjawsV DDR4 32GB (16GB x 2) 2400MHz CL15 Dual Channel Desktop Ram
SAMSUNG 860 Evo 500GB + Seagate ST1000VX005 SkyHawk 1T
Cooler Master V750 Modular Computer Power Supply

حالا اگر تو هر مورد گزینه بهتر و معقول تری هست که بگید.
یه مورد دیگه هم محل خریداریه. فعلا گزینه مدنظرم مقداد آی تی هست و یا خرید حضوری و از اونجایی که ساکن شهرستانم گزینه های زیادی پیش روم نیست واسه خرید حضوری.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام. واسه خرید یه سیستم نیاز به مشاوه داشتم، ممنون میشم راهنماییم کنید. سیستم رو بیشتر واسه نرم افزارهای معماری میخوام و این چیزیه خودم بهش رسیدم.
AMD Ryzen 7 2700X
ASUS ROG CROSSHAIR VI EXTREME AM4
ASUS ROG-STRIX-RTX2060-O6G-GAMING Graphics Card یا ASUS ROG-STRIX-GTX1070TI-A8G-GAMING Graphics Card
G.SKILL RipjawsV DDR4 32GB (16GB x 2) 2400MHz CL15 Dual Channel Desktop Ram
SAMSUNG 860 Evo 500GB + Seagate ST1000VX005 SkyHawk 1T
Cooler Master V750 Modular Computer Power Supply

حالا اگر تو هر مورد گزینه بهتر و معقول تری هست که بگید.
یه مورد دیگه هم محل خریداریه. فعلا گزینه مدنظرم مقداد آی تی هست و یا خرید حضوری و از اونجایی که ساکن شهرستانم گزینه های زیادی پیش روم نیست واسه خرید حضوری.

یکی از بهترین پردازنده ها رو با ضعیفترین حافظه مچ کردید. حافظه رو فرکانس 3200 مگاهرتز بردارید.
SSD انتخاب شده برای این سیستم خوبه، اما 970 EVO بهتر هست.
خنک کننده رو هم لحاظ نکردید.

• Like
Reactions: Ecthelion

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
261
آخه ترجیح میدادم حتما g.skill بگیرم رم رو و ۳۲۰۰ خیلی گرون در میومد و اینکه تا جایی که من یه سری مطلب خوندم واسه رندر گرفتن هم تاثیری نداره به اون صورت فرکانس. غیر از g.skill چه برندی رو پیشنهاد میکنید شما؟
خنک کننده استوکش فک میکردم کافی باشه.
واسه خرید هم همون مقداد خوبه ؟
مانیتور هم اگر پیشنهادی دارید ممنون میشم بگید. ترجیحا va و حداقل ۲۷اینچ، تا ۵ تومن.

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
سلام
دوستان ببخشید بی مورده
اما دقیقا کار SSD چیه
و چقدر برای سیستم ضروریه؟

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
هارد با سرعت بالا
مثلا یه بازی که با هارد معمولی 20 ثانیه طول میکشه با اس اس دی بسته به مدل و سرعتش میشه 7 یا .. ثانیه
اکثرا میخرن برای ریختن ویندوز تو اس اس دی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آخه ترجیح میدادم حتما g.skill بگیرم رم رو و ۳۲۰۰ خیلی گرون در میومد و اینکه تا جایی که من یه سری مطلب خوندم واسه رندر گرفتن هم تاثیری نداره به اون صورت فرکانس. غیر از g.skill چه برندی رو پیشنهاد میکنید شما؟
خنک کننده استوکش فک میکردم کافی باشه.
واسه خرید هم همون مقداد خوبه ؟
مانیتور هم اگر پیشنهادی دارید ممنون میشم بگید. ترجیحا va و حداقل ۲۷اینچ، تا ۵ تومن.

معمولا در راندمان پردازنده تاثیر میزاره، چون ارتباط بین هسته ها با سرعت حافظه سینک میشه.
از CORSAIR و KINGESTON هم می تونید انتخاب کنید.
مانیتور 27 اینچی با کیفیت Full HD اصلا توصیه نمیشه. اگر 27 اینچی ضرورت داره باید 2K یا 4K باشه.

سلام
دوستان ببخشید بی مورده
اما دقیقا کار SSD چیه
و چقدر برای سیستم ضروریه؟

اضافه کنم که SSD برای تمام سیستم های پی سی رده متوسط و لپ تاپ در تمام رده ها توصیه ی اکید هست.

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
سلام میخاستم بدونم گرافیک gt 730 2gb ddr3 میتونه فیلم 4k را پخش کنه سسیتم قویه فقط گرافیک نداره البته فیلم فور کی حجم بالا x265

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام میخاستم بدونم گرافیک gt 730 2gb ddr3 میتونه فیلم 4k را پخش کنه سسیتم قویه فقط گرافیک نداره البته فیلم فور کی حجم بالا x265

نباید مشکلی داشته باشه، البته X265 انکودر سنگینی هست به نسبت و اگر شتابدهنده ی سخت افزاری کارت گرافیکی ازش پشتیبانی نکنه، باید پردازنده ی مناسبی در مد نرم افزاری این کار رو انجام بده.

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام فرشید جان

اول میخواستم یه تشکر بکنم بابت زحماتی که میکشی و سوالاتو با حوصله و خیلی حرفه ای جواب میدی خسته نباشی واقعا

فرشید جان احتمالا از مشکلات حرارتی لپتاپ های گیمینگ و ناپایدار بودن فریم ریت تو بازی ها خبر داری.فامیل ما یه لپتاپ گیمینگ ایسوس مدل gl702vm داره که دمای cpu حین بازی کردن خیلی بالا میره و حتی با کولپد و دمای محیط نسبتا پایین خیلی راحت به بالای 90 درجه میرسه و برای کاهش دما فرکانس کاری cpu پایین میاد و همین باعث افت فریم ناگهانی و شدید تو بازیها میشه.
راهکارهایی که تو اینترنت گذاشتن یکیش downclock کردن cpu و گرافیک بود که دمارو تا 85 درجه نگه میداره ولی از طرف دیگه باعث کمتر شدن فریم بازی ها میشه ولی اینبار بصورت ثابت.مثلا تو حالت عادی اگر یه بازی 70 فریم بود بعد از اینکه دما بالا میرفت افت فریم شدید مثلا تا 30 داشتیم بصورت لحظه ای که دوباره برمیگشت به 70 ولی با داون کلاک 50 فریم ثابت میشد گرفت.
راه دیگه ای که گذاشتن استفاده از فلز مایع جای خمیر سیلیکون بود که دمای جفت پردازنده هارو بطور عجیبی تا 20-30 درجه کاهش میداد بدون هیچ داون کلاکی! تو یوتیوب ویدیو زیاد هست راجع به این موضوع به این عنوان: liquid metal یا liquid ultra
حالا سوالی که از شما دارم اینه که این مواد تو بازار ما پیدا میشه و قیمتش چنده؟
به نظر شما انجام اینکار ریسک اسیب رسوندن به قطعات رو نداره؟
راه دیگه ای رو خودتون نمیشناسید برای حل این مشکل؟

کانفیگ لپتاپ :

intel core i7 6700hq
gtx 1060
16gig ram

A7A

کاربر سایت
Nov 30, 2016
883
سلام
ایا pushpin های اخر cpu heatsink اینتل که چهار تا هستن و میرن داخل سوراخ های اطراف سی پی یو،یه بخش پلاستیکی دارن اخرشون دو شاخه هست.. این هارو میفروشن جداگونه ؟ متاسفانه زدم یکی از شاخه های ته یکی از این پین هاروشکوندم..

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام یه موس مثل Logitech g402 که برای انگشتای بلند خوب باشه معرفی میکنید؟

مدلی که مخصوصا برای شما مناسب باشه رو بخاطر ندارم، اصولا مدلها رو بر اساس کارایی به خاطر دارم تا اندازه هاشون.

سلام فرشید جان

اول میخواستم یه تشکر بکنم بابت زحماتی که میکشی و سوالاتو با حوصله و خیلی حرفه ای جواب میدی خسته نباشی واقعا

فرشید جان احتمالا از مشکلات حرارتی لپتاپ های گیمینگ و ناپایدار بودن فریم ریت تو بازی ها خبر داری.فامیل ما یه لپتاپ گیمینگ ایسوس مدل gl702vm داره که دمای cpu حین بازی کردن خیلی بالا میره و حتی با کولپد و دمای محیط نسبتا پایین خیلی راحت به بالای 90 درجه میرسه و برای کاهش دما فرکانس کاری cpu پایین میاد و همین باعث افت فریم ناگهانی و شدید تو بازیها میشه.
راهکارهایی که تو اینترنت گذاشتن یکیش downclock کردن cpu و گرافیک بود که دمارو تا 85 درجه نگه میداره ولی از طرف دیگه باعث کمتر شدن فریم بازی ها میشه ولی اینبار بصورت ثابت.مثلا تو حالت عادی اگر یه بازی 70 فریم بود بعد از اینکه دما بالا میرفت افت فریم شدید مثلا تا 30 داشتیم بصورت لحظه ای که دوباره برمیگشت به 70 ولی با داون کلاک 50 فریم ثابت میشد گرفت.
راه دیگه ای که گذاشتن استفاده از فلز مایع جای خمیر سیلیکون بود که دمای جفت پردازنده هارو بطور عجیبی تا 20-30 درجه کاهش میداد بدون هیچ داون کلاکی! تو یوتیوب ویدیو زیاد هست راجع به این موضوع به این عنوان: liquid metal یا liquid ultra
حالا سوالی که از شما دارم اینه که این مواد تو بازار ما پیدا میشه و قیمتش چنده؟
به نظر شما انجام اینکار ریسک اسیب رسوندن به قطعات رو نداره؟
راه دیگه ای رو خودتون نمیشناسید برای حل این مشکل؟

کانفیگ لپتاپ :

intel core i7 6700hq
gtx 1060
16gig ram

Liquid Metal توی بازار داخلی موجود نیست، خودم هم دو بار از آلمان سفارش دادم، آخرین پردازندم رو هم با همین Liquid Ultra و با ابزار خودش Delid کردم. تاثیرش واقعا زیاده و 15 درجه هنگام لود رو رصد کردم.
البته این ماده محدودیت هایی داره، از جمله این که نمیشه با خنک کننده ی پایه مسی استفاده کرد و استفاده کردن و پاک کردنش هم سخته.

دوستان تصمیم گرفتم اگر رم ها استیبل باشن و بتونن با هم کار کنن رم های خودم رو نگه دارم ( رم 16 گیگ جدیدی خریداری کردم )
رم TridentX - F3-2400C10D-16GTX - G.SKILL DDR3 Memory رو در کنار رم قبلیم https://www.corsair.com/us/en/Catego...tab-tech-specs
به صورت دوال قرار دادم و مجموع 24 گیگ رم در سیستم شناخته شد
در بایوس مود XMP رو فعال کردم و باس رو به صورت دستی روی 1866 ست کردم ( روی 2000 جواب نمیداد ) و دیگه چیزی رو تغییر ندادم
سیستم الان بالا میاد و با برنامه WINDOWS MEMORY DIAGNOSTIC تست کردم و هیچ اروری رو پیدا نکرد
می خواستم بدونم بنظر شما
1- سیستم الان استیبل هست و مشکلی برای رم ها پیش نمیاد دیگه ؟
2- آیا تغییر دیگه ای لارم نیست داده بشه ؟ ( تایمینگ و ... )
3-با وجود دو رم متفاوت و اومدن باس از 2400 روی 1866 آیا در عملکرد کارهای روزانه ( وبگردی و ...) تغییر منفی خاصی به چشم میاد ؟
4- آیا امکان ست کردن رم ها در باس 2000 هم امکان پذیر هست با توجه به محتویات SPD رم ها ؟
سپاس از پاسخگوییتون

1- ظاهرا که هست، اما این به تنهایی کافی نیست و برای اطمینان از پایداری باید تست های طولانی تری انجام بدید، ترجیحا با Prime95
2- خیر
3-خیر، تاثیر این دو فرکانس در کار عادی محسوس نیست.
4- ممکنه با افزایش ولتاژ تا 1.65 امکان پذیر باشه، اما تضمینی نیست.

سلام
ایا pushpin های اخر cpu heatsink اینتل که چهار تا هستن و میرن داخل سوراخ های اطراف سی پی یو،یه بخش پلاستیکی دارن اخرشون دو شاخه هست.. این هارو میفروشن جداگونه ؟ متاسفانه زدم یکی از شاخه های ته یکی از این پین هاروشکوندم..

خیر، باید خنک کننده رو عوض کنید.

سلام.
یه هارد 4 ترا blue دارم که ازش واسه آرشیو استفاده می کنم.
بهتره اونو به چند پارتیشن تقسیم کنم یا نه؟ مشکلی بوجود میاد اگه فقط یه پارتیشن 4 ترابایتی ازش داشته باشم؟

خیر، تعداد پارتیشن ها تاثیری در کارکرد نداره، اما سرعت خواندن و نوشتن روی هر پارتیشن بسته به موقعیت فایل روی دیسک (شیارهای بیرونی یا درونی) و حافظه ی پر شده ی اون داره.
اگه دو تا پارتیشن کنید امکان پشتیبان گیری روی پارتیشن دوم وجود داره که کارآمد هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر