343Industries : در Halo 5 عالی تر خواهیم بود

Techman

کاربر سایت
Jan 12, 2010
448
Halo-4311.jpg

343 Industries: در Halo 5 عالی تر خواهیم بود

با این که چند وقتی نیست که از انتشار Halo 4 در ماه نوامبر می گذرد، اما استودیوی 343 Industries در حال حاضر به دنبال راه هایی است که بتواند با آنها این عنوان سابق Bungie را در نسخه پنجم آن بیش از پیش ارتقا ببخشد. به همین سبب مدیر این استودیو آقای Frank O’Connor به بیان دیدگاهش و اقدامات جاه طلبانه ای که برای آینده در نظر دارد، پرداخته است.

براساس پستی که O’Connor بر روی بلاگ Halo Waypoint قرار داد، اعلام کرد که این تیم در حال بررسی و جستجوی هر چه بیشتر برای یافتن زمینه های تازه و همچنین شناسایی مناطقی است که در آینده می توانند به پیشرفت این عنوان کمک بسزایی کنند.

O’Connor در اینباره گفت:
" Halo 4 بهترین و سریعترین فروش را در بین سری بازی های Halo را داشته است. این عنوان تحسین منتقدان را برانگیخت. این بازی موفق به کسب جوایز بسیاری شد، از جایزه بهترین گرافیک در مراسم VGA گرفته تا عنوان برترین بازی سال در Inside Gaming Awards. ما موتور این بازی را تغییر دادیم. ما این جهان را گسترش دادیم و روش های نوآورانه ای را در زمینه های بازگو کردن داستان، فناوری و حتی بازاریابی بنا نهاده ایم."

" با این که در مقایسه با تصوراتمان این یک عنوان بی عیب و نقص نبود، ولی از لحاظ اکثر معیارهایی که داشتیم این یک موفقیت قابل توجه محسوب می گردد. بنابراین می دانیم که خیلی کارها در آینده بایستی بکنیم، ومی دانیم که باید خیلی چیزها را یاد بگیریم، ولی با توجه به قابلیت ها ، کارهای گروهی، تکنولوژی و تجربه ای که داریم مطمئنیم که در آینده خیلی بهتر خواهیم بود. "

O’Connor در رابطه با Halo 5 و قطعیت عرضه آن بر روی کنسول نسل بعد مایکروسافت افزود:
" هزاران مورد است که ما امیدواریم در آینده بتوانیم آنها را بهتر و عالی تر کنیم. مورادی که در آخرین عنوانمان نتوانستیم آنها را عملی کنیم. اعم از مشکلاتی که در بازی رخ می داد، ساخت مواردی که از آنها راضی نبودیم، مشکلات بسته الحاقی و همچنین خرابی های بخش ارتباطات بازی. اما مورادی نیز هستند که در خلق آنها به طرز حیرت آوری موفق ظاهر شدیم، همچون ایجاد یک تیم در بین استودیو های رقابتی AAA و برتری یافتن نسبت به آنها، جمع آوری مجموعه ای از استعداد ها و روحیاتی که حقیقتا در این نسل و همچنین نسل آینده سخت افزار ها فوق العاده هستند. ساخت یک موتور فوق العاده که البته ساخت آن واقعا نیاز بود و همچنین جمع آوری دانش برترین سیستم ها، انسان ها، کدها و مخاطبانی که در آینده نیز همراه و وفادار به ما خواهند بود. "

منبع

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
امیدوارم همین طور که میگی باشه و صد البته چند صد سایت دیگه هم اشتباه کرده باشند !!
تقریبا اون سایتها خیلی معتبر که از بازی کف کردند !

ولی شما توجه نداری که 343 چه کار شاهکاری انجام داده ! یه استادیو تازه تاسیس بخواد استانداردهای یه بازی را حفظ کنه کار خیلی سختیه حالا اون بازی یه بازی مثل هیلو باشه با سازندش که بانجی ! کارشون از شاهکار هم بالاتره !

هر بازی سازنده اصلیش عوض شده با کله خورده زمین و نابود شده ولی هیلو 4 فوق العاده بود و کیفیت ساختش دور از انتظار بود .

از خودت سوال کن که انچارتد 4 را بدی یه سازنده دیگه بسازه ؟! بعد اوقت متوجه میشی که 343 چیکار کرده ! الان 343 اونقدر قابل اعتماد شده تمام طرفداراش با همون اشتیاقی که زمانی بانجی سر ساخت بازیها بود , منتظر شماره 5 بازی هستند .

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
امیدوارم همین طور که میگی باشه و صد البته چند صد سایت دیگه هم اشتباه کرده باشند !!
Halo 4 درهمه بخشها یه بازی متوسط بود. منتقد IGN و Game Spot ام در اثر مصرف بالا اون نقدها رو دادن. Digital Foundry هم سیبیلش چرپ شده بود در اثر مارکتینگ میلیونی بود که روز اول 220 میلیون فروخت که زیاد اهمیت نداره. چون مهم اصیل بودن و خاص بودن و داشتن کات سین های 40 دقیقه ی هست که هیلو نداره :D.
زیاد خودشهِ ناراحت نکن.

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
یعنی وقت اسم هیلو میاد حالم از خودم به هم میخوره ( نه برای بازی ) برای اینکه قراره 20 صحفه بحث چرت و پرت رو ببینم !

نه به این شوری شوری که بازی رو علم می کنند رو سرشون

نه به این بی مزگی که بازی رو میارن زیر پاشون !

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
تقریبا اون سایتها خیلی معتبر که از بازی کف کردند !

ولی شما توجه نداری که 343 چه کار شاهکاری انجام داده ! یه استادیو تازه تاسیس بخواد استانداردهای یه بازی را حفظ کنه کار خیلی سختیه حالا اون بازی یه بازی مثل هیلو باشه با سازندش که بانجی ! کارشون از شاهکار هم بالاتره !

هر بازی سازنده اصلیش عوض شده با کله خورده زمین و نابود شده ولی هیلو 4 فوق العاده بود و کیفیت ساختش دور از انتظار بود .

از خودت سوال کن که انچارتد 4 را بدی یه سازنده دیگه بسازه ؟! بعد اوقت متوجه میشی که 343 چیکار کرده ! الان 343 اونقدر قابل اعتماد شده تمام طرفداراش با همون اشتیاقی که زمانی بانجی سر ساخت بازیها بود , منتظر شماره 5 بازی هستند .

یعنی شما اصلا قبول نداری که Halo 4 از نسخه اصلی قبلی سری ضعیف تر بوده و عملکرد ضعیف تری نسبت به شماره اصلی قبلی داشته ؟؟ اگه همه بازی ها با بازیساز های جدید خوردن زمین ، H4 هم افت خودش رو نسبت به سری اصلیش کرده و فرقی در ماجرا ایجاد نکرده !!

U4 رو هم اگه بدن یه سازنده دیگه مطمئنا اشغال خواهد شد و رو حرفم مطمئنم ولی مهم اینه که خیلی ها مخصوصا تو این فروم گفته بودند این بازی بی عیب و نقص هست و از نسخه های قبلی سری که هر کدوم یه تحولی بودند قویتر و بهتر هست که صد در صد و مطمئنا اینطور نبوده !! بحث من این هست .
وگرنه حرف شما در رابطه با افت کردن هر بازی با سازنده جدید رو خودم کاملا قبول دارم .

---------- نوشته در 07:26 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:24 PM ارسال شده بود ----------

Halo 4 درهمه بخشها یه بازی متوسط بود. منتقد IGN و Game Spot ام در اثر مصرف بالا اون نقدها رو دادن. Digital Foundry هم سیبیلش چرپ شده بود در اثر مارکتینگ میلیونی بود که روز اول 220 میلیون فروخت که زیاد اهمیت نداره. چون مهم اصیل بودن و خاص بودن و داشتن کات سین های 40 دقیقه ی هست که هیلو نداره :D.
زیاد خودشهِ ناراحت نکن.

بله از تحویل گرفتن همین سایت ها در جوایز GOTY واقعا معلوم هست که چقدر بازی عالی و بی عیب و نقص بوده !! لازم نیست بگم IGN و Game Spot بهترین بازی امسالشون چی بوده !!

The Hound

کاربر سایت
Sep 6, 2011
760
نام
نوید
به صلاحیت این استودیو من ایمان پیدا کردم.درایت اینها باعث شد از فراز و نشیب تغییر و تحول HALO موفق بیرون بیاد.

نسخه 5 هم در نسل اینده با توجه به تدارکی که دیده شده چیزی جز یه شاهکار در سبک خودش نمی تونه باشه.

امیدوارم تعدادی از نام هایی که باهاشون خاطره داریم مثل RESISTANCE هم از این مرحله گذار تغییر سازنده و قرار گرفتن در دستان سازنده جدید به سلامت عبور کنن و مشکلی اونجا هم پیش نیاد.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
یعنی شما اصلا قبول نداری که Halo 4 از نسخه اصلی قبلی سری ضعیف تر بوده و عملکرد ضعیف تری نسبت به شماره اصلی قبلی داشته ؟؟ اگه همه بازی ها با بازیساز های جدید خوردن زمین ، H4 هم افت خودش رو نسبت به سری اصلیش کرده و فرقی در ماجرا ایجاد نکرده !!

U4 رو هم اگه بدن یه سازنده دیگه مطمئنا اشغال خواهد شد و رو حرفم مطمئنم ولی مهم اینه که خیلی ها مخصوصا تو این فروم گفته بودند این بازی بی عیب و نقص هست و از نسخه های قبلی سری که هر کدوم یه تحولی بودند قویتر و بهتر هست که صد در صد و مطمئنا اینطور نبوده !! بحث من این هست .
وگرنه حرف شما در رابطه با افت کردن هر بازی با سازنده جدید رو خودم کاملا قبول دارم .
خیلی ها بازی رو با Reach مقایسه کردن و گفتن از Reach بهتر بوده که به نظر من حرف کاملا درستی هست :D حالا بخواهیم با Halo های شماره دار مقایسه کنیم یه مقدار شرایط واسه بازی سخت تر میشه ولی به عنوان اولین ساخته یه استودیو (به نظر من این واقعا عامل مهمی هست)، من میتونم بگم این بازی دستاورد بزرگی واسه 343 بوده.

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
خیلی ها بازی رو با Reach مقایسه کردن و گفتن از Reach بهتر بوده که به نظر من حرف کاملا درستی هست :D حالا بخواهیم با Halo های شماره دار مقایسه کنیم یه مقدار شرایط واسه بازی سخت تر میشه ولی به عنوان اولین ساخته یه استودیو (به نظر من این واقعا عامل مهمی هست)، من میتونم بگم این بازی دستاورد بزرگی واسه 343 بوده.
محمد یه چیز رو بهم بگو :

قبول داری بازی نسبت به عناوین اصلی قبلی سری افت بخصوص و زیادی داشته یا نه ؟

موضوع اصلی بحث بنده این هست .

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ

!
الان خودت میگی انچارتد 4 را بدی سازنده دیگه میشه اشغال ! اما هیلو 4 اشغال بود یا با کله خورده زمین ؟!

اگه فنه بازی بودی و مثل فنهاش شماره های قبلش را بازی میکردی متوجه میشدی که هیلو 4 افت نکرده ! یکم نقدها را بخونی متوجه میشی که دلیل پایین بودن میانگین بازی از دیدگاه بعضی سایتها نبود نواوری تو بازی دونستند یعنی اون انتظاری که بعد این همه مدت و با عوض شدنه سازنده بازی انتظار داشتند یه تغییر تحولی تو بازی انجام بشه که نشده میتونم حتی نقل قولهای سایتهایی را بیارم که ببینی تو نقدشون نوشته هیلو 4 بهترین بخش سینگل را ما بین سری داره ! ولی بر حسب همون توقعات که گفتم امتیاز کمتری دادند !
دلیل این مشکلات را هم من سر ریسک نکردن 343 تو این نسل میدونم ! یعنی خواستن با بعضی چیزهای ریز تو بازی نظر منتقدها را بدونند و تو شماره بعدش راحت کارشون را انجام بدند .

پس اینکه میگی هیلو 4 افت کرده باید بگم خیر نکرده ! بلکه کیفیت ساختش بهترم شده و تمام استانداردهای هیلو های قبلی هم حفظ شده و به اضافه گرافیک و صدای بهتر .

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
محمد یه چیز رو بهم بگو :

قبول داری بازی نسبت به عناوین اصلی قبلی سری افت بخصوص و زیادی داشته یا نه ؟

موضوع اصلی بحث بنده این هست .
ببین نمیشه گفت افت :D Halo های شماره دار هر کدوم یه استاندارد جدید به وجود آوردن یا اینکه یه بخش خیلی مهم به این سری اضافه کردن. Halo 4 اون استانداردهای جدید رو نداشته و صرفا راه شماره های قبلی رو ادامه داده. به این نمیشه گفت افت، حتی به نظرم در جا زدن هم نمیشه گفت، بیشتر میشه گفت "محکم کردن جای پا" :D اگه این بازی رو Bungie میساخت میشد گفت افت داشته ولی این استودیو یه بازی رو تحویل گرفته که طرفدارهای خودش رو داره و از قضا این طرفدارها تعدادشون خیلی هم زیاده. اینا نمی تونستن کل بازی رو عوض کنن چون فن بیسشون از دست میرفت، یعنی حتی خودشون هم میخواستن مایکروسافت این اجازه رو بهشون نمی داد. واسه همین مجبور شدن بازی رو خیلی محتاطانه بسازن و تغییرات کمی تو بازی بدن، حالا خیلی ها انتظار داشتن بازی تو بخش گیم پلی پیشرفت خیلی زیادی داشته باشه که اتفاق نیفتاد ولی این استودیو هدف اصلیش یعنی "محکم کردن جای پا" رو خیلی خوب انجام داد و فن بیسش رو راضی کرد. مطمئن باش تو شماره های بعدی با خیال راحتی تغییرات رو انجام میده :D

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
الان خودت میگی انچارتد 4 را بدی سازنده دیگه میشه اشغال ! اما هیلو 4 اشغال بود یا با کله خورده زمین ؟!

اگه فنه بازی بودی و مثل فنهاش شماره های قبلش را بازی میکردی متوجه میشدی که هیلو 4 افت نکرده ! یکم نقدها را بخونی متوجه میشی که دلیل پایین بودن میانگین بازی از دیدگاه بعضی سایتها نبود نواوری تو بازی دونستند یعنی اون انتظاری که بعد این همه مدت و با عوض شدنه سازنده بازی انتظار داشتند یه تغییر تحولی تو بازی انجام بشه که نشده میتونم حتی نقل قولهای سایتهایی را بیارم که ببینی تو نقدشون نوشته هیلو 4 بهترین بخش سینگل را ما بین سری داره ! ولی بر حسب همون توقعات که گفتم امتیاز کمتری دادند !
دلیل این مشکلات را هم من سر ریسک نکردن 343 تو این نسل میدونم ! یعنی خواستن با بعشی چیزهای ریز تو بازی نظر منتقدها را بدونند و تو شماره بعدش راحت کارشون را انجام بدند .

پس اینکه میگی هیلو 4 افت کرده باید بگم خیر نکرده ! بلکه کیفیت ساختش بهترم شده و تمام استانداردهای هیلو های قبلی هم حفظ شده و به اضافه گرافیک و صدای بهتر .

سری بازی که میانگین زیر 90 نداشته یکدفعه به 87 نزول پیدا میکنه ، ایا بنظرت این افت نیست ؟؟ حالا دلیلش هرچی میخواد باشه و ممکنه درست هم نباشه ولی ایا این افت نیست ؟؟

هیلو 4 هم نه خورد زمین و نه اشغال بود ولی نسبت به سری اصلی افت بخصوصی کرده بود ! بعدم اقا فرخ یه استدیو میاد یک شماره از سری اصلی بازی رو صرف ریسک کردن و شناختم منتقد ها میکنه ؟؟ یعنی اینها براشون نظر منتقد ها انقدر مهمه که اصل کاریشون بر اساس نظر منتقد ها هست ؟؟

بعد عزیز شما الان مطمئنی موسیقی و صدای بازی بهتر از شماره های اصلی قبلی بوده ؟؟!!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,995
نام
آریا
به عنوان کسی که اولین نسخه Halo رو یکی دو سال بعد از عرضه بازی کرده و هر نسخه رو تقریباً توی زمان خودش انجام داده (نه چند سال بعد) ، واقعاً از Halo 4 لذت بردم !
معمولاً آدم هر بازی ای رو انجام میده ، اوایلش خیلی تو جو هست و حرف های قلنبه سلنبه در موردش میزنه ، ولی الآن بعد از گذشت چند ماه میتونم راحت بگم که H4 از هر نظر فوق العاده بود و تازه به قول بچه ها اولین تجربه یه تیم جدید بود. دیگه توی نسخه بعدی که این استرس اولیه و بار سنگینی که از Bungie روی دوششون بوده از بین میره ، معلوم نیست چی تحویل ملت میدن ! :D

بعد عزیز شما الان مطمئنی موسیقی و صدای بازی بهتر از شماره های اصلی قبلی بوده ؟؟!!
صدای بازی (اگه منظورت صداهای محیطی و اسلحه ها و صداگذاری کاراکترها باشه) که به طرز عجیبی بهتر از نسخه های قبلی بود ! :D کلاً در این زمینه خیلی پیشرفت داشت.
در مورد موسیقی هم سلیقه ها متفاوته ولی به شخصه خیلی با آهنگ های این نسخه حال کردم. شاید در حد 2،3 تا از آهنگ های نسخه های قبلی نبوده ولی جزو زیباترین آهنگ های امسال بودن. تنها مشکلم این بود که این آهنگ ها رفتن زیر سایه صداگذاری کم نظیر بازی ! :D

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
کلا 343 نخواست ریسک بکنه شایدم اگه کلا ریسک میکرد بهتر بود !یکی از مراحلی که 343 تقریبا ایده های خودش را نشون داد مرحله 3 بازی بود که محیطها کاملا متفاوت تر سری هیلو و سلاح های کاملا جدید با دشمنهای جدید که اتفاقا از نظر خیلی هیلو فنها بهترین مرحله ی هیلو 4 بود ! مثل خودم فکر کنم همون مرحله 3 بازی نشان گر سطح کیفیه کار 343 باشه .
سری بازی که میانگین زیر 90 نداشته یکدفعه به 87 نزول پیدا میکنه ، ایا بنظرت این افت نیست ؟؟ حالا دلیلش هرچی میخواد باشه و ممکنه درست هم نباشه ولی ایا این افت نیست ؟؟
هیلو 4 هم نه خورد زمین و نه اشغال بود ولی نسبت به سری اصلی افت بخصوصی کرده بود ! بعدم اقا فرخ یه استدیو میاد یک شماره از سری اصلی بازی رو صرف ریسک کردن و شناختم منتقد ها میکنه ؟؟ یعنی اینها براشون نظر منتقد ها انقدر مهمه که اصل کاریشون بر اساس نظر منتقد ها هست ؟؟
از لحاظ نو اوری اره حرفه تو درسته افت داشته ولی از لحاظ حفظ استانداردهای بازی با کیفیت ساخت بازی افت نداشته و بهترم بوده . شما اگه مرحله 3 بازی را بازی کنی مبینی که 343 چقدر خوب تونسته بعضی از ایده هاش را پیاده کنه !
مثلا الان اینجا خیلی ها هیلو ریچ را بهترین هیلو میدونند ! حتی خود سازندش که بانجی باشه گفته بودند این بهترین هیلویی هست که بعد مدت ها و ارزویی که داشتند ! با تمام عشق و علاقه هیلو ریچ را ساختند! ولی با اینهمه حال میانگین بازی کمتر از شماره 3 بازی شد ! الان باید بگیم افت داشته ؟! میتونی بری بازم نقدهاش را بخونی دقیقا خیلی از سایتها انتظار نواوری تو ریچ داشتند که نداشته و بازی همون فرمول گیم پلی را داشت که شماره 3 بازی داشت .

آخرین ویرایش:

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
به عنوان کسی که اولین نسخه Halo رو یکی دو سال بعد از عرضه بازی کرده و هر نسخه رو تقریباً توی زمان خودش انجام داده (نه چند سال بعد) ، واقعاً از Halo 4 لذت بردم !
معمولاً آدم هر بازی ای رو انجام میده ، اوایلش خیلی تو جو هست و حرف های قلنبه سلنبه در موردش میزنه ، ولی الآن بعد از گذشت چند ماه میتونم راحت بگم که H4 از هر نظر فوق العاده بود و تازه به قول بچه ها اولین تجربه یه تیم جدید بود. دیگه توی نسخه بعدی که این استرس اولیه و بار سنگینی که از Bungie روی دوششون بوده از بین میره ، معلوم نیست چی تحویل ملت میدن ! :D

صدای بازی (اگه منظورت صداهای محیطی و اسلحه ها و صداگذاری کاراکترها باشه) که به طرز عجیبی بهتر از نسخه های قبلی بود ! :D کلاً در این زمینه خیلی پیشرفت داشت.
در مورد موسیقی هم سلیقه ها متفاوته ولی به شخصه خیلی با آهنگ های این نسخه حال کردم. شاید در حد 2،3 تا از آهنگ های نسخه های قبلی نبوده ولی جزو زیباترین آهنگ های امسال بودن. تنها مشکلم این بود که این آهنگ ها رفتن زیر سایه صداگذاری کم نظیر بازی ! :D

من دیگه صحبتی ندارم :d اصلا هرچی اریا جون بگه من قبول میکنم با کله :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر