Final Fantasy XV

آیا از عملکرد Final Fantasy XV راضی بودید؟


  • مجموع رای دهنده‌ها
    150

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
12,750
24,120
نام
ماکان
هر گونه صحبت در مورد داستان، شخصیت ها، مراحل و سایر عناصری که سازنده قبل از عرضه در مورد اونها صحبت نکرده رو در تگ اسپویلر قرار بدید.

برای بحث آزاد درباری داستان بازی میتونید وارد تاپیک زیر بشید:

Final Fantasy XV SPOILER THREAD


Final Fantasy XV

Publisher:
Square Enix

Developer:
Square Enix Business Division 2

Director:
Hajime Tabata

Producer:
Shinji Hashimoto

Designer:
Tetsuya Nomura

Composer:
Yoko Shimomura

Genre:
Japanese Action-Role Playing

Mode:
Single-Player
Online Co-op

Release Date:

2016 ,November 29
9 آذر 1395


بعد از گذشت یک نسل از سرنوشت نامعلوم Final Fantasy Versus XIII و شخصیت جذاب و گیرای آن ناکتیس لویسیس (Noctis Lucis) بالاخره در کنفرانس چند روز گذشته سونی در نمایشگاه E3 شرکت SE دست از آزار و اذیت گیمرها برداشته و هرچند بعید بنظر می‌رسید اما آقای تتسویا نومورا خالق و کارگردان پروژه Versus از طریق یک پیام ویدئویی به معرفی بازی خود پرداخت. عنوانی که دیگر Versus و بخشی از پروژه XIII نیست و اکنون باید آن را XV و یکی از عناوین اصلی و شماره دار مجموعه بنامیم!

اما تغییرات Versus تنها شامل تغییر نام آن نشده و آنطور که بنظر می‌رسید در طول این سال‌های سکوت نومورا و تیم او بیکار ننشسته و دست به خلق عنوانی زده‌اند که از همه نظر تفاوت بسیار زیادی با نمایش اولیه بازی و طرح‌های پروتوتایپ بازی دارد. تغییرات وسیعی که از داستان تا گیم‌پلی و سبک بازی را شامل می‌شود. البته داستان، شخصیت‌ها، محیط‌ها و به طور کلی پلات داستانی بسیار نزدیک به طرح‌های اولیه بازیست و سازندگان بیشتر دست به ایجاد تغییر و نوآوری در گیم‌پلی، سیستم مبارزات و گرافیک بازی زده‌اند. بنابراین چندان دور از انتظار نیست که بناچار مجبور به معرفی مجدد بازی و نگاهی نو به Final Fantasy XV باشیم!


داستان

متاسفانه هنوز اطلاعات منسجم و کاملی در خصوص داستان XV در دست نیست و سازندگان نیز پراکنده گویی و ایجاد ابهام در قبال داستان خود را ترجیح داده‌اند اما با تمام این تفاسیر می‌توان گفت کریستال‌ها بار دیگر نقش اصلی را در داستان XV ایفا می‌کنند! کریستال‌های قدرت که بنظر می‌رسد SE علاقه بسیار زیادی به آن‌ها دارد!
البته کریستال‌ها اینبار بازیگران پشت پرده داستان XV هستند و بنابر دلایلی نامعلوم میراث باقی مانده از قدرت پیشینیان خلاصه شده در تنها کریستال باقی مانده در جهان است که توسط خاندان Lucis ها نگه داری می‌شود. خاندان Lucis از گذشته با همسایه خود Niflheim سرجنگ و دشمنی داشته‌اند و اکنون با پایان جنگ‌های قدیمی و آغاز دوران جنگ سرد تنها کریستال باقی مانده در میان آن‌ها نقطه اتکا و امید برای برقراری صلح است. حکومت Lucis با کمک گرفتن از قدرت کریستال بزرگ مانعی جادویی به دور سرزمین‌های تحت اختیار خود قرار داده است که مانع از نفوذ نیروهای متخاصم می‌شوم. اما نه تا ابد!

ارتش Niflheim آماده شعله ور کردن آتش جنگی است که آینده شخصیت‌های داستان را دربر خواهد گرفت. نیروهای Niflheim موفق به شکستن حصار قدرت کریستال شده و اکنون صلح پایان یافته است.

داستان XV روایت گر زندگی فرمی مدرن از یاکوزاهای ژاپنی همراه با ارجاعات بسیار زیاد به نمایشنامه‌های شکسپیر، خصوصا رومئو و ژولیت، است.


شخصیت‌هاNoctis Lucis Caelumناکتیس لویسیس (Noctis Lusic این نام در زبان لاتین با غلط املایی به معنی روشنایی شبانه است)، شخصیت خشک و مغموم داستان که غم و اندوه از کودکی با وی عجین شده است. او وارث مسلم میراث خاندان Lucis هاست. ناکتیس که دوستانش او را Noct صدا می‌زنند دارای قدرت عجیبی است؛ قدرت دیدن نورهای بهشتی. نورهایی که خبر از نزدیکی مرگ دارند. ناکتیس قادر به حس پایان عمر دیگران است.

ناکتیس علاقه‌ای به زندگی سلطنتی و قانون مدار خود ندارد و با نادیده گرفتن قوانین مجمع سلطنتی همانند یک مترود زندگی می‌کند. دلیلی که باعث می‌شود همیشه بار زیادی از مسوولیت بر دوش محافظین و دوستانش که قصد مراقبت از او را دارند قرار گیرد. ناکتیس شخصیتی بی‌پروا و عجول داشته و حس قدرتمندی برای محافظت از کسانی که به او وفادار هستند دارد.


Gladiolus Amicitiaبه عنوان یکی از افراد خانواده Amicitia وظیفه گلادیولوس حمامیت و حفاظت از شکوه و اعتبار خاندان سلطنتی است. گلادیولوس یکی از نزدیک‌ترین دوستان ناکتیس است و دوستی میان آن‌ها فراتر از القاب و خانواده‌هاست. گلادیولوس و ناکتیس رابطه‌ای حتی نزدیک‌تر از برادر تنی دارند. کلادیولوس حفاظت از لوییسیس‌ها را نه از سر وظیفه، بلکه از سر برادری انجام می‌دهد.


Ignis Scientiaاگنس از همان دوران کودکی و طفولیت هوش و ذکاوتی استثنایی و مثال زدنی داشته و طوری آموزش و تربیت دیده است که روزی یکی از کنسول‌های شاه آینده ناکتیس باشد. اگنس درک و اعتماد بسیار عمیق و زیادی از خود نشان داده و به همین دلیل همیشه از او برای ملتفط کردن روحیه تند و خشن ناکتیس کمک گرفته می‌شود.


Prompto Argentumدوست عیاش و دخترباز ناکتیس از دوران مدرسه. پرومپتو همیشه یک کت بی‌آستین می‌پوشد که خلاف عرف سلطنتی است اما با اینحال همیشه از هیچ تلاشی برای کمک به خاندان سلطنی مضایقه نمی‌کند.


Cor Leonisاسطوره‌ای زنده در فرهنگ و اخلاق سرزمین Lucis، فرمانده لئونیس، که تمام هنر و جنگاوریش در نبرد را پیش کش شاه خود کرده است. لئونیس چندان رابطه خوبی با ناکتیس و دار و دسته‌اش ندارد اما افتخار او به عنوان فرمانده پادشاه باعث می‌شود همیشه مراقب آن‌ها باشد.


Regis Lucis Caelum

پادشاه حکومت Lucis و پدر ناکتیس.Stella Nox Fleuretاستلا (Stella Nox Fleuret نام و نام خانوادگی این شخصیت در زبان لاتین به معنی ستاره و شمیر است) یکی از اعضای خاندان Fleuret از سرزمین Tenebrae است. استلا دوست دوران کودکی ناکتیس بوده و همانند او می‌تواند اشخاص نزدیک به مرگ را حس کند.Idola Eldercapt

پادشاه حکومت Niflheim. نام این شخصیت هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.


شخصیت مجهول 1احتمالا یکی از اعضای حکومت Niflheim. در تریلر منتشر از بازی این شخصیت در حال صحبت با Idola دیده می‌‌شود.


شخصیت مجهول 2
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست


شخصیت مجهول 3هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 4
یکی از اشخاص حکومت Lucis که در نمایش بازی کنار Regis دیده می‌شود.شخصیت مجهول 5هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 6
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستمکان‌ها


Lucis

حکومت Lucis متشکل از بخش‌های مدرن و امروزی است که شهرهایی نظیر توکیو و نیویورک را در ذهن تداعی می‌کند و همچین مناطق اسطوره‌ای که هنوز در آن‌ها صدای برخورد شمشیر و جادوگری شنیده می‌شود. Lucis پر از آسمان خراش‌ها و بزرگ راه‌های عریض و طویل است.

Tenebrae

محل زندگی دوست دوران کودکی ناکتیس، استلا. تنها چیزی که درحال حاضر از Tenebrae می‌دانیم این است که در این سرزمین افسانه قدیمی وجود دارد که می‌گوید کسانی که قادر به دیدن "نور" هستند قدرت‌های عجیبی بدست خواهند آورد.

Niflheim

دشمن حکومت Lucis که توسط Idola رهبری می‌شود. حکومت Niflheim برای بدست آوردن آخرین کریستال با سرزمین‌های Tonebrae، Solheim و Accordo وارد نبرد شده است.

Solheim

سرزمینی که مورد تهاجم نیروهای Niflheim قرار گرفته است.

Accordo

سرزمین زیبایی که ما در نمایش بازی شاهد حجوم نیروهای Niflheim به آن هستیم.
گیم‌پلیگروه شامل سه نفر خواهد بود

ناکتیس لیدر گروه محسوب شده و در صورت مرگ او بازی تمام می‌شود

بقیه اعضای گروه نیز قابل بازی هستند و به راحتی می‌توانید در میان مبارزات بین آن‌ها سوییچ کنید

ناکتیس در مبارزات می‌تواند از Attack، Magic، Linkform، Warp و Summon استفاده کند

از چوکوبو، تانک و وسایل نقلیه موجود می‌توان برای جا به جایی در نقاط مختلف بازی استفاده کرد

XV دارای World Map است و قدرت بسیار بالای کنسول‌های نسل جدید به تیم سازنده اجازه داده است تا به راحتی WM و سفر با وسایل نقلیه را به بازی اضافه کند

برای استفاده از قابلیت Summon ابتدا می‌بایست این موجودات را در بازی شکست دهید. Summon در بازی دارای سیستم جدیدی به نام Rank است و Leviathan بالاترین Rank را خواهد داشت که بنظر می‌رسد اشاره به جثه عظیم آن دارد

ناکتیس در مبارزات از 5 شمشیر مختلف می‌تواند استفاده کند

ناکتیس قادر به پریدن خواهد بود و به نظر نومورا اینکار به طبیعی تر شدن بازی کمک فراوانی می‌کند

XV از تمام قابلیت‌های نشان داده شده در Agni’s Philosophy استفاده می‌کند و سعی دارد تا مرز بین CG و گیم‌پلی را کاهش دهد. همچنین با کمک موتور قدرتمند بازی تیم انیمیشن تمام صحنه‌های نمایشی را به صورت CG ساخته و داخل بازی قرار می‌دهد

ساخت بازی به موتور جدید SE یعنی Luminous منتقل شده است اما نمایش بازی در E3 مربوط به موتور قبلی بازی است. در نتیجه بازی نهای از نظر گرافیک تفاوت بسیار زیادی با نمایش‌های قبلی خواهد داشت

داستان بازی جدی، غمین و بسیار تیره و تار است اما با این حال شوخی و صحنه‌های کمیک نیز بخشی از آن است. تم بازی در یک نگاه لحظه‌های شاد و فرح بخش در اوج تراژدی و سرخوردگی است!

نومورا علاقه‌ای به ساخت یک فضای کاملا مدرن و یا افسانه‌ای ندارد. در XV ما با تلفیقی از فضاهای مدرن شهری نظیر شینجوکو با سرزمین‌های افسانه‌ای هستیم که تم مورد علاقه نومورا است

المان‌های زیادی از عناوین قبلی FF در XV حضور خواهند داشت. به عنوان مثال باهاموث و Leviathon از FFVII و FFVIII به XV آمده‌‌اند و نومورا آن‌ها را طراحی مجدد کرده است

XV ممکن است تبدیل به یک سری شده و شماره‌های دیگری از آن نیز منتشر شود

نومورا در حال بررسی احتمال اضافه کردن ویژگی‌های آنلاین به بازی است. co-op آنلاین از اهداف مورد نظر سازندگان است

SE بدنبال گسترش دادن سری FF بر روی کنسول Vita است و احتمال عرضه یک عنوان فرعی از دنیای XV برای کنسول Vita بسیار بالا و در دست بررسی است (TGS)

سکوت خبری در قبال پروژه Versus به اتمام رسیده و از این پس SE اطلاعات بیشتری را در خصوص XV با علاقه‌مندان به اشتراک خواهد گذاشت

نمایش بعدی و کامل‌تر بازی در نمایشگاه TGS در تاریخ 21 سپتامبر سال جاری خواهد بود***

اثر

Yuki MatsuzawaOpencritic :
Your Source for the Critical Reception of Video Games.

(Metacritic(PS4 :
Final Fantasy XV

(Metacritic(XB One :

Final Fantasy XV
 
آخرین ویرایش:

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
794
481
نام
نويد
دوستان من اول بازیم خیلی هم خوشم اومده فقط مشکلم با مبارزاتش هست که بیش از حد سادس بر عکس FFIII که واسه هر فایت باید برنامه ریزس میکردی . سوالم اینه مبارزات این هم پیچیده میشه یا تا اخر همینطوره؟
 
  • Like
Reactions: vaan 2

Outer Heaven

January 25, 2019
کاربر سایت
Apr 21, 2011
3,682
12,614
دوستان من اول بازیم خیلی هم خوشم اومده فقط مشکلم با مبارزاتش هست که بیش از حد سادس بر عکس FFIII که واسه هر فایت باید برنامه ریزس میکردی . سوالم اینه مبارزات این هم پیچیده میشه یا تا اخر همینطوره؟
نه همونه. button mashing:D
 

reactor

کاربر سایت
Apr 2, 2011
51
13
باو چقد باگ و مشکل داره این بازی الان تو اون دانجن پازل مانندم که sword tallمیگیری باس رو کشتم حالا نمیشه از دانجن اومد بیرون
یک مشکل دیگه هم سر تروفی regalia pilot گیر کردم اون قطعه رو از بیس دشمن گیر آوردم تو ایتمام هس ولی اون مرحله که ببری بدیش ب cindyنمیاد بازیو تموم کردم ولی ماشینم نمیشه ارتقا بده پرواز کنه اعصاب نذاشته
:-(
 

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
14,321
19,836
نام
امیر حسین
https://gematsu.com/2018/09/final-fantasy-xv-pocket-edition-hd-icon-appears-on-playstation-store

گویا قراره FF XV Chibi Edition :p برای کنسول های خانگی هم بیاد!:D عجب! :D
TGS هم نزدیکه، احتمالا بالاخره خبری از سیزن پس2 بشه! ببینیم چی برامون ساختن!:D این چیبی رو هم اگر رو خود سیزن پس بدن خوبه، شاید زدم، ولی جدا... چه کاریه:-"

ولی خوشم میاد تا میتونند میخوان FF XV رو یه چیز خیلی خیلی شناخته شده و ماندگار بکننش! حضورش تو تکن، تبلیعش تو AC ، خود بازی و متعلقاتش، انیمه و سینمایی و ... ، و حالا هم Pocket Edition و احتمالا با قیمت خیلی کمتر، تا شاید یک سری دیگه هم بدن سراغش! :D
البته به شخصه من شدیدا دوست داشتم بازی:x فقط ای کاش میتونست انتظارات رو بر آورده کنه و واقعا اثر ماندگاری میشد....مثل FF VII که بعد از قرن ها، هنوزم خیلی اسمش رو میشنویم!
 

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,430
6,418
نام
محمد
TGS هم نزدیکه، احتمالا بالاخره خبری از سیزن پس2 بشه! ببینیم چی برامون ساختن!
من خیلی امیدوار بودم برای گیمزکام یه حرکتی بزنن. خبری نشد. توضیحات اسکویر برا tgs را هم خوندم گففته بودن نمایش دوباره چیزایی که قبلا نشون دادن. بعیده از دی ال سیای جدید چیزی نشون بدن:(
ولی خوشم میاد تا میتونند میخوان FF XV رو یه چیز خیلی خیلی شناخته شده و ماندگار بکننش! حضورش تو تکن، تبلیعش تو AC ، خود بازی و متعلقاتش، انیمه و سینمایی و ... ، و حالا هم Pocket Edition و احتمالا با قیمت خیلی کمتر، تا شاید یک سری دیگه هم بدن سراغش!
نمی خوان یه چیز ماندگار بکننش. اگه میخواستن که از اول عین ادمدرست می ساختن. اینا صرفا پروسه های بچاپ بچاپ اسکویر یا وصله پینه هاییه که دارن به اجبار به بازی اضافه می کنن هست.
 

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
263
672
نام
رضا رضوانی
به نظر بنده حقیر بازی ffxv بین فاینال فانتزی های اصلی و شماره دار ضعیف تر همشون بود حتی میتونم چند تا سری فرعی نام ببرم از xv بهتر مثل tactics و crisis core و ....
با گیم پلیش کاری ندارم که میگن خوبه ( با اینکه خودم خوشم نیومد) ضعف اصلی بازی داستان و دنیای بازیه که واقعا در سطح یک فاینال فانتزی نیست
شاید داستانش برای یه بازی معمولی خوب باشه ولی ما هم درباره یه فرانچایز معمولی هم صحبت نمیکنیم

امیداورم روزی که final fantasy 16 که اومد اگه زنده بودیم شاهد یه بازی عالی و درخور سری فاینال فانتزی باشیم
 

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
14,321
19,836
نام
امیر حسین
من خیلی امیدوار بودم برای گیمزکام یه حرکتی بزنن. خبری نشد. توضیحات اسکویر برا tgs را هم خوندم گففته بودن نمایش دوباره چیزایی که قبلا نشون دادن. بعیده از دی ال سیای جدید چیزی نشون بدن:(

نمی خوان یه چیز ماندگار بکننش. اگه میخواستن که از اول عین ادمدرست می ساختن. اینا صرفا پروسه های بچاپ بچاپ اسکویر یا وصله پینه هاییه که دارن به اجبار به بازی اضافه می کنن هست.
اگر TGS هم نشون ندن من دیگه واقعا ایده ای ندارم کجا میخوان نشون بدن! و خیلی وقت هم از خبرشون گذشته! بازی کامل که نمیخوان بسازن! 4تا DLCنهایت یک ساعته ست:|

در مورد از اول عین آدم، که ... اول اینکه من مشکلی با بازی نداشتم و ازش لذت بردم:-" (البته بعد آپدیت ها:-" ) ، ولی خوب وضعیت ساهت باز دبگه همه میدونیم چه پیچ در پیچی شده بود!:-"
من تنها ضدحالی که خوردم، درهای قفل بعد دانجن ها بود! این همه براشون هایپ بودم و دوتاشون رو رفتم و مثل هم بودن دیگه سراغ بقیه هم نرفتم:| (خود دانجن ها بدون در نظر گرفتن پشت در، خوب بودن:-" )

غیر از این چندان موشکلی با بازی ندارم:D
ولی خوب برای ماندگاری جدا از بازی خفن ساختن، تبلیغات خفن بی تاثیر نیست:D گویا میگن تو نینتندو دایرکت قراره SEچندبازی برای سوییچ معرفی کنه، که یکیشون ایشونه:D
برا سوییچ منطقیه:D
 

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,430
6,418
نام
محمد
اگر TGS هم نشون ندن من دیگه واقعا ایده ای ندارم کجا میخوان نشون بدن! و خیلی وقت هم از خبرشون گذشته! بازی کامل که نمیخوان بسازن! 4تا DLCنهایت یک ساعته ست:|

در مورد از اول عین آدم، که ... اول اینکه من مشکلی با بازی نداشتم و ازش لذت بردم:-" (البته بعد آپدیت ها:-" ) ، ولی خوب وضعیت ساهت باز دبگه همه میدونیم چه پیچ در پیچی شده بود!:-"
من تنها ضدحالی که خوردم، درهای قفل بعد دانجن ها بود! این همه براشون هایپ بودم و دوتاشون رو رفتم و مثل هم بودن دیگه سراغ بقیه هم نرفتم:| (خود دانجن ها بدون در نظر گرفتن پشت در، خوب بودن:-" )

غیر از این چندان موشکلی با بازی ندارم:D
ولی خوب برای ماندگاری جدا از بازی خفن ساختن، تبلیغات خفن بی تاثیر نیست:D گویا میگن تو نینتندو دایرکت قراره SEچندبازی برای سوییچ معرفی کنه، که یکیشون ایشونه:D
برا سوییچ منطقیه:D
ظن قوی اینه که تو ۲۰۱۹ معرفی میشن. حالا تو ای ۳ یا جای دیگه. چون از قبل گفتن محتوای جدید برای ۲۰۱۹ در نظر گرفته شده.
مشکلی نداری چون فن FF نیستی. حالا گیمپلی نوبتی نبود به جهنم. انقدر شعور نداشتن داستان بازیو عین ادم بنویسن. کلا این ماجرای 15 یه زخم کهنست که به موقعش ازش گلایه شده و ارزش بحث کردن نداره الان.
تبلیغات خفن فقط برا یه بازه زمانی مشخص جواب میده. زمانش که گذشت فقط کیفیت بازیه که ماندگاریش را مشخص می کنه. حالا اینا هرچقدر میخوان کانتنت بدن و برای کنسول های مختلف عرضه کنن.

برای سوییچ واقعا بعیده بازیو بدن. خیلی انجینش سنگینه. اگه بخوان بدن قشنگ یه دانگرید تپل می کننش.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ربطی به اینجا نداره ولی ست Winged Victory را کاملا گرفتم XD کملوس را هم فقط گاردشو ندارم.:D
 

Dr. Ariamax

آقای دکتر آریامکس :|
کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,075
128
نام
آریا
من امروز بازیو گرفتم و شروع کردم تازه :D
به عنوان کسی که فاینال فانتزی های قبلی رو شاید کلا یکی دوتا از نسخه هاشو که نمیدونم کدوما بودنو روی پی اس ۱ و پی اس ۲ در سن کم بازی کردم و از گیمپلیش سر در نیاوردم :D بسیار از این بازی خوشم اومد
البته نتونستم برای آپدیتش صبر کنم و یکم بدون آپدیت بازی کردم حالا فردا نسخه آپدیت شدشو بازی میکنم :D
در کل هم محیط بازی هم گیمپلیش هم رابطه ی بین شخصیتا و دوستیشون و ... همه چیز برام جذاب بود
حالا همه میگن این ضعیف ترین فاینال فانتزیه ولی به شخصا چون قبلیا رو ندیدم این بازی به شدت منو معتاد خودش میکنه قطعا :D
 

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
1,966
5,599
من امروز بازیو گرفتم و شروع کردم تازه :D
به عنوان کسی که فاینال فانتزی های قبلی رو شاید کلا یکی دوتا از نسخه هاشو که نمیدونم کدوما بودنو روی پی اس ۱ و پی اس ۲ در سن کم بازی کردم و از گیمپلیش سر در نیاوردم :D بسیار از این بازی خوشم اومد
البته نتونستم برای آپدیتش صبر کنم و یکم بدون آپدیت بازی کردم حالا فردا نسخه آپدیت شدشو بازی میکنم :D
در کل هم محیط بازی هم گیمپلیش هم رابطه ی بین شخصیتا و دوستیشون و ... همه چیز برام جذاب بود
حالا همه میگن این ضعیف ترین فاینال فانتزیه ولی به شخصا چون قبلیا رو ندیدم این بازی به شدت منو معتاد خودش میکنه قطعا :D
ببین بی نظیره بازیش :D منم هیچ کدوم از نسخه هاش رو بازی نکردم (بجز اینکه یدونه از انیمیشن هاش رو دیده بودم) و بنظرم یجور توفیق اجباری نسیبمون شده چون باعث میشه بیشتر از نسخه xv لذت ببریم! اینقدر از شخصیت ها و دنیای فانتزی بازی لذت بردم که از نظر مقایسه هم برای من بازی جزو Top 5 این نسل بوده.خیلی عالی بود.
 
  • Like
Reactions: BoxBox and Akiba

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,430
6,418
نام
محمد
بالاخره یادشون اومد! :D

Final Fantasy XV Special Program broadcast set for November 7 - Gematsu

کلا سوالی که برام مطرحه چرا انقدر فاصله؟ آخه هیچ خبر و شایعه خاصی در مورد بازی بعدیشون نیست بگیم اونطرف درگیرن:D
نه. تاباتا رسما گفت بعد از دی ال سیای اول تیم میره سر پروژه بعدی. اینم که انقدر کش دادن ساخت دی ال سیای جدیدو احتمالا همینه
 

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
14,321
19,836
نام
امیر حسین
نه. تاباتا رسما گفت بعد از دی ال سیای اول تیم میره سر پروژه بعدی. اینم که انقدر کش دادن ساخت دی ال سیای جدیدو احتمالا همینه
اینا اگر پروژه بعدی رو شروع کرده بودن....حتی در حد ایده پردازی، این Square Enix باید معرفیش میکرد تا حالا:))
برای همین حرفشونو باور نمیکنم:-" در مورد SE صحبت میکنیم نه ناشر و بازی ساز دیگه ای! :D
 
  • Like
Reactions: noctis-sm3

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟