گیفت کارت

Final Fantasy XV

آیا از عملکرد Final Fantasy XV راضی بودید؟


  • مجموع رای دهنده‌ها
    153

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,272
نام
ماکان
هر گونه صحبت در مورد داستان، شخصیت ها، مراحل و سایر عناصری که سازنده قبل از عرضه در مورد اونها صحبت نکرده رو در تگ اسپویلر قرار بدید.

برای بحث آزاد درباری داستان بازی میتونید وارد تاپیک زیر بشید:

Final Fantasy XV SPOILER THREAD


Final Fantasy XV

Publisher:
Square Enix

Developer:
Square Enix Business Division 2

Director:
Hajime Tabata

Producer:
Shinji Hashimoto

Designer:
Tetsuya Nomura

Composer:
Yoko Shimomura

Genre:
Japanese Action-Role Playing

Mode:
Single-Player
Online Co-op

Release Date:

2016 ,November 29
9 آذر 1395


بعد از گذشت یک نسل از سرنوشت نامعلوم Final Fantasy Versus XIII و شخصیت جذاب و گیرای آن ناکتیس لویسیس (Noctis Lucis) بالاخره در کنفرانس چند روز گذشته سونی در نمایشگاه E3 شرکت SE دست از آزار و اذیت گیمرها برداشته و هرچند بعید بنظر می‌رسید اما آقای تتسویا نومورا خالق و کارگردان پروژه Versus از طریق یک پیام ویدئویی به معرفی بازی خود پرداخت. عنوانی که دیگر Versus و بخشی از پروژه XIII نیست و اکنون باید آن را XV و یکی از عناوین اصلی و شماره دار مجموعه بنامیم!

اما تغییرات Versus تنها شامل تغییر نام آن نشده و آنطور که بنظر می‌رسید در طول این سال‌های سکوت نومورا و تیم او بیکار ننشسته و دست به خلق عنوانی زده‌اند که از همه نظر تفاوت بسیار زیادی با نمایش اولیه بازی و طرح‌های پروتوتایپ بازی دارد. تغییرات وسیعی که از داستان تا گیم‌پلی و سبک بازی را شامل می‌شود. البته داستان، شخصیت‌ها، محیط‌ها و به طور کلی پلات داستانی بسیار نزدیک به طرح‌های اولیه بازیست و سازندگان بیشتر دست به ایجاد تغییر و نوآوری در گیم‌پلی، سیستم مبارزات و گرافیک بازی زده‌اند. بنابراین چندان دور از انتظار نیست که بناچار مجبور به معرفی مجدد بازی و نگاهی نو به Final Fantasy XV باشیم!


داستان

متاسفانه هنوز اطلاعات منسجم و کاملی در خصوص داستان XV در دست نیست و سازندگان نیز پراکنده گویی و ایجاد ابهام در قبال داستان خود را ترجیح داده‌اند اما با تمام این تفاسیر می‌توان گفت کریستال‌ها بار دیگر نقش اصلی را در داستان XV ایفا می‌کنند! کریستال‌های قدرت که بنظر می‌رسد SE علاقه بسیار زیادی به آن‌ها دارد!
البته کریستال‌ها اینبار بازیگران پشت پرده داستان XV هستند و بنابر دلایلی نامعلوم میراث باقی مانده از قدرت پیشینیان خلاصه شده در تنها کریستال باقی مانده در جهان است که توسط خاندان Lucis ها نگه داری می‌شود. خاندان Lucis از گذشته با همسایه خود Niflheim سرجنگ و دشمنی داشته‌اند و اکنون با پایان جنگ‌های قدیمی و آغاز دوران جنگ سرد تنها کریستال باقی مانده در میان آن‌ها نقطه اتکا و امید برای برقراری صلح است. حکومت Lucis با کمک گرفتن از قدرت کریستال بزرگ مانعی جادویی به دور سرزمین‌های تحت اختیار خود قرار داده است که مانع از نفوذ نیروهای متخاصم می‌شوم. اما نه تا ابد!

ارتش Niflheim آماده شعله ور کردن آتش جنگی است که آینده شخصیت‌های داستان را دربر خواهد گرفت. نیروهای Niflheim موفق به شکستن حصار قدرت کریستال شده و اکنون صلح پایان یافته است.

داستان XV روایت گر زندگی فرمی مدرن از یاکوزاهای ژاپنی همراه با ارجاعات بسیار زیاد به نمایشنامه‌های شکسپیر، خصوصا رومئو و ژولیت، است.


شخصیت‌هاNoctis Lucis Caelumناکتیس لویسیس (Noctis Lusic این نام در زبان لاتین با غلط املایی به معنی روشنایی شبانه است)، شخصیت خشک و مغموم داستان که غم و اندوه از کودکی با وی عجین شده است. او وارث مسلم میراث خاندان Lucis هاست. ناکتیس که دوستانش او را Noct صدا می‌زنند دارای قدرت عجیبی است؛ قدرت دیدن نورهای بهشتی. نورهایی که خبر از نزدیکی مرگ دارند. ناکتیس قادر به حس پایان عمر دیگران است.

ناکتیس علاقه‌ای به زندگی سلطنتی و قانون مدار خود ندارد و با نادیده گرفتن قوانین مجمع سلطنتی همانند یک مترود زندگی می‌کند. دلیلی که باعث می‌شود همیشه بار زیادی از مسوولیت بر دوش محافظین و دوستانش که قصد مراقبت از او را دارند قرار گیرد. ناکتیس شخصیتی بی‌پروا و عجول داشته و حس قدرتمندی برای محافظت از کسانی که به او وفادار هستند دارد.


Gladiolus Amicitiaبه عنوان یکی از افراد خانواده Amicitia وظیفه گلادیولوس حمامیت و حفاظت از شکوه و اعتبار خاندان سلطنتی است. گلادیولوس یکی از نزدیک‌ترین دوستان ناکتیس است و دوستی میان آن‌ها فراتر از القاب و خانواده‌هاست. گلادیولوس و ناکتیس رابطه‌ای حتی نزدیک‌تر از برادر تنی دارند. کلادیولوس حفاظت از لوییسیس‌ها را نه از سر وظیفه، بلکه از سر برادری انجام می‌دهد.


Ignis Scientiaاگنس از همان دوران کودکی و طفولیت هوش و ذکاوتی استثنایی و مثال زدنی داشته و طوری آموزش و تربیت دیده است که روزی یکی از کنسول‌های شاه آینده ناکتیس باشد. اگنس درک و اعتماد بسیار عمیق و زیادی از خود نشان داده و به همین دلیل همیشه از او برای ملتفط کردن روحیه تند و خشن ناکتیس کمک گرفته می‌شود.


Prompto Argentumدوست عیاش و دخترباز ناکتیس از دوران مدرسه. پرومپتو همیشه یک کت بی‌آستین می‌پوشد که خلاف عرف سلطنتی است اما با اینحال همیشه از هیچ تلاشی برای کمک به خاندان سلطنی مضایقه نمی‌کند.


Cor Leonisاسطوره‌ای زنده در فرهنگ و اخلاق سرزمین Lucis، فرمانده لئونیس، که تمام هنر و جنگاوریش در نبرد را پیش کش شاه خود کرده است. لئونیس چندان رابطه خوبی با ناکتیس و دار و دسته‌اش ندارد اما افتخار او به عنوان فرمانده پادشاه باعث می‌شود همیشه مراقب آن‌ها باشد.


Regis Lucis Caelum

پادشاه حکومت Lucis و پدر ناکتیس.Stella Nox Fleuretاستلا (Stella Nox Fleuret نام و نام خانوادگی این شخصیت در زبان لاتین به معنی ستاره و شمیر است) یکی از اعضای خاندان Fleuret از سرزمین Tenebrae است. استلا دوست دوران کودکی ناکتیس بوده و همانند او می‌تواند اشخاص نزدیک به مرگ را حس کند.Idola Eldercapt

پادشاه حکومت Niflheim. نام این شخصیت هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.


شخصیت مجهول 1احتمالا یکی از اعضای حکومت Niflheim. در تریلر منتشر از بازی این شخصیت در حال صحبت با Idola دیده می‌‌شود.


شخصیت مجهول 2
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست


شخصیت مجهول 3هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 4
یکی از اشخاص حکومت Lucis که در نمایش بازی کنار Regis دیده می‌شود.شخصیت مجهول 5هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 6
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستمکان‌ها


Lucis

حکومت Lucis متشکل از بخش‌های مدرن و امروزی است که شهرهایی نظیر توکیو و نیویورک را در ذهن تداعی می‌کند و همچین مناطق اسطوره‌ای که هنوز در آن‌ها صدای برخورد شمشیر و جادوگری شنیده می‌شود. Lucis پر از آسمان خراش‌ها و بزرگ راه‌های عریض و طویل است.

Tenebrae

محل زندگی دوست دوران کودکی ناکتیس، استلا. تنها چیزی که درحال حاضر از Tenebrae می‌دانیم این است که در این سرزمین افسانه قدیمی وجود دارد که می‌گوید کسانی که قادر به دیدن "نور" هستند قدرت‌های عجیبی بدست خواهند آورد.

Niflheim

دشمن حکومت Lucis که توسط Idola رهبری می‌شود. حکومت Niflheim برای بدست آوردن آخرین کریستال با سرزمین‌های Tonebrae، Solheim و Accordo وارد نبرد شده است.

Solheim

سرزمینی که مورد تهاجم نیروهای Niflheim قرار گرفته است.

Accordo

سرزمین زیبایی که ما در نمایش بازی شاهد حجوم نیروهای Niflheim به آن هستیم.
گیم‌پلیگروه شامل سه نفر خواهد بود

ناکتیس لیدر گروه محسوب شده و در صورت مرگ او بازی تمام می‌شود

بقیه اعضای گروه نیز قابل بازی هستند و به راحتی می‌توانید در میان مبارزات بین آن‌ها سوییچ کنید

ناکتیس در مبارزات می‌تواند از Attack، Magic، Linkform، Warp و Summon استفاده کند

از چوکوبو، تانک و وسایل نقلیه موجود می‌توان برای جا به جایی در نقاط مختلف بازی استفاده کرد

XV دارای World Map است و قدرت بسیار بالای کنسول‌های نسل جدید به تیم سازنده اجازه داده است تا به راحتی WM و سفر با وسایل نقلیه را به بازی اضافه کند

برای استفاده از قابلیت Summon ابتدا می‌بایست این موجودات را در بازی شکست دهید. Summon در بازی دارای سیستم جدیدی به نام Rank است و Leviathan بالاترین Rank را خواهد داشت که بنظر می‌رسد اشاره به جثه عظیم آن دارد

ناکتیس در مبارزات از 5 شمشیر مختلف می‌تواند استفاده کند

ناکتیس قادر به پریدن خواهد بود و به نظر نومورا اینکار به طبیعی تر شدن بازی کمک فراوانی می‌کند

XV از تمام قابلیت‌های نشان داده شده در Agni’s Philosophy استفاده می‌کند و سعی دارد تا مرز بین CG و گیم‌پلی را کاهش دهد. همچنین با کمک موتور قدرتمند بازی تیم انیمیشن تمام صحنه‌های نمایشی را به صورت CG ساخته و داخل بازی قرار می‌دهد

ساخت بازی به موتور جدید SE یعنی Luminous منتقل شده است اما نمایش بازی در E3 مربوط به موتور قبلی بازی است. در نتیجه بازی نهای از نظر گرافیک تفاوت بسیار زیادی با نمایش‌های قبلی خواهد داشت

داستان بازی جدی، غمین و بسیار تیره و تار است اما با این حال شوخی و صحنه‌های کمیک نیز بخشی از آن است. تم بازی در یک نگاه لحظه‌های شاد و فرح بخش در اوج تراژدی و سرخوردگی است!

نومورا علاقه‌ای به ساخت یک فضای کاملا مدرن و یا افسانه‌ای ندارد. در XV ما با تلفیقی از فضاهای مدرن شهری نظیر شینجوکو با سرزمین‌های افسانه‌ای هستیم که تم مورد علاقه نومورا است

المان‌های زیادی از عناوین قبلی FF در XV حضور خواهند داشت. به عنوان مثال باهاموث و Leviathon از FFVII و FFVIII به XV آمده‌‌اند و نومورا آن‌ها را طراحی مجدد کرده است

XV ممکن است تبدیل به یک سری شده و شماره‌های دیگری از آن نیز منتشر شود

نومورا در حال بررسی احتمال اضافه کردن ویژگی‌های آنلاین به بازی است. co-op آنلاین از اهداف مورد نظر سازندگان است

SE بدنبال گسترش دادن سری FF بر روی کنسول Vita است و احتمال عرضه یک عنوان فرعی از دنیای XV برای کنسول Vita بسیار بالا و در دست بررسی است (TGS)

سکوت خبری در قبال پروژه Versus به اتمام رسیده و از این پس SE اطلاعات بیشتری را در خصوص XV با علاقه‌مندان به اشتراک خواهد گذاشت

نمایش بعدی و کامل‌تر بازی در نمایشگاه TGS در تاریخ 21 سپتامبر سال جاری خواهد بود***

اثر

Yuki MatsuzawaOpencritic :
Your Source for the Critical Reception of Video Games.

(Metacritic(PS4 :
Final Fantasy XV

(Metacritic(XB One :

Final Fantasy XV
 
آخرین ویرایش:

Parsa.e

کاربر سایت
Sep 5, 2013
612
نام
Parsa
واقعا؟ پس royal edition بودنش برای چیشه دیگه؟
آره فقط تنها مزیتی که داره اینه که کل DLC هایی که براش اومده رو داره ولی همه شو باید دانلود کرد
عملا بیشتر برای بازاریابیه تا چیز دیگه


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,663
نام
فرهاد
سلام. این Tera wars و این دی-جی نوبوناگایی که اومدن برای بخش مولتی بازین؟
 

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
192
نام
Reza
سلام. این Tera wars و این دی-جی نوبوناگایی که اومدن برای بخش مولتی بازین؟
سلام ترا وارز یه بازی که استدیو هیرونوبو ساکاگوچی پدر فاینال فانتزی اونو ساخته اطلاعات دیگه ای راجبش ندارم
 

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,663
نام
فرهاد
سلام ترا وارز یه بازی که استدیو هیرونوبو ساکاگوچی پدر فاینال فانتزی اونو ساخته اطلاعات دیگه ای راجبش ندارم
اونی که شما میگید Terra Battle هست که توسط استودیو Mistwalker برای گوشی‌ها همراه ساخته شد. ترا وارز یه بخش داستانی هست که داخل ffxv هست
 

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
192
نام
Reza
سلام دوستان انیمه آردین عرضه شد توی تلگرام گذاشتم با کیفیت 720P اگه خواستین بیاید دانلود کنید @Final_Fantasy_Persian
 
  • Like
Reactions: BARDI YA

BARDI YA

کاربر سایت
Jul 23, 2011
2,886
نام
Bardia
سلام دوستان انیمه آردین عرضه شد توی تلگرام گذاشتم با کیفیت 720P اگه خواستین بیاید دانلود کنید @Final_Fantasy_Persian
کلی کلیییی مرسی ناکامای عزیزم...

بسی منتظر 26 مارچ برای لانچ اپیسود آردین هستیم...
شخصیت بسیار کامپکلسی بود و هست برای من حداقل...

^__^
 
آخرین ویرایش:

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
192
نام
Reza
سلام دوستان
Final Fantasy XV: The Dawn of the Future novel announced
به زودی یه رمان با این اسم از فاینال فانتزی 15 عرضه میشه که شامل داستان سه اپیزود کنسل شده می باشد کسی می تونه وقتی اومد ترجمش کنه بزاره؟
 

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
15,069
نام
امیر حسین
سلام دوستان
Final Fantasy XV: The Dawn of the Future novel announced
به زودی یه رمان با این اسم از فاینال فانتزی 15 عرضه میشه که شامل داستان سه اپیزود کنسل شده می باشد کسی می تونه وقتی اومد ترجمش کنه بزاره؟
اگر FF XV همونی میشد که میخواستن به نظرم حتما @Cloud Strife یا @Oakenshield ترجمش میکردن:D
الان؟ بعید میدونم :-"

در مورد محتویاتش من چیزی ندیدم که قراره اون 3تا کنسل شده باشه... (آخه به هم نمیخوردن محتویات DLCها و یکیش فکر کنم اصلا What If story ... بود:-" )

---
در مورد DLC اطلاعات کامل تری اومد :
Final Fantasy XV DLC 'Episode Ardyn' first details, screenshots - Gematsu

هایییپ:D :x
 

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,272
نام
ماکان
اگه وقت آزاد بیشتری داشتم یا حداقل بازی خوبی بود قطعا وقت میزاشتم اما الان.... ولی اگه خواهان داشت ترجمه میکنم. 10 نفر بیشتر شدید بگید:D
 

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
192
نام
Reza
اگر FF XV همونی میشد که میخواستن به نظرم حتما @Cloud Strife یا @Oakenshield ترجمش میکردن:D
الان؟ بعید میدونم :-"

در مورد محتویاتش من چیزی ندیدم که قراره اون 3تا کنسل شده باشه... (آخه به هم نمیخوردن محتویات DLCها و یکیش فکر کنم اصلا What If story ... بود:-" )

---
در مورد DLC اطلاعات کامل تری اومد :
Final Fantasy XV DLC 'Episode Ardyn' first details, screenshots - Gematsu

هایییپ:D :x
توی سایتی که خبر رو دیدم توش نوشته بود قرار داستان سه تا اپیزود کنسل شده توش باشه
 

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,498
نام
محمد
اگر FF XV همونی میشد که میخواستن به نظرم حتما @Cloud Strife یا @Oakenshield ترجمش میکردن:D
الان؟ بعید میدونم :-"

در مورد محتویاتش من چیزی ندیدم که قراره اون 3تا کنسل شده باشه... (آخه به هم نمیخوردن محتویات DLCها و یکیش فکر کنم اصلا What If story ... بود:-" )

---
در مورد DLC اطلاعات کامل تری اومد :
Final Fantasy XV DLC 'Episode Ardyn' first details, screenshots - Gematsu

هایییپ:D :x
زیادم بعید ندون :D آگه بازی همونی که باید میشد که من تا همین الان هم تاپیک را اپ می کردم:D
من XV را دوست ندارم اما هنوز عاشق فابولا نوا کریستالیس و نوکتیس و اینام :D
علی ای حال یه چک کردم حدودا تیر نسخه غربی منتشر میشه. الان تحریریه نیستم اما احتمالا تابستون موقت برگردم ترجمه می کنم. (لامصب اینو مگس 5 نحسن .هر وقت گفتم مقالشون می کنم یه مشکل پیش اومده مجبور شدم کلا استعفا بدم :|) البته بستگی هم داره حجمش چقدر باشه.اما فعلا در کل یه نیمچه قولی میدم :D

پ.ن :ورستایل بنده خدا استحاله کرده ها :| چی بوده چی شده :|
اولین اوراکل هم که خود لوناست :D
 
  • Like
Reactions: bezad and Akiba

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,498
نام
محمد
توی ریست ارا هم یوزرا نوشتن که داستان هر سه تا دی ال سی دیگه را پوشش میده رمان .
 
  • Like
Reactions: bezad and Akiba

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
221
نمیدانم اکثرا این را دیدید یا نه ولی جالب و بامزست
 

BARDI YA

کاربر سایت
Jul 23, 2011
2,886
نام
Bardia
درود بر و بچ فاینال باز گل... :D

خوب خوب...
ااااا...

چرا هایپ برای اپیسود آردین نیست ؟ :D

26ام میاد هاااااا....
کل شهر رو میتونیم بگردیم هاااا...
با جادوش حالت پودر گونه میشیم روی پشت بوم ها میریم هاااا...

نقش انتگونیست رو داریم هاااا... :D

پرولاگشم ببینید/ببینیم... :D :D
میگن بسی دردناکه...

خدایی هممون میدونیم 15 یکم نصفه و نیمه بود و موند و اینا...
ولی بازم اف اف بود و حال داد دیگه...

اینم دسره و حال میده... :D
 
  • Like
Reactions: Reza.zareei

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
192
نام
Reza
درود بر و بچ فاینال باز گل... :D

خوب خوب...
ااااا...

چرا هایپ برای اپیسود آردین نیست ؟ :D

26ام میاد هاااااا....
کل شهر رو میتونیم بگردیم هاااا...
با جادوش حالت پودر گونه میشیم روی پشت بوم ها میریم هاااا...

نقش انتگونیست رو داریم هاااا... :D

پرولاگشم ببینید/ببینیم... :D:D
میگن بسی دردناکه...

خدایی هممون میدونیم 15 یکم نصفه و نیمه بود و موند و اینا...
ولی بازم اف اف بود و حال داد دیگه...

اینم دسره و حال میده... :D
من خدایی خیلی با این اپیزود آردین حال کردم به نظرم قهرمان واقعی همین اردین گه حکومت لولسیس رو نابود می کنه و مردم رو از دست پادشاه ها نجات میده برای همیشه به نظرم اون داداشش سامنوس خیلی نامرد بود
 
  • Love
Reactions: BARDI YA

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 2)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟