100 بازی RPG برتر تاریخ از نگاه IGN

highergraphic

کاربر سایت
Jul 18, 2007
292
i461595_rpgs-cover.jpg

IGN یه مدت بود که هر روز 10 تا بازی جدید به لیستش اضافه می کرد که امروز بلاخره تموم شد.
اینم لیست:
100 - Ys Book I & II
99 - Lunar: Eternal Blue
98 - Shadow Hearts: Covenant
97 - Final Fantasy VIII
96 - Phantasy Star
95 - The Legend of Dragoon
94 - Vagrant Story
93 - Tales of Phatansia
92 - Diablo III
91 - Fable II
90 - Shin Megami Tensei: Persona 4
89 - Fallout: New Vegas
88 - Final Fantasy IX
87 - Lufia II: Rise of the Sinistrals
86 - Shadowrun
85 - Breath of Fire III
84 - Kingdom Hearts
83 - Fire Emblem
82 - Might and Magic VI: The Mandate of Heaven
81 - Dragon Warrior VII
80 - Dungeon Master
79 - Icewind Dale 2
78 - The Witcher 2
77 - Tales of Symphonia
76 - Illusion of Gaia
75 - Front Mission 3
74 - Wizardry 8
73 - Final Fantasy
72 - Grandia 2
71 - The Bard's Tale
70 - Demon's Souls
69 - Shin Megami Tensei: Persona 3
68 - Kingdom Hearts 2
67 - Final Fantasy Tactics Advance
66 - Mario & Luigi: Partners in Time
65 - Paper Mario: The Thousand Year Door
64 - Final Fantasy X
63 - Skies of Arcadia
62 - The World Ends With You
61 - Chrono Cross
60 - EVE Online
59 - Phantasy Star IV
58 - Freedom Force
57 - Mass Effect 2
56 - Tactics Ogre: Let Us Cling Together
55 - Monster Hunter Tri
54 - Neverwinter Nights 2
53 - Ultima VII
52 - Odin Sphere
51 - Wild Arms
50 - Golden Sun
49 - Dragon Quest V
48 - Tales of Destiny
47 - Xenogears
46 - Pool of Radiance
45 - Disgaea
44 - Suikoden II
43 - Valkyria Chronicles
42 - Lunar: Silver Star Story
41 - Xenoblade Chronicles
40 - Ogre Battle: The March of the Black Queen
39 - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
38 - Phantasy Star II
37 - Guild Wars
36 - Shining Force II
35 - Pokemon Black/White
34 - Fallout
33 - Ultima Online
32 - The Elder Scrolls: Morrowind
31 - Neverwinter Nights
30 - Jade Empire
29 - Dragon Warrior
28 - Fallout 2
27 - Dragon Quest VIII
26 - Ultima IV
25 - Deus Ex
24 - Baldur's Gate
23 - Phantasy Star Online
22 - Elder Scrolls IV: Oblivion
21 - Super Mario RPG
20 - Everquest
19 - System Shock 2
18 - Dark Souls
17 - Earthbound
16 - Diablo
15 - Secret of Mana
14 - Final Fantasy Tactics
13 - Planescape Torment
12 - Star Wars: Knights of the Old Republic
11 - Final Fantasy VII
10 - Fallout 3
9 - Mass Effect 1
8 - World of Warcraft
7 - The Elder Scrolls V: Skyrim
6 - Diablo 2
5 - Final Fantasy IV
4 - Pokemon Red/Blue
3 - Baldur's Gate 2
2 - Chrono Trigger
1 - Final Fantasy VI

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
یه چیزی که برام عجیبه اونایی که درک درستی از بازیهای JRPG ندارن، به ژاپنیا که پایه گذار صنعت گیم و خیلی صنایع دیگه که اکثر کارهای روزمره همه انسانها باهاشون در ارتباط هست چرا این همه فحش و بد و بیراه میگن!!؟ به قول دوستمون شاید معیار خیلیا برای سنجیدن هر چیزی میزان فروش اونـه :wink:
دوست عزیز مشکل اصلی خیلیا مثل من با لیست حضور بازی های ژاپنی نیست ! مشکل من و افراد هم عقیده ی من حضور نداشتن بازی های زیادی که لایق حضور در این لیست بودن ولی تو لیست نبودن . و کلا دلیلی که لیست کلا بی اعتبار میکنه حضور نداشتن dragon age : origins هست که حتی به عقیده ی خیلیا بهترین بازی نقش افرینی تاریخ هست .

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
dragon age : origins هست که حتی به عقیده ی خیلیا بهترین بازی نقش افرینی تاریخ هست .
همین جوری پیش بریم این بازی بهترین بازی تاریخ، بعد هم "بهترین رسانه ای که می شود ساخت" بدل میشه.
در حد خودش ببینیدش دیگه.

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
IGN همون بهتره بره گاو بچرونه جای تایتل بندی...!!سایتی که همش شایعه پشت سرش هست که موقعه ی score دادن از شرکتهای مورد نظر پول میگیره اون وقت من نمیدونم بر چه اساسی این لیست رو درست کرده..!!!!!نمیدونم بازی به این باحالی Lost Odesey کجای این لیست قرار میگیره..؟!!!شاید LO اصلا بازی اکشن یا شوتر هست تو این لیست قرار نمیگیره...!!!

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
سایتی که همش شایعه پشت سرش هست که موقعه ی score دادن از شرکتهای مورد نظر پول میگیره اون وقت من نمیدونم بر چه اساسی این لیست رو درست کرده.

اقا دیگه میخوادی ایراد بگیرید از لیست بگیرید و هر چقدر هم میخواید فحش بدید به تهیه کننده اش ولی دیگه سایت IGN رو زیر سوال نبرید که یکی از بزرگترین مرجع های دنیای گیم هست !!

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
اقا دیگه میخوادی ایراد بگیرید از لیست بگیرید و هر چقدر هم میخواید فحش بدید به تهیه کننده اش ولی دیگه سایت IGN رو زیر سوال نبرید که یکی از بزرگترین مرجع های دنیای گیم هست !!

خوب باشه دلیل نمیشه..!!مرجع هست واسه خودشه...!!!همه میدونن جایگاه IGN تو منابع گیم کجاست..!!همیشه باید با بقیه سایتها فرق داشته باشه همه به یه بازی بدن 10 یا 9 این سایت میده 7.5 یا 7 بعد گندش در میاد که سازنده ی فلان بازی سره کیسه رو شل نکرده..!!همونطور که گفتم بره گاو بچرونه بهتره..!!تو این لیست جایگاه Diablo ها رو ببین واسه من حکم fun رو داره..!!

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
خوب باشه دلیل نمیشه..!!مرجع هست واسه خودشه...!!!همه میدونن جایگاه IGN تو منابع گیم کجاست..!!همیشه باید با بقیه سایتها فرق داشته باشه همه به یه بازی بدن 10 یا 9 این سایت میده 7.5 یا 7 بعد گندش در میاد که سازنده ی فلان بازی سره کیسه رو شل نکرده..!!همونطور که گفتم بره گاو بچرونه بهتره..!!تو این لیست جایگاه Diablo ها رو ببین واسه من حکم fun رو داره..!!
عزیز من IGN که خودش یکنفر نیست !!! چندین و چند منتقد داره که اونها بر اساس نظر شخصی خودشون نقد ها رو مینویسن و قرار میدن تا ما بخونیم ! بعد هم قرار نیست که نمرات تمامی سایت ها با هم مچ باشه !! اگه اینجوری همه رو دور هم جمع میکردیم و میگفتیم یه نمره از خودشون ول بدن !! بعد IGN تا حالا هر نمره متفاوتی که داده در نقد هاش هم مواردی رو ذکر کرده که چرا اینکار رو کرده .

این لیست هم خارج از صحبت های بالا نیست و هر شکایتی که دارید باید از نویسنده و تهیه کننده این لیست بکنید نه خود سایت IGN !!!

بعدم شما داره با سلیقه خودت نظر میدی و وگرنه منم دوست داشتم FF7 اول باشه و رده دوم هم DEUS EX باشه !! قرار نیست که نظر همه شبیه هم باشه !!

در کل چه بخواید و چه نخواید IGN از بزرگترین سایت های مرتبط با گیم هست .

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
عزیز من IGN که خودش یکنفر نیست !!! چندین و چند منتقد داره که اونها بر اساس نظر شخصی خودشون نقد ها رو مینویسن و قرار میدن تا ما بخونیم ! بعد هم قرار نیست که نمرات تمامی سایت ها با هم مچ باشه !! اگه اینجوری همه رو دور هم جمع میکردیم و میگفتیم یه نمره از خودشون ول بدن !! بعد IGN تا حالا هر نمره متفاوتی که داده در نقد هاش هم مواردی رو ذکر کرده که چرا اینکار رو کرده .

این لیست هم خارج از صحبت های بالا نیست و هر شکایتی که دارید باید از نویسنده و تهیه کننده این لیست بکنید نه خود سایت IGN !!!

بعدم شما داره با سلیقه خودت نظر میدی و وگرنه منم دوست داشتم FF7 اول باشه و رده دوم هم DEUS EX باشه !! قرار نیست که نظر همه شبیه هم باشه !!

در کل چه بخواید و چه نخواید IGN از بزرگترین سایت های مرتبط با گیم هست .

این یعنی چی..!!؟؟وقتی یه گروه دارن کار میکنن به اسم یه سایت یه شرکت و یا یه سایت شناخته میشن...!!یعنی چی که برم به نویسنده یا ناظر IGN شکایت کنم یا هر چیزه دیگه...!!!؟؟مگه اینا تافته ی جدا بافته هستن؟..!!!همه ی اینا باهم IGN رو تشکیل دادن..!!این حرف شما مثل این میمونه که من ماشین BMW خریدم بعد ماشینم ایراد پیدا میکنه(موتوری یا برقی یا هر چی)بعد برم دنبال اون طرفی بگردم که موتور منو assemble کرده یا دنبال اونی که سیستم برقی ماشین رو set کرده..؟؟!!خوب وقتی ماشین ایراد پیدا میکنه میگن کمپانی BMW مسئول خرابی ماشین هست باید جوابگو باشه نمیگن غضنفر یا روح اله بیا جواب گو باش...!! میگن کمپانی BMW باید جوابگو باشه..!!چون اینا باهم یک مجموعه رو تشکیل میدن..!!! سایت IGN از نظر نمره دادن ونقد یه بازی هیچ وقت منصف نبوده و نخواهد بود تا وقتی مدیریت این سایت بر محور پول بچرخه همین آش و همین کاسه...!!حالا میخواد GOD باشن یا هر چی وسلام....!!!

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
این یعنی چی..!!؟؟وقتی یه گروه دارن کار میکنن به اسم یه سایت یه شرکت و یا یه سایت شناخته میشن...!!یعنی چی که برم به نویسنده یا ناظر IGN شکایت کنم یا هر چیزه دیگه...!!!؟؟مگه اینا تافته ی جدا بافته هستن؟..!!!همه ی اینا باهم IGN رو تشکیل دادن..!!این حرف شما مثل این میمونه که من ماشین BMW خریدم بعد ماشینم ایراد پیدا میکنه(موتوری یا برقی یا هر چی)بعد برم دنبال اون طرفی بگردم که موتور منو assemble کرده یا دنبال اونی که سیستم برقی ماشین رو set کرده..؟؟!!خوب وقتی ماشین ایراد پیدا میکنه میگن کمپانی BMW مسئول خرابی ماشین هست باید جوابگو باشه نمیگن غضنفر یا روح اله بیا جواب گو باش...!! میگن کمپانی BMW باید جوابگو باشه..!!چون اینا باهم یک مجموعه رو تشکیل میدن..!!! سایت IGN از نظر نمره دادن ونقد یه بازی هیچ وقت منصف نبوده و نخواهد بود تا وقتی مدیریت این سایت بر محور پول بچرخه همین آش و همین کاسه...!!حالا میخواد GOD باشن یا هر چی وسلام....!!!

عزیز من مجموعه یک سایت با یک کارخانه خوردرو سازی خیلی فرق داره !!!!!! خیلی ............. اون کارخانه محصول صنعتی میده به شما ولی سایت یه چیز دیگه . کلا این قضیه خیلی پرت هست نسبت به چیزی که داریم بحث میکنیم !!

بعد هم اگه مطلع نیستید بدونید که در زیر تمامی مقاله ها و مجالات در هر سایت و هر مجله و نشریه ای در هر کجای دنیا این جمله نوشته میشه :"این مقاله نظر شخصی نویسنده است و نظر کلی فلان سایت و یا فلان مجله نیست !! " .

اونم دیگه بستگی داره شما چجوری بخواید ببینید وگرنه بجز یکی دوتا نمره من تا حالا نمره های پرت از IGN ندیدم !! که این مورد هم تمامی سایت های بزرگ منجمله یوروگیمر و گیم اسپات و ادج و .......... هم دارند و تنها IGN به این شکل نیست !!

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
عزیز من مجموعه یک سایت با یک کارخانه خوردرو سازی خیلی فرق داره !!!!!! خیلی ............. اون کارخانه محصول صنعتی میده به شما ولی سایت یه چیز دیگه . کلا این قضیه خیلی پرت هست نسبت به چیزی که داریم بحث میکنیم !!

بعد هم اگه مطلع نیستید بدونید که در زیر تمامی مقاله ها و مجالات در هر سایت و هر مجله و نشریه ای در هر کجای دنیا این جمله نوشته میشه :"این مقاله نظر شخصی نویسنده است و نظر کلی فلان سایت و یا فلان مجله نیست !! " .

اونم دیگه بستگی داره شما چجوری بخواید ببینید وگرنه بجز یکی دوتا نمره من تا حالا نمره های پرت از IGN ندیدم !! که این مورد هم تمامی سایت های بزرگ منجمله یوروگیمر و گیم اسپات و ادج و .......... هم دارند و تنها IGN به این شکل نیست !!

ما مشکل درک حرف هم رو داریم برادر من...!!بعضی از گفتها ی شما صحیح ولی اینکه نوشته نظر فلان نویسنده هست و ربطی به سایت نداره یه مقوله جداست و با نمره دادن و لیست دادن خیلی فرق داره.در مجموع عرض کردم خدمتت IGN بدرد همون گاو چروندن میخوره....!!!این حرف کاملا اثبات شده هست.یه چنتا فروم سرچ کنی به واقعیت حرف من پی میبری..!!

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
بعضی از دوستان ظاهراً هنوز به عمق فاجعه پی نبردن. من از تمام دوستان خواهش می کنم تحت هیچ شرایطی از این لیست دفاع نکنن. ارزش هر سایت و نشریه ای به منتقد ها و نویسنده هاشه. وقتی سایت معروفی مثل IGN به خودش اجازه می ده همچین لیست توهین آمیزی بده بیرون باید هم منتظر این باشه که توی تمام فروم های خارجی مضحکه ی مردم بشه. این لیست اون قدر ایرادات وحشتناکی داره که اصلاً واسه ی طرفدارای RPG قابل بخشش نیست.
وقتی بهترین نقش آفرینی های تاریخ مثل Arcanum، Vampire: The Masquerade – Bloodlines، Gothic 2 و Dragon Age: Origins و یا حتی بازی های دیگه (که توی ذهنم هستن) اصلاً حتی اسمی ازشون برده نشده نشون می ده که این لیست چه قدر ناشیانه انتخاب شده. تمام بازی هایی هم که توی لیست هستن هم رتبه شون به شدت مشکل داره. Morrowind چه طور بعد از Skyrim و Oblivion اومده؟! Fallout 3 که حتی یه بازی استاندارد هم نیست چه طور بالا تر از دو شماره ی اولش قرار گرفته؟! سری Diablo (به خصوص شماره ی سوم) اصلاً توی لیست چی کار می کنن؟! MEکه اصلاً RPG نیست چه طور بالا تر از شاهکار نسل هفتم یعنی TW 2 قرار گرفته؟! (اصلاً ببین TW 2 جاش کجاست، تازه TW 1 نیستش اصلاً) جای PS:T رو نگاه کنید تا این طوری بشید: :| بعید می دونم نویسنده ی مطلب بیشتر از نیم ساعت تجربه اش کرده باشه. Ultima 7 رو گذاشته رتبه ی 53. =)) یعنی نویسنده ی مطلب به شدت گند زده!
درسته همه ی سایت ها گاهی نقد های ناشیانه می نویسن و نویسنده های خوب و بد دارن ولی دیگه همچین مقاله ای واقعاً یه افتضاح غیر قابل تحمله و IGN با این کارش به شدت خودش رو از چشمم انداخت.

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
هر چی فکر میکنم راه نداره jrpg رو با rpg غربی مقایسه کرد.

نبود dragon age origin هم بیش از پیش اعتبار لیست رو پایین میاره.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر