100 بازی RPG برتر تاریخ از نگاه IGN

highergraphic

کاربر سایت
Jul 18, 2007
292
i461595_rpgs-cover.jpg

IGN یه مدت بود که هر روز 10 تا بازی جدید به لیستش اضافه می کرد که امروز بلاخره تموم شد.
اینم لیست:
100 - Ys Book I & II
99 - Lunar: Eternal Blue
98 - Shadow Hearts: Covenant
97 - Final Fantasy VIII
96 - Phantasy Star
95 - The Legend of Dragoon
94 - Vagrant Story
93 - Tales of Phatansia
92 - Diablo III
91 - Fable II
90 - Shin Megami Tensei: Persona 4
89 - Fallout: New Vegas
88 - Final Fantasy IX
87 - Lufia II: Rise of the Sinistrals
86 - Shadowrun
85 - Breath of Fire III
84 - Kingdom Hearts
83 - Fire Emblem
82 - Might and Magic VI: The Mandate of Heaven
81 - Dragon Warrior VII
80 - Dungeon Master
79 - Icewind Dale 2
78 - The Witcher 2
77 - Tales of Symphonia
76 - Illusion of Gaia
75 - Front Mission 3
74 - Wizardry 8
73 - Final Fantasy
72 - Grandia 2
71 - The Bard's Tale
70 - Demon's Souls
69 - Shin Megami Tensei: Persona 3
68 - Kingdom Hearts 2
67 - Final Fantasy Tactics Advance
66 - Mario & Luigi: Partners in Time
65 - Paper Mario: The Thousand Year Door
64 - Final Fantasy X
63 - Skies of Arcadia
62 - The World Ends With You
61 - Chrono Cross
60 - EVE Online
59 - Phantasy Star IV
58 - Freedom Force
57 - Mass Effect 2
56 - Tactics Ogre: Let Us Cling Together
55 - Monster Hunter Tri
54 - Neverwinter Nights 2
53 - Ultima VII
52 - Odin Sphere
51 - Wild Arms
50 - Golden Sun
49 - Dragon Quest V
48 - Tales of Destiny
47 - Xenogears
46 - Pool of Radiance
45 - Disgaea
44 - Suikoden II
43 - Valkyria Chronicles
42 - Lunar: Silver Star Story
41 - Xenoblade Chronicles
40 - Ogre Battle: The March of the Black Queen
39 - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
38 - Phantasy Star II
37 - Guild Wars
36 - Shining Force II
35 - Pokemon Black/White
34 - Fallout
33 - Ultima Online
32 - The Elder Scrolls: Morrowind
31 - Neverwinter Nights
30 - Jade Empire
29 - Dragon Warrior
28 - Fallout 2
27 - Dragon Quest VIII
26 - Ultima IV
25 - Deus Ex
24 - Baldur's Gate
23 - Phantasy Star Online
22 - Elder Scrolls IV: Oblivion
21 - Super Mario RPG
20 - Everquest
19 - System Shock 2
18 - Dark Souls
17 - Earthbound
16 - Diablo
15 - Secret of Mana
14 - Final Fantasy Tactics
13 - Planescape Torment
12 - Star Wars: Knights of the Old Republic
11 - Final Fantasy VII
10 - Fallout 3
9 - Mass Effect 1
8 - World of Warcraft
7 - The Elder Scrolls V: Skyrim
6 - Diablo 2
5 - Final Fantasy IV
4 - Pokemon Red/Blue
3 - Baldur's Gate 2
2 - Chrono Trigger
1 - Final Fantasy VI

MohammadFatehi

کاربر سایت
Aug 23, 2012
149
نام
محمد
اسکایریم حقش بود جزو 4تا باشه...نظرشخصی من اینه...نا سلامتی گیم پلی داره که تو هیچ بازی اینقدر طولانی نیست...وسعتش هم جای خود داره...تنوع و نواوری اش رو هم که مثال زدینه...گرافیک خوبی هم داره...فقط یخورده باگ داره.... هر چی باشه بهترین بازی سال شد هم بهترین بازی rpg

--------------------------------
واقعا تاسف میخورم که بعضی از نووب ها میگند اسکایریم rpg نیست...حالا بیخیال....رتبه دیابلو3 رو ببینید!!! واقعا در حد بازیهای رتبه های بین 70 تا 100 هست؟این ign حالش خوب نیستا

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,679
نام
امیر
اسکایریم حقش بود جزو 4تا باشه...نظرشخصی من اینه...نا سلامتی گیم پلی داره که تو هیچ بازی اینقدر طولانی نیست...وسعتش هم جای خود داره...تنوع و نواوری اش رو هم که مثال زدینه...گرافیک خوبی هم داره...فقط یخورده باگ داره.... هر چی باشه بهترین بازی سال شد هم بهترین بازی rpg

--------------------------------
واقعا تاسف میخورم که بعضی از نووب ها میگند اسکایریم rpg نیست...حالا بیخیال....رتبه دیابلو3 رو ببینید!!! واقعا در حد بازیهای رتبه های بین 70 تا 100 هست؟این ign حالش خوب نیستا
کسی نمیگه skyrimیاwitcherیا Mass effectسبکشونRpgنیست میگن نسبت به rpgهای به اصطلاح عمق دار گیمر نقش آفرینی کمتری انجام میده که البته تا حدودی درسته و این دلیل نمیشه این بازی ها از اونا بدتر باشن مثلا من ازoblivionبیشتر از mirrorwindخوشم میاد اما دلیل نمیشه که المان های rpgبیشتری داشته باشه.کلا منم داشتم منظور دوستان رو بد متوجه میشدم که توضیح دادن.

JHot Teenage Kids Fight Monsters With A Sword Twice The Size Of Their BodyA
biggrin1.gif

این تیکه خدا بود...

آخرین ویرایش:

MohammadFatehi

کاربر سایت
Aug 23, 2012
149
نام
محمد
کسی نمیگه skyrimیاwitcherیا Mass effectسبکشونRpgنیست میگن نسبت به rpgهای به اصطلاح عمق دار گیمر نقش آفرینی کمتری انجام میده که البته تا حدودی درسته و این دلیل نمیشه این بازی ها از اونا بدتر باشن مثلا من ازoblivionبیشتر از mirrorwindخوشم میاد اما دلیل نمیشه که المان های rpgبیشتری داشته باشه.کلا منم داشتم منظور دوستان رو بد متوجه میشدم که توضیح دادن.

خوب یکی ودتر میگفت اینو...من هم قبول بازی مثل diablo المان های rpg بیشتری نسبت به skyrim داره و....اما در کل میگم که اسکایریم بهترین rpg تاریخه البته به نظر شخصیم تو 12 سالی که دارم گیمری میکنم

Rav3n Heart

کاربر سایت
Oct 13, 2010
1,167
نام
پویا
و ناگهان همه بچه های بازیسنتر RPG باز حرفه ای و نقاد شدند.
این لیستش بنظر من مشکلی نداره. گرچند MS رو چنتا میاورد پایین بهتر بود :D

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
اینکه این 2 تا رو جا به جا زده:|
Diablo 1 از Diablo 2 خیلی بهتره،متا کریتیک (برای شخص خودم ملاک نیست شما رو نمیدونم،اما دهن پر کنه) متای اولی 96 (فک کنم،چون قند شکن نیست که برم دقیقش رو در بیارم) و دومی 88
همونطور که جای Elder Scrolls ها رو بر عکس زده!!!
همونطور که فاینال ها رو درست نچیده:whistling:

حالا میتونم بمیرم!؟:D
بر اساس متا شما کار می کنی؟تقریبا اکثر(نه همه)بهترین قسمت دیابلو رو قسمت 2 می دونن هر چند من منظورم رو بد گرفتم(اونجوری که تو نوشته بودی هر کسی دیگه هم اشتباه می گرفت):dنه نیاز نیست بمیری:d

Nocturnus

کاربر سایت
Sep 11, 2012
20
نام
Cyrus
دوستان Old School RPG Gamer و سوپر هاردکور میتونن بیان یه چندتا دلیل واسه RPG نبودن اسکایریم بیارن؟ یا یه چندتا دلیل واسه بد بودن JRPG ارائه بدن؟ ( یه جوری میگید JRPG انگار فحشه! ) اگه بحث RPG بودن باشه که المان های نقش آفرینی JRPG خیلی قوی تر از اکثر RPG های غربی ـه. اینقدر با نظرات خوشحالتون ما رو مشعوف نکنید خواهشا.

ولی‌Oblivion-skyrim یه بازی FPS با المان‌های RPG هست تا RPG خالص.
FPS = First Person Shooter
نمردیم و واژه Shooter رو در کنار Oblivion و Skyrim دیدیم.

پ.ن: گویا تازگیا معیار جدیدی برای RPG بودن یه بازی مشخص شده و اون معیار هم چیزی نیست جز " مقدار فروش ". هر بازیی که فروشش بیشتر باشه و یا به عبارتی دیگه " خز " شده باشه دیگه یه RPG واقعی محسوب نمیشه و بلعکس!

Empyrium

کاربر سایت
May 9, 2011
1,025
کدوم انسانی با سلامت عقلی می تونه لیست بهترین Rpg تهیه کنه و Dragon Age Origin توی لیست نباشه:|
.یه مشت نووب ریخته اینجا
شما اگه توی امضات بنویسی"من خیلی خفن و هاردکورم"دیگه نیازی نداری هر جا پست می دی اعلامش کنی

MohammadFatehi

کاربر سایت
Aug 23, 2012
149
نام
محمد
دوستان Old School RPG Gamer و سوپر هاردکور میتونن بیان یه چندتا دلیل واسه RPG نبودن اسکایریم بیارن؟ یا یه چندتا دلیل واسه بد بودن JRPG ارائه بدن؟ ( یه جوری میگید JRPG انگار فحشه! ) اگه بحث RPG بودن باشه که المان های نقش آفرینی JRPG خیلی قوی تر از اکثر RPG های غربی ـه. اینقدر با نظرات خوشحالتون ما رو مشعوف نکنید خواهشا.

پ.ن: گویا تازگیا معیار جدیدی برای RPG بودن یه بازی مشخص شده و اون معیار هم چیزی نیست جز " مقدار فروش ". هر بازیی که فروشش بیشتر باشه و یا به عبارتی دیگه " خز " شده باشه دیگه یه RPG واقعی محسوب نمیشه و بلعکس!

حرفای دل منو زدی....یه مشت نووب ریخته اینجا....متاسفانه من بعد ا 3 سال برگشتم اینجا ولی اون موقع نووب ها کم بودند الان شدند جمهوری نووب
با تک تک حرفات موافقم

---------- نوشته در 04:24 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:22 AM ارسال شده بود ----------

شما اگه توی امضات بنویسی"من خیلی خفن و هاردکورم"دیگه نیازی نداری هر جا پست می دی اعلامش کنی

جواب ابلهان خاموشی است

آخرین ویرایش:

highergraphic

کاربر سایت
Jul 18, 2007
292

من نه ادعای Old School بودن دارم نه سوپر هاردکور هستم بازی های RPG رو هم شاید تازه 4-5 سال شروع کرده باشم ولی چون علاقه ی زیادی به این سبک دارم خیلی از بازی های RPG قدیمی رو هم بازی کردم و با هر معیاری که حساب می کنم Skyrim رو نمیشه یه RPG درست و حسابی دونست. دلایلش هم بسیار زیاده مثل ارتقای خودکار Skill ها (این اگه به گیم پلی بازی لطمه نمیزد هیچ اشکالی نداشت ولی در بازی میبینیم که به دلیل بالانس نبودن مثلا یه skill مثل smithing با وجود این که توی لول های بالا بسیار به درد بخور هست ولی توی لول های پایین ضعیف و عملا بی خاصیت هست و این مشکل بزرگی رو ایجاد میکنه چون من عملا در اوایل بازی دلیلی برای استفاده از این skill نمیبینم و به تبع اون لولم هم در این اسکیل بالا نمیره و در واقع 99% افراد برای بالا بردن smithingـشون به جای این که ازش استفاده ی مفید بکنن مثلا میرفتن 500 تا dagger میساختن.) بالانس نبودن skill ها (مثلا lockpick عملا هم خودش و هم perk هاش بی خاصیت بودن چون از همون اول بازی میشد حتی قفل های master رو هم با 7-8 تا lockpick باز کرد) دیالوگ های ساده و بدون تاثیر بودن اون ها در 99% مواقع (این قسمتش در حد Mass Effect بود :D) عدم وجود انتخاب های مهم در بازی (توی ماموریت های اصلی که تا جایی که یادم میاد یه انتخاب بیشتر وجود نداشت که اونم تاثیری روی پایان بازی نمیذاشت) و به دلیل همین عدم وجود انتخاب، بازی یک پایان بیشتر نداره. ماموریت های جانبی ساده و تکراری (تقریبا همه ی ماموریت های جانبی این بازی شامل رفتن به dungeon های مثل هم و کشتن دشمنای مثل هم و در آخر برداشتن یه آیتم یا کشتن باس و برگشتن به شخص ماموریت دهنده بودن) و از همه بد تر خطی بودن ماموریت های بازی در حد COD من که توی هیچ ماموریت این بازی ندیدم که دو تا راه مختلف جلوم باشه همیشه روی یک خط حرکت میکردم!

بحث JRPG رو هم نمیدونم منظورتون از المان های نقش آفرینی چیه ولی تنها چیزی که شاید قوی تر باشه combat هست که باید توجه داشت بازی های نقش آفرینی خیلی المان های مهم تری مثل آزادی عمل و ... باید داشته باشن که توی اکثر بازی های JRPG وجود نداره. کلا نمیدونم اولین کسی که اسم بازی های JRPG رو گذاشت چی فکر کرده بود! :D مثلا اگه میذاشت JAction Adventure یا JStrategy یا چمیدونم JHot Teenage Kids Fight Monsters With A Sword Twice The Size Of Their BodyA منطقی تر بود. :D

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow

فکر کنم از FPS منظر شما COD باشه آره؟

چرا مردم فکر می‌کنن حتما تو بازی‌های FPS باید یه مسلسل داشته باشی‌ و بیفتی دنبال جهان خواران? هر بازی‌ای که تمرکزش رو جنگ‌های سریع با سلاح‌های Melee و Projectile based باشه و در حالت First person باشه FPS نامید می‌شه. First Person melee چون زیر مجموعه FPS هست و تو این بازی‌ها تمرکز بر روی Melee combat نیست همین FPS میگن بهش.که البته منظور من این بود که اکشن بازی بیشتر هست.
کسی‌ هم ادعای هاردکوری نکرد، ما هاردکور بودیم سر این بازی‌ها نزدیک به هزار ساعت وقت خودمون رو تلف نمی‌کردیم. توضیحاتش تو همین تاپیک و تاپیک طرفداران RPG داده شده، که ظاهراً دوستان اونجا دیگه جز Noob حرف دیگه‌ای نداشتن به ما بگن.

P.S :
به خدا داشتن اکشن بیشتر، یا RPG بیشتر خوب بودن یه بازی رو تعیین نمی‌کنه، ما خواستیم بگیم که این لیست طبق RPG بودن نیست و Overall رتبه بندی شدن، مهم این نیست که یه بازی چه قدر RPGداشته باشه یا چه قدر اکشن، مهم اینه که خوب اجرا شده باشه.که دوستان اومدم گفتن نه، شما حالیتون نیست، این بازی‌ها خداوندگار RPG هستن، خود کلمهRPG از اینا به وجود اومده و ...

چرا یه نفر که میاد اینجا توضیح میده که چرا نمی‌شه X رو به عنوان RPG کلاسیک در نظر گرفت زود حرفش رو به عنوان Offense قبول می‌کنین و فکر می‌کنین اون سعی‌ داره بازی رو ضعیف و شوت جلوه بده؟ شما تو کل تاپیک بگردین ببینین کسی‌ گفته که حق بازی‌X & Y های اینجا نبودن؟ به طور مثال من تو تاپیک اسکایریم 1490 تا پست زدم تا این لحظه،مگه مریضم بازی‌ای که این همه وقت گذاشتم سرش رو بیام خراب کنم؟ در کل با اینکه این بازی‌ها شدیدا متمایل به سو‌ی‌ اکشن هستن، جزو تاپ 5 بنده هم هستن،جلوتر از خیلی‌ از بازی‌ها RPG کلاسیک . منم با همینا بزرگ شدم، نه با Torment .
حرفای دل منو زدی....یه مشت نووب ریخته اینجا....متاسفانه من بعد ا 3 سال برگشتم اینجا ولی اون موقع نووب ها کم بودند الان شدند جمهوری نووب
با تک تک حرفات موافقم
دوستانی دارم که کل عمر گیمریشون پشتoioioioioioi,Cod گویان گذرونده شده، این بازی که فقط واسه هاردکور‌ها مناسب هست رو تو ده ساعت بدون کمک تموم کردن.
One Tireless Pro, are we?

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
از نظر عمق rpg هر دو تا بازی به شدت کم عمقند ! ولی مطمئنا عمق rpg دوتا بازی چندان تفاوت زیادی نداره ولی در عوض me2 یک شاهکاره و me1 یک بازی معمولی .
ME1 رو در هیچ حالتی نمیشه بازی معمولی حساب کرد. البته نظرات متفاوت هست و شاید از نظر یکی حتی بازی افتضاحی باشه ، ولی در کل بازی بسیار زیبایی بود و خیلی ها رو میشناسم که حتی اون رو بهترین نسخه ME میدونن. (خودم نظرم اینه = ME2>ME1>ME3)
کلآ از نظر RPG که عمیق تر از نسخه های دیگه بود. انتخاب های خیلی جالبی هم میشد توش انجام داد. از همه مهم تر اینکه کل بستر داستان و خیلی از شخصیت های محبوب این سری توی ME1 پایه ریزی شد و یه Villain فوق العاده هم داشت. از نظر بصری و صوتی هم فوق العاده بود. فقط گیم پلی بازی مخصوصآ توی اکشن ها و تیراندازی ها یه سری مشکلات داشت که اون هم در حدی نبود که بازی رو معمولی بکنه.

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
ME1 رو در هیچ حالتی نمیشه بازی معمولی حساب کرد. البته نظرات متفاوت هست و شاید از نظر یکی حتی بازی افتضاحی باشه ، ولی در کل بازی بسیار زیبایی بود و خیلی ها رو میشناسم که حتی اون رو بهترین نسخه ME میدونن. (خودم نظرم اینه = ME2>ME1>ME3)
کلآ از نظر RPG که عمیق تر از نسخه های دیگه بود. انتخاب های خیلی جالبی هم میشد توش انجام داد. از همه مهم تر اینکه کل بستر داستان و خیلی از شخصیت های محبوب این سری توی ME1 پایه ریزی شد و یه Villain فوق العاده هم داشت. از نظر بصری و صوتی هم فوق العاده بود. فقط گیم پلی بازی مخصوصآ توی اکشن ها و تیراندازی ها یه سری مشکلات داشت که اون هم در حدی نبود که بازی رو معمولی بکنه.
دقیقا همینطوره. ME1 المان های RPG بیشتری داشت. هرچند BioWare سعی کرده بود تو ME3 نکات مثبت ME1 رو هم داشته باشه ولی به نظر من موفق نبود و اکشن بازی سنگینی بیشتری داشت.
حالا آریا من با گیم پلی ME1 هم حال کردم.:d اون سیستم تیراندازی، Overheat شدن و کاورگیری یه جورایی بازی رو متفاوت کرده بود!

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
LOL
این مقاله یه چیز بزرگ کم داره و اون هم دقیقاً بهترین RPG تاریخ هست:
Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura
کلاً این انتخاب ها مشکل زیاد دارن. خیلی از بازی های بزرگ از قلم افتاده و در عوض کلی بازی درجه 2 رو گذاشتن.

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
یک مشت فن بازیهای ژاپنی تازه به دوران رسیده !
:|
برو بابا!
===
نکته عجیب لیست واسه من ترتیب TES هاست:D! شخصا Morrowind رو خیلی بیبشتر از Oblivion دوست دارم و رقابتش با Skyrim خیلی تنگاتنگه:D!
دروازه بالدور 2 هم تو حلقومم:D!
70 - Demon's Souls
حق اینم خیلی خورده شده:|!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر