100 بازی برتر 2011

بهترین بازی سال 2011 از نظر شما

• Batman: Arkham City

رای‌ها: 14 6.2%
  • Bulletstorm

رای‌ها: 2 0.9%
  • Crysis 2

رای‌ها: 7 3.1%
  • Dead Space 2

• Diablo III

رای‌ها: 10 4.4%
  • Dragon Age 2

• Forza Motorsport 4

رای‌ها: 4 1.8%
  • Gears of War 3

رای‌ها: 31 13.7%
  • inFamous 2

رای‌ها: 1 0.4%
  • Killzone 3

رای‌ها: 8 3.5%
  • La Noire

رای‌ها: 20 8.8%
  • LittleBigPlanet 2

• Mass Effect 3

رای‌ها: 22 9.7%
  • Metal Gear Solid: Rising

رای‌ها: 12 5.3%
  • Mortal Kombat

رای‌ها: 6 2.7%
  • Portal 2

• Rage

رای‌ها: 3 1.3%
  • The Elder Scrolls V: Skyrim

رای‌ها: 8 3.5%
  • The Last Guardian

• Uncharted 3: Drake`s Deception

رای‌ها: 60 26.5%

• مجموع رای دهنده‌ها
    226
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
سلام
یک بار دیگر با لیست بهترین بازی های سال در خدمت شما هستیم ! امسال تغییراتی در نحوه امتیاز دادن به بازیها داشتیم و به جای 4 نفر , از 19 نفر استفاده کردیم تا سلیقه های بیشتری را شامل شده و آمار جامع تری داشته باشیم.
برای دیدن لیست بهترین بازی های سال 2011 اینجا را کلیک کنید.

دوستانی که در تهیه لیست 2011 همکاری داشتند به ترتیب الفبا :

619
Ali
Behzad
BoRiX_HiDeN
Cloud Strife
Dinosaur
Dreadlord
Ehsan
FaRd!N
HaM!DReZA
Hengameh
Kenji
Kourosh
Madridista
MaMaSaN
MANIX
Mʊrti
Navid
Nima
Wander

دوستانی که در نوشتن مطالب بازی ها همکاری کردند هم به ترتیب الفبا بعد از مشخص شدن هر بازی در لیست نمایش داده می شوند :

BoRiX_HiDeN
Harry Potter & The Deathly Hallows: Part 2
The Lord of the Rings: War in the North
Virtua Tennis 4
Trine 2
Sorcery
inFamous 2

Cloud Strife
Gun Loco
Dynasty Warriors 7
Armored Core 5
Tales of Graces F
White Knight Chronicles: Awakening of Light and Darkness
El Shaddai: Ascension of the Metatron
Asura's Wrath
Catherine
Dungeon Siege III
Alice: Madness Returns
Disgaea 4
Xenoblade
Kid Icarus: Uprising
Hunted: The Demon's Forge
Ace Combat: Assault Horizon
Yakuza: Of The End
Final Fantasy Agito XIII
The Last Story
Shadows of the Damned
Dissidia 012 Final Fantasy
The 3rd Birthday
Okamiden
Ni No Kuni
Project Dark
Valkyria Chronicles III
Torchlight II
Ratchet & Clank: All 4 One
SOCOM 4
Final Fantasy Versus XIII
DotA 2
Patapon 3
Rayman Origins
Twisted Metal

The Legend of Zelda: Skyward Sword
Tomb Raider
Resistance 3
Diablo III
LittleBigPlanet 2
The Last Guardian

Dinosaur
Postal III
DC Universe Online
Outland
Child of Eden
Stronghold 3
Tropico 4

Might & Magic: Heroes VI
SSX: Deadly Descents
Age of Empires Online
Kingdom Under Fire II
From Dust
Journey
Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds
Total War: Shogun 2
Guild Wars 2
Star Wars: The Old Republic
Tom Clancy`s Ghost Recon: Future Soldier

Dreadlord
Rage

Dragon Age II
Bulletstorm
Crysis 2
Dead Space 2
The Elder Scrolls V: Skyrim
Uncharted 3: Drake`s Deception
Mass Effect 3

FaRd!N
Metal Gear Solid: Rising

Forza Motorsport 4

HaM!DReZA
Driver: San Francisco
Brink

Hengameh
XCOM
True Crime: Hong Kong
Duke Nukem Forever

Madridista
Bodycount
F.E.A.R. 3
DmC: Devil May Cry
Red Faction: Armageddon
MotorStorm: Apocalypse
Dirt 3
Mortal Kombat
Portal 2
Batman: Arkham City

MaMaSaN
Gears of War 3
Killzone 3

MANIX
Homefront

Spec Ops: The Line
Operation Flashpoint: Red River
Max Payne 3
Test Drive Unlimited 2
Silent Hill 8
Shift 2: Unleashed

Deus Ex: Human Revolution

The Witcher 2: Assassins of Kings
L.A. Noire

Navid
Conduit 2
De Blob 2

هر روز بترتیب 10 بازی به لیست اضافه خواهد شد.

از آریای عزیز به خاطر تلاش های بی منتش سپاس گذاریم که باعث شد این مقاله به ثمر برسد.
از مرتضی عزیز هم بابت تهیه عکس های این مقاله تشکر می کنیم.

امیدواریم لیست بهترین بازی های 2011 مورد قبول همه دوستان واقع شده و توجه شما عزیزان را به خود جلب کند !

موفق باشید

آخرین ویرایش:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,127
نام
حسین
Rofl گرافیک؟!:)) فکر میکنی همه مثل خودتن؟ وقتی شماره اول عرضه اصلا من PS3 نداشتم. اتفاقا نیاز به ادامه بحث هست برای اون اظهار فضل(ـه) هات لینکی ندادی؟
آره-تو راست میگی-من گرافیک پسندم.بخاطر این حرفت سریع برو یه لینک بده وگرنه مطمئن میشم حالت شدیدا بده.لازم نیست لینک بدم.به خدا قسم رفتم یه سرچ زدم و دیدم پستهای بی ارزشت رو.ولی به یه سری دلایل نمیزارمش اینجا.همه تو رو میشناسن.منم میشناسن.اونائی که باید بدونن میدونن که من فن هستم یا نیستم.میدونن که من مثل تو و امثال تو نوب هستم که دنبال گرافیک باشم یا نه.
در ضمن توئی که شماره اول رو بازی نکردی-طبیعتا نمیتونی نظر درستی در مورد پیشرفتهاش در مورد شماره 2 بدی.پس از اول نباید تو بحث میومدی.
خوش باشی.

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
منظورت از دوربین 360 درجه چیه ؟ کلا یکم بیشتر بگو منظورت از اون shoulder switching که گفتی توکجا استفاده میشه ؟
بعد اینا توشماره 1 استفاده شده بوده یا شماره 2 ؟
خوب عزیز من اگه شما نمیدونید دوربین 360 درجه و shoulder switching چین و اینکه نمیدونید تو u1 یا u2 استفاده میشد میگم میخوای انقدر با قاطعیت راجع به تاریخچه و مکانیزم stop n pop و اینکه کی برای بار اول از چی استفاده کرده با بقیه بحث نکن. در ضمن من هم جرز کسانی هستم که عقیده داره u1 از gears و evil4 خیلی در زمینه گیم پلی تاثیر گرفته

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
تاپیک شده آخر خنده . باید از 100 برتر تغییر نام بده به مقایسه-ی UNCHARTED با GEARS OF WAR . یکم سعی کنید با منطق باهم صحبت کنید . نه GEARS نه UNCHARTED هیچکدوم نوآوریه خاصی نداشتن .GEARS از کاورگیریه KILLSWITCH تقلید کرد . به بهترین نحو بهینش کرد . روونش کرد و تو GEARS1 ساتفاده کرد . UNCHARTED اومد با هیم ن کار رو بکنه اما نتونست روونی و زیبایی-ای که GEARS به کاور گیری داده بود رو ارائه بده . که بعد در GEARS2 و UNCHARTED2 تونستن این سیستم کاور گیری رو ارتقا بدن . دو بازی دقیقا از KILLZWITCH الهام گرفتن . حالا چون تو این نسل GEARS اولین بازی-ای بوده که کاورگیری داشته دلیل نمیشه که آنچارتد از این بازی تقلید کرده باشه . وبلی کلیف-بی بگونه-ای کاورگیری رو تو بازی قرار داد که ND تو آنچارتد از خصوصیات اون کاورگیری استفاده کرد . اینکه بگیم گیرز بخاطر کاور گیری نوآوری داشته اشتباه هست . تک تک المانهایی که تو این دو بازی استفاده شده قبلا در بازیهای دیگه استفاده شده بودن . و فقط بهینه شدن . پس فردا سیستم سنگر گیری از اینی که هست پیشرفته تر بشه تو همه-ی عناوین تاثیر میزاره . مثل سیستم خون ( جان !! ) در بازیها . که اول درصدی بود و با آیتم-های خاصی تو بازی خون پر میشد . که بعد COD2 این سیستم رو پیشرفته-تر کرد که بصورت خود بخود بعد از مدت کوتاهی خون پر بشه . سیستم تیر اندازی یه زمانی مثل مکس پین بود ولی با عرضه-یی RE4 دوربین روی شانه برای دقت بیشتر در تیراندازی معرفی شد . که الان جزو ویژگی-های اصلی یک بازی سوم شخص هست . نوآوری به همین سادگیا تو بازی پیاده نمیشه . خیال همه راحت اینکه با اره یکیو نصف کنی یا وسط مرحله یهو از روی یک ماشین رو ماشین دیگه-ای بپری نوآوری حساب نمیشه . این میشه بسط دادن یک بازی . نوآوری یعنی بازی-ای مثل فارنهایت مثل OKAMI مثل PEPSI MAN . دیگه کم بازی-ای پیدا میشه که نوآوری داشته باشه . الان فرق COD با KZ و HALO چیه ؟ سرعت گیم پلی ؟ داستان ؟ گرافیک . چه پیشرفتی این بازیها نسبت به DOOM3 داشتن ؟ بازیها باید از هم المانهای موفق همدیگه تقلید کنن . کاری که GEARS کرد و از رو KILLSWITCH تقلید کرد و UNCHARTED هم روونی کاورگیری رو از روی GEARS . چطوری میشه UNCHARTED یک بازیه سراسر تقلید از GEARS باشه ؟ چطوری میشه همین آنچارتد یا GEARS انقلاب و نوآوری باشه در صورتی که 100ها بازی سوم شخص ساخته شدن ؟ به من باشه میگم همه-ی بازیهای سوم شخص دقیقا مکس پین هستن با شاخ و برگهای اضافه .
حرف آخرم اینه که زیاد دنبال تحول . انقلاب و نوآوری تو گیم پلی نباشید . این چیزا تو داستان و گرافیک میشه پیدا کرد . مثل گرافیک GEARS1 و GEARS2 و UNCHARTED2 که تو زمان عرضشون انقلابی تو کنسولها بودن . مثل DOOM3 و FARCRY و CRYSIS1 که تو PC انقلابی تو زمینه-ی گرافیک ایجاد کردن .
حرف آخرم هم اینه که وقتی یک بازی گیم پلی موفقی داره هیچ دلیلی نداره که بخواد تغییرش بده . پس پیشرفت GEARS1 نسبت به 2 باید کم باشه .چون گیم پلی کامله . همینطور UNCHARTED1 نسبت به 2 که فقط مشکلات بازی رو برطرف کردن . این دو بازی نیازی به تغییر نداشتن که بخوایم تغییری توشون ببینیم . خیلی راحت گیم پلی COD:MW2 رو با COD2 مقایسه کنید . تغییر وقتی باید ایجاد بشه که گیم پلی بازیکن رو ارضا نکنه . و برای بازیکن تکراری شده باشه .
خوبه با منطق باهم بحث کنید . بخدا با فن-بازی تا 10 سال دیگه هم همین حرفارو دو جناح واسه هم تکرار میکنن

آخرین ویرایش:

ArianUndead

Strike the shepherd, Sheep will scatter
کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
مثل سیستم خون ( جان !! ) در بازیها . که اول درصدی بود و با آیتم-های خاصی تو بازی خون پر میشد . که بعد COD2 این سیستم رو پیشرفته-تر کرد که بصورت خود بخود بعد از مدت کوتاهی خون پر بشه

الان فرق COD با KZ و HALI چیه ؟ سرعت گیم پلی ؟ داستان ؟ گرافیک . چه پیشرفتی این بازیها نسبت به DOOM3 داشتن ؟
البته حرفت درسته ولی نه کاملا مثلا در مورد اون قسمتش که قرمز کردم اولین بار این سیستم در halo1 به کار رفت.
در مورد اون یکی جمله هم این سه بازی کاملا با هم فرق دارن در هر سه موردی هم که گفتی فرق اساسی دارن.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,127
نام
حسین
تاپیک شده آخر خنده . باید از 100 برتر تغییر نام بده به مقایسه-ی UNCHARTED با GEARS OF WAR . یکم سعی کنید با منطق باهم صحبت کنید . نه GEARS نه UNCHARTED هیچکدوم نوآوریه خاصی نداشتن .GEARS از کاورگیریه KILLSWITCH تقلید کرد . به بهترین نحو بهینش کرد . روونش کرد و تو GEARS1 ساتفاده کرد . UNCHARTED اومد با هیم ن کار رو بکنه اما نتونست روونی و زیبایی-ای که GEARS به کاور گیری داده بود رو ارائه بده . که بعد در GEARS2 و UNCHARTED2 تونستن این سیستم کاور گیری رو ارتقا بدن . دو بازی دقیقا از KILLZWITCH الهام گرفتن . حالا چون تو این نسل GEARS اولین بازی-ای بوده که کاورگیری داشته دلیل نمیشه که آنچارتد از این بازی تقلید کرده باشه . وبلی کلیف-بی بگونه-ای کاورگیری رو تو بازی قرار داد که ND تو آنچارتد از خصوصیات اون کاورگیری استفاده کرد . اینکه بگیم گیرز بخاطر کاور گیری نوآوری داشته اشتباه هست . تک تک المانهایی که تو این دو بازی استفاده شده قبلا در بازیهای دیگه استفاده شده بودن . و فقط بهینه شدن . پس فردا سیستم سنگر گیری از اینی که هست پیشرفته تر بشه تو همه-ی عناوین تاثیر میزاره . مثل سیستم خون ( جان !! ) در بازیها . که اول درصدی بود و با آیتم-های خاصی تو بازی خون پر میشد . که بعد COD2 این سیستم رو پیشرفته-تر کرد که بصورت خود بخود بعد از مدت کوتاهی خون پر بشه . سیستم تیر اندازی یه زمانی مثل مکس پین بود ولی با عرضه-یی RE4 دوربین روی شانه برای دقت بیشتر در تیراندازی معرفی شد . که الان جزو ویژگی-های اصلی یک بازی سوم شخص هست . نوآوری به همین سادگیا تو بازی پیاده نمیشه . خیال همه راحت اینکه با اره یکیو نصف کنی یا وسط مرحله یهو از روی یک ماشین رو ماشین دیگه-ای بپری نوآوری حساب نمیشه . این میشه بسط دادن یک بازی . نوآوری یعنی بازی-ای مثل فارنهایت مثل OKAMI مثل PEPSI MAN . دیگه کم بازی-ای پیدا میشه که نوآوری داشته باشه . الان فرق COD با KZ و HALI چیه ؟ سرعت گیم پلی ؟ داستان ؟ گرافیک . چه پیشرفتی این بازیها نسبت به DOOM3 داشتن ؟ بازیها باید از هم المانهای موفق همدیگه تقلید کنن . کاری که GEARS کرد و از رو KILLSWITCH تقلید کرد و UNCHARTED هم روونی کاورگیری رو از روی GEARS . چطوری میشه UNCHARTED یک بازیه سراسر تقلید از GEARS باشه ؟ چطوری میشه همین آنچارتد یا GEARS انقلاب و نوآوری باشه در صورتی که 100ها بازی سوم شخص ساخته شدن ؟ به من باشه میگم همه-ی بازیهای سوم شخص دقیقا مکس پین هستن با شاخ و برگهای اضافه .
حرف آخرم اینه که زیاد دنبال تحول . انقلاب و نوآوری تو گیم پلی نباشید . این چیزا تو داستان و گرافیک میشه پیدا کرد . مثل گرافیک GEARS1 و GEARS2 و UNCHARTED2 که تو زمان عرضشون انقلابی تو کنسولها بودن . مثل DOOM3 و FARCRY و CRYSIS1 که تو PC انقلابی تو زمینه-ی گرافیک ایجاد کردن .
حرف آخرم هم اینه که وقتی یک بازی گیم پلی موفقی داره هیچ دلیلی نداره که بخواد تغییرش بده . پس پیشرفت GEARS1 نسبت به 2 باید کم باشه .چون گیم پلی کامله . همینطور UNCHARTED1 نسبت به 2 که فقط مشکلات بازی رو برطرف کردن . این دو بازی نیازی به تغییر نداشتن که بخوایم تغییری توشون ببینیم . خیلی راحت گیم پلی COD:MW2 رو با COD2 مقایسه کنید . تغییر وقتی باید ایجاد بشه که گیم پلی بازیکن رو ارضا نکنه . و برای بازیکن تکراری شده باشه .
خوبه با منطق باهم بحث کنید . بخدا با فن-بازی تا 10 سال دیگه هم همین حرفارو دو جناح واسه هم تکرار میکنن
بهترین پست در مورد این 2 بازی.دمت گرم.اعتبار نوش جونت.این همون پستی بود که دنبالش بودم.دمت گرم.

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
به نظرم تحول حتما لازم نیست در مکانیزم بازی باشه میتونه در level design هم باشه مثل mario galaxy

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
تاپیک شده آخر خنده . باید از 100 برتر تغییر نام بده به مقایسه-ی UNCHARTED با GEARS OF WAR . یکم سعی کنید با منطق باهم صحبت کنید . نه GEARS نه UNCHARTED هیچکدوم نوآوریه خاصی نداشتن .GEARS از کاورگیریه KILLSWITCH تقلید کرد . به بهترین نحو بهینش کرد . روونش کرد و تو GEARS1 ساتفاده کرد . UNCHARTED اومد با هیم ن کار رو بکنه اما نتونست روونی و زیبایی-ای که GEARS به کاور گیری داده بود رو ارائه بده . که بعد در GEARS2 و UNCHARTED2 تونستن این سیستم کاور گیری رو ارتقا بدن . دو بازی دقیقا از KILLZWITCH الهام گرفتن . حالا چون تو این نسل GEARS اولین بازی-ای بوده که کاورگیری داشته دلیل نمیشه که آنچارتد از این بازی تقلید کرده باشه . وبلی کلیف-بی بگونه-ای کاورگیری رو تو بازی قرار داد که ND تو آنچارتد از خصوصیات اون کاورگیری استفاده کرد . اینکه بگیم گیرز بخاطر کاور گیری نوآوری داشته اشتباه هست . تک تک المانهایی که تو این دو بازی استفاده شده قبلا در بازیهای دیگه استفاده شده بودن . و فقط بهینه شدن . پس فردا سیستم سنگر گیری از اینی که هست پیشرفته تر بشه تو همه-ی عناوین تاثیر میزاره . مثل سیستم خون ( جان !! ) در بازیها . که اول درصدی بود و با آیتم-های خاصی تو بازی خون پر میشد . که بعد COD2 این سیستم رو پیشرفته-تر کرد که بصورت خود بخود بعد از مدت کوتاهی خون پر بشه . سیستم تیر اندازی یه زمانی مثل مکس پین بود ولی با عرضه-یی RE4 دوربین روی شانه برای دقت بیشتر در تیراندازی معرفی شد . که الان جزو ویژگی-های اصلی یک بازی سوم شخص هست . نوآوری به همین سادگیا تو بازی پیاده نمیشه . خیال همه راحت اینکه با اره یکیو نصف کنی یا وسط مرحله یهو از روی یک ماشین رو ماشین دیگه-ای بپری نوآوری حساب نمیشه . این میشه بسط دادن یک بازی . نوآوری یعنی بازی-ای مثل فارنهایت مثل OKAMI مثل PEPSI MAN . دیگه کم بازی-ای پیدا میشه که نوآوری داشته باشه . الان فرق COD با KZ و HALO چیه ؟ سرعت گیم پلی ؟ داستان ؟ گرافیک . چه پیشرفتی این بازیها نسبت به DOOM3 داشتن ؟ بازیها باید از هم المانهای موفق همدیگه تقلید کنن . کاری که GEARS کرد و از رو KILLSWITCH تقلید کرد و UNCHARTED هم روونی کاورگیری رو از روی GEARS . چطوری میشه UNCHARTED یک بازیه سراسر تقلید از GEARS باشه ؟ چطوری میشه همین آنچارتد یا GEARS انقلاب و نوآوری باشه در صورتی که 100ها بازی سوم شخص ساخته شدن ؟ به من باشه میگم همه-ی بازیهای سوم شخص دقیقا مکس پین هستن با شاخ و برگهای اضافه .

ايول اقا به اين ميگن منطق. لذت برديم. مفيد ترين پست اين تاپيك.
________

ويرايش:دارين فرهنگ خودتونو نشون ميدين كم مونده فحش ناموس هم به بدين. اين قدر ارزش داره كه شخصيت همديگه رو خورد كنين.
با اينكه علاقه مند بودم بالاخره اين بحث به يه جايي برسه و تموم بشه واسه هميشه ولي Im out...

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
خوب عزیز من اگه شما نمیدونید دوربین 360 درجه و shoulder switching چین و اینکه نمیدونید تو u1 یا u2 استفاده میشد میگم میخوای انقدر با قاطعیت راجع به تاریخچه و مکانیزم stop n pop و اینکه کی برای بار اول از چی استفاده کرده با بقیه بحث نکن. در ضمن من هم جرز کسانی هستم که عقیده داره u1 از gears و evil4 خیلی در زمینه گیم پلی تاثیر گرفته

خیلی ببخشید فقط از شما توضیح بیشتر خواستم که منظور کلیت چیه؟
وگرنه اگه اشتباه نکنم shoulder switching حالت اویزون سویچ میکنی ؟ یا اینکه باید منظورت Shoot of Left & Right Shoulder باشه . یعنی کلا در زمینه shoulder switching تحقیق نکردم ببینم چیه .
حالا نمیدونم این دوربین 360 درجه کجا منظورت هست که استفاده میشه ؟
در کل من با اویزون شدن از در و دیوار کاری ندارم که در اون حالت کارکتر شما چه کاراهایی میتونه انجام بده . من نبرد روی زمین را منظورمه که همونجا این بازی خارج از هرچیز میشه با گیرز مقایسه کرد !

آخرین ویرایش:

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
البته حرفت درسته ولی نه کاملا مثلا در مورد اون قشمتس که قرمز کردم اولین بار این سیستم در halo1 به کار رفت.
در مورد اون یکی جمله هم این سه بازی کاملا با هم فرق دارن در هر سه موردی هم که گفتی فرق اساسی دارن.
خوب من اولین HALO ای که بازی کردم HALO2 بود . اونم چون رو ویستا اومد بازی کردم . خوب حالا تو هر بازی-ای که بکار رفته باشه من از HALO 1 خبر نداشتم
دقیقا اون 3 بازی فقط و فقط تو سرعت گیم پلی و داستان و گرافیک تفاوت دارن . بازیکنها از روی این 3 ویژگی بازیشون رو انتخاب میکنن . این بازیها هیچ تفوتی با DOOM3 ندارن به نظر من ! تحول انقلاب نوآوری در حال حاضر فقط و فقط میتونه تو گرافیک و داستان بازی باشه . مگر اینکه ایده-ی جدیدی به ذهن یک بازیساز برسه . وگرنه ما حالا حالاها باید KZها و HALOها و CODها , GEARSها و UNCHARTEDهای مختلف رو با داستان و گرافیک-های متفاوت بازی کنیم

ДядsЙ

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,384
نام
AяasЙ
منم تشکر میکنم بابت زحمتی که کشیدید برای تهیه ی این لیست و اطلاعات داده شده. یه سری حرف هست که تو ادامه ی پستم میگم.
از نظر منم RDR یکی از مزخرف تر ین بازیها بود که به امید سبک نسخه قبل با کلی شوق خریدمش ولی خورد تو ذوقم اما دلیل نمیشه که بیام هر نظری که دارم رو ابراز کنم و خودمو مضحکه یه سایت کنم!
حالا خوب شد من قبل از اینکه اون حرف رو بزنم گفتم که کاملاً نظر شخصیمه که شما اینطوری از خواب و خوراک افتادی به خاطر حرفم. یعنی من معتقدم Uncharted 2 هم اورریت شده و هم حقش GotY نبوده. این نظر و عقیده ی شخص ِ بنده هست و نه شما و نه هیچکس دیگه نمیتونه منو از نظر دادن منع کنه. اینکه مضحکه بشم یا نه هم اصلاً برام مهم نیست. من حرفم رو میزنم و اصلاً مهم نیست که بهم میخندن با نه. ضمناً این نظر و عقیده ی شماست که فکر میکنی هرکس مخالف یه جمع حرف بزنه مضحکه میشه و باید حرفش رو نقل قول کرد و بلاگ زد براش که البته اینم بازم اصلاً برام مهم نیست، یعنی به اینجور چیزا اهمیتی نمیدم.
مثلاً شما معتقدی که GoW III بهترین بازی امسال ـه، این نظر شخصیته و من نمیتونم بهش ایرادی بگیرم. حرفی که در مورد آنچارتد 2 زدم هم عیناً هم ارز همینه. پس شما هم نمیتونی به حرف من ایراد بگیری همونطور که من ایرادی نمیگیرم.
حرفی که زدم رو بازم تکرار میکنم: Uncharted 2 به نظر من هم overrate شده و هم GOTY 2009 حقش نبوده. حالا شما میخوای به این حرف بخندی، بلاگ بزنی و مثلاً به خیال خودت بخوای منو مسخره کنی هرکاری میخوای کنی مهم نیست.
و السلام.
متاسفانه این قضیه در این سایت وجود داره و اصلا هم قابل کتمان نیست که سرپرستان و مدیران این سایت فن سونی و ps3 هستند وبه شکلی کاملا سیاستمدارانه و حرفه ای سمت بازیهای ps3 رو میگیرن و خوب بعضی اوقات این مسائل باعث دعوا و جروبحث میشه.متاسفانه از این کنسول در این سایت یه چهره قدسی و ربانی درست شده که اصلا درست نیست.

ببخشید من اصولا از هیچ لیستی ایراد نمیگیرم ولی دیگه گندشو در اوردین! این چه وضع نمره دادنه! یعنی چی نظر شخصیه؟! خوب نظر شخصیه برای چی عضو تحریریه میشی؟ عضو میشی تا عادلانه تصمیم بگیری! وگرنه الان سوپور محلمون هم میتونه نظر شخصی خودشو در مورد همه چیز بگه! ولی مطمئنا یه منتقد حرفش خیلی ارزش بیشتری داره تا یه سوپور!
رسما هر چی بازی انحصاری PS3 رفته توی top 10 ! من خودم منکرش نیستم که بازیهاش خیلی بیشتر هستن! ولی اخه یعنی چی geow 3 هفدهم؟! معلومه واسه یه فن قدر PS3 این بازی geow 1.3 بیشتر نیست!! من نمیفهمم یعنی چی بازی تغییری نکرده؟! الان مثلا گیم پلی کیلزون 3 جز 4 تا لگد زدن و جفتک پروندن تغییری کرده؟!(با اینکه همه میدونن من امسال بیشتر از همه منتظر این بازیم)
اون همه اسلحه به Geow اضافه شده اون همه execution های جدید! اون همه دشمنای جدید! محیطهای جدید وسایل جدید و...! (برای اطلاعات بیشتر به پست بالایی مراجعه کنین.)
یا مثلا الان TLG چه چیز خاصی ازش دیدین که جز تاپ 10 سال دیگه حساب بیاد؟(در ضمن منکر اینم نیستم که بازی بی نظیری میشه ولی تاپ 10 !!!)

یا مثلا Rage نوزدهم! (اها یادم رفت این بازی همون borderlands هست! LOL!:)))

به خدا فرخ اون اول راست گفت راحت میشد لیست رو پیش بینی کرد من باور نکردم ولی الان...
خوش باشین
من واقعاً خیلی کم اعتبار میدم، جوری که دوستام بهم هی میگن که چرا اصلاً به ما اعتبار نمیدی! ولی این دو پست انصافاً هرچقدر هم بهشون اعتبار بدی بازم کمه.

زحمت کشیده شده جای تحسین داره ولی رتبه ی هیچ کدوم از بازیها به نظرم درست نیست و حداقل با سلیقه ی من بسیار متفاوته. اوج شاهکار رتبه بندی هم از نظر من رتبه ی 50 مکس پین 3 و رتبه ی 17 ِ GeoW 3 هست! درمورد مکس جلوتر صحبت میکنم.
از اونوقت که GeoW 3 معرفی شد خیلی ها اعتراض کردن و گفتن نباید تو این نسل میومده. منم هرچی پرسیدم که چرا، دوستان از جواب دادن عاجز بودن. فقط میگفتن که نباید میومده. البته بعضیا میگفتن که شماره ی 2 در برابر شماره ی اول افت داشته و افتضاح بوده در نتیجه گیرز 3 نسل بعد باید بیاد. lol
و اما اظهار نظر یکی از دوستان در مورد GeoW3 بسیار جالب و خنده آور بود! اینکه
متاسفانه باز هم من تغییرات دلخواهم رو تو بازی ندیدم و بازی جدید برای من بیشتر از GeoW1.3 نیست! نمی‌دونم بالاخره کی Epic می‌خواد دست از تکرار یک فرمول موفق برداشته و سعی در ایجاد کمی تغییر و نوآوری در این سری بکنه؟
واقعا من هرجور فکر میکنم نمیفهمم چرا این حرف رو زده. بازی ای که شماره ی اولش GOTY 2006 گرفت از بسیاری جاها و میانگین 94 رو کسب کرد آیا دیگه جایی برای کاملتر شدن داره؟! نکنه انتظار داشتید 94 بشه 97 و 97 هم بشه 100؟ شماره ی اول گیرز مثل شماره های اول آنچارتد و مس افکت نبود که ناکامل باشه و تو شماره های بعد جبران کنن ضعف هاش رو. البته من قبلا این بحث ها رو 100000000000000 بار کردم و میدونم که اینجا دوباره هرچی حنجره دری کنم بازم نمیتونم نظر دوستان رو تغییر بدم ولی آخه بازی ای که فرمولش تکراری باشه و شماره ی 2 همون شماره ی اول باشه انقدر فروش میکنه و امتیاز بالا میگیره؟! جالبه برام بدونم که ایشون مثلاً چه انتظاری از بازی داشتن و چه تغییراتی رو مثلاً میخواستن توش ببینن؟ با اینکه حتی یک تریلر گیم پلی درست و حسابی ازش ندیدن. الآن مثلاً گاو 3 نسبت به 2 خیلی تغییرات داشت و خفن شده بود؟ یا مثلاً کیلزون 3 خدای تغییرات بوده نسبت به 2 که اونطوری بهش لطف شده؟! یکی نیست به ایشون بگه شما که کلاً از این سری بازی یا بهتر بگم از این سبک خوشت نمیاد چرا ایراد الکی میگیری به بازی و نمره ـش رو پایین میدی و علت دادن این نمره ی پایین رو با گفتن "ندیدن تغییرات" توش توجیه میکنی؟ حرفی که چند صفحه قبل زدم بازم میزنم. کسی که از یه بازی کلاً خوشش نمیاد و بهش نمیسازه و با سلیقش جور نیست حق نداره امتیازش رو هم الکی پایین بده. میتونه کلاً امتیاز نده. مثلا من از JRPG بدم میاد خوبه بیام بگم FF یه بازی 5 امتیازی ـه؟ کلاً اظهار نظر در مورد این سبک و این سری نمیکنم. چنین وضعیتی برای L.A. Noire هم وجود داره. شما که از سبک open world خوشت نمیاد نباید هم بهش امتیاز بدی. الآن واقعا امتیاز 7.5 حق عنوان بسیار بزرگی مثل L.A. Noire که حداقل 4 سال از ساختش میگذره و همه باهاش آشنایی داریم هست؟! گفتم این حرفا فایده ای نداره و هرچی بگی بی تاثیره. از دوستانی که به این بازی 9 به بالا دادن کمال تشکر رو دارم.
ولی هنوز دنبال جواب سوالم هستم. گیرز آو وار 3 چه کاری باید میکرده که انتظارات دوستان رو برآورده کنه.

همونطور که گفتم با رتبه بندی بازیها شدیدا مشکل دارم. مثلاً با کرایسیس 2. این بازی میتونست بین رتبه های 30-40 قرار داشته باشه. GeoW3 که باید توی 10 تای اول میبود. یعنی واقعاً انقدر این بازی کوچیکه و خار شده که باید 17 اُم باشه؟! رتبه ی DS 2 هم در نوع خودش بسیار عجیب غریبه. درسته بازی بزرگیه ولی آخه 6 ام؟!!! بی خیال. DS2 هم به نظرم باید بین 10-20 میبود. رتبه ی Forza 4 هم خیلی زیادی پایینه. رتبه ی این بازی رو هم بین 10-20 میدونم. راستی امتیاز 8 ِ اون دوست معروفمون بهش هم جزء نکات جالب بود. ایشون تا حالا بارها عنوان کرده که اصلاً از ریسینگ خوشش نمیاد. حالا اینکه چه معیارهایی رو در نظر گرفته و بهش 8 داده هم باید از نکات جالب باشه. به علاوه با رتبه های U3, KZ3 هم شدیدا مشکل دارم. U3 اول خیلی زیادشه، KZ هم که به نظر من باید بین 20-30 قرار بگیره. Skyrim هم میتونست پایین تر باشه.

و اما یه سوال خیلی مهم دیگه هم دارم. اینکه معیار امتیازدهی دوستان به بازی چی بوده؟ انتظاری که از اون بازی دارن؟ اینکه خوب یا بد باشه؟ اینکه اصیل باشه؟ اینکه از اون سبک خوششون بیاد؟ و ... اگه جواب بدید ممنون میشم. اگه قرار به خوب و بد بودن بازی باشه MP3 قطعا باید بین 10-20 قرار داشته باشه چون مشخصه که بازی بسیار بزرگی میشه (همونطور که گفتم معیار اینجا خوب یا بد بودن بازی ـه نه اصیل بودنش، الان باز یکی میاد میگه این اصلاً MP نیست). خب اگه بازی بسیار بزرگی میشه دیگه 50 اُم شدنش چیه؟! یعنی MP3 قد ِ بازیهایی مثل Crysis 2 و KZ3 هم نیست؟ اگه کرایسیس 2 و کیلزون 3 و DS2 بزرگ هستن MP3 چندبرابر اونا بزرگه. این اختلاف رتبه بین MP3 با KZ3 یا DS2 واقعاً شاهکار و بسیار تعجب آور هست. بازم میگم، معیار اینجا فقط خوب یا بد بودن بازیه. قطعا MP3 از بازی های رتبه پایینترش بسیار بزرگتر میشه و از نظر من بی شک یکی از نامزدهای اصلی کسب GotY 2011 هست.

و اما U3، این خط ------------------- اینم نشون ************ که مطمئناً بهترین بازی امسال نخواهد شد. حالا ببینید کی گفتم. حدس میزدم که U3: DD تو این لیست اول باشه. فضای سایت کلاً باعث شده بود این حدس رو بزنم. چون به هرحال بازی سنتر ـی گفتن، چیزی گفتن.

در پایان یه بار دیگه هم تشکر میکنم ولی همونطور که گفتم رتبه بندی لیست یه فاجعه هست و به اعتبارش ضربه ی زیادی وارد میکنه. و اینکه معیار امتیازدهی رو هم نفهمیدم چی بوده. امیدوارم سال بعد اگه خواستید لیست بدید رتبه هاشون رو منطقی تر بهشون بدید که دیگه با چنین فاجعه ی رتبه بندی ای مواجه نباشیم.

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
ممنون از دوستانی که نظرات مثبت و منفی خودشون رو ابراز کردند. لیستی امسال هم با زحمات دوستانم تو کادر بازی سنتر به طور کامل روی سایت قرار گرفت و همه چیز مشخص شد ولی این تاپیک محلی برای جنگ و جدال شده که چاره ای جز قفل کردنش ندارم.
اما چیزی که مشخصه این لیست با همکاری کلی مدیران و اعضای تحریریه تهیه شد و نظر رسمی سایت بازی سنتر هست. حالا طبیعیه هر کسی هم برای خودش انتظاراتی داره که ما هر کاری هم بکنیم نمیتونیم همرو راضی کنیم. سال های پیش هم ما از این لیست ها داشتیم و هر بار به هر صورتی انگ ها و عناوین مختلفی به سایت نسبت داده شده از طرف عده ای که ناراضی بودند، چیزی که مهمه اینه که ما کار خودمون رو انجام دادیم و مفتخر هستیم به ارائه همچین مقاله ای که شاید کم نظیر باشه در بین تمام رسانه ها...

در آخر لازم می دونم خیال همه رو هم راحت کنم، با متهم شدن به فن بودن و جبهه گیری خاص، هیچ کدوم از کادر مدیریتی و اعضای تحریریه خم به ابرو هم نمیارن و قطعاً سال بعد هم باز لیست Top 100 بازی سنتر رو خواهید دید.

موفق باشید.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
در ادامه صحبت های کیوان , برای چندمین بار (چون بعضی وقتها باید یه چیز ساده رو بارها و بارها تکرار کرد تا شاید اثر بذاره) باید بگم که این نظرات هیچ ارتباطی به پیش بینی امتیازهای بازی ها نداره. وقتی کسی به بازی X امتیاز 2 میده , منظورش این نیست که اون بازی از طرف منتقدین میانگین 2 میگیره. منظور اینه که اون بازی از نظر ایشون لایق امتیاز 2 هست.
وقتی سایت IGN (که چند روز پیش چشم خیلی ها رو کور کرد و 360 رو به عنوان بهترین کنسول سال انتخاب کرد) میاد بازی Gears of War 3 رو به عنوان دهمین بازی 360 در سال 2011 انتخاب میکنه و اصلآ اسمی از Forza Motorsport 4 نمیاره , منظور این نیست که موقع امتیاز دادن , همین سایت حتمآ به GeoW 3 کمترین امتیاز رو بین 10 تا بازی میده. وقتی Uncharted 3 رو اولین بازی لیستش میذاره و در Top 10 کنسول PS3 میاد 6 تا انحصاری قرار میده , منظورش این نیست که حتمآ U3 بیشترین امتیاز 2011 رو میگیره.
ممنونم از دوستانی که موضوع رو میفهمن , دوستانی هم که نمیفهمن و قصد دارن توی هر تاپیک موضوع رو ادامه بدن , منتظر مشکلات بعدی برای خودشون باشن.
با تشکر از همه عزیزانی که با پیشنهادات و انتقادات خودشون ما رو راهنمایی کردن.
موفق باشین

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر