100 بازی برتر نسل از دیدگاه IGN

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,112
نام
آریا
سلام !

top100_moderngames_cover.jpg

سایت IGN که در زمینه تهیه لیست های مختلف سابقه زیادی داره , این بار سراغ لیستی از 100 بازی مدرن رفته. این بار دیگه خبری از بازی های قدیمی تر نیست و لیست بازی های سال 2005 (از زمان عرضه Xbox 360) تا امروز رو در بر میگیره. البته در کنار کنسول های این نسل و PC , کنسول های دستی PSP , DS و همین طور موبایل هم در لیست حضور خواهند داشت.
این بازی ها براساس امتیازهای IGN یا میانگین کلی اون ها طبقه بندی نشدن و توسط تعدادی از منتقدین IGN فقط برای این لیست دسته بندی شدن.
در این تاپیک با این لیست و بازی ها آشنا میشین و توضیحاتی که IGN در مورد هرکدوم نوشته رو هم میخونین. هر 10 بازی در یک پست قرار میگیره و هر چند وقت یه بار به صفحه اول سر بزنین تا با بازی های جدید آشنا بشین !

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
اصلا این لیست به نظرم با گذاشتن Oblivion تو رتبه 18 و بعد FO رتبه 3 زیر سوال رفت ! یعنی این دوتا رو جلوی هرکس بذاری میفهمه Oblivion کجا با اون سبک و خوش ساختیش ، بعد این کجا !

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,190
نام
محمد امین
NG2 و DMC4 و R5 هم که نیستن..!

من موندم L4D اون وسط چی کار میکنه..؟
Crysis 2 از هر لحاظ از نسخه اول بهتر بود
رتبه Alan Wake هم جایی سئوال داره آخه 61 هم شد رتبه
GOW3 هم با اون هم تعریف و تمجید از طرف IGN بعید بود جزء 10 تا نباشه
GT5 و Halo3 و MGS4 و L.I.Noir هم کلا نیستن
آخه بFallout 3 هم شد بازی..!

یه مشکل دیگه لیست هم اینه که بیخودی یه قانون مسخره گذاشتن که از هر بازی باید یه نسخه ـش باشه ! خب وقتی مثلآ Mass Effect 1 یا Halo 3 یا خیلی بازی های دیگه ارزششون بالاتر از نصف این لیست هست , چرا باید به خاطر این قانون من در آوردی حذف بشن ؟!
30 تا سوپر ماریو تو لیست بود نمیدونم معیارشون چی بوده..

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
839
نام
شایان
کله حرفاتو قبول دارم جز این یکی... فکر کنم با این حرفتون اصلا نزدیک بازی هایه RPG هم نشدید که اینو گفتید. این بازی GOTY همین IGN در ساله 2008 بود... بهترین بازیه RPG عمرم بود با اون گیم پلی عالی و فضایه فوق العاده ... لطفا چیزی نمیدونید نظر ندید.
تازه رتبش میتونست بالاتر هم باشه. اما Oblivion که دیگه راحت باید جزوه 10 تایه اول بود که نشد.

جاش خوبه رفیق
از نظره ارزشی آره بازیه فوق العاده ای بود اما خوب اگه با انصاف بخوایم نگاه کنیم این بازی اصلا چیزی جز QTE برایه گیم پلی داشت؟

چون Peace Walker انتخاب شده MGS 4 نشده ...
اگه اینطوریه که نباید اثری از اون 60 70 تا ماریو باشه!...

آخرین ویرایش:

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
با این انتخاب فال آوتش شدیدا موافقم!
واقعا حقش بودبه نظرم جزئ 10 تای اول باشه!
+
کله حرفاتو قبول دارم جز این یکی... فکر کنم با این حرفتون اصلا نزدیک بازی هایه RPG هم نشدید که اینو گفتید. این بازی GOTY همین IGN در ساله 2008 بود... بهترین بازیه RPG عمرم بود با اون گیم پلی عالی و فضایه فوق العاده ... لطفا چیزی نمیدونید نظر ندید.
تازه رتبش میتونست بالاتر هم باشه. اما Oblivion که دیگه راحت باید جزوه 10 تایه اول بود که نشد.
تایید میشه............

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,190
نام
محمد امین
چون Reach انتخاب شده بود Halo 3 نشد ، چون Peace Walker انتخاب شده MGS 4 نشده ...

ماریو..

با این انتخاب فال آوتش شدیدا موافقم!
واقعا حقش بودبه نظرم جزئ 10 تای اول باشه!

نظر خودم بود کلا ازش خوشم نیومد مراحل اولش روی اعصاب بود..

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,268
نام
امیرحسین
NG2 و DMC4 و R5 هم که نیستن..!

من موندم L4D اون وسط چی کار میکنه..؟
Crysis 2 از هر لحاظ از نسخه اول بهتر بود
رتبه Alan Wake هم جایی سئوال داره آخه 61 هم شد رتبه
GOW3 هم با اون هم تعریف و تمجید از طرف IGN بعید بود جزء 10 تا نباشه
GT5 و Halo3 و MGS4 و L.I.Noir هم کلا نیستن

اون سه تایی که نام بردی اصلا به نظرت لیاقت اسماشون رو دارند ؟

در مورد L4D که بعید میدونم شما حتی 5 دقیقه سینگل هم تجربش کرده باشی مالتی پیش کش ! و بعد میای اینطوری ، حرف بی ربط تحویل بدی و ایضا در مورد Crysis ! که نسخه ی کنسولی ای که تجربش کردی رو میتونی با Crysis مقایسه کنی !

Fallout 3 ]م درسته به مذاق طرفداران قدیمی Fallout ، که شما اصلا جزو این گروه نیستی و مطمئنم حتی Fallout 3 رو هم نیم ساعت بیشتر بازی نکردی ! ، خوش نیومد اما واقعا RPG فوق العاده ای بود و پیش مضخرفات این نسل که اسمشون رو گذاشتن نقش آفرینی یک شاهکار بود ! کی میتونست اینطوری مبارزات نوبتی رو با مبارزات همزمان ترکیب کنه ؟

وقتی چیزی رو تجربه نکردی جناب اصلا حق اظهار نظر دربارش نداری !

x to the z

کاربر سایت
Aug 20, 2009
507
نام
Sandis Khor Hunter
Fallout 3 ]م درسته به مذاق طرفداران قدیمی Fallout ، که شما اصلا جزو این گروه نیستی و مطمئنم حتی Fallout 3 رو هم نیم ساعت بیشتر بازی نکردی ! ، خوش نیومد اما واقعا RPG فوق العاده ای بود و پیش مضخرفات این نسل که اسمشون رو گذاشتن نقش آفرینی یک شاهکار بود ! کی میتونست اینطوری مبارزات نوبتی رو با مبارزات همزمان ترکیب کنه ؟
با تمام احترامي كه برا شما قائلم ولي يه تيكه از پستتون يه جك به تمام معناس:(

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
اون سه تایی که نام بردی اصلا به نظرت لیاقت اسماشون رو دارند ؟

در مورد L4D که بعید میدونم شما حتی 5 دقیقه سینگل هم تجربش کرده باشی مالتی پیش کش ! و بعد میای اینطوری ، حرف بی ربط تحویل بدی و ایضا در مورد Crysis ! که نسخه ی کنسولی ای که تجربش کردی رو میتونی با Crysis مقایسه کنی !

وقتی چیزی رو تجربه نکردی جناب اصلا حق اظهار نظر دربارش نداری !
ترمز بکش بهت برسیم!
DMC 4 در قیاس با شاهکار 3 خیلی خوب نبود. وگرنه یه بازی استاندارد و با تکنیک عالی بودش و حقش جزو 100 تا هست مسلما. L4D2 هم آقا خوب! ولی بالاتر از مثلا Cod4؟ جز اینکه نسخه اول رو برده بود یه جای دیگه و 4 تا لول دیزاین و اینا چیز دیگه ای داشت!؟ در مورد NG2 هم شما بهتره راجبش حرف نزنی تا اینکه بخوای بقیه رو متهم کنی...
پ.ن: بیونتا و ونکوئیش کجان!؟ جدا ناقص العقل بوده اونی که لیست رو زده...

آخرین ویرایش:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,268
نام
امیرحسین
ترمز بکش بهت برسیم!
DMC 4 در قیاس با شاهکار 3 خیلی خوب نبود. وگرنه یه بازی استاندارد و با تکنیک عالی بودش و حقش جزو 100 تا هست مسلما. L4D2 هم آقا خوب! ولی بالاتر از مثلا Cod4؟ جز اینکه نسخه اول رو برده بود یه جای دیگه و 4 تا لول دیزاین و اینا چیز دیگه ای داشت!؟ در مورد NG2 هم شما بهتره راجبش حرف نزنی تا اینکه بخوای بقیه رو متهم کنی...

چرا وقتی Left 4 Dead بازی نکردی میای نظر میدی ؟ شما یه نسخه اوریج بخر بعدش یه p.m به جواد بده :D بعد بیا وایمیسم بهم برسی !

DMC 4 هم که لول !

NG رو هم ساختن که شما فقط بازی کنی اقای خفن Blah , blah

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,198
آخه نکته اینه که رو مقاله و لیست های خیلی بهتر و با ارزش تری میتونست کار کنه. مثلا بهترین IP های این نسل (یعنی تو این نسل معرفی شده) رو از نظرش بگه. اینجور چیزها خیلی خوبه، ولی 100 بازی برتر این نسل اصلا جواب نمیده:D و همونطور که گفتم خیلی چیپه. از همون اول حالم از این لیست های IGN به هم میخورد (مثل اون 25 بازی برتر هر کنسول). 1UP چه لیست هایی میده، اونوقت این چی میگذاره!

اصلا به خاطر همینم هست که این جور لیست ها مهم نیست و همه به GOTY بیشتر توجه میکنن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر