100 بازی برتر نسل از دیدگاه IGN

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,114
نام
آریا
سلام !

top100_moderngames_cover.jpg

سایت IGN که در زمینه تهیه لیست های مختلف سابقه زیادی داره , این بار سراغ لیستی از 100 بازی مدرن رفته. این بار دیگه خبری از بازی های قدیمی تر نیست و لیست بازی های سال 2005 (از زمان عرضه Xbox 360) تا امروز رو در بر میگیره. البته در کنار کنسول های این نسل و PC , کنسول های دستی PSP , DS و همین طور موبایل هم در لیست حضور خواهند داشت.
این بازی ها براساس امتیازهای IGN یا میانگین کلی اون ها طبقه بندی نشدن و توسط تعدادی از منتقدین IGN فقط برای این لیست دسته بندی شدن.
در این تاپیک با این لیست و بازی ها آشنا میشین و توضیحاتی که IGN در مورد هرکدوم نوشته رو هم میخونین. هر 10 بازی در یک پست قرار میگیره و هر چند وقت یه بار به صفحه اول سر بزنین تا با بازی های جدید آشنا بشین !

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
839
نام
شایان
خب Oblivion نسبت به سالی که اومد خیلی بهتر از مس افکت 2 بود.اما خب من درکل سبک RPG رو میگم نه مس افکت2.

خب اگه اینجوریه و فقط یه بازی انتخاب میشه باز خیلی فاجعه نیستش:d
البته ماریو به تعداد کافی در این لیست موجود میباشد.:D

این الان دیدیم 17. Left 4 Dead 2:-o

نه دیگه من گفتم گفتی ویوا ME2 منم گفتم از لحاظ المان هایه RPG یکی از ضعیف ترین هایه BioWare بود! ( در واقع ضعیف ترین عنوانش در خوره RPG ! بهترین عنوانش شد!!! :D فکر کنم این سازنده استعداده زیادی در ساختن بازی هایه Action/Advanture داشته باشه ، من خودم به شخصه به عنوان یک RPG باز به هیج عنوان اصلا ME2 رو قبول ندارم. البته اینو همه ی سایت ها هم گفتن من تنها نیستم )
آره جالبه اون موفقیت LFD1 خیلی بیشتر از LFD2 بود کلا اصلا انتخاب هاش عجیبه! AC2 که ضعیف تر از AC1 بود حداقل کمه کمش از نظر شخصیت پردازی شده 8م!! حالا مثلا 20 و ... هم نه 8م! تو این لیست U2 و Batman و MW بهترین مکان ها رو دارند.( از نظره من ) اما Oblivion که حتی هنوزم بازی ای جز Fallout و DAO به گرده پاشم نمیرسه چرا اینجایه! اون DAO هم جایگاش جایه بسی تعریف داره. من فقط موندم اینا به چه اساسی اینا رو رده بندی کرده گزاشته؟:-/

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
IGN از هر سری فقط یک شماره رو انتخاب کرده. حالا این بین هم Halo: Reach رو از این سری گذاشته.

ولی کلا حرکت خیلی خزیه:D من قبلا هم بارها به آریا و جاهای دیگه گفتم این لیست دادن های IGN خیلی چیپه. کاری با رتبه ها و اینکه فلان بازی رو گذاشته یا نگذاشته ندارم. کلا حرکت، حرکت چیپی است:D بعضی اوقات خیلی مقالات خوبی میگذاره، ولی یه موقع هایی هم با این کارا خودشو لوس میکنه. آخه چجوری میشه یه بازی با سطح استاندارد سال 2006 رو با یه بازی سال 2011 و 2010 مقایسه کرد و همه رو تو یه لیست قرار داد؟:D

لیستش کار جالبیه،اولش نوشته این لیست واسه کسایی که مثلا سال 2006 رفتن تو کما حالا دوباره میخوان بازی را شروع کنن یه جورایی بازیها را با هم مقایسه نکرده ،
فرض کن خودت الان 6 سال بازی نکردی از امروز میخوای شروع کنی اول میری بازیهای سال 2011 را بازی میکنی یا بازیهایی که 10 سال هم از زمان عرضه اشون بگذره ارزش دارن بازی کنی؟

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,658
لیست باحالی بود...... حال کردم با کاره ign .... خدایی زحمت کشیدن .......
فقط یه تا انتقاد میکنم ........ پایین بودن رتبه های geow و FM3 و BF:BC2

در کل یکم به انحصاری های X360 کم لطفی کرده...... ولی لیسته جالبی یود..... بودن بازی های آرکید و کم هزینه هم تو لیست بالاتر از خیلی بازیهای پر خرج و پر هایپ هم خیلی حال کردم ......دستشون درد نکنه .:d ;)

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
نبود MGS4 توی لیست 100 بازی برتر نسل از سایتی که خودش ادعا میکرد اگر ممکن بود بهش 11 از 10 میداد غیر قابل باوره !
شاید هم اصلاً لیست رو در حدی نمیدیده که بخواد MGS4 رو درش درج کنه :D الله اعلم .

• Like
Reactions: Kavigne

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
akhe to az bazi chi midooni NooB ke Nazar Midid ! !!!
هر چی‌ شما بگی‌،احیانا شما نویسندهIGN نیستین؟:d
حالا witcherرتبه چند میره؟ 600-700?:d

قا اي جي ان يه حماقتي كرد، غلط كرد
اگر ميدونست انقدر تكذيبش ميكنيد شمااه عمرا ليست نميداد بيرون :d
:d:d:dنظر‌های ما انقلابی هست:d

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
از نظر من این لیست رو IGN فقط داده بیرون، دقت کنید داده بیرون...

واقعا هم همین طوره ! هر چی به ذهنشون رسیده گفتن بدون اینکه اصلا بهش توجه کنن !!!!!!! نبود MGS تو این لیست واقعا مضحکه

شاید هم اصلاً لیست رو در حدی نمیدیده که بخواد MGS4 رو درش درج کنه :biggrin1:

تنها دلیلش فکر کنم همین می تونه باشه :d

وجود رتبه ی خیلی بالایه HR ( من فنه هیچ کنسولی نیستم ولی خوب رتبش یکم زیادی بالایه )

جاش خوبه رفیق ;)

این لیست یه چیزی رو خوب نشون می ده اونم اینکه IGN علاقه وافری به ماریو داره :d اون ماریو ـی که روی سگا بود رو یادش رفته یکی ایمیل بزنه یادش بندازه :d

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,346
نام
امیر حسین
هاااان ؟ :d
من کلا با IGN موافق بودم ، هم امتیازاتش هم لیستاش :d
ولی نبود MGS4 کل لیست رو برد زیر سؤال :d
این اواخر 25 بازی برتر PSN رو لیست کرده بود ، خوب بود :d گفتیم اینم مثل آدم لیست میکنه :d ولی گند زد :d
نامرد تو صفحه ی اصلی هم عکس الطایر رو زده برای مقاله ، گفتم به به ! AC I جزو 20 تای برتره :d زد تو ذوقمون :d

با رتبه ی GOW III هم شدید مشکل داشتم که خوب بهانش جور شد :d

• Like
Reactions: x to the z

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,114
نام
آریا
انتظار میرفت ME2 اول بشه (کلآ IGN توی همه لیست هاش این کارو میکنه :D) ولی عجب لیستی شد ! :D حالا GT5 هیچی (که به نظرم احمقانه هست توی لیست 100 تایی نباشه. حالا اگه 20 تا یا 30 تا بازی بود مشکلی نداشت ولی بین 100 تا بازی ؟!!!) ولی دیگه MGS4 جدآ جوکه ! به قول دوستان شاید فراتر از این لیست هست ! :D لول
یه مشکل دیگه لیست هم اینه که بیخودی یه قانون مسخره گذاشتن که از هر بازی باید یه نسخه ـش باشه ! خب وقتی مثلآ Mass Effect 1 یا Halo 3 یا خیلی بازی های دیگه ارزششون بالاتر از نصف این لیست هست , چرا باید به خاطر این قانون من در آوردی حذف بشن ؟! تازه Mortal Kombat و LA Noire هم بین 100 بازی هیچ جایگاهی نداشتن ! :D کلی بازی دیگه هم بود که اگه خودم بودم به جای عناوین دیگه میذاشتم مثل The Darkness و Darksiders و ... کلآ لیست زیبایی بود ! :D

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,991
نام
فرهاد
StarCraft II: Wings of Liberty :d

اریا جان دست مریزارد عزیز واقعا گل کاشتی ، میبینم یکی از شاهکارهای بلی تو 20 تا جا گرفته >:d<

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
بسیار لوووول :))! طرف احتمالا یه سری بازیهارو یادش رفته بذاره :))! الان ریچ بهتر از هیلو 3 ـه؟ MGS کو؟ این همه بازی ژاپنی و هندهلد کو؟!!؟؟؟ یعنی بازی که از نظر نمره جزو تاپ تن این مدت بوده نباید تو لیست باشه؟ بیخیال آقا :D!

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,647
نام
کورش
از اونجاییکه بعید میدونم king's bounty بین 20 تای اول باشه کلا اعتبار این لیست برای من زیر سوال رفت. در واقع اگر این بازی با توجه به سبکش بین 100 بازی برتر نسل نباشه نشون میده لیست نویسهای IGN به تمامی سبکها توجه نداشتن و لیستشون بدرد خودشون میخوره.

پ.ن: تشکر از اریای عزیز بابت زحمتی که برای ترجمه این لیست کشیده.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,174
نام
حسین
منم یادم رفت از آریا تشکر کنم:dآریا جان واقعا زحمت کشیدی دستت درد نکنه.
ولی واقعا لیست بی ارزشی بود:dانگار چندتا بچه نشستن واسه خودشون یه لیست تهیه کردن.کلا این ign باید بره زیر گل:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر