گینس 50 بازی برتر تاریخ را ثبت کرد .

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
سازمان رکوردهای جهانی گینس، 50 سری بازی برتر تاریخ، براساس نظر مردم را اعلام کرد .

1. Halo
  2. Call of Duty
  3. The Legend of Zelda
  4. Guitar Hero
  5. Metal Gear
  6. Super Mario Bros.
  7. World of Warcraft
  8. Gears of War
  9. Super Smash Bros.
  10. Grand Theft Auto
Pokémon
Resident Evil
Fallout
Half-Life
Sonic the Hedgehog
Counter-Strike
Runescape
FIFA
Kingdom Hearts
Final Fantasy
Pac-Man
Madden NFL
The Sims
Tomb Raider
WWE Smackdown Vs. RAW
Rock Band
LittleBigPlanet
Saints Row
The Elder Scrolls
God of War
GoldenEye 007
Bioshock
KillZone
Skate
Left 4 Dead
Need for Speed
Chrono Trigger
Gran Turismo
StarCraft
Ratchet & Clank
Pong
Tom Clancy’s
Star Wars: Battlefront
Battlefield
Diablo
Lego Batman
Mario Kart
Burnout
Crash Bandicoot
Pro Evolution Soccer

منبع

مطمئن باش PES از Pokemon ظرفدارش بیشتر هست و اینکه بیشتر فروش Pokemon مدیون خود چشم بادومی هاست که نه بازیبازهای دنیا . . . .

:eek::eek::eek: لــــــــول
شما اطلاع در مورده چیزی نداری نظر نده.
چطور ممکنه طرفدارانه PES بیشتر باشن وقتی از لحاظه فروش Pokemon بزرگترین Franchise دنیا هست بعد از ماریو!!! فرنچایز Pokemon شاید بالغ بر 4 برابره فرنچایز PES فروش داشته تو کله جهان. آسیایه شرقی ها هم تو فروشه Pokemon نقش داشتن و هم PES. چه ربطی داره کدوم بیشتر؟ مگه آسیایه شرقی ها جزوه طرفدارها و گیمرها حساب نمیشن؟...
آدم بعضی وقتها یه چیزایی میخونه اینجا که واقعا مخش سوت میکشه.

:eek::eek::eek: لــــــــول
شما اطلاع در مورده چیزی نداری نظر نده.
چطور ممکنه طرفدارانه PES بیشتر باشن وقتی از لحاظه فروش Pokemon بزرگترین Franchise دنیا هست بعد از ماریو!!! فرنچایز Pokemon شاید بالغ بر 4 برابره فرنچایز PES فروش داشته تو کله جهان. آسیایه شرقی ها هم تو فروشه Pokemon نقش داشتن و هم PES. چه ربطی داره کدوم بیشتر؟ مگه آسیایه شرقی ها جزوه طرفدارها و گیمرها حساب نمیشن؟...
آدم بعضی وقتها یه چیزایی میخونه اینجا که واقعا مخش سوت میکشه.
شما اول مودب باش و حد خودت حفظ کن . . . . .
Pokemon تاحالا 39 نسخه ازش ساخته شده و یکی از قدیمی ترین Franchise هاست ولی اگر یک مقدار توجه کنید متوجه میشید که اگر بازار شرق آسیا نبود این سری اصلا ادامه اش ساخته نمیشد . . . .
اولین سری از بازی pro evolution soccer سال 2001 منتشر شد ولی ببین که چقدر طرفدار داره حتی اگر هم فروشش در شرق آسیا خوب نباشه باز میتونه تو بقیه کشورها جبران کنه.(حرف من اینه)
من ارزش بازی زیر سوال نبردم ولی میگم RPG مثل Pokemon تعداد طرفداراش بیشتر شرق در آسیاست ولی بازی مثل PES نمیشه به منتطقه خاصتی اختصاص داد . . .
بعد از Mario بازی Zelda از نظر تغداد طرفدار حرف اول در Franchise ها میزنه که عوام پسندتر در سطح دنیاست .
طرفداران یک بازی صرقا با معیار فروش بازی حساب نمیشه کرد . . . .
دوست عزیز سعی کن همیشه مودب باشی و شخصیت خودت حفظ کنی اصلا علاقه ای به بحثی که توهین بشه ندارم.اگر اشتباه میکنم مودبانه متوجه اشتباهم کن.

با تمام احترام به دوستان لیست بخوره تو سرشون چون معلوم نیست از کجاشون در اوردن بایها مورد علاقه من نیست :biggrin1:
100% Agree :biggrin1:

Saints Row ...

LOL-Monty_Python_Applause.gif

احتمالا اینا از خرا نظر سنجی نکردن ؟:biggrin1:
اینهمه بازی خدا تو لیست نیست بعد smackdown vs raw و Saints Row :eek: آخه نظر سنجی هم باشه هیج آدم سالمی از این بازیا به عنوان بهترین بازی یاد نمیکنه !

Saints Row ...

LOL-Monty_Python_Applause.gif

احتمالا اینا از خرا نظر سنجی نکردن ؟:biggrin1:
اینهمه بازی خدا تو لیست نیست بعد smackdown vs raw و Saints Row :eek: آخه نظر سنجی هم باشه هیج آدم سالمی از این بازیا به عنوان بهترین بازی یاد نمیکنه !

اتفاقا این دو تا بازی خیلی بین پلیرها محبوبن کافیه یه سری به کلوپهای بازی بزنی ببینی بیشتر مردم چه بازیهایی بازی میکنن یه کلوپی نزدیک محل کار یکی از آشناهای ما هست هر وقت از اونجا رد میشم میبینم که دارن Smackdown بازی میکنن جالبیش اینه که کلوپه 4 تا PS3 داره و همه بازیهای معروف PS3 هم داره ولی یه بار نشده از دمش رد بشم ببینم کسی داره U2 یا KZ2 بازی میکنه همه یا دارن کشتی کج بازی میکنن یا فوتبال یا تکن 6.

Pokemon تاحالا 39 نسخه ازش ساخته شده و یکی از قدیمی ترین Franchise هاست ولی اگر یک مقدار توجه کنید متوجه میشید که اگر بازار شرق آسیا نبود این سری اصلا ادامه اش ساخته نمیشد . . . .
با اینکه به شدت از Pokemon و این جور چیزا متنفر هستم ولی فروش سری های Pokemon همیشه عالی بوده و فقط هم در آسیا این طور نیست. کلآ آسیا (در اصل ژاپن) به تنهایی نمیتونه انقدر فروش رو تضمین کنه که جلوی اروپا و آمریکا کم نیاره. نمیدونم آمار VGChartz تا چه حد صحیح هست ولی مثلآ آخرین Pokemon ای که سپتامبر 2009 اومده تا دسامبر همون سال (یعنی فقط 3 ماه) حدود 7 میلیون نسخه فروخته روی DS ! یا یه نسخه دیگه از بازی از سال 2007 تا الآن 17 میلیون نسخه فروش داشته !!

اتفاقا این دو تا بازی خیلی بین پلیرها محبوبن کافیه یه سری به کلوپهای بازی بزنی ببینی بیشتر مردم چه بازیهایی بازی میکنن یه کلوپی نزدیک محل کار یکی از آشناهای ما هست هر وقت از اونجا رد میشم میبینم که دارن Smackdown بازی میکنن جالبیش اینه که کلوپه 4 تا PS3 داره و همه بازیهای معروف PS3 هم داره ولی یه بار نشده از دمش رد بشم ببینم کسی داره U2 یا KZ2 بازی میکنه همه یا دارن کشتی کج بازی میکنن یا فوتبال یا تکن 6.
خب اینا بیشتر به کلوپ های ایرانی میخورن تا مثلآ KZ2 :دی ملت از زمان Sega Genesis عادت دارن توی کلوپ یا فوتبال بزنن یا فایتینگ :دی

عجب لیست جالبی . World of Warcraft بیش از ده ملیون پلیر دست به شمشیر تو اینترنت داره اونوقت Halo؟ گینس هم به سیستم امار دهی جناب استاد دکتر هاله نور پرست رو اورده فک کنم. فک کنم نضظر سنجی تو Area 51 گرفته شده همه طرفدار لیزر و ادم فضایی بودن اینجوری پیش بریم لیست بعدی به این شکل خواهد بود. لیست 50 شخصیت منفور در تاریخ گیم به همراه دلیل و مدرک:
1-باس اخر لوکوروکو ( چون ادم بدی بود و اون قلقلی هارو اذیت میکرد)
2-باس اول همه بازی های ژاپنی(چون تو مرحله اخر بازم میان)
3-کریتوس(چون کچله و زورش خیلی زیاده)
4-ال پاچینو به خاطر بازی در فیلم Scarface (میخواستن بازیشو نسازن)
5-لارا کرافت(چون کلا این زن حرومه . 300 ضربه شلاق هم داره اوردن اسمش)
6-پسر خاله کریتوس(چون پسر خالش کچله و زورش خیلی زیاده)
7-جرج کلونی ( میخواست قیافش شبیه اون یاروهه چندشه تو Splinter Cell نباشه)
8-روبرتو کارلوس(چون تو فوتبال قدیمیا سرعتش 99 بود و بازیکنا بهش نمیرسیدن)
9-پسر خاله کریتوس(تا سه نشه بازی نشه)
10-سوپر ماریو(چون باباش اول اسم پسرشو از رو صور قبیحه کپی کرده)
11-اندرو رایان(بیجا کرد بی اجازه ما رفت زیر اب شهر ساخت)
12-پسر خاله کریتوس(میخوایم شورشو در بیاریم حرفیه؟)
13-هیتلر(چون باعث جنگ جهانی دوم شد.رفتن از روش کال اف دیوتی ساختن پوزه هالو رو تو فروش زد)
14-داور(چون تو فوتبال تکل از پشت رو یه بار کارت نداد)
15-هالک(چون رنگ بدنش سبزه می خواست چیچیزه مخملی کنه مچشو گرفتیم)
16-بایونتا(ایشون پروندشون سنگینه .صور قبیحه هستن این خانوم . جنگولک بازی و خوردن ابنبات جلو برادران)
17-.....
...
.

شما اول مودب باش و حد خودت حفظ کن . . . . .
اولا حده من به خودم و مسئولانه سایت ربط داره. اگه بی ادبی کردم میتونی گزارش بدی، بطوره خلاصه شما در حدی نیستی که بخوای حده منو بهم گوشزد کنی. اینو دوستانه گفتم.

خب وقتی از رو باده هوا حرف میزنی چی باید گفت. یه نمونه آمار میزارم ببین:

Pokémon Gold and Silver
14.51 million approximately: 7.6 million in US, 6.91 million in Japan

Pokémon Gold
7.15 million approximately: 3.75 million in US, 3.4 million in Japan

Pokémon Silver
7.36 million approximately: 3.85 million in US, 3.51 million in Japan

تو همین سه نمونه میبینی که فروشش تو آمریکا بیشتر از ژاپن بوده. بعد رو چه حساب میگی اگه بازاره شرقه آسیا نبود ادامش ساخته نمیشد؟

حتی Pokémon Stadium که رو Nintendo 64 حدودا 10 ساله پیش اومده آمار فروشش تو US بیشتر از 4 برابره ژاپن بوده.

3.871million approximately: 3.16 million in US, 710,765 in Japan

بازم میگم حرفی رو که میرنی روش یکم تحقیق کن.
اولین سری از بازی pro evolution soccer سال 2001 منتشر شد ولی ببین که چقدر طرفدار داره حتی اگر هم فروشش در شرق آسیا خوب نباشه باز میتونه تو بقیه کشورها جبران کنه.(حرف من اینه)
من ارزش بازی زیر سوال نبردم ولی میگم RPG مثل Pokemon تعداد طرفداراش بیشتر شرق در آسیاست ولی بازی مثل PES نمیشه به منتطقه خاصتی اختصاص داد . . .
بعد از Mario بازی Zelda از نظر تغداد طرفدار حرف اول در Franchise ها میزنه که عوام پسندتر در سطح دنیاست .
طرفداران یک بازی صرقا با معیار فروش بازی حساب نمیشه کرد . . . .

چه ربطی داره؟ شما داری میگی طرفدارهایه PES از Pokemon بیشترن (عینه حرفه خودت) در صورتیکه این حرف کاملا اشتباهه و مشخصه همینجوری یه چیزی میگی. در ضمن مسلما فروش یه بازی با تعداده طرفداراش ارتباطه مستقیم داره. اصلا هر جنسی که پرطرفدارتر باشه فروشش بیشتره... والا از این مساله ساده تر دیگه چی. حالا این طرفدار میخواد ژاپنی باشه یا ایرانی یا آمریکائی. طرفدار طرفداره دیگه.
دوست عزیز سعی کن همیشه مودب باشی و شخصیت خودت حفظ کنی اصلا علاقه ای به بحثی که توهین بشه ندارم.اگر اشتباه میکنم مودبانه متوجه اشتباهم کن.

100% Agree :biggrin1:
دوسته عزیز من فکر کنم سنم از شما بالاتر باشه و هیچوقت هم به هیچکس توهین نکردم و نمیکنم. اگر هم چیزه خاصی دیدی میتونی گزارش کنی. شما سعی کن با دلیل و منطق صحبت کنی...

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or