گفتگو در مورد شبیه ساز شدن کنسولهای PS3 و XBOX360 برای PC

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
مشكل اينجاست كه ديگه دستگاهاي جديد خيلي پيچيده شدن همين ps2 نصف بيشتر بازي هاش هنوز قابل بازي نيست نميشه قاطعانه گفت اما ديگه خيلي بعيده بتونن شبيه ساز به درد بخور بساز
پيچيدگيه ساختار يك كنسول به اين معني نيستش كه نميشه شبيه سازيش كرد.
اين كار شدني هستش فقط وقت ميخواد ( شايد چند سال ديگه )
در مورد PS2 يه چيزي نزديك به 16 ماه بودش كه اصلا روش كار نميشد و اون موقعي هم كه كار ميشد به اين سرعت نبود.
شما اگر الان PCSX2 0.9.6 رو كه چند ما پيش اومد با آخرين نسخه بتاي اون مقايسه كنيد ميبينيد كه زمين تا آسمون تفاوت داره و بهتر شده.

كلام آخر اينكه فعلا نميشه چيزي رو پيش بيني كرد و بايد منتظر بود.

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
دیگه ساختن شبیه ساز فایده نداره چون هم کامپیوتر باید خیلی قوی باشه هم دستگاه ها به قدری پیچیده شدن که ساختن شبیه ساز براشون غیر ممکنه ... هنوز PS3 هک نشده میخوان براش شبیه ساز بزنن ؟ :laughing: غیر ممکنه ...

vahid0801

کاربر سایت
Apr 10, 2009
23
سلام.

یعنی هنوز شبیه سازش نمیومده؟
اگه بیاد با این سیستم :
ram 4 gig
cpu گنده دو هسته ایها
با یه گرافیک مرگ
میشه بازیهاش رو تو پی سی اجرا کرد؟
راستی حالا حالا ها شبیه سازش نمیاد؟

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,952
نام
فرهاد
سلام.

یعنی هنوز شبیه سازش نمیومده؟
اگه بیاد با این سیستم :
ram 4 gig
cpu گنده دو هسته ایها
با یه گرافیک مرگ
میشه بازیهاش رو تو پی سی اجرا کرد؟
راستی حالا حالا ها شبیه سازش نمیاد؟

البته ساختن یک شبیه ساز نیاز به برنامه نویسی قوی میخواد تا بتونی قفلهای سیستم رو بشکونی تا ازشون به نحو احسنت در pc به کار بگیری به نظر من این کار غیر ممکن نیست چون با نسلهای جدید CPU .VGA .و ورژن جدید DX11 و با PIXEWL SHADER 4 این کار غیر ممکن نیست همین شبیه ساز PS2 در چند سال پیش برای بعضیها خند اور بود ولی دیدم که درست شد من امید دارم همینطور که به PS2 امید داشتم

آخرین ویرایش:

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,952
نام
فرهاد
من اين خبر رو نشنيده بودم:eek:
شما سورس مطلبتون از كجا هستش؟:confused:
از اينجور افراد بعيد هستش كه همچين وعده هايي بدن:confused:

این حرفو گمونم دو یا سه سال پیش در سایت NGEMU یکی از برنامه نویسانشون به نام REFRACTION گفت که اگه بتونم پیدا کنم این نوشتشو عکسشو میزارم

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,952
نام
فرهاد
اینم مصاحبه ای که با refraction در 3 سال پیش در مورد PCSX2 شد که در اونجا سوالی ازش میکنن در مورد اینکه بعد از PCSX2 چه میکنید
[FONT=Tahoma, Verdana]Q[/FONT] : Do you ever plan on working on another emulation project after PCSX2? If so what would interest you and challenge you?
[FONT=Tahoma, Verdana]A[/FONT] : Well we joked about maybe doing PCSX3 in the future, this soon came round to a serious idea, but then again we will see, its going to be quite a challenge...

ادامه مصاحبه Refraction - PCSX2 Developer

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
اینم مصاحبه ای که با refraction در 3 سال پیش در مورد PCSX2 شد که در اونجا سوالی ازش میکنن در مورد اینکه بعد از PCSX2 چه میکنید
[FONT=Tahoma, Verdana]Q[/FONT] : Do you ever plan on working on another emulation project after PCSX2? If so what would interest you and challenge you?
[FONT=Tahoma, Verdana]A[/FONT] : Well we joked about maybe doing PCSX3 in the future, this soon came round to a serious idea, but then again we will see, its going to be quite a challenge...

ادامه مصاحبه Refraction - PCSX2 Developer

ممنون از لينك:smile:
منم بايد بگم كه شبيه ساز ساختن غير ممكن نيستش فقط و فقط زمان ميبره البته در صورتي كه خود دستگاه كاملا كرك شده باشه و مشخص شده باشه چي چيكار ميكنه كه اگر اينطوري نباشه ( مثل PS3 , Xbox360 ) باز بايد يه زمان زياد بزارن تا كركش كنند:eek:

من فكر كنم 5 سال ديگه بايد منتظر اينجور چيزا باشيم:eek:

saver

کاربر سایت
Aug 24, 2007
388
نام
ميثم
تجربه و دانش تعمیرکاران زمان حاضر خیلی بیشتر از سالهای 96 هست که تکنولوژِی دیسک های نوری در کنسولها بکار گرفته شد
الان تقریبا نزدیک به 13 سال هست که کنسولها از همون شیوه استفاده میکنند و تکنولوژی خاصی بکار گرفته نشده

همینطور الان رایانه های خانگی بسیار قدرتمند تر از کنسولها شده اند

زمان قدیم به علت قدرت کنسولها شرکتها روی رایانه های شخصی مانور نمیدادن ولی امروزه قضیه کمی متفاوت شده

الان به خاطر پیشرفت در فناوری ساخت قطعات سخت افزاری شاهد هستیم که کنسولها کوچک و کوچکتر میشوند مثل نسخه های جدید xbox360 که دو تراشه را در یک تراشه واحد قرار داده اند همینطور نسخه جدید ps3 slim

کشورهای جهان سوم هم به دنیای ساخت و توسعه کنسولها روی آورده اند و بعضا میخوانیم یا میبینیم که یک بازی از یک کشور جهان سومی برای یک کنسول منتشر شده

به هر حال با وجود اینترنت و افزایش دانش مردم تقریبا هر کاری قابل انجام هست
به هر حال روزی خواهد رسید که بازیهای ps3 روزی جزو پست ترین بازیها خواهند شد که کسی راغب بازی کردن آنها نیست مانند کنسولهای نسل گذشته

زمان همه چیز را تغییر میدهد حتی روح و روان انسانها را چه رسد به جسم و مواد

B A T I S T A

کاربر سایت
May 12, 2009
229
داشتم یه جا مطلب میخوندم درباره پلی3 که گفته بود 7 هسته پردازنده داره!!!!!!!!!!11
پس با این وجود cpu 4 هسته ای هم فکر نکنم براش جواب بده الان که فعلا به نظرم توی همین 2 کلی مشکل هستولی خوب یه روز یهم مثه قبلی ها میشه که مثلا پلی 4 بیاد

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,952
نام
فرهاد
تجربه و دانش تعمیرکاران زمان حاضر خیلی بیشتر از سالهای 96 هست که تکنولوژِی دیسک های نوری در کنسولها بکار گرفته شد
الان تقریبا نزدیک به 13 سال هست که کنسولها از همون شیوه استفاده میکنند و تکنولوژی خاصی بکار گرفته نشده

همینطور الان رایانه های خانگی بسیار قدرتمند تر از کنسولها شده اند

زمان قدیم به علت قدرت کنسولها شرکتها روی رایانه های شخصی مانور نمیدادن ولی امروزه قضیه کمی متفاوت شده

الان به خاطر پیشرفت در فناوری ساخت قطعات سخت افزاری شاهد هستیم که کنسولها کوچک و کوچکتر میشوند مثل نسخه های جدید xbox360 که دو تراشه را در یک تراشه واحد قرار داده اند همینطور نسخه جدید ps3 slim

کشورهای جهان سوم هم به دنیای ساخت و توسعه کنسولها روی آورده اند و بعضا میخوانیم یا میبینیم که یک بازی از یک کشور جهان سومی برای یک کنسول منتشر شده

به هر حال با وجود اینترنت و افزایش دانش مردم تقریبا هر کاری قابل انجام هست
به هر حال روزی خواهد رسید که بازیهای ps3 روزی جزو پست ترین بازیها خواهند شد که کسی راغب بازی کردن آنها نیست مانند کنسولهای نسل گذشته

زمان همه چیز را تغییر میدهد حتی روح و روان انسانها را چه رسد به جسم و مواد

کاملا موافق هستم زمانی بازی کردن بازی کردن ps2 در pc برای خیلی ها غیر باور بود زمانی که ps2 به بیرون اومد از cpu 128 bit پیروی میکرد ولی برای PC 32 BIT بیشتر نبود البته تازه 64 BIT نامش برده میشد ولی با این حال میشد بازی کرد الان هم میشه با 32 BIT راحت کار کرد فقط به برنامه نویسی قوی ناز داره که به مرور زمان میشه روش حساب کرد

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,952
نام
فرهاد
داشتم یه جا مطلب میخوندم درباره پلی3 که گفته بود 7 هسته پردازنده داره!!!!!!!!!!11
پس با این وجود cpu 4 هسته ای هم فکر نکنم براش جواب بده الان که فعلا به نظرم توی همین 2 کلی مشکل هستولی خوب یه روز یهم مثه قبلی ها میشه که مثلا پلی 4 بیاد

رضا چان کلا ساختار اینها با هم فرق داره در PC هم 4 هست که براش خیلی زیاده PC رو دسته کم گرفتی رفیق :biggrin1:

B A T I S T A

کاربر سایت
May 12, 2009
229
آره فرهاد من به پی سی اعتقاد دارم توی این زمینه ولی خوب خودت هم میدونی کار راحتی نیست و وفعلا توی همین پلی 2 هم مشکلات اساسی است و البته امید های زیادی هم هست و همین هم که الان میبینی خیلی ها که پلی2 هم دارن باز دارن با شبیه ساز کار میکنن چون اینور یه سری امتیازا داره که اونور عمرا نداره ولی خوب مشکلات خاص خودشم داره دیگه میدونید بهضی بازیه ها هنوز نمیان بعضی ها مشکل گرافیکی دارن با این که هر چی تنظیم کنی و سیستم غول ببندی ....
ولی خوب من در کل گفتم سرعت کار خیلی خوب بوده و اگه با این ورژن های جدید که میاذ پلی 2 هم رمثه پلی استیشن بشه که همه بازی ها راحت اجرا میشن و.....دیگه میشه با خیال راحت روی پلی 3 کار کرد چون اگه زود دتر این قضیه رله بشه خیلی خوبه

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
عزیز من این همه کمپانی گیم ساز دارن میگن ساخت بازی برای PS3 سخته(از جهت برنامه نویسی روی Cell) . بعداً اونوقت شما میگی شبیه ساز!:biggrin1:
به نظر من شبیه سازی PS3 تا ده سال آینده امکان پذیر نیست! چون باید پردازنده هایی به بازار بیاد که از پردازنده PS3 قویتر باشه! دوستانی هم که گفتن کنسول ها پیچیده شدن و ساخت شبیه ساز براش امکان پذیر نیست، اشتباه میکنند! همونطور که کنسول ها قویتر و پیچیده تر میشن، متد های برنامه نویسی هم پیشرفت میکنه!
اما بازم به نظر من ساختن يه شبيه ساز به درد بخور به خاطر خيلي از دلايل تقريبا نشدني هست
OK. پس خواهشاً این دلایلتون رو برای ما هم بگید، چون ما هیچی نمیدونیم!
جالبه،
خیلی از دوستانی که توی این تاپیک پست دادن با یک شبیه ساز هم کار نکردن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر