گفتگو در مورد شبیه ساز شدن کنسولهای PS3 و XBOX360 برای PC

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,933
نام
فرهاد
سلام به دوستان این تایپیک رو برای بحث و گفتگو در مورد PCSX3 و برنامه نویسان PCSX2 که ایا
میشه همین طور که شبیه ساز PS2 ساخته شد . شبیه ساز PS3 یا XBOX 360 بیاد؟
همین طور که میدونید REFRECTION عضو اصلی برنامه نویسی شبیه ساز PS2 چند ماه پیش
گفت که با بهترین برنامه نویسان دنیا میخوان PCSX3 یعنی شبیه ساز PS3 رو بسازن :cool:
هما نطور که میدونید زبان برنامه نویسی یکی از سخترین کارهایی هست که در این ارثه به وجود اومده نوشتن زبانی برای شبیه ساز شدن یک کنسول یا چیزه دیگر باید به چند زبان برنامه نویسی مسلط بود و حال اینکه این EMU یک کنسول باشه که جای خود داره شاید بشه گفت دنیای مارو یه یک نحوی این برنامه نویسی در تسخیر خودش گرفته سالهاست که از شبیه ساز شدن کنسول PS2 میگزره و میشه گفت دیگه این کنسول رو راحت میتوان با شبیه ساز بازی کرد ولی باید به یاد داشت که چند سال پیش حتی فکر این کار برای خوده برنامه نویسان هم غیر ممکن بود که منجر به 3 بار تعطیل کردن پروژه شد . ولی الان که 7.8 سالی از این کار میگزره باید گفت یواش یواش داریم به اتمام این برنامه میرسیم .

در اینجا نمودار کارکرد برنامه و چه تعداد CODE وارد شده هست رو میبینید

indexphp.png

در اینجا هم نمودار کار ساختن این شبیه ساز رو با برنامهاش میبینید

رنگ نارنچی برای ++C
60%

رنگ زرد برای C
31%

و سیاه هم برای سایر برنامها

index.JPG

GNU General Public License 2.0
805 files​

GNU Lesser General Public License 2.1
52 files​

BSD Copyright (Berkeley Software Distribution)
1 files​

New BSD License
1 files​

Refraction - PCSX2 Developer
مصاحبه برنامه نویس PCSX2 در مورد شبیه ساز PS3 ;)

آخرین ویرایش:

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
شبيه ساز ps3 حالا حالاها ساخته نميشه.هنوز نتونستن يه شبيه ساز درست و حسابي براي ps2 بسازن. اونايي هم كه ساختن همشون مشكل دارن.

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
بعد از سالها به تازگي دارن يه شبيه سازايي ميسازن كه بازي هارو مياره ولي نه با كيفيت خوب . ps3 كه هنوز كپي خور هم نشده(نميدونم ربط داره يا نه) ولي ps2 كپي خور شد.
اما فكر كنم براي xbox رو زودتر ميسازن(البته اگه درستو حسابي در بارش كار كنند).
هنوز شبيه ساز براي psp نيومده؟؟؟؟؟ كه mgs رو بياره.!!!!

Takavach

کاربر سایت
May 6, 2008
318
نام
تکاوچ
خب در مورد ps3 میشه گفت که حق میدم بهشون این قضیه هک نشدن دستگاه به اعصاب همه فشار آورده .
در مورد 360 هم بگم که هنوز خیلی چیزها راجب به security architecture دستگاه ناشناختست حالا چجوری می خوان این کار رو بکنن دیگه خود دانن ولی اینجور که از اسم برنامه معلومه برای ps3 می خوان انجام بدن که مهم نیست چون در حال حاضر نشدنیست و اصلاَ نیازی به فکر کردن در موردش نیست فقط باید از خودتون بپرسید که چیو می خوان شبیه سازی کنن وقتی هنوز بطور کامل طرز کارش معلوم نیست :-"

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,933
نام
فرهاد
البته به نظر من نباید این قدر نا امید بود به نظر من باید از ps3 دست کشید و به سراغ شبیه ساز
xbox360 برن چون هم نسبت به ps3 پیچیده نیست و با windows مچتره دیگه با امدن dx10 نباید
زیاد مشکل داشته باشن یه روزی لرزو داشتم FFX رو بتونم با EMULATOR بازی کنم و کردم با FRAME 8 :biggrin1: داشتم بال در میاوردم یادش یخیر فکر کنم تا یه سال دیگه رو PCSX3 کار کنند

samboys

کاربر سایت
May 1, 2009
38
سلام.بیخود صابون به دلتون نمالید .اولن اینکه اگه بیاد درایور بلو-ری می خواد که الان 500 هزار حداقل هست و یه سیستم هیولا که این 2 تا رو کمتر کسی تو ایران داره.:evil:

mehrdad2007

کاربر سایت
Jan 24, 2007
147
سلام دوستان يادتونه دقيقن 7 سال پيش كه داشتن شبيه ساز ps2 رو مي ساختن هم همين حرف ها رو زدين وگفتين pc در حد ps2 نيست و... اما چه شود اين شبيه ساز الان مي تونه بيشتر از نصف بازي ها كه براي ps2 اومده رو با فريمي بالاتر از خود ps2 و گرافيكي بالاتر از ps2 اجرا كنه پس از حالا قضاوت نكنيد كه pc نمي تونه بازي هاي ps3 رو اجرا كنه چون وقتي بازي هاي ps3رو pc اجرا شد از حرفتون پشيمون ميشيد;)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام.بیخود صابون به دلتون نمالید .اولن اینکه اگه بیاد درایور بلو-ری می خواد که الان 500 هزار حداقل هست و یه سیستم هیولا که این 2 تا رو کمتر کسی تو ایران داره.:evil:
کی گفته درایو bd حداقل 500ـه ؟ همینجوری گفتی دیگه درسته ؟ :biggrin1:
الان bd-rw برند sony رو میشه با 180 هم ردیف کرد دیگه bd-romش که جای خود داره.:cheesygri

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
سلام به دوستان این تایپیک رو برای بحث و گفتگو در مورد PCSX3 و برنامه نویسان PCSX2 که ایا
میشه همین طور که شبیه ساز PS2 ساخته شد . شبیه ساز PS3 یا XBOX 360 بیاد؟
همین طور که میدونید REFRECTION عضو اصلی برنامه نویسی شبیه ساز PS2 چند ماه پیش
گفت که با بهترین برنامه نویسان دنیا میخوان PCSX3 یعنی شبیه ساز PS3 رو بسازن :cool:

ایا موفق هستن ؟
من اين خبر رو نشنيده بودم:eek:
شما سورس مطلبتون از كجا هستش؟:confused:
از اينجور افراد بعيد هستش كه همچين وعده هايي بدن:confused:

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
مشكل اينجاست كه ديگه دستگاهاي جديد خيلي پيچيده شدن همين ps2 نصف بيشتر بازي هاش هنوز قابل بازي نيست نميشه قاطعانه گفت اما ديگه خيلي بعيده بتونن شبيه ساز به درد بخور بساز

yeki

کاربر سایت
Nov 13, 2007
85
اگر فرض محال این جور اتفاقی بیفته حتما نیازی نیست که BD-rom داشته باشید میشه مثلا بازی را به چند پارت تبدیل کرد و بعد از unzip می تونیم image بازی را روی هارد داشته باشیم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر