dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
دوستان The Expanse ارزش وقت گذاشتن و دیدن داره؟؟
بله. The Expanse در حال حاضر یکی از بهترین سریال های در حال پخشه. The Expanse برای ژانر علمی و تخیلی همون نقشی رو داره که Game of Thrones برای ژانر فانتزی داشت: یک برخورد بسیار واقعگرایانه به همراه تمرکز بر روی تنشهای سیاسی و فرهنگی و همچنین پرداخت قوی کارکترها. توی The Expanse برخلاف اکثر فیلمها و سریالهای علمی و تخیلی، قوانین و اصول علمی کم و بیش رعایت میشه البته نه اونقدر که بخواد حالت خسته کننده و مستندگونه پیدا کنه و از اون بهتر واقع گرایی در مورد رعایت تفاوتهای فرهنگی مابین ساکنین زمین و ساکنین مریخ و ساکنین کمربند سیارکهاست که بعد از سالیان سال جدا شدن راه و رسم زندگیشون از هم به وجود اومده.

این مجموعه سریال، بر اساس یک مجموعه کتاب که قراره شامل نه جلد باشه و هشت جلد اولش منتشر شده ولی هنوز جلد آخرش منتشر نشده، تشکیل شده. مجموعه رمانها به صورت مشترک توسط دو نویسنده، Ty Franck و Daniel Abraham، نوشته شده. به طوری که ایده ی اولیه برای Ty Franck بوده و بعد از سالها مطالعه و تحقیق میخواسته یک جهان حساب شده و پرجزئیات برای یک MMORPG درست کنه و وقتی که نتیجه ی کار رو به Daniel Abraham نشون میده، Abraham بعد از اینکه میزان جزئیات و عمق جهانی که Franck خلق کرده رو میبینه، بهش پیشنهاد میده که که بر اساس این جهان، با هم به صورت مشترک یک مجموعه کتاب علمی تخیلی بنویسن و اینطوری میشه که مجموعه The Expanse به وجود میاد.

من حقیقتش سری کتابهاش رو هنوز نخوندم ولی تو لیست خوندنم هستن.ولی قبلاً دو تا مجموعه دیگه از Abraham خوندم که قبلاً نظرمو در موردشون تو بخش پاتوق دوستداران رمان نوشتم، حالا اگه خواستی با سبک و سیاق نویسندگی Abraham آشنا میشه، اگه دوست داشتی میتونی اون نظراتو بخونی.

معرفی مجموعه The Dagger and The Coin

معرفی مجموعه The Long Price Quartet

در هر صورت حتماً سریال The Expanse رو ببین؛ چون به جرئت یکی از بهترین سریالهای موجوده و خیلی سخت میتونی سریالی بهتر از اون پیدا کنی.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
اول و آخر این اپیزود آخر هارلی کویین عالی بود.فکر کنم داشتن مستقیم از رو ردیت کامنت ها رو میخوندن:))

فصل 4 رو بدجوری کوبیدن.قبول دارم اونقدر بد نیست ولی واقعا در حد دو فصل اول نبود.کاش اصلا ادامه پیدا نمیکرد.ولی بازم سریال خوبیه و پیشنهاد میشه حتما. ولی به جز پلات آرمور و کلا منطق بعضی اتفاقات که زیاد بهش گیر میدن به نظر من بعضی جاها در عین هیجانی بودن داستان حوصله سر بر میشه! مخصوصا تو فصل 4 که دیگه فلشبک هاش هیچ نکته خاصی نداشت و من خودم اکثرش رو رد میکردم.یک مشکل دیگه که فصل 4 داشت و از 3 هم شروع شده این بود که همون نکات به قول خودت هوشمندانه دو فصل اول دیگه رعایت نمیشد!یکی دو تا مثال ساده:
تو فصل اول هر موبایلی روشن میشد بلاقاصله هک میشد و دوربینش دست پلیس بود ولی تو فصل آخر موبایلی که واسه نایروبی فرستادن روشن بود و هیچ استفاده ای ازش نکردن!یا روش های ارتباطی پرفسور که فصل اول اونقدر جالب بود ولی فصل آخر رو موتور هم میتونست با بانک صحبت کنه!از نقشه فرار لیسبون هم لازمه بگم؟نقشه فرار رو جوری چیده بود که اومدن لیسبون و شروع تونل با هم شروع بشه.خوب تونل رو زودتر میکندی!کلا اون یارو رمبو کچله هم که هیچی.
فقط نکته مفید این فصل به اوج رسیدن شخصیت ها بود.مخصوصا نایروبی و هلسینکی.واقعا مرگ نایروبی ضدحال بود.اونوقت اون آرتوریتوی نفهم هنوز زنده اس.یکی بزنه اونو بکشه راحت شیم از دستش:D

آره اگر به سبکش علاقه داری ارزش داره.سریالی که داستانش تو فضا باشه بهتر از اکسپنس در حال پخش نیست.فقط ایرادی که داره اینه که هنوز باید 6 تا کتاب دیگه رو پوشش بدن که میشه 6 فصل دیگه با بودجه بالا که شاید آمازون بیخیالش بشه چون سابقه خوبی تو این مورد نداره.قبلا هم syfy بیخیالش شده بود.البته مثکه خود بزوس از طرفدارای سریال هست و احتمال داره کنسل نشه!
در کل با اکثر بخش های حرف هاتون موافقم ولی خب درباره این که ایکاش ادامه پیدا نمی کرد موافق نیستم . هم این که فصل قبل کلیف هنگر داشت و داستان نصفه می موند هم از برخی زوایا جهان سریال رو کامل تر کرد . امیدوارم سازنده ها تو فصول بعد یکهو جو گیر نشن و کاملا تبدیل اش به یک اثر بازاری با توئیست های فن فیوریت مثل استار وارز بکنن. همین الان یک سری فن تئوری راه انداختن که اگه سازنده ها بخوان دست به دامان این ها بشن باید منتظر یک پایان باسمه ای مثل آخر پریزون بریک و گیم آو ترونز باشیم .
قبول دارم داستان یکم از کیفیت دو فصل اول برخوردار نیست ولی خب همچنان تعلیق اش بالاست و در صورت کلی کمتر زمانی تو سریال احساس خستگی می کنیم و این نحوه ایجاد تعلیق و تنش هم مهمه که بر خلاف خیلی سریال ها در راستای مبهوت کردن بیننده کلا منطق و باورپذیری رو نمی کوبن بریزن دور و به هر قیمتی بخوان بیننده کف کنه .مثلا مقایسه کن با نحوه ایجاد تعلیق و هیجان تو فصل آخر پریزون بریک که از منطق و عقل کاملا خارج میشد و دیگه کاراکتر یک سری حرکت میزد که هنوز اتان هانت و گروهش تو ماموریت غیر ممکن بهش نرسیدن .یا برای خود من یک نمونه دیگه از سریال هایی که برای چسبوندن آدرنالین به سقف هرکاری می کرد سریال فالووینگ بود . لااقل این دیگه بیش از حد هندی نبود :D . درباره فلش بک ها موافقم خیلی از فلش بک های این فصل صرفا برای پرداخت بهتر کاراکتر ها بودن و خب کارکرد فلش بک های فصل قبل رو نداشتن و کاراکتر ها هم عمق بیشتری پیدا کردن

آخرین ویرایش:

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,525
نام
علی
دوستان سلام
سریال The Fringe ارزش وقت گذاشتن و نگاه کردن داره ؟
من 4 تا اپیزود ازش دیدم فعلا جذبش نشدم
منتها چون 700 گیگ دانلود کردم موندم پاکش کنم یا نه ؟
ممنونم

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
در کل با اکثر بخش های حرف هاتون موافقم ولی خب درباره این که ایکاش ادامه پیدا نمی کرد موافق نیستم . هم این که فصل قبل کلیف هنگر داشت و داستان نصفه می موند هم از برخی زوایا جهان سریال رو کامل تر کرد . امیدوارم سازنده ها تو فصول بعد یکهو جو گیر نشن و کاملا تبدیل اش به یک اثر بازاری با توئیست های فن فیوریت مثل استار وارز بکنن. همین الان یک سری فن تئوری راه انداختن که اگه سازنده ها بخوان دست به دامان این ها بشن باید منتظر یک پایان باسمه ای مثل آخر پریزون بریک و گیم آو ترونز باشیم .
قبول دارم داستان یکم از کیفیت دو فصل اول برخوردار نیست ولی خب همچنان تعلیق اش بالاست و در صورت کلی کمتر زمانی تو سریال احساس خستگی می کنیم و این نحوه ایجاد تعلیق و تنش هم مهمه که بر خلاف خیلی سریال ها در راستای مبهوت کردن بیننده کلا منطق و باورپذیری رو نمی کوبن بریزن دور و به هر قیمتی بخوان بیننده کف کنه .مثلا مقایسه کن با نحوه ایجاد تعلیق و هیجان تو فصل آخر پریزون بریک که از منطق و عقل کاملا خارج میشد و دیگه کاراکتر یک سری حرکت میزد که هنوز اتان هانت و گروهش تو ماموریت غیر ممکن بهش نرسیدن .یا برای خود من یک نمونه دیگه از سریال هایی که برای چسبوندن آدرنالین به سقف هرکاری می کرد سریال فالووینگ بود . لااقل این دیگه بیش از حد هندی نبود :D . درباره فلش بک ها موافقم خیلی از فلش بک های این فصل صرفا برای پرداخت بهتر کاراکتر ها بودن و خب کارکرد فلش بک های فصل قبل رو نداشتن و کاراکتر ها هم عمق بیشتری پیدا کردن
سلام.
فصلهارو یکجا دیدی یا با سریال پیش رفتی؟ اگه اشتباه نکنم بنظر میاد یکجا دیده باشی.
من خودم فصل یک و دو رو یک جا دیدم ، بعد فاصله افتاد، فصل سوم پخش شد دیدم ،بعد فصل چهارم پخش شد دیدم. حالا درکل میخوام بگم بنظرم نسبت به اون انتظاری که کشیدم قرص و محکم نبود این فصل چهارم بخصوص ، فصل سه اوکی بود. مشکل از هیجان و اکشنش نیست ، مشکل اینه منطقش داره نسبت به فصول اول خودش وا میره! گرچه اونام مشکل داشت ولی قابل چشم پوشی بود کامل ، وگرنه بخوای کلی بگی صد در صد سریال خوبیه. من خودم طرفدارشم.
ولی اینطوری که نشون میده دارن قشنگ به همون سمتی میرن که نباید برن. دلیلش هم تو یه پست دیگه گفتم.

mansour2023

کاربر سایت
Feb 9, 2015
1,250
دوستان سلام
سریال The Fringe ارزش وقت گذاشتن و نگاه کردن داره ؟
من 4 تا اپیزود ازش دیدم فعلا جذبش نشدم
منتها چون 700 گیگ دانلود کردم موندم پاکش کنم یا نه ؟
ممنونم
اگه تا الان از لذت نبردی فکر نکنم در ادامه هم بتونی لذتی ببری، حالا من کامل ندیدم خودم الان وسط های فصل دوم هستم ژانرش دقیقا چیزیه که من دنبالش بودم و مورد علاقه مه و هر قسمتش خوبه بیشتر باید به سلیقه ت بخوره با توجه به اینکه هر اپیزود هم تو همون قسمت پرونده ش بسته میشه (ساید استوری داره که بعدا بهم متصل میشن) تا الان راضی بودم بقیه شو امیدوارم خراب نکنند

• Like
Reactions: mahdi-xbox

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,658
نام
امین
من همون فصل دو رو گفتم كه بايد تموم ميشد.بازم اميدوارم از 5 اونورتر نره چون فكر نكنم ديگه من بشينم پاش.

• Like
Reactions: barneysawyer

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
سلام.
فصلهارو یکجا دیدی یا با سریال پیش رفتی؟ اگه اشتباه نکنم بنظر میاد یکجا دیده باشی.
من خودم فصل یک و دو رو یک جا دیدم ، بعد فاصله افتاد، فصل سوم پخش شد دیدم ،بعد فصل چهارم پخش شد دیدم. حالا درکل میخوام بگم بنظرم نسبت به اون انتظاری که کشیدم قرص و محکم نبود این فصل چهارم بخصوص ، فصل سه اوکی بود. مشکل از هیجان و اکشنش نیست ، مشکل اینه منطقش داره نسبت به فصول اول خودش وا میره! گرچه اونام مشکل داشت ولی قابل چشم پوشی بود کامل ، وگرنه بخوای کلی بگی صد در صد سریال خوبیه. من خودم طرفدارشم.
ولی اینطوری که نشون میده دارن قشنگ به همون سمتی میرن که نباید برن. دلیلش هم تو یه پست دیگه گفتم.
احتمالا به همین دلیل بوده . به قول شما این که همزمان با سریال بیای جلو مزیت اش اینه که بهر می تونی ریتم اثر و کشش رو تعیین کنی . نظر قبلی اتون رو هم خواندم و باهاش موافقم از نظر جلو بردن داستان این فصل چهارم مشکل داشت . و البته نظر دیگر دوستان که اون زمان که تازه فصل چهارم پخش شده بود رو هم تا حد زیادی موافقم .
چیزی که من نگران ام درباره اش همون فن تئوری شدن سریاله که واقعا دیگه تیر خلاصه به این سریال

من همون فصل دو رو گفتم كه بايد تموم ميشد.بازم اميدوارم از 5 اونورتر نره چون فكر نكنم ديگه من بشينم پاش.
موافقم . داستان همون جا هم تموم می شد خوب میشد . همچنان دو فصل اول با اختلاف از این دو پارت اخر قوی تر هستن

• Like
Reactions: saeed_sg

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
940
نام
هادی
سلام.
دوستان میخواستم سریال The Americans رو شروع کنم. به نظرتون ارزش وقت گذاشتن داره ؟

نظرتون در مورد سریال های زیر رو هم بگید اگر دیدید

Luther
The Fall
Broadchurch

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,508
نام
سپهر
سلام.
دوستان میخواستم سریال The Americans رو شروع کنم. به نظرتون ارزش وقت گذاشتن داره ؟

Luther
The Fall
Broadchurch

لوترو دیدم. خیلی خوبه و کمی از The Fall رو هم دیدم که خوب شد یادم انداختی که در اولین فرصت پس از پایان یافتن سریال مد من ادامه اش رو ببینم.

• Like
Reactions: Evil

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,150
نام
پویان
تاپیک مخصوص به خودش رو داره ولی چون بحث کمدی زیاد میشه و من هم کمدی و زیاد میبینم، اینجا درباره سیتکام‌هایی که دیدم نظر میدم چون بازدیدش بیشتره و شاید بیشتر به درد بچه ها بخوره.
امیدوارم مسامحه‌ای بشه و پست پاک نشه.
(The Office (US
فصل اول: 9/10
فصل دوم تا هفتم: 10/10
فصل هشتم و نهم: 8/10

Seinfeld
فصل دوم تا نهم: 10/10

Friends
فصل اول تا دهم: 9.75/10

How I Met Your Mother
فصل اول تا هشتم: 9/10
فصل نهم: 7/10

The Big Bang Theory
فصل اول تا ششم: 9.5/10
فصل هفتم تا دهم: 7.5/10
فصل یازدهم و دوازدهم: 6/10

بقیه کمدی‌ها رو هم در آینده میگم. ول خب اون 5 تا از همه معروف‌ترند.
نظرتون درباره Freaks and Geeks و Parks and Recreations و The IT Crowd چیه؟ خوبن؟

آخرین ویرایش:

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
تاپیک مخصوص به خودش رو داره ولی چون بحث کمدی زیاد میشه و من هم کمدی و زیاد میبینم، اینجا درباره سیتکام‌هایی که دیدم نظر میدم چون بازدیدش بیشتره و شاید بیشتر به درد بچه ها بخوره.
(The Office (US

Seinfeld

Friends

How I Met Your Mother

The Big Bang Theory

نظرتون درباره Freaks and Geeks و Parks and Recreations و The IT Crowd چیه؟ خوبن؟
freaks and geeks شاید بیشتر از این که بخندونه به خاطر فضای ساده و صمیمی و بی شیله پیله اش طوری به دل میشینه که با علاقه دنبال می کنیش . کاراکتر ها از بس خوب پرداخت شدن و زندگی توش جریان داره و سرزنده است که آدم رو میگیره

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
(The Office (US

Seinfeld

Friends

How I Met Your Mother

The Big Bang Theory

با همین روِشت منم بزارم :D
Community:
فصل اول تا چهارم: 8.5/10
فصل پنجم: 8/10
فصل ششم: 6.5/10

Parks and recreation:
فصل اول: 8/10
فصل دوم تا آخر: 8.8/10

It's Always sunny in phialdelphia:
فصل اول تا دهم: 9/10
فصل یازدهم: 8/10
فصل دوازدهم: 9.5/10
فصل سیزدهم: 7.8/10
فصل چهاردهم: 8.7/10

(The Office (US
فصل اول: 8.4/10
فصل دوم تا هفتم: 9/10
فصل هشتم و نهم: 7.4/10

Seinfeld
فصل اول: 8/10

Friends
فصل اول تا دهم: 9.3/10

How I Met Your Mother
فصل اول تا هشتم: 8.5/10
فصل نهم: 7.5/10

The Big Bang Theory
فصل اول تا ششم: 8.4/10
فصل هفتم تا هشتم: 6.5/10
هفتم به بعد: دراپد :D

در مورد Parks and rec ـم به غیر نمره ای که بالا دادم اینم بگم که شخصیتاش بشدت دوس داشتنی هستن همشون و بازیگرای عالیی هم داره مثل Nick Offerman, Amy Poehler, Chris Pratt حتی راشیدا جونز که تو Office از شخصیتش بدم میومد اینجا دوس داشتنیه :D فضای سریالم اداریه و کسی که Office ـو دوس داره احتمالا با اینم حال کنه، سازنده جفتشونم که Greg daniels ـه :D اما من به شخصه اینو ترجیح میدم بیشتر به دو دلیل یکی چون دو فصل آخر Office که زیاد راضیم نکرد اما Parks تقریبا تا آخر ثبات داشت و اپیزودای پایانی هم عالی بود و اینکه Parks با اینکه محیطش شبیه آفیس هست اما خیلی جو غیر رسمی تری نسبت به آفیس داره و مثل Seinfeld و Its always sunny از جدی شدن دوری میکنه که همینشو خیلی دوس دارم :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: saeed_sg and nami1

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
اخطار به کاربر به دلیل عدم استفاده از تگ اسپویلر
البته من سریال کمدی خیلی ندیدم و اگه بگم فلان سریال بهترین سریال کمدی اییه که دیدم، بر اساس تجربیات خیلی محدودمه. ولی به هر حال، میگم: Arrested Development بهترین سریال کمدی اییه که دیدم و تعجب میکنم که خیلی کم اینجا و یا به طور کلی در بین کمدی دوستان، ازش یاد میشه. اگه دیدید که بگید نظرتون در موردش چیه و چرا ان قدر کم ازش یاد میکنید و اگه ندیدید، برید ببینید که فوق العادست.

سلام.

Luther
The Fall
Broadchurch
The Americans یک درام جاسوسیه عالی و همه چی تمومه که وقایعش در دوران جنگ سرد رخ میده و در مورد دو تا جاسوس اتحاد جماهیر شورویه که خودشونو شهروند آمریکا جا زدن و چنان تو نقششون فر رفتن که حتی با هم دو تا بچه هم دارن و این بچه ها از هیچ چیزی خبر ندارن و فکر میکنن آمریکایی ِ آمریکایین، موضوع وقتی جالب تر میشه که همسایه جدیدشون مامور بخش ضد جاسوسی FBI از آب در میاد.
فصل اولش کمی حالت اپیزودیک داره ولی از فصل دوم از اون حالت خارج میشه و کاملاً حالت سریالی پیدا میکنه؛ به همین علت ممکنه فصل اول برای بعضی کمی خسته کننده بشه. جدا از اینها، شخصیت پردازی کارکترها و بازی بازیگرها و تعلیق و ... همه عالیه. تازه داری این همه تعریف رو از کسی میشنوی که که سریال رو دراپ کرده! البته علت دراپ کردن به هیچ وجه بدی یا بیکیفیتی سریال نبوده؛ علت این بوده که من از هیچکدوم از شخصیت های اصلی خوشم نیمد و این امر واقعاً سلیقه اییه و ممکنه از یک کارکتر که من خوشم نمیاد، یکی دیگه خیلی خوشش بیاد. ولی جدا از خوش اومدن یا خوش نیمدن که سلیقه اییه، چیزی که میشه با قطعیت بیشتری راجع بهش حرف زد اینه که تمام کارکتر ها به خوبی-پرداخته شده و عالی-بازی شده هستن.

Luther فصل اولش فوق العادست، رابطه بین Luther، کارکتر اصلی، و Alice Morgan، روانپریش نابغه، جالبه و پایان فوق العاده ای هم داره. اما بعد از اون شدیداً افت میکنه و شاید فقط کسایی لذت ببرن که از سریال های اپیزودیک پلیسی خوششون بیاد؛ من خوشم نمیاد و دراپش کردم.

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Evil and saeed_sg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر