گزارش :سونی به زودی از سیستم اشتراکی جدید خود رونمایی خواهد کرد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,196
نام
∂αнмα
1000x-1.jpg

طبق گزارش جدید جیسون شرایر سونی در حال برنامه ریزی برای سرویس اشتراکی جدید خود با نام رمز Spartacus هستش این سرویس در واقع قرار ـه PS+ و PSNOW را با هم ادغام کنه و شامل سه Tier هستش :

Tier 1: PS+ benefits
Tier 2: access to PS4 and select PS5 games
Tier 3: access to classic library (PS1, PS2, PS3 and even PSP games)

فعلا گفته شده قرار نیست بازیای انحصاری به صورت Day 1 بر روی این سرویس منتشر بشن
بازی های کلاسیک کنسول های قدیمی به صورت استریم قابل بازی خواهند بود و خبری از بکوارد بر روی کنسول های جدید نخواهد بود هنوز این قضیه روشن نشده و معلوم نیست به چه صورتی خواهد بود

پ.ن : سونی سرمایه گذاریش را بر روی سرویس ها ابری افزایش داده و در آینده باید شاهد فوکوس بیشترش بر روی این تکنولوژی باشیم

PlayStation Plans New Service to Take On Xbox Game Pass

=================
گزارش تکمیلی و کامل @Ludens :

شایعه: احتمال ترکیب شدن PS Plus و PS Now در قالب یک سرویس جدید​

بلومبرگ به‌تازگی به نقل از منابع خود مدعی شده که شرکت Sony برای رقابت با Xbox Game Pass، سرویس اشتراکی جدیدی را ارائه خواهد داد. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.
بازی‌های PlayStation

طیق گزارش بلومبرگ، این سرویس در حال حاضر با نام رمز Spartacus شناخته می‌شود و قرار است تا دو سرویس PlayStation Plus و PlayStation Now را با یکدگیر ترکیب کند. گفته شده که اسپارتاکوس یک سرویس 3 رده‌ای خواهد بود که جزئیات آن بدین شکل است:
  • رده اول: شامل تمام مزایای فعلی PlayStation Plus
  • رده دوم: شامل کالکشن عظیمی از بازی‌های پلی استیشن 4 و با گذر زمان، پلی استیشن 5
  • رده سوم: شامل دموهای طولانی، استریمینگ و چندین بازی کلاسیک پلی استیشن 1، پلی استیشن 2، پلی استیشن 3 و PSP
همچنین در این گزارش اشاره شده که سونی برنامه دارد تا سرویس PlayStation Plus را همچنان به شیوه فعلی نگه دارد، اما ممکن است سرویس PlayStation Now از رده خارج شود. با توجه به اینکه قیمت سالانه هر دوی این سرویس‌ها برابر با 60 دلار است، باید دید که سیاست قیمت‌گذاری سونی در ارائه سرویس جدید اسپارتاکوس به چه شکل خواهد بود.
شایان ذکر است که به گفته جیسون شرایر (نویسنده گزارش)، قرار نیست که بازی‌های جدید در هنگام عرضه بر روی این سرویس قرار گیرند. در نهایت نیز باید گفت که بلومبرگ در گزارش خود به قیمت سرویس جدید اشاره نکرده، اما به گفته منابع انتظار می‌رود که در بهار آینده شاهد شروع کار آن باشیم.

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,132
بازی که مثلا 20 ساعت گیمپلی داره رو شما طی چند ماه بازی میکنی ؟!! کلمه ی مجبور رو متوجه نمیشم ! بر فرض الان گاردینز آو گلکسی منتشر شده شما میخوای بازیش کنی و تروفی‌ها هم بگیری ... 6 ماه تا 24 ماه وقت میخوای ؟!
وقتی هم کسی تروفی‌ها رو میگیره یعنی نهایت وقت مورد نیاز برای یک بازی رو میذاره دیگه و از چیزی نمیزنه .
حالا مجبور یعنی چی ؟!
اگه شما بخوای برای هر بازی ماه ها وقت بذاری در سال چند تا بازی رو میتونی تموم کنی ؟!
میگم تو که انقدر از اکانت ظرفیتی دفاع میکنی، Forza Horizon 5 هم ظرفیتی گرفتی دیگه؟:-/ :D

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,174
نام
سبحان
اگه سونی بازیای انحصاریش مث سوشیما رو بعد از ۱ سال بده روی سرویسش به نظرم میتونه خوب باشه
توی این یک سال هم بازی کلی آپدیت میشه و مشکلاتش رفع میشه

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,045
نام
نیما
میگم تو که انقدر از اکانت ظرفیتی دفاع میکنی، Forza Horizon 5 هم ظرفیتی گرفتی دیگه؟:-/ :D
من هر چی در مورد اکانت ظرفیتی گفتم در مقابل صحبتهای رفقای شما بوده که میگن باید 70 دلار بدی واسه یه بازی .... چه ربطی به اکسباکس و گیمپس داره ؟

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,285
نام
علیرضا
بعد از 5 سال... بعد از 10 سال... بعد از 15 سال... بعد از 20 سال :D
بعد فکر کن قرار باشه فقط از april 2021 تا september 2021 بازی کنی :D :)))))))

اره منم دقیقا همینم.. این بخش بازی های با مدت زمان محدود رو اصلا نیستم.. اما همونطور که گفتم پلاس یا گیم پس به نظرم بد نیست و کار رو راه میندازه..

در مورد گیم پس هم برای من به طور مثال، عملا فقط اون 2 سال اول که این نسل اکس باکس میگیرم به دردم میخوره... چون الان هیچ بازی اکس باکسی ندارم (تا حالا همه xb هام کوپی خور بوده) و گیم پس باعث میشه اون یکی دو سال اول بی بازی نباشم و از طرف دیگه به همه بازی های خود اکس باکس و بتزدا هم دسترسی داشته باشم.

اما بعد از نهایتا دو سال به نظرم وقتی به مرور تونستی بیشتر بازی های مورد علاقه ات رو با قیمت خیلی کمتر بخری (فیزیکی یا تخفیف و پرایس کات) دیگه گیم پس هم حتی به کارت نمیاد. خب 120 دلار در سال تو 10 سال میشه 1200 دلار، من دیگه نهایتا سالی 2 3 تا بازی رو شاید بخوام دی وان رو اکس باکس بازی کنم.. اخه فقط اکس باکس که نیست، ps5 و از اون ور استیم و نینتندو هم هست، خب بهتر نیست این 1200 دلار رو کم کم بازی بخرم تا بخوام فقط پول گیم پس بدم و همیشه فیریک وابستگی به سرویس رو داشته باشم؟ که اگه اشتراک نداشته باشی بازی هم نداری اون همه هم پول دادی...
اینجاست که در نهایت هیچ چی برای منم جای مالک بازی بودن رو نمیگیره. سرویس نهایتا میشه یه چرخ پنجم، اونم بهترین حالتشم الانه که خرج بازی خریدن بسیار زیاد شده و راحت تره از چرخ پنجم استفاده کنی یا استفاده و کلا تعامل سبک و کوتاه با بازی های ویدئویی بدون مثلا این مدل حساسیت هایی که گفته شد...
در کل به نظرم اتکای کامل به سرویس خیلی درست نیست.... من از شیوه کلاسیک مثل سونی + بهبود در سرویس فعلی بیشتر حمایت میکنم.
ولی بنظرم تا این حد هم نیست دیگه

بازی ها که میخوای رو سرویس تجربه می‌کنی اونا رو که خیلی دوست داری و میخوای داشته باشی تا ته عمرت هم صاحبش باشی میری تو تخفیفات مخصوصا میخری
خودت هم گفتی قرار نیست آدم همه اون بازی ها تو سرویس دوست داشته باشه بخره

بنظرم راه حل سرویس + خرید بهترینه

بعضی بازی ها هستن همون یه بار رو سرویس میری دیگه نمخوای هم بری خب نمیخریش راحت

مگه تهش آدم چند تا بازی رو دوست داره تا آخر داشته باشه .
سرویس برا اینکه گیم ها رو تجربه کنی
خرید هم برا اینکه اون خیلی خاص ها که میخوای داشته باشی

• Like
Reactions: MrElectricWizard

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,285
نام
علیرضا
اگه بخوان مثل گیمپس بشه باید بازیهای انحصاری رو Day 1 منتشر کنن که با توجه به صحبت‌هاشون بعیده.

ترکیب PS Now و Plus اصلا چیز عجیبی نیست فقط احتمالا باعث میشه با قیمت بالاتر بازیهای مهم‌تر در مدت زمان کوتاه‌تری روی این سرویس بیان.

ضمنا الان PS Now به تنهایی لایبرری ضعیفی نیست بر خلاف تصور خیلیا :

PS Now Downloadable Games - PS Now Guide
ببین ps now ضعیف نیست تبلیغاتش ضعیفه خیلی ها اصلا هنوز فک میکنن این روش برا استریمه فقط
سونی میاد این سرویس ترکیب ناو و پلاس معرفی می‌کنه به اسم سرویس جدید و فک کن با تبلیغات خوب میتونه راحت کاربر جذب کنه تبلیغ کردن برا یه چیز جدید راحت تره قاعدتا

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,656
اگه سونی هم مثل مایکرو با تاخیر یکسال یا حتی نسل! بازی بده بیرون اوج کمالگراییه :D بعدم بیاد کلی TP" Console launch exclusive" و بکوارد رو قطار کنه بغل عناوین PS، کمبود بازی های فرست پارتی دیگه احساس نمی شه :D

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,045
نام
نیما
ببین ps now ضعیف نیست تبلیغاتش ضعیفه خیلی ها اصلا هنوز فک میکنن این روش برا استریمه فقط
سونی میاد این سرویس ترکیب ناو و پلاس معرفی می‌کنه به اسم سرویس جدید و فک کن با تبلیغات خوب میتونه راحت کاربر جذب کنه تبلیغ کردن برا یه چیز جدید راحت تره قاعدتا
من هم همین رو گفتم ، کلا تصور خیلیا اشتباهه در مورد PS Now ، جدا از اون بحث استریم ، خیلیا فکر میکنن بازیهای خوب نداره یا کم داره ...

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,285
نام
علیرضا
من هم همین رو گفتم ، کلا تصور خیلیا اشتباهه در مورد PS Now ، جدا از اون بحث استریم ، خیلیا فکر میکنن بازیهای خوب نداره یا کم داره ...
همون حالا سونی تصمیم گرفته جا تبلیغ کردن برا now که بتونه تو مخ چند نفر فرو کنه استریم نیست و بازی خوب نداره میاد از اول اصلا یه سرویس جدید معرفی می‌کنه خیلی ها میرن اونو میبینن هم بازخوردش بهتره هم تبلیغاتش راحتتر

• Like
Reactions: shooshcity

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,132
تبلیغاتش ضعیفه؟:-/
الان یک سال از اومدن PS5 گذشته و هنوز حتی یک عنوان هم از این کنسول تو سرویس وجود نداره (هرچی کراسجن هم هست ورژن PS4 عه). دی وان هم که تعطیل کلا. حتی انحصاری های سونی هم اکثرا نیستن.
دقیقا تبلیغ چی رو بکنه؟:D

آخرین ویرایش:

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,521
نام
میلاد
اگه نخواد بازی ها رو Day 1 بیاره رو سرویسش اسپارتاکوس کتلت میشه
کتلت میشه؟
تلفیق پلاس و ناو روی هم میشه آلردی بیشتر از ۵۰ میلیون کاربر که بیشتر از ۲ برابر گیم پسه :D
حالا به این ها بخواد سطح بندی و آپشن اضافه کنه که یوزر بیشتر بگیره دیگه، یوزرا آب نمیرن که زیاد میشن

آخرین ویرایش:

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,285
نام
علیرضا
تبلیغاتش ضعیفه؟:-/
الان یک سال از اومدن PS5 گذشته و هنوز حتی یک عنوان هم از این کنسول تو سرویس وجود نداره (هرچی کراسجن هم هست ورژن PS4 عه). دی وان هم که تعطیل کلا. حتی انحصاری های سونی هم اکثرا نیستن.
دقیقا تبلیغ چی رو بکنه؟:D
در مورد پلی استیشن 5 ببین این نظر منه نه فکته نه هیچی خب براساس شواهد دارم حرف میزنم
ناو اول استریم بوده بعد ها قابلیت دانلود اضافه شده الان هم همه بازی ها که میبینی میان در وهله اول استریم میشن جز رددد که راکستار نمیخواسته رو پی سی پلی داده بشه فقط دانلودی بود خب..
بنظرمیاد مشکلی که هست سونینتونسته هنوز راهی برا استریم بازی ها ps5 پیدا کنه و این تاکید رو دیتا استریمینگ ps5 و و اون sdd 5.5 گیگابایتی تو زمینه استریم براشون دردسر شده دنبال راه حل میگردن.
دلیلم؟ پتنتی که امسال اومد از سونی برا استریم کردن بازی ها پلی استیشن 5
لینک 1 | لینک2 | لینک3
توش توضیح میداد سونی میاد از چند تا ssd باهم استفاده میکنه تا این مشکل تاخیر و دیتا استریمینگ وجو نداشته باشه خلاصه اینکه در هر صورت سونی داره رو اوردن بازی ها پلی استیشن 5 رو ناو کار میکنه.

• Like
Reactions: Mahdi_MM

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر