گزارش :سونی به زودی از سیستم اشتراکی جدید خود رونمایی خواهد کرد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,156
نام
∂αнмα
1000x-1.jpg

طبق گزارش جدید جیسون شرایر سونی در حال برنامه ریزی برای سرویس اشتراکی جدید خود با نام رمز Spartacus هستش این سرویس در واقع قرار ـه PS+ و PSNOW را با هم ادغام کنه و شامل سه Tier هستش :

Tier 1: PS+ benefits
Tier 2: access to PS4 and select PS5 games
Tier 3: access to classic library (PS1, PS2, PS3 and even PSP games)

فعلا گفته شده قرار نیست بازیای انحصاری به صورت Day 1 بر روی این سرویس منتشر بشن
بازی های کلاسیک کنسول های قدیمی به صورت استریم قابل بازی خواهند بود و خبری از بکوارد بر روی کنسول های جدید نخواهد بود هنوز این قضیه روشن نشده و معلوم نیست به چه صورتی خواهد بود

پ.ن : سونی سرمایه گذاریش را بر روی سرویس ها ابری افزایش داده و در آینده باید شاهد فوکوس بیشترش بر روی این تکنولوژی باشیم

PlayStation Plans New Service to Take On Xbox Game Pass

=================
گزارش تکمیلی و کامل @Ludens :

شایعه: احتمال ترکیب شدن PS Plus و PS Now در قالب یک سرویس جدید​

بلومبرگ به‌تازگی به نقل از منابع خود مدعی شده که شرکت Sony برای رقابت با Xbox Game Pass، سرویس اشتراکی جدیدی را ارائه خواهد داد. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.
بازی‌های PlayStation

طیق گزارش بلومبرگ، این سرویس در حال حاضر با نام رمز Spartacus شناخته می‌شود و قرار است تا دو سرویس PlayStation Plus و PlayStation Now را با یکدگیر ترکیب کند. گفته شده که اسپارتاکوس یک سرویس 3 رده‌ای خواهد بود که جزئیات آن بدین شکل است:
  • رده اول: شامل تمام مزایای فعلی PlayStation Plus
  • رده دوم: شامل کالکشن عظیمی از بازی‌های پلی استیشن 4 و با گذر زمان، پلی استیشن 5
  • رده سوم: شامل دموهای طولانی، استریمینگ و چندین بازی کلاسیک پلی استیشن 1، پلی استیشن 2، پلی استیشن 3 و PSP
همچنین در این گزارش اشاره شده که سونی برنامه دارد تا سرویس PlayStation Plus را همچنان به شیوه فعلی نگه دارد، اما ممکن است سرویس PlayStation Now از رده خارج شود. با توجه به اینکه قیمت سالانه هر دوی این سرویس‌ها برابر با 60 دلار است، باید دید که سیاست قیمت‌گذاری سونی در ارائه سرویس جدید اسپارتاکوس به چه شکل خواهد بود.
شایان ذکر است که به گفته جیسون شرایر (نویسنده گزارش)، قرار نیست که بازی‌های جدید در هنگام عرضه بر روی این سرویس قرار گیرند. در نهایت نیز باید گفت که بلومبرگ در گزارش خود به قیمت سرویس جدید اشاره نکرده، اما به گفته منابع انتظار می‌رود که در بهار آینده شاهد شروع کار آن باشیم.

آخرین ویرایش:

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,277
نام
علیرضا
View attachment 234979View attachment 234980

تریدمور که قبلا و حدود 20 روز پیش گفته بود که یه همچین سرویس، 2020 میاد، میگه واسه pc هم میاد. حالا مدلش چجوریه و راست و دروغش بماند تا معرفی رسمی
وقتی پای استریمینگ وسطه معلومه رو پی سی هم میاد...
حداقل ترین حدسش اینه رو پی سی یه اپ بدن برا استریم بدون دردسر و استفاده از سرویس هر بازی هم که رو پی سی بود Native اجرا شه.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,156
نام
∂αнмα
سونی مرض نداره دوتا سرویس رو باهم ادغام کنه و یـ برند جدید ایجاد کنه واسه طولانی مدت قطعا برنامه داره و میخواد تمرکز رو ببره رو سرویسی مثل گیم پس خلاصه نیازی به شکستن هسته اتم واسه فهمیدن استراتژی سونی نیست .خودم احتمال میدم که تا آواخر نسل قطعا با مایکروسافت تو این زمینه شاخ به شاخ مستقیم میشه. کلا سیاست های سونی مثل روز روشنه من همون پارسالم گفتم سونی برگ برنده رو داره واسه همین آروم آروم تغییر سیاست میده چه اینجا چه سرویس ابری چه استراتژیش در برابر PC همه دارن این قضیه رو داد میزنن

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
بازی که مثلا 20 ساعت گیمپلی داره رو شما طی چند ماه بازی میکنی ؟!! کلمه ی مجبور رو متوجه نمیشم ! بر فرض الان گاردینز آو گلکسی منتشر شده شما میخوای بازیش کنی و تروفی‌ها هم بگیری ... 6 ماه تا 24 ماه وقت میخوای ؟!
وقتی هم کسی تروفی‌ها رو میگیره یعنی نهایت وقت مورد نیاز برای یک بازی رو میذاره دیگه و از چیزی نمیزنه .
حالا مجبور یعنی چی ؟!
اگه شما بخوای برای هر بازی ماه ها وقت بذاری در سال چند تا بازی رو میتونی تموم کنی ؟!

من خودم به شخصه اکثر بازی ها را حداقل 3-4 هفته طول میکشه تموم کنم. خیلی ها هم میدونم که اینجوری هستند. کلا اون فرمت مثل بنز تموم کن و بفروش بره برای من حداقل جوابگو نیست چون هم فرصت نمیکنم، هم نمیتونم به اندازه کافی لذت ببرم.

الان هر کاربری صرف نظر از اینکه چقدر حتی طول میکشه بازی را تموم کنه هم باز باید خداخدا کنه یک سرویس مثل گیم پس روی پی اس در دسترس باشه که بتونه ارزون تر بازی کنه.

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
خیلی از بازی ها برای مدت های طولانی روی سرویس گیم پس میمونن. توی برخی موارد بیشتر از یکسال بازی روی سرویس هست و به نظرم کسی که واقعا بخاد بازی کنه میتونه توی این مدت استفاده کنه. بازی های خود XBOX+Bethesda هم که دائمی هستند. کسی هم نتونه توی این مدت بازی کنه بعدش میتونه با تخفیفات خیلی خوبه بازی مورد نظرش را بخره.

سرویس گیم پس (یا مشابه های کوچیکتر) به هیچ وجه، نه میتونن و نه قرار هست که تمام نیاز های گیمینگ را پوشش بدن. ولی حداقل گیم پس نشون داده که میتونه با درصد بالایی شاید 70-80 درصد نیازها را برطرف بکنه. یک سری بازی هم که اوایل عرضه نمیان روی این سرویس را میشه با روش های مختلف دیگه خرید و بازی کرد. همین امسال کلی بازی AAA و AA روز عرضه اومدن روی این سرویس که در حالت عادی باید صدها دلار برای بازی کردنش کسی هزینه بکنه . با گیم پس میتونه یک 120 دلاری هزینه سرویس کنه بمونه دو سه تا بازی دیگه برای خرید.

همین سایتمون دیدیم بچه ها را که به دلیل هزینه بالای خرید بازی مجبور میشن توی 3-4 روز یک بازی را بخرن، تموم کنن، تروفی هاش را هم صد کن بعد بفروشن. خب طبیعتا در مقایسه با این حالت گیم پسی که بازی روش 6-24 ماه میمونه فرصت بهتری میده :D

در مورد خود خبر هم برای مقابله با یک سرویس باید حتما بهتر از اون را ارائه کنی، با یک سری چیزهای ناقص و نیمه پخته نمیشه سرویسی را که از همه لحاظ بهتره را شکست داد.
سهیل حرف اصلی من درباره نظر خودم و حس و حال خودم نسبت به این سرویس ها بود نه درباره خود سرویس ها. مسلما این سرویس ها اونقدر خوب بودن که تونستند مخاطب خودشون رو پیدا کنند ولی من ترجیح میدم به همون روش قدیمی بازی کنم

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,342
کومونیسم با چه سرعت زیادی در حال رشده! :D:))
اقا این کلمه از اولش هم اشتباه بود :)) . . . من نظرم اینه سونی فن ها پوپولیسم رو جایگزین کنن :D
بگذریم
===================================
===================
کلا بنظرم اتفاقی قرار نیست بیوفته که مثلا ببینیم سونی انحصاری هاشو دی وان بده رو سرویس ...
من به عنوان کسی که این نسل ps4 داشتم و طرفدار بازی های سونیم قبلا هم گفتم معتقدم گیم پس حداقل برای بازی های AAA خوب نیست ... حالا این یه بحث دیگه ست الان موضوع اصلی صحبتم نیست
دوستان سونی فن یه سری واقعیت هایی هست که بنظرم چون اکثرا زیر چتر vs بیان شده معمولا نادیده گرفته میشه ... حالا من اگه از اینا بگم خیلی گارد نمی گیرید

هیچ جوره نمیشه رقیب گیم پس شد حداقل در حال حاضر ... چرا ؟!
بطور خلاصه بخوام بگم تا جایی که فهمیدم شما در پلتفرم ایکس باکس حجم عظیمی از مفتی میبینید :D . . . مخصوصا برای ما که تو ایرانیم حالا شاید خیلی نشه اینو به کل جهان تعمیم داد (مثل ظرفیتی که فقط تو ایرانه)
ظاهر قضیه اینه که شما برای گیم پس التیمیت 3 ساله باید 540 دلار پول داده باشی(3 * 180 سالیانه) ولی اگه از فن های ایکس باکس بپرسی چند گرفتی احتمالا میگن ظرفیتی 1.5 میلیون ت:|(حداقل در حال حاضر که اینجوریه)
اگه چیزایی که میگم غلطه یا مشکل داره و قانونی نیست فن های ایکس باکس اصلاح کنن شاید من درست متوجه نشدم
یعنی با حدودا 50 دلار میشه التیمیت 3 ساله گرفت . . . حالا بگید اصلا چطور میشه مقایسه کرد گیم پس و پی اس نو رو ... تازه این فقط بحث قیمته سوای کیفیت
بعد که از مفتی گیم پس حرف میزنیم میگن نه ما داریم هزینه میکنیم مفت نیست ... التیمیت 540 دلاری رو 50 دلار میگیرید کج نشید یه وقت :|:))
یعنی شما ببینید این همه شاون لیدن و مدیر تیک تو و اینا که با گیم پس مخالفن روحشون هم خبر نداره ما اینجا 50 دلار سه ساله میگیریم :))
حالا به فرض من میگم اصلا این باگه فوقش بتونم تا سه سال گیم پس داشته باشم بعدش باید همون 540 دلارو بدم برای سه سال اینده که دیگه نسل تموم میشه ولی نه دیگه :D

یه موردی که تو ایکس باکس هست این بحث قیمت گذاریه منطقه ایه
یادمه یه مدت بحث بود سونی فنا میگفتن شما احیانا بازی هایی که روز عرضه رو گیمپس نمیان رو نمیخواید بازی کنید همش گیمپس گیمپس ... :D
ولی مسئله اینجاست که همین بازی هایی که نمیان هم تو پلتفرم ایکس باکس ارزون تره :D اکثرشون حداقل 50 درصد نسبت به ps ارزون تره
فک کنم در مورد سیزن پس ها هم همینه یعنی اقا تو مثلا میگی گیم پس میخواد با سیزن پس و dlc جبران کنه ... خو همینا هم باز ارزون تر از قیمت اصلیش میوفته
من گشتم در مورد قیمت گیم پس تو ریجن های مختلف ولی درست متوجه نشدم چنده ولی اونم باز ارزون تر از قیمت اصلیش میوفته
حالا یه گیمر کژوال که دنبال کنسوله و ارزونی هم براش مهمه مگه دیوانست ایکس باکس نخره :D
همین نسل هم خیلیا بخاطر اکانت هکی و بازیا ps4 خریدن حالا برعکسش میتونه اتفاق بیوفته

حالا من که گفتم با گیمپس مخالفم میگم سودده نیست که یعنی بعدا ممکنه سیستمش جوری بشه که دیگه اصلا به ضرر باشه یا یر به یر باشه یا مثلا کیفیت بیاد پایین
با این شرایطی که گفتم گیمپس و بازیا باید خیلی بد بشه تا کسی ضرر کنه . . .

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,277
نام
علیرضا
خوشم میاد این وسط نینتندو عین خیالش نیست و به همون شکل یک قرن پیش داره بازیاشو میفروشه:D فقط یه نسخه دیجیتال رو اضافه کرده.
بابا همون یه قرن پیش هم بازی ها بعد چند مدت قیمتشون شکسته میشد نینتندو همونم نمیکنه بازی مال دوران کرتاسه رو هنوز میده ۶۰$

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
شایعه ترکیب سرویس های پلاس و ناو اواخر نسل قبل مطرح شد.از همون موقع هم اکثر افرادی که پیگیر این موضوع بودن کمابیش می دونستن سونی به دنبال تلفیق این دو تا سرویسه .برای منی که از هر دو سرویس استفاده می کنم این بهترین خبر ممکنه.هم به آرشیو 500 بازی که از سال 2014 جمع کردم (خرید و رایگان پلاس) دسترسی دارم هم کلی بازی تو ناو هست که به اونا هم دسترسی دارم یعنی یه آرشیوی با حدودا 1000 عنوان بازی.
این ذهنیت رو که سونی در آینده اسپارتاکوس رو به سرویسی مثل گیم پس بدل می کنه رو فعلا بریزید دور.سونی دنبال سیاست Rebrand کردن سرویس های خودش هست و به قول دوستان با یه تبلیغ درست و قوی رو اسپارتاکوس می تونه اون ذهنیت نادرست صرفا استریم بودن ناو رو بشوره و ببره

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین
هر سرویسی باشه، تهش که بازم رو مایکروسافت آژور قراره اجرا بشه، زمین رقابت به کل عوض شده
من که به شخصه راضیم، در آینده نزدیک سونی هم رویه مایکروسافت رو پیش بگیره خیلی شیک هر دوتا اشتراک رو میگیرم و رو لپ تاپ استریم میکنم.

Mreza_Dex

کاربر سایت
Sep 23, 2018
203
نام
داریوش
انحصاری هاش که انتظاری نیست، ولی یه سری بازی های بزرگ رو حتما باید به صورت Day one روی سرویس بیاره.
اگر بشه بازی های PS1,2,3 رو روی کنسول نصب کرد و بازی کرد (و نه به صورت ابری) خیلی عالیه.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,028
نام
نیما
هر سرویسی باشه، تهش که بازم رو مایکروسافت آژور قراره اجرا بشه، زمین رقابت به کل عوض شده
من که به شخصه راضیم، در آینده نزدیک سونی هم رویه مایکروسافت رو پیش بگیره خیلی شیک هر دوتا اشتراک رو میگیرم و رو لپ تاپ استریم میکنم.
این سرویس استریم بعید میدونم حالا حالاها حداقل برای ما در ایران راضی کننده باشه.
الان با کیفیت‌ترین اینترنت ایران با اختلاف زیاد نسبت به بقیه فیبر نوری هست که خب دسترسی بهش هم زیاد نیست.
با سرعت 200 مگابیت در ثانیه دانلود و آپلود (متقارن) و پایین‌ترین پینگ ممکن ( حدود 40 با اروپا)

ولی مشکلاتی که هست :
  • ایران تحریمه باید وی بی ان بزنی پینگت رو بالا میبره
  • حتی سرعت 1000 مگابیت باشه ولی پینگت اوکی نباشه کانکت نمیشه
  • همه چی ایده‌آل باشه و کانکت بشی لگ بیچاره‌ت میکنه
  • تازه الان تو بهترین حالت 1080 و 30 فریم هست با بیت‌ریت پایین که اصلا تصویر خوبی بهت نمیده
کلا استریم رو ما در ایران باید فراموش کنیم. هر چقدر هم سرعت و کیفیت بالا بره باز هم کلی از شرایط روز دنیا عقب هستیم.

Mahdi_MM

کاربر سایت
Jul 16, 2013
377
مثل اینکه امروز خبر اومده بود گیفت کارت های psnow از استور های uk جمع شدن
و احتمال میدن این کار به خاطر سرویس جدید اشتراکی سونی باشه
دو دلم از یه طرف میترسم قیمت ها مثل گیم پس از 60 دلار افزایش پیدا کنه پس زود تر یه گیفت کارت psnow یکساله بگیرم از طرفی میترسم کلا پیشبینی اشتباه باشه و اشتراکم بسوزه 😂 😂

• Like
Reactions: Snake.eyes

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
مثل اینکه امروز خبر اومده بود گیفت کارت های psnow از استور های uk جمع شدن
و احتمال میدن این کار به خاطر سرویس جدید اشتراکی سونی باشه
دو دلم از یه طرف میترسم قیمت ها مثل گیم پس از 60 دلار افزایش پیدا کنه پس زود تر یه گیفت کارت psnow یکساله بگیرم از طرفی میترسم کلا پیشبینی اشتباه باشه و اشتراکم بسوزه 😂 😂
گیم پس قیمتش تو ایران خیلی پایینه
ای کاش این سرویس جدید هم مثل گیم پس اینجا ارزون باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر