گزارش :سونی به زودی از سیستم اشتراکی جدید خود رونمایی خواهد کرد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
1000x-1.jpg

طبق گزارش جدید جیسون شرایر سونی در حال برنامه ریزی برای سرویس اشتراکی جدید خود با نام رمز Spartacus هستش این سرویس در واقع قرار ـه PS+ و PSNOW را با هم ادغام کنه و شامل سه Tier هستش :

Tier 1: PS+ benefits
Tier 2: access to PS4 and select PS5 games
Tier 3: access to classic library (PS1, PS2, PS3 and even PSP games)

فعلا گفته شده قرار نیست بازیای انحصاری به صورت Day 1 بر روی این سرویس منتشر بشن
بازی های کلاسیک کنسول های قدیمی به صورت استریم قابل بازی خواهند بود و خبری از بکوارد بر روی کنسول های جدید نخواهد بود هنوز این قضیه روشن نشده و معلوم نیست به چه صورتی خواهد بود

پ.ن : سونی سرمایه گذاریش را بر روی سرویس ها ابری افزایش داده و در آینده باید شاهد فوکوس بیشترش بر روی این تکنولوژی باشیم

PlayStation Plans New Service to Take On Xbox Game Pass

=================
گزارش تکمیلی و کامل @Ludens :

شایعه: احتمال ترکیب شدن PS Plus و PS Now در قالب یک سرویس جدید​

بلومبرگ به‌تازگی به نقل از منابع خود مدعی شده که شرکت Sony برای رقابت با Xbox Game Pass، سرویس اشتراکی جدیدی را ارائه خواهد داد. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.
بازی‌های PlayStation

طیق گزارش بلومبرگ، این سرویس در حال حاضر با نام رمز Spartacus شناخته می‌شود و قرار است تا دو سرویس PlayStation Plus و PlayStation Now را با یکدگیر ترکیب کند. گفته شده که اسپارتاکوس یک سرویس 3 رده‌ای خواهد بود که جزئیات آن بدین شکل است:
  • رده اول: شامل تمام مزایای فعلی PlayStation Plus
  • رده دوم: شامل کالکشن عظیمی از بازی‌های پلی استیشن 4 و با گذر زمان، پلی استیشن 5
  • رده سوم: شامل دموهای طولانی، استریمینگ و چندین بازی کلاسیک پلی استیشن 1، پلی استیشن 2، پلی استیشن 3 و PSP
همچنین در این گزارش اشاره شده که سونی برنامه دارد تا سرویس PlayStation Plus را همچنان به شیوه فعلی نگه دارد، اما ممکن است سرویس PlayStation Now از رده خارج شود. با توجه به اینکه قیمت سالانه هر دوی این سرویس‌ها برابر با 60 دلار است، باید دید که سیاست قیمت‌گذاری سونی در ارائه سرویس جدید اسپارتاکوس به چه شکل خواهد بود.
شایان ذکر است که به گفته جیسون شرایر (نویسنده گزارش)، قرار نیست که بازی‌های جدید در هنگام عرضه بر روی این سرویس قرار گیرند. در نهایت نیز باید گفت که بلومبرگ در گزارش خود به قیمت سرویس جدید اشاره نکرده، اما به گفته منابع انتظار می‌رود که در بهار آینده شاهد شروع کار آن باشیم.

آخرین ویرایش:

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
دوستان باکس فنی و pcفنی

الان سونی طبق شایعات داره یه سرویس درست میکنه که پلاس و ناو شاید Eaplayو حتما سرویس استریم انیمه رو با هم یکی میکنه شاید چند تا بازی سرویس محور هم رو Day oneبیاره

این چه ربطی به مدل گیم پس داره سونی هیچ وقت بازی های انحصاری رو‌Day oneنمیاره
مدل که همونه، بازی های دی وان نداره فقط.
البته واقعا خیلی خوبه، هر چی رقابت بیشتر بشه برای ما کاربرا مخصوصا تو این شرایط زیبای کشورمون بهتر میشه.
امیدوارم سونی خیلی دست پر بیاد. مخصوصا با بازی های ترد پارتی.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
سونی در این برهه بازی دی وان احتمالا نمیده، این سرویس بدرد بازی ای میخوره که بخش مولتی داشته باشه و dlc
تا با اونا هم بکشونه طرفو به تمدید و هم درآمد جانبی بگیره.این ایرادو رفع کنه، سونی هم دی وان ممکنه بکنه.
میتونه با بازی تردپارتی انجام بده ولی هزینش بالا ممکنه بشه ولی بکوارد ممکنه کمکی باشه در این راه.
سونی میتونه بعد یه مدت (مدت زمان اختیاری و به سلیقه کاربرا، من میگم بازه یک تا دو ساله) بده روش و همون موقع هم بده رو pc.
حتی عنوان flight simulator هم تو لیست صد تا حضور داشت.
کسی که بخواد میخره و در کنارش این سرویسها هم میتونه افرادی رو مثل ایرانیها جذب کنه که دنبال خرید دسته دوم و بازیهای آفلاین و ... هستن که سودی به شرکتها نمیرسونن ولی با این روش سودی از اونها هم میرسه.

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
حالا جدا از شوخی و کلکل این راهی که جیم رایان داره میره من میپسندم و به نفع گیمره داره تموم میشه. باز خدا پدر و مادر فیل اسپنسر بیامرزه که این رقابت رو داره ایجاد میکنه. مثلا الان دارم صفحات اجتماعی رو نگاه میکنم ملت دارن کیف میکنن که گاد او وار رو بازی میکنن کلی تعریفو تمجید، خب الان هم ناشر راضی که درامدش بیشتر شده هم دولوپر راضی که بازیش رو بیشتر تجربه میکنن خب این وسط مشکل چیه؟! مطمعنا این اسپارتاکوس هم بیاد همینه. من فقط امیدوارم حالا که جیم رایان داره از سیاست های ایکس باکس "ایده" میگیره این بکوارده رو هم راه بندازه ما چندتا بازی مونده از پلی استیش ها رو بزنیم که مردیم از خماری! مخصوصا این متال گیر 4 رو!

این چه ربطی به مدل گیم پس داره
خود جیم رایان تو یه مصاحبه گفته یه مدلی داریم که در پاسخ به گیم پس قراره عرضه کنیم. البته این بعد از این مصاحبه ای بود که من گذاشتم.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
تو این مبحث کی از کی کپی کرده میخوام بدونم دقیقا چی به من و شما مشتری میماسه که میخواید همدیگه رو Own کنید سرش ؟ سونی یـ سرویس داشت به امون خدا ولش کرده بود ماکرو اومد یـ سرویس مشابه و بهترش رو زد نتیجش شده گیم پسی که الان میبینم ماکرو استدیو نداشت میخواست مثل سونی استدیو داشته باشه رفت استدیو خرید تا
1642454671244.png

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
این بکوارده رو هم راه بندازه ما چندتا بازی مونده از پلی استیش ها رو بزنیم که مردیم از خماری! مخصوصا این متال گیر 4 رو!
تازه منتظری بکوارد رو ps5 اوکی بشه تا متال گیر ۴ سال ۲۰۰۸ که رو ps3 عرضه شده بود رو بزنی ؟ :| دمت گرم چه صبر ایوبی داری :D

• Smile
  • Like
Reactions: ravi and armintn

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
تازه منتظری بکوارد رو ps5 اوکی بشه تا متال گیر ۴ سال ۲۰۰۸ که رو ps3 عرضه شده بود رو بزنی ؟ :| دمت گرم چه صبر ایوبی داری :D

استاد از نظر شما گیم پس همچنان مزخرفه؟مثل رییستون چرخش 180 درجه ای نکنین یک موقع:))

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
سونی در این برهه بازی دی وان احتمالا نمیده، این سرویس بدرد بازی ای میخوره که بخش مولتی داشته باشه و dlc
تا با اونا هم بکشونه طرفو به تمدید و هم درآمد جانبی بگیره.این ایرادو رفع کنه، سونی هم دی وان ممکنه بکنه.
میتونه با بازی تردپارتی انجام بده ولی هزینش بالا ممکنه بشه ولی بکوارد ممکنه کمکی باشه در این راه.
سونی میتونه بعد یه مدت (مدت زمان اختیاری و به سلیقه کاربرا، من میگم بازه یک تا دو ساله) بده روش و همون موقع هم بده رو pc.
حتی عنوان flight simulator هم تو لیست صد تا حضور داشت.
کسی که بخواد میخره و در کنارش این سرویسها هم میتونه افرادی رو مثل ایرانیها جذب کنه که دنبال خرید دسته دوم و بازیهای آفلاین و ... هستن که سودی به شرکتها نمیرسونن ولی با این روش سودی از اونها هم میرسه.
1642491525143.png
الان حدود 1.2 میلیون
یکماه اول با فروش زیر 1 میلیون به 24 بازی رسیده
1642491599169.png
Flight Simulator که حدود 700 هزار نسخه فروخته

اصلا فروش fh5 چه ارتباطی به سایر بازی ها داره ؟ هر بازی بر اساس هزینه ساخت خودش باید به سود دهی برسه

اگه پول ددی نبود عمو فیل با چه روشی 500 تا 600 میلیون درامد لانچ Halo Infinite جبران می کرد ؟ ( اون هم بازی که شایعه بود بیش از 500 میلیون دلار برای ساختش هزینه شده )

حالا جدا از شوخی و کلکل این راهی که جیم رایان داره میره من میپسندم و به نفع گیمره داره تموم میشه. باز خدا پدر و مادر فیل اسپنسر بیامرزه که این رقابت رو داره ایجاد میکنه. مثلا الان دارم صفحات اجتماعی رو نگاه میکنم ملت دارن کیف میکنن که گاد او وار رو بازی میکنن کلی تعریفو تمجید، خب الان هم ناشر راضی که درامدش بیشتر شده هم دولوپر راضی که بازیش رو بیشتر تجربه میکنن خب این وسط مشکل چیه؟! مطمعنا این اسپارتاکوس هم بیاد همینه. من فقط امیدوارم حالا که جیم رایان داره از سیاست های ایکس باکس "ایده" میگیره این بکوارده رو هم راه بندازه ما چندتا بازی مونده از پلی استیش ها رو بزنیم که مردیم از خماری! مخصوصا این متال گیر 4 رو!

خود جیم رایان تو یه مصاحبه گفته یه مدلی داریم که در پاسخ به گیم پس قراره عرضه کنیم. البته این بعد از این مصاحبه ای بود که من گذاشتم.
ایده ؟
ps2 قبل از اینکه اصلا برند xbox وجود داشته باشه بازی های ps1 اجرا می کرد
ps3 که رسما چیپ ps2 روی برد لحیم شده بود / بعد حذف شد و با شبیه ساز اجرا می شدن
ps5 هم همه ای بازی ps4 اجرا می کنه
این وسط فقط شبیه سازی ps3 ( به خاطر ساختار پیچیده و متفاوت cell ) روی ps4 ممکن نبود

ps now و EA Play از 2014 شروع کردن
عرضه روز اول بازی ها از سال ها پیش بوده
موردی که یادم میاد drawn to death سال 2017
Drawn To Death is Free for PS Plus Members This April

چیزی که شما دوستان ادعا می کنید
کل صنعت گیم در غار بوده بعد فیل اسپنسر منجی صنعت گیم با مشعلی وارد شده و اینده رو به ارمغان اورده :-??

تنها کار فیل اسپنسر راضی کردن ددی برای پرداخت چند میلیارد دلار ضرر بوده
سایر ناشر ها ددی نداشتن که 10 سال پشت هم ضرر بدن و باز هم بیشتر هزینه کنن

تو این مبحث کی از کی کپی کرده میخوام بدونم دقیقا چی به من و شما مشتری میماسه که میخواید همدیگه رو Own کنید سرش ؟ سونی یـ سرویس داشت به امون خدا ولش کرده بود ماکرو اومد یـ سرویس مشابه و بهترش رو زد نتیجش شده گیم پسی که الان میبینم ماکرو استدیو نداشت میخواست مثل سونی استدیو داشته باشه رفت استدیو خرید تا

View attachment 240093
:-??
بزرگوار نقل قولی از فیل اسپنسر اوردی که ادعا می کنه ما همه این کار ها رو انجام دادیم و سونی داره کپی می کنه ؟ همه چیز به نام خودش می زنه
وقتی فیل اسپنسر چنین رفتاری داره چه انتظاری از ملت داری ؟:-??

آخرین ویرایش:

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,277
نام
علیرضا
تعجب داره؟

خیلی ها هستن از نسل هشت گیمر شدن

و به معنای واقعی کلمه گیمرن و گیم رو دوست دارن و خیلی منتظر یه بکواردن تا بتونن شاهکار های که نسل ۷ از دست دادن بازی کنن
و البته که با مکانیک های قدیمی گیم پلیی هم خیلیاشون کنار میان
این بده آیا؟

• Like
Reactions: masoud101

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,858
نام
malek
واقعا این نسل داره به نفع گیمرا تموم میشه و باید از ماکروسافت بابت گیم پس تشکر کرد چرا چون سونیو مجبور کرد که یه سرویس جدید ارائه بده هر چند بعید میدونم مثل گیم پس بازیهای انحصاری روز عرضه تو سرویس جدید قرار بده
سونی اگه تو فشار رقابت نباشه خیلی پول پرست میشه نمونشو تونسل هفت و هشت دیدم که میگم (کلا هر شرکتی اینجوریه )فقط تعداد انحصاریهای دونسل مقایسه کنید متوجه منطورم میشید
امید وارم این رقابت همیشه دوطرفه باشه و یک طرفه نباشه
وقتی جنس کار فرق میکنه چرا باید سونی بیاد از رقیب تقلید کنه؟
انتظار دارید شرکتی با خروجی پورشه بیاد سیستم فروشش رو از سایپا و ایران خودرو تقلید کنه،به این صورت که یه پولی پیش پیش بهش بدی بعد هم معلوم نباشه کی و چه موقع و چه ماشینی با چه رنگ و کیفیتی قراره بهت تحویل بده

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,159
نام
سبحان
وقتی جنس کار فرق میکنه چرا باید سونی بیاد از رقیب تقلید کنه؟
انتظار دارید شرکتی با خروجی پورشه بیاد سیستم فروشش رو از سایپا و ایران خودرو تقلید کنه،به این صورت که یه پولی پیش پیش بهش بدی بعد هم معلوم نباشه کی و چه موقع و چه ماشینی با چه رنگ و کیفیتی قراره بهت تحویل بده
فقط تو بازی سنتره که کمپانی تریلیون دلاری مایکروسافت رو همسان ایران خوردو و سایپا میدونن و سونی ۶۰ ۷۰ میلیاردی رو پورشه :))

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
استاد از نظر شما گیم پس همچنان مزخرفه؟مثل رییستون چرخش 180 درجه ای نکنین یک موقع:))
حاجی اذیت شدی این چند نسل گذشته ها :D این حجم از ترکیب کینه و توهم رو تو خودت جمع کنی اخرش میشه سرطان اشتباه گرفتیا :D
گیم خوب متر و معیارش مشخصه همه دنیا هم‌متر و معیارشو میشناسن، من اگه مایکروسافت بتونه بعد ۱۰ سال بلاخره یه گیم‌ غیر ریسینگ با متا بالای ۹۰ بده واسه شماها لااقل خوشحال میشم:D

گندتون متا ۸۵ ریترنال رو مسخره میکرد ولی واسه متا پرچمدار کنسولتون تو همین عددا جشن و سرور برقرار کرده بود 😂 اینایی که افتادی دنبالشون خدا شاهده شب و روز دارن انحصاری ها و فرست پارتی های سونی رو بازی میکنن و تازه بعد ۴ سالم که یه سریشونم بیاد رو pc با کلی ذوق مرگ شدن عکس میندازن ازش😂

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,515
نام
میلاد
با این وضعی که من میبینم ، فکر کنم سونی این سرویس رو راه بندازه ایکس فن ها راهپیمایی تظاهراتی چیزی بکنن
قدیمی ها یادشونه ، زمان لانچ PS3 تو آمریکا بود خبر میومد فن های 360 به سمت جماعت در صف خرید PS3 آت و آشغال پرت میکردن ، الانم یه همچین وضعی شده :D
بشینید گیم پستون رو بازی کنید بابا این بچه بازیا چیه :D

diba2000

کاربر سایت
Jun 5, 2021
323
فقط تو بازی سنتره که کمپانی تریلیون دلاری مایکروسافت رو همسان ایران خوردو و سایپا میدونن و سونی ۶۰ ۷۰ میلیاردی رو پورشه :))
فکر کن یه ورشکسته پیزوری رده هفتادمی رو میذارن کنار مایکروسافت
خدایا خودت ظهور کن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر