کوجیما: رئیس کونامی مایل است نسخه جدید سایلنت هیل را من بسازم

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
76uozpkpvetz6ns84psr.jpg

Hideo Kojima در جلسه توسعه دهندگان نمایشگاه Eurogamer صحبت‌های راجع به سایلنت هیل کرد:

شخصاً عاشق بازی‌های ماجراجویی هستم. من علاقه دارم قسمت‌های جدیدی از سری بازی‌هایی مثل Snatcher یا Policenaut را ببینم. اما از نگاه تجاری انجام این کارها بسیار سخت است. من باید حرکت رو به جلو داشته باشم پس فکر می‌کنم نمی‌توانم این کار را انجام بدهم.

وی افزود:

من فکر می‌کنم احتمال اینکه بخواهم یک بازی ماجراجویی را با همکاری یک سازنده بزرگ بازی‌های این سبکی بسازم وجود دارد، مثلاً در ساخت Remake بازی Snatcher. ما نمی‌توانیم خودمان این کار را به طور کامل انجام دهیم ولی می‌توانیم در این مورد با کسی شریک شویم.

کوجیما قبلاً در یک توئیت از علاقه خود در ساخت نسخه جدیدی از سری سایلنت هیل به وسیله انجین FOX خبر داده بود. او در این باره افزود:

قبلاً من صحبت‌هایی راجع به سایلنت هیل داشتم، برای همین، رئیس کونامی با من تماس گرفت و گفت که تمایل دارد تا نسخه بعدی سری سایلنت هیل را من بسازم.

حقیقت این است که وقتی من به یک فیلم ترسناک می‌روم شبیه به یک گربه ترسو می‌شوم! پس مطمئن نیستم که بتوانم یک بازی ترسناک بسازم، البته ترس‌هایی وجود دارد که فقط افرادی که از آن می‌ترسند و آن را تجربه کرده‌اند می‌توانند ایجادش کنند، پس شاید این کار را من هم بتوانم انجام بدهم.

من فکر می‌کنم بازی سایلنت هیل یک اتمسفر خاص و مشخصی دارد. فکر می‌کنم این سری باید ادامه پیدا کند و من واقعاً دوست دارم به ادامه این سری کمک کنم. حتی اگر من نتوانم یک نسخه جدید سایلنت هیل را بسازم، بسیار مشتاقم تا با نظارت بر ساخت بازی و استفاده از Fox Engine در توسعه بازی به ساخت آن کمک کنم.

متن کامل این مصاحبه را در لینک منبع بخوانید.

منبع

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
سایلنت هیل رو بدن مریکوری استیم، کوجیما رو هم بذارن بالای تیم، دیگه تمومه...
کونامی مرگ مادرت بازسازی Hard Corps هم بذار روی میز :( ...

آخرین ویرایش:

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
سایلنت هیل تو مسیر خوبی قرار داره.با توجه به اخرین نسخه میگم.
شوخی می كنيد؟
دانپور يه فاجعه پر مشكلات گرافيكی بود كه هيچ شباهتی به سايلنت هيل نداشت! صرفا يه بازی پرباگ اروپایی بود!
اونم با متای درخشان 69 ! (كمتر از هوم كامينگ!)
سلیلنت هیل رو بدن مریکوری استیم، کوجیما رو هم بذارن بالای تیم، دیگه تمومه...
کونامی مرگ مادرت بازسازی Hard Corps هم بذار روی میز :( ...
شما ديگه چرا...:(( :D
سايلنت هيل سازنده اش استديوهای داخلی كونامی هستن:D می ره دست همونا:D
كافيه فقط بيوفته دست سازنده های قديمی (درسته بعضیاشون رفتن ولی هنوز خيلياشون هستن) و استادم روی كاراكترها و انجين بازی نظارت بفرمايند!
اونوقت اگه چنين بازی متای زير 80 گرفت من سرمو قطع می كنم!:D
من كه می گم می شه سايلنت هيل 5 و اولين شماره سری با متای بالای 90 اصلا!:D

آخرین ویرایش:

D@SHR3ZA

کاربر سایت
Nov 4, 2006
1,812
نام
محمد رضا
اگر کوجیما تیم سایلنت رو برگردونه واقعا باید منتظر یه شاهکار باشیم

اگر کوجیما تیم سایلنت رو برگردونه واقعا باید منتظر یه شاهکار باشیم {2}
اگه اکتیویژن هم آی پی کراش رو به سونی برگردونه و بده دست ناتی داگ، منتظر یه شاهکار باشیم

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
تيم سايلنت درصدش خيلی كمه برگردن چون هر كدومشون رفتن جاهای ديگه مشغول به كار شدن!
ولی هنوز تعداد زيادی از سازنده های شماره های اصلی توی كونامی هستن كه بعضياشونم نقش های بزرگی داشتن و همين كافيه. كوجيما هم بياد سر پروژه ديگه نور علی النوره چون به معنی اينه كه نظرات مفيدش رو تو كارگردانی و داستان می گه، كوجيما شخصيتيه مثل شاه ميداس كه دست به هر چی بزنه طلا می شه.
به نظر من كلا تيم سايلنت زياد مهم نيست و همين تعدادی كه از دست اندركاران شماره های قبل هستن كافيه، چرا كه دقت كرده باشيد تيم سايلنت عملا وجود نداشت و هر شماره يكيشون نبود!
ولی از لحاظ موزيك بازی دوست دارم يامائوكا سازنده موسيقی باشه، كه اونم فكر كنم چون بازی زير دست استديو ژاپنی می ره و يامائوكا هم عاشق سايلنت هيل، ايشون شايد حاضر شه اين كار رو انجام بده.
سايلنت هيل اصلش يه سناريو عالی ژاپنیه، بعدش يه گيم پلی و گرافيك كه كار استاد كوجيماست!

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza

شاهکار کمه. بازی تکرار نشدنی و یکی از بهترین بازی های تاریخ :d

Team Silent تیمی بود که الان هر کدوم از اعضاش دارن یه گوشه ی جهان شاهکار تحویل مردم میدن. (از Gravity Rush بگیر که شد بهترین بازی سال ژاپن تا Shadow Of The Damned با موسیقی های شاهکار همیشگی ـه بهترین موسیقی ساز بازی جهان)

Team Silent افسانه ای ـست تکرار نشدنی. هنوز هم مشتاق این افسانه هستیم :(

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
تيم سايلنت درصدش خيلی كمه برگردن چون هر كدومشون رفتن جاهای ديگه مشغول به كار شدن!
ولی هنوز تعداد زيادی از سازنده های شماره های اصلی توی كونامی هستن كه بعضياشونم نقش های بزرگی داشتن و همين كافيه. كوجيما هم بياد سر پروژه ديگه نور علی النوره چون به معنی اينه كه نظرات مفيدش رو تو كارگردانی و داستان می گه، كوجيما شخصيتيه مثل شاه ميداس كه دست به هر چی بزنه طلا می شه.
به نظر من كلا تيم سايلنت زياد مهم نيست و همين تعدادی كه از دست اندركاران شماره های قبل هستن كافيه، چرا كه دقت كرده باشيد تيم سايلنت عملا وجود نداشت و هر شماره يكيشون نبود!
ولی از لحاظ موزيك بازی دوست دارم يامائوكا سازنده موسيقی باشه، كه اونم فكر كنم چون بازی دست استديو ژاپنیه و يامائوكا هم عاشق سايلنت هيل، ايشون شايد حاضر شه اين كار رو انجام بده.

صد در صد موزیک رو باید دست یامائوکا بدن ، اما من دوست دارم شاهد یه داستان فوق عقلانی دیگه مثه شاهکار نسخه ی دوم باشم از اوواکو، امیدوارم اون برگرده

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
فکر میکنید کوجیما هیولا میخواد طراحی کنه؟موجودات عجیب طراحی میکنه ؟اشتباه کوجیما فقط می تونه ناظر کیفی باشه نه بیشتر خودش گفته :" پس مطمئن نیستم که بتوانم یک بازی ترسناک بسازم" کوجیما فقط میشه گفت میخواد قدرت موتورشو به نمایش بذاره این حرف رو نمیشه انکار کرد قبلا اسمی از موتورش تو بازی SH برده بود.میتونست بگه علاقه دارم ولی fox انجین !!!

DON MICHAEL

کاربر سایت
Jun 4, 2012
390
نام
علیرضا
اما من دوست دارم شاهد یه داستان فوق عقلانی دیگه مثه شاهکار نسخه ی دوم باشم از اوواکو، امیدوارم اون برگرده

بدون شک همه چیز این بازی روی داستانش میچرخه .گیم پلی ، موسیقی ، سبک گرافیکیش که انگار با دوربین 16 میلیمتری فیلم برداری شده(و عاشق این سبکشم>:d)و ...هموشونو داستان تعیین میکنه

شاید جزو معدود بازیهایی باشه که آدمو عمیقا به فکر فرو میبره!

سایلنت هیل یه بازی نیست یه فلسفه است .پشت هر اتفاقی که توی این شهر میفته یه منطقی هست که اونم نتیجه یه منطق دیگه است !!!!!!!!

تو سایلنت هیل کسی از زامبی نمیترسه از موجودات آخرالزمانی ابایی نداره ،چون تو فلسفه سایلنت هیل اینجور چیزا جایی ندارن !!!!!!!

ترس از سایلنت هیل حاصل بازتاب گناهه !!! حس گیر کردن توی برزخ !!! شخصیت اصلی دوست داره توبه کنه ولی مجبوره مجازات رو هم قبول کنه !!!!

نکته جالب این بازی اینه که از شماره 1 تا الان فقط با یه شهر و یه نقشه همیشگی سروکار داشتیم ولی یه بار هم احساس تکرار مکررات بهمون دست نداد چون این شهر واسه هر شخصیتی به یه شکل منحصر به فرد معنی و تعریف میشه !!!!!!!!

اینا رو گفتم که بگم اگه قراره سایلنت هیل 5 ساخته بشه (حالا توسط هر کسی ) اول باید این بازی رو با فلسفه وتعریف مخصوص به خودش درک بکنه و بعد دست به این کار بزنه . تا الان هیچ سازنده ای به اندازه Team Silent این بازی رو نفهمیده !!!!!

آخرین ویرایش:

amirsaman2

کاربر سایت
Feb 17, 2008
639
نام
سامان
ولی بهتره نسازه
کلا سایلنت هیل بازی آنچنانی نبوده و از نظر سودهی هم چیزه قابل توجهی نداره دلیل دارم :

فلسفه ساخت این بازی بیشتر مربوط میشه به رقابت با بازی Capcom یعنی Resident Evil .
اولین نسخه بازی RE سال 1996 ساخته شد و فروش رو ترکوند . شرکت Konami برای اینکه از قافله عقب نمونه دقیقا سه سال بعد یعنی 1999 Silent hil رو رومیکنه.
البته این فقط شرکت کونامی نبود که برای رقابت با سری RE وارد معرکه شد ، دقیقا در سال 1998 شرکت Square بازی جالب Parasite EVE رو داد بیرون.
وقتی به فروش و اولین نسخه ها نگاه میکنیم بخوبی می فهمیم که کدوم یکی تونستن تو این ژانر موفق باشن :

اولین نسخه بازی RE سال 1996 ، فروش عالی 5.05 میلیون نسخه
اولین نسخه بازی Silent Hill سال 1998 ، فروش 1.60 میلیون نسخه و جالب اینجاس که بدونید همین نسخه Silent hill (یعنی شماره اول) پر فروش ترین نسخه تو کل سری بوده . بقیه نسخه های این بازی حتی فروش ضعیفتری داشتن. فقط نسخه دوم تونست 1.28 میلیون بفروشه و بقیه نسخه ها همگی زیره یک میلیون فروختن .
اما اولین نسخه بازی Parasite EVE سال 1998، فروش 2.10 میلیون نسخه رو داشته . این بازی در برابر Silent hill وضعیت بهتری داشته
با حساب میخواستم بگم بهتر هیدوکوجیما این بازی رو اصلا نسازه چون بازی موفق و آنچنانی نبوده.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر