شایعه کمپانی گوگل درحال ساخت دو کنسول جدید است

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
photo_2019-03-10_19-00-06.jpg
بر اساس گزارشات اینسایدرها و اسناد منتشر شده از ثبت اختراعات مختلف و با توجه به تصاویری که طی 24 ساعت گذشته از کنترلر کنسول آینده کمپانی گوگل منتشر شده، ظاهراً این شرکت نه تنها مشغول ساخت یک کنسول مخصوص استریم است، بلکه درحال توسعه کنسولی عادی برای رقابت در بازار سونی، نینتندو و مایکروسافت نیز هست. کنسول گوگل با اسم رمز Metallurgy شناخته می‌شود و کمپانی قصد دارد عناوینی را از بین IPهای مطرح صنعت بازی، به صورت انحصاری برای آن منتشر کند. [مالکیت عناوین خاصی را برای کنسول خود به دست آورد] ظاهراً این کنسول به نحوی طراحی شده تا سازندگان به سادگی بتوانند بازی‌های خود را برای نسخه استریم نیز پورت کنند. [منظور این است که گوگل کاری می‌کند تا سازندگان با چالش‌های برنامه نویسی مواجه نشوند]​

Capture2-1.jpg

تصویر به دست آمده از رابط کاربری این کنسول
با توجه به اطلاعات، دستگاه مخصوص استریم پیش از کنسول رسمی وارد بازار خواهد شد. اما نکته جالب توجه این است که گوگل قصد دارد همانند سونی و مایکروسافت، 2 مدل کنسول نرمال و قدرتمند را تولید کند. مدل اول «استیل» نامیده می‌شود که علاوه‌بر هزینه تولید کمی که دارد، قیمت آن برای خریداران نیز کاملاً مقرون به صرفه خواهد بود. مدل دوم «تیتانیوم» نام دارد و همانند Xbox One X از قدرت بالاتری بهره می‌برد. در حال حاضر، این طور به نظر می‌رسد که سه کمپانی «یوبی‌سافت»، «سگا» و استودیو‌های فرست پارتی خود گوگل از این کنسول پشتیبانی می‌کنند. طبق شایعات، رونمایی از این سخت افزار جدید در جریان GDC 2019 صورت می‌گیرد.​
شایعه: کمپانی گوگل درحال ساخت دو کنسول جدید است - بازی سنتر

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
اینکه این سرویس حداقل نسل نهم کنسول ها به صورت کامل جا نمیفته یک بحث کاملا قابل پیش بینی هست. ولی خب به صورت قطع توی سالهای آینده بسیار فراگیرتر خواهد شد.

دیگه از ایران عقب مونده تر در زمینه اینترنت نداریم خود من اینترنتم حداقل به لحاظ پهنای باند توی دو سه سال اخیر چهاربرابر شده (با هزینه کمتر). حالا جاهایی که فیبر نوری هم هست تا 50 مگابیت صحبتش هست که سرعت ارائه میدن. (گرچه مشکلات زیادی مثل پینگ و فیلترینگ و.. داره). منتهی بحثم اینه که الان چندین کشور وجود دارن که زیرساختهای اینترنت کاملا قابل قبولی دارن و حتما تا اواخر این نسل هم زیرساختهاشون بسیار بهتر خواهد شد. عمده بازار صنعت گیم هم مال همین کشورها هست و قطعا هدف کمپانی هایی مثل گوگل و ماکروسافت در گام اول هم همین کشورهاست.

اما اینکه بیام اینو به نتفلیکس و فیلم های درجه دو و استدیوهای ماکروسافت ربط بدیم خیلی بحث بی منطق و پایه ای هستش. خریدهای ماکروسافت درجه دو و سه هستن؟ Playground و Obsidian و Ninja Theory با متاهای 92-89-88 درجه دو هستن پس. معنی درجه دو را هم فهمیدیم.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
بهتر نیست قبل از کوت کردن پستی اونو اول بخونیم؟

کی گفت که فیلم خوب ساخته نمیشه؟ گفتم در نتفیلیکس ساخته نمیشه چون فیلم خوب خرج داره با اشتراک ماهیانه جور در نمیاد. گفتم فیلم خوب درآمدش از باکس آفیس در میاد.
اتفاقا شما سخت در اشتباهی نتفلیکس سالانه داره میلیارد میلیارد خرج فیلم و سریال میکنه فقط برا ی سریال معمولیش 120 میلیون خرج میکنه میدونی سالانه چقدر از نظر تنوع فیلم و سریال میسازه ؟ بین اون همه فیلم لابه لاش ی چند تاش خوب درمیاد الان همین مثلا دیزنی سالانه چند تا فیلم میده بیرون ؟ نتفلیکس چند تا ؟ خوب معلومه وقتی تعداد بره بالا کیفیت فدای کمیت میشه تو امار گرفتن وگرنه همین نتفلیکس میتونه اندازه دیزنی فیلم بده بیرون با همون بودجه ای که دیزنی فیلم میسازه ولی خوب تصمیم گرفتن طیف وسیعی از سازنده ها و به طبع بیننده رو در نظر داشته باشن و محتوای متنوع تولید کنن که همین دیدگاه بعضا باعث شکوفا شدن یک سری سازنده شناخته نشده میشه سیستم اشتراک ماهانه نیاز به مشترک بالا داره تا به سود دهی برسه فعلا اول راهش هست تو صنعت گیمینگ ولی کم کم راه خودش رو باز میکنه و وقتی میلیون میلیون کاربر اشتراک ماهانه تهیه کردن اون وقت هستش که خودش رو نشون میده

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
تصور کنید تو دهه ی 80 دارید زندگی میکنید دارید با سگا یا نینتندوتون بازی میکنید هر کاتریج بازی هم براتون 50 دلار آب میخوره یه نفر برمیگرده بهتون میگه در آینده یه وسیله ای اختراع میشه که باهاش میشه همه جا بازی کرد تو تاکسی تو خیابون و.... بازیاش مجانین میتونی به جای اینکه دوستتو ببری خونه با هم بازی کنید اون تو خونش باشه تو هم تو خونت با هم دونفره بازی کنید. شما اول باور نمیکنید بعد یواش یواش میگید وای اگه بشه چی میشه! اصلا رویاییه.
حالا اون آینده محقق شده بهش میگن موبایل گیمینگ منتها یه بدی بزرگ داره واونم اینکه هیچکدوم از اون بازیای مجانی نمیتونن اون لذت بازی رو بهت بدن.

بله آینده تصورش قشنگه ولی خودش همیشه چیز قشنگی نیست. شما فکر میکنید اگر روزی این مدل گیمینگ مدل سنتی رو از بین ببره چی میشه؟ یه کمپانی مثل گوگل ماهی ده دلار از شما میگیره بعد RDR2 و Witcher 3 , TlouII بهتون تحویل میده؟

نگاه کنید کیفیت فیلمای نتفیلیکس در چه حده؟ همشون در سطح تله فیلمای صدای و سیمای گرامیه. فیلمای درست درمون فیلمایی هستن که درآمدشون از باکس آفیسه نه اشتراک ماهیونه.

یه نگاه به خریدای مایکرو بندازید یه دو جین استودیوی در جه 2 و 3 کوچیک. چرا؟ چون قراره ماهی ده دلار بگیره نه 60 دلار برای هر بازی

صنعت موسیقی همین بلا سرش اومد تو دهه ی 60 و 70 یه گروههایی مثل Pink Floyd و Deep Purple و امثالهم بودن چون اون دوران باید صفحه با کاستشون رو میخریدی وقتی دانلود اینترنتی اومد و یه سرویسایی مثل اسپاتیفای اومدن کیفیت موسیقی تا قهقرا پیش رفت.

بله امثال من جلوی این سیستم گارد میگیرن چون میدونن قراره به کجا بره
همین 2 ماه پیش فیلم Roma سه تا اسکار گرفت.
Annihilation و Apostle جفتشون فیلم های بسیار فوق العاده ای هستن و تو Shortlist آکادمی بودن.
Okja جایزه کن رو برد.
نتفلیکس صرفا بودجه میلیاردی برا تبلیغ و افکت های ویژه تک تک فیلما نداره و فیلم های ایندی رو به شدت ساپورت میکنه. به این مفهوم نیست که فیلم های بدی داره. :D
استودیو هایی هم که مایکرو گرفته "درجه 2 و 3" نیستن، شاید کوچک باشن. نمیدونم چطور استودیو ای که DmC و Hellblade رو ساخته یا استودیو ای که یکی از موفق ترین فرنچایز های صنعت رو ساخته (فالوت) درجه 2 و 3 هست. سایز کوچک رو با کیفیت پایین اشتباه نگیرین.
قبول دارم که Stadia احتمالا برا قشر خاصی که اساسا گیمر هاردکور نیست تبلیغ میشه و احتمالا بازی هاش کوچک تر باشن و یا با تاخیر عرضه بشن، اما به مفهوم این نیست که محصولاتش قراره کیفیت کمی داشته باشن. میتونه به زمین بازی عالی برای بازی های AA باشه. البته کاملا مشخص هست که هدف گوگل هم رقابت مستقیم با سونی و مایکروسافت و استیم نیست. اما به نظرم میتونه به بازار خوبی دست پیدا کنه.
همونطور که نتفلیکس بازار سینمای فیزیکی و باکس آفیس رو کساد نکرد، بعید بدونم گوگل هم ضربه بزرگی به بازار بازی های بزرگ و AAA بزنه. عوضش میتونه برا بازی های کوچک تر خوب باشه.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
سرعت 50 مگ نیاز الزامی نیست
نیاز نیست مگر اینکه بخوای بدون صدا و با کیفیت 240p قضیه رو تجربه کنی.
همینطور که خروجی بوتیوب با توجه به سرعت تطبیق میشه.
شما استریم گیم رو با پخش ویدئو یکی میدونی؟ :D
تو کنفرانس هم گفت حتی برای خروجی 8k هم در آینده زیرساخت فراهم شده.
زیر ساخت برای تولید کننده که گوگل باشه یا مصرف کننده که گیمرها باشن؟ شما میدونی توی امریکا چند تا ایالت به "زیرساخت" مناسب برای اینترنت استاندارد امروزی دسترسی دارن؟ :D.

اینا هیچ محتوای جذابی ندارن استودیو 1st party ندارن روی پلتفرومشون از نرم افزارهای جانبی نمیشه استفاده کرد. منظورم اینکه با تکنولوژی که برای بیشتر دنیا قابل استفاده نیست و یه مشت صحبت قشنگ نمیشه وارد این صنعت شد مثل ouya.

• Like
Reactions: masoud101

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
من به شخصه دوست داشتم جایی مثل آمازون به رقابت اضافه میشد چون تو فیلم و بازی و سریال سابقه داره و میتونست مفید باشه. ولی گوگل سرویسی رو داره لانچ میکنه که مایکروسافت با X clod به طور قطع بهتر نباشه ضعییف تر نیست و در کنارش چیزایی داره که گوگل نداره. از کنسول کلاسیک گرفته که خیلیا ترجیح میدن داشته باشن و با همون play anyware اگر دسترسی به کنسول نداشتن حداقل جاهایی دیگه بتونن بازی کنن، فرست پارتی فوق العاده بزرگ تر (که مهمه خیلی. با این همه تجربه هنوز به سونی نمیرسه و گوگل تازه میخواد شروع میکنه و این خودش حداقل 10 سال زمان میبره تا درست شه) و خود سیستم Xbox Live که دو نسل سابقه پشتش هست و ... . این رقابت چیز ساده ای برای گوگل نیست که اصلا راحت بتونه واردش بشه. قبلا هم پروژه های دیگه ای بوده که میگفتیم پشتیبانی و سرمایه گوگل پشتش هست و به جایی نرسیدن. سونی هم دقیقا عین مایکروسافته. فرست پارتی قوی تر از هردو، کنسول، فن بیس و حالا به نسبت سیستم کلود و استریم ضعییف تر (با توجه به اینکه Azure تقریبا پلتفرم 1 مایکروسافت حساب میشه و بودجه اصلی بهش اختصاص پیدا میکنه)

خلاصه صرفا یه کنفرانس و یه پروژه که بخواد عرضه بشه دلیل نیست که موفق باشه. مخصوصا که سونی و مایکروسافت هم این سیستم رو در کنار "کنسول کلاسیک" امسال یا سال بعد میدن که حداقل دو نسل تجربه فرست پارتی و آنلاین و ساپورت هم پشتش خوابیده و از هیچ نظری ضعییف تر 100% نیستن. اینا کنسول کلاسیکشون با همین شایعه ها بیشتر از 10 ترافلاپس هست و هزار جور چیپ کاستوم دارن براشون میسازن. قطعا کلودشون از چیزی که گوگل هایپ کرد ضعییف تر نیست. و وقتی گوگل داره میگه 10 ترا فلاپس یه سرور استادیا، داره خودش رو با نسل قبل مقایسه میکنه. کو تا جدید

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,303
نام
بابک
همین الان توی خیلی کشورهای اروپایی و آمریکا شرکت های مخابراتی دارن آماده میشن واسه عرضه اینترنت نسل 5. من خودم توی شهر ورشو تبلیغش رو چند روز پیش دیدم. سرعت این اینترنت حتی از اکثر فیبر نوری ها هم بالاتر هستش. ( در حد دانلود با 100 مگابایت بر ثانیه - بایت نه بیت!!)
من به شخصه خیلی به این سیستم امیدوار هستم.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
من به شخصه دوست داشتم جایی مثل آمازون به رقابت اضافه میشد چون تو فیلم و بازی و سریال سابقه داره و میتونست مفید باشه. ولی گوگل سرویسی رو داره لانچ میکنه که مایکروسافت با X clod به طور قطع بهتر نباشه ضعییف تر نیست و در کنارش چیزایی داره که گوگل نداره. از کنسول کلاسیک گرفته که خیلیا ترجیح میدن داشته باشن و با همون play anyware اگر دسترسی به کنسول نداشتن حداقل جاهایی دیگه بتونن بازی کنن، فرست پارتی فوق العاده بزرگ تر (که مهمه خیلی. با این همه تجربه هنوز به سونی نمیرسه و گوگل تازه میخواد شروع میکنه و این خودش حداقل 10 سال زمان میبره تا درست شه) و خود سیستم Xbox Live که دو نسل سابقه پشتش هست و ... . این رقابت چیز ساده ای برای گوگل نیست که اصلا راحت بتونه واردش بشه. قبلا هم پروژه های دیگه ای بوده که میگفتیم پشتیبانی و سرمایه گوگل پشتش هست و به جایی نرسیدن. سونی هم دقیقا عین مایکروسافته. فرست پارتی قوی تر از هردو، کنسول، فن بیس و حالا به نسبت سیستم کلود و استریم ضعییف تر (با توجه به اینکه Azure تقریبا پلتفرم 1 مایکروسافت حساب میشه و بودجه اصلی بهش اختصاص پیدا میکنه)

خلاصه صرفا یه کنفرانس و یه پروژه که بخواد عرضه بشه دلیل نیست که موفق باشه. مخصوصا که سونی و مایکروسافت هم این سیستم رو در کنار "کنسول کلاسیک" امسال یا سال بعد میدن که حداقل دو نسل تجربه فرست پارتی و آنلاین و ساپورت هم پشتش خوابیده و از هیچ نظری ضعییف تر 100% نیستن. اینا کنسول کلاسیکشون با همین شایعه ها بیشتر از 10 ترافلاپس هست و هزار جور چیپ کاستوم دارن براشون میسازن. قطعا کلودشون از چیزی که گوگل هایپ کرد ضعییف تر نیست. و وقتی گوگل داره میگه 10 ترا فلاپس یه سرور استادیا، داره خودش رو با نسل قبل مقایسه میکنه. کو تا جدید
اینم اضافه میکردی خب :D

یارو: بپر بپر بپر جون مادرت بپر! LOL. خیلی رسمی لگ رو وارد سینگل پلی کردن :D

• Like
Reactions: Dinosaur and vaan 2

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
گوگل از لحاظ تعداد دیتا سنتر ها خیلی از سونی جلوتره و اصلا قابل مقایسه نیست اما با ماکرو قابل مقایسه‌ست. از طرفی گوگل هیچ کنسول سنتی ای نداره و همه مخاطبینش از قدرت سخت افزاری کلود باید استفاده کنن که با بازی های نسل بعد حداقل به هر پلیر باید یک یونیت استدیا اختصاص داده بشه و چون اکثر پلیرها معمولا در ساعات پیک خاصی بازی میکنن باید دید با افزایش تعداد مخاطبا و مخصوصا اینکه از الان دارن تبلیغ 8K رو میکنن میتونن پاسخگوی نیاز سخت افزاری باشن یا نه
اما قضیه ماکرو خیلی فرق داره، اون یه کنسول سنتی داره که بخش زیادی از پلیرهاش به طور معمول با اون بازی میکنن و فقط در شرایطی که دسترسی به کنسول نباشه یا بخش خاصی از مخاطبینش از کلود استفاده میکنن که نیاز به قدرت سخت افزاری کلود رو کاهش میده

• Like
Reactions: Tolkien

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
هنوز قضاوت در مورد گوگل زوده ، فعلا فقط اومدن گفتن که ما هم هستیم ، باید برای فرست پارتی ها و سیاست ها قیمت گذاریشون صبر کنیم تا بتونیم نظر بدیم ! خیلی هم خوشحال شدم کنسول سنتی نمیدن و بالانس به وجود اومده این بخش رو به هم نمی‌زنن!

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
این سیستم هر چقدر خوب یا بد از دسترس ما فعلا (و احتمالا بعدا) خارج هست :
اولا اینترنت مورد نیازش را نداریم
دوما اگر اینترنت خوب هم داشته باشیم گوگل مثل خیلی سرویسهای دیگه خودش و بقیه شرکتها ما رو تحریم میکنه
سوم اگر تحریم هم نشیم خودمون فیلترش میکنیم
خلاصه چیزی نیست که بتونیم استفاده کنیم

برای اینکه نمی تونیم استفاده کنیم امیدوارم حداقل بازی انحصاری خفن نداشته باشه تا حسرت نخوریم

آخرین ویرایش:
  • Sad
Reactions: bear14

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
این سیستم هر چقدر خوب یا بد از دسترس ما فعلا (و احتمالا بعدا) خارج هست :
اولا اینترنت مورد نیازش را نداریم
دوما اگر اینترنت خوب هم داشته باشیم گوگل مثل خیلی سرویسهای دیگه خودش و بقیه شرکتها ما رو تحریم میکنه
سوم اگر تحریم هم نشیم خودمون فیلترش میکنیم
خلاصه چیزی نیست که بتونیم استفاده کنیم

برای اینکه نمی تونیم استفاده کنیم امیدوارم حداقل بازی انحصاری خفن نداشته باشه تا حسرت نخوریم
گوگل امروز اعلام کرده که اگر قادر به اجرای ویدیوهای یوتیوب روی کیفیت ۱۰۸۰ هستید به راحتی قادر به استفاده از کنسول استریم ما هستید . فکر نکنم شما ها که ایران هم هستید مشکلی داشته باشید . من که ترکیه هستم خیلی راحت اجرا میشه برام .‌از این کنسول هم استقبال میکنم چون فقط ۶۰ دلار پول بازی میدم از این به بعد و با همین کنترلر ایکس باکس هم گفتن میتونید بازی کنید .‌حالا این وسط مسافرت هم برم توی هر جایی باشم با تبلت لپ تاپ یا حتی موبایل میتونم ادامه بازیمو دنبال کنم. یعنی کار نینتندو سویچ هم میکنه این stadia با این حال همیشه کنسولهای اورجینال سخت افزاری در دل من جای دارند اما باید قبول کنیم دوره زمونه عوض شده

Sent from my Che2-L11 using Tapatalk

• Like
Reactions: EHSAN1379U2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر