کلیفی و ستایش PS3!

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
CliffB.jpg

درود.

کلیفی بلیزینسکی-خالق سری Gears of War-در آخرین مصاحبه خود کنسول PS3 و بازی های مربوط به این کنسول را مورد ستایش و تقدیر قرار داد.

در مصاحبه ای با Play Magazine گفت:" من فکر میکنم که طرفداران Xbox 360 دچار اشتباه شده اند. PS3 کنسول بزرگی با عناوین و سری های بسیار خوبی است. شخصا علاقه زیادی به تجربه کردن بازی های این کنسول بر روی باقی پلتفرم ها دارم ". با توجه به اینکه وی از سازندگان یکی از بزرگترین عناوین انحصاری 360 است، هضم کردن سخنانش کمی سخت به نظر می رسد.

با توجه به ساختار موتورهای گرافیکی استودیو Epic و سازگاری آن با دیگر کنسول ها، تصور ساخت بازی هایی مولتی پلتفرم از سوی بلیزینسکی چندان غیر قابل تصور به نظر نمیاد.

منبع

• Like
Reactions: SHePArd

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
دوما تا وقتی اپیک نره زیر مجموعه ی یه کمپانی دیگه شما در خواب هم Gears Of war رو برای کنسول مورد علاقتون نمی بینید اینقدر بال بال نزنید.
Epic کی زیرمجموعه مایکرو شد ما خبر نداریم ؟!!

Perspective

کاربر سایت
Sep 10, 2008
1,363
نام
هادی
این سه نسخه که رسما مال مایکروسافت و در خواب هم نمی تونید روی کنسول دیگه ای ببینید یک.

دوما تا وقتی اپیک نره زیر مجموعه ی یه کمپانی دیگه شما در خواب هم Gears Of war رو برای کنسول مورد علاقتون نمی بینید اینقدر بال بال نزنید.

یعنی شما میگید اِپیک روزمُزدی کار میکنه و الان ماکرو صاحب کارِشه ؟!؟!؟

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
Epic کی زیرمجموعه مایکرو شد ما خبر نداریم ؟!!
من الان نوشتم رو که میخونم میبینم دقیقا درست نوشته بودم! شما چیش رو نفهمیدی؟ که این برداشت رو داشتی؟
فعلا که داره روز مزدی کار میکنه!!! من دقیقا نمیدونم معنیش صاحب کار چی میشه، ولی اینجا یه چیزی به اسم قرار داد هست که بر اون اصل Epic تعهد داره که تحت حمایت مایکروسافت تعدادی بازی از Gears Of War به صورت انحصارا برای X360 بسازه این قرار داد نه لغو شده تا الان نه قرار لغو بشه، پایانش هم پس از عرضه ی Gears Of War هست، اینجوری بگم که مایکروسافت تا پایان ساخت سومین نسخه در اصل انگار IP این بازی دستشه و Epic نمیتونه سر خود کاری بکنه، بعدش هم Epic نمیتونه این سه نسخه رو روی کنسول دیگه ای بجزء اجازه ی مایکروسافت عرضه کنه ...

یعنی در اصل فعلا Epic هیچ کاری نمیتونه بکنه.

آخرین ویرایش:

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
اینا بد میگن یا شما متوجه نمیشی؟ بله 3 شماره ای که تا الان وجود خارجی دارند ماله مایکرو هستش. حالا اگه 4 ـی چیزی در کار بود شاید مولتی بشه، منتها فکر این 3 تارو هم حتی نکنید.
البته Epic زیرمجموعه مایکرو نیستش. اشتباه نشه.

• Like
Reactions: Fratos

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
دوستان وقتی IP بازی دست EPic هست و مایکرو درش هیچ نقشی نداره هرکاری دوست داشته باشه باهاش میکنه و اگر تا الان هم خبری از GEoW برای PS3 نبوده به این دلیل هست که Epic نخواسته و دلایل قاتع مایکروسافت که میگفتن دهنشون رو بسته!

مایکروسافت هم فقط ناشر سه گانه هست نه مالک انها. من به هیچ وجه نمیگم روزی این سه گانه برای PS3 میاد اما به لحاظ فنی اگه بخوان بیاد حتما میاد و هیچ مانعی جلوش نیست. ته تهش میتونه با اسم نمیدونم چی چی ادیشن منتشر بشه که به لحاظ حقوقی هم مانعی جلوش نباشه. البته در هر صورت سه گانه GeoW برای PS3 نمیاد.

یعنی به عبارت صحیح تر کلا GeoW روی PS3 نمیاد و فقط طبق همونی که من سرش با امین شرط بستم یدونه GeoW برای NGP میاد! همین!:D

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
من الان نوشتم رو که میخونم میبینم دقیقا درست نوشته بودم! شما چیش رو نفهمیدی؟ که این برداشت رو داشتی؟
درستش این هست که بگید Epic با Microsoft سر سه گانه Gears of War احتمالاً قرار داد داره (مثل قرار داد نسخه اول Mass Effect با BioWare به عنوان مثال) نه زیر مجموعه اش هست.
زیر مجموعه رو به استدیو های First-party مثل Rare ,Turn10 و... میگند.

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
اما به لحاظ فنی اگه بخوان بیاد حتما میاد و هیچ مانعی جلوش نیست
ببخشید چه مانعی سرش نیست؟!
۳ گانه برای مایکروسافته به خرج اونا ساخته میشه و تبلیغ میشه الان اپیک دست خودشو ۳ گانه رو بیاد به یه اسم دیگه بزنه؟!
مگه ایرانه اونجام؟!
حرفایی میزنین...

• Like
Reactions: A-L-I

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
دوستان وقتی IP بازی دست EPic هست و مایکرو درش هیچ نقشی نداره هرکاری دوست داشته باشه باهاش میکنه و اگر تا الان هم خبری از GEoW برای PS3 نبوده به این دلیل هست که Epic نخواسته و دلایل قاتع مایکروسافت که میگفتن دهنشون رو بسته!

مایکروسافت هم فقط ناشر سه گانه هست نه مالک انها. من به هیچ وجه نمیگم روزی این سه گانه برای PS3 میاد اما به لحاظ فنی اگه بخوان بیاد حتما میاد و هیچ مانعی جلوش نیست. ته تهش میتونه با اسم نمیدونم چی چی ادیشن منتشر بشه که به لحاظ حقوقی هم مانعی جلوش نباشه. البته در هر صورت سه گانه GeoW برای PS3 نمیاد.

یعنی به عبارت صحیح تر کلا GeoW روی PS3 نمیاد و فقط طبق همونی که من سرش با امین شرط بستم یدونه GeoW برای NGP میاد! همین!:biggrin1:
حالا من نمیدونم تو چرا گیر دادی به این که این بازی برای PS3 بیاد؟
نه برادر من اگر یه زمانی ME برای PS3 عرضه شد و بازی کردی مطمئنم G.O.W هم برای PS3 و... عرضه میشه، الان در حال حاضر Epic حتی قدرت عرضه ی بازی رو روی PC نداره، چه طور میخواد برای PS3 عرضه کنه؟

این سه بازی تحت حمایت و پول MGS ساخته شدند قرار دادی هست این وسط، کشکی که نمیشه Epic یه چیز جدید بسازه اگر اینجوریه الان امکان داره HR هم برای X360 بیاد ...

درستش این هست که بگید Epic با Microsoft سر سه گانه Gears of War احتمالاً قرار داد داره نه زیر مجموعه اش هست.
زیر مجموعه رو به استدیو های First-party مثل Rare ,Turn10 و... میگند.
من اصلا متوجه نمیشم، من اصلا هیچ جا نگفتم Epic زیر مجموعه ی مایکروسافت هست.

وقتی میگید "تا وقتی اپیک نره زیر مجموعه ی یه کمپانی دیگه شما در خواب هم Gears Of war رو برای کنسول مورد علاقتون نمی بینید" یعنی الان اپیک زیر مجموعه مایکروسافت هست, برداشت دیگه ای هم میشه کرد ؟ :d
منظور این که به نظر شخصی من اپیک خودش به تنهایی نمیاد Gears of War رو برای یه کنسول دیگه عرضه کنه مگر این که مثلا EA اون رو خریده باشه ...

آخرین ویرایش:

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
من اصلا متوجه نمیشم، من اصلا هیچ جا نگفتم Epic زیر مجموعه ی مایکروسافت هست.
وقتی میگید "تا وقتی اپیک نره زیر مجموعه ی یه کمپانی دیگه شما در خواب هم Gears Of war رو برای کنسول مورد علاقتون نمی بینید" یعنی الان اپیک زیر مجموعه مایکروسافت هست, برداشت دیگه ای هم میشه کرد ؟ :d

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
باید دید قرار EPIC و MS سر GeOW چطوری هست.
من حدس میزنم مثل قرارداد MS با باوویر سر ME باشه. یعنی IP مال بایوویر بود ولی حق نشر بازی مال MS بود و وقتی که EA بایوویر رو خرید و حق نشر و IP رو به دست آورد، شماره های بعدی رو مولتی کرد اما خود ME رو نمیتونه مولتی کنه. البته این فقط حدسه.
یه موقع هم هست که حق publish تا یه مدت معینی واگذار شده به یه شرکتی. مثل قرارداد Bungie و Activision که اگر درست یادم باشه 10 یا 20 ساله است. یعنی بعد از این مدت حق نشر بازی دوباره میفته دست بانجی و میتونه بده به هر شرکتی یا اینکه اصلا نده، در عین حالی که کلا IP مال بانجی هست.
بعضی مواقع هم این شرکت های بزرگ فقط Distributor هستن. مثلا مثل قراردادی که Valve با EA داشت. Developer و Publisher خود Valve بود ولی EA توزیع کننده ی بازی هاش بود. یا مثال جدیدتر که به ذهنم میرسه Dance Central هست که Developer استودیوی Harmonix بود، Publisher بازی MTV بود و Distributor هم MS بود.
حالا ممکنه هر نوع قرارداد دیگه ای هم باشه. خیلی براتون مهمه برید تحقیق کنید ، نتیجه اش رو به ما هم بگید:D

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
بابا چه گیری دادین به Geow مولتی بشه یا نشه مهم این هستش که فکر نکنم دیگه EPIC بازی انحصاری بعد GEOW برای هیچ شرکت دیگه ای بسازه به نظر من که این جوری میاد .

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی

یعنی به عبارت صحیح تر کلا GeoW روی PS3 نمیاد و فقط طبق همونی که من سرش با امین شرط بستم یدونه GeoW برای NGP میاد! همین!:D

برخلاف نظر شما که که میگید مانعی نیست و لحاظ فنی هم نداره
مایکروسافت برای 3 نسخه قرار داد داره با Epic و بودجه ساخت این سه نسخه رو مایکروسافت داده !
بنابراین برخلاف نظر شما دقیقا از لحاظ فنی کاملا مانع سر این 3 نسخه هست و Epic حتی اگر هم بخواد نمیتونه این 3 نسخه رو مولتی کنه.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
من فقط به خاطر gears رفتم 360 خریدم . ای کلیفیه نامرد یکم زودتر علاقتو به پی اس 3 ابراز میکردی و به ما هم گیرز میساختی ما هم نمیرفتیم 350 تومن رو حروم کنیم فقط به خاطر بازی کردنه گیرزه کبیر .

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
ببخشید چه مانعی سرش نیست؟!
۳ گانه برای مایکروسافته به خرج اونا ساخته میشه و تبلیغ میشه الان اپیک دست خودشو ۳ گانه رو بیاد به یه اسم دیگه بزنه؟!
مگه ایرانه اونجام؟!
حرفایی میزنین...

الان یکی به من بگه NGS 2 چه طوری روی PS3 اومد؟؟؟چز اینه که همون NG2 بود فقط یه ذره تغییر کرده بود.اسمش هم عوض شد و برای PS3 اومد.

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
من غلط کردم :d چرا حرف دهن من بدبخت میذاری :d هر کسی مسئول کار خودش هستش فلان بازی بخواد روی 360 هم بیاد ربطی به من نداره بخوام حرف از کوجیما بزنم ! شاید یادم رفته پستی که این حرف و زدم نشون میدی !
خوبه خودت هم گفتی حرفهای سابق خودش و خراب میکنه , حالا بنظرت این خوبه ؟
-----------------
تا دیروز همه میگفتن کلیفی کبیر حالا که از PS3 تعریف میکنه میشه چرت گو محض !
هنوز هم کلیفی برای من کلیفی کبیر هست.حتی اگر برای ps3 بازی بسازه.
ولی چیزی که معلومه اینه که گیرز 3 هرگز رو ps3 نمیاد.دلیلش هم خیلی واضحه.اون انیمیشن سبز رنگ ه به یک لوگوی نقره ای ختم می شه در اول بازی دلیلشه.آقا جون ناشرش MGS هست امکان نداره رو ps3 بیاد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر