کدام کنسول نسل جدید؟

کدام کنسول را انتخاب می کنید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    433

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
پیشاپیش از توهین شما متشکریم
من توهین نکردم. کل کل الکی سر مسائل واهی و بی خودی که سودش به هیچ کس نمی رسه اونم جوری که یکی ندونه فکر می کنه پای مسئله مرگو زندگی در بین هست آیا کار عاقلانه ای به نظر شما؟
شما انقدر همتون تعصبی هستید که حتما هم از این جمله من برداشت کردی که منظور من فقط PS بازا بودن آره؟!

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
چه جالب این بحث فروش و فرمت رو طرفدارای 360 شروع کردن حالا خودشون ناراحت شدن
من از بحث کردم بدم نمیاد اتفاقا خیلی ام خوشم میاد ولی اگه ببینم بحث رو دارید بجایی میرسونید که کارشناساشم توش موندم اونوقت میفهمم که دارم وقت خودمو اینجا تلف میکنم.
اتفاقا مایکروسافت تنها شرکتی هست که همه چی رو از روز اول رو کرد و چیز پشت پرده ای نداشت پس بحث سیاست و ناتوانی ما در دونستنش رو بزارین کنار لطفا
مایکروسافت از روز اول همه چیز رو روو کرد , خب این چه ربطی داره ؟ پس لابد سونی نمیخواد همه چی رو روو کنه ؟؟!!
مایکروسافت امتیاز اینو داره که هر که موقع که دلش خواست HD رو به هر صورتی که دلش خواست عرضه کنه ! همینطور که قبلا گفتم از هر 2 صورت میتونه استفاده کنه.
یه وقت نیایی بگی مایکروسافت از روز اول باید اینکارو میکرد...!!!
خیلی جالبه نیاز به علم غیب نیست چیزی که مشخصه اینه که 360 با توجه به پیش بینی ها قبلی در مورد فروشش موفق نبوده و نمی تونی براحتی بگی که تونسته طرفدارای PS2 رو جذب کنه
جالب سیاست یه تازه وارد از سیاست یه قدیمی بهتره لابد که می گی مقایسه شون نکن
من نمیدونم اگه مایکروسافت پیش بینی نکرده بود شماها چه حرفی داشتید واسه گفتن !
قرار نیست پیش بینیش درست از آب در بیاد ! اصل موضوع موقعی مشخص میشه که سونی کنسولشو منتشر کنه و تماشا کنیم ایشون چیکار میکنن...
مثل اینکه خیلی از کنسولتون مطمعن هستید !
آدم از 2 دقیقه بعدش خبر نداره اونوقت شما برای 1 ساله دیگه که قرار نیست چی پیش بیاد برنامه ریزی کردید !!
خیلی جالبه از یه طرف هی اصرار دارین که بازیای PS3 حجمشون 30 گیگ هست از این طرف می گین بازی سازا از DVD استفاده می کنن
:confused: :confused: :confused: !!!
میتونی بگی این قسمت چه ربطی داشت ؟ اگه میشه توی پستهام یه قسمتیش رو نقل قول کن که من همچین حرفی زده باشم !
من بعضی وقتها از دیدن چنین پستهایی شاخ بیرون میارم !
آها...HD رو میگی :) خب این چه ربطی داره به dvd ? خیلی متاسفم اگه dvd رو با hd یکی میدونی...
لطفا اول دروغ ها تون رو کامل کنید و بخاطر بسپارید بعد دهانتون رو باز کنید و مساله بزرگ کمبود حجم رو 360 خواهد داشت چون ممکن هست همه نرن اون HD Drive بخرن پس بازی ساز برای اینکه ضرر نکنه از بازیش حذف می کنه که بچپونتش توی DVD
بازم رو هوا...
اگه فکر میکنی همه نمیرن HD Drive بخرن , پس اینو بدون که سونی مشکل بزرگتر داره ! اونم اینه که شاید کسی اصلا P$3 نخره.:) (امیدوارم از الان نگی P$3 100 میلیون فروش میکنه !)
نیاز به پیش گویی نیست بپر بازار یه قیمت بگیر ببین HD Player چنده تازه اگه تو بازار باشه هر قیمتی بودی که 20-30 تومن بکش روش میشه HD Drive مال 360
شما هنوز معنی سیاست رو هم نمیدونی.
مایکروسافت و سونی همیشه روی جنساشون (اوایل منتشر) ضرر میدن ! همینطور که میبینی روی کنسولهاشون ضرر دادن.اگه قرار باشه ضرر ندن الان قیمت P$3 و 360 باید بیشتر از اینا باشه.
پس این ضررها شامل تمامی اجناسشون میشه و این قیمتی هم که میگی روی هوا گفتی ! و مقایست کاملا اشتباهه...
جنابعالی که تمام حرفات با هم تناقض داره داری اینو به من می گی
اینو که ما با دیدنش خیلی وقته باهاش درگیریم ! :) اگه حرفات تناقض نداشت که من دلدرد نداشتم بیام اینهمه بحث کنم...
پیتر مور عزیزت گفته که ما تا سال 2007 360 با HD Drive نمی سازیم
و اگه بسازن خودشون رو مسخره کردن چون معلوم می شه اون HD D رو برای کم نیاوردن ساختن
بنطر من هم کار درستی میکنن ! چون تا سال 2007 غیر ممکنه بازیهایی بیاد که 30 گیگ حجم داشته باشه و بنظر من تا 2007 خیلی نمونده میشه 5 ماهه دیگه ! احتمالا 1-2 ماه بعد P$3 عرضه میکنن.
خوب ما بر این حرف هستیم که اگه جدا عرضه کنه پدر بازیساز در میاد چون بعضیا اون درایو رو دارن و بعضیا ندارن و اگر بازیساز بیاد و بازی رو روی HD بزنه اون حق انتخاب می ماسه نه ؟
شما در این حرف هستی که کل دنیا میرن P$3 میخرن آره ! :)
زیاد خوش خیال نباش عزیز ! چون الان خیلی از کمپانی های بازیسازی با مایکروسافت قرارداد دارن و خیلیهاشونم مایکرو خریداری کرده ! پس اینو بدون که شاید بازیسازا با BD مشکل داشته باشن ولی با HD ندارن ! چون مایکروسافت اونا رو ساپورت میکنه...
می خوام ببینم 360 چه برتری پیدا کرده نسبت Xbox غیر از قدرت سخت افزاری
فکر کنم اگه همشو بخوام بگم 2 رقمی بشه !
1-یک سال از کنسول قبلیش زودتر عرضه شده.
2-خیلی از کمپانی ها رو خریداری کرده.
3-خیلی از شرکتها از قبیل valve و sega و capcom و غیره.../ قراره از این کنسول حمایت کنن.
4-سیستم آنلاین با تجهیزات بیشتر.
5-بازیهای اختصاصی بیشتر.
6-تعداد عنوانهای 360 تا اواخر 2007 بالای 100 در نظر گرفته شده.
7-دسته بیسیم.
8-قیمتش هم که دیگه خداییه.

حالا اونوقت میشه بگی P$3 به غیر از فرمتش چه تغییری نسبت به کنسول قبلیش کرده ؟!
غیر از اینکه قیمتش رفته بالا من چیز دیگه ای نمیبینم.
عزیزه من بازار جهانی اونقدر بچه بازی نیست که مایکروسافت بیاد هر کاری می خواد بکنه پس سعی کن بی خیال این حرفت بشی در ضمن اگر استفاده می کرد سونی تو سودش شریک می شد
Microsoft خودش اونقدر قدرت داره که نخواد از امکانات رقیبش ایده بگیره.
اگه فکر میکنی مایکروسافت یه روزی میره به پای سونی میوفته باید بگم سخت در اشتباهی و این موضوع رو شاید توی خواب هم نبینی.
مسئله اینه که تو کنسول مایکروسافت هم خبری از HD نیست فقط همینطوری گفته HD خوبه
از یه طرف میگی پیتر مور گفته HD drive رو تا سال 2007 نمیسازیم ! بعد از یه طرف دیگه میگی خبری از موضوع نیست ! من فکر میکنم یه خورده قاطی کردی شما...
از چندین سال قبل صحبت HD D بوده و الان هم دلیلی نداره به این زودی منتشزش کنه چون اصلا لازم نداره !
الان نه بازیهای اومده که از 9 گیگ بیشتر باشه و کمپانی های هالیوودی هم فعلا قصد ندارن از HDو BD استفاده کنن و فقط در حد حرف بوده.
چطور در مورد VHS و بتامکس از این حق انتخاب ها نبود
دلیلی نداره هر چی میگی جوابت بدم و 3 سطر بحث کنم و سرمو درد بیارم.
حالا فهمیدم اون کیانوش بدبخت چی میکشید...
نوشته شده توسط dinosaur:
سلام
يه نفر منو روشن كنه لطفآ. همه شما ميگين قيمت Ps3 خيلي گرونه و خيلي ها پولشو ندارن و ... . يعني به نظر شما 100 دلار براي خريدن يه كنسول كه عاشق بازيهاش باشي خيلي زياده ؟ كسي نميتونه از يه قبرستوني 90 هزار تومن قرض بگيره و بره به جاي Xbox 360 يدونه Ps3 بخره ؟?
سلام
آریا جان قیمت P$3 500-600$ مشکلی نداره , ولی این قیمت فقط واسه خارج از کشوره ولی ماها توی ایران هستیم و باید با قیمت اینجا بسنجیم نه خارج !
شما حساب کن , 360 قیمتش الان خارج از کشور 400$ هست و الان 8 ماهه که اومده تو بازار و هنوز کپی خور هم نشده ولی قیمت و دارن میگن700-750 هزار تومان ! دیگه وای به حال اینکه مدچیپ هم بیاد !
خب از الان تکلیف PS3 در ایران مشخصه...و غیره ممکنه قیمت برسه نزدیک به حتی 600$.مشکل دیگه ام داره , اینه که بازیهای اصلیش ام باز گرونتره...
قبول کنید قیمت PS3 حداقل در ایران دوبرابر 360 میشه.;)

Last edited by a moderator:

monster kane

کاربر سایت
Jan 13, 2006
108
نام
علی تبریزی
دوستان به نظر من انتخاب کنسول یه چیز سلیقه ای هست و هر کسی یه چیزو میپسنده و نمیشه کسی رو از نظرش برگردوند اگه میشد تا حالا همه به یه سمت رفته بودن ولی مشکل اینجاس که ما تو ایران زندگی میکنیم و خیلی ازادی انتخاب نداریم و شرایط رو باید در نظر بگیریم با این قیمتهای کنسول تو ایران کمتر کسی میتونه هر دو کنسولو بخره پس باید با دقت کنسولو انتخاب کرد
ولی باید یه نکته رو در نظر بگیرین که تفاوت قیمت تو ایران تقریبا اینطوریه که اگه 360 قیمتش 500 باشه ps3 قیمتش میشه 1 تومان اوایل ورود و وقتی ما میخوایم کنسول رو بخریم میبینیم که اختلاف فاحشی تو بازی ها با هم ندارن و فکر نمیکنم اینجا کسی بگه که ps3 گرافیکش خیلی بالاتر از 360 هست پس فکر نمیکنم کسی حاظر بشه ps3 بخره
تازه وقتی ps3 بیاد طرفداراش تو ایران باید منتظر کپیخور شدن اون باشن که اینم معلوم نیست چقدر طول بکشه 360 الان 8 ماهه که اومده و هک هم شده ولی هنوز هیچ خبری تو ایران نیست وای بحال ps3 با درایو بلوری و سخت افزار پیچیدش:( خیلی خوش شانس باشین باید یکسال بعد از ریلیز منتظر اومدنش تو ایران با قیمت بالا باشین و یه 6 ماهم برای ارزون شدن مود چیپ رو هم رفته باید تا حدود تابستون 87 صبر کنین که این یه حدس دور از عقل نیست و بیطرف اینحرفها رو زدم
من که تحمل اینهمه مدت رو ندارم و واسه همین رفتم طرف 360 که فکر کنم تا 4 یا 5 ماه دیگه کاملا کپی خور شده و بازیهاشم اومده و منو میتونه راضی کنه;)
در ضمن یه چیز رو هم بگم اونای که باید پول از بابا مامان بگیرن که بهتره به طور کل دور ps3 رو خط بکشن چون هیچ پدر مادری همچین پولی واسه بازی بچش نمیده
يه نفر منو روشن كنه لطفآ. همه شما ميگين قيمت Ps3 خيلي گرونه و خيلي ها پولشو ندارن و ... . يعني به نظر شما 100 دلار براي خريدن يه كنسول كه عاشق بازيهاش باشي خيلي زياده ؟ كسي نميتونه از يه قبرستوني 90 هزار تومن قرض بگيره و بره به جاي Xbox 360 يدونه Ps3 بخره ؟?
کسی که دنبال قدرت واقعی ps3 هست نمیره پک ارزون رو بخره بخاطر 100 دلار پس فرقش میشه 200 دلار برای خارج از کشور ولی ماجرا اینجا فرق داره الان 400 دلار 360 رو میدن 550 تومان اگه شانس بیاری شما 600 دلار به نسبت باید بدن 800 تومان ولی مشکل اینجاس که طرفدارای سونی بیشترن و این باعث میشه مغازه دار بیشتر رو جنسش بکشه ولی 360 هنوز طرفدار انچنانی نداره تو ایران و نمیشه زیاد رو جنس کشید
----------------------------------------------------------------------
در ضمن هنوز درایو بلوری امتحانشو پس نداده و من تو یه سایت خارجی خوندم که ممکنه تو عمل باگهایی داشته باشه که به مرور زمان معلوم میشه و این میتونه سونی رو بیچاره کنه و همینطور مصرف کننده هارو حتما همه میدنین تا حالا چیزی به اسم درایو بلوری وجود نداشته و اولین باره که تو یه همچین مقدار زیادی داره تو ps3 مصرف میشه:confused: و حتما یادتون نرفته موقعی که dvd اومده بود درایوهای اولیه چقدر مشکل داشتن!!!

Zelda

کاربر سایت
Sep 25, 2005
375
نام
علی
سلام
آریا جان قیمت P$3 500-600$ مشکلی نداره , ولی این قیمت فقط واسه خارج از کشوره ولی ماها توی ایران هستیم و باید با قیمت اینجا بسنجیم نه خارج !
شما حساب کن , 360 قیمتش الان خارج از کشور 400$ هست و الان 8 ماهه که اومده تو بازار و هنوز کپی خور هم نشده ولی قیمت و دارن میگن700-750 هزار تومان ! دیگه وای به حال اینکه مدچیپ هم بیاد !
خب از الان تکلیف PS3 در ایران مشخصه...و غیره ممکنه قیمت برسه نزدیک به حتی 600$.مشکل دیگه ام داره , اینه که بازیهای اصلیش ام باز گرونتره...
قبول کنید قیمت PS3 حداقل در ایران دوبرابر 360 میشه.;)
این حرفت 100 درصد غیر منطقیه مخصوصا تو این عصری که ما الآن داریم زندگی میکنیم ! مطمیان باش کسی که کنسول نسل بعد خودش رو از ایران بخره کار کاملا ابلهانه ای کرده ! دیگه نزدیکترین جا دبی هستش ، شما تشریف میبرید Amazon یک عدد Ps3 یا X360 میخرید و از دبی میاریدش یا از دبی واستون میارنش ، پس نگران این حرفا نباشید دیگه !! نکنه شما میخواید HD TV تون رو هم از شریعتی بخرید !

درضمن لطفا بحث بیخودی راه نندازید این پستای آخری دیگه شورشو در اوردید ! مثلا من که طرفدار Ps3 هستم تا فردا بهم بگید X360 و نمیدونم چی قانع نمیشم ، تازه به هیچ کسم کاری ندارم !

monster kane

کاربر سایت
Jan 13, 2006
108
نام
علی تبریزی
نوشته شده توسط Zelda:
این حرفت 100 درصد غیر منطقیه مخصوصا تو این عصری که ما الآن داریم زندگی میکنیم ! مطمیان باش کسی که کنسول نسل بعد خودش رو از ایران بخره کار کاملا ابلهانه ای کرده ! دیگه نزدیکترین جا دبی هستش ، شما تشریف میبرید Amazon یک عدد Ps3 یا X360 میخرید و از دبی میاریدش یا از دبی واستون میارنش ، پس نگران این حرفا نباشید دیگه !! نکنه شما میخواید HD TV تون رو هم از شریعتی بخرید !

درضمن لطفا بحث بیخودی راه نندازید این پستای آخری دیگه شورشو در اوردید ! مثلا من که طرفدار Ps3 هستم تا فردا بهم بگید X360 و نمیدونم چی قانع نمیشم ، تازه به هیچ کسم کاری ندارم !
قابل توجه دوستان باید 400 هزار تومان خرج کنید برید دبی تا بتونین کنسولو 200 تومان ارزونتر بخرین و تازه گارانتی هم نداشته باشه :cheesygri اگه اینجا بخرین میشه اگه ایراد داشت برین یقه فروشنده رو بگیرین ولی از دبی بخری باید چیکار کنی:confused:
قبل از پست زدن بد نیست یکم ادم فکر کنه

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
نوشته شده توسط monster kane:
قابل توجه دوستان باید 400 هزار تومان خرج کنید برید دبی تا بتونین کنسولو 200 تومان ارزونتر بخرین و تازه گارانتی هم نداشته باشه :cheesygri اگه اینجا بخرین میشه اگه ایراد داشت برین یقه فروشنده رو بگیرین ولی از دبی بخری باید چیکار کنی:confused:
قبل از پست زدن بد نیست یکم ادم فکر کنه

احتیاج نیست شما خرج کنید با 30 - 40 تومان بیشتر DHL میاره درب منزل...

ویرایش:
خوب البته این بنده خدا تجربه نداشته، من دارم. احتمالاً همه ما ایرانی ها تو اروپا - آمریکا و دوبی بالاخره یکی رو داریم! این شخص اگر حتی دست و دلباز هم نباشه (واسه من نبود) میتونی براش اون مبلغی رو که قرار هزینه بشه حواله کنی (بانک) بعد اون بابا میره جنس رو تهیه میکنه بعد میده آقای DHL میاره درب در منزل. تازه اگر هم بلایی سرش بیاد میتونی خفتش کنی DHL رو دفترشون هم که عباس آباده بعد از وزراء. این تازه سخت سختش بود. اگر اون آشانای خانوادگی خودش قصد اومدن به ایران رو داشته باشه که چه بهتر.

آخرین ویرایش:

monster kane

کاربر سایت
Jan 13, 2006
108
نام
علی تبریزی
نوشته شده توسط Darkfie1d:
احتیاج نیست شما خرج کنید با 30 - 40 تومان بیشتر DHL میاره درب منزل...
من الان یه xbox360 میخوام و کسی هم خارج ندارم چیکار باید کنم؟:(
dhl رو بچه ها قیمت کردن گفته بالای 200 هزار تومان میشه چون 3 کیلو بار هست

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
نوشته شده توسط monster kane:
من الان یه xbox360 میخوام و کسی هم خارج ندارم چیکار باید کنم؟:(
در این صورت من کمکی نمیتونم بکنم :| البته هستن کسائی که هرچی بخوای از طریق واسطه های خودشون میگیرن برات اما خوب با این 550 تومانی که الان همینجا میتونی بخری زیاد فرق نداره. مثلاً رئیس من میگه دلاری 1500 میگیره هرچی بخوای میاره، به طبع منم بیماری حاد روحی روانی ندارم که دلاری 1500 تومان بدم که کسی ازاین لطفا باسم بکنه :). ولی بگردی تو اشنا ها یا بسپری قطعاً کسی هست که تو تابستون تفریحی هم که شده هوای سفز خارج داشته باشه اون میتونه راحت برات بیاره مالیات گمرک رو هم از جنست کم میکنن تو فرودگاه دیگه میتونی پرواز هم بکنی. چون شما اگر سیتیزن یک کشور نباشی و از اونجا خرید کرده باشی موقع بازگشت تو گمرک فرودگاه اون کشور مالیات جنست رو بهت پس میدن و این به نفعت میشه.

sepul

کاربر سایت
Apr 26, 2006
132
الان 100 دلار نزدیک به 90 هزار تومان میشه که برای اکثر ما حداکثر درآمد کمتر از یک هفته کارکرده ;) (قبول دارید که الان حقوق متوسط حدود 400 هزار هست)
تازه ما تو ایران زندگی میکنیم و از سطح درآمدی پایینی برخورداریم . وقتی یک گیم نسل بعد 60 دلار هست پس 100 دلار پول خیلی زیادی نیست.:)
منظورت از 100 دلار ، 200 دلار هست ، نه ؟ چون نسخه کامل هر دو کنسول 200 دلار با هم ديگه فرق دارن.
به فرض شما دو تا کنسول جلوت داری ، يکی xbox360 که بازی هاش در اون زمان بيشتر هست و بازی های نسل دومش هم داره مياد ( مطمئن باش از بازی های همون زمان PS3 بهتر خواهد بود)، 400 دلار هست، يکی ديگه PS3 که 600 دلار، هر دو هم از نظر قدرت سخت افزاری يکسان هستند (اين يکی رو هم قبول نداری می تونی حتی يک search بزنی که kojima چی گفته در اين مورد)، کدومش رو می خری ؟
در مورد سيستم آنلاين سونی هم نتايج رو خواهيم ديد !!! مثل بقيه چيزهای ديگه که کم کم معلوم شد.
در ضمن در مورد فرق قيمت که برای شما زياد نيست ؛ متاسفانه برای ما زياد هست، با 200 يا همون 100 دلار که دوست داری بگی، می شه يک کنسول ديگه، PSP يا DS، يا حتی کلا يک دستگاه الکترونيکی ديگه خريد، کجاش زياد نيست ؟

چه جالب حالا اگه همه ی این امکانات رو 360 داشت نمی گفتین این از برتری هاش هست خوب این برتری PS3 هست که این همه امکانات داره نه اینکه کنسول هیچ کارس می خوام ببینم 360 چه برتری پیدا کرده نسبت Xbox غیر از قدرت سخت افزاری
بعد دوستان به من می گن رو هوا حرف می زنم
خوب دوباره که از رو هوا حرف زدی که.
بابا ما خودمون رو جر داديم کلی نوشتيم که چرا اين feature ها برتری توی بازی کردن نداره، شما دوباره حرف خودت رو می زنی که.
آخه کجای motion sensing سونی شبيه Wii هست ؟ برای نينتندو از سالها قبل همچين طراحی رو کردند، و کلی تحقيقات انجام شده، و اصلا سياست نيتندو همچين طراحی بوده از اول هم همين طراحی بوده، اون موقع سونی آخرين لحظات ور داشته طراحی boomerang رو کنار گذاشته و همون طراحی 10 سال پيش رو همراه با يک motion sensing device (کيت مهرام هم شايد داشته باشه از اينا) ، چپونده توی همون طراحی قديمی و تحويل ما ها داده .
اگه به اين می گی بهتر بودن و FEATURE ، پس واسه چيزهای ديگه هم ، مثلا DVD player، برو پشت شهرداری ، يک roadstar اصل ;) بخر ، که هر feature ای هم از راديو 7 باند گرفته تا صدای 11.1 رو داره، و بری حالشو ببری که دستگاه بهتری رو گرفتی .

در مورد HD و BD هم فکر می کنم الان قضاوت کردن زود هست، در ضمن مايکروسافت هيچ وقت در xbox برای "بازی" ها از فرمت HD استفاده نخواهد کرد خودش هم گفته، و اگر هم چيزی باشه، دستگاه جدا هست، که به انتخاب کاربر فقط برای فيلم ديدن استفاده می شه، چون xbox دستگاه بازی هست، نه پخش ويديو.
باز هم می گم، من يک سری دلايل رو که چرا بازی های نسل آينده هم احتياجی به اين فرمت 50 گيگا بايتی ندارند، نوشته بودم که دوباره تکرار می کنم. و اگر قبول نداريد اون دلايل رو دلايل خودتون رو بگيد :

در مورد حجم بازی های آينده به نظر من حداکثر از دو تا dvd (اون هم بازی های RPG که ويديو زياد دارند) بيشتر نخواهد شد
همين oblivion که چند سال در توليد بوده، و جز پر خرج ترين بازی ها بوده فکر می کنم، غير فشرده اش 4-5gb بيشتر نشده. تازه روی ديسک که اينا ذخيره می شه فشرده شده هست و در xbox می تونه موقع بازی کردن همونجا فايل های فشرده شده باز می شه.
سونی هم که bluray گذاشته برای فيلم بوده در اصل و اين قضيه حجم در بازی ها رو هم طبق معمول يک تبليغ الکی بيشتر نيست.
کلا بازی با فيلم فرق داره، اشياء و بافت ها و صداهای درون يک بازی در 100 جای ديگه از بازی تکرار می شوند. و اونجوری نيست که شما در هر جای بازی يک بافت و شی جديد داشته باشيد، چون علاوه بر مشکلات ساخت ، مشکلات حافظه هم بر می خوريد (اين همه بافت و شی تو يک مرحله در 256mb کارت گرافيک جا نميشه )
اگه بازی ها جوری باشند که بخواهند 50gb حجم بگيرند زمان توليد و خرج بازی به طرز وحشتناکی زياد می شه و هيچ شرکتی فکر نکنم همچين کاری بکنه. اگر هم بازی خيلی طولانی بشه معمولا کسی هم حوصله نداره تمومش کنه. شرکتی هم نمياد برای يک بازی 1000 تا مرحله بسازه مگر اينکه از مخ آزاد باشه، مثل اين می مونه که فيلم سينمايی 60 ساعته بسازی
همون طور هم که می بينی دو کنسول نسل بعد (x360، Wii) از DVD برای بازی ها استفاده خواهند کرد، فکر می کنی مثلا اونها احمق بودن فقط سونی اين وسط زده برده ؟ يا مثلا سونی برای "بازی" ها فرمت BّD داده ؟ اگه اين فکر رو می کنی به نظر من کاملا اشتباه است.

آخرین ویرایش:

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
بچه ها ! خسته نباشید...
من حدود 2 ماهی هست که صحبتهای عمیق بچه ها رو توی این قسمت دنبال میکنم و سعی کردم که چیزی در این مورد ننویسم....ولی به نظر بهتر بود که این یه تیکه رو بنویسم شاید تونستیم به این بحث سر قدرت PS3 و 360 یه جهتی بدیم...از اول برای اینکه بعدا دعوا نشه من اعلام میکنم که میخوام PS3 بخرم...نه به خاطر قدرتش بلکه به خاطر بعضی بازیهاش که متاسفانه روی 360 نیست....ولی این موضوع رو بر علیه من استفاده نکنین!!!!!!

بر اساس رکوردهای کتاب Guiness تا سال 2005 کنسولها بر این اساس طبقه بندی شده بودن : کنسول PS2 در رده سوم با کمترین قدرت( 300Mhz CPU و 150 MHZ GPU( --کنسول Game Cube با 405 MHZ CPU و 202.5 MHZ GPU در رده دوم ---و کنسول XBOX با 733MHZ CPU و 250 MHZ GPU در رده اول بود.....
خب ! بر این اساس XBOX قوی ترین کنسول بین 3 کنسول بازی بود....توجه داشته باشین که کنسول XBOX حدود 433 MHZ قویتر از PS2 در قدرت CPU بود....
حالا با توجه به مشخصات کنسولهای نسل بعد (به نظرم بهتر بود Wii رو از قلم میانداختیم!!!) میبینیم که CPU های 360 و PS3 تقریبا با هم برابرند و فقط از بعضی جهات Cell قویتر از CPU کنسول 360 هست (با توجه به اعلام IBM...(
حالا ازتون میخوام که به من بگین با اینکه XBOX قویترین کنسول نسل 6 بود واقعا چه مقدار تفاوت بین بازیهای این کنسول و بازیهای PS2 که ضعیفترین کنسول بود مشاهدا میشد ؟! آیا این تفاوت بیشتر از جلوگیری از افت فریم و کیفیت بهتر ولی نه خیلی متفاوت بود ؟!
به نظر من (که اصلا هم مهم نیست !!!!) تفاوت کنسولهای نسل بعدی که یکی از آنها اومده و 2 تای دیگه در راه هستن بسیار ناچیز خواهد بود....
برای این نظر من مدرک هم دارم...طرفدارهای PS3 (که من خودم هم جزوشون هستم ...) میگن که MGS4 : Guns Of The Patriots دیگه خدای گرافیک PS3 هستش (با توجه به اینکه معمولا کوجیما نیروی بسیار زیادی رو از کنسول میگیره...)حالا بیاین به یکی از صحبتهای کوجیما نگاهی بندازیم : " ما میتونستیم که MGS4 رو برای 360 هم بسازیم ولی به نظر من برای ......"
از این گفته ما میتونیم مطمئن بشیم که دو کنسول رقیب نسل بعد از نظر قدرت سخت افزاری فرق چندانی با هم نخواهند داشت...البته BD Drive و HD DVD Drive از این بحث جدا هستن چونکه تاثیر بسیار زیادی در Performance بازی نخواهند گذاشت و صد البته من منکر حجم بیشتر BD نیستم ولی بهر حال .......

در انتهای این مزخرفاتی که نوشتم میخواستم ازتون خواهش کنم که بجای اینکه بگین کدوم کنسول اینو داره که اون یکی نداره ! یا اینکه بگین چون 360 یک سال زودتر اومده موفق تر هستش از یک منظر دیگه این دو کنسول رو با هم مقایسه کنین....مثل بخش نرم افزار بازی و بازیهاش....به عنوان مثال ما تا حالا هنوز نفهمیدیم که هر کدوم از کنسولها میتونن API های نسل بعد (DirectX 10 و OpenGL 3( رو Support کنن یا نه ؟!
راستی ! الان یادمه که وقتی XBOX تازه میخواست بیاد توی Gamespot دقیقا مثل اینجا کل کل سر قدرت این کنسول و گرافیک بازیهاش بود....ولی بعد از اینکه اومد همه دیدن که بازیهای این کنسول با تفاوتی نه چندان زیاد(و در بعضی موارد زیاد!) روی PS2 هم منتشر میشد....پس دوباره همینجا از همه تقاضا دارم که بجای دعوا سر قیمت PS3 یا سیاستهای Sony و Microsoft که واقعا پیچیده هست و به ما مربوط نمیشه (هر چند که سعی در فهمیدن و درک کردنشون همچین بد هم نیست!) به مسائلی غنی تر بپردازیم....
با تشکر....Nemesis

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
نوشته شده توسط Zelda:
من دیگه اعصاب چیزی واسم نمونده !
دوست عزیز , نصف ایرانیها حتی نمیفهمن amazon چیه !!!
یا حتی بهش دسترسی ندارن !
یا هم اونایی که مامان باباشون واسشون میخرن حتی بهشون اجازه اینکارو نمیدن !
شما اگه میتونی از خارج خرید کنی خب بکن ولی فکر نکن همه مثل شما آشنا دارن توی خارج یا هم جرات میکنن از اونجاها خرید کنن...در صورتی که هیچ ضمانتی واسه خرید کردنشون بهشون نمیدن و گارانتی هم که off !
پس یه تعداد اندکی هستن در ایران که میتونن از خارج خرید کنن و این شامل تمامی خریدارا نمیشه.
درضمن لطفا بحث بیخودی راه نندازید این پستای آخری دیگه شورشو در اوردید ! مثلا من که طرفدار Ps3 هستم تا فردا بهم بگید X360 و نمیدونم چی قانع نمیشم ، تازه به هیچ کسم کاری ندارم
درسته دیگه...آدمهای متعصب که منطق سرشون نمیشه !
ما هم تا حالا بیخودی وقتمون رو واسه شماها تلف کردیم.

Zelda

کاربر سایت
Sep 25, 2005
375
نام
علی
ما هم تا حالا بیخودی وقتمون رو واسه شماها تلف کردی

ببین دوست عزیز ، اولا درست صحبت کن ، من آدم متعصبی هستم به طور خیلی فجیع . ولی بدون که آدم متعصب با آدم احمق ( منطق سرشون نمیشه ) خیلی فرق داره . من نه مثل شما بلدم متلک بندازم و خوب حرف بزنم نه حال و حوصله کل کل دارم ، اصلا میدونی چیه من همون اول زیاد تو این فروم پست نمیدادم و صد البته تو تاپیکای نسل بعد و اینا ، چون میدونم جز بی احترامی واسه آدم هیچی در پی نداره

ما رفتیم که رفتیم..

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
حالا ازتون میخوام که به من بگین با اینکه XBOX قویترین کنسول نسل 6 بود واقعا چه مقدار تفاوت بین بازیهای این کنسول و بازیهای PS2 که ضعیفترین کنسول بود مشاهدا میشد ؟! آیا این تفاوت بیشتر از جلوگیری از افت فریم و کیفیت بهتر ولی نه خیلی متفاوت بود ؟!

شما تفاوتی نمیبینی چون فقط بازیهایی که روی 2 تا کنسول مشترک بودو میبینی
قدرت سخت افزاری XBOX بیشتر بود و ازش استفاده هم کرد ... حالا اگه گرافیک مثلا Burnout روی PS2 و XBOX یکی بوده به سازنده مربوط میشه که 2 نسخه رو مثل هم ساخته

به هر حال

سخت افزار قوی تر XBOX جایی به کمکش اومد که بازیهای مثل DOOM3 ، HL2 ، Riddick و ... براش ساخته شدن ... بازیهایی که سخت افزار ضعیف PS2 نمیتونست اجراشون کنه
حالا شاید شما بگی این بازیها اصلا برای من اهمیتی نداره ... ولی یه نفر دیگه یه جای دیگه ی دنیا هست که این بازیها خیلی براش اهمیت داره
در نتیجه ... بیشتر بودن قدرت سخت افزاریه XBOX حداقل به سود دارندگان این کنسول تموم شد چون تونستن بازیهای بزرگ PC مثل Doom & HL2 رو روی XBOX بازی کنن

یه سری نکاتم بهتره اینجا مشخص بشه

سوال مهمی که برای من پیش اومده اینه که بر فرض خرید PS3 برای یه طرفدار PS3 مثل سیاوش 2 میلیون تومن تموم شه ... این موضوع به من و شما (شما منظور تمامی کسانیه که توی این تاپیک بحث میکنن ، به خودتون نگیرید) چه ربطی داره واقعا ؟
تو طرفدار ایکس باکسی ، ایکس باکستو بخر و باهاش حال کن ... کاریم نداشته باش که طرفدار PS3 چند میلیون تومن خرج میکنه
کسی که بخواد PS3 بخره میره میخره ، چه 100 دلار باشه چه 1000 دلار و اینکه شما صبح تا شب بیای اینجا بگی P$3 گرونه پس به درد نمیخوره درست نیست ، تو که میخوای XBOX بخری و میگی از PS3 خوشم نمیاد و نمیخرمش ، پس دیگه بهت ربطی نداره که کی چقدر برای خرید PS3 هزینه میکنه

موضوع بعدی سره گنجایش DVD و BD ...

قطعا MS احمق نیست و وقتی DVD Rom روی کنسولش قرار داده فکر ظرفیتش رو هم کرده ... و باز هم قطعا MS عقلش از من و شما بیشتر میرسده که چه کاری درسته چه کاری درست نیست ... پس لطفا این تحلیلهایی که برای کمبود فضا روی 360 انجام میدینو بریزین دور یا برای خودتون نگهشون دارین
و اینم کاملا مشخصه که BD Rom صرفا برای پخش فیلم توی PS3 قرار داده شده ... یعنی واقعا فکر میکنید MS عقلش نرسیده که ممکنه بعدا فضای بیشتری مورد نیاز باشه و فقط سونی به این موضوع فکر کرده ؟

و مساله ی بعدی فروش کنسولها
اینکه PS3 چند میلیارد یونیت بفروشه و 360 20 میلیون یونیت چه اهمیتی برای شماها داره ؟ حتی 1 دلارش هم به شما نمیرسه
اگه طرفدار PS3 هستی قطعا به خاطر بازیهایی که روش میاد طرفدارشی نه به خاطر اینکه فروش PS2 زیاد بوده ... چه PS3 2 میلیارد یونیت بفروشه چه 20 میلیون یونیت ، MGS و GT و DMC و ... براش ساخته میشه
چه XBOX 2 میلیارد یونیت بفروشه چه 20 میلیون یونیت ، Halo و Forza و Fable و ... براش ساخته میشه
پس واقعا چه اهمیتی داره که فروش کدوم بیشتره ؟
چیزی که کاملا مشخصه اینه که هیچکدوم از دو شرکت با شکست کنسولشون در نسل بعد ورشکسته نمیشن که شماها همچین دارین به خاطر فروششون طی چند سال آینده تو سرو کله ی هم میزنین
اگه سونی بیشتر فروش کرد خوش به حال سونی (نه شماها چون در نهایت 1 ریالم بهتون نمیرسه)
اگه MS بیشتر فروش کرد خوش به حال MS (همون بالایی رو بخونید !)

نتیجه ی اخلاقی : به من و شما چه که کدوم شرکت سود بیشتری میبره ؟
نتیجه ی علمی : به من و شما چه که کدوم شرکت سود بیشتری میبره ؟
و بالاخره نتیجه ی کلی : به من و شما چه که کدوم شرکت سود بیشتری میبره ؟

کنسولتو بخر ، بازیتو بکن و حالتو بکن

حداقل درباره ی چیزی بحث کنید که آخرش بتونید یه نتیجه ای بگیرید !
چیزایی که شما دربارش بحث میکنید هیچ سرانجامی نداره و هرکس میاد حرف خودشو میزنه ... اگرم کسی مثلا بتونه ثابت کنه فروش PS3 انقدر از X360 بیشتر خواهد بود در نهایت هیچ سودی برای کسی نداره ...

هرچند تمام بحثهایی که به مقایسه 2 تا چیز با هم مربوط میشن هیچوقت نتیجه نداده و نمیده و نخواهد داد ، اما لااقل 2 تا چیزو مقایسه کنید که بالاخره یه چیزی از توش در بیاد

من میگم PS3 قشنگتره یکی دیگه میگه 360 قشنگتره
من میگم PS3 گرونه یکی دیگه میگه گرونه که باشه من میخرم
من میگم 360 ارزونه یکی دیگه میگه باشه به من چه !
من میگم DVD فضا کم میاره یکی دیگه میگه نه نمیاره ، کی میخواد الان این موضوعو ثابت کنه ؟
من میگم سونی بیشتر سود میکنه یکی دیگه میگه MS بیشتر سود میکنه

و در نهایت هم هیچ نتیجه ای جز خورد شدن اعصاب خودتون (و احیانا خورد کردن اعصاب دیگران) به دست نمیاد

و در آخر اینکه اگه فقط یک بار دیگه توی پستهاتون به همدیگه توهین کنید ، صرف نظر از سابقه و فعالیت و تعداد پست و ... دسترسی کاربر خاطی برای همیشه به انجمنها قطع میشه

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
من از بحث کردم بدم نمیاد اتفاقا خیلی ام خوشم میاد ولی اگه ببینم بحث رو دارید بجایی میرسونید که کارشناساشم توش موندم اونوقت میفهمم که دارم وقت خودمو اینجا تلف میکنم.
ببخشید می شه بگی کدوم کارشناس توش مونده . چیزی که ثابت شده و خیلی جاها نوشتن اینه که این دفعه قضیه فرمت ها تصویری فرق و همونطور که گفتم این دو احتمالا تا سری بعدی فرمت ها در کنار هم هستن حالا قرار هست یکی قویتر باشه که بخاطر حمایت های زیاد احتمالا BD هست کسی توی این بحث نمونده که شما هی می گی کارشناس ها توش منودن . کارشناس ها فقط توی این قضیه موندن که کدوم می تونه اون یکی رو کنار بزنه .

مایکروسافت از روز اول همه چیز رو روو کرد , خب این چه ربطی داره ؟ پس لابد سونی نمیخواد همه چی رو روو کنه ؟؟!!
مایکروسافت امتیاز اینو داره که هر که موقع که دلش خواست HD رو به هر صورتی که دلش خواست عرضه کنه ! همینطور که قبلا گفتم از هر 2 صورت میتونه استفاده کنه.
یه وقت نیایی بگی مایکروسافت از روز اول باید اینکارو میکرد...!!!
از ربط داشتن که ربط داره چون شما می گی ما از کارای مایکروسافت سر در نمیاریم ولی مایکروسافت چیزی رو باقی نذاشته که ملت ازش سر بیارن . سونی تا E3 امسال هنوز چیز زیادی در مورد کنسولش نگفته بود ولی مایکروسافت از 2004 گفت که می خواد یه کنسول جدید بزنه و ارزش کنسول اون زمان خودش رو از بین برد کنسولی که نزدیک به 2 سال بود اومده بود ولی سونی 2004 گفت می خواد کنسول بزنه زمانی که 4 سال از اومدن PS2 گذشته بود
پس لطفا تگو مایکروسافت زیر خاکستر یه چیزایی داره که ما نمی فهمیم
در مورد HD بازم می گم استفادش بصورت درونی آبروریزی بزرگی هست .

من نمیدونم اگه مایکروسافت پیش بینی نکرده بود شماها چه حرفی داشتید واسه گفتن !
قرار نیست پیش بینیش درست از آب در بیاد ! اصل موضوع موقعی مشخص میشه که سونی کنسولشو منتشر کنه و تماشا کنیم ایشون چیکار میکنن...
مثل اینکه خیلی از کنسولتون مطمعن هستید !
آدم از 2 دقیقه بعدش خبر نداره اونوقت شما برای 1 ساله دیگه که قرار نیست چی پیش بیاد برنامه ریزی کردید !!
زیاد هم به PS3 مطمئن نیستم چون کنسول اصلی و مورد علاقم Wii هست ولی چیزی کاملا برام مشخصه 360 الان که رقیب درست و حسابی نداشته نتونسته کار خاصی صورت بده .

میتونی بگی این قسمت چه ربطی داشت ؟ اگه میشه توی پستهام یه قسمتیش رو نقل قول کن که من همچین حرفی زده باشم !
من بعضی وقتها از دیدن چنین پستهایی شاخ بیرون میارم !
آها...HD رو میگی خب این چه ربطی داره به dvd ? خیلی متاسفم اگه dvd رو با hd یکی میدونی...
یه بار نقل قول کردم تو پست قبلی برو بخون و از این بعد برای خودت متاسف باش

بازم رو هوا...
اگه فکر میکنی همه نمیرن HD Drive بخرن , پس اینو بدون که سونی مشکل بزرگتر داره ! اونم اینه که شاید کسی اصلا P$3 نخره. (امیدوارم از الان نگی P$3 100 میلیون فروش میکنه !)
می شه بگی وقتی معلوم نیست که HD بتونه فرمت قالب بشه یا نه چطوری ملت برن با خیال راحت بخرن و از طرفی اون HD Drive تا الان برای بازی نبوده و فعلا استفاده اصلیش برای فیلم هست
در مورد قیمت HD Drive فکر می کنم فهمیدی که خودت رو هوا حرف زدی
قیمت HD Drive اگه با HD Drive های تو بازار یکی باشه و HD Drive 360 برای بازی نباشه هیچ احمقی نمی ره اونو بخره

شما هنوز معنی سیاست رو هم نمیدونی.
مایکروسافت و سونی همیشه روی جنساشون (اوایل منتشر) ضرر میدن ! همینطور که میبینی روی کنسولهاشون ضرر دادن.اگه قرار باشه ضرر ندن الان قیمت P$3 و 360 باید بیشتر از اینا باشه.
پس این ضررها شامل تمامی اجناسشون میشه و این قیمتی هم که میگی روی هوا گفتی ! و مقایست کاملا اشتباهه...
ما که تا حالا ندیدیم سونی یا کس دیگه جایی بگه که کنسولای سونی ضرر دادن تا الان ولی در مایکروسافت هزارتا لینک می شه بیاری که پروژه The X پروژه ی شکست خورده ای بوده تا الان
از مدیرا هم می خوام یه بار پست ها این دوست عزیز رو بخونن که بار ها از واژه هایی مثل نفهم نادون و احمق در مورد من مستقیم یا غیر مستقیم استفاده کرده

اینو که ما با دیدنش خیلی وقته باهاش درگیریم ! اگه حرفات تناقض نداشت که من دلدرد نداشتم بیام اینهمه بحث کنم...
نشونم بده

بنطر من هم کار درستی میکنن ! چون تا سال 2007 غیر ممکنه بازیهایی بیاد که 30 گیگ حجم داشته باشه و بنظر من تا 2007 خیلی نمونده میشه 5 ماهه دیگه ! احتمالا 1-2 ماه بعد P$3 عرضه میکنن.
خوب خیلی خوب داری پیش میری تا 3 صفحه ی پیش من می گفتم حجم بازی های PS3 کمتره ولی شما ها می گفتین نه با دموی HD و غیره پرش می کنن و حالا می گین بازی ها حجمشون زیر 30 گیگ خواهد بود تا 2007
تا 2007 میشه 5 ماه دیگه اما فکر نمی کنی وقتی می گه تا 2007 نمی سازیم یعنی اگه بسازن عرضش می کشه به 5 یا 6 ماه بعد از کریستمس و از طرفی همون ساختش احمقانس چون نشون مایکروسافت سر اونایی که تا اون موقع 360 گرفتن کلاه گذاشته

شما در این حرف هستی که کل دنیا میرن P$3 میخرن آره !
زیاد خوش خیال نباش عزیز ! چون الان خیلی از کمپانی های بازیسازی با مایکروسافت قرارداد دارن و خیلیهاشونم مایکرو خریداری کرده ! پس اینو بدون که شاید بازیسازا با BD مشکل داشته باشن ولی با HD ندارن ! چون مایکروسافت اونا رو ساپورت میکنه...
مایکروسافت مگه کیا رو خریده Rare رو که تو دوره ی Xb خرید Lion head رو هم الان خریده
نمی خوای بگی این دو کمپانی بهترین کمپانی ها بازی سازی دنیا هستن که ؟ کمپانی ها قراردادی هم اگه ژاپنی باشن مطمئن باش تا همیشه با 360 نمی نن چون دوست ندارن صنعت کنسول سازی رو دوباره بدن دست غربی ها

شاید بازیسازا با BD مشکل داشته باشن ولی با HD ندارن ! چون مایکروسافت اونا رو ساپورت میکنه...
منظور دقیقت از این حرف چیه می شه بگی چه مشکلی با BD دارن از طرفی 360 HD نداره که بخواد ازش حمایت هم بشه

فکر کنم اگه همشو بخوام بگم 2 رقمی بشه !
1-یک سال از کنسول قبلیش زودتر عرضه شده.
2-خیلی از کمپانی ها رو خریداری کرده.
3-خیلی از شرکتها از قبیل valve و sega و capcom و غیره.../ قراره از این کنسول حمایت کنن.
4-سیستم آنلاین با تجهیزات بیشتر.
5-بازیهای اختصاصی بیشتر.
6-تعداد عنوانهای 360 تا اواخر 2007 بالای 100 در نظر گرفته شده.
7-دسته بیسیم.
8-قیمتش هم که دیگه خداییه.
چه دلایل جالبی
1- اینو مزیت می دونی وقتی هیچ نتیجه ای نگرفته
2- کمپانی کوچیک و ورشکسته
3- سگا و والو ازش خمایت می کردن کپکام هم بازی Dino3 رو اختصاصا برای XB زده بود اما بازی های تاپ رو نه اون بازی Lost Planet رو هم نی شه اسم شاهکار روش گذاشت وگرنه Dead Rising که همه دیدن چه مضخرفه و RE5 هم مشترک هست
4- یه XBL Arcade گذاشته روش می گی امکانات بیشتر
5- بیشتر منظور بیشتر از 10 تاس
6- سیاتون کردن
7- XB هم دسته ی بی سیم داست PS2 هم دسته ی بی سیم داشت PS 1 هم دسته ی بی سیم حتی یه سری Snes هم دست بیسیم داشتن حالا تو این رو که مال 15 سال پیش هست مزیت می دونی
8- 400 دلار با 500 دلار فرق داره

حالا اونوقت میشه بگی P$3 به غیر از فرمتش چه تغییری نسبت به کنسول قبلیش کرده ؟!
1- دسته ی Motion Sensing
2- سیستم آنلاین یکپارچه
3- سیستم آنلاین مجانی
4- هارد درایو در هر دو مدل

همینا کافی هست چون تمام مزیت های 360 ت رد شدن

Microsoft خودش اونقدر قدرت داره که نخواد از امکانات رقیبش ایده بگیره.
اگه فکر میکنی مایکروسافت یه روزی میره به پای سونی میوفته باید بگم سخت در اشتباهی و این موضوع رو شاید توی خواب هم نبینی.
بازم می گم مایکروسافت نمی تونه از BD استفاده کنه
خیلی جالبه مایکروسافت تا حالا چیکار کرده غیر از استفاده از کارای رقبا

دلیلی نداره هر چی میگی جوابت بدم و 3 سطر بحث کنم و سرمو درد بیارم.
حالا فهمیدم اون کیانوش بدبخت چی میکشید...
وقتی نمی تونی جواب بدی نگو نمی خوام جواب بدم
اون کیانوش هم مشکل از خودش بود چون همه یه چیزی می گفتن اون یه چیز دیگه

از یه طرف میگی پیتر مور گفته HD drive رو تا سال 2007 نمیسازیم ! بعد از یه طرف دیگه میگی خبری از موضوع نیست ! من فکر میکنم یه خورده قاطی کردی شما...
از چندین سال قبل صحبت HD D بوده و الان هم دلیلی نداره به این زودی منتشزش کنه چون اصلا لازم نداره !
الان نه بازیهای اومده که از 9 گیگ بیشتر باشه و کمپانی های هالیوودی هم فعلا قصد ندارن از HDو BD استفاده کنن و فقط در حد حرف بوده.
من گفتم HDD رو بصورت درونی نمی سازه که خوب همین رو هم گفته در ضمن مثل اینکه شما فکر می کنی خیلی با مزه هستی که هی مسخره می کنی
پس HD مرگش حتمی هست با این گفته که لزومی نداره HD D بیاد
چه جالب پس اون 130 فیلمی که قراره روی BD بیاد و اون 89 فیلمی که قراره روی HD بیاد الکی هست وقتی نمی دونی لطفا نظر نده

قبول کنید قیمت PS3 حداقل در ایران دوبرابر 360 میشه.
کسی که می تونه یه قیمت بالا رو برای 360 بده می تونه 100 تومن دیگه هم جور کنه جاش PS3 بخره نه

ولی باید یه نکته رو در نظر بگیرین که تفاوت قیمت تو ایران تقریبا اینطوریه که اگه 360 قیمتش 500 باشه ps3 قیمتش میشه 1 تومان اوایل ورود و وقتی ما میخوایم کنسول رو بخریم میبینیم که اختلاف فاحشی تو بازی ها با هم ندارن و فکر نمیکنم اینجا کسی بگه که ps3 گرافیکش خیلی بالاتر از 360 هست پس فکر نمیکنم کسی حاظر بشه ps3 بخره
چه اصراری دارین اختلاف قیمت ها این همه باشه در حالی که مغاره دار می دونه با اون قیمت بالا کسی ازش نمی خره اختلف قیمت در بازه ی 100 یا 200 تومن هست نه بیشتر و از لحاظ بازی های تفاوت فاحش هست چون هیچ کدوم از بازی ها دنباله دار PS2 برای 360 نمیان یا تا الان قرار نیست بیان و احتمالا هم نمیان

ازه وقتی ps3 بیاد طرفداراش تو ایران باید منتظر کپیخور شدن اون باشن که اینم معلوم نیست چقدر طول بکشه 360 الان 8 ماهه که اومده و هک هم شده ولی هنوز هیچ خبری تو ایران نیست وای بحال ps3 با درایو بلوری و سخت افزار پیچیدش خیلی خوش شانس باشین باید یکسال بعد از ریلیز منتظر اومدنش تو ایران با قیمت بالا باشین و یه 6 ماهم برای ارزون شدن مود چیپ رو هم رفته باید تا حدود تابستون 87 صبر کنین که این یه حدس دور از عقل نیست و بیطرف اینحرفها رو زدم
شما لطفا به صفحات قبل رجوع کنین جواب تمام سوالهاتون رو خواهید گرفت

طرفدارای سونی بیشترن و این باعث میشه مغازه دار بیشتر رو جنسش بکشه ولی 360 هنوز طرفدار انچنانی نداره تو ایران و نمیشه زیاد رو جنس کشید
وقتی طرفدارای یه جنس بیشترن اول جنس زیادی گرونه اما وقتی فروش نداشته باشن ارزون می شه مثل اینکه شما به فکر این نیستین که مغازه دار می خواد نون بخوره فقط به فکر اینین که بگین PS3 گرونه

در ضمن هنوز درایو بلوری امتحانشو پس نداده و من تو یه سایت خارجی خوندم که ممکنه تو عمل باگهایی داشته باشه که به مرور زمان معلوم میشه و این میتونه سونی رو بیچاره کنه و همینطور مصرف کننده هارو حتما همه میدنین تا حالا چیزی به اسم درایو بلوری وجود نداشته و اولین باره که تو یه همچین مقدار زیادی داره تو ps3 مصرف میشه و حتما یادتون نرفته موقعی که dvd اومده بود درایوهای اولیه چقدر مشکل داشتن!!!
باگ مال نرم افزار هست
در ضمن کی می گه درایو BD نیومده عزیزه من رایترش هم اومده بعد شما می گی درایوش نیومده

من نمی گم 360 می گم Wii خوبه برو بخر وقتی اومد:D

کسی که دنبال قدرت واقعی ps3 هست نمیره پک ارزون رو بخره بخاطر 100 دلار پس فرقش میشه 200 دلار
این یه چیز مسخرس چون PS3 500 دلاری همینجوری از 360 بهتره نیاز به اون 100 دلار اضافه زیاد نیست

همون طور هم که می بينی دو کنسول نسل بعد (x360، Wii) از DVD برای بازی ها استفاده خواهند کرد، فکر می کنی مثلا اونها احمق بودن فقط سونی اين وسط زده برده ؟ يا مثلا سونی برای "بازی" ها فرمت BّD داده ؟ اگه اين فکر رو می کنی به نظر من کاملا اشتباه است
این حرف خودم هم هست اینکه چرا اون دوتا از DVD عادی استفاده کردن و PS3 از BD و این ممکن موجب شکست PS3 بشه چون بازی های مشترک صد در صد رو DVD میاد ولی مسئله این ایجاس که همین الان هم چنتا بازی داریم رو دو DVD چه برسه به 5-6 ماه دیگه و از طرف دیگه 70 دررصد سازنده ها از حجم کم DVD می نالن پس یه مشکلی این وسط هست که زمان مشخص می کنه

من دیگه اعصاب چیزی واسم نمونده !
دوست عزیز , نصف ایرانیها حتی نمیفهمن amazon چیه !!!
یا حتی بهش دسترسی ندارن !
یا هم اونایی که مامان باباشون واسشون میخرن حتی بهشون اجازه اینکارو نمیدن !
شما اگه میتونی از خارج خرید کنی خب بکن ولی فکر نکن همه مثل شما آشنا دارن توی خارج یا هم جرات میکنن از اونجاها خرید کنن...در صورتی که هیچ ضمانتی واسه خرید کردنشون بهشون نمیدن و گارانتی هم که off !
پس یه تعداد اندکی هستن در ایران که میتونن از خارج خرید کنن و این شامل تمامی خریدارا نمیشه.
ما اینجا داریم بحث می کنیم پس از روش خودمون می خریم چی کار مردم عادی عزیز من برو تو بازار یه نگاه بکن ببین پدر و مادر ها هنوز برای بچه هاشون دارن PS1 می خرن پس دیگه بحث خریدار عادی رو وارد این قضیه نکن که خیلی خنده دار هست

ما هم تا حالا بیخودی وقتمون رو واسه شماها تلف کردیم.
هر جور حساب کنی شما بیشتر وقت ما رو تلف کردی چون هنوز حتی دلیل قانع کننده ای بر برتری 360 نیاوردی و فقط گفتی PS3 فلان مشکل رو داره و بعد هم جوابت رو دادن مسخره و توهین کردی که متاسفانه هنوز کسی چیزی بهت نگفته

پس دوباره همینجا از همه تقاضا دارم که بجای دعوا سر قیمت PS3 یا سیاستهای Sony و Microsoft که واقعا پیچیده هست و به ما مربوط نمیشه (هر چند که سعی در فهمیدن و درک کردنشون همچین بد هم نیست!) به مسائلی غنی تر بپردازیم....
ن چیزی که مشخصه این تاپیک برای کاری زده شده که شما داری می گی انجام ندین
از همه مهمتر کنسولی که همه دارن از برتریش و احتمال موفقیت بیشترش صحبت می کنن (Wii) شما می گی بهتر بود قلم می گرفتی

قطعا MS احمق نیست و وقتی DVD Rom روی کنسولش قرار داده فکر ظرفیتش رو هم کرده ... و باز هم قطعا MS عقلش از من و شما بیشتر میرسده که چه کاری درسته چه کاری درست نیست ... پس لطفا این تحلیلهایی که برای کمبود فضا روی 360 انجام میدینو بریزین دور یا برای خودتون نگهشون دارین
و اینم کاملا مشخصه که BD Rom صرفا برای پخش فیلم توی PS3 قرار داده شده ... یعنی واقعا فکر میکنید MS عقلش نرسیده که ممکنه بعدا فضای بیشتری مورد نیاز باشه و فقط سونی به این موضوع فکر کرده ؟
تا فعلا چیزی که معلوم شده اینه که سازنده ها هم دارن از این مسئله می نالن (کمبود فضای DVD برای بازی های نسل بعد ) یعنی قبول نداری

و در آخر اینکه اگه فقط یک بار دیگه توی پستهاتون به همدیگه توهین کنید ، صرف نظر از سابقه و فعالیت و تعداد پست و ... دسترسی کاربر خاطی برای همیشه به انجمنها قطع میشه
زودتر

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,075
نام
آریا
منظورت از 100 دلار ، 200 دلار هست ، نه ؟ چون نسخه کامل هر دو کنسول 200 دلار با هم ديگه فرق دارن.
ميشه بگي نسخه كاملش چي داره كه من بهش نياز دارم و توي نسخه ناقصش ! نيست ؟ خوشبختانه سوني مثل مايكروسافت نيومده يه پك بدون هاردديسك بخره كه هيچ گيمري دنبال اين پك نره و خيلي ها مثل خودم كه تلويزيون HD نداريم و 20 گيگ هم برامون زياده ميريم پك 500 دلاري PS3 رو ميخريم.

به فرض شما دو تا کنسول جلوت داری ، يکی xbox360 که بازی هاش در اون زمان بيشتر هست و بازی های نسل دومش هم داره مياد ( مطمئن باش از بازی های همون زمان PS3 بهتر خواهد بود)، 400 دلار هست، يکی ديگه PS3 که 600 دلار، هر دو هم از نظر قدرت سخت افزاری يکسان هستند (اين يکی رو هم قبول نداری می تونی حتی يک search بزنی که kojima چی گفته در اين مورد)، کدومش رو می خری ؟
قربونت برم ديگه همه ميدونن كه قدرت سخت افزاري PS3 از XBOX 360 بالاتره.خيلي از بزرگان صنعت بازي مثل جان كارمك كه 100 بار در اين مورد حرف زده گفته كه قدرت PS3 بالاتره ولي ساختار و راحتي كار با XBOX 360 بهتره و براي همين از XBOX 360 بيشتر خوشش مياد.همون كوجيما كه شما گفتي هم با مثال شام در مورد كنسولها دقيقآ به قدرت بالاتر PS3 اشاره كرده كه مثل يه شام گرون قيمت هست.شام گرون قيمت همه ميدونن قدرتش بيشتره ولي گرون تره. سازنده هاي Call Of Duty 3 هم به نقل از حميد ( اولين طرفدار واقعي XBOX 360 در ايران و خاور ميانه !‌ ) گفتن كه اين بازي توي كنسول PS3 از منابع نور بيشتر استفاده ميكنه.

همون طور هم که می بينی دو کنسول نسل بعد (x360، Wii) از DVD برای بازی ها استفاده خواهند کرد، فکر می کنی مثلا اونها احمق بودن فقط سونی اين وسط زده برده ؟ يا مثلا سونی برای "بازی" ها فرمت BّD داده ؟ اگه اين فکر رو می کنی به نظر من کاملا اشتباه است.
بحث Wii كه كلآ جداست و اگه يه بازيش 150 ساعت هم طول بكشه و همه محيطهاش با هم فرق كنه و ... هم نيازي به بيشتر از 9 گيگابايت نداره و اين از سخت افزار و دموهاي E3 معلومه و كنسولي كه ميخواد با قيمتي كمتر از بقيه كنسولها براي خيلي از غير گيمرها عرضه بشه مرض نداره از Blu-Ray استفاده كنه ! پس ميمونن مايكروسافت و سوني كه به مرور زمان همه چيز معلوم ميشه ولي قبل از مرور زمان ميتوني حرفهاي شركتهايي مثل EA , Ubisoft , Vivendi و ... رو در مورد فرمت Blu-Ray و خوبي هاي اين فرمت توي تاپيك كنسولهاي نسل بعد بخوني.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر