کدام مرورگر اینترنت بهتر است؟

کدام مرورگر اینترنت بهتر است؟

• windows explorer

رای‌ها: 62 8.8%
  • firefox

رای‌ها: 459 65.0%
  • opera

رای‌ها: 151 21.4%
  • هیچکدام!

رای‌ها: 34 4.8%

• مجموع رای دهنده‌ها
    706

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
از نظر عملکرد سرعتی هم از 1.5.0.7 سریعتره (سرعت لود صفحاتش خیلی بالاتر رفته که اینجاش Opera رو یکجا قورت میده)
احمد تو معمولا حرف بی پایه نمیزنی....
میشه بیشتر توضیح بدی؟

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
احمد تو معمولا حرف بی پایه نمیزنی....
میشه بیشتر توضیح بدی؟

سلام

بببین
امیدوارم اینو قبول داشته باشی که اپرا متاسفانه در پرش از 8.5 به 9.0 ش، بر خلاف گذشته تغییر خیلی شگرفی در سرعت لود صفحات نداشت، علاوه بر این مشکل هنگ کردنش باعث شد که خیلی زود از 9.0 به 9.02 برسه (البته هنوز این مشکل هنگ کردن در حین استفاده همزمان از دانلود منیجر خود اپرا و لود صفحاتش به قوت خودش باقیه و همین مشکل بود که 1.5 گیگابایت فایل دانلودی من رو روی 98.5 درصد، به باد داد)
البته هنوز هم می گم Opera کمی User Friendly تر از Fire Fox ه که البته Mozilla سعی کرده با نسخه ی جدیدش اینو پوشش بده که تا حدود زیادی هم موفق شده ...
البته به نظر من یکی از عیوبی که در Mozilla هنوز رفع نشده، عدم وجود منویی مثل View هستش در اپرا، که تو که یه کاربر کمابیش کاربلد Opera یی، می دونی چقدر کاربردیه (یکیش همین خاصیت Show Image و یا Fit to width)
اینو من همون طوری که گفتم در یه eMail عریض و طویل به Mozilla هم گوشزد کردم

البته opera هم یه مشکل جدی داره که از ابتدا تا الان بهش رشیدگی نکرده و اونم چیزی نیست جز مشکل در save کردن صفحات که خودت بهتر می دونی ...

می دونی
یکی از دلایلی که Opera و Mozilla رو محبوب کرد (البته در ابتدا بیشتر opera رو) این بود که بر خلاف IE، این دو مرورگر برای لود صفحات نمیومدن تمام صفحه رو لود کنن (بخصوص اول pic ها رو) و بعد کل Page رو نشون بدن بلکه ابتدا از فرم غالب شروع می کردن، بعد عکس ها و الی آخر (جالبه که من با IE توی شبکه های بسیار پرسرعت هم همین مشکل رو دارم و صفحات همین فوروم خودمونو با سرعت اپسیلون گره ی دریایی باز می کنه)

خوب اینایی که تا حالا گفتم تکرار مکررات بود ...
پس جواب تو چی ؟؟؟

1.5.07 نسبت به اپرای 9.02 دارای سرعت کمتری (نامحسوس) در باز کردن صفحات وب بودش (در کل موزیلا صفحات رو دیرتر هم end می کردش)
ولی این ورژن 2 که من تست کردم سرعت به مراتب بالاتری در لود ابجکت ها داره
فریم کلی رو خیلی سریع میاره و text ها خیلی سریع تر از opera لود می کنه چه با سرعت dial up و چه در پرسرعت
مدرک خاص قابل ارجاعی هم ندارم
می تونی فوروم های متفاوت رو بخونی و نظر اونا رو هم ببینی
البته نه متعصب هاشونو، چون اونا جانب داری بیخودی می کنن و از کاه، کوه (و گاهاً از کوه، کاه) می سازن
ولی افراد غیر متعصب نظرات مشابهی دارن
البته باید دید که ورژن نهایی چی میشه ؟؟؟
و البته پاسخ opera چی می تونه باشه ؟؟؟

ولی هر چی که هست الان من با ورژن 2 کلاً حس می کنم که سرعت وبم tune up شده، احساسی که نه با 9.02 و نه با 1.5.07 داشتم ... ;)

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
اره يكي از مشكلات اپرا اينه كه بيشتر وقتها صفحه وب را نصفه باز ميكنه كه منو وادار ميكنه تا چند بار همون سايت را دوباره سرچ كنم .
این مشکل واسه همه ی مرورگرها هست و موقعی هست که اینترنت نمیره!
به قول معروف اون 2 تا کامپیوتر که نشون میده اطلاعات در حال رد و بدل شدن هست خاموش هست!;)
میدونم بد توضیح دادم:blushing:

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
نه مشكله اپرا رو ovis درست گفت.
يعني من موقعي كه با اپرا كار ميكنم نصفه كاره صفحه رو بار ميزاره.
بايد دوباره كليك كني.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
نه مشكله اپرا رو ovis درست گفت.
يعني من موقعي كه با اپرا كار ميكنم نصفه كاره صفحه رو بار ميزاره.
بايد دوباره كليك كني.
وقتی سرعتت مشکلی نداشته باشه و اینترنت قطع و وصل نشه این مشکل پیش نمیاد;)

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
گشايشگر اينترنت اكسپلورر 7 طي دو هفته‌ي آينده عرضه‌ مي‌شود

گشايشگر اينترنت اكسپلورر ‌٧ مايكروسافت، طي دو هفته‌ي آينده عرضه خواهد شد.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ایسنا، مايكروسافت كه پيش از اين اعلام كرده بود اينترنت اكسپلورر ‌٧ در نيمه‌ي دوم سال ‌٢**٦ آماده‌ي عرضه خواهد بود،‌ اعلام كرد كه اين محصول جديد پيش از ‌٢٧ اكتبر عرضه خواهد شد.

عرضه‌ي Ie ‌٧ تنها يك ماه پيش از ارايه‌ي سيستم عامل ويستا و بر اساس اعلام مقامات مايكروسافت دانلود آن براي كاربران ويندوز Xp رايگان خواهد بود.

اين گشايشگر جديد از سطح امنيتي بسيار بالايي برخوردار است و دسترسي به اطلاعات ذخيره شده براي اين سيستم دشواري خاص خواهد داشت؛ از ديگر تغييرات حاصله در اينترنت اكسپلورر ‌٧، فيلتر فيشينگ است كه از دسترسي كاربران به وب سايت‌هاي فيشينگ جلوگيري مي‌كنند.

جديدترين آمارهاي ارايه شده نشان مي‌دهد سهم گشايشگر اينترنت اكسپلورر از بازار جهاني گشايشگر‌ها در ماه سپتامبر به ‌١/٨٢درصد كاهش يافته است اما همچنان پرطرفدارترين گشايشگر وب در جهان است.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
واسه من تا به حال خيلي پيش اومده.
از نظره سرعت هم مشكلي نبوده.
من تازه از يه خطه ديگه استفاده ميكنم.

من که هیچ وقت مشکلی نداشتم;)
البته بعضی سایت ها این طوری میشه ولی خیلی کم!
بای

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
این فایرفاکسی که شما میگید رو دانلود کردم
در حقیقت سرعت واقعا عالی هستش و صفحه رو یه تیکه برای من میاره
اما باز هم همون مشکلهایی که میگن هنوز هست
user friendly مزخرفه یه ربع گشتم یه سری منو رو پیدا کردم

هر چیزی هم که فعلا دانلود میکنم میگه که برای این ورژن کار نمیکنه