کدام را می پسندید؟! FEAR یا QUAKE4

کدامیک را می پسندید

• Quake IV

رای‌ها: 16 41.0%
  • F.E.A.R

رای‌ها: 23 59.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    39
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام
چیزی که الان دارم مینویسم نظر شخصی خودم در مورد دو بازی فیر و کوئک 4 هستش.
خوشحال میشم دوستان دیگه هم نظر شونو در مورد این دو بازی بدن.
این نقدی که مینویسم در حد مرحله 8 فیر و مرحله 3 بازی کوئک هستش.پس دوستان زیاد خرده نگیرن که طرف بازی رو تموم نکرده داره نقدشو مینویسه.این دو بازی تا اخرشم همین هست و نه بیشتر.
خب
اول از بازی فیر شروع میکنم:
بازی که قرار بود به نظر خیلی ها بهترین بازی اکشن در سال جاری بشه.
خب حالا از گرافیک بازی شروع میکنم:
اگه قرار بود فیر عنوان برتر سال رو از ان خود کنه.باید گرافیکی در این حد داشته باشه.و اگر غیر از این بود قطعا باید دور گرفتن این عنوان رو خط میکشید.ولی ایا گرافیک فیر اونقدر هم خوب بود که ازش تعریف میکردن.
من میگم :نه
بازی در حد بازی های سال های اخیر بود.همه چیز در حد ایده ا ل.ولی نه خارق العاده.
اسلحه ها خوب طراحی شده بود.مکان ها خوب بود.ولی بعد از چند مرحله همه چیز به حالت یکنواخت در مییومد.بعد از چند قسمت شما به راحتی میتونستین ادامه مرحله رو حدس بزنید که الان دشمن ها کجان و شما باید چی کار کنید.در مورد برخورد تیر ها با صحنه هم خب این مورد رو فیر خوب کار کرده ولی بعد از شلیک به دیوار بعد از مدتی همه چیز با صافو صوف میشه.در مورد خون و برخورد تیر با دشمن ها فیر در این زمینه خیلی خوب کار کرده .ولی فکر کنم اینو اقا سامان گفته بود که من کاملا باهاشون موافقم مثلا در مراحل 5-6-7 شما از بس صندلی های یکسان و تلفن و کامپیوتر های یک مدل و پارتیشن های یک دست دیدید.یواش یواش حالتوت بهم میخوره
در مورد صدا:
بازی در این حد،خیلی حیف شد که از صدای دالبی سود نمیبره.اگز این کار انجام میشد قطعا در بهبود کار موثر بود.ولی صدای اسلحه ها بسیار خوب طراحی شده.
ولی در یک مورد من با صدا گذاری موافق نیستم.اونم صدای برخی عناسر در محیط.مثل صندلی.تلفن.شلیک به بعضی جاها(مثل اب)خیلی طبیعی جلوه نمیکرد.
در مورد AI:
بازی فیر دو مورد هوش مصنوعی خیلی خوب کار کرده.در بیشتر موارد دشمن ها برای اینکه از برخورد تیر به خودشون جلوگیری کنن.پشت صندلی یا مبل یا از کنار ستون ها اقدام به تیر اندازی میکنن که خب در این مورد فیر خوب کار کرده.شاید بشه گفت خیلی خوب کار کرده.
حالا گیم پلی بازی:
من به گیم پلی بازی نمره 0 میدم.
شما باید از یک اتاق حرکت کنید و بعد وارد یک سالن گنده بشید و بعد ادم ها رو بکشید و بعد باز همین داستان تکرار میشه.اصلا شما بعد از کمی بازی دقیقا میتونید حدس بزنید الان چه اتفاقی رخ میده.به غیر از چند صحنه که برای ترس و شوک به شما داده میشه بازی همش وارد شدن از یه اتاق و خارج شدن از یه در دیگس..
حالا نکته مثبت بازی:
این نکته رو من تنها در بازی HL2 دیدم.
مثالش در انتهای مرحله 6 وققتیی شما در یک اتاق خانمی رو دست بسته گیر می یاریدو حالا وظیفه شما رسوندن این خانم به پشت بام برای سوار شدن به هلیکوپتر هستش.که بعدا هلیکوپتر منفجر میشه و باز یه مرحله دیگه باید بریئ تا این خانم رو سالم سوار هلیکوپتر کنید.نکته جالب در این بازی این بود که در جاهایی که بازی به از حالت اصلی خودش خارج میشه و مثلا این خانم داره با شما صحبت میکنه.حرکت شما در بازی با حرکت سر این خانم همراه هست.که من به شخصه برای اولین بار در بازی HL2 اینو دیدم.شما هر جا میخوای بری برو ولی اون خانم روشو از صورت تو برنمیگردونه که من از این حالت خوشم اومد.

حالا در مورد بازی کوئک4:
گرافیک:
هیچ فرقی با بازی دوم 3 نداره.مو نمیزنه.اصلا انگار داری دوم 4 رو بازی میکنی.همه چیز مثل دوم 3. تکسچر ها و بشکه ها و غیره همه مثل بازی دوم3.یعنی پیشرفت خیره کننده ای در بازی دیده نمیشه.ولی من بدون تعصب به گرافیک بازی کوئک . فیر هر د. یک نمره میدم شاید کوئک کمی بالاتر باشه.در مورد شلیک به دیوار ها و غیره خب هر دو بازی مثل هم رفتار دارن.
درمو رد صدا:
صدای اسلحه ها و دشمن ها و صدای در باز شدن و همه چیز عین بازی دوم.صدای محیط.ترس القاء شده در بعضی صحنه ها خب جالبه .ولی میتونست بهتر باشه.نکته برتری بازی کوئک نسیت به بازی فیر استفاده از صدای دالبی هست.(درسته من به خاطر مشکل دستگام نتونستم از این ویزگی به خوبی استفاده کنم ولی خب این یه نکته مثبت کوئک به بازی فیر)
در مورد AI:
باز هم همون مشکل در بازی دوم اینجا هم بروز میکنه.دشمن ها فقط به سمت شما حمله میکنن.در بهترین شرایط یکم جا خالی هم میدن.ولی همه چیز به صورت کلیشه ای در اومده.شاید دلیل این کار ترسوندن منو شما باشه.که فکر کنم در این مورد خب موفق شدن.

در مورد گیم پلی:
باز هم همون مشکل فیر.ورود از یک در و کشتن و بازی ورود به در دیگه.همین و لا غیر.
که باز میشه نمره 0 بهش داد.

نکته مثبت بازی:
باز هم گرافیک خارق العاده بازی کوئک4
اینکه شما میتونین با یه دستگاه تقریبا معمولی از این بازی لذت ببرید.
که من به شخصه در این مورد به فیر ایراد میگیرم.
برای اینکه فیر از نظر گرافیک نسبت به کوئک پایین تره(این نظر منه ها) ولی چرا برای اجرای فیر خیلی ها با کارت های مثلا 5200 و .. مشکل دارن.ولی در اجرای کوئک 4 مشکلی ندارن.Id
انقدر موتور خودشو تونسته خوب طراحی کنه که همه بتونن از این بازی لذت ببرن.ولی خب فیر نتونسته این کارو بکنه وموتورشو طوری طراحی کنه که بشه با کارت های نسبتا معمولی این بازی رو به صورت روان اجرا کرد.

در انتها:
هر دو بازی خوبن.
ولی من نمیگم که فیر یا کوئک عنوان بهترین بازی اکشن سال 2005 رو از ان خود میکنه.چون انتخاب بهتری در امسال نداشتیم.
هر دو خوبن.ولی هر دو نقص هایی هم دارن.

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام.
من به کواک رای میدم . من کلا با دوم و بازی های تریپ دوم خیلی حال میکنم و اینطور بازی ها برام بیشتر جذابیت داره تا بازی هایی مثل هاف لایف یا فیر و این جور بازی ها .
البته فیر هم خیلی خوبه اما من با کواک بیشتر حال کردم . :o

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
نوشته شده توسط Kain:
سلام.
من به کواک رای میدم . من کلا با دوم و بازی های تریپ دوم خیلی حال میکنم و اینطور بازی ها برام بیشتر جذابیت داره تا بازی هایی مثل هاف لایف یا فیر و این جور بازی ها .
البته فیر هم خیلی خوبه اما من با کواک بیشتر حال کردم . :o
سلام
منم به شخصه کوئک4 رو ترجیح میدم و از اون بیشتر لذت میبرم.
ولی من در کل نظرمو در مورد این دو بازی دادم.
من خودم کوئک4 رو دوست دارم.

بای بای

Sayeh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
633
نام
سایه
من نه کواک رو بازی کردم نه فیر رو ولی خودم به شخصه از سبک فیر بیشتر خوشم میا تا کواک .

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
منم نظرم کاملا همینه محمد جان فقط کوئک گرچه فیر هم بازی خیلی خوبیه ولی کوئک یه چیزه دیگه است اگه نظر سنجی هم میزاشتی بد نبود

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
نوشته شده توسط Ali_Reza_1899:
منم نظرم کاملا همینه محمد جان فقط کوئک گرچه فیر هم بازی خیلی خوبیه ولی کوئک یه چیزه دیگه است اگه نظر سنجی هم میزاشتی بد نبود
سلام اقا علی رضا.
کم پیدایی.
منم خودت میدونی که عاشق سینه چاک کوئکم. :lol: :lol: :lol: :lol: :cheesygri :cheesygri :cheesygri
راستش بلد نبودم چه جوری باید نظر سنجی بزارم.الان میشه این کارو کرد.بهم یاد بده تا بدونم.
ممنون میشم.
بای بای

Sayeh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
633
نام
سایه
نوشته شده توسط Hellgate:london:
سلام اقا علی رضا.
کم پیدایی.
منم خودت میدونی که عاشق سینه چاک کوئکم. :lol: :lol: :lol: :lol: :cheesygri :cheesygri :cheesygri
راستش بلد نبودم چه جوری باید نظر سنجی بزارم.الان میشه این کارو کرد.بهم یاد بده تا بدونم.
ممنون میشم.
بای بای

اگه دکمه ویرایش هنوز روشنه میشه .

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
نوشته شده توسط Hellgate:london:
سلام اقا علی رضا.
کم پیدایی.
ممنون میشم.
بای بای
خب دیگه آقا محمد آدم بخاد بد بیاره از همه ور میاره هفته پیش رمم سوخت شنبه هم مادربردم دیگه داشتم دیونه میشدم که دیروز رفتم خریدم خلاصه بخاطر این بود که چند روزی نبودم از دست من راحت بودید
آقا کوئک 4 خیلی حال میده من که خیلی حال کردم :cheesygri

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
نوشته شده توسط Sayeh:
اگه دکمه ویرایش هنوز روشنه میشه .
سلام سایه خانم.
نه الان دیگه نمیشه ویرایش کرد.
اگه راهی هست بگین تا درستش کنم.الانا.
میشه از مدیران خواست درستش کنن.
من نمیدونم ؟؟؟؟
اگه میشه بگین.
بای بای

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
نه الان دیگه نمیشه ویرایش کرد.
اگه راهی هست بگین تا درستش کنم.الانا.
میشه از مدیران خواست درستش کنن.
من نمیدونم ؟؟؟؟
اگه میشه بگین.
دوستان اضافه کردن نظر سنجی هیچ ربطی به ویرایش پست نداره و کسی که تاپیکی را زده می تونه هر وقت که خواست به اون نظر سنجی اضافه کنه.
برای اضافه کردن نظر سنجی در بالای صفحه تاپیک به قسمت اختیارات تاپیک رفته و گزینه "اضافه نظر سنجی به این بحث" را بزنید.

موفق باشید

B H Z

کاربر سایت
Sep 27, 2005
3,980
نام
Behzad
سلام به همه دوستان:
من شخص نظروم رو در مورد بازی کوئک4 میدم چون بازی با حالی ازلحاظ گرافیکی هم خوب بد نیست

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
من نه کواک رو بازی کردم نه فیر رو ولی خودم به شخصه از سبک فیر بیشتر خوشم میا تا کواک .
منم دقیقا مثل شما هستم هیچ کدوم رو بازی نکردم ولی از فییر بیشتر خوشم میاد

saeed-crisis2

کاربر سایت
Oct 1, 2005
748
به نظر من هم فییر بهتره... هم از نظر گرافیک و هم از نظر گیم پلی...

arash_13

کاربر سایت
Sep 28, 2005
250
در مورد گیم پلی:
باز هم همون مشکل فیر.ورود از یک در و کشتن و بازی ورود به در دیگه.همین و لا غیر.
که باز میشه نمره 0 بهش داد.
کلا بازیهای این سبکی همه اینجورین!
من فقط سه تا بازی FPS رو قبول دارم . Half Life , Far Cry , Halo . که غیر از این که گرافیکشون بالاست گیم پلی خوبی هم دارن بخصوص هاف لایف. از بازیهای id هم خوشم نمیاد البته غیر از Doom3 هیچکدوم رو بازی نکردم که اونم خیلی قشنگ نبود (امیدوارم ناراحت نشید ولی خوب هر کسی یه نظری داره دیگه)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر