کاهش فروش کامپیوترهای شخصی به بالاترین حد رسید

T1SHTΛЯ

کاربر سایت
Dec 10, 2007
1,296
iy3veo2qyrfd22bo65bw.jpg

طبق گزارش جدید سایت BBC News و به نقل از شرکت تحقیقاتی Gartner
فروش جهانی کامپیوترهای شخصی به 5/4 در جدول آمار سقوط کرده است، که طولانی ترین دوره کاهش در تاریخ را سبب شده است. تجارت کامپیوترهای شخصی که بالغ بر 76 میلیون واحد در سه ماهه دوم سال بوده، 10.9 درصد نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده است.

این نتیجه توسط Mikako Kitagawa که تحلیلگر ارشد شرکت پژوهشی گارتنر است،بیان شده.
ایشان اظهار داشته:
ورود تبلت های ارزان قیمت به فروش کامپیوترهای شخصی در آینده لطمه می زند. بویژه در فروشگاه های جدید ، تبلت های ارزان برای بیشتر مردم به اولین گزینه برای خرید یک دستگاه رایانه ای تبدیل شده اند که در بهترین حالت خرید کامپیوترهای شخصی را به تأخیر می اندازد.

این قضیه بسیار مهم است زیرا اثرات کاهش فروش کامپیوترهای شخصی در انتها بر بازیبازهای PC و حتی کنسول ها نیز اثر
می گذارد.

1
2

3

K3l!0$

کاربر سایت
Sep 11, 2012
628
نام
کیانوش
اولا فروش قطعات کامپیوتر با قطعات PC Gaming زمین تا آسمون فرق داره، چون خیلی از کسایی که PC دارن (و PC Gamer نیستن) ترجیح میدن یه تبلت به جای یه PC داشته باشن و این هیچ ربطی به کم شدن فروش قطعات Gaming PC نداره. بعدش هم اگه فروش تا اینقدر پایین میومد Intel شروع نمیکرد روی Integrated Graphics Chips اش سرمایه گذاری کنه تا نسل پنجم CPU هاش قدرت گرافیکی برای Gaming داشته باشن. و همین طور nVidia و AMD زرت و زرت کارت گرافیک جدید معرفی نمیکردن. و همین طور روزانه شاهد افزایش کاربرها و سود دهی Steam هم نبودیم. یعنی این آمار از به درد نخور ترین آمار ممکنه هست. اگه میخوان درست آمار بگیرن باید ببینن میزان فروش سخت افزار Gaming مثل کارت گرافیک های سری GTX یا Radeon HD چه تغییراتی داشته. یا میزان خرید AIO ها یا Gaming Notebook ها به چه صورت بوده.

در مورد اینکه کسی نمیاد کنسول رو ول کنه بره PC بخره اگه من بتونم میرم Alienware 18 به جای کنسول میخرم. قیمت کنسول 500 دلاره قیمت اون 6000 دلار!

Völundr

کاربر سایت
Jul 6, 2013
267
این آمار هیچ ربطی به PC گیمینگ نداره, دلیل اصلیش هم اینه که اکثر کسایی که PC دارن واسه وبگردی, میرن یه تبلت یا سیستم AIO یا Laptop میخرن به جای PC. اصلا اونجا اکثر ملت(در نهایت بی اطلاعی هم میگن AIO یا Laptop به صرفه تره که اصلا اینطور نیست!)از این سیستم های آماده دارن استفاده میکنن. خیلی هاشون هم با این سیستم ها گیم هم میزنن.

teznade

کاربر سایت
Jun 28, 2009
1,180
نام
محمد رضا
وقتی ما در ایران یه PC میخریم ، مانیتور یه مارک هست و کیبرد و ماوس هرکدوم یه مارک و بقیه قطعات هم همینطور اما تا اونجایی که اطلاع دارم تو بلاد کفر، بیشتر قطعات یه PC توسط یک شرکت ارائه میشه مثلاً IBM
آمار دهنده هم به احتمال زیاد مجموعه قطعات در نظر گرفته و اگر به منبع دوم برید ، اشاره به صادرات قطعات داشته و ممکنه بازرگانی شرکت های مهم قطعات PC را مد نظر گرفته.
به این نکته هم توجه داشته باشید که رویکرد شرکتهای سازنده قطعات PC نسبت به ساخت تبلت ها هم بی تأثیر نیست
مثلا شرکت AMD یا INTEL آماری منتشر می کنند که مثلاً فلان درصد از تولید CPU هاشون اختصاص به تبلت ها داره و در مقابل هم شرکت سازنده اسمارت فون یا تبلت میگه ما اینقدر صادرات داشتیم
همه اینها مثل زنجیره
میان درصد خروجی شرکت سازنده قطعات اصلی (CPU) را با خروجی شرکت سازنده گوشی یا تبلت برآورد می کنند
بعد همین وضعیت را برای PC بررسی می کنند و در آخر آمار منتشر می کنند که فلان مقدار کاهش داشته.

افرین پسر خوب بله همینطور هست مثلا من از مدیا مارکت پی سی مو خریدم همه چیش دل هست و بسیاز قدرتمند مثلا خواستم یه هارد اضافه کنم دهنم سرویس شد تا بتونم هارد جدا با کابل ساتا و برق گیر بیارم اونم از خرده فروش های el tech ولی بعید بدونم بازار پی سی خراب بشه شاید به خاطر افت اقتصادی هست لب تاپ که توی هر خونه دوتا هست مثل من که سه تا پی سی دارم دوتا لب تاپ یه دونه پی سی

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
^^
دقیقا. بیشتر اونایی که PC میگیرن مثل ایران نیست که برن قطعه قطعه خودشون سر هم کنن آخر هم ببینن مچ نیست :biggrin1: اونجا PC رو بصورت کلی و توسط شرکت خریداری میکنن. مثلا خود Nvidia و AMD سیستم های خودشون رو دارن.

این مچ بودن قطعات اصلا ربطی به برند و .. و اینا نداره !
درسته اونجا یک سری شرکت ها میان ن کامپیوتر ها رو خودشون بصورت کامل عرضه میکنند و مثلا اسم گیمینگ و ... روی پک خودشون میزارن ولی در آخر قطعات توی اون سیستم هم Intel و AMD و nVidia و .. ـست .

بابا منم pc دارم ولی طرفشم نمیرم.فقط برای چک کردن اینترنت:d
قطعا یک PC که بدرد گیم بخوره نداری ، احتمالا سیستمت Pentium 4 ــه :D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
ادم مونده حرف کی رو باور کنه از یه طرف NVidia می گه فروشش pc خیلی بهتر شده سودش بیشتر شده از یه طرف اینا می گن سقوط کرده؟؟؟؟؟؟؟ بعد هر کامپیوتر شخصی که برای گیم نیست؟ درسته ادم به جای یه لپ تاپ ضعیف یا pc ضعیف می تونه تبلت بگیره یا حتی با گوشی کار کنه. ادامه ی این جنگ هم بستگی داره تبلت های ویندوژی تا چه حد پیشرفت کنن

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,150
نام
پویان
وقتی هر پدر ومداری برای شاگرد اولی بچه اش میره براش کنسو میخره معلومه که بازار PC افت میکنه !
ولی هیچوقت PC نمیخوابه ! اینو مطمئن باشید !

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
نكته جالب اينه كه تو همين بازار خراب pc desktop يه پارتنر نزديك Nvidia مثل Evga مياد ١٠ مدل كارت گرافيك فقط با چيپ گرافيكي Geforce Gtx 770 ميزنه!
A Roundup of Announced GeForce GTX 770 Graphics Cards
اين نشون ميده حداقل بازار سخت افزار بازي اوضاعش فرق ميكنه با بخش هاي ديگه..

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
صد در صد کم میکنه اما به صفر نمیرسونه .. بخشی از سهم بازار pc رو در دست میگیره که طبیعیه .. خیلی از مردم کارای حرفه ای و تخصصی با pc شون نمیکنن .. اپلیکیشنهای ارزان و رایگان .. سرگرمی .. قابلیتهای گوناگون واقعا برای بعضی ها کاملا جای pc رو پر میکنه .. قابلیت اتصال گیمپد و خروجی اچ دی برای بعضی تبلتنها حتی اونارو تا مرز کنسول بودن برده .. من خودم دلیلی برای وجود pc تو خونم دیگه نمیبینم .. که یه جای ثابت رو اشغال میکنه .. حتی در حد imac و all in one ها .. البته منظورم به لپتاپ و انواعش نیست .. اما pc به شکل کلاسیکش تقاضا براش خیلی کم خواهد شد .. دستگاههای پرتابل برای عموم .. pc هم برای حرفه ایها و اونایی که با کامپیوتر کارای تخصصی میکنن

Lord Nazgul

کاربر سایت
Jun 20, 2013
79
نام
VahiD
PC تا ابد خواهد بود

چون اگه PC نباشه دو شرکت غول تراشه های گرافیکی دنیا /AMD/NVIDIA ورشکست میشن . تعطیل شدن این دو شرکت که تمام درامدشون و پیشرفت سخت افزاریشون شون از همین عرصه هست متوقف میشه
رقابت و تستها و بنچمارکها هم از بین میرن .

شک نکنید بعد تعطیل شدن این دو شرکت کنسولها هم از بین خواهند رفت
پس این خبر خوبی برای طرفدارن کنسول هم نیست .

متاسفانه طرفداران کنسول همه چیزو چشم بسته میبینن اصلا نگاه میکنن چرا amd شرکت ATI خرید و بعد چطور شد که رقابت بین شرکت انویدیا و AMD خصوصا در زمان DX11 افزایش پیدا کرد
بعد گندی که AMD تو سری 5000 خودش زد باعث شد بکل معماری تراشه عوض کنه و GCN فعلی متولد بشه برای رقابت با تراشه های 600 انویدیا بعد سونی خورد به پست AMD و تراشه 7850 نصیبش شد

بخدا اگه طرفداران کنسول کمی اطلاعات سخت افزاریشون بالاتر ببرن اینجوری شاهد اسپم دادن برخی دوستان نخواهیم شد .

همین شرکت سونی اگه AMD نبود بجای تراشه 7850 HD الان باید ....... یه قول دو قول بازی میکرد

درضمن اورکلاکرها و مسابقات جهانی اورکلاک فراموش نکنید.

سیستم اینجانب زیر تست

77724721615055644069.jpg

93472296292596216587.jpg

پس فکر نکنید PC فقط مخاطب گیمر داره .. مخاطبان خیلی حرفه ایی (اورکلاکرها) هم هستن که حاضرن برای ثبت رکورد بیشتر هر چقدر که شده هزینه کنن عاشق کارشونن.
بابا منم pc دارم ولی طرفشم نمیرم.فقط برای چک کردن اینترنت:d

خوب منم اگه سیستم 200 هزارتومنی داشتم با مونیتور CRT هیچوقت سمتش نمیرفتم
بیا پیش خودم قول میدم از پشت سیستم جوم نخوری
کمی ببینی تو مونیتور 27 اینچه 1080 بوت شدن سیستم عامل با هارد 520mb/s SSD چه شکلیه علاقت بیشتر میشه

آخرین ویرایش:

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
آخه کی کنسولو ولی میکنه pc بخره:-/

دقت کنی هیچ ربطی به کنسول ها نداره این افت :D

قطعا یک PC که بدرد گیم بخوره نداری ، احتمالا سیستمت Pentium 4 ــه

نه بابا سیستمش خداییش خیلی خوبه :D 2 سال پیش خفن ترین سیستم ممکن رو تقریبا بست :D فقط حوصله PC Gaming رو نداره . :D

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
^^
دقیقا. بیشتر اونایی که PC میگیرن مثل ایران نیست که برن قطعه قطعه خودشون سر هم کنن آخر هم ببینن مچ نیست :D اونجا PC رو بصورت کلی و توسط شرکت خریداری میکنن. مثلا خود Nvidia و AMD سیستم های خودشون رو دارن.

البته معمولاً مشتری‌های عام این کارو می‌کنن. 99% گیمرهاشون خودشون سیستم رو می‌بندن.

بابا منم pc دارم ولی طرفشم نمیرم.فقط برای چک کردن اینترنت
yahoo_4.gif

خب تو اشتباه می‌کنی. با اون سیستمی که داری، بازی‌های مالتی‌‎پلتفرم رو روی کنسول بازی می‌کنی و فکر می‌کنی خیلی کار قشنگی می‎کنی؟:d
در ضمن این خبر داره از اثر منفی تبلت‌ها روی PC حرف می‌زنه و هیچ ربطی به کنسول نداره!

Aliɾeza

کاربر سایت
Mar 17, 2013
134
نام
علیرضا
اگه PC حذف بشه باید قید دنیای بازی، فیلم و انیمشین رو بزنید در ضمن دوستان به نظرتون مدل سازی، رندرگیری، برنامه نویسی رو با کنسول انجام میدن ؟؟؟؟!!!! :d

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
قطعا یک PC که بدرد گیم بخوره نداری ، احتمالا سیستمت Pentium 4 ــه :biggrin1:
کرایسس رو 1920 بازی میکنم.مشکل اینه که pc چیزی نداره که جذبم کنه.فقط دفعم میکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر