کارمک: فقط من نبودم.

Gojira

Remembering
کاربر سایت
Aug 6, 2012
2,599
نام
مـــهــدی
جان کارمک، یکی از بهترین Programmer های دنیا، می گوید که خیلی بد است که او تمام اعتبار برای بازیهای قدیمی موفق id software مثل Doom و Wolfenstein را می گیرد.

20110825wolfenstein3d.jpg

تکنیک های برنامه نویسی کارمک خیلی از تکنولوژی های استفاده شده در بازی هایی مثل DOOM, Quake و ولفنشتاین را باز کرده بود، ولی او در مصاحبه ای اعتبار را به بقیه تیم برای موفق بودن بازی ها داده است.

او گفت:"
مردمی که در بازیها کارهای جالب و زیبا انجام می دهند هنرمندان و طراحان هستند."

این ناعادلانه است که شما فقط مرا برای تکنولوژی استفاده شده در Doom می شناسید، مردم دیگری هم در ساخت این بازی شرکت داشتند و اعتبار بیش از حدی که من برای این بازی ها می گیرم بی انصافی در حق آنهاست و درست نیست."

در واقع کارمک خود را از موفقیت هایش دور کرده و می گوید که او نفر کلیدی در ساخت بسیاری از بازیهای بزرگ نبوده.
"با اینکه من اولین کسی بودم که بسیاری از کار ها را برای بار اول انجام داده، من شک دارم که مردم دیگر هم آنها را انجام می دادند. "وقتی چیزی آسان و ممکن است، مردم آن را انجام می دهند."
این عادلانه است که بگوییم که ما کارهایی را در قبل انجام دادیم که شاید بعد آنها انجام می شدند. حالا با این گرافیکهای 3D هر کس می تواند از OpenGPL bindings اسفاده کند. بیست سال پیش ساختن یک تصویر گرافیکی که بین polygon های آن شکاف وجود نداشت کاری بود که فقط چند نفر می توانستند انجام دهند. اما در قدیم نوشتن این چیزهای اولیه بسیار سخت بود."

او اضافه کرد که خیلی از ایده های او مثل: مولتی پلیر، نگاه اول شخص و .... با پرسیدن این سوال از خودش:"عالی نخواهد شد اگر ؟" شروع شده است. متاسفانه او گفت فعلا بازی طراحی نمی کند و مشکلات مردم دیگر را حل می کند.

در مصاحبه کامل کارمک می گوید که از بازیهای تبلت و موبایل به اندازه بازی های بزرگ AAA لذت می برد.

ایشان با اینکه یکی از بهترین برنامه نویس ها در دنیای بازی هستند، مهندس هوافضا هم هستند و کمپانی برای تحقیق در این زمینه را اداره می کنند.

این مقاله خلاصه شده این مقاله است.

آخرین ویرایش:

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
این کرمک با ساخت Rage نشون داد اینکاره نیست
حرفه شریف سبزی فروشی شدیدا توصیه میشه واسش

با این طرز فکر و صحبتتون حتما بهتون توصیه میکنم یه لُنگ بگیرین دستتون و سر چهارراها وایسین شیشه ماشینهارو تمیز کنید

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
rage هر چی بود از crysis 3 خیلی بهتر بود،اینقدر هم شلدون نباشید بچه هم میفهمید اون پست ها کنایه هست
در کل کارمک آشغال هم عرضه کنه هنوز از خیلی از بازی ها بهتره

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,979
نام
رضا
عزیز من یعنی فقط صرفا تهیه کننده نیستن مثل آقای ایکس
یا صرفا فقط کارگردان نیستن مثل آقای ایگرگ
یا فقط موسس چند استودیو نیستن مثل اون بزرگ مرد سیستم های نانو سوئیتی ابر کامپیوتری چند میلیونی
که بازی میسازه ی دنیا پشتش دعای خیر میکنه و فقط اسمش = با dx11
یعنی ارزش کار کارمک به خاطر این موارد پیش پا افتاده نبوده و نیست .
هنوز جواب من رو ندادی!!:)
ببین رضا حرفت مثل این میمونه که بگیم ادیسون لامپ رو اختراع کرد ولی الان چه دستآوردی داشته. الان باید بگیم چون لوستر و نورافکن توی بازار هست، ادیسون باید بره بوق بزنه؟ (دقت کن برای بی ربط بودن حرفتون همچین مثالی زدم اونم در حالیکه بدونیم ادیسون خیلی وقته که مرده) نه اینجوری نیست. اینکه در حال حاضر بازی نمیسازه دلیل بر این نیست که نمیتونه. اراده کنه بقیه رو پودر میکنه ولی کارمک آدمیه که با برنامه ریزی میره جلو و کسی هم که برنامه ریزی داشته باشه، مطمئنا با یه سری دیگه توی یه سطح قرار نمیگیره.
ایشون پایه گذار یه سبک هستن. دقت کنین پایه گذار. میتونین این کلمه رو روزانه چندین بار با خودتون تکرارش کنین تا به معنی واقعیش دست پیدا کنین. گرافیک بالا بردن کار همه هست. کافیه یه نگاهی به مترو، ویچر و یه مشت دیگه بندازین که به عقیده خیلیا بهتر از کرایسیس هستن. ولی ارائه یه تکنولوژی جدید که میتونه چندتا ویژگی کاملا جدید به گرافیک بازی ها اضافه کنه، کار هرکسی نیست. از قدیم هم گفتم کار هر کس نیست خرمن کوفتن / گاو نر میخواد و مرد کهن
علی اخه چرا این بشر رو با ادیسون مقایسه میکنی!!:dنمیخوام فلسفه بافی کنم ولی خوب این حرفایی که زدی مورد قبول هستش ولی چی بخوایم چه نخواییم این بشر الان چند سالی هستش که علنا تو دنیایی گیم تاثیر انچنانی نداشته و هر از گاهی میاد یه استدلالی از خودش درمیاره و دوباره میره.اخرین شاهکارشم که دیگه همه یادشون هستش و نیازی به یاداوری نداره.;)

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775

علی اخه چرا این بشر رو با ادیسون مقایسه میکنی!!:dنمیخوام فلسفه بافی کنم ولی خوب این حرفایی که زدی مورد قبول هستش ولی چی بخوایم چه نخواییم این بشر الان چند سالی هستش که علنا تو دنیایی گیم تاثیر انچنانی نداشته و هر از گاهی میاد یه استدلالی از خودش درمیاره و دوباره میره.اخرین شاهکارشم که دیگه همه یادشون هستش و نیازی به یاداوری نداره.;)

خوب مگه قراره 247 در صنعت گیم تاثیر داشته باشه تا بشه مهم؟
الان میشه یکیو معرفی کنین که 247 در خدمت صنعت گیم باشه؟
ادیسون هم چندین ساله که در زندگیه ما تاثیری نداره :D چرا باید فرد مهمی حساب بشه؟:-b

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید

این بشر اگر نبود الان استاد قَمصور هم نبود.
برای درک بهتر مطلب اینجا رو بخون:
http://forum.bazicenter.com/blogs/blog4896/

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
اگر جان کارمک چند ساله در صنعت بازی سازی حضور فعال و جدی نداره به این خاطره که ایشون علاوه بر بازیسازی ، بنیانگذار و مهندس ارشد شرکت هوافضای نوپای Armadillo Aerospace هم هست! که در سال 2000 تاسیس شده به همین دلیل از سال 2000 به اینور ایشون تمام وقت سر بازیسازی و استودیوی ID Software نبوده همه چیز که آخه ویدئو گیم نیست! کارهای مهمتری هم هست!
خوندن این پست کوتاه شدیدا توصیه میشه:
http://forum.bazicenter.com/thread18755/#post2682760

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
اگر کارمک و تیمش پایه گذار fps بودن جواد و تیمش هم پایه گذار انقلاب تکنیکی در کل صنعت بود

انصافا جواد و تیمش آخرش بود!!! مُردم از خنده :))

اما جدا از این مسائل وقتی خود کارمک خودش رو قبول نداره حالا چرا یه سری ازش بالا میرن

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
رضا اومدم جواب بدم دیدم محمد توضیح داده:d خب آره الان خیلی وقته خبری ازش نیست. البته ناگفته نماند وقتی هم توی ساخت یه بازی شرکت داره، بازم زیاد ازش خبری نمیشنویم چون سرش به کار خودشه و کمتر مصاحبه می‌کنه.
کارمک بیشتر روی یه تکنولوژی جدید گرافیکی کار می‌کنه. مثلا خودت برو تویترش رو چک کن و ببین چجوری حرف می‌زنه:d بیوگرافیش رو هم بخونی متوجه این اخلاق و روحیاتش میشی. همش سرش توی کامپیوترشه و داره محاسبات میکنه. نظرات ت*خمی تخیلی از خودش ول نمیده. آدمه جالبیه و به نظرم متفاوته از همینش خوشم میاد و براش احترام زیادی قائلم چون یکی از محبوب ترین ژانر ها و صنعت بازی بهش مدیونه.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
کارمک که کارش گرافیک و ... بازی هاست, پایه گزاری FPS کار رومرو باید باشه قائدتا:D
پ.ن: البته از ارزش های کارمک هیچ کی کم نمیشه. وقتی تکنولوژی ای که کارمک از سال 2007 شاید هم قبل تر داره باهاش کار میکنه تازه توی DX اومده, یعنی حداقل 6 سال از دنیا جلوتره این بشر:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر