کارمک: فقط من نبودم.

Gojira

Remembering
کاربر سایت
Aug 6, 2012
2,599
نام
مـــهــدی
جان کارمک، یکی از بهترین Programmer های دنیا، می گوید که خیلی بد است که او تمام اعتبار برای بازیهای قدیمی موفق id software مثل Doom و Wolfenstein را می گیرد.

20110825wolfenstein3d.jpg

تکنیک های برنامه نویسی کارمک خیلی از تکنولوژی های استفاده شده در بازی هایی مثل DOOM, Quake و ولفنشتاین را باز کرده بود، ولی او در مصاحبه ای اعتبار را به بقیه تیم برای موفق بودن بازی ها داده است.

او گفت:"
مردمی که در بازیها کارهای جالب و زیبا انجام می دهند هنرمندان و طراحان هستند."

این ناعادلانه است که شما فقط مرا برای تکنولوژی استفاده شده در Doom می شناسید، مردم دیگری هم در ساخت این بازی شرکت داشتند و اعتبار بیش از حدی که من برای این بازی ها می گیرم بی انصافی در حق آنهاست و درست نیست."

در واقع کارمک خود را از موفقیت هایش دور کرده و می گوید که او نفر کلیدی در ساخت بسیاری از بازیهای بزرگ نبوده.
"با اینکه من اولین کسی بودم که بسیاری از کار ها را برای بار اول انجام داده، من شک دارم که مردم دیگر هم آنها را انجام می دادند. "وقتی چیزی آسان و ممکن است، مردم آن را انجام می دهند."
این عادلانه است که بگوییم که ما کارهایی را در قبل انجام دادیم که شاید بعد آنها انجام می شدند. حالا با این گرافیکهای 3D هر کس می تواند از OpenGPL bindings اسفاده کند. بیست سال پیش ساختن یک تصویر گرافیکی که بین polygon های آن شکاف وجود نداشت کاری بود که فقط چند نفر می توانستند انجام دهند. اما در قدیم نوشتن این چیزهای اولیه بسیار سخت بود."

او اضافه کرد که خیلی از ایده های او مثل: مولتی پلیر، نگاه اول شخص و .... با پرسیدن این سوال از خودش:"عالی نخواهد شد اگر ؟" شروع شده است. متاسفانه او گفت فعلا بازی طراحی نمی کند و مشکلات مردم دیگر را حل می کند.

در مصاحبه کامل کارمک می گوید که از بازیهای تبلت و موبایل به اندازه بازی های بزرگ AAA لذت می برد.

ایشان با اینکه یکی از بهترین برنامه نویس ها در دنیای بازی هستند، مهندس هوافضا هم هستند و کمپانی برای تحقیق در این زمینه را اداره می کنند.

این مقاله خلاصه شده این مقاله است.

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
شما خودتونو کی فرض کردید که میگید rage گند زده؟نظرات فقط واسه خودت محترمه و برای بقیه پشیزی ارزش نداره.
واقعا متاسفم که هنر برتر رو درک نمیکنید و به گذشته ها تکیه میکنید. از صمیم قلب آرزومندم که به این مهم دست بیابید که افراد جدید هم در این صنعت میتوانند. چه خوبه که به جلو نگاه کنیم و گذشته ها رو پشت سر بذاریم چون در این زمان کسی که بهترین ها رو ارائه بده، موفق ترین هست.

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,985
نام
Mohammad
واقعا متاسفم که هنر برتر رو درک نمیکنید و به گذشته ها تکیه میکنید. از صمیم قلب آرزومندم که به این مهم دست بیابید که افراد جدید هم در این صنعت میتوانند. چه خوبه که به جلو نگاه کنیم و گذشته ها رو پشت سر بذاریم چون در این زمان کسی که بهترین ها رو ارائه بده، موفق ترین هست.
در این شکی ست که افراد دیگه ای هم میتونند.ولی خوبه واسه کسایی که باعث ساخت این آینده ام شدن احترامی قائل شیم.(صنعت بازی به این آدما مدیونه حالا چه خوشتون بیاد و چه نیاد)
دلیل ناراحتیم اینه چون میدونم کارمک بزرگتر از این حرفاست(از هر لحاظی،مخصوصا دانش برنامه نویسی و اخلاق خوبش)حالا یه عده اونو در حد یه آدمی که هیچی نمیدونه پایین آوردن.
لطفا و خواهشا سعی کنیم به سلایق بقیه احترام بذاریم و هرچی اومد تو ذهنمون تبدیل به نوشتارش نکنیم.

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
ببین تا وقتی‌ استاد جواد تو این صنعت هست Carmack و KOjima و Mikami و امثال اینا باید برن دام داری کنن.اصلا اینا می‌تونن یه بافت از یه Crysis رو تشکیل بدن همه رو هم؟ منطق داشته باش لطفا!
trap.jpg
آها . اصلا با این حساب من دیگه کارمک رو نمیشناسم :d

آخرین ویرایش:

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
خيلي نامردي ميكنن بعضي كاربرا!
Rage هم به نظرم خوب بود!خداييش خيلي حالميداد!
Doom و quake و حتي rage به نظرم خيلي بهتر از گيرز اف وار و امثالشن كه تفاوت نسخه هاش فقط در مرحله هاشه كهدر واقع dlc نسخه قبله!

S.z.a.r

کاربر سایت
Jul 21, 2011
184
نام
زیــنــب
=))=))=))چیزی واسه گفتن نمونده.

دوست عزیز شما به جای اینکه صرفا از یه شخص خاص به خاطر کارهای بزرگی که قبلا انجام داده طرفداری کنی یه کم دید خودتو باز کن جوانب دیگه بحث رو هم بسنج. الان فرض کن یه برنامه نویس واسه یه نسل و یه سخت افزار با یه امکانات خاص که در اختارشه و شناختش از سخت افزار همون نسل یه شاهکار خلق میکنه ! بعد توی نسل جدید بازی های متوسط ( اینجا لفظ متوسط برای زیر سوال بردن ایشون نیست همونطور که خیلی از بازی ها متوسط ان ولی ازشون لذت می بریم ) می سازه خوب ما باید چشممون و ببندیم و بگیم نه خیر این آقا جان کارمکه بازی متوسط هم بسازه ما می گیم شاهکاره ؟

در مورد اون قسمت که بُلد کردین هم باید بگم بله حرفی برای زدن نیست چون درسته. الان به کارمک بگیم بیا یه بازی در حد بازی های محبوب این چند ساله بساز چه تضمینی میدین که بتونه از پسش بر بیاد و انتظارات رو بر آورده کنه ؟ چون ما انقدر تو این چند وقته شاهکار بازی کردیم که یه بازی مثل RAGE به نظرمون بازی متوسطی بیاد !

crash.

کاربر سایت
Jun 24, 2013
135
نام
سید حسین
مهم نیست کارمک قبلا چکار کرده. هر چی بوده مال 1000 سال پیش بوده. کارمک توی این نسل فقط Rage رو عرضه کرد که گند زد. یکی نیست بهش بگه تو چی از جون صنعت بازی میخوای؟
کارای ایشون در مقابل کارهای جوات، تحفه ای بیش نیستن;;) ایشون باید برن غاز چرونی به جای بازی سازی;;)

مطمینم این نسل اولین نسل بازی کردنت بوده.

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,985
نام
Mohammad
دوست عزیز شما به جای اینکه صرفا از یه شخص خاص به خاطر کارهای بزرگی که قبلا انجام داده طرفداری کنی یه کم دید خودتو باز کن جوانب دیگه بحث رو هم بسنج. الان فرض کن یه برنامه نویس واسه یه نسل و یه سخت افزار با یه امکانات خاص که در اختارشه و شناختش از سخت افزار همون نسل یه شاهکار خلق میکنه ! بعد توی نسل جدید بازی های متوسط ( اینجا لفظ متوسط برای زیر سوال بردن ایشون نیست همونطور که خیلی از بازی ها متوسط ان ولی ازشون لذت می بریم ) می سازه خوب ما باید چشممون و ببندیم و بگیم نه خیر این آقا جان کارمکه بازی متوسط هم بسازه ما می گیم شاهکاره ؟

در مورد اون قسمت که بُلد کردین هم باید بگم بله حرفی برای زدن نیست چون درسته. الان به کارمک بگیم بیا یه بازی در حد بازی های محبوب این چند ساله بساز چه تضمینی میدین که بتونه از پسش بر بیاد و انتظارات رو بر آورده کنه ؟ چون ما انقدر تو این چند وقته شاهکار بازی کردیم که یه بازی مثل RAGE به نظرمون بازی متوسطی بیاد !
همه گفتهاتون فقط مختص افکار شماست و قابل احترام برای خودتون و شایدم برای تعدادی از کاربرا.
من و خیلی های دیگه بازی ریج رو یک بازی خوب و کارمک رو همچنان یک برنامه نویس فوق عالی میدونیم.
من دیگه بحثو همینجا تموم میکنم.
ولی ایرانی جماعت همیشه از یه چی ضربه خوردیم اونم اینه فکر میکنیم هر حرفی که داریم میگیم نظر بقیه مردمم هستش و بدتر از اون در مرحله بعدش دوس داریم به زور تحمیلش کنیم.
لطفا هنگامی که یک گفته رو مینویسید به کسایی که امکان داره نظرشون فرق کنه یه فکر بکنید تا مثل بعضی از این پستا استاد کارمک رو اینقدر پایین نیاریم.
خوبه تو این گفتگو کارمک منش خودشو نشون داده وگرنه معلوم نبود چه حرفایی که راجعبش نمیزدید.

آخرین ویرایش:

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,536
Rage یه بازیه متوسط بود . نه خیلی خوب نه خیلی بد
ارزش 1 بار تموم کردن رو داشت
ببین تا وقتی‌ استاد جواد تو این صنعت هست Carmack و KOjima و Mikami و امثال اینا باید برن دام داری کنن.اصلا اینا می‌تونن یه بافت از یه Crysis رو تشکیل بدن همه رو هم؟ منطق داشته باش لطفا!
بازی که همش گرافیک نیست . به قول جوات 60 درصد ( درست یا غلطش رو کاری ندارم )

S.z.a.r

کاربر سایت
Jul 21, 2011
184
نام
زیــنــب
همه گفتهاتون فقط مختص افکار شماست و قابل احترام برای خودتون و شایدم برای تعدادی از کاربرا.
من و خیلی های دیگه بازی ریج رو یک بازی خوب و کارمک رو همچنان یک برنامه نویس فوق عالی میدونیم.
من دیگه بحثو همینجا تموم میکنم.
ولی ایرانی جماعت همیشه از یه چی ضربه خوردیم اونم اینه فکر میکنیم هر حرفی که داریم میگیم نظر بقیه مردمم هستش و بدتر از اون در مرحله بعدش دوس داریم به زور تحمیلش کنیم.
لطفا هنگامی که یک گفته رو مینویسید به کسایی که امکان داره نظرشون فرق کنه یه فکر بکنید تا مثل بعضی از این پستا استاد کارمک رو اینقدر پایین نیاریم.
خوبه تو این گفتگو کارمک منش خودشو نشون داده وگرنه معلوم نبود چه حرفایی که راجعبش نمیزدید.

من نظر شخصی خودمو گفتم شما اینطوری برداشت کردین که دارم نظرمو تحمیل میکنم این دیگه مشکل من نیست. در ضمن من کارمک رو پایین نیاوردم یعنی در حدی نیستم که بخوام شخصی مثل اون یا اخلاق و منش اش رو زیر سوال ببرم منظور من رو کاملا اشتباه متوجه شدین. دارم میگم اون انقلابی که کوایک یا دوم یا ولفنشتاین زمان خودشون بودن کجا و RAGE کجا . شما اگه اون بازی ها رو با هم عصر های خودشون مقایسه کنین کاملا متوجه منظور من میشین. دیگه واضح تر از این نمی تونم توضیح بدم !

alcatraz

کاربر سایت
Apr 2, 2010
154
نام
مجتبی
اگر کارمک و تیمش پایه گذار fps بودن جواد و تیمش هم پایه گذار انقلاب تکنیکی در کل صنعت بود
حالا چون جواد و تیمش کازشون خیلی درسته (!) ، کارمک باید بره بمیره؟! واقعا این دوره زمونه چه چیز هایی که به دو چشم ناقص ما نشون نمیده8-|

ash||||ash

کاربر سایت
Jun 24, 2013
20
اصولا عمده یوزر های اینجا یکی رو دوست دارن مثل کیج که هر روز بیاد حرف مفت بزنه براشون و خودشو خدا فرض کنه بقیه رو گاگول :)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر