چگونگی رایت سی دی یا دی وی دی پلی استیشن2

Master

کاربر سایت
Mar 16, 2006
401
نام
حسین
با سلام .من دیدم افراد زیادی هستند که نمیدونند چجوری باید از بازی های پلی استیشن 2 خودشون Backup داشته باشن . بعضا دیدم که افراد میتونن از دی وی دی ها و یا سی دی (مربوط به بازی های اولیه Ps2) پلی استیشنشون ایمیج بگیرن .اما تو رایت اون طوری که دستگاه هم اونو راحت بخونه با مشکل روبرو هستن.
خوب بعد از کنکاش ها و جستجوهای بسیار زیاد و دیدن و انجام دادن راه حل هایی که هر کس تو فورم هی ایرانیو خارجی تو این زمینه ارائه میداد و صد البته دی وی دی های بیمصرفی که رو دستم موند.! راه حلی بسیار عالی و راحت رو پیدا کردم که خدمتتون عرض میکنم .(پس یکی از آموزش های زیر رو دانلود کنید آخر مقاله لینک دنلود هست )
------------------------
بسم الله الرحمن الرحیم

شروع کار :
قبل از هر چیزی وسائل مورد نیاز ما تو این زمینه رو تهیه کنید.

1.برنامه Alcohol 120%
2.برنامه Nero( من تو ساخت این آموزش از نرو 8 استفاده کردم.اما به احتمال زیاد سایر ورژن های قبلی این برنامه هم بدون مشکل این کارو انجام میدن.)
همین. این هم از ابزار مورد نیاز ما.دی وی دی هم که یادتون نرفته !:D
=======================================
.(لینک دنلود همین مقاله پایین هست .میتوئنید دنلود کنید )
قبل از هر چیزی بگم که از الکل استفاده کردیم برای ایمیج گیری به چند دلیل :
1.عموم ایمیج ها با الکل گرفته شده
2.به خاطر داشتن قابیلت ایمیج گیری از بازی های پی اس 2 به صورتی کاملا کارا!
3.دی ان اس کد ! با الکل و دی وی دی دیکراپیتر می تونید انجامش بدید
4.میتونید با نرو هم ایمیج بگیرید و بعد با نرو رایت کنید.!(این هم ممکنه .اما بهتره با الکل بگیرید!)
1.ابتدا باید از سی دی یا دی وی دی خودتون ایمیج بگیرید.که این کار رو با کمک برنامه بسیار عالی الکل 120% انجام میدیم.
2.سپس برنامه ی نرو 8 رو اجرا کنید وطبق عکسهایی که گرفتم عمل کنیدو وارد قسمت های زیر شوید:

تهیه ایمیج از دی وی دی بازی :
1.برنامه الکل 120% رو اجرا کنید و طبق تصویر رو گزینه اول کلیک کنید.
wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 768x529.
image.JPG

=================================
2.پنجره دوم به شکل زیر نمایش داده میشه .یادتون باشه که حتما تنظیمات شما هم مثل تنظیمات ما باشه .تو تصویر مشخصه.که چه بخش هایی نیاز به تنظیم داره.
Image2.JPG

3.حالا جایی که میخواهیید ایمیجتون رو ذخیره کنید انتخاب کنید.و بعد از این کار دکمه Start رو بزنید

image3.JPG

4.این تصویر هم یعنی اینکه کار تا اینجا خوب پیشرفته و شما درحال ایمیج گیری از دی وی دی تون هستید!منتظر بمونید تا پیغام پایان کار بشما نمایش داده بشه .بعد بر روی Finish کلیک کنید. و بقیه آموزش رو مطالعه کنید.

untitled.JPG

رایت ایمیج بر روی دی وی دی
1.نرو رو اجرا کنید و مثل تصاویر زیر عمل کنید.روی Back up مثل شکل زیر کلیک کنید تا شکل زیر رو ببینید.
wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 799x565.
1.JPG

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 796x562.
2.JPG

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 689x502.
3.JPG

خوب .حالا با باز شدن پنجره جدید ما باید ایمیجمون رو انتخاب کنیم .ولی یه مشکل ! فرمت ایمیجی که ما با الکل گرفیتم mdf هست! نرو که این فرمت رو نمیشناسه ! چیکا ر کنیم ؟ ! خوب خیلی راحت یه کلک رشتی میزنیم!
biggrinsmiley.gif
.برید روی نام ایمیجتون راست کلیک کنید (همون که پسوندش .mdf هست ).و mdf رو تبدیل به iso کنید و بعد Ok کنید.(اگه پسوند برای شما معلوم نیست .نکته آخر این آموزش رو بخونید.)
wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 797x595.
6.JPG

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 797x597.
7.JPG

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 679x499.
4.JPG

4. در پنجره ی باز شده مثل چیزی که در تصویر بالا میبینید باید فایل ایمیج خودتون رو که حتما باید Iso باشد رو انتخاب کنید.(خوب حالا که شده .پس راحت انتخاب کنید)
5. سپس طبق عکس زیر پایین ترین سرعت رایت رو انتخاب کنیدو دی وی دی یا سی دی رو رایت کنید.
wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 955x503.
5.JPG

نکته:برای اینکه بتونید پسوند فایل ها رو ببینید. بشرح زیر عمل کنید.
1.اول My computer رو باز کنید.

بعد اون بالا از منو Tools . گزینه Folder Option رو انتخاب کنید(آخرین گزینه)
بعد یه پنجره جدید باز میشه .شما اون بالای پنجره رو View کلیک کنید.
option.JPG

این گزینه رو پیدا کنید.این گزینه (برای شما تیک دار هست.) تیکش رو مثل شکل بالا بر دارید و Ok کنید.حالا میتونید پسوند فایلهای مختلف رو ببینید.
------------------------------------------------------------------
آموزش بوسیله :
:سید محمدحسن پور(اخوی بنده هستند :D )
Master.Babol@gmail.com

دنلود کامل مقالات .
لینک جدید (27 نوامبر 2018 )

Attachments

• رایت سی دی یا دی وی دی پلی استیشن2.pdf
    1.7 MB · مشاهده: 73
آخرین ویرایش:

Master

کاربر سایت
Mar 16, 2006
401
نام
حسین
شما زحمت كشيديد ولي با سرعت 2x با Nero بصورت Data - Wirte كني معمولا درست اجرا ميشه!!!
سلام . ممنونم از نظرت . این مقاله رو برادر من نوشته و پیشنهاد کردم تو نت قرار بده تا دیگران هم استفاده کنند. در مورد گفته شما هم . ایشون عنوان کردن که این کار رو قبلا انجام دادن اما نتیجه بخش نیست!
خیلی کارت درسته برای من که جواب داد...آموزشت عالی بود....

خواهش میکنم . نظر لطف شماست .
مقاله کامل رو گذاشتم تا مجبود نباشن دوستان دنلود کنند . تو سرچ هم راحت تر پیدا بشه )

Master

کاربر سایت
Mar 16, 2006
401
نام
حسین
باید بر رویه DVD معمولی رایت کنیم دیگه ..؟ (از این 300 تومنی ها) :biggrin1:
آره :love:
با یک کلون 1به1 بزن بره ، دیگه این همه ...
یا با دبلیکیتور ...
ایمیج گیری امنیت بیشتره . اگه سی دی خش داشته باشه . یهرایت دیفکتیو و بعدش تعطیل !
اماایمیج که بگیرید که متوجهمیشید سی دی یا دی وی دی در جه وضعیه و مطمئن خواهید بود که مهمه چیز بر وفق مراده !.

opinions

کاربر سایت
Mar 13, 2008
21
دوست عزیز دستت درد نکنه! با این روش میتونیم بازی هایی که دیگه تو بازار نیست رو از کسی بگیریم و یه نسخه برای خودمون داشته باشیم.
چند روز پیش از جایی یه شاهزاده فارس 2 پیدا کردم از این شرکت های در پیتی ورداشته بود بازی رو ناقص کرده بود و تمام دمو ها رو حذف کرده بود و در یک CD (به جای DVD) قرار داده بود. آخه این چه وضعیه. چرا این بلاهارو سر بازی ها در میارن!

Drak_Dragon

کاربر سایت
May 24, 2007
219
نام
شهروز علیم
آقا چطوری میشه کلکی زد که dvd رایتی ما مثل بازی اورجینال عمل کنه و بشه آنلاین بازی کردش ؟
یکبار یه جا خونده بودن ولی دیگه پیداش نکردم

GearOfWar

کاربر سایت
Sep 28, 2007
109
:cheesygri مهندس کارت تحسین بر انگیز بود ولی این که کاری نداره وقتی با Alcohol 120% ایمج میگیری با همون برنامه مم میتونی رایتش کنی دیگه نیازی به نرو نداری که!!!
اگه دقت کنی زیر همین گزینه ای که ایمج میگیری نوشته Image Buring Wizard که رنگ قرمزی داره !
من خودم تا حالا 14 تا بازی از دوستام گرفتم رایت کردم هیج مشکلی هم هیچ کدومشون ندارن !

بگذریم !

آخرین ویرایش:

Master

کاربر سایت
Mar 16, 2006
401
نام
حسین
آقا چطوری میشه کلکی زد که dvd رایتی ما مثل بازی اورجینال عمل کنه و بشه آنلاین بازی کردش ؟
یکبار یه جا خونده بودن ولی دیگه پیداش نکردم
برای انلاین بازی کردن کار کمی سخت تر میشه . از الکل و دی وی دی دیکراپیتر باید استفاده کنی .و نوع خاصی از دی وی دی R+ ( که تو بازار هم هست . یه نگاه به دی وی دیت بنداز موقع خرید متوجه میشی!).برای این مسئله باید کد DNAS authentication رو شخصا از روی دی وی دیت بدست بیاری با ابزاری که گفتم و بعد این کد رو به Iso بازیت (یا همون ایمیج بازیت ) inject یا تزریق کنی . ( به زبون خودمونی تر باید واردش کنی . که این کارم با DVD Decrypter انجام میدی . ) واقعیتش این بدبختیش خیلی زیاده . تو فورم پلی استیشن سه یه لینک هست که این کارو رو خودش میکنه (برنامه ورژن ویندوزی با رابط کاربری هستش )اما برای دنلود اون حداقل باید عضو باشی و پست مفید! پست مفیدتم هر بار چک میشه که آیا واقعا مفید هست یا نه .خلاصه اگه کسی رو پیدا کردی که اون نرم افزار رو بهت بده زندگی به کامت شیرین میشه در غیر اینصورت اینجا رو بخون و عمل کن . موفق میشی)
دوست عزیز دستت درد نکنه! با این روش میتونیم بازی هایی که دیگه تو بازار نیست رو از کسی بگیریم و یه نسخه برای خودمون داشته باشیم.
چند روز پیش از جایی یه شاهزاده فارس 2 پیدا کردم از این شرکت های در پیتی ورداشته بود بازی رو ناقص کرده بود و تمام دمو ها رو حذف کرده بود و در یک CD (به جای DVD) قرار داده بود. آخه این چه وضعیه. چرا این بلاهارو سر بازی ها در میارن!
خواهش میکنم .والله چه میدونم !
:cheesygri مهندس کارت تحسین بر انگیز بود ولی این که کاری نداره وقتی با Alcohol 120% ایمج میگیری با همون برنامه مم میتونی رایتش کنی دیگه نیازی به نرو نداری که!!!
اگه دقت کنی زیر همین گزینه ای که ایمج میگیری نوشته Image Buring Wizard که رنگ قرمزی داره !
من خودم تا حالا 14 تا بازی از دوستام گرفتم رایت کردم هیج مشکلی هم هیچ کدومشون ندارن !

بگذریم !

آقا من دنبال یه ارشیو کامل هستم از بازی های PS2 چون 2 روز پیش خریدم این شاهکارو !
با اینکه قدیمیه ولی هنوز میشه باهاش عشق بازی کرد :p
آقا مردونه هر کی هر بازی داره رو لیست کنه تا بقیه که بعضی بازی ها رو ندارن بتونن با کمک همدیگه به دستشون بیاریم مثلا
Metal Gear Soild 2
Fatal Frame 1
Fatal Frame 2
devil may Cry 1
ECT....

و از این چیزا دیگه !!!
جون من کم کاری نکنید !!

مثلا الان کسی
Fatal Frame 1
Fatal Frame 2 تا رو داره من دنبالشم سخت !
در مورد الکل و استفاده از اون . باید بگم در صورتی با الکل درست کار میکنه که از دی وی دی R+ استفاده شده باشه . در غیر اینصورت جواب نمیده ! (شاید جواب هم بده . اما برادر من که بار ها تست کرده این مسئله رو نفی میکنه !)
برای مابقی مسائل به پست های بالا توجه کنید .
یه خواهشی هم از شما دوست عزیزم دارم اینه . این مسائل رو تو بخش مربوط به خودش پیگیری کنید . این تاپیک مختص رایت بازی هست نه تبادل بازی .
امیدوارم از این صحبت من ناراحت نشده باشید قصد جسارت ندارم خدای نکرده
همگی موفق و سربلند باشید :love:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر