چگونگی رایت سی دی یا دی وی دی پلی استیشن2

AhrimanSefid

کاربر سایت
Oct 11, 2006
29
سلام
من یک سوال سخت و آسان داشتم.
من یک فایل از فایلهای DVD PS2 رو ادیت کردم اما وقتی بر می گردونم سر جاش دیگه DVD رو به عنوان خام می شناسه و کار نه می کنه.
می شه کمک کنید.

bazras2008

کاربر سایت
Feb 27, 2009
23
نام
محمد
برای رایت کردن وایمیج گرفتن میتونین ازUltraIsoاستفاده کنید.من چندبار فایل های isoبازیهای پلی استیشن2رو رایت کردم مشکلی نداشته در ضمن روی DVD+RوDVD-Rجواب میده

okok

کاربر سایت
Dec 13, 2006
43
نام
سالار گنجیشکه
سلام، لطفت راهنمایی رایت رو در یه جای درست آپلود کنین
تمام لینک ها و عکس های پست اول از کار افتادند.
ممنون

panguen

کاربر سایت
May 15, 2011
2
راه حلی برای بازیافت سی دی و دی وی دی هایی که خیلی خش دارند و کنسول نمیتونه بازی رو خوب بخونه . من 4 تا بازیهای قدیمیمو با این روش بازیافتم و کپی زدم .
راهش اینه که سی دی رو با استفاده از پنبه و مقداری پولیش ماشین ( همونهایی که قوطیش زرده ) سیقل میدین البته با صبر و حوصله و البته ملایمت . برای اینکه سی دی خورد نشه در اثر فشار دست ، اونو بزارین روی کتاب که سطحش صاف باشه . پنبه هم مقدارش اندازه کف دست باشه .
اگه سوالی بود در خدمتم

• Like
Reactions: 3line

tahermirazi

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3
:d
سلام پست بالایی پست برادرم هست ( در زمینه پلی استیشن دو کار کرده "9 .
اما در مورد پلی استیشن یک . شما برای رایت بازی های پلی استیشن یک به یه Clone cd نیاز داری ترجیحا ورژن 4 . و بعد پروفایل های رایت سی دی که میتونی اینو از اینجا دنلود کنی CloneCD4Profiles.zip
و تو پوشه profile کلان سی دی کپی کن ( محتویاتشو بریز تو اون پوشه ) .
بعد موقع رایت کردن باید profile PSX (libCrypt) رو انتخاب کنی . برای ایمیج گیری هم اونPSX [LibCrypt] Max Read and Write رو انتخاب کن .
نباید مشکل داشته باشی .
در ضمن سی دی رایتی رو اگه دستگاه ps1 هست ( پلی استیشن کوچیکا ) باید چشمش قوی باشه ( یا تازه خریده باشی ( که بعید میدونم ) تا بتونه قشنگ بخونه سی دی ها رو . پلی استیشن های بزرگ هیچ مشکلی ندارن مثل تراکتور تمام سی دی ها رو میخونن . فرقی هم نداره که چند بزنی . اما کوچیکا من که داشتم به مشکل بر میخوردم باید 10 20 بار خاموش روشن میکردم تا بالا بیاد .

سلام

اتفاقا برعکس یا حد اقل مال من که برعکسه چون لنزش خیلی ضعیفه سی دی های ارژینالو بد می خونه و حتما هم باید دستگاه برعکس باشه تا بخونه :d

اما سی دی رایتی رو درجا می خونه مثل آب خوردن و تازه اگه دستگارو برعکس کنی اونوقت بد می خونه بهش بر می خوره ;););;)

و اما در موررد رایت سی دی های پلی استیشن یک 1 باید بگم که اگه {{قصد دارید از روی دیسک یا سی دی دیگری که امانت است یا ..می خواهید کپی دیسک کنید آسان ترین کار استفاده از خود نرم افزار نرو میباشد بهتره که سی دی رو سی دی کپی نکنید ممکنه فایلها آسیب ببینند برای این کار خیلی راحت ابتدا فایل درون سی دی رو بر روی هارد کپی کنید و سپس اطلاعات پوشه کپی شده را بر روی سی دی خام رایت کنید من این کارو چند بار انجام دادم مشکلی نداره وبا خود کنسول پلی استیشن 1 به راحتی اجرا و بازی میشه در مورد دستگاه من خیلی از ارژینالش بهتر اما برا پلی استیشن 2 نمی دونم شاید ایمیج بگیرن بهتر باشه تا حالا امتحان نکردم b-) l-):o):o) واما

مهمترین قسمت بخش که خیلی مهمه :o) {{{چگونه ایمیج بازی دانلود شده را در طوری رایت کنیم که خود کنسول پلی استیشن 1 اجرا کنه }}

{{آموزش رایت ایمیج بازی پلی استیشن1 و اجرا در خود کنسول پلی 1}}

من برای اینکار 9 عدد سی دی را تا حالا نیز سوزانیده ام :d:d اول باید بگم که مهم نیست فایل ایمیج بازی شما چه فرمتی را نیز داشته باشد چهiso. باشد

و چه bin هیچ فرقی نداره و روی کنسول تاثیری نداره چون امتحان کردم پس نیازی به تبدیل فایل bin به iso را ندارید چون ممکنه تو تبدیل حتی فایل آسیب ببیند و مشکل دار شود

و اکثر فایلهای ایمیج که گرفته میشوند و دانلود میشوند همه فرمتشون همون bin هستش
من با نرم افزار ImgBurn دو بار رایت کردم اونم با کمترین سرعت 2ولی فقط با مبدل اجرا شد مبدل پلی استیشن برای کامپیوتر و خود کنسول پلی استیشن 1آن را جرا نکرد پس اگه قصد داری با خود کنسول بازی را اجرا کنید از این نرم افزار مزخرف استفاده نکنید >:) ازینم UltraISO استفاده کردم یه بار سی دی رو سوزوند یه بارم رایت کرد بازم همون مشکل فقط مبدل پلی 1
کامپیوتر اجرا نمود و در خود کنسول حتی شناسایی هم نشد که حد اقل لوگو پلی استیشن بیاد بالا مثه قبلی این نشانه اینه که این رایت مال کنسول نیست که حتی لو گو نمیاد آمدن لوگو نشانه صحیخ بودن رایته و اما از نرم افزار خودم که فک نمیکردم بخونه همون الکل Alcohol 120% که دوستمونم گفتن تونست بدون مشکل رایت کنه که پلی استیشن اجرا کنه فعلا یه بازی بیشتر رایت نکردم گاهی وقتی ارور میده که باید صبر کنی تا دوباره مشکل برطرف شه نمی دونم عیب از دسگامه که ضعیفه یا چیز دیگه ای در هر صورت تبق تجربیات جز این نرم افزار تا حالا هیچ نرم افزاری نتونسته برا خود کنسول بازی رو اجرا کنه فقط عیبش اینه که مثه نرو با سرعت کمتر از 8 نمیشه رایت زد اگه مثه ImgBurnبا 2x هم میشد رایت زد شاید خیلی بهتر تر بود در هر صورت ببخشید که زیاده گویی کردم این مشکلو خیلیها داشتن که من چن روز درگیرش بودم تا خودم به نتیجه رسیدم و نرم افزارارو تست کردم و مثه اینکه کلون سی دی هم نمی تونه رایت خوبی رو در این زمینه داشته باشه چون دوستمون در بالا گفت اجرا نشده ;)

حالا آموزش رایت با الکل برا اونا که نمی دونن پس از نصب و اجرای نرم افزار گزینه دوم را که imag burning
wizard را بزنید
و سپس فایل ایمیج را که می خواهید رایت کنید را انتخاب کنید و ب گزینه nextرابزنید و در گزینه های بعدی سرعت رایت را روی کمترین یعنی x8بگذاریدو گزینه رایت رابزنید و تمام
امیدوارم از بازیهای دانلود شده در خود منسول لذت ببرین /:)
.موفق باشین .

- - -ویرایش - - -

من میخوام بازی هیتمن 4 رو از اینترنت دانلود و بعد رایتش کنم چی کار کنم؟

اگه می خوای تو خود کنسول پلی استیشن 1 بازی کنی همین کاری رو که من گفتم ولی اگه با مبدل می خوای بازی کنی احتیاجی به رایت نیست ایمیجشو خود مبدل می خونه برات

- - -ویرایش - - -

برای رایت کردن وایمیج گرفتن میتونین ازUltraIsoاستفاده کنید.من چندبار فایل های isoبازیهای پلی استیشن2رو رایت کردم مشکلی نداشته در ضمن روی DVD+RوDVD-Rجواب میده

اما برا پلی استیشن 1 من دوبار با این نرم افزار زدم نشد پس برا رایت پلی 1 ازین استفاده نکنید بهتره

آخرین ویرایش:

tahermirazi

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3
هم نرو و هم الکل زیر 8x سرعت ندارن چجوری بعضی از دوستان با الکل و نرو چهار و دو میزنن خدا عالمه ورژن نرم افزاراشونو به مام بدن

- - -ویرایش - - -

سلام من با برنامه الکل120% ایمیج گرفتم و با سرعت 1x رایت زدم که خوب جواب داد . مرسی از دوستانم .

ببخشین دوست عزیز به خاطر حرف شما من تمام ورژنای موجود الکلو گرفتم هیچ کدوم زیر 8xرایت نمیکنن چجوری شما با 1 زدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- - -ویرایش - - -

سلام من یه سری بازی ps2 دانلود کردم حجمای فایل mdf 700 mg اینطوراس یعنی همش تو این مایس اما وقتی رایت میکنم جواب نمیده با چه برنامه میشه این mdf باز کردمثلا بازی ico 800mg فکر کنم باید بیشتر بشه؟میشه comperes کرد؟

برو تو پروپرتیز پسوند mdfکه مال نرم افزار الکل هستش رو بکن isoچون مال برنامه الکله Alcohol 120%شاید خود برنامه همینجوریم خوب رایتش کنه تازه میتونی با نرم افزار ultra iso از قسمت مبدل فایل رو به isoتبدیل کنی

موفق باشی

- - -ویرایش - - -

والا به خدا من با nero كپي ديسك ميكنم 4x هيج مشكلي پيش نمياد

والا نرو هم زیر 8xنمیزنه

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
هم نرو و هم الکل زیر 8x سرعت ندارن چجوری بعضی از دوستان با الکل و نرو چهار و دو میزنن خدا عالمه ورژن نرم افزاراشونو به مام بدن

- - -ویرایش - - -

ببخشین دوست عزیز به خاطر حرف شما من تمام ورژنای موجود الکلو گرفتم هیچ کدوم زیر 8xرایت نمیکنن چجوری شما با 1 زدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- - -ویرایش - - -

برو تو پروپرتیز پسوند mdfکه مال نرم افزار الکل هستش رو بکن isoچون مال برنامه الکله Alcohol 120%شاید خود برنامه همینجوریم خوب رایتش کنه تازه میتونی با نرم افزار ultra iso از قسمت مبدل فایل رو به isoتبدیل کنی

موفق باشی

- - -ویرایش - - -

والا نرو هم زیر 8xنمیزنه
دوست عزیز
نرو و الکل قادر به رایت با سرعت 1X هستند اما به شرطی که رایتر شما ساپورت کنه. مثلا من یه سی دی رایتر Teak داشتم که سرعت 1X رو می شناخت بعدش یه دی وی دی رایتر Teak خریدم که دیگه 4 یا 8X پایین تر رو نمی شناخت و در آخر الان که رایتر اچ پی دارم سرعت پایین تر از 16x رو برای سی دی نمیشناسه (در گزینه های رایت نمیاد). برای پلی استیشن هم با رایتر جدید با سرعت 16X و هم با سی دی رایتر قدیمی که سرعت 2X رو در گزینه هاش داشت رایت کردم هر دو اجرا شدند (روی پلی استیشن1). بنابراین 16X الان همون کار 2X رو می کنه و محدوده سرعت بر اساس نوع رایتر شما و قابلیتهاش در نرم افزارهای نرو یا الکل به نمایش در میان. همین.
موفق باشید.

@mahmoud

کاربر سایت
May 22, 2009
1,078
نام
Mahmoud
من میخوام بازی هیتمن 4 رو از اینترنت دانلود و بعد رایتش کنم چی کار کنم؟

اگه می خوای تو خود کنسول پلی استیشن 1 بازی کنی همین کاری رو که من گفتم ولی اگه با مبدل می خوای بازی کنی احتیاجی به رایت نیست ایمیجشو خود مبدل می خونه برات
مؤمن هیتمن ۴ گفته ها :D

tahermirazi

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3
دوست عزیز
نرو و الکل قادر به رایت با سرعت 1X هستند اما به شرطی که رایتر شما ساپورت کنه. مثلا من یه سی دی رایتر Teak داشتم که سرعت 1X رو می شناخت بعدش یه دی وی دی رایتر Teak خریدم که دیگه 4 یا 8X پایین تر رو نمی شناخت و در آخر الان که رایتر اچ پی دارم سرعت پایین تر از 16x رو برای سی دی نمیشناسه (در گزینه های رایت نمیاد). برای پلی استیشن هم با رایتر جدید با سرعت 16X و هم با سی دی رایتر قدیمی که سرعت 2X رو در گزینه هاش داشت رایت کردم هر دو اجرا شدند (روی پلی استیشن1). بنابراین 16X الان همون کار 2X رو می کنه و محدوده سرعت بر اساس نوع رایتر شما و قابلیتهاش در نرم افزارهای نرو یا الکل به نمایش در میان. همین.
موفق باشید.

مرسی از توضیحاتت دوست من ولی پس چطوری که الان که نرو ورژن 12 رو امتحان میکنم برای من سرعت 4xهم اضافه شده؟؟ و چطوری که تو سایر نرم افزارها مثل ImgBurnبرام سرعت 1xهم داره؟؟

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
مرسی از توضیحاتت دوست من ولی پس چطوری که الان که نرو ورژن 12 رو امتحان میکنم برای من سرعت 4xهم اضافه شده؟؟ و چطوری که تو سایر نرم افزارها مثل ImgBurnبرام سرعت 1xهم داره؟؟
خواهش می کنم. اون 1X واقعی نیست! موقع رایت نگاه کنید متوجه میشید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر