چرا Skyrim بیشتر از Fallout New Vegas مورد استقبال قرار گرفت ؟

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
به نظرم کلا اسکایریم یه جو گیری آنی بود. نمی خوام بگم بازی بدی بود. نه اصلا. من خودم یه چند مدت خیلی اسکایریم بازی می کردم و خیلی تو بازی غرق شده بودم. اما کافیه دوبار بازی رو تموم کنی، کلا بازی چلونده می شه! یعنی ایده هایی که باقی می مونه (مثل ماموریت های فرعی زیاد) اونقدر جذاب نیستن. ( بعضی ماموریت های فرعی که شاهکار بودن! :D رسما به "برو اون آیتم رو از اون سر اسکایریم برام بیار منم چندرغاز بهت سکه می دم" خلاصه می شد :D ) از اون طرف واقعا به NV ظلم شد.همونطور که گفتم در مورد اسکایریم خیلی جو زدگی و الکی هایپ شدن زیاد بود برای همین بازی خیلی به چشم اومد. (البته بازم می گم در خوب بودن بازی شکی نست)

Empyrium

کاربر سایت
May 9, 2011
1,027
دوستمون راست میگه. شنیدم مورووایند به شدت سخت و طاقت فرساست! واقعا هم سخته و خیلیا بیخیالش میشن!
باید قبول کرد که بازیا آسون تر شدن! نه فقط اسکایریم بلکه تمام بازیا.

پ.ن: آهنگ Dragon Borne Come از اسکایریم همون آهنگ اصلی Morrowind هست:>
تازه fast travel هم نداره:d
جونت درمیاد بخوای بری جایی،منOblivion رو گرفتم نمیدونستم fast travel داره،از Kavatch تا cheydinhall پیاده رفتم:d
به نظرم کلا اسکایریم یه جو گیری آنی بود. نمی خوام بگم بازی بدی بود. نه اصلا. من خودم یه چند مدت خیلی اسکایریم بازی می کردم و خیلی تو بازی غرق شده بودم. اما کافیه دوبار بازی رو تموم کنی، کلا بازی چلونده می شه! یعنی ایده هایی که باقی می مونه (مثل ماموریت های فرعی زیاد) اونقدر جذاب نیستن. ( بعضی ماموریت های فرعی که شاهکار بودن! :biggrin1: رسما به "برو اون آیتم رو از اون سر اسکایریم برام بیار منم چندرغاز بهت سکه می دم" خلاصه می شد :biggrin1: ) از اون طرف واقعا به NV ظلم شد.همونطور که گفتم در مورد اسکایریم خیلی جو زدگی و الکی هایپ شدن زیاد بود برای همین بازی خیلی به چشم اومد. (البته بازم می گم در خوب بودن بازی شکی نست)
من خودم 3تا کاراکتر لول 51 دارم،یک 62:d هنوز هم تکراری نشده بازی:d

Archraziel

کاربر سایت
Jul 27, 2012
73
نام
مسعود
Bethesda توی این دوره که کسی رقبتی برای ساختن RPG نداره داره بازی می سازه، دوستای قدیمی پسندمون که فال آوت 2 به بعد رو اصلاً قبول ندارن توی سری لطف کنن یه شرکت معرفی کنن که داره درست کار می کنه...
همین قدر که بازی ها رو داره می ده بیرون تا همین روند نیمه جون هم توی این سبک حفظ بشه کلی ارزش داره کارش...
Fallout 3 بازی خوبی بود ولی وقتی NV رو بازی می کردی جداً غنای دنیاش نظرتو جلب می کرد، دنیاش باورپذیر تر شده بود و اتفاقات رندوم هم خیلی خیلی زیاد طراحی شده بود...

Skyrim هم همین روند رو دنبال کرد، دنیاش بزرگ بود، تنوع زیادی داشت، اتفاقات زیادی توش می افتاد، و دلیل اصلی موفقیتش "گرافیک بازی خیلی بالا رفت"...
واقعاً بارها شد که توی بازی فقط منظره اطرف رو تماشا می کردم...
Dungeon های بازی هم یکی از دلایلی بود که واقعاً بازی رو دوست داشتنی می کرد...
همه اینا باعث می شه تا این بازی پیشرفت خوبی داشته باشه و موفقیت بیشتری هم به دست بیاره...

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
الان چی باعث شده فکر کنی Morrowind بهتر از فالوت 3 و نیو وگاس بوده ؟ تا جایی من میدونم این بازیها هیچی از یه عنوان کامل RPG کم ندارن

فکر نیست! بازی کردم و میدونم چی دارم میگم. البته Fallout New Vegas خیلی بهتر از Fallout 3 بود و بنظرم جفتشون بهتر از Skyrim. اسکایریم یه بازی سندباکس خوبه ولی یه RPG خوب به هیچ وجه نیست. به هر حال سرگرم کننده هست خود منم کلی ساعت همشونو بازی کردم. ولی از زاویه یه RPG باز، آخرین بازی RPG که بتزدا ساخت Morrowind بود، New Vegas رو هم که درست بیشتر چیزاش Fallout 3 بود ولی خیلی بهتر از FO3 بود هم از نظر داستان هم از نظر مکانیزم های RPG و تاثیرهایی که تصمیمات بازیکن بر دنیا میگذاره به نظر من خیلی بهتر بود، و این استدیو نابود Obsidian (میشه گفت بهترین کارشون بوده از KOTOR 2 تا حالا) ساخت.

Cre2

کاربر سایت
Jul 3, 2011
24
تازه fast travel هم نداره:d
جونت درمیاد بخوای بری جایی،منOblivion رو گرفتم نمیدونستم fast travel داره،از Kavatch تا cheydinhall پیاده رفتم:d

البته Silt Strider ها فراموش نشن! (;
به نظر من همین فست تراول، بزرگترین ظلم در حق بازیه.

..............

کاربر سایت
May 7, 2011
572
به خدا قسم اگه واقعا میتونستید fallout New Vegas رو درک کنید هیچ وقت نمی گفتید Skyrim بازی بهتری هست

ریزه کاری ها تو نیو وگاس بیداد میکنه و دقت به جزئیات خیلی زیاده

نیو وگاس 90 درصدش ماموریت های مهمش فرعی هست که ماموریت های فرعیش دقیقا مثل ماموریت های اصلی میمونه و از نظر جذابیت خیلی خیلی بهتره از Skyrim
ماموریت های فرعی اسکایریم واقعا ضعیف بود اما تو نیو وگاس ماموریت فرعیش از ماموریت های اصلیش جذاب تره

اصلا تو نیو وگاس کل بازی ماموریت فرعی هست و کسی که واقعا بازی رو درک کرده باشه اصلا دنبال ماموریت های اصلی نمیره

چه قبول کنید چه نه fallout New Vegas عنوان بسیار با ارزش تری از Skyrim هست. سلیقه ای هم نیست و مدارکش هم موجوده

---------- نوشته در 02:31 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:21 PM ارسال شده بود ----------

یه موضوع دیگه در مورد لوکیشن های این دوتا بازی

تو Skyrim واقعا چندتا لوکیشن بود ؟ چندتا شهر و روستا بود ؟ تا جایی من یادمه همه شبیه هم بودن و ماموریت های فرعی خاصی هم
تو لوکیشن های مختلف نبود و اگه هم بود خیلی ساده و چیپ بود

اما تو نیو وگاس کلی مکان های جالب میتونی پیدا کنی که تو هر کدومش داستان خاص و اتفاق های جالبی نهفته است
داری میری یهو یه لوکیشن کشف میکنی و وقتی واردش میشی ساعت های درگیر داستان و اتفاق های جالبی میشی که تو
اون لوکیشن می افتاده و وقتی اون لوکیشن رو ترک میکنی با کلی خاطره خوب میری سراغ لوکیشن ها و داستان های بعدی

اما Skyrim چی ؟
گرچه بازم میگم Skyrim بازی عالی هست اما به هیچ وج ارزش هنری در حد fallout New Vegas نداره

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,438
نام
Majid
به خدا قسم اگه واقعا میتونستید fallout New Vegas رو درک کنید هیچ وقت نمی گفتید Skyrim بازی بهتری هست

نیو وگاس 90 درصدش ماموریت های مهمش فرعی هست که ماموریت های فرعیش دقیقا مثل ماموریت های اصلی میمونه و از نظر جذابیت خیلی خیلی بهتره از Skyrim
ماموریت های فرعی اسکایریم واقعا ضعیف بود اما تو نیو وگاس ماموریت فرعیش از ماموریت های اصلیش جذاب تره

اصلا تو نیو وگاس کل بازی ماموریت فرعی هست و کسی که واقعا بازی رو درک کرده باشه اصلا دنبال ماموریت های اصلی نمیره

چه قبول کنید چه نه fallout New Vegas عنوان بسیار با ارزش تری از Skyrim هست. سلیقه ای هم نیست و مدارکش هم موجوده

---------- نوشته در 02:31 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:21 PM ارسال شده بود ----------

تو Skyrim واقعا چندتا لوکیشن بود ؟ چندتا شهر و روستا بود ؟ تا جایی من یادمه همه شبیه هم بودن و ماموریت های فرعی خاصی هم

اما تو نیو وگاس کلی مکان های جالب میتونی پیدا کنی که تو هر کدومش داستان خاص و اتفاق های جالبی نهفته است
داری میری یهو یه لوکیشن کشف میکنی و وقتی واردش میشی ساعت های درگیر داستان و اتفاق های جالبی میشی که تو
اون لوکیشن می افتاده و وقتی اون لوکیشن رو ترک میکنی با کلی خاطره خوب میری سراغ لوکیشن ها و داستان های بعدی

اما Skyrim چی ؟
گرچه بازم میگم Skyrim بازی عالی هست اما به هیچ وج ارزش هنری در حد fallout New Vegas نداره
من که نفهمیدم این نیو وگاس چی داشت که اینقدر شما ها خوشتنو اومده..!!!!
من اولین بار نصبش کردم دیدم نه گرافیک درستی داره نه گیم پلی درستی! یکم رفتم جلوتر دیدم هیچ جذابیتی هم نداره پاکش کردم
دوباره دیدم هی تعریفشو میکنن دوباره نصبش کردم رفتم جلوتر دیدم بازم هیچ جذابیتی نداره از هیچ نظری کلا بییخیالش شدم!

هنوزم که هنوزه میگم خیلی مسخرس...

..............

کاربر سایت
May 7, 2011
572
من که نفهمیدم این نیو وگاس چی داشت که اینقدر شما ها خوشتنو اومده..!!!!
من اولین بار نصبش کردم دیدم نه گرافیک درستی داره نه گیم پلی درستی! یکم رفتم جلوتر دیدم هیچ جذابیتی هم نداره پاکش کردم
دوباره دیدم هی تعریفشو میکنن دوباره نصبش کردم رفتم جلوتر دیدم بازم هیچ جذابیتی نداره از هیچ نظری کلا بییخیالش شدم!

هنوزم که هنوزه میگم خیلی مسخرس...

در جواب این پست من فقط میتونم آدرس یه کلاس زبان خوب رو بهت بدم

گیم پلی فالوت هم همیشه جذاب بوده و گرافیکش هم خیلی خوبه اگه با بالاترین تنظیمات گرافیکی بازی کنی گرافیکش خیلی هم خوبه
منکه از گرافیک هنریش خیلی هم راضی هستم و کمبودی تو گرافیکش حس نمیکنم. اتفاقا گرافیک خیلی پولیش و جذابی هم داره

Archraziel

کاربر سایت
Jul 27, 2012
73
نام
مسعود
NV از لحاظ طراحی هنری واقعاً ایرادی نداره، البته طبیعتاً دوستان انتظار ندارن توی دنیایی که فضای Post Apocalyptic داره گل و بلبل و رود و دشت و دمن باشه، اشتباه می کنم؟
توی این بازی باید فضاهای شن گرفته و خشک و برهوت مسیر رو تشکیل بده که به خوبی هم این کار رو انجام داده، تنوع نداشتن این فضا هم اگه اهل یه کم جست و جو باشی برات بی معنیه، چون سوپرایز زیاد داره...
گرافیک فنی بازی هم روی بالاترین تنظیمات خوبه، بهترین نیست مطمئناً اما اخ و تفی هم که بعضیا نثارش می کنن بی انصافیه...

و یک نکته مهم، Skyrim با همه دوست داشتنی بودنش داستان و روند زیادی سر راستی داشت اما NV فقط برای فهمیدن شوخی های بازی هم باید هم با سری های قبلی آشنایی داشته باشی و هم اینکه زبانت در حد خیلی خوبی باشه...
همین موضوع باعث میشه تا خیلی ها نتونن هضم کنن بازی رو، خیلی ها هم سلیقه شون چیز دیگه س که خب نظرشون محترم... :D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
یه موضوع دیگه در مورد لوکیشن های این دوتا بازی تو Skyrim واقعا چندتا لوکیشن بود ؟ چندتا شهر و روستا بود ؟ تا جایی من یادمه همه شبیه هم بودن و ماموریت های فرعی خاصی هم تو لوکیشن های مختلف نبود و اگه هم بود خیلی ساده و چیپ بود اما تو نیو وگاس کلی مکان های جالب میتونی پیدا کنی که تو هر کدومش داستان خاص و اتفاق های جالبی نهفته است داری میری یهو یه لوکیشن کشف میکنی و وقتی واردش میشی ساعت های درگیر داستان و اتفاق های جالبی میشی که تو اون لوکیشن می افتاده و وقتی اون لوکیشن رو ترک میکنی با کلی خاطره خوب میری سراغ لوکیشن ها و داستان های بعدی اما Skyrim چی ؟ گرچه بازم میگم Skyrim بازی عالی هست اما به هیچ وج ارزش هنری در حد fallout New Vegas نداره
خب ببین، اینجور که سازنده های اسکایریم گفتن، وسعا سرزمینش به اندازه وسعه سرزمین Oblivion هست ولی به دلیل وجود کوه های زیاد و بلند، به نظر کوچکترین سرزمین سری The Elder Scrolls به نظر میرسه.از طرفی هم اسکایریم توی یه زمان قدیم و سرزمین قدیم رخ میده. شهر ها به خوبی کار شده بودن. محیط های خاکی به زیبایی تبدیل به محیط های برفی میشدن و .............. این غیر قابل انکاره که تنوع و زیبایی سرزمین اسکایریم از سرزمین سراسر خاکی NV بهتر بود.

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976

اما Skyrim چی ؟

الان که میشینم به هر دو بازی فک میکنم میبینم درست میگی.
توی Skyrim خدایش من مکان های ناب و تک زیاد دیدم ولی همچین quest فرعی قوی که بتونه از این مکان ها درست استفاده کنه ندیدم.
اما توی Fallout NV نه تنها مکان های بزرگ و کوچیک ناب و تک و پر جزئیاتی داره بلکه توی بیشترشون یه Quest فرعی درگیر کننده هم گذاشتن.
2 تا مثال:
1- به یه منطقه میرسی که بهت میگن اگه جلوتر میخوای بری باس لول ات بالا باشه و کلی دثکلاء کمین کردن و اینا... اگه لول ات خوب باشه یا در کل مواظب باشی و جلو بری هم باز به یه منطقه ی جالب تر بر میخوری که یکی از مقرهای... (نمیگم تا برای اونایی که ندیدن اسپویل نشه! :D )
2- یا وقتی میگن برو برای شهر (آروفو بود فکر کنم) یه کلانتر پیدا کن تو اگه دستی در کامپیوتر داشته باشی روباته رو راه میندازی یا اینکه میری به یه زندان و کلانتر رو از اونجا میاری که واقعاً زندانش مکان خیلی باحالی هست.
یا خیلی چیزای دیگه که الان حضور ذهن ندارم.
حالا جدا از اینا:
یکی از چیزایی که تو Fallout NV بهش معتاد شدم بازی کاروان بود! همه کارتها رو جمع کردم و هر کی بود حداقل 5 بار شکستشون دادم. کلاً Obsidian دستش درد نکنه تو همه بازی هاش یه مینی گیم کارت بازی هم میزارهو توی SW:KotOR II هم یادمه معتاد کارت بازیش (پازاک بود فک کنم) شدم!
چرا حالا توی اسکایریم این چیزا نیست؟ UI اسکایریم بیشترش بر پایه Flash هست و همونطور که میدونید Flash برنامه ایه که به راحتی قدرت ساخت مینی گیم رو داره. حداقل یه تخته نردی، شطرنجی، یا حتی کارت بازی باید توش میزاشتن! واقعاً که Bethesda تو بعضی چیزا انگار تنبله فقط! وگرنه براشون کاری نداره اینا!!

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا

اما Skyrim چی ؟
دوست عزیز این نظر شماست و نظر هر کس محترمه . :d ولی خیلی ها با حرف شما مخالفن و حرف شما رو قبول ندارن . :d
دنیای skyrim تقریبا چهار فصل سالو تو خودش داره ولی fallout چطور ؟ فقط بیابون . :d چهره ی npc ها توی skyrim زمخته ولی تو fallout زمخت تر . :dnpc ها واقعا سرد و بی روح دیالگاشونو میگن تو هر دو تا بازی ولی خب تو fallout سردتر و بی روح تر . :d
اون دوستانیم که میان میگن skyrim یه بازی کاملا rpg نیست باید توجه داشته باشن که fallout هم تقریبا از قوانین skyrim یا بهتره بگم obilvion پیروی میکنه و تقریبا همون ویژگیرو داره . فقط تم بازی از اسظوره ای به اخر زمانی تبدیل شده . :d
در کل باید بگم skyrim از fallout : nv بهتره و این ثابت شده و مدارکش موجوده . :d فروش بهتر و نمرات بالاتر . :d

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان

اما Skyrim چی ؟
احتمالا به خاطر اینه که شما از جو و فضای NV بیشتر خوشتون میاد. وگرنه ماموریت های فرعی اسکایریم از ماموریت های اصلیش هم بهتر بود. ماموریت های Dark brother hood و thieves guild و کالج جادوگری حتی از ماموریت های اصلی بازی هم جذابیت بیشتری داشتن! این که میگید سلیقه ای نیست دیگه تهشه! یعنی این همه سایت ها (تقریبا همه ی سایت ها) که نمره ی بیشتری به اسکایریم دادن و این همه بازیباز ها که اسکایریم رو بیشتر دوست دارن همشون اشتباه میکنن و نباید بیشتر دوست داشته باشن؟ من شیره ی هر دو بازی رو بیرون کشیدم :D اما اسکایریم خیلی بهتره. از نظر RPG بودن یا نبودن نمیگم. کلا بازی خییییلی بهتریه. هر چند NV هم از 80 درصد بازی های چند سال اخیر بهتره!

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
احتمالا به خاطر اینه که شما از جو و فضای NV بیشتر خوشتون میاد. وگرنه ماموریت های فرعی اسکایریم از ماموریت های اصلیش هم بهتر بود. ماموریت های Dark brother hood و thieves guild و کالج جادوگری حتی از ماموریت های اصلی بازی هم جذابیت بیشتری داشتن! این که میگید سلیقه ای نیست دیگه تهشه! یعنی این همه سایت ها (تقریبا همه ی سایت ها) که نمره ی بیشتری به اسکایریم دادن و این همه بازیباز ها که اسکایریم رو بیشتر دوست دارن همشون اشتباه میکنن و نباید بیشتر دوست داشته باشن؟ من شیره ی هر دو بازی رو بیرون کشیدم :D اما اسکایریم خیلی بهتره. از نظر RPG بودن یا نبودن نمیگم. کلا بازی خییییلی بهتریه. هر چند NV هم از 80 درصد بازی های چند سال اخیر بهتره!

چهار فصل سال میخوای توی سرزمینی که اسمش Wasteland ـه؟ نه به نظر خودت معقوله؟

به نظر من dark souls از همه بهتر بود و یقینا بهترین بازی نقش افرینی تاریخ چیزی نیست جز demon's souls

lol

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر