چرا PS3 داران بیشتر از کنسول خود حمایت میکنند؟

!mohsen

کاربر سایت
Oct 20, 2011
559
به نام خدا​
در این چند سالی که کنسول PS3 اومده بارها شاهد درگیری طرفداران این دو کنسول بودم!اما همیشه یه چیزی برام علامت سوال بود که چرا طرفداران Xbox به اندازه PS3 از کنسولشون حمایت نمیکنند(یا به عبارت دیگه ای بهش متعصب نیستند!)
همیشه وقتی بحث فن بازی در میاد طرفدارن سونی فعال ترند و در همه ی زمینه ها کنسول حریف رو میکوبونند اما معمولا طرفداران xbox کمتر هستند یا زیاد تو بحث ها شرکت نمیکنند!
حالا خواستم تعدادی دلیل که به ذهنم اومد رو بیان کنم شما هم اگه بیان کنید بهتره!
دلایل:
220px-Sony_logo.svg.png
1-اعتبار برند سونی:
برند سونی قدمت بسیار بیشتری نسبت به مایکروسافت داشته و معمولا جنس های این شرکت در بین مردم ایران به کیفیت خوب معروف بودن!
اگه یادتون باشه معمولا قدیم ها تلویزیون های سونی معمولا از سایر برند ها گرون تر بودن و به ژاپنی بودنشون تاکید می شد!
الان اگه بگه کیفیت سونی مضخرفه همه میگن الکی نگو و امکان تخریب کیفیت و ترول کردن کیفیت دستگاه هاش کمتر هست!
سال تاسیس 1946
220px-PSX-Console-wController.jpg
250px-PS2-Versions.jpg
250px-PS3-Consoles-Set.jpg

250px-Sony-PSP-1000-Body.jpg
260px-PlayStation_Vita_illustration.svg.png
2-قدمت بیشتر برای تولید کنسول
خیلی از دارندگان نسل های فعلی ی قدیم PS1 داشتن یا PS2 که این هم یه دلیل مهم برای طرفداری از سونی هست چون با هاش خاطره دارن چون وقتی با PS3 هم بازی میکنند باز هم یه حس نوستالژی یا یادآوری خاطرات قدیم براشون پیش میاد مخصوصا اینکه دسته ها تغییری نکرده و لوگو هم تا حدودی ثابت مونده!
b87582825f9d.png
3-فرهنگ هر چی پول بیشتر بدی آش بیشتر میخوری
خیلی از PS3 داران قدیم ها حداقل بازی ها رو اورجینال تهیه میکردن و به همین دلیل کنسول حریف یعنی xbox رو متهم به این میکردن چون کپی خوره معمولا میخرند!
یعنی چون PS3 بازی هاش گرون تره کیفیتش بهتر هم هست ولی حیف که کپی خور نیست وگر نه همه میدونستن بهتره!
چند تا خاطره بگم:(بعضی از دوستان البته اینطوری هستند همه اینطوری نیستند!)
1-یه دوستی داشتم PS3 داشت و PES 2012 رو به قیمت خیلی بالایی گرفته بود داشتم باهاش بحث میکردم!
سخنان ایشون:بازیش چه گرافیکی داره با PS3 خیلی حال میده بازیش یه 12 ساعت پشت سرهم بازی میکردیم!
من:آره گرافیکش خوبه روی xbox و pc من بازی کردمش خوب بد!
ایشون:نه گرافیکش روی PS3 خیلی بهتر از pc هست!
2-برادر خودم:
یه عکس مقایسه باری مولتی پلتفورم گزاشتم براش که توش xbox گرافیک بهتری داشت!باورش نمی شد با اینکه سه ساله xbox داره ولی بازم فکر میکنه گرافیک PS3 بهتره!
هنوز این موضوع برای دوستان جا نیفتاده که بازی اصلی 140 تومنی PS3 با بازی کپی x360 به قیمت 5 تومن یه گرافیک رو داره!
200px-1914_Sydney_Half_Sovereign_-_St._George.jpg
4-وفاداری بیشتر به دلیل هزینه بیشتر!
اولا کسی برای چیزی که بیشتر هزینه کرده باشه بیشتر حمایتش میکنه!
یه مثال براتون بزنم:
مثلا اگر شما یه کفش بخرین به قیمت 500 هزار تومن اما دوستتون یه کفش بخره به قیمت 230 هزار تومن مطمینا شما کفش خودتون رو بهتر از دوستتون میدونید!
در این جا هم به دلیل اینکه دوستان برای PS3 هزینه بیشتری میکنند اون رو بهتر از xbox میدونن!
یه دلیل دیگه هم داره وقتی مثلا شما برای یه بازی مثلا 100 هزار تومن هزینه میکنید براتون اون بازی زیباتره و چند بار بازیش میکنید و لذت بیشتری از بازی میبرید!
مثلا خود بنده هیچ کدام از انحصاری های xbox رو تا انتها بازی نکردم البته همش رو خریدم!
اما در مورد PS3 کاملا برعکسه همه رو بازی کردم و معمولا فقیریم دیگه بازی ها رو قرض میگرفتم و بعدا هم دلم براش تنگ میشد!

256px-God_of_War_III_not_final_art.jpg
5-بازی های انحصاری که بیشتر به ذائقه ایرانی ها میخورد!
در مورد برتری بازی های دو کنسول نمیخوام حرف بزنم بلکه در مورد یک چیز دیگه میخوام صحبت کنم اون هم ذائقه ایرانی!
معمولا ما از بچگی عاشق بازی های سبک شمشیر بازی بودیم که معمولا این سبک بازی ها در کنسول PS3 بیشتره!
یا در مورد دیگه بازی با سبک uncharted رو به هر کسی بدی میگه قشنگه ولی halo 4 رو بده به هر کسی خیلی ها خوششون نمیاد!
به نظر بنده حقیر بازی های انحصاری PS3 با ذائقه ما ایرانی ها بیشتر نزدیکی داره!
دلایل حاشیه ای:
220px-Xbox360-ringofdeath.jpg
سه چراغه
در ابتدای نسل کنسول xbox دارای مشکل سه چراغه شدن شد که از اون به بعد بود که دیگه بحث کیفیت پایین xbox پیش اومد!حتی حالا که اسلیم هم اومده بعضی ها بازم میگن کیفیتش پایینه!
این مورد به حدی در وجهه بد x360 تاثیر گزاشته که حتی در صفحه ویکی پدیا کنسول هم به این مورد اشاره شده!
http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_360
هنوز که هنوز هست خیلی از PS3 داران xbox داران رو به این دلیل مسخره میکنند و سخنان نیش داری میزنند!
این موضوع بیشتر برای تخریب حریف بوده ودلیل قوی برای طرفداری از PS3 نیست!
250px-Xbox-360-Consoles-Infobox.png
گره خوردن نام سونی با PS3 اما بسیاری از افرادی که از دور هستند یا اصلا نمیدونن Xbox چیه یا اصلا نمیدونن مال مایکروسافت هست!
و این هم یه جورایی باعث مهجور ماندن xbox شده!شما یه کارتون PS3 رو با یه کارتون xbox مقایسه کن روی کاتون ps3 درشت نوشته sony ولی در xbox انگار مایکروسافت شرمش میومده اسمش رو روش بنویسه با یه فونت 8 یه جا تو یه خط اسم مایکروسافت رو میبینی!
assassin-bundle-320-top.png
d2f6c897-0ff9-4d93-bf44-ac9971961be0.jpg

در پایان:
شاید خیلی از حرف ها برای شما باور کردنی نباشه ولی در جماعت غیر گیمر خیلی از این حرف ها درسته!

Last edited by a moderator:

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,664
رفيق اول به تاپيك هاي دوستان XBOX ايي يه سر بزن ببين چه مدلي PS رو مي كوبن بعد بيا بگو ماها فلان طوريم و اينها !
بعد از اون وقتي يه سري ميان حرف زور ميزنن خوب تو كَت ادم فرو نميره !
مثلا" بيشتر بودن تعداد انحصاري ها يا كيفيت و تنوع بيشترشون :|
يه عكس بود يكي از بچه ها توي PSN برام فرستاد حيف نميشه اينجا گذاشت و گرنه دعوايي مي شد :d

در ضمن فكر كنم الانه هاست كه تاپيك ات به همراه كامنت بنده حذف بشه :d
شايدم نشد !

!mohsen

کاربر سایت
Oct 20, 2011
559
رفيق اول به تاپيك هاي دوستان XBOX ايي يه سر بزن ببين چه مدلي PS رو مي كوبن بعد بيا بگو ماها فلان طوريم و اينها !
بعد از اون وقتي يه سري ميان حرف زور ميزنن خوب تو كَت ادم فرو نميره !
مثلا" بيشتر بودن تعداد انحصاري ها يا كيفيت و تنوع بيشترشون :|
يه عكس بود يكي از بچه ها توي PSN برام فرستاد حيف نميشه اينجا گذاشت و گرنه دعوايي مي شد :d

در ضمن فكر كنم الانه هاست كه تاپيك ات به همراه كامنت بنده حذف بشه :d
شايدم نشد !
من سعیم رو کردم منصفانه بنویسم!
اینکه طرفداران ps3 بیشتر از کنسولشون حمایت میکنند کاملا واضحه!
من نخواستم به کسی توهین کنم سعی کردم تا جایی که ممکنه تجربیات خودم رو بنویسم!

.DcoY.

کاربر سایت
Jun 16, 2010
815
نام
مــــیلاد
مطالبتون کاملا یک طرفست و اصلا بوی منصفانه بودن نمیده. این جور تاپیک ها هم هیچ نتیجه ای نداره.

راستی :
هنوز که هنوز هست خیلی از PS3 داران xbox داران رو به این دلیل مصغره میکنند و سخنان نیش داری میزنند!
مسخره . . .

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
[h=2]چرا PS3 داران بیشتر از کنسول خود حمایت میکنند؟[/h]چون کنسولشان نیاز به حمایت بیشتر دارد:d(نزنیدا،شوخی بود)
.....
ولی مهم ترین دلیلش فکر میکنم همین سازگاری بازی های سونی با روحیات ایرانی ها باشه.مثلا ایرانی ها زیاد هیلو دوست ندارن.
البته قدمت سونی هم بی تاثیر نیست.xbox تازه این نسل خودشو نشون داده.

sina s

کاربر سایت
Aug 1, 2011
133
نام
سینا
جالبه ... این سوال هم برای خودم قبلا پیش اومده بود...
مثلا خودم از وقتی که خریدمش دوست دارم هی ازش تعریف کنم...نمیدونم شاید کنسول دوست داشتنی هست
وقتی که ps2 یا psp خریدم اینقدر روی اونها تعصب نداشتم که روی این دارم منظورم اینکه وقتی psp خراب شد اونقدر ناراحت نشدم...ولی مطم‍ئنم اگر این خراب بشه منم خیلی خیلی ناراحت میشم
مثلا وقتی ps3 بازی میکنم بعدش دوست دارم همه ی صحنات هیجان انگیز بازیرو واسه همه تعریف کنم ولی وقتی با xbox همون بازی رو میکنم اصلا همچین حسی رو ندارم
:x I love my ps3 :x

hazhirmahmodi

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,214
نام
Hazhir
خوی تاپیک که بعضی ها میگن مسخره هست اتفاقا خیلی عالی است من که دیگه دارم دق می کنم واسه پلی استیشن 3 انشاالله هفته اینده پلی 3 رو از عراق به دستم میرسه

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,980
نام
sami
یه چیزه دیگه رو یادت رفت بگی:
کسایی که خیلی واسه سونی فن بازی درمیارن معمولا فقط ps3 دارن و به خاطر این تعصبشون اصلا طرف ایکس باکس نمیرن ولی کسایی که با دو تا کنسولا زیاد کار کردن یا جفتشو دارن معمولا فن بازی درنمیارن یا حتی بعضیاشونم میرن فن ایکس باکس میشن.....داستانی شده:|

EL CHE

کاربر سایت
Mar 5, 2012
858
نام
میـرعلی
شاید بزرگ ترین اشتباه من ( هر چند که نام اشتباه شاید چندان درست نباشه ) خرج کردن تمامی پولی که در طول چند سال به دست اورده بودم برای کنسول ها بود ؛ اما در عوض به یک نکته پی بردم ... گیم ارزشش اون قدر نیست که وقت و سرمایه خودت رو روی اون بذاری .
داخل هر تایپیکی که می ریم مدام افرادی رو می بینیم که روی تک بودن کنسول خودشون ، فلان بودن کنسول خودشون و . .. پافشاری می کنن . در حالی که چند سال دیگه می فهمن که با دعوای اون ها اب از اب تکون نمی خوره . به هر حال باید به درک درستی رسید و برای لذت بردن از گیم ، باید خرج کرد . اما خرج کردن رو به هیچ کس توصیه نمی کنم .

sina s

کاربر سایت
Aug 1, 2011
133
نام
سینا
یه سوالی برام پیش اومده:
اینکه چرا بعضی افراد (مثل خودم) وقتی تاپیک های مقایسه گرافیک رو میخونن ومیبینن که گرافیک ps3 از همه پایین تره بازم طرفدار ps3 میمونن؟
اصلا نظرشون عوض نمیشه و باز هم عشق ps3 میمونن

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
خیلی چیز عادییه:|
طبق چیزای روان شناسی
شما اگه PC داشته باشی و کنسول نداشته باشی هر کاری میکنی تا کنسولا رو بکوبی و همینطور اگه X360 داشته باشی هر جور شده میخوای PS3 رو بکوبی
پس در مورد PS3 هم همین موضوعه:D

حالا اگه طرف دو تاییشو داشته باشی که قضیه فرق میکنه:D

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
کاملا هم مقاله خوبی بود:D یه عده فقط یاد گرفتن هر چی رو که دوست نداشتن بکوبن حتی اگه واقعیت باشه!

soltane7posh

کاربر سایت
Apr 14, 2011
345
نام
Ali
یه چیزه دیگه رو یادت رفت بگی:
کسایی که خیلی واسه سونی فن بازی درمیارن معمولا فقط ps3 دارن و به خاطر این تعصبشون اصلا طرف ایکس باکس نمیرن ولی کسایی که با دو تا کنسولا زیاد کار کردن یا جفتشو دارن معمولا فن بازی درنمیارن یا حتی بعضیاشونم میرن فن ایکس باکس میشن.....داستانی شده:|

در مورد کسانیکه طرف ایکس باکس رو میگرن زیادی اغراق کردی من خودم هم پی اس تری دارم هم ایک باکس اما باید واقعا بین بود بازیهای انحصاری پی اس تری یه چیز دیگه هست البته با فن بازی در اوردن هم حال نمیکنم هر 2 کنسول خوبن اما پی اس تری یه چیز دیگه هست اما با هر 2 تاشون حال میکنم

شاید بزرگ ترین اشتباه من ( هر چند که نام اشتباه شاید چندان درست نباشه ) خرج کردن تمامی پولی که در طول چند سال به دست اورده بودم برای کنسول ها بود ؛ اما در عوض به یک نکته پی بردم ... گیم ارزشش اون قدر نیست که وقت و سرمایه خودت رو روی اون بذاری .
داخل هر تایپیکی که می ریم مدام افرادی رو می بینیم که روی تک بودن کنسول خودشون ، فلان بودن کنسول خودشون و . .. پافشاری می کنن . در حالی که چند سال دیگه می فهمن که با دعوای اون ها اب از اب تکون نمی خوره . به هر حال باید به درک درستی رسید و برای لذت بردن از گیم ، باید خرج کرد . اما خرج کردن رو به هیچ کس توصیه نمی کنم .

کاملا موافقم حساب کردم حدود 500 هزار پوله بازی تا الان دادم توی این 11 ماه :D و 900 هم ایکس باکس خریدم :D میتونستم باهاشون یه گلکسی اس تری بخرم یا پولمو تو یه جای خوب سرمایه گزاری کنم الان پشیمونم اما فایده نداره :D لامصب هرچی جلوتر میریم بازیها خفن تر میشه و پول ها هم بی ارزش تر اما واقعا نمیدونم چرا ما گیمرا اینقدر خرج واسه بازی میکنیم :D

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
خیلی چیز عادییه:|
طبق چیزای روان شناسی
شما اگه PC داشته باشی و کنسول نداشته باشی هر کاری میکنی تا کنسولا رو بکوبی و همینطور اگه X360 داشته باشی هر جور شده میخوای PS3 رو بکوبی
پس در مورد PS3 هم همین موضوعه:D
حالا اگه طرف دو تاییشو داشته باشی که قضیه فرق میکنه:D
عزیز جان به این نمیگن چیزای روان شناسی،
به این میگن ایرانی بازی !!
روانشناسی میگه چیزیو که نداری بکوب خرابش کن ؟؟؟ :))
ایرانیا کلا در زمینه ی هر چیزی که ندارن سعی میکنن بکوبنش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر