چرا Death Stranding از نظر داستان سرایی یک بازی شکست خورده است؟ (بدون اسپویل)

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
من این بازی رو هنوز تجربه نکردم ولی خب این عنوان هم در کنار خیلی از عناوین دیگه مثل Kingdom Come و ELEX و Pillars of Eternity 2 و ... با این که با توجه به پلی تایم طولانیشون باید تو زمان مناسب سراغشون بدم ولی به هر حال دیر یا زود، زمانی که بخوام پرونده این نسل و این دهه رو برای خودم ببندم، این عناوین رو تجربه خواهم کرد.
خب اونطور که مشخصه من این عنوان رو تجربه نکردم و در نتیجه نمیتونم نظری در مورد داستانش داشته باشم و از این جهت نمیدونم نقدهای شما به داستان سرایی اون تا چه اندازه صحت داره. ولی به هر حال اگر با صحت نقدها کاری نداشته باشیم و به خود مقاله بپردازیم، حداقل از نظر من، با یکی از بهترین مقالات فارسی زبان در حوزه ویدئوگیم مواجهیم.
اگه اشتباه نکنم و شما رو با کس دیگه اشتباه نگرفته باشم، شما سالیان پیش در وبسایت پردیس گیم، نقد و مقاله در مورد بازی های ویدئویی مینوشتید. یادمه وقتی عنوان Peace Walker عرضه شد، تحلیلی مفصل در مورد داستان اون بازی نوشتید و بازی رو خیلی عمیق و چندلایه میدونستید. برام جای سواله که هنوز هم همون نظر رو در مورد اون عنوان و به طور کلی سری MGS دارید و یا نظرتون تغییر کرده؟
به هر حال بابت مقاله ممنون.
ممنون.
به نظرم تا MGS4 با توجه به تکنولوژی و نبود رقبای آنچنان جدی کوجیما خوب کار می کرد. الان متاسفانه نه.

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
ممنون.
به نظرم تا MGS4 با توجه به تکنولوژی و نبود رقبای آنچنان جدی کوجیما خوب کار می کرد. الان متاسفانه نه.
سبک مخفی کاری رقیب جدی نداشت؟ درسته MGS پدر این سبک بود ولی امثال sc کم رقبایی نبودن!

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
سبک مخفی کاری رقیب جدی نداشت؟ درسته MGS پدر این سبک بود ولی امثال sc کم رقبایی نبودن!
نه کلا بحثم سر داستان سرایی هست. الان مثلا The Last of US، Witcher، RDR2و... رو داریم که گام بزرگی رو از نظر روایت داستان برداشتند.

• Like
Reactions: JohnnySilverhand

mag_5115

کاربر سایت
Nov 15, 2011
82
چه پوزشی دوست عزیز؟ RDR2 پارسال عرضه شده و اسپویلش کاملا آزاد اینکه ایشون بازی نکرده مشکل خودش
عذرخواهم ، شما تعیین میکنید کی اسپویل آزاده ؟
شما کارت درسته بازی جدید میاد زود میخریش . دلیل نمیشه همه مثل شما باشن من خودم رد دد رو بازی نکردمخیلی بازی های قدیمی رو حتی بازی نکردم دارم کم کم بازی میکنم

• Like
Reactions: voldmort

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
عذرخواهم ، شما تعیین میکنید کی اسپویل آزاده ؟
شما کارت درسته بازی جدید میاد زود میخریش . دلیل نمیشه همه مثل شما باشن من خودم رد دد رو بازی نکردمخیلی بازی های قدیمی رو حتی بازی نکردم دارم کم کم بازی میکنم
:D:D:D ای بابا یادم رفت پاکش کنم :D

sepehr_100

کاربر سایت
Mar 16, 2017
111
ممنون.
پس MGS V رو ممد قصاب ساخته:Dکه به باور برخی بهترین بازی مخفی کاری تمام دورانه!
لطف علی خان رو لازم نیست بازی کنی.برو rdr2 رو بازی کن.گیم پلی و داستان سرایی و جهان کاملا پویا رو متوجه میشی
درسته جهانش پویاست و داستان خوبی داره اما گیمپلی منسوخ شدش همه چیز رو تحت تاثیر قرار داد و به من دلیلی برای تجربه دوبارش نداد.یکی از کاربرای با تجربه بازیسنتر هم همون ابتدا این ضعف بزرگ رو گفت که خیلی ها بهش توپیدن اما من کاملا باهاش موافقم.

آخرین ویرایش:

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
خدمت دوستان من دیشب بازی رو تموم کردم حداقل به عنوان یک گیمر که بیشتر از 30 ساله دارم گیم بازی میکنم و شوتر باز هم نیستم (نمیتونین بگین شعور و فهم گیم رو ندارم چون زمان زیادی رو تو این کار گذاشتم ) فکر میکنم حداقل این آزادی رو دارم نظر "خودم"
رو اینجا بیارم فقط میتونم بگم استاد کوجیما یه نابقه هست!!! چرا؟ چون فقط یه نابقه میتونه کاری کنه که من یه گیم " مزخرف!" رو تا آخر بازی کنم!
نمیگم " آشغال" چون واقعا آشغال نیست...! آقا من چرا باید یه فیلم سینمایی رو که دوساعت باید دسته بازی رو بذارم زمین بشینم ببینمش و تازه حتا نتونم بزنم جلو!!! رو 650 هزارتومن بخرم؟؟ اصلا مشکلم پول نیست این کار توهینیه به جامعه گیمرهای جهان که منم جزئشونم نظر من اینه گیمر میخواد گیم بازی کنه دوست دار فیلم میخواد فیلم ببینه !!!!دوستان حالا هرکدوم از شما میتونین بگیم من شعور و فهم یه گیم خوب یا یه قولی یه "سبک جدید" رو ندارم ، بابا هوی رین هم وقتی اومد یه سبک جدید بود ولی شاید همین الان هم بدن من بازیش کنم..
من عصبانی هستم احساس میکنم گول خوردم حیف زمانی که گذاشتم حیف انرژی که گذاشتم .. چرا باید برای دیدن یک فیلم 2 ساعته 20 ساعت حمالی کرد و بار برد دیگه حالم از کلمه " کارگو" و "دلیوری" " سم پورتر" بهم میخوره...
من یه لیستی از موارد " مزخرف" رو در آوردم میذارم داخل اسپویل که دوستانی که بازی رو تموم کردن بتونن ببینن اصلا هم براش فلسفه نمیسازم که احتمالا اگه این کار و بکنم دارم خودمو گول میزنم شاید حداقل من شهامتشو دارم اینجا نام ببرمشون:
صدای گریه بچه و بچه داری (گوگوری گریه نکن!!!) تو وسط جنگ جهانی اول!!!
ملق زدن نهنگ تو آسمون !!!
باس فایتهایی که ابتدا(سر) و انتها(ته) شون مشخص نیست
باربری مثل بلانصبت " قاطر" برای هیچی !!!(پیتزا- دخترخانم!!!)
مبارزه تو میدان جنگ جهانی با سربازهای اسکلتی با تجیزات مدرن آینده
در اومدن قارچ از جای جیش کردن سم
مبارزه هیگز با سم به سبک مورتال کومبت و تیکن!!! دوتا نوار خون هم بالای سرشونه با مشت!!!!
دربدر شدن تو پایان بازی تو ساحل که حتا نمیدونی چکار باید بکنی تازه نمیشه کنسلشم کرد
دیدن فیلم سینمایی به زور در انتهای بازی که نمیشه ردش هم کرد ( البته توضیحات سوالات بی پایان گیمر ها بصورت فله ای در قالب فیلم هالیوودی!!!
بی تی های شبیه شلغم در انتهای بازی که میزنیشون دوتا میشن:))
و .... و ..... و
امیدوارم به دوستان برنخورده باشه این ها نظرات "بنده" بود خیلی شفاف و بدون تعارف (گذاشتم نصف قیمت که زود بره نبینمش...)

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
نقد کاملا درستی به بازی وارد کردید، من هنوز بازی رو تجربه نکردم ولی مشخصا کات سین 2 ساعته در هر صورتی عقب گرده تمام هست برای کوجیما

ولی ای کاش گریزی هم به اثار قبلی ایشون میزدید که چه طور گیمپلی و داستان رو در هم تنیده بود در سری MGS
کات سین آخر دوساعت و پانزده دقیقه بود!

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
کلا این بازی مضخرف و آشغال از هر نظر یک عنوان شکست خورده ست،من بعد از چند ساعت بازی انداختمش دور و به جاش بازیهای ایرانی لطفعلی خان زند و مدافعان کربلا رو بازی کردم که واقعا سطحشون از این ساخته چرت کوجیما بالاتربود
Death Stranding (اسپویل داستان بدون استفاده از تگ = بن)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر