چرا بازیها مثل قدیم برام حال نمیده؟

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
دوستان من 35 سال سن دارم و از 12 سالگی از زمان آتاری کمودور با اون بازی هواپیما علاقه به دنیای گیم پیدا کردم
الان دو سه سالی هست دیگه نمیتونم مثل قدیما پای کامپیتر بشینمو از بازی لذت ببرم نهایت ماهی یه بار اونم به زور یه بازی معروفیو تموم میکنم
یعنی وقتی پای فیلم و گیم میشینم فککرم درگیر دنیای واقعی میشه یا میبینی خوابم میاد یا نهایت میرم اینترنت گردی و ایسنتاگرام و تلگرام
ولی اینم بگم اکثر بازیهارو نصب میکنم از جدید بگیر تا قدیم بعد دوباره بعد مدتی حذفش میکنم
نمیدونم من فقط اینطوریم یا کلا سنم بالا رفته
البته اینم بگم دغدغه مالی و کاری ندارم و کارمم یه جوریه وقت کافی برای خودم دارم ولی این وقتمو اکثرا پای نت گردی میزارم خیلی دوس دارم مثل قدیم بازی کنم
بعضی وقتها اونقدر درگیر بازیها میشدم که نمیدونستم چجووری روزم شب شده

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
408
نام
Ara$h
دوستان من 35 سال سن دارم و از 12 سالگی از زمان آتاری کمودور با اون بازی هواپیما علاقه به دنیای گیم پیدا کردم
الان دو سه سالی هست دیگه نمیتونم مثل قدیما پای کامپیتر بشینمو از بازی لذت ببرم نهایت ماهی یه بار اونم به زور یه بازی معروفیو تموم میکنم
یعنی وقتی پای فیلم و گیم میشینم فککرم درگیر دنیای واقعی میشه یا میبینی خوابم میاد یا نهایت میرم اینترنت گردی و ایسنتاگرام و تلگرام
ولی اینم بگم اکثر بازیهارو نصب میکنم از جدید بگیر تا قدیم بعد دوباره بعد مدتی حذفش میکنم
نمیدونم من فقط اینطوریم یا کلا سنم بالا رفته
البته اینم بگم دغدغه مالی و کاری ندارم و کارمم یه جوریه وقت کافی برای خودم دارم ولی این وقتمو اکثرا پای نت گردی میزارم خیلی دوس دارم مثل قدیم بازی کنم
پیشنهاد من به شما گیمای حق انلاین هست :> :
DayZ
Warzone
Escape from tarkov
و یا هر گیم دیگه ای که انلاین و pvp هیجانی داره
من خودم بشدت از گیمای داستانی خسته شدم الان فقط شاهکار هارو پلی میدم بقیه تایمم رو میذارم گیم انلاین هم هیجانش بهتره هم اینکه خارجیا رو فشاری میکنی حال میده :D ، فقط مشکلش اینه نت خوب میخواد
به صورت کلی سعی کن ژانر های جدید رو امتحان کنی و ببینی نظرت چیه ، البته تمام این حرفای من در صورتی بود که بخوای برگردی به گیم وگرنه تفریح های دیگه ای هم هست که میتونی جایگزین کنی

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
408
نام
Ara$h
وقت کافی برای خودم دارم ولی این وقتمو اکثرا پای نت گردی میزارم خیلی دوس دارم مثل قدیم بازی کنم
در این مورد هم اگر کار خاصی نداری پیشنهاد میشه یا بصورت کلی اینستا رو حذف کنی یا لیمیت بذاری مثلا ۳۰ دقیقه در هر روز ، خودم یه مدت کل روزم شده بود اسکرول تو ریلز چرت و پرت دیدن ولی کلا اینستا رو پاک کردم الان تایمم رو روی چیزای مهم تر و بهتر میذارم :>

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
در این مورد هم اگر کار خاصی نداری پیشنهاد میشه یا بصورت کلی اینستا رو حذف کنی یا لیمیت بذاری مثلا ۳۰ دقیقه در هر روز ، خودم یه مدت کل روزم شده بود اسکرول تو ریلز چرت و پرت دیدن ولی کلا اینستا رو پاک کردم الان تایمم رو روی چیزای مهم تر و بهتر میذارم :>
پیشنهاد خوبیه
البته میگم ایسنتا رو زیاد پیگیرش نیستم در روز حدود 30 دقیقه
ولی کلا پشت pc که میشینم همش وب گردی همین سایت بازیسنتر و چند تا سایتهای دیگه میبینی آخر شب شد و رفتم لالا
الانم میگم بازی رو شروع کنم واقعا وقتمو براش میزارم ولی مهم اینه از درون کسی منو وادار به بازی نمیکنه
حالا یا بالا رفتنه سن هستش
به بازیای آنلاین زیاد علاقه ندارم تو گوشی که نیم ساعت بازی کنم سرم درد میکنه به خاطر کوچیک بودن صفحش
تو pc هم بازیای آنلاین تا حالا بازی نکردم چون از قدیم فقط بازیای کرکی بازی میکنم
یه مدت گفتم برم ps5 بخرم یکی دو تا بازی دیسکی بگیرم شاید از اون طریق دوباره به بازی کردن علاقه پیدا کنم
لامصب pc اونقدر بازی مفتی براش زیاده آدم حوصلش سر میره

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,739
بعضی وقتها میرم گیم نتها یه سریارو میبینم غرق در بازی میشن بهشون حسودی میکنم میگم ای کاش منم اینطوری بازیا برام بچسبه
بحث فقط شما نیست.آدمها وقتی بزرگ میشن منطقی تر میشن.یه بچه خیلی راحت موقع بازی غرق تو رویا میشه و میتونه خودشو جای شخصیت بازی بذاره ولی بنده و شما(منم 37 سالمه)دیگه امکان نداره بتونیم همچین چیزی رو حس کنیم.
ولی به نظرم بزن تو کار بازی آنلاین چون خوی رقابت طلبی چیزی نیست که تو ذات انسان از بین بره.من خودم اکثر روزها تا ساعت 5 کار میکنم بعد میرم باشگاه بعدش از ساعت 8 اینا تا نزدیک 1 شب میشینم فیفا التیمیت بازی میکنم :D

در کل علاقه هم دخیله.مثلا اگه شما الان اینستاگرام یشتر از بازی بهت حال میده خب چه کاریه که به زور بازی کنی که حتی روش نتونی تمرکز کنی؟روال زندگی رو قبول کن و از لحظه و اون چیزی که بهت حال میده لذت ببر.والا :D

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
408
نام
Ara$h
بحث فقط شما نیست.آدمها وقتی بزرگ میشن منطقی تر میشن.یه بچه خیلی راحت موقع بازی غرق تو رویا میشه و میتونه خودشو جای شخصیت بازی بذاره ولی بنده و شما(منم 37 سالمه)دیگه امکان نداره بتونیم همچین چیزی رو حس کنیم.
ولی به نظرم بزن تو کار بازی آنلاین چون خوی رقابت طلبی چیزی نیست که تو ذات انسان از بین بره.من خودم اکثر روزها تا ساعت 5 کار میکنم بعد میرم باشگاه بعدش از ساعت 8 اینا تا نزدیک 1 شب میشینم فیفا التیمیت بازی میکنم :D

در کل علاقه هم دخیله.مثلا اگه شما الان اینستاگرام یشتر از بازی بهت حال میده خب چه کاریه که به زور بازی کنی که حتی روش نتونی تمرکز کنی؟روال زندگی رو قبول کن و از لحظه و اون چیزی که بهت حال میده لذت ببر.والا :D
حقیقتا حمید من اصلا اهل فیفا نبودم ، از روزی که ویدیو هات و سخنانت تو تاپیک فیفا رو دیدم چسبیدم الان ریتینگ تیم ۹۶ :>، روبرتو کارلوس ۹۷ و رونالدو نازاریو ۹۷ ، اخیرا هم sbc مودریک رو انجام دادم ، بدکی نیست :D :>
البته الان اخراشه دیگه زیاد پلی نمیدن دوستان خارجی ولی خوبه یکم کارت بازی میکنیم کل کل با دوستان و اینا :))

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,739
حقیقتا حمید من اصلا اهل فیفا نبودم ، از روزی که ویدیو هات و سخنانت تو تاپیک فیفا رو دیدم چسبیدم الان ریتینگ تیم ۹۶ :>، روبرتو کارلوس ۹۷ و رونالدو نازاریو ۹۷ ، اخیرا هم sbc مودریک رو انجام دادم ، بدکی نیست :D :>
پس یه جورایی شدم ساقی فیفا :D
منم آخرین تیمم رو پست کردم فکر کنم ریتینگم 97 هست ;))

دلیل اینکه میگم بازی آنلاین خسته کننده نیست و سن و سال نمیشناسه همینه.الان تو گفتی تیمت اینه باز منو یه جوی گرفت که برم تیمم رو بهتر کنم:))ولی بازی داستانی اونم تو این سن و سال واقعا دیگه حال نمیده مگر چندتا عنوان واقعا تاپی که چند سال یکبار بیاد

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
408
نام
Ara$h

دلیل اینکه میگم بازی آنلاین خسته کننده نیست و سن و سال نمیشناسه همینه.الان تو گفتی تیمت اینه باز منو یه جوی گرفت که برم تیمم رو بهتر کنم:))ولی بازی داستانی اونم تو این سن و سال واقعا دیگه حال نمیده مگر چندتا عنوان واقعا تاپی که چند سال یکبار بیاد
اره سید معتاد کردی همرو فیفا سنتر شده :))
اصلا انلاین تاریخ انقضا نداره ولی مثلا شما همین فاینال فانتزی جدیده رو چند بار میخوای بری یکبار تمومه دیگه تکراری میشه ، مگه خیلی گیم عمیق و خوبی باشه عین دیابلو یا فالوتی چیزی
حالا DayZ من هی بیس جدید میزنم میرم بیس مردمو raid میکنم ، یا tarkov هی میری raid و تجهیزات بهتر

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811

سلام
آقا دیگه 37 سال پیرمردی نیست که حال نده :D
این دوستمون که میگه عاشق اینستاگرام و شبکه های اجتماعی شده هممون شدیم ولی دیگه کل تفریح رو نباید بزاریم رو گوشی :D
برای من با 34 سال سن هنوزم بازی های داستانی لذت بخشه . نمونه وقتی ghost of tsushima رو بازی کردم به خودم لعنت فرستادم چرا چند وقتی کم بازی میکردم :D به نظرم از همه چی باید لذت برد ممکنه یه روزت با اینستا بره یه روزت با گیم و ... و اصلآ سن و سال نمیشناسه :D
همه چی رو نباید فدای همه چی کرد مثلآ بگی من فقط اینستا فقط بیرون فقط فلان . از همه چی لذت ببر در حد خودش .
چقدرم دلمون واسه اینجا تنگ شده بود

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,739
سلام
آقا دیگه 37 سال پیرمردی نیست که حال نده :D
این دوستمون که میگه عاشق اینستاگرام و شبکه های اجتماعی شده هممون شدیم ولی دیگه کل تفریح رو نباید بزاریم رو گوشی :D
برای من با 34 سال سن هنوزم بازی های داستانی لذت بخشه . نمونه وقتی ghost of tsushima رو بازی کردم به خودم لعنت فرستادم چرا چند وقتی کم بازی میکردم :D به نظرم از همه چی باید لذت برد ممکنه یه روزت با اینستا بره یه روزت با گیم و ... و اصلآ سن و سال نمیشناسه :D
همه چی رو نباید فدای همه چی کرد مثلآ بگی من فقط اینستا فقط بیرون فقط فلان . از همه چی لذت ببر در حد خودش .
چقدرم دلمون واسه اینجا تنگ شده بود
37 که هیچ،تا 97 سالگی هم بازی میکنم :D
بازی داستانی هم بازی میکنم هنوز ولی واقعا نه مثل قدیما.مثلا یادمه بازی درایور که رو ps1 اومده بود تو همون پارکینگش گیر کرده بودم و نمیدونستم باید چی کار کنم.ولی آیا بیخیال میشدم؟ hell no :))...هر روز صبح بلند میشدم تو این پارکینگ الکی میچرخیدم دور خودم تا چند ماه بعد که تازه فهمیدم این تو شهر هم میره x_x

اون حرف هم کاملا موافقم.بیخیال حرف بقیه باید شد.اون لحظه هر کاری بهت حس خوبی میداد انجام بده.این یا اون نداره.به حس آدم بستگی داره.گور بابای حرف بقیه:D(البته هر کاری هم نه دیگه:)))

آخرین ویرایش:

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
450
یادمه منم یه تاپیک اینجوری زده بودم بعد لینک یه تاپیک دیگه داده بودن دیدم انگاری همه اینجوری میشن. الان دارم به زور آنچارتد ۴ رو بازی میکنم با اینکه اصلا انتظار نداشتم این بازی در حد بسیار عجیبی خوب باشه ولی با این حال بازم کرخت میشم ادامه شو بازی کنم. یعنی میشینم به دیوار خیره میشم ولی بازی نمیکنم. الان کال اف جنگ سرد رو انداختم دانلود ۲۰۰ گیگ از الان کرختم که چجوری استارتشو بزنم. سن خیلی تاثیر داره. دیگه سن ادم هم جوری نیست بره گیمنت ها در فضای هیجان بچه های اونجا قرار بگیره انرژی درمانی کنه.

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,739
به نظرم برای ما دهه شصتی ها و اوایل دهه 70 که گیمر بودیم،گیم حس اون رفیقی رو داره که از بچگی با هم بزرگ شدیم برای همین خیلی سخته که بیخیالش بشیم.وگرنه خیلی چیزها تو زندگیمون بوده که الان یادمون هم نمیاد اصلا ولی گیم برامون فرق داره.این که هی زور میزنیم بازی کنیم یا به قول دوستمون حتی خیره به دیوار میشیم ولی بیخیالش نمیشیم همین حس ترس از دست دادن رفیق بچگی هامونه به نظرم.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
یادمه منم یه تاپیک اینجوری زده بودم بعد لینک یه تاپیک دیگه داده بودن دیدم انگاری همه اینجوری میشن. الان دارم به زور آنچارتد ۴ رو بازی میکنم با اینکه اصلا انتظار نداشتم این بازی در حد بسیار عجیبی خوب باشه ولی با این حال بازم کرخت میشم ادامه شو بازی کنم. یعنی میشینم به دیوار خیره میشم ولی بازی نمیکنم. الان کال اف جنگ سرد رو انداختم دانلود ۲۰۰ گیگ از الان کرختم که چجوری استارتشو بزنم. سن خیلی تاثیر داره. دیگه سن ادم هم جوری نیست بره گیمنت ها در فضای هیجان بچه های اونجا قرار بگیره انرژی درمانی کنه.
منم دقیقا مثل شما هستم
گیم نت ها میرم فقط بخاطر اینکه بازیارو ببینم یکم میل به بازی کردن پیدا کنم ولی عمرا بتونم توی محیط گیم نت با اون همه سر و صدا بازی کنم
دقیقا از 28 سال به اینور بازی کردنم خیلی کم شده
تمام بازیارو با اشتیاق زیاد دانلود میکنم ولی حالا بیام یه بازیو شروع کنم تا تمومش کنم زورم میاد به قول شما راضیم بشینم آهنگ خالی گوش کنم ولی بازی نکنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر