پی گیری طرح شکایت از ISP ها به علت عدم رعایت قانون عدم محدودیت اینترنت.

شما شاید راحت بتونی بگیری :d
اما من چند جا مراجعه کردم و گفتن برای کاربر خانگی نهایتا 256 که اونم فقط به دانشجوها

وایرلس که اینجا یعنی تهران راحت بهت میدن . یعنی حتی براشون مهم نیست چیکاره ای ، برای چی میخوای و ... .
بقیه شرکت ها هم که شامل wimax و adsl میشه کافیه مهر یک شرکتی رو داشته باشین و پایین برگه قرارداد بزنید تا بدن ( حتی با مهر بقالی سر کوچه هم میشه )

پشگامان اراک که خبری نیست من به دوستم گفتم بهم گفت که ابلاغی ندادن تا حالا ...! جالبه کش سرور جدید هم دارن راه میندازن ...!
تو این خراب شده ی ما هم دارن کش سرور راه اندازی میکنن به حساب خودشون.

سوالم اینه که این کش سرور چی هست ؟ روی پینگ تاثیر داره ؟
تو اون تاپیک چند دفعه پرسیدم کسی جوابی نداد.

تو این خراب شده ی ما هم دارن کش سرور راه اندازی میکنن به حساب خودشون.

سوالم اینه که این کش سرور چی هست ؟ روی پینگ تاثیر داره ؟
تو اون تاپیک چند دفعه پرسیدم کسی جوابی نداد.
[h=5]فرض کنید شما به اینترنت متصل شده اید وادرس سایت یاهو را در برنامه اینترنت اکسپلورر خود تایپ میکنید . در خواست دریافت صفحه ی اول سایت یاهو از کامپیوتر شما به سرور ISP شما ارسال میشود و این سرور هم درخواستی به سرور سایت یاهو ارسال میکند و صفحه اول را دریافت کرده برای شما میفرستد. ISP شما برای دریافت این صفحه و ارسال ان به شما هزینه ای پرداخت میکند ( یه همین دلیل است که شما باید برای استفاده از اینترنت پول پرداخت کنید ).
حالا فرض کنید که به جز شما ۱۰۰ نفر دیگر هم قصد مراجعه..............[/h]به صفحه اول سایت یاهو را داشته باشند، در این صورت ISP شما چه میکند ؟ ۱۰۰ بار از سرور یاهو صفحه را میگیرد و برای این افراد میفرستد ؟ پاسخ منفی است . در کنار سرور ISP کامپیوتری وجود دارد به نام cache server . این کامپیوتر نسخه ای از صفحه اول سایت یاهو را ذخیره کرده و برای بقیه همان نسخه ی ذخیره شده را میفرستد. به این معنی که شما یک صفحه از قبل ذخیره شده را میبینید که ممکن است با صفحه اول سایت یاهو تقاوت داشته باشد . البته استفاده از کش سرور امری معمول است اما به شرطی که سرور تنظیم شده باشد که صفحات ذخیره شده را هر چند ساعت با سرور اصلی به روز کند. اما ISP ها برای سود بیشتر و صرفه جویی در هزینه ، کش سرور را به گونه ای دیگر تنظیم می کنند و شما ممکن است وقتی به سایتی مراجعه می کنید با مطالب دیروز یا حتی چند روز قبل ان سایت مواجه شوید .
افزایش کاربران اینترنت در ایران باعث افزایش تبادل اطلاعات و کمبود پهنای باند شرکت های ارائه کننده ی اینترنت ( ISP ها ) شده است . این امر سبب شده این شرکت ها به جای افزایش پهنای باند، کش سرور خود را توسعه دهند .حال قضاوت در مورد اینکه اسم این عمل چیست به عهده ی خودتان...

• Like
Reactions: R.P.G
چرا دوستان خدتون الاف میکنید برید تو سایت شرکت های بزرگی مثل شاتل - پارس آنلاین - صبا نت و .......... همشون اینترنت رو محدود میدن و راست راست دارن پول درمیارن حالا هم هی بگن قانون این حرفا برای ساکت کردن ملته حالا اگر میگفتن سرعت اینترنت پایین ما رو نصف بکنن عین چی قانون اجرا میشد اما وقتی یه چیزیکه به نفع مردم باشه نه نه نمیشه باید خود مردم تماس بگیرن
اینا همش حرفه که میگن اینترنت حجمی دیگه نمیدن و ...
اگه خودشون میخواستن همون لحظه اجرا میکردن

پینگ رو تست کردم بهتر شده به نظرم
میمونه برداشتن محدودیت سرعت
من یک سوال دارم دوستان من الان مغازه بزنم از مخابرات بهم خط 2 مگ میدند نامحدود
چون الان 512 دارم برای خونه
اینم تست سرعتش
http://

خوب دیشب به isp استان گیلان ایمیل دادم که پرسیده بودم قصد اجرا کردن مصوبه 49 ندارین با لینک معتبر این در جواب به من فرستادند:
اسم خودمو نزدم:

کاربر گرامي آقا\خانم : علی کوهنورد

با عرض سلام و احترام این مصوبه هنوز اجرایی نشده است ضمنا با اجرایی شدن این مصوبه تاثیر مثبت بر کیفیت اینترنت کشور نگذاشته بلکه اجرای آن که عملا محدودیت بر روی آزادی بر ارایه تعرفه های مختلف شرکتهای اینترنتی است شاهد افت کیفیت اینترنت در سرویسهای ارزانتر خواهیم بود با تشکر اندیشه سبز خزر

www.askiran.com
:|
اصلا هم در کیفیت و آزادی در اینترنت تاثیر نداره.

هر کدوم از isp ها می توانندهر سرویسی دلشون خواست با هر حجمی ارائه دهند به شرطی که قبلش لیستش رو بدهند به تنظیم مقررات تائید کنه. فقط همه شرکت ها می توانند این سرویس نامحدود(رو که لیستش در صفخه اول هست ) رو هم ارائه بدهند.

ویرایش: الان من زنگ زدم به همین شماره ای که در پست اول هست سوال کردم: گفت این قیمت های اعلامی مال سرویسی که نرخ share اون یک به ده باشه(مثلا قیمت سرویس نا محدود 512 با نرخ share یک به ده قیمتش میشه همون 20 هزار تومن که با نرخ share یک به 10 isp موظف است سرعت 6.4 کیلوبایت به شما دانلود بدهد.) ولی اگر isp بخواهد سرویسی با سرعت بیشتر بدهد باید لیستش رو برای ما ارسال کند تا ما تایید کنیم و قیمتش متفاوت خواهد بود.

آخرین ویرایش:
اصلا هم در کیفیت و آزادی در اینترنت تاثیر نداره.

هر کدوم از isp ها می توانندهر سرویسی دلشون خواست با هر حجمی ارائه دهند به شرطی که قبلش لیستش رو بدهند به تنظیم مقررات تائید کنه. فقط همه شرکت ها موظف هستند این سرویس نامحدود(رو که لیستش در صفخه اول هست ) رو هم ارائه بدهند.
پس اینجوری سرویس های محدود باید ارزون تر باشن ......
ویرایش : پس هیچ تغیری نمیکنن دیگه . الان میگن با شیر 1 به n داریم این شیرینی هم شما بگیر مجوز بده حله .

آخرین ویرایش:
من همون اول هم حدس زدم این طرح اجرایی نخواهد شد فقط دو تا طرح به من بگید که در حوزه ی IT اجرا شده باشه و تمامن هم به نفع
user بوده باشه من که تا حالا همچین کاری رو سراغ ندارم یکی از دلایلی این طرح ها مطرح میشه انحراف افکار عمومی از مشکلات اون نهاد به
خصوص که حالا بحث ما اینجا وزارت ارتباطات هستش خواب هم مطلع هستید رتبه سرعت اینترتی ما اخیرا اعلام شده و اکثر انتقادات متوجه
همین وزارت خانه بوده و بهترین راه هم همین مطرح کردن قانون های اجرا نشده چند سال قبل از جمله همین نامحدود بودن هستش اینکه چرا
چند سال این قانون اجرا نشده و حالا همه به فکر اجراش افتادن عجیب نیستش خواب یکسری میگن برای مقابله اینترنت چمدا... هستش
با اودن این سیستم عملا گردش ازاد اطلاعاتی به وجود میاد و هدف این نهاد هم جلوگیری به وجود اومدن همچین فضایی هستش ولی نکته
اینجاست چندین وچند ساله که دیش های ماهواره بر روی پشتبام ها وجود داره و مردم به راحتی به کانال های سیا...... دسترسی دارن وکسی
تو این چند سال کاری هم نکرده و صدا و سیما هم هر روز تضعیف تر میشه پس میبینید که این نکته یه جورایی منتفی این نهاد خانه این رو
میدونه با وجود *** *****ینگ دیگه معنایی برای کاربر ایرانی نداره یک سری هم میگن برای چلوگیری از به حراج رفتن اطلاعات در سطح ملیه
خواب الان تمام سایت های عظیم دولتی بر روی سرورهای کشور امریکا قرار داره پس چیزی به اسم امنیت اطلاعاتی وجود نداره من هر چقدر فکر کردم به نتیجه رسیدم که موضوعی نیست مگر همون چیزی که تو حط اول گفتم

آخرین ویرایش:
من همون اول هم حدس زدم این طرح اجرایی نخواهد شد فقط دو تا طرح به من بگید که در حوزه ی IT اجرا شده باشه و تمامن هم به نفع
user بوده باشه
با این حرفت کاملا موافقم
اما خودمونیم، انصافا این یکی اگر اجرا میشد هم سیخ میسوخت هم کباب
غیر از کسایی از اینترنت برای بازی استفاده میکنن ،به نفع هیچ کس نبود

موضوع خیلی ریشه ای تر از این حرفاست که بیام بگیم که اگر اجرا میشد به نفع و ضرر فلان کس بود طرحی که هدف از اجراش صرف رفاه حال مردم باشه تمام افراد حقیقی جامعه ار اون حتما منفعت میبرن اون افرادی هم که احساس میکنن به ضررشونه حتمی یه جای کارشون میلنگه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or